af ZMF brandt groen imago Delta PZC Celstraffen geëist voor gezinsterreur Windmolens leveren stroom in Maastricht Akkerbouw blijft doormodderen Zonne-energie heeft de wind mee Antiquairs strijden bij rechter voor reclamebord Nutsbedrijf zou onwillig zijn tegenover alles wat milieuvriendelijk is 11 Sassenaar gepakt voor wiethandel Drankrijder krijgt rijverbod Moerdijk verbrandt meer afval Garage vat vlam bij reparatie Handtekeningen voor veer vrijdag 29 juni 2001 door Harmen van der Werf DEN HAAG - De akkerbouw heeft opnieuw een slecht jaar achter de rug, maar de sector heeft het in Zeeland nog ver houdingsgewijs redelijk ge daan, zo blijkt uit het gisteren gepresenteerde Landbouw- Economisch Bericht 2001 van het Landbouw Economisch In stituut (LEI). Een iets hogere prijs van consumptieaardappe len en zaaiuien zijn de oorzaak. Schraalhans blijft overigens koning in de Nederlandse ak- door Rinus Antonisse GOES - Met inzet van een dure reclamecampagne probeert Delta Nutsbedrijven plotsklaps een groen gezicht te tonen. Dat lijkt een mooi streven, maar schijn bedriegt. Volgens de Zeeuwse Milieu Federatie is het groene beeld dat Delta op de Zeeuwse burgers over wil bren gen, erg betrekkelijk. De prak tijk leert dat het bedrijf allesbe halve een groen hart heeft, constateert de ZMF. Delta is helemaal niet zo milieu vriendelijk als het tegenwoor dig, mede via de campagne, doet voorkomen. De milieufederatie heeft afgelopen jaren eerder het tegendeel ervaren. Stelselmatig heeft Delta allerlei mogelijkhe den om milieuvriendelijke en duurzame initiatieven te nemen of te ondersteunen, van de hand gewezen. Het nieuwe groene ge zicht is alleen gepresenteerd om op de vrije markt geen in het mi lieu geïnteresseerde klanten te verliezen. ZMF-coördinator Tjeu van Mierlo maakt in het vereni gingsblad Wantij gewag van de vele vruchteloze en jarenlange pogingen om via de verbrui- kersraad van Delta milieu vriendelijke en energiebespa rende maatregelen van de grond te tillen. Op alle suggesties werd zeer defensief gereageerd door de leiding van het openbare nutsbedrijf, stelt Van Mierlo. „Delta werkte meer tegen dan mee. Een breed gedragen advies van de verbruikersraad om de consumenten speciale maatre- door Arjan Schuiling DEN HAAG - De gemachtigde namens de antiekhandels van C. Bolle en B. Koopman uit Ooster- land, A. Cornelissen, heeft gis teren bij de Raad van State in Den Haag gepleit voor het toe passen van de zogenoemde ver jaringstermijn waar het gaat om het reclamebord van zijn cliën ten langs de N59. Volgens Cornelissen staat dit bord er al zo'n twintig jaar met medeweten van Gedeputeerde Staten (GS) van Zeeland en heeft het Zeeuwse provinciebe stuur door jarenlang gedogen haar rechten verspeeld om als nog op te treden. Verder zijn er met de handhaving duidelijke financiële belangen gemoeid. Veertig procent van de klanten van de antiekzaken zou via het reclamebord bij de winkels te rechtkomen. Cornelissen schetste hoeveel moeite het zijn cliënten heeft gekost om de antiekhandel tot een levensvatbaar bedrijf op te bouwen. Eind 1999 durfdeBolle het aan zijn baan op te zeggen en zich helemaal op de antiekhan del toe te leggen. Korte tijd later viel de aanschrijving van GS op de mat om het weg te halen. Cor nelissen verzocht de Raad van State die aanschrijving te schorsen. De gemachtigde namens GS, mevrouw P. Rouwendal, merkte op dat al in 1997 een verscherpt beleid is ingezet om de wild groei aan reclameborden