Zeeuwse topdrie in Amstel Cup PZC Ward kan seizoen glans geven Gaten dichten op eerste dag van Deltaweek Van Wilgenburg verrast in Goes Eerste tennistoernooi Souburg nu al succes Peter Heeren wint koers in Kruiningen Toelating tot bekertoernooi overrompelt Hoek 18 uitslagen sbw zaterdag 30 juni 2001 door Frits Bakker VLISSINGEN - De drie hoogst spelende Zeeuwse voetbalclubs treffen elkaar in augustus voor de Amstel Cup. Kloetinge, Hoek en Terneuzen zijn ingedeeld in een poule met RBC uit Roosen daal. De eerste wedstrijden voor die landelijke bekerstrijd zijn gepland op 4 augustus. Voor Hoek komt deelname aan het toernooi als een volslagen ver rassing. Patrick Naudts, manager van Hoek: „We hebben voor heel de maand augustus al vriend schappelijke wedstrijden vast gelegd, omdat we niet hadden verwacht in de Amstel Cup te mogen spelen." De Zeeuws-Vlaamse hoofd klasser kreeg toelating tot het toernooi op basis van de zeven de plaats in de competitie. De KNVB kon gisteren nog niet aangeven hoe de indeling tot stand is gekomen, omdat de voorrondepoules pas dinsdag officieel bekend worden ge maakt. Kloetinge (als nummer vijf van de ranglijst) en Terneuzen (win naar van de districtsbeker) wa ren wel op voorhand zeker van een plaats in de Amstel Cup. Terneuzen-trainer Paul Telussa vertrekt op uitnodiging van de KNVB volgende week naar Amerika om trainingen en cli mes te verzorgen. Hij is net op tijd terug voor de eerste wed strijd van de Amstel Cup. „We gaan met een team van de KNVB trainingen verzorgen aan universiteiten in Colorado, Ohio en New York", aldus Telus sa, die nu al verzekert de Amstel Cup niet als een prestigestrijdte zien. ,,Ik heb geen zin om risico's te nemen, maar natuurlijk zijn wedstrijden tegen Hoek en Kloetinge wel interessant. Als voorbereiding is het mooi, als het maar niet op het scherp van de snede wordt gespeeld." Afbellen Hoek moet door de indeling in de Amstel Cup zo snel mogelijk het hele programma van de voox-bereiding aanpassen. Pa trick Naudts: „Het is een streep door de rekening. We hadden wedstrijden gepland tegen Ba ronie, Drachtster Boys, de be loftes van Club Brugge, Hamme en Urssel. Die clubs moeten we nu waarschijnlijk allemaal af bellen." De manager had liever gehad dat Hoek niet was toegelaten. Dat geldt ook voor trainer An- gelo Nijskens, die op vakantie is in Turkije. Naudts: „De Amstel Cup is geen ideale voorberei ding. Je moet er na één week training aan beginnen en de kans op blessures is veel te groot." Van de selectie van Hoek is de nieuwe spits Erik van de Wate ring overigens gisteren in Ter neuzen geopereerd aan de knie. Hij had in de bekerwedstrijd met Dosko tegen Terneuzen een meniscus-blessure opgelopen. Verwacht wordt dat hij voor de eerste trainingen al ver hersteld is van de operatie. Het wed- strijdprogramma van de voor ronden in de Amstel Cup wordt ook pas dinsdag bekend. De speeldagen zijn 4/5, 7/8, 10/11, 14/15 en 22 augustus. door Barry van der Hooft ZIERIKZEE - Terwijl op de Oosterschelde in de verschil lende klassen de strijd is losge barsten, worden in de haven van Zierikzee de laatste punt jes op de i gezet. Het is de eerste dag van de 31e editie van de Deltaweek en op organisato risch gebied kan er dan hier en