Ziekenhuis verruimt intensive care PZC 36 MILJOEN MENSEN HIV-GEINFECTEERD X Archeologisch onderzoek in Moermond Bureau onderzoekt werksituatie omroep Vermaarde kozakken op Folklore Festival ■HU 14 Extra bedden nodig na toestroom patiënten uit Schouwen Vlissingen haalt trafiek uit Brazilië binnen zaterdag. 30 juni 2001 door Jacob Hoekman GOES - De afdeling intensive care van het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes gaat uitbrei den. Nog dit jaar krijgt de afde ling er zeven bedden bij. Op dit moment telt de intensive care-afdeling negen bedden. Dat aantal is vaak niet toerei kend. Vooral sinds de reorgani satie van het Zweeds Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee in april heeft het Oosterschelde- VLISSINGEN - Er komt een nieuwe lijndienst per schip voor kippen-, varkens- en rundvlees, fruit en gedroogde vruchten sappen vanuit Brazilië naar Vlissingen. De eenmaal geloste schepen worden in Vlissingen geladen met producten bestemd voor Rusland en gaan vervol gens naar de haven van St. Pe tersburg. Zeeland Seaports, Shipping, Trading Transport (STT), Kloosterboer en Caroline Ltd. hebben zich gezamenlijk inge spannen om de trafiek van de grond te krijgen. Voorlopig zal er eens in de twee weken een schip via de lijndienst varen. De verwachting is dat jaarlijks in totaal 250.000 ton aan goederen van het Braziliaanse Itajai naar Vlissingen zal gaan. „De plannen voor de lijndienst zijn in een stroomversnelling geraakt door de mkz-crisis", vertelt managing-director A. Nelis van STT. „Al toen de crisis dreigde zijn de contacten met Brazilië gelegd. In februari is een delegatie van Zeeland Sea ports, Kloosterboer, Caroline Ltd. en STT naar Brazilië afge reisd. Daar werd enthousiast op de plannen gereageerd." Het vlees, fruit en de gedroogde vruchtensappen zijn deels be doeld voor consumptie in Ne derland, deels voor export naar andere Europese landen en deels voor export naar het Rus sische Sint Petersburg. ziekenhuis in Goes te maken met extra instroom van patiën ten. Daardoor moet op de afde ling IC regelmatig een opname stop afgekondigd worden. Begin november van dit jaar moet de uitbreiding van de IC een feit zijn. De verbouwingen zijn al in mei begonnen. Aan vankelijk was het de bedoeling dat de extra bedden al voor de zomervakantie beschikbaar zouden komen. Vanwege ver traging in de aanvraagprocedu res bleek dat geen haalbare kaart. De zeven extra IC-bedden ko men van de afdeling cardiolo gie, die daardoor behoorlijk in krimpt. Volgens C. de Jong- Bouter, secretaris van de Raad van Bestuur van het Ooster- scheldeziekenhuis, levert dat weinig problemen op. „Na de komst van patiënten uit Zierik zee was er voor de afdeling car diologie nauwelijks extra toe stroom merkbaar. De afdeling ligt altijd vrij vol." Patiënten van deze afdeling kunnen vol gens De Jong zonder problemen overgebracht worden naar an dere afdelingen. Het ziekenhuis wil de IC-afde- ling nog verder uitbreiden tot zo'n 26 bedden. De Jong durft echter nog geen voorspellingen te doen over de termijn waarop dat zal gebeuren. Hersenbloeding Sinds januari van dit jaar is het Oosterscheldeziekenhuis te vens gestart met een zogeheten CVA-afdeling. De vier bedden op deze afdeling zijn bestemd voor patiënten die een hersenin farct of hersenbloeding (CVA) hebben gehad. Uit onderzoek is gebleken dat mensen met een CVA beter herstellen wanneer zij nauwkeurig bewaakt wor den. De CVA-unit is onderge bracht bij de afdeling neurolo gie. Het Oosterscheldeziekenhuis houdt volgende week donder dag 5 juli een informatiebijeen