Negende titel Harold Schipper De Toekomst grijpt titel Ken de Dycker oppermachtig Terpstra eregast van Samaranch De Zwarte Dame winnaar in finale ZSB-beker Spaanse beker prooi voor Real Zaragoza Marjolein Meulenberg wint vrouwentoernooi in Goes uitslagen agenda Ono zet Japan op spoor zege maandag 2 juli 2001 door Yep Triou RILLAND - Dat de 125cc-klas- se dit motorcross-seizoen voor prachtige wedstrijden om de Zeeuwse titel zorgt was bekend, dat ze ook de rondetelling in de problemen kunnen brengen bleek zaterdag tijdens de cross op het Scheldecircuit in Rilland. Door samenloop van omstan digheden - slecht leesbare num mers en een groot deelnemers veld - kon er door de organisatie van de eerste manche geen com plete uitslag worden gemaakt. Na overleg kwam de manche dan ook te vervallen, waardoor de tweede manche automatisch een soort finale werd. In die eindstrijd hoefde de jonge Belg Ken de Dycker, uit de stal van J&J Sports ware uit Axel, niet eens voluit gaan om met grote voorsprong te winnen. Achter hem ontstond een span nende strijd om de overige ere plaatsen. René Weterings pakte uiteindelijk verrassend de tweede plaats, voor Stef Goet- heer die zich na een matige start vanaf de achtste plaats naar vo ren knokte. Nicky Huiszoon, Jos van Strien en Owen Delaney, de Engelse topper die zaterdag duidelijk zijn dag niet had op het Rillandse circuit - hij was het soort baan niet gewend, kwamen net tekort voor het po dium. Delaney voert ondanks zijn te genvallend optreden in Rilland nog steeds het tussenklasse- ment om het Zeeuws kampioen schap aan. Naaste concurrent Freddie Blaas presteerde zater dag immers eveneens ver bene den de maat. Bij de 250/500cc-motoren ont brak klassementsleider Arno Ruttinger, waardoor de concur rentie de kans kreeg op hem in te lopen in de Zeeuwse titelstrijd. Anco Korteweg liet direct na de start zien dat hij zich nog niet gewonnen geeft. Hij nam in bei de manches direct de leiding en stond die niet meer af. Erik van der Wekken, tot zaterdag run- ner-up in het tussenklassement, vocht felle duels uit met onder anderen Leeuwesteijn en Ken- nie de Bruin om de tweede plaats achter Korteweg. Van der Wekken nam daardoor de eerste plaats in de tussenstand over van Ruttinger. Korteweg staat tweede op vijf punten van de Zierikzeese leider. Gregoiy de Nooijer stelde zijn kandidatuur voor de Zeeuwse titel in de 85cc-klasse nog maar eens scherper. De jonge Vlissin- ger had zaterdag weinig moeite om de zege in beide manches naar zich toe te trekken, al had hij aan Dave de Jonge in de tweede manche even een kwaaie. Pech was er voor Ra mon Koole, die in de eerste man che de tweede plaats achter De Nooyer pakte. Net voor het op rijden naar de start in de tweede manche begaf zijn motor het en moest hij vanaf de kant toezien hoe zijn concurrenten de punten pakten. Bij de 65cc-motoren showde Mark Boot zijn klasse. De cros ser uit Burgh-Haamstede won beide manches met het grootste gemak. Leider in het klasse ment Rinie van Linden kreeg geen kans en werd tweemaal tweede. Dimitri Schnitzler had zijn dag niet en kwam niet in de top van de wedstrijden voor. Brit van de Wekken was de snel ste in de minklasse die slechts twee deelnemers telde. Bij de veteranen deelden Jos Machiels en Rien van de Wekken de winst. Trinko Keen op dreef in Brazilië RIO DE JANEIRO - Tafelten nisser Trinko Keen voelde zich bij de Open Braziliaanse tafel