Ziekenhuis verruimt intensive care op Folklore Festival m PZC Haaientand als publiekstrekker Vermaarde kozakken Reimerswaal acht vakanties minima betalen onnodig E Goes heeft extra bedden nodig na toestroom patiënten uit Schouwen Honderd kleuren stralen weer FAMILIE BERICHTEN Wijzigingen in openingstijden gedurende zomervakantie 2001 zaterdag 30 juni 2001 door Jacob Hoekman GOES - De afdeling intensive care van het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes gaat uitbrei den. Nog dit jaar krijgt de afde ling er zeven bedden bij. Op dit moment telt de intensive care-afdeling negen bedden. Dat aantal is vaak niet toerei kend. Vooral sinds de reorgani satie van het Zweeds Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee in april heeft het Oosterschelde- ziekenhuis in Goes te maken met extra instroom van patiën ten. Daardoor moet op de afde ling IC regelmatig een opname stop afgekondigd worden. Begin november van dit jaar moet de uitbreiding van de IC een feit zijn. De verbouwingen zijn al in mei begonnen. Aan vankelijk was het de bedoeling dat de extra bedden al voor de zomervakantie beschikbaar zouden komen. Vanwege ver traging in de aanvraagprocedu res bleek dat geen haalbare kaart. De zeven extra IC-bedden ko men van de afdeling cardiolo gie, die daardoor behoorlijk in krimpt. Volgens C. de Jong- Bouter, secretaris van de Raad van Bestuur van het Ooster- scheldeziekenhuis, levert dat weinig problemen op. „Na de komst van patiënten uit Zierik zee was er voor de afdeling car diologie nauwelijks extra toe stroom merkbaar. De afdeling ligt altijd vrij vol." Patiënten van deze afdeling kunnen vol gens De Jong zonder problemen overgebracht worden naar an dere afdelingen. Het ziekenhuis wil de IC-afde- ling nog verder uitbreiden tot zo'n 26 bedden. De Jong durft echter nog geen voorspellingen te doen over de termijn waarop dat zal gebeuren. Sinds januari van dit jaar is het Oosterscheldeziekenhuis te vens gestart met een zogeheten CVA-afdeling. De vier bedden op deze afdeling zijn bestemd voor patiënten die een hersenin farct of hersenbloeding (CVA) hebben gehad. Uit onderzoek is gebleken dat mensen met een CVA beter herstellen wanneer zij nauwkeurig bewaakt worden. De CVA-unit is onder gebracht bij de afdeling neuro logie. Het Oosterscheldezieken huis houdt volgende week donderdag 5 juli een informa tiebijeenkomst in Goes. Op deze avond zullen ook de ontwikke lingen rond de IC-bedden en de CVA-afdeling aan de orde ko men. De avond heeft plaats in het ziekenhuis aan de 's-Gra- venpolderseweg en begint om 19.30 uur. door Pascalle Cappetti CADZAND - De haaientand moet een publiekstrekker van formaat worden voor West- Zeeuws-Vlaanderen. De ge meente Oostburg grijpt de aan wezigheid van haaientanden langs de kust aan om het toeris me te promoten. Zij denkt aan de inrichting van een klein in formatiecentrum. Rijkswater staat wil een steentje bijdragen door bij toekomstige zandsup- pleties rekening te houden met de herkomst van het zand. Deze week rondde rijkswater staat de laatste zandopspuitin- gen op de Zeeuws-Vlaamse stranden af. Dagjesmensen kunnen dus weer met hun kin deren het strand afspeuren naar de kleine tandjes. De West- Zeeuws-Vlaamse kust is een van de weinige plekken ter we reld waar langs de vloedlijn pre historische haaientanden te vinden zijn. Maar of de speur ders dit keer veel tandjes vin den, is de vraag. De fanatieke lingen hebben al geconstateerd dat er nauwelijks fossielen lig gen. De Steenbanken, de plek waar het opgespoten zand van daan komt, zouden te ver weg liggen van de plek waar de haai entanden voorkomen. Maar wanneer men onverhoopt niets vindt, zijn er sinds gisteren chocolade-haaientanden te koop bij Petra Pieters van Pe tra's Presents en Pralines in Ca- dzand. Manager toerisme T. Maenhout en wethouder C. Bolijn van Oostburg, alsmede directeur A. Desmidt van het Toerisme Knokke-Heist juichen het idee van de ondernemers