daar nog weieens een gaatje vallen. „Wij zijn er dan om die te dichten", zegt Kees van der Vaart, één van de leden van het stichtingsbestuur. Hij is niet persoonlijk bij de ra ces aanwezig, want aan de wal moet ook nog het één en ander worden geregeld. Samen met zijn collega Hugo de Werd fun geert Van der Vaart als aan spreekpunt voor alles en ieder een die wat over de Deltaweek wil weten. Het is voor de beide heren inmiddels al een kwestie van routine geworden, want de 56-jarige Van der Vaart is al meer dan tien jaar actief als lid van de organisatie van de Del taweek en De Werd (51) mag zich inmiddels al voor de 26e keer Delta week-bestuursl id noemen. „Hoe ik er ingerold ben?", vraagt Hugo de Werd. Het ant woord laat niet lang op zich wachten. „Ik was destijds wedstrijd- en commissielid in Bergen op Zoom, dat toen ook nog onderdeel was van de Del taweek. Maar dat werd onmo gelijk toen er een dam werd ge bouwd en ik ben toen bij watersportvereniging Wol- phaartsdijk ingetreden", ver telt de inwoner van Bergen op Zoom, die bij de Deltaweek de functie van start- en wed- strij dl eider bekleedt Kees van der Vaart heeft drie andere onderdelen onder zijn hoede genomen. Van der Vaart: „Ik houd me bezig met de ad ministratie, public relations en de uitslagenverwerking. We hebben hier vlakbij een reken kamer ingericht en daar ben ik veelte vinden." Kwaaltjes Maar deze middag zijn Van der Vaart en De Werd vooral op en rond het secretariaat te vin den, waarvoor achter de feest tent een caravan is ingericht. En op die plek loopt het twee tal tegen een probleempje aan dat zo snel mogelijk moet wor den opgelost. Het bord waar de uitslagen op moeten worden gehangen, is onvindbaar. Het is één van de kleine kwaaltjes die zich op de eerste dag van het negendaagse zeilevene- ment openbaren. Een kleine veertig meter ver der ligt de prachtige, 24 meter lange tjalk Vrouwe Seyke Ma ria, waar de bestuursleden zich kunnen terugtrekken. De boot is beschikbaar gesteld door de eigenaar en eigenlijk zouden er bij de Deltaweek ook nog wel een paar kleinere bootjes van pas komen. „Want we zijn nu veel kleine bootjes kwijt, om- Hugo de Werd (1) en Kees van der Vaart voeren de regie op het secretariaat van de Deltaweek. foto Marijke Folkertsma dat we het Open Nederlands kampioenschap J-22 ook orga niseren. We hebben nu bijvoor beeld geen bootje waarmee we heen en weer naar de wedstrij den kunnen varen", zegt Van der Vaart. Ze nemen het allemaal op de koop toe, want het bestuur is er trots op dat het NK onderdeel is van de Deltaweek. Van der Vaart: „Nadat we twee jaar ge leden het Open NK voor de J- 24 hier hadden, hebben ze nu aan ons gevraagd dit NK te or ganiseren. Er doen 52 boten mee en het is een discipline waarin je slim en goed moet va ren. Het komt in de J-22 echt op het zeilen aan." Soepelheid De Deltaweek is qua omvang na de North Sea Regatta het tweede meerdaagse zeilevene- ment van Nederland, maar het verschil wordt volgens Vlissin- ger Van der Vaart steeds klei ner. „Zij hadden dit jaar net geen driehonderd boten en wij hebben er nu meer dan twee honderd. De Deltaweek heeft echter wel een meer ontspan nen organisatie, die niet min der goed is. Er is hier een grote mate van soepelheid. Wij