komst in Goes. Op deze avond zullen ook de ontwikkelingen rond de IC-bedden en de CVA- afdeling aan de orde komen. De avond heeft plaats in het zie kenhuis aan de 's-Gravenpol- derseweg en begint om 19.30 Binnenkort gaan archeologen op ontdekkingstocht in de grond rond Slot Moermond. door Piet Kleemans RENESSE - Er komt een archeologisch on derzoek in natuurontwikkelingsgebied Moermond, het gebied rond Slot Moermond bij Renesse. De Dienst Landelijk Gebied heeft daar in het kader van het landinrich tingsproject Schouwen-VVest opdracht toe verstrekt aan RAAP Archeologisch Advies bureau uit Amsterdam. Het onderzoek kost ruim 6000 gulden. Onderdeel van het landinrichtingsproject is het weer in ere herstellen van de omgeving van het Renesser slot. Elzenmeten worden hersteld en waar nodig opnieuw aangelegd. Ook willen de natuurontwikkelaars de voor het gebied kenmerkende stinzenflora weer terugbrengen. Verder is het de bedoeling dat straks duinbeken door het gebied kronkelen om uit te monden in de slotgracht. Het zoete water dat op die manier wordt aangevoerd zorgt voor een goede doorspoeling van het water in de slotgracht. Voordat het zover is wil de DLG eerst kijken of er wellicht archeologisch/historisch waardevolle zaken in de bodem zitten die voor het nageslacht bewaard moeten blij ven. Blijkt dat het geval dan wordt daar bij de herinrichting van het gebied rekening mee gehouden. Na de watersnoodramp van 1953 hebben archeologen van de rijksdienst voor bodem- kundig onderzoek de bodem rond het slot verkend. Hoewel zij minder mochten gra ven dan ze hadden gewild leverde dat on derzoek belangwekkende vondsten op. Er werden fragmenten van zeer oud metsel- door Ernst Jan Rozendaal OOST-SOUBURG - De onder nemingsraad van Omroep Zee land schakelt een extern onder zoeksbureau om problemen op de werkvloer te inventariseren. Uit de bevindingen van het on derzoeksbureau moet blijken of bij de omroep een nader onder zoek naar de werkbeleving moet plaatsvinden. Dat heeft voor zitter N. Ginjaar-Maas van het bestuur van Omroep Zeeland gisteren bevestigd. Het rommelt al enige tijd bij de omroep. Door de introductie van Omroep Zeeland Televisie, enkele jaren geleden, is de orga nisatie in korte tijd snel ge groeid. In de beleving van veel personeelsleden heeft dat geleid tot problemen op de werkvloer. Nadat het algemeen bestuur van de omroep zich vorige maand denigrerend uitliet over passages die de ondernemings raad hieraan had gewijd in het jaarverslag over 2000, barstte de bom. Hoewel Ginjaar in die bewuste vergadering had aan gegeven dat de problemen tot het verleden behoorden, besloot de OR onlangs, gesteund door zo'n zestig personeelsleden, te vragen om een onderzoek naar de werkbeleving. „Binnen het dagelijks bestuur hebben we ons vervolgens afge vraagd wat we daarmee moe ten", aldus Ginjaar. „Wij heb ben geen vinger kunnen leggen op de problemen. Het personeel heeft het idee dat het niet goed zit, maar kan niet aangeven waar de problemen precies zit ten. Dus hebben we besloten tot een vooronderzoek." Volgens Ginjaar zal 'iemand van buiten' de zaak bekijken. Af spraak is dat diegene eerst een gesprek met de ondernemings raad aangaat. Van verstoorde werkverhoudingen is volgens Ginjaar geen sprake. „Het da gelijks bestuur doet in deze kwestie alles samen met de OR. Er is geen sprake van een pro blematische sfeer. Directeur/ hoofdredacteur F. Feij wil niet reageren op wat hij omschrijft als een 'interne kwestie'. De ondernemingsraad beraadt zich nog over de huidige stand van zaken. foto Marijke