toe. Het toerisme kan dergelijke initia tieven goed gebruiken, oordeelt Maenhout. De zaken gaan na melijk niet zoals zou moeten. Zo zijn de bestedingen aan de kust met zeventien procent gedaald, en is het aantal overnachtingen met negen procent verminderd. „Dat is het laagste cijfer van de afgelopen tien jaar." Rijkswaterstaat wil graag een handje helpen bij het opkrikken van het toerisme, zei A. Jumelet gisteren. Hij beloofde dat bij volgende strandophogingen, het zand waar mogelijk betrok ken wordt van de zogenaamde Sluisse Hompels, een gebied voor de kust van Zeeuws- Vlaanderen. Wethouder Bolijn denkt aan het inrichten van een inloophuis - 'museum is een te groot woord' - in Cadzand waar mensen informatie kunnen krij gen over hoe de 45 miljoen jaar oude fossielen hier zijn beland. stafeÉi. i' fajumriy" VLISSINGEN - De honderd kleuren van Ronald Mullié op de Scheldemuur bij de Paardenstraat in Vlissingen stralen weer. Het kleurrijke pallet van de kunstenaar uit Gapinge was in de loop der jaren sterk verweerd. Een opknapbeurt was hard nodig. Een aantal bewoners van de buurt wilde circa tien jaar geleden meer fleur en kleur in hun buurt krijgen. Ze vielen voor het ont werp van Mullié. Het budget van Buro Beeldende Kunst Vlissingen voor onder houd aan kunst op straat is onlangs verhoogd. Voor dit jaar is een bedrag van 100.000 gulden vrijgemaakt. Daarna krijgt het buro een bedrag van 20.000 gulden jaarlijks voor onderhoud en om een reserve op te bouwen voor onderhoud van enkele forse objec ten. De laatste jaren is Vlissingen heel wat kunst in de openbare ruimte rijker geworden. foto Ruben Oreel door Barend Pelgrim TERNEUZEN - Het Internatio naal Folklore Festival van Zee land pakt dit jaar uit met een van de meest toonaangevende Russische dans- en muziekge zelschappen. De State Kuban Cossack Dance Company be staat al 189 jaar en werd tussen 1975 en 2000 tot vijf keer toe uitgeroepen tot beste ensemble van Rusland. De groep komt naar Zeeland met een gezelschap van vijftig man, waaronder 22 koorleden, 18 dansers en 8 muzikanten. De 27ste editie van het Folklore Festival belooft ook dit jaar een topper te worden. Het evene ment is in de loop der jaren uit gegroeid tot een vaste waarde op de culturele agenda van de regio en wordt op 21 juli afge sloten met een spektakel in de Vlaanderenhal van Sas van Gent. Het muziek- en danseve- nement duurt van 14 tot en met 21 juli. Er komen dansgroepen vanuit acht zeer uiteenlopende culturen naar Zeeuws- en Bel gisch Vlaanderen. Behalve de Russische Kozakken treden en sembles op uit Kroatië, Basken land, Korea, Costa Rica, Tsje chië, Ghana en Nederland. D( uitgangspunten van het Festi val zijn ongewijzigd gebleven Behalve een kennismaking me! de cultuur uit andere landen be oogt het festivalbestuur de ge dachten van vriendschap, gast vrijheid en vrede uit te dragen In dat verband wordt er dit jaar, onder het motto Zeeland meets the world - The world meets Zeeland een intercultureel ont- moetingsfeest gevierd, om daar mee verbroedering en solidari teit in praktijk te brengen. In totaal zullen in één week tijc zo'n zeventien verschillende voorstellingen plaatsvinden. De sessies vinden plaats in Sas var Gent, Hulst, De Panne (B), Bres- kens en Terneuzen Traditiegetrouw drijft de orga nisatie op een legertje van zo'r;aa zeventig vrijwilligers en hon derd gastgezinnen die onderdal jej verschaffen aan de gezelschap- pen. Gemeenten, samenwer kende organisaties en sponsors zorgen voor het ondersteunende;aa raamwerk van het evenement. f_p De organisatie heeft een uitge breide website ingericht (www zeelandnet.nl/folklore) zodat belangstellenden online inlich tingen en achtergrondinforma tie kunnen opvragen. iel ■e! )a1 I50 door Rob Paardekam KRUENINGEN - De gemeente Reimerswaal gaat niet over op het organiseren of financieren van vakanties voor minima. Volgens het college van burge meester en wethouders zijn er andere mogelijkheden. Tijdens