vin den namelijk dat de Deltaweek leuk is geweest, als wij het ook leuk hebben gehad." van onze sportredactie GOES - August van Wilgenburg heeft zich verrassend geplaatst voor de halve finale in de B-ca tegorie van het Autoschade Baarendstoernooi in Goes. De speler van 't Halve Maantje sloeg gisteren een dubbelslag, waardoor hij in een kort tijdsbe stek van naamloze outsider in een kansrijke halvefinalist ver anderde. Eerst klopte hij via een drieset ter Gareth Lau: 6-3 3-6 7-6. Daarna had hij wederom een marathonduel nodig om de vol gende Souburger, Brian Dijk stra, uit te schakelen: 5-7 6-0 7- 5. Zijn tegenstander in de halve finale is Jacco de Looff uit Zie rikzee, die zich al in een eerder stadium onder de laatste vier schaarde. Ook in de Cl-afdeling zijn twee halvefinalisten bekend. Favo riet Patrick Katsman deed wat van hem verwacht werd: win nen van Ferry Sonnemans. Ge makkelijk ging dat niet, want de Vlissinger gaf zich pas in de be slissende reeks van de kracht meting gewonnen (6-3). Jeroen van Klinkenberg over leefde in de kwartfinale de con frontatie met Paul Eversdijk. Middelburger Eversdijk, die eerder dit toernooi de als vierde geplaatste Thomas Fisher had teruggewezen, had een matige start, maar bracht de balans in de tweede set weer in even wicht. In de derde set ging de winst uiteindelijk nipt naar Van Klinkenberg: 6-4. In de C2-klasse sneuvelde sche ma-aanvoerder Michiel Visser tegen Remco Prins. Visser leek op een vlotte overwinning af te stevenen, maar Prins bleef in de tweede reeks via een tiebreak alsnog in de race. In de beslis sende set trok hij vervolgens het initiatief volledig naar zich toe en won met 6-2. De andere be schermde spelers (Beit Cok, Remco Paauwe en Frangois Jansen) wonnen wel allemaal. Henk Sastroredjo, als tweede geplaatst in de Dl-categorie, is hard op weg aan de verachtin gen te beantwoordenIn een wa re slijtageslag versloeg hij Peter Thomas (6-4 4-6 6-4) en verze kerde zich van een halvefinale plaats. Bij de D2'ers werd de nummer twee in de waardering, Glenn Fabri, uitgeschakeld door Hage: 6-3 7-5. van onze sportredactie VLISSINGEN - De eerste editie van het Open Souburg Terra Reizen tennistoernooi smaakt nu al naar meer. Het clubbe stuur wilde wel aan een nieuw evenement beginnen, maar dacht nog niet aan een jaarlijks terugkerend toernooi. Nu ko mende week liefst 210 deelne mers in actie komen, lijkt een tweede editie verzekerd. Wedstrijdleider Sven Vermeu len meldt dat het BI-schema bij de mannen dertien namen telt. Mare Felius uit Vlissingen is als eerste geplaatst, Raymond Bar- ten als tweede. In de hoogste klasse van de vrouwen komen zes speelsters in actie. Lucienne van de Broek van de organise rende vereniging gaat als favo riet van start, Marjolein Meu- lenberg is als tweede ingeschat. Het toernooi, dat enkel- en dub belspelklassen kent in de licen ties BI tot en met D2 begint maandag en duurt tot en met zondag. De vijftiende editie van het tennistoernooi van Eegidi- ma uit Tholen-stad heeft 250 deelnemers, bijna een record. Er wordt alleen gedubbeld, vanaf C1 -niveau. De hel ft van de deel nemers komt uit West-Brabant, het overgrote deel van de x-est uit Zeeland. Het toernooi van Eegi- dima begint zondag en