tenniskampioenschappen in zijn element. Zowel in het en kel- als dubbelspel bleef de linkshandige Randwijker lang actief in het evenement van de Pro Tour. In het dubbelspel reikte Keen met zijn Poolse collega Lucjan Blaszczyk tot de finale. Daarin was het Oostenrijkse koppel Jindrak/Schlager in drie games te sterk: 19-21 21-15 21-18. Bij de Olympische Spelen struikel de Keen met zijn vaste dubbel- partner Danny Heister ook al over het gerenommeerde duo. In het enkelspel werd Keen in de halve eindstrijd uitgeschakeld. Hij verloor van de sterke Belg Jean-Michel Saive: 23-21 21-18 21-12. DeDuitserTimo Boll was in de finale de beste. ANP door Ed Postma GOES - Veni, vidi, vici. Ik kwam, ik zag en ik overwon. Als een Romeinse veldheer bond Harold Schipper gisteren voor de negende keer het tennistoer nooi in Goes aan de zegekar. Na wat schermutselingen in het be gin overwon hij Jacco de Looff met 6-4 en 6-0 in de mannen Bi- finale. Bij de vrouwen won Mar jolein Meulenberg de Bl-finale met 6-3 2-6 en 7-5 van Corine Davidse. Vorige week vond de dertiende editie van het Baarends auto schade tennistoernooi plaats Gisteren waren de Bl-finales. Bij de mannen kwamen dezelf de spelers in de finale als vorig jaar. Jacco de Looff uit Zierik- zee won in de halve finale vrij eenvoudig van August van Wil genburg: 6-2 en 6-0. Goesenaar Harold Schipper kende wat meer moeite met Dimitri van Hoof: 6-4 en 7-6. In het begin van de finalepartij waren beide spelers aan elkaar gewaagd. Harold Schipper had veel moeite om zijn service te behouden, maar dit lukte toch. Op 3-2 in het voordeel van Schipper brak hij de service van De Looff, 4-2. De Looff: Ik kreeg in de eerste twee service games van Harold wel vijf kan sen om te breken, maar slaagde daar niet in. Dit was voor mij een gemiste kans om de wed strijd al in het begin naar me toe te trekken." Met solide spel trok Schipper de eerste set naar zich toe: 6-4. Schipper: Ik had nog kansen om de set eerder te beslissen, 6-2 of 6-3 had gekund, maar ik was iets te slordig." In de tweede set was van een echte strijd geen sprake meer en werd dan ook in korte tijd be slist: 6-0. De Looff: ,,Ik speelde veel te krampachtig. Het was voor mij moeilijk om druk te zetten door het goede spel van Harold. Hij zette me goed vast op de achterlijn." Genieten Genietend van het zonnetje keek Schipper nog even terug: „In de tweede set brak ik gelijk de service van Jacco en dat me Jacco de Looff was in de finale van het tennistoernooi in Goes een paar maatjes te klein voor Harold Schipper. foto Willem Mieras lukte in de derde game ook, al ging dat iets moeilijker. Daarna was het over en kon ik de partij makkelijk uitspelen." Echt trainen doet Schipper niet meer, maar hoelang hij nog doorgaat weet hij nog niet. „Ik train al vier jaar niet echt meer. Het is nu helemaal minder ge worden, sinds ik de sporthal in Kapelle heb overgenomen. Zo lang ik nog mee kan doen, ga ik door. Misschien win ik volgend jaar niet, maar kan ik nog steeds bovenin meedoen. Want het blijft een leuk spelletje." Bij de vrouwen ging de BI-fina le tussen Marjolein Meulenberg uit Vlissingen en Corine David se uit Yerseke. Het was qua sco reverloop een spannende partij. De eerste set werd een prooi voor Meulenberg (6-3) en de tweede voor Davidse (2-6). Bei de speelsters bleven dicht bij de achterlijn en degene die de min ste fouten maakte, won de set. De derde set