het fractievoorzitters- overleg werd het college ver zocht te onderzoeken of vakan ties voor minima onderdeel uit zouden kunnen maken van het minimabeleid. Dat is gebeurd, maar de behan delend ambtenaar geeft in zijn advies aan dat de huidige situa tie in de gemeente voor minima genoeg mogelijkheden biedt om op vakantie te gaan. De ambte naar roept in herinnering dat de gemeente Vlissingen in 1999 en 2000 vakanties voor minima heeft georganiseerd. Hij vraagt zich af in hoeverre de gronden waarop deze vakanties geba seerd waren nu nog actueel zijn. f Volgens het advies heeft Rei merswaal een ruime regeling categoriale bijstand. Ook is er onlangs een declaratiefonds mi nima ingevoerd, dat ook lasten verlichting tot gevolg heeft. Tenslotte wordt gesteld dat de rijksoverheid zich ook richt op de groep langdurige minima. In 2002 krijgen deze mensen, als ze geen uitzicht hebben op werk, jaarlijks duizend gulden extra. Met droefheid geven wij u kennis dat de Heere na een zorgvol leven toch nog onverwacht uit ons mid den heeft weggenomen onze geliefde zuster, schoon zuster en tante LENA ADRIANA ZANDEE sinds 13 juni 1996 weduwe van Adriaan Sinke Krabbendijke: Zandee J. C. Zandee-de Dreu Krabbendijke: j. Staal 's-Heer Abtskerke: A. Zandee L. P. Zandee-de Jonge Marknesse: P. Sinke-Zandee Krabbendijke: C. Butijn-Zandee 's-Gravenpolder: F. Flikweert-Sinke Krabbendijke: J. Hoogerheide-Sinke Neven en nichten Krabbendijke, 28 juni 2001. "Ter Weel" Correspondentieadres: J. Zandee Dorpsstraat 108, 4413 CE Krabbendijke Onze dank gaat uit naar het personeel, de directie en de vrijwilligers van afdeling D van "Ter Weel" te Krabbendijke voor de liefdevolle verzorging. Gelegenheid om afscheid te nemen van onze zuster, schoonzuster en tante op maandag 2 juli van 19.00 tot 19.30 uur in het mortuarium van "Nieulande" te Krabbendijke, ingang van het mortuarium vla de Nieulandestraat. Tevens is er voor aanvang van de rouwdienst in het hieronder te noemen gebouw ook nog gelegenheid om afscheid te nemen. De rouwdienst zal worden gehouden op D.V. dins dag 3 juli in één van de zalen van het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente, J. W. Frisostraat 1 te Krabbendijke, aanvang 10.00 uur. Aansluitend zal om 11.00 uur de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Krabbendijke. Na de begrafenis is er gelegenheid om de familie te condoleren in bovengenoemd gebouw. Geen bloemen Met droefheid geven wij u kennis dat de Heere toch nog onverwacht uit ons midden heeft weggenomen onze geliefde tante LENA ADRIANA ZANDEE weduwe van Adriaan Sinke op de leeftijd van 87 jaar. Krabbendijke: P. Zandee M. P. Zandee H. Zandee-Quist A. Zandee F. Zandee-van der Hart M. Zandee J. N. Zandee-Oostdijk O. Zandee D. Zandee-van der Hart Krabbendijke, 28 juni 2001. Als leven lijden wordt. Is rusten goed. In "De Blaauwe Hoeve" te Hulst is rustig ingeslapen mijn zorgzame echtgenoot, onze lieve papa en opa JOSEPH ALOIJSIUS MICH1ELSEN echtgenoot van Magdalena Goense Vogelwaarde 28-5-1914 t Hulst 29-6-2001 Heikant: M. Michielsen-Goense Breda: Anja en Frans Smet-Michielsen Rutger t, Arno, Mieke Heikant: Aloys en Veronique Michielsen- Sucaet Louis, MichelClaire, Stefanie Nieuw-Namen: Ineke en Benny van Duyse- Michielsen Anneke, ]os Goes: Carla Michielsen 4566 AR Heikant, 29 juni 2001 Schooldreef 1 De uitvaartdienst zal plaatshebben op woensdag 4 juli 2001 om 10.30 uur in de kapel van "De Blaau we Hoeve", Truffmoweg 2 te Hulst, waarna wij hem vergezellen naar zijn laatste rustplaats op de be graafplaats te Heikant. Samenkomst voor aanvang van de uitvaartdienst in bovengenoemde kapel. Gelegenheid tot condoleren na de uitvaartdienst in de hal bij de kapel. Zij die door onvoorziene omstandigheden geen rouwbrief hebben ontvangen gelieven dit bericht als zodanig te beschouwen. Het laatste levensblad is gevallen. Het was goed samen te zijn. Na alle fijne jaren die we met haar mochten bele ven. hebben wij geheel