Folkertsma werk ontdekt. Vermoedelijk was dat met selwerk onderdeel van het uit de dertiende eeuw versterkte huis van Costijn van Renes se, in de volksmond beter bekend als Moer mond I. Dat slot ging in 1297 verloren bij gevechten. Toenmalig bewoner Jan van Re- nesse overleefde, maar het slot niet. Begin veertiende eeuw werd Moermond II ge bouwd. Dat werd in 1513 vervangen door Moermond III, Slot Moermond zoals dat nu net buiten Renesse te vinden is. De mensen van RAAP krijgen tot 1 augustus om met een concept-rapportage te komen. Het is de bedoeling dat in september dit jaar een begin wordt gemaakt met realisering van de eerste fase van het natuurontwikke lingsplan Moermond. Fase I gaat naar verwachten zo'n zes weken in beslag nemen. door Barend Pelgrim TERNEUZEN - Het Internatio naal Folklore Festival van Zee land pakt dit jaar uit met een van de meest toonaangevende Russische dans- en muziekge zelschappen. De State Kuban Cossack Dance Company be staat al 189 jaar en werd tussen 1975 en 2000 tot vijf keer toe uitgeroepen tot beste ensemble van Rusland. De groep komt naar Zeeland met een gezelschap van vijftig man, waaronder 22 koorleden, 18 dansers en 8 muzikanten. De 27ste editie van het Folklore Festival belooft ook dit jaar een topper te worden. Het evene ment begint op 14 juli en wordt op 21 juli afgesloten met een spektakel in de Vlaanderenhal van Sas van Gent. Er komen dansgroepen uit acht uiteenlo pende culturen naar Zeeuws- en Belgisch Vlaanderen. Behalve de Russische Kozakken treden ensembles op uit Kroatië, Bas kenland, Korea, Costa Rica, Tsjechië, Ghana en Nederland. Behalve een kennismaking met de cultuur uit andere landen be oogt het festivalbestuur de ge dachten van vriendschap, gast vrijheid en vrede uit te dragen. In dat verband wordt er dit jaar, onder het motto Zeeland meets the loorld - The world meets Zeeland een intercultureel ont- moetingsfeest gevierd. In totaal zullen in één week tijd zo'n zeventien verschillende voorstellingen plaatsvinden. De sessies vinden plaats in Sas van Gent, Hulst, De Panne (B), Bres- kens en Terneuzen. De organisatie heeft een uitge breide website ingericht (www. zeelandnet.nl/folklore) zodat belangstellenden online inlich tingen en achtergrondinforma tie kunnen opvragen. Met droefheid geven wij u kennis dat na een kort stondige ziekte is overleden onze geliefde zus, schoonzus en tante MAATJE BIJ DE VA ATE in de leeftijd van 70 jaar. Wij zijn alle medewerkenden van "Borrendamme" dankbaar voor de liefdevolle zorg en aandacht. Zierikzee: A. J. Bij de Vaate-Bij de Vaate L. Bij de Vaate t Rijssen: N. R Harbers-Bij de Vaate H. J. Harbers Neven en nichten Zierikzee, 28 juni 2001. Arcus zorgcentra, locatie "Borrendamme" Correspondentieadres: Straalweg 8, 4301 RB Zierikzee De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden dinsdag 3 juli in de Groene zaal van "Borrendamme", Scheldestraat 2 te Zierikzee, aanvang 13.30 uur, waarna de begrafenis zal plaats hebben op de algemene begraafplaats te Zierikzee, omstreeks 14.30 uur. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de Groene zaal. Bedroefd, maar dankbaar voor wat hij in ons leven heeft betekend, geven wij u kennis dat na een lief devolle verzorging in woonzorgcentrum "Antoni- us", toch nog vrij onverwacht van ons is heenge gaan onze lieve vader en opa ALPHONSUS FASSAERT (Fons) weduwnaar van Martha van den Bosch op de leeftijd van 83 jaar. Hengstdijk: Connie en Jos Stijn Rosalie jet Kloosterzande, 29 juni 2001 Correspondentieadres: Zuiddijk 10, 4585 PP Hengstdijk De avondwake zal worden gehouden op maandag 2 juli om 19.00 uur in de kapel van woonzorgcentrum "Antonius" in Kloosterzande. Na de avondwake is er gelegenheid tot afscheidne- men in het mortuarium. De uitvaartdienst zal plaatsvinden op dinsdag 3 juli om 10.30 uur in de parochiekerk van de H.H. Petrus en Paulus te Vogelwaarde (Boschkapelle). Aansluitend zal de crematieplechtigheid plaatsvin den in crematorium "Terneuzen". Bellamystraat 28c te Terneuzen. Gelegenheid tot condoleren na de uitvaartdienst in de kerk. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Met droefheid geven wij u kennis dat de Heere na een zorgvol leven toch nog onverwacht uit ons mid den heeft weggenomen onze geliefde zuster, schoon zuster en tante LENA ADRIANA ZANDEE sinds 13 juni 1996 weduwe van Adriaan Sinke Krabbendijke: Zandee J. C. Zandee-de Dreu Krabbendijke: J. Staal 's-Heer Abtskerke: A. Zandee L. P Zandee-de jonge Marknesse: P Sinke-Zandee Krabbendijke: C. Butijn-Zandee 's-Gravenpolder: F. Flikweert-Sinke Krabbendijke: Hoogerheide-Sinke Neven en nichten Krabbendijke. 28 juni 2001 "Ter Weel" Correspondentieadres: j. Zandee Dorpsstraat 108, 4413 CE Krabbendijke Onze dank gaal uit naar het personeel, de directie en de vrijwilligers van afdeling D van "Ter Weel" te Krabbendijke voor de liefdevolle verzorging. Gelegenheid om afscheid te nemen van onze zuster, schoonzuster en tante op maandag 2 juli van 19.00 tot 19.30 uur in het mortuarium van "Nieulande" te Krabbendijke, ingang van het mortuarium via de Nieulandestraat. Tevens is er voor aanvang van de rouwdienst in het hieronder te noemen gebouw ook nog gelegenheid om afscheid te nemen. De rouwdienst zal worden gehouden op D.V. dins dag 3 juli in één van de zalen van het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente, I. W. Frisostraat 1 te Krabbendijke. aanvang 10.00 uur. Aansluitend zal om 11.00 uur de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Krabbendijke. Na de begrafenis is er gelegenheid om de familie te condoleren in bovengenoemd gebouw. Geen bloemen Met droefheid geven wij u kennis dat de Heere toch nog onverwacht uit ons midden heeft weggenomen onze geliefde tante LENA ADRIANA ZANDEE weduwe van Adriaan Sinke op de leeftijd van 87 jaar. Krabbendijke: P. Zandee M. P. Zandee H. Zandee-Quist A. Zandee F. Zandee-van der Hart M. Zandee J. N. Zandee-Oostdijk O. Zandee D. Zandee-van der Hart Krabbendijke, 28 juni 2001. Als leven lijden wordt. Is rusten goed. In "De Blaauwe Hoeve" te Hulst is rustig ingeslapen mijn zorgzame echtgenoot, onze lieve papa en opa JOSEPH ALOIJSIUS MICHIELSEN echtgenoot van Magdalena Goense Vogelwaarde 28-5-1914 Hulst 29-6-2001 Heikant: M. Michielsen-Goense Breda: Anja en Frans Smet-Michielsen Rutger t, Arno. Xlieke Heikant: Aloys en Veronique Michielsen- Sucaet Louis. Michel, Claire, Stefanie Nieuw-Namen: Ineke en Benny van Duyse- Michielsen Anneke, jos Goes: Carla Michielsen 4566 AR Heikant, 29 juni 2001 Schooldreef 1 De uitvaartdienst zal plaatshebben op woensdag 4 juli 2001 om 10.30 uur in de kapel van "De Blaau we Hoeve", Truffinoweg 2 te Hulst, waarna wij hem vergezellen naar zijn laatste rustplaats op de be graafplaats te Heikant. Samenkomst voor aanvang van de uitvaartdienst in bovengenoemde kapel. Gelegenheid tot condoleren na de, uitvaartdienst in de hal bij de kapel. Zij die door onvoorziene omstandigheden geen rouwbrief hebben ontvangen gelieven dit bericht als zodanig te beschouwen. Stengen is slechts het doven van de kaars. De nieuwe morgen breekt aan. de dag van rust en eeuwige vrede. MEINO VISSER-VAN DER ZEE weduwe van Jan