wordt de zondag erna afgesloten. Het toernooi van De Puye uit 's-Heer Hendrikskinderen be groet dit jaar weer een groot aantal deelnemers. De derde editie van het dubbeltoernooi komende week 228 spelers over de vloer Vanwege dat hoge aan tal heeft de organisatie besloten al op zondagmorgen te begin nen. De Open de Puye staat op voor Cl tot en met D2-spelex-s. Het Spi'ink-jeugdtoernooi in Oostkapelle is aan de 25e editie toe. Tachtig deelnemers, in leef tijd variërend van elf tot en met zeventien, spelen in totaal 240 partijen. Het toernooi begint maandag en eindigt zaterdag. door Peter van Kouteren HULST - Zijn selectie in de Nederlandse jeugd Olympische ploeg komt voor Daniël Ward als een geschenk uit de hemel. De ze ventienjarige atleet uit Hulst kwam dit seizoen door blessures nog maar één keer in wedstrijdverband uit en heeft zijn zin nen gezet op goede prestaties in een con frontatie met de internationale jeugdtop. In Spanje wil hij een mislukt seizoen nog enige glans geven. Ward, tweedejaars B-junior, vertrekt 21 juli als enige Nederlandse vertegenwoor diger op de sprint naar Murcia om het tij dens de Europese Jeugd Olympische da gen (EJOD) op te nemen tegen de sterkste Europese leeftijdsgenoten. De Zeeuws- Vlaming dankt zijn selectie aan het feit dat hij in zijn l°eftijdscategorie nationaal recordhouder is op de 100 meter (10.79 seconden), 200 meter (21.84 seconden) en 400 meter (48.19 seconden). In zijn enige wedstrijd die hij dit seizoen liep, evenaar de Ward zijn record op de 200 meter. Daniël Ward is ingenomen met zijn selec tie, maar gaat met gemengde gevoelens naar Murcia,Ik ben heel blijwant ik kan me meten met de besten uit Europa. Het is ook altijd heel speciaal om met een lan denploeg op stap te gaan. Iedereen praat in zo'n groep over de toekomst. Dan gaan we met zijn allen naar de Olympische Spe len en WK's. Maar voor slechts enkelen is dat realiteit. Ik zal in Murcia vanaf de se ries gelijk hard moeten gaan", beseft hij. „Maar ik weet niet of ik dat kan. Het is de vraag of mijn been het houdt." De atleet van RKHAV liep vorig jaar au gustus een spierscheuring in de lies en be schadigde pezen op, nadat hij tijdens een interland een verkeerde beweging had ge maakt. Die blessure hield hem lang aan de kant en leidde tot een fikse trainingsach terstand. „Ik kon niet lopen en mocht twee maanden helemaal niks doen. Pas vanaf eind december kon ik weer echt trainen. Ik heb nog in Papendal een cen trale training gehad van Troy Douglas, Dat was een heel leuke ervaring. Hij is top en zag veel fouten." Verrekking Daarna werkte de Hulster atleet met zijn trainer Piet Lossie naar het nieuwe zo merseizoen. Half mei, kort nadat hij zijn eerste wedstrijd had gelopen, ging het tij dens de training echter weer fout. Daniël Ward miste door een verrekking aan zijn bovenbeen het Nedei'lands kampioen schap, waar hij torenhoog favoriet was voor drie gouden medailles. „Ik had nog maar één wedstrijd gelopen", kijkt hij terug. „Nog niet eens echt voluit en met tegenwind. Ik wilde me niet force ren. Ik was vertrokken voor een tij d van 2 2 laag, maar kwam uit op 21.84 seconden. Dat was stomtoevallig een evenaring van mijn Nederlands record. Het gaf me goede hoop, omdat we noimaal