onverwacht afscheid moeten nemen van onze lieve moeder, schoonmoeder, oma en oude oma CORNELIA CATHARINA IMANSE-KLAP in de leeftijd van 92 jaar. Opvelp (B): lman en Tissy Goes: Joke en Halbe Peter en Rina Roy Bjom Marissa Marco en Sietske Wendy en Thierry Daisy Kimberly Terneuzen: Ineke en Ad Kloetinge, 28 juni 2001 Correspondentieadres: Lorentzlaan 24, 4532 KP Terneuzen Gelegenheid tot afscheid nemen maandag 2 juli van 18.30 tot 19.00 uur in rouwcentruin "De Bevelan- den", Geldeloozepad 20 (naast de Alg. Begraaf plaats) te Goes. De samenkomst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal worden gehouden dinsdag 3 juli om 10.15 uur in de aula van rouwcentrum "De Bevelanden". Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Goes. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de condoleanceruimte van bovengenoemd rouwcen trum. Dankbaar dat zij zo lang in ons midden mocht zijn, delen wij u mede dat toch nog geheel onverwachts van ons is heengegaan onze zorgzame moeder en oma MARIA ELISABETH VERTRIEST-TOEBAK sinds 3 december 1984 weduwe van Camiel Vertriest in de leeftijd van 94 jaar. Fijnaart: B. A. M. Vertriest J. van Oorschot Miranda en Reggy Richard en Mirjam Claudia en Arjo en achterkleinkinderen s-Heerenhoek: L. van den Dries-Vertriest J. van den Dries Christianne André 29 juni 2001. Correspondentieadres: 's-Heerenhoeksedijk 30, 4453 RB 's-Heerenhoek Gelegenheid tot afscheid nemen woensdag 4 juli van 9.30 tot 10.00 uur in rouwcentrum "De Beve landen", Geldeloozepad 20 (naast de Alg. Begraaf plaats) te Goes. De uitvaartdienst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal worden gehouden om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Maria Magdalena aan de Singelstraat te Goes. Aansluitend zal de crematieplechtigheid plaatsvin den in de aula van rouwcentrum "De Bevelanden" te Goes. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de condoleanceruimte van het rouwcentrum. Vaarwel lieve oma en overgrootoma Miranda en Reggy Dennis en Menno Richard en Mirjam Evi en Jet Claudia en Arjo Tom Rust zacht lieve oma Christianne André Waar het spelen stopt komen wij in actiej Geef kinderen een jeugd. Geef ze een toekomst met 10,- per .maand. Giro 809. Savp the Children Den Haag. Bel 070 - 338 44 48 of ga naar www.savethechildren.nl Save the Children Ster\>en is slechts het doven van de kaars. De nieuwe morgen breekt aan, de dag van rust en eeuwige vrede. MEINO VISSER-VAN DER ZEE weduwe van Jan Visser 8 juli 1912 28 juni 2001 Oost-Souburg: Mahasattva en Esther Visser-Vonk Emile en Theo Gayatri en Remco Cheyenne Selena Vlissingen: Marjel Visser Madhurya en Jan-Koen Roan en Julia Oudelande: Sambhavo Visser en Thea Rotteveel Nynke Goes "Randhof', kamer 534 Correspondentieadres: Tulpenlaan 31, 4582 PE Vlissingen De bijeenkomst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal worden gehouden woensdag 4 juli om 11.15 uur in de aula op de Algemene Begraafplaats, Geldelooze pad 30 te Goes, waarna aansluitend om ongeveer 12.00 uur de begrafenis zal plaatshebben. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in voornoemde aula. Kinderen horen in de klas, met in de fabriek. Word daarom Novib-donateur voor f 12,50 per maand, dan steunt u de strijd tegen kinderarbeid. Bel 0800-1210: dan kunnen binnenkort nog meer kinderen naar school. U V I U In de periode van zaterdag 30 juni t/m zondag 12 augustus luiden de openingstijden van het golfslagbad ais volgt: Zondag Maandag Dinsdag t/m vrijdag Zaterdag 09.00 - 16.00 uur 11.00 - 20.00 uur 11.00-21.00 uur 10.00- 17.00 uur Let op! Voor doelgroepactiviteiten en leszwemmen zijn on ze tijden eveneens aangepast. Voor meer informa tie kunt u onze website raadplegen: www.sportfondsenbadvlissingen.nl Of neem contact op met de receptie van het zwem bad. 1^3 N.V. Sportfondsenbad Vlissingen Baskensburgplein 2 4383 NE Vlissingen Telefoon: 0118-417442

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 14