Visser 8 juli 1912 28 juni 2001 Oost-Souburg: Mahasattva en Esther Visser-Vonk Emile en Theo Gayatri en Remco Cheyenne Selena Vlissingen: Marjel Visser Madhurya en fan-Koen Roan en Julia Oudelande: Sainbhavo Visser en Thea Rotteveel Nynke Goes "Randhof", kamer 334 Correspondentieadres: Tulpenlaan 31, 4382 PE Vlissingen De bijeenkomst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal worden gehouden woensdag 4 juli om 11.15 uur in de aula op de Algemene Begraafplaats. Geldelooze- pad 30 te Goes, waarna aansluitend om ongeveer 12.00 uur de begrafenis zal plaatshebben. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in voornoemde aula. Het laatste levensblad is gevallen. Het was goed samen te zijn. Na alle fijne jaren die we met haar mochten bele ven, hebben wij geheel onverwacht afscheid moeten nemen van onze lieve moeder, schoonmoeder, oma en oude oma CORNELIA CATHARINA IMANSE-KLAP in de leeftijd van 92 jaar. Opvelp (B): Iman en Tissy i Goes: Joke en Hal be Peter en Rina Roy Björn Marissa Marco en Sietske Wendy en Thierry Daisy Kimberly Terneuzen: Ineke en Ad Kloetinge, 28 juni 2001 Correspondentieadres: Lorentzlaan 24. 4532 KP Terneuzen Gelegenheid tot afscheid nemen maandag 2 juli van 18.30 tot 19.00 uur in rouwcentrum "De Bevelan- den", Geldeloozepad 20 (naast de Alg. Begraaf plaats) te Goes. De samenkomst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal worden gehouden dinsdag 3 juli om 10.15 uur in de aula van rouwcentrum "De Bevelanden". Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Goes. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de condoleanceruimte van bovengenoemd rouwcen trum. Zonder U geen Unicef. Giro 121. Zonder J kunnen we de straatkinderen van Oost-Europa geen veilig thuis geven om beschermd op te groeien. Help hen met deze basisbehoefte en wordt van- unicef#) daag nog donateur van- Unicef g En daar komen er jaarlijks nog eens 5 miljoen bij. Steun daarom Stop Aids Now! Een initiatief van: Aids Fonds, Hivos, ICC0, Memisa en Novib. Meer weten? Kijk op www.StopAidsNow.nl of bel 020-5287828. Giro 60.30.90. NOW! Dankbaar dat zij zo lang in ons midden mocht zijn, delen wij u mede dat toch nog geheel onverwachts van ons is heengegaan onze zorgzame moeder en oma MARIA ELISABETH VERTRIEST-TOEBAK sinds 3 december 1984 weduwe van Camiel Vertriest in de leeftijd van 94 jaar. Fijnaart: B. A. M. Vertriest van Oorschot Miranda en Reggy Richard en Mirjam Claudia en Arjo en achterkleinkinderen 's-Heerenhoek: L. van den Dries-Vertriest I. van den Dries Christianne André 29 juni 2001. Correspondentieadres: 's-Heerenhoeksedijk 30, 4453 RB 's-Heerenhoek Gelegenheid tot afscheid nemen woensdag 4 juli van 9.30 tot 10.00 uur in rouwcentrum "De Beve landen". Geldeloozepad 20 (naast de Alg. Begraaf plaats) te Goes. De uitvaartdienst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal worden gehouden om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Maria Magdalena aan de Singelstraat te Goes. Aansluitend zal de crematieplechtigheid plaatsvin den in de aula van rouwcentrum "De Bevelanden" te Goes. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de condoleanceruimte van het rouwcentrum. Vaarwel lieve oma en overgrootoma Miranda en Reggy Dennis en Menno Richard en Mirjam Evi en let Claudia en Arjo Tom Rust zacht lieve oma Christianne André AN D A»; S HAAR Kinderen horen in de klas, niet in de fabriek. Word daarom Novib-donateur voor f 12,50 per maand, dan steunt u de strijd tegen kinderarbeid. Bel 0800-1210:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 64