gesproken nog een paar weken hadden kunnen trainen tot hetNK." Zo ver kwam het echter allemaal niet. Ward moest uithuilen en opnieuw begin- Daniel Ward gaat naar de Jeugd Olympische Dagen in Spanje. „Ik wil proberen om een medaille mee naar huis te nemen.' nen en heeft nu zijn zinnen gezet op de Olympische dagen. „Ik heb nog een paar weken om volle bak te trainen", weet hij. „Dat zal wel nodig zijn, want in Murcia loop ik diïe keer 100 en drie keer 200 me ter. De series, de halve finale en de finale", klinkt het zelfbewust. „Als ik ervan uit zou gaan dat ik er in de series al uitvlieg, dan zou ik niet goed bezig zijn." „We trainen eerst nog een beetje op snel heid. Daarna gaan we over op uithouding. Het liefst loop ik honderd meter, omdat je foto Charles Strijd op die afstand alles kunt geven. Bij een tweehonderd meter moet j e toch altij d na denken. Je moet je eerst een beetje inhou den, omdat je anders na tachtig meter helemaal stil valt. Ik denk dat ik op de tweehonderd meter de meeste kans op een medaille maak. In Nederland heb ik veel meer uithouding dan mijn concurrenten. Ik kan mijn snelheid goed vasthouden. Ik zal voluit moeten lopen", beseft hij. „Maar ik wil wel proberen om een medail le mee naar huis te nemen." doorWim de Vos KRUININGEN - Wielrenner Peter Heeren keerde gister avond terug in Kruiningen. In zijn lange wielerloopbaan ver scheen de Brabander vele malen aan de start bij de wedstrijden van wielercomité Rentoc. Bij de jeugdcategorieën, als amateur en in zijn periode als professio nal. Gisteravond voegde Heeren opnieuw een zege toe aan zijn uitgebreide palmares. Hij was in een TMZ-wedstrijd de sterk ste van een kopgroep van elf man. Zoals de laatste weken gebrui kelijk werd de strijd bij de cy- closportieven en de sportklasse A een levendig gebeuren. Na amper vier kilometer dienden de eerste schermutselingen zich al aan. Wie anders dan Johnny van de Klooster gooide de knup pel in het hoenderhok. Het was de aanzet voor een aantrekkelij- ke wedstrijd waarin later Pa trick Tolhoek verschillende ma len probeerde de wedstrijd in de juiste plooi te strijken. De eerste onderneming van Van de Kloos ter duurde slechts tien kilome ter. Halverwege kwamen vijf ren ners aan de leiding. Onder hen het duo Patrick Tolhoek en Mar cel Gunst uit Yerseke. Het vijftal reed zo'n halve minuut bij de rest weg en het leek de beslis sende ontsnapping. Leek, want renners als Van de Klooster, Heeren en Peter Mol wensten zich niet bij de situatie neer te leggen. Samen met onder ande ren Michel Rommers slaagden zij er na een rondenlange ach tervolging in de aansluiting te maken. Elf coureurs kwamen daardoor aan de leiding, die uit eindelijk driekwart minuut voorsprong opbouwden. In de spurt was Heeren de rapste, voor zijn streekgenoten Jack Broeren en Pieree van Est. Peter Mol was met zijn vierde plaats de best gerangschikte Zeeuwse renner. Bij de veteranen reden na negen kilometer Hans Lap, Rudie van Vlimmeren en Adrie Jongenelen weg. Zij kx-egen later gezelschap van Teun van Dijke en Jan Gelens. Dat was meteen de be slissing en van hen was Van Vlimmeren uiteindelijk de bes te. Nico Zweedijk behaalde de zege bij de recreanten door zijn medevluchters Jaap Westrate, Gertjan van Dijke en André Traas te kloppen. Atletiek Rome. Golden League. Mannen. 