in te perken. Rouwendal erkent dat het bewuste bord van de antiek handel al zo'n twintig jaar langs de N59 staat. Het 'verjarings pleidooi' van Cornelissen bete kent volgens haar dat een over heid nooit meer een strenger beleid kan gaan voeren. Niette min heeft zij zich bij de gemeen te Schouwen-Duiveland sterk gemaakt voor een andere locatie voor het reclamebord van Bolle en Koopman, maar vergeefs. De gemeente is wel bereid informa tieborden met de namen van a 11e bedrijven te plaatsen, maar daar zou de antiekhandel niet aan willen meewerken. Zij ver zocht de Raad van State de aan schrijving, om het reclamebord langs de Sint Joosdijk weg te halen, in stand te laten. De uitspraak van het Haagse rechtscollege in deze kwestie zal nog wel enkele weken op zich la ten wachten. kerbouwsector. Het gemiddelde gezinsinkomen uit bedrijf per ondernemer bedroeg het teelt seizoen 2000-2001 niet meer dan 28.000 gulden voor de grote bedrijven. Het zuidwestelijke kleigebied, dus Zeeland inclu sief de Zuid-Hollandse eilanden en West-Brabant, stak daar iets boven uit met gemiddeld 35.000 gulden. Het was in elk geval meer dan in 1999-2000, wat een dramatisch gelen voor energiebesparing aan de hand te doen, werd afge wezen." Hij heeft ervaren dat met de inmiddels vertrokken Delta-directeur P. Stoter op het gebied van milieuvriendelijke energie geen eer viel te behalen. In Wantij komt de ZMF met ver schillende andere voorbeelden over het weinig groene gedrag van Delta. Zoals de inzet van warmtekrachtinstallaties puur voor de winst en niet - zoals ze bedoeld zijn - voor het milieu. En de bemoeienissen met nuts voorzieningen op de Neder- door Rinus Antonisse VLISSINGEN - Binnenkort be gint de bouw van een klein windmolenpark in de Willem- Annapolder bij Biezelinge. De vereniging Zeeuwind wil er tien windmolens met een vermogen van elk bijna 1 megawatt plaat sen. Zowel tegen de milieuvergun ning als de planologische uit werking van het plan zijn bij de gemeente Kapelle geen bezwa ren ingediend. John Springer, project-coördinator van Zeeuwind, noemt dat een opval lende en verheugende ontwik keling. Het betekent dat, na een lange voorbereidingstijd, de weg vrij is voor het indienen van de bouwaanvraag, die volgens Kees Uiterhoeve van de ge meente Kapelle nu vlot verleend kan worden. Springer verwacht dat daardoor nog in de loop van dit jaar met de bouw kan wor den begonnen. Voor Zeeuwind slecht jaar voor de akkerbouw- sector was. Het gemiddeld ge zinsinkomen bereikte in dat sei zoen in zuidwest-Nederland een dieptepunt van 19.100 gul den, tegen een landelijk gemid delde van 32.800. Hoe het de akkerbouw vergaat, valt niet alleen af te leiden uit de ontwikkeling van het gezinsin komen. Van belang is ook of de financiële opbrengsten vol doende zijn om te sparen. Dat is landse Antillen, uit commercië le overwegingen om de winst in Zeeland op te voeren. De ZMF vindt dat sterk lijken op wat vroeger neo-koloniaal werd ge noemd. Ook de weigering om (financiële) steun te verlenen bij de ontwikkeling van de milieu vriendelijke wijk Axelse Hoven (grijs watercircuit, aardwarmte) is weinig groen-vriendelijk. Te vergeefs werd daarvoor een be roep gedaan op het geld dat Del ta van de verbruikers opeist als milieuheffing. De ZMF herinnert eraan dat is het een lang verbeide uitbrei ding van het in Zeeland opge stelde vermogen aan windener gie. De afzet van de groene stroom met een gezamenlijk vermogen van circa negen me gawatt