leek voor Davidse de goede kant op te gaan. Ze kwam met 5-2 voor te staan. Meulenberg zette daarna iets meer druk en Davidse won geen game meer: 7-5. Davidse:.Tot 5-2 in de derde set ging het lekker, maar ik ging meer fouten maken en Marjo lein steeds minder. Misschien was het ook een beetje de ver moeidheid en het warme weer." Meulenberg was niet geplaatst, maar dat komt doordat ze in Brabant werkt en in Zeeland haast geen wedstrijden speelt. Meulenberg: „Het is tegen Cori ne moeilijk spelen omdat ze op elke bal loopt. Je moet het punt zes keer maken. Bij 5-2 ging ik de ballen op zeker terugspelen. Daarvoor maakte ik te veel fou ten. Ook speelde ik ze hoger te rug om haar nog meer achterin te houden. De enige keer dat we vandaag naar het net kwamen, was toen we elkaar na de wed strijd feliciteerden." Ook bij de dubbelspelfinales in de BI waren Schipper en Meu lenberg succesvol. Schipper won samen met Dennis van Westeinde zijn beide wedstrij den in de poule. Er waren im mers maar drie dubbels, zoals dat ook bij de vrouwen het geval was. Daar won Meulenberg samen met Esther Vendrik de beide poulewedstrijden. De Cl-finale werd bij de man nen gewonnen door Patrick Katsman, die Martijn Hendrik- sen met 6-1 en 6-1 versloeg. Bij de vrouwen versloeg Kym de Klerk Caroline Janse met 6-7 7- 6 en 6-2. In de Dl-finale bij de mannen was Bart Smits sterker dan Henk Sastroredjo: 4-6 6-1 6-4. Ilse van Ombergen won bij de vrouwen van Marieke van Wilgenburg met 3-6 6-3 en 6-4. De dertiende editie van het door tennisvereniging Goes georga niseerde toernooi was druk be zet. 277 Deelnemers met een to taal van 193 wedstrijden zorgde voor een druk wedstrijdschema. door Vincent Ronnes DEN HAAG - Voormalig staats secretaris van Sport, Erica Terpstra, heeft van IOC-voor- zitter Juan-Antonio Sama ranch een persoonlijke uitnodi ging ontvangen om volgende week gast te zijn op het bijzon dere IOC-congres in Moskou. Tijdens dit congres zal de opvol ger gekozen worden van Samanranch, die sinds 1980 voorzitter is, bovendien wordt uit de kandidaatsteden Osaka, Istanbul, Beijing, Parijs en To ronto de locatie gekozen voor de Zomerspelen van 2008. Zeven nieuwe kandidaten staan op de nominatie benoemd te worden tot IOC-lid. Onder hen de Ne derlandse Els van Breda-Vries- man vanwege haar nieuwe hoe danigheid als voorzitter van de internationale hockeyfederatie. Zo is ook al de Nederlander Hein Verbruggen IOC-lid als voorzitter van de internationale wielrenunie. Andere Neder landse IOC-leden zijn Anton Geesink en prins Willem- Alexander. Erica Terpstra zegt 'geen glimp van hoop' te hebben Motorcross Rilland-Bath. 250/500cc eerste manche: 1Anco Korteweg, 2. Erik van de Wekken, 3. Richard Leeuwesteijn, 4. Kennie de Bruin, 5. Rutger Bimmel; tweede man che: 1. Korteweg, 2. Van de Wekken, 3 Bimmel, 4. Leeuwesteijn, 5. De Bruin; 125cc: 1. Ken de Dycker, 2. René Wete rings, 3. Stef Goetheer, 4. Nicky Huis- zoon, 5. Joris van Strien. 