100 m: 1. Greene (VSt) 10,01, 2. Montgomery (VSt) 10,11,3. Obikwelu (Nig) 10,19. 800 m: 1. Bucher (Zwi) 1.44,01 (bwp), 2. Bor- zakovskiy (Rus) 1.44,02, 3. Dube (Bot) I.44,62, Ver: 1. Dilworth (VSt) 8,06 m. 1 mijl: 1El Guerrouj (Mar) 3.44,95 (bwp), 2. Lagat (Ken) 3.47,28,3. Diaz (Spa) 3.48,38. 5000 m: 1. Mekonnen (Eth) 12.58,57 (bwp 2. Benjamin Lïmo (Ken) 12.59,53,3. Kip- keter (Ken) 12.59,94.110 m h: 1. Jackson (GBr) 13,37, 2 Dorival (Hai) 13,38, 3. Bownes (ZAf) 13,38. 400 m horden: 1. Carter (VSt) 48,51, 2 Mori (Ita) 48,54, 3. Tamesue (Jap) 48,78 3000 m steeple: 1. Reuben Kosgei (Ken) 8.09,12, 2. Yator (Kep) 8.09,20, 3. Barmasai (Ken) 8.09,78. Vroemen (Ned) uitgevallen. Speer: 1. Gatsioudis (Gri) 87,49 m, 2. Greer (VSt) 81,59, 3. Trafas (Pol) 79,48. Kogelslinge ren: 1. Murofushi (Jap) 79,50 m, 2. Vizzo- ni (Ita), 79,36,3. Ziolkowski (Pol) 79,10. Vrouwen. 100 m: 1. Jones (VSt) 10,96, 2. Sturrup (Bah) 11,10, 3. Gaines (VSt) II,11.800 m: 1. Graf (Oos) 1.58,44 (bwp), 2. Ziganova (Rus) 1.58,98, 3. Mistjoek- evitsj (Rus) 1.59,42, 5. Vriesde (Sur) 1.59,55.1500 m: 1. Beclea-Szekely (Roe) 4.00,92 (bwp), 2. Gorelova (Rus) 4.01,84, 3. Favor-Hamilton (VSt) 4.03,10. 3000 m: 1. Jegorova (Rus) 8.23,96 (bwp), 2. Za- dorosjnaja (Rus) 8.25,40, 3. Tomasjova (Rus) 8.25,56.400 m horden: 1Bidouane (Mar) 54,54, 2. Parris (Jam) 54,60, 3. Bu- ford-Bailey (VSt) 54,75. Hoog: 1. Bergq- vist (Zwe) 1,98 m, 2. Veneva (Bul) 1,96,3. Kalitoerina (Rus) 1,90. Ver: 1. Kotova (Rus) 6,78 m, 2. May (Ita) 6,67,3. Edwards (Jam) 6,28. Polshoog: 1. Dragila (VSt) 4,72 m, 2. Isinbajeva (Rus) 4,42, 3. Suttle (VSt) 4,42. Autosport Magny-Cours. Grote Prijs Frankrijk, 10e race WK. Tweede vrije training: 1. Coul- thard (GBr) McLaren-Mercedes 1.14,935 (204,224 km/u), 2. Irvine (Ier) Jaguar 1.15.133.3. Villeneuve (Can) BAR Honda 1.15.224.4. Hakkinen (Fin) McLaren-Mer cedes 1.15,372,5. Ralf Schumacher (Dui) Williams-BMW 1.15,537, 6. Montoya (Col) Williams-BMW 1.15,582,7. Michael Schumacher (Dui) Ferrari 1.15,810, 8. De la Rosa (Spa) Jaguar 1.16,140, 9. Trulli (Ita) Jordan-Honda 1.16,187, 10. Barri- chello (Bra) Ferrari 1.16,325,18. Verstap pen (Ned) Arrows-Asiatech 1.17,285 (198,015 km/u). Bridge Cricket Honkbal Rotterdam. World PortTournament. Ne derland - Taiwan 4-1, Italië - Michigan Monarchs 14-4 (7 innings). Stand: 1Ne derland 2-4 (10-6), 2. Italië 1-2 (14-4), 3. Cuba 1-2 (7-3), 4. Taiwan 2-0 (4-115. Mi chigan 2-0 (9-20). Paardensport Papendal. Champions Arnhem. Sprin-. gen. Landenwedstijd EK, eindstand na twee onderdelen: 1. Ierland (resultaten wedstrijd vrijdag: Babington/Carling King 4-17, Kurten-Chesney/Bonita 4-4, Charles/Corrado 11-4, Lennon/Liscalgot 4-0) 34,04 strafpunten, 2. Zweden 35,19, 3. Duitsland41,75,4. Nederland (Van der Schans/Broere VDL Corland 0-8, Hoorn- /Hascal 0-8, Dubbeldam/De Sjiem 8-8) 47,81, 5. Belgie 48,53, 6. Zwitserland 57,72. Tussenstand EK individueel na twee onderdelen: 1. Van der Schans (Ned) Broere VDL Corland 8 strafpunten, 2. Ludger Beerbaum (Dui) Gladdy's S 8,07,3. Lennon (Ier) Liscalgot9,10,4. Er iksson (Zwe) VDL Cardento 10,74, 5. Bengtsson (Zwe) Pialotta 11,816. Von R o nne (Dui) Chandra 13,19, 7. Phillip- paerts (Bel) Vereist Ottorengo 14,19, 8 Kurten (Ier) Bonita 14,23,9. Lansink(Bel) Caridor Z 14,82, 10. Hoorn (Ned) Hascal 15,50,25. Dubbeldam/De Sjiem 24,31. Dressuur. Grand Prix: 1. Van Grunsven (Ned) Idool 72,20 procent, 2. Teeuwissen (Ned) Goliath 72,12,3. Theodorescu (Dui Fleur71,92,4. Gonnelien Rothenberger (Ned) Weyden 71,04, 6. Gademan (Ned) Jup 68,60, 11. Rothenberger/Leonardo da Vinei 67,84, 14. Imke Bartels/Barbria 66,16, 17. Van Baalen/Welcome 65,64, 24. Bontje/Silvano 63,40. Landenwed- strijd: 1Nederland, 2. Duitsland, 3. Zwe den. Schaken Leeuwarden. NK schaken. Mannen, achtste ronde: Van den Doel - Van Wely 1/2-1/2, Piket - Van der Wiel 1/2-1/2, Tïvia- kov-Van der Sterren 1-0, Van der Werf - Nijboer 0-1, Ernst - Van der Weide 0-1. Stand: 1. Van den Doel, Van Wely 5,5,3. Tivïakov, Piket 5,5. Nijboer, Van der Wei de 4,5,7. Ernst, Van der Wiel 3,9. Van der Sterren 2,10. Van der Werf 1,5. Vrouwen, negende ronde: Schuurman - Peng 0-1, Sziva - Lanchava 1/2-1/2, Otten - Muhren 1/2-1/2. Stand: 1. Peng 8,5 2. Sziva 6. Sportprijsvragen Lucky Day. Winnende getallen van vrij dag 29 juni: 4-5-15-16-17-22-28-30-32- 39-44-50-52-56-57-59-66-67-74-77. (on der voorbehoud) Tennis Tenerife. EK. Vrouwen, 20e ronde: Ne derland - Oostenrijk 18-12, Engeland - Polen 25-5, Frankrijk - Duitsland 12-18. 21e ronde: Nederland - Kroatië 21-9, En geland-Rusland 11-19. Eindstand: 1. En geland 393, 2. Nederland 378, 3. Duits land 362,4. Oostenrijk 3615. Italië 359,6. Frankrijk355,7. Israel 346,8. Spanje 337. Eerste vijf naar WK. Open Klasse, 33e ronde: Nederland - Bul garije 12-18, Italië - Liechtenstein 25-0, Rusland - Letland 9-21, Polen - Kroatië 21-9, Noorwegen - Slovenië 25-5. 34e ronde: Nederland - Ierland 25-0, Italië - Letland 25-4, Denemarken - Noorwegen 15-15, Polen - Oostenrijk 19-11, Rusland - Turkije 15-15. Stand na voorlaatste speelronde: 1. Italië 631, 2. Noorwegen 614, 3. Polen 609, 4. Rusland 608,5, 5. Frankrijk 576, 6. Israel 573,5, 10. Neder land 552. Vlissingen. Zomeravondbridge. A-lijn, 16 paren: mw. Engelen/Breedveld 64,54, echtpaar van der Laan 61,22, dms. Groo- tjans/Schouten 58,16, mw. Schuurman- Wan Leerdam 55,10, echtpaar van Kem pen 54,34, Polderdijk/Scherp 53,83, echtpaar Boonstra 53,57, dms. Rijnders- /Scheltus en mw. v. d. Sande/Hietbrink 51,02. B-lijn, 16 paren: dms. van Boven- /Bremmers 61,90, dms. Poppe/Prosman 60,32, dms. de Baan/Cammelot 59,18, mw. Moison/Coone en dms. Samsom/de Visser 56,88, dms. Frijlink/Vos 54,50, mw. Provily/Provily 54,23, van Eekelen- /Janse 53,70, mw. Quispel/Eekhout 52,12. C-lijn, 14paren: mw. Leijnse/Schu- te 66,43, echtpaar van Ham 60,71, dms. van der Vaart/Zweedijk 53,51, dms. Pruijssers/Steketee 53,27, mw. Lere- /Daane 52,02, echtpaar Stolze 51,23. D- lijn, 12 paren: mw. Hurkmans/van Oost 59,29, mw. van Leeuwen/Schoof 56,79, mw. Laureijsens/de Wolf 52,14, Minder- houd/Wagenaar 51,79, echtpaar Labru- jère 51,07, echtpaar Nollen en dms. Kra mer/van Maaren 50.00. Londen. Wimbledon, 26 miljoen gulden. Mannen, tweede ronde: Stoljarov (Rus)- Pioline (Fra) 3-6 6-7 6-4 6-3 12-10. Derde ronde: Henman (Eng/6) - Schalken (Ned/26) 5-7 6-3 6-4 6-2, Clément (Fra/13) - Sluiter (Ned) 6-7 7-6 6-4 6-4, Sampras (VSt/1- Sargsian (Arm) 6-4 6-4 