85cc eerste manche: 1. Gregory de Nooijer, 2. Ra mon Koole, 3. Dave de Jonge, 4. Martin Stroo, 5. Ricky Nijs, tweede manche: 1. De Nooijer, 2. De Jonge, 3. Stroo, 4. Nicky Ros, 5. Lars Nelen; 65cc/mini's eerste manche: 1. Mark Boot, 2. Rinie van Lin den, 3. Stefan Hage, 4. Jeffrey van Kem pen, 5. Stephan van Ham; tweede manche: 1. Boot, 2. Van Linden, 3. Hoey Charmant, 4. Van Kempen, 5. Van Ham. Veteranen eerste manche: 1. Jos Ma chiels, 2. Rien van de Wekken, 3. Ad Grof- fen, 4 Ad Geldof, 5. Ferdy Dingemans; 2e manche: 1Van de Wekken, 2. Groffen, 3. Machiels, 4. Geldof, 5. Dingemans. Tennis Arnemuiden. Arnetoernooi. HE D1, hal ve finales: K. van Belzen-R. Steenbeek 6-2 6-3, M. Roelse-D. van Belle 6-1 6-0. Finale: K. van Belzen-M. Roelse 6-1 6-0. HE D2, halve finales: K. Davidse-W.Dingemanse 6-4 6-2, C. Schroevers-R. Verkade 6-3 6-1. Finale: K. Davidse-C. Schroevers 6-1 6-1. DE D1/D2, halve finales: S. van Eenen- naam-K. van Kemena 6-1 6-0, S. Vis ser-N. Ie Due 7-6 6-2. Finale: S. Vis ser-S. van Eenennaam 6-2 6-4. HD Cl, poule. Beslissende partij: R. Flohil/J. Vos-H. Willeboordse/H. Meerman 6-4 dat ze via een van Samaranch' ondoorgrondelijke handelwij zen ook aan de internationaal begeerde positie als IOC-lid zal worden geholpen. Ze zegt wel bijzonder vereerd te zijn. „Het was een aardige brief, ik ver heug me er geweldig op. Ik denk dat ik 'm kreeg voor de goede sa menwerking en steun in de loop der jaren.GPD Nummerdor RIJSWIJK - Reinder Nummer dor speelt ook komend volley balseizoen in de Serie Al bij het Italiaanse Bossini Montichiari. De aanvoerder van het Neder lands team kan terugzien op een goed seizoen in Italië en maakt momenteel in Oranje een enor me ontwikkeling door. maandag Biljarten Driebanden toernooi Baarends-Baar- ends. Finale. Locatie: Café Baarends in Goes. Aanvang: 19.30 uur. 7-5. DD Cl, poule. Na telling van sets: 1. I. Maat/A. Scheers, 2. M. Bergs/M. Flipse. GD Cl, halve finales: E. de Blaey/R. Flo- hil-M. Bergs/M. Boonman 2-66-1 7-6,1 de Jonge/E. van Broekhoven-K. Wabe- ke/B. van Sabben 6-4 3-6 7-5. Finale: E. de Blaey/R. Flohil-I. de Jonge/E. van Broekhoven 6-4 6-2. HD C2, halve fina les: D. Molengraaf/F.J. Visser-M. Boon- man/E. Lijbers 6-3 3-6 7-5, M. Baljeu/T. Oosthoek-R. Oostdijk/J.W. Schenkel 6-3 6-3. Finale: D. Molengraaf/F.J. Vis ser-M. Baljeu/T. Oosthoek 6-2 6-4. DD C2, halve finales: M. Bardolf/M. van Sparrentak-M. Schoonen/K. Wabeke 6-3 6-2, M. Poppe/S. van Eenennaam-A. Braat/I. Moerbeek 6-1 7-6. Finale: M. Poppe/S. van Eenennaam-M. Bard olf/M. van Sparrentak 5-7 6-4 6-3. GD C2, halve finales: P. de Bree/M. van de Berg-I. van Gulik/G. van de Blonk 6-1 6-1, M. Flipse/E. Kaay-W. Joosen/P. Joosen 6-3 7-6. Finale: M. Flipse/E. Kaay-P. de Bree/M. van de Berg 4-6 6-3 7-6. HD D1, halve finales: J. van Craenen- broeck/R. Visser-M. Roelse/R. Flipse 6-4 4-6 7-6, J. de Smit/K. Davidse-J. Joo- sen/J. Oosterling 6-4 6-1Finale: J. van Craenenbroeck/R. Visser-J. de Smit/K. Davidse 6-4 6-2, DD D1, halve finales: S. Verkade/A. Yip-M. Kreikamp/J. Kreik- amp 6-1 6-0, I, Hoornick/M. Rooyac- kers-N. Mulder/W. Rooze 6-3 6-2. Fina le: S. Verkade/A. Yip-I. Hoornick/M. Rooyackers 7-6 6-1. GD D1, halve fina les: H. Vreke/H. van Gulik-P. Slagter/S. Visser 6-3 7-6, M. Rooyackers/D. van Belle-I. Hoornick/K. de Groot 6-3 6-4. Fi nale: M. Rooyackers/D. van Belle-H. Vre ke/H. van Gulik 6-3 6-0. HD D2, poule. Beslissende partij: R. van Belzen/C. Schroevers-F Masius/B. Schroevers 5-7 6-1 6-4. SAPPORO - Met Shinji Ono lijkt Feyenoord een goede slag te hebben geslagen. De Japanse international was gisteren de opvallendste speler in de inter land tegen Paraguay, in het kader van de Kirin Cup. Ono be reidde beide treffers van Yana- sigawa voor. Japan won het duel met 2-0. Ono komt in de zomer naar Rot- terdam.Met een pass over veer tig meter zette hij zijn teamge noot Yanagisawa na 16 minuten voor het Zuid-Amerikaanse doel. De aanvaller benutte de mogelijkheid. Kort na de rust lag een dribbel en een door Ono opgezette combinatie aan de basis van de tweede treffer van Yanasigawa. door Paul van Dijke VLISSINGEN - De schakers van De Zwarte Dame hebben de ZSB-beker ver overd. In de finale in Kruiningen werd Middelburg met 2,5-1,5 verslagen. Jan- Kees Tolhoek was de enige speler die een punt scoorde, de overige partijen eindig den in remise. Middelburg behaalde de finale door winstpartijen op Denk en Zet Tholen en SVWZV uit Oostburg. De Kruiningse schakers van De Zwarte Dame plaatsten zich ten koste van Vlissingen en Goes voor de eindstrijd. Hoewel Middelburg slechts met spelers uit het tweede naar Kruiningen toegekomen was, gold het als favoriet in de finale. DZD'er Michel Montenegro kwam op bord twee met zwart tegen Manus van Alphen al spoedig een pion achter. Door inventief verdedigen wist hij echter af te wikkelen naar een eindspel met ongelij ke lopers. Voor Van Alphen zat er niet meer in dan een puntendeling. Zoals ook de partij op het vierde bord, tussen Frans Rikumahu en Daan van Noppen - niet meer dan een saai potje - in remise ein digde. Jan-Kees Tolhoek gaf vervolgens op bord drie een kwaliteit weg, waardoor de winst voor opponent Wout van Wijnen nabij leek. Gezien deze ontwikkelingen kon Peter van der Borgt op bord één niet ingaan op het remise-aanbod van Maar ten Westerweele. Op zoek naar de winst kwam Van der Borgt er echter alleen maar slechter voor te staan. Toen Wester weele de tijdnoodfase overleefde, ont stond er een stelling waarin de beste winstkansen duidelijk voor Westerweele waren. Van Wijnen had inmiddels zijn stelling danig verknoeid; Tolhoek kwam een pion voor te staan. Daardoor moest Middelburg in de persoon van Wester weele weer vol voor de winst gaan. In het eindspel kon Westerweele de weg naar winst echter niet vinden en moest hij in remise berustten. Op dat moment was de partij op bord drie in een ware tijdnood thriller uitgelopen. Tolhoek -had nog steeds een pion meer en wist alle aanval len van Van Wijnen te pareren. Met nog vijf seconden op de klok van Tolhoek viel de vlag van Van Wijnen. Tolhoek won, De Zwarte Dame eiste voor de tweede keer in het bestaan de Zeeuwse beker op en neemt komend jaar deel aan de voorron de voor de nationale beker. De Zwarte Dame - Middelburg 2,5-1,5: 1. P van der Borgt - M. Westerweele remise; 2. M. Montenegro - M. van Alphen remise; 3. J.K. Tolhoek - W. van Wijnen 1-0; 4. D. van Noppen - F. Rikumahu remise. van onze sportredactie SEVILLA - Real Zaragoza heeft zaterdag de Spaanse beker ver overd. In de finale rekende de ploeg af met Celta de Vigo: 3-1. Celta kwam in de zesde minuut via Mostovoi op voorsprong, maar Aguado (24e minuut), Ja- melli (strafschop in de 38e) en Yordi (90e) keerden de wedstrijd om. Voor Zaragoza-speler Pablo was het geen onverdeeld feest, hij moest in de slotminuut met rood naar de kant. Desondanks kon hij al snel weer terugkeren in verband met de viering van de bekerwinst. Aanvankelijk zag het er door toedoen van Mosto voi nog niet zo fraai uit voor Za ragoza. De speler van Celta Van der Gouw verlengt contract bij Manchester ASSEN - Doelman Raimond van der Gouw blijft bij Man chester United. De Tukker, die in Nederland uitkwam voor on der meer Vitesse, zal voor een jaar bijtekenen met de afspraak dat hij daarna in de technische