7-5, Safin (Rus/4) - Prinosil (Dui) 7-6 6-3 5-7 1-6 6-3, Rusedski (Eng) - Ferrero (Spa/8) 6-1 6-46- 4, Federer (Zwi/15) - Björkman (Zwe/33) 7-6 6-3 7-6, Martin (VSt/23) - Larsson (Zwe) 4-6 6-0 6-3 7-5, Ivanisevic (Kro) - Roddick (VSt) 7-6 7-5 3-6 6-3. Mannen, dubbel, tweede ronde: Pala/Vizner (Tsj/7) - Carbonell/Siemerink (Spa/Ned) 6-4 7-5 6-7 7-6. Vrouwen, derde ronde: Capriati (VSt/4)- Panova (Rus) 6-4 6-4, Serena Williams (VSt/5) - Gagliardi (Zwi) 6-1 6-2, Henin (Bel/8) - Raymond (VSt/28) 6-47-6, Huber (Duï/18) - Dementjeva (Rus/10) 6-0 6-2, Maleeva (Bul/12) - Frazier (VSt/20) 6-3 6- 2, Testud (Fra/15) - Sugiyama (Jap) 6-7 6- 2 6-2, Martinez (Spa/19) - Osterloh (VSt) 6-2 6-3, Krasnoroetskaja (Rus) - Schwartz (Oos)-6-3 6-4. Vrouwen, dubbel, tweede ronde: Matev- zic/Zaric (Slv/Joe) - Arendt/Vis (VSt- /Ned/8) 6-3 4-6 6-3. Gemengd dubbel, eerste ronde: Novak- /Oremans (Tsj/Ned/13) - Cowan/Pullin (GBr) 7-66-4, Wakefield/De Villiers (ZAf) - Hill/Boogerd (Aus/Ned) 4-6 6-3 11-9. Goes. Autoschade Baarendstoernooi HE B: A. van Wilgenburg - G. Lau 6-3 3-6 7-6, A. van Wilgenburg - B. Dijkstra 5-7 6-0 7-5. HE Cl: P. Katsman - F. Sonne mans 6-04-6 6-3, J. van Klinkenberg - P. Eversdijk 6-3 3-6 6-4. HE C2: B. Cok - H. Meyer 6-4 6-4, R. Paauwe - R. Aarts 6-3 6-1, F. Jansen - S. Lokerse 6-2 6-3, R. Prins - M. Visser 2-6 7-6 6-2. HE D1: P. Verwijs - P. van de Guchte w.o. P. Ver wijs, H. Sastroredjo - P. Thomas 6-4 4-6 6-4. HE D2: R. Hage - G. Fabri 6-37-5. GD B: J. Davïdse/J. de Looff - A. Schellin- ge/A. Draaijer 6-4 6-7 7-5, A. Ketting/ P.de Vrieze - A. Schellinge/A. Draayer 6-4 6-3. DD C2: C. Dijkema/M. Cok -1. Spinnewijn/E. Zuijdweg 6-0 6-3, C. Dij kema/M. Cok - M. van den Ende/M. Braam 6-1 2-6 6-4. GD C2: N. Hillebran- d/E. Gideonse - M. Hofman/J. Hofman 6-1 6-2. DD D1: M. van Wilgenburg/F. Klos - T. Goedegebure/I. de Mol 7-5 7-5. Volleybal Katowice. World League Final. Halve fi nale: Italië - Joegoslavië 3-2 (22-25 19-25 25-22 25-22 15-12), Brazilië - Rusland 3-2 (25-19 25-19 24-26 23-25 20-18). Toronto. ICC Trophy, WK B-landen. Eerste ronde: Nederland - Verenigde Arabische Emiraten 2-0. Nederland 144 ail out. Verenigde Arabische Emiraten 54 all out. Nederland wint met 90 runs. Wielrennen Kruiningen. Cyclosportieven/sportklas- se A: 1. Peter Heeren (Sprundel), 2. Jack Broeren (Sint-Willebrord), 3. Pierre van Est (Fijnaart), 4. Peter Mol (Kapelle), 5. Marcel Gunst (Yerseke), 6. John Akker mans (Nieuw-Vossemeer), 7. Michel Slijmers (Rucphen), 8. Johnny van de Klooster (Lewedorp), 9. René Smits (La ge Zwaluwe), 10. Michel Rommers (Ka pelle), 11. Patrick Tolhoek (Yerseke), 12. Kjeld van der Lijke (Middelburg). Veteranen: 1. Rudie van Vlimmeren (Sint-Willebrord), 2. Hans Lap (Hendrik-ldo-Ambacht), 3. Jan Gelens (Sprundel), 4. Adrie Jongenelen (Bos- schenhoofd), 5. Teun van Dijke (Tholen). 8. Wim Hoondert (Heinkenszand), 13. Ko Schrier (Kapelle), 14. Sjaak Rommers (Rilland). Recreanten: 1. Nico Zweedijk (Waardel, 2. Jaap Weststrate (Yerseke), 3. Gertjan van Dijke (Wemeldinge), 4. André Traas (Ovezande), 5. Stefan Verhaerdt (Os- sendrecht), 6. Wim Koks (Kwadendam- me), 7. Ad Stouthamer (Kapelle), 10. Pe ter Wisse (Krabbendijke).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 18