staf wordt opgenomen. Van der Gouw bereikte monde ling overeenstemming en zal na de vakantie zijn handtekening zetten onder de verbintenis. De 38-jarige reserve-doelman van United (achter de Franse inter national Barthez) twijfelde over een langer verblijf bij de Engel se landskampioen. rondde een fraaie individuele actie af. Zaragoza reageerde di rect door sterk druk te zetten op het vijandelijke doel. Aanvaller Xavi Aguado, de enige speler die de laatste bekerwinst in 1994 nog heeft meegemaakt, zette de moeite om in een belo ning door raak te koppen. Een klein kwartier later kreeg de ploeg van trainer Luis Costa een strafschop mee. De Braziliaan Jamelli stuurde Celta-doelman Cavallero de verkeerde hoek in; 2-1. Celta, dat de beker nog nooit won, zocht na rust het doel van Zaragoza op, maar zonder re sultaat. Vooral in de laatste tien minuten was de druk van Celta enorm, maar doelpunten kwa men er niet uit voort. De enige treffer die nog viel was aan de andere zijde van het veld te zien. Yordi profiteerde van de aan- valsstorm door een counter af te ronden, 3-1. Zo sloot de ploeg een rampzalig seizoen toch nog goed af. In de competitie kon Zaragoza de gradatie maar nipt voorkomen. De ploeg handhaafde zich in de Primera Division, maar had geen punt meer mogen verspe len. AJs beloning voor de beker winst mag de ploeg komend seizoen in de Uefa Cup uitko men. Voor Zaragoza was het de vijfde bekerwinst in de historie. De laatste finale speelde de ploeg in 1994, ooktoentegen Celta. Toen werd het 0-0 en won Zaragoza na strafschoppén. De laatste keer dat Zaragoza de beker daarvoor had gewonnen was in 1985, in een finale tegen Barce lona (1-0). Het seizoen erop trof de bekerwinnaar in de toenma lige Europacup II Ajax, dat ten koste van Zaragoza de finale bereikte en won. RTR foto Willem Mieras De kampioenenploeg van BV De Toekomst, van links naar rechts: Westrate, W. de Jonge, Karelse en L. de Jonge. Delta geeft zich pas in slotfase van finale gewonnen door Joop van den Oudenhoven 'S-HEERENHOEK - De finale bandstoten voor teams van het district Walcheren/De Bevelan- den was een waardig slot van het biljartseizoen. De strijd bleef tot op het laatst spannend. De organiserende vereniging BV De Toekomst kaapte de titel uiteindelijk voor de neus van BV Delta uit Co- lijnsplaat weg. De deelnemers kregen in 's-Heerenhoek een lange dag voor de kiezen. Al om tien uur werd er een begin ge maakt aan de twaalf partijen die moesten worden afgewerkt. De op papier favoriete ploeg van VEG ABV uit Oost-Sou burg tobde zowel met de vorm als het materiaal en speelde een ondergeschikte rol in de titel strijd. Het thuisspelende BV De Toekomst en BV Delta gaven el kaar tot de elfde partij geen duimbreed toe. Beide teams wonnen alle partijen. In de ont moeting tussen Toon Klaassen (Delta) en Daan Westrate (De Toekomst) viel de beslissing. Nadat Klaassen aanvankelijk het initiatief had, kon hij zijn laatste twee punten maar niet gemaakt krijgen. Westrate pro fiteerde daarvan en sloot zijn in haalrace winnend af: 43-45. De Toekomst nam daarmee een voorschot op de titel. Toen BV Delta in de laatste ontmoeting nog een remise moest toestaan was het pleit beslecht en was BV De toekomst de kampioen. De eindstand: l.BVDe Toekomst 's- Heerenhoek 14 punten en 98%; 2. B V Delta Colijnsplaat 11 en 91 3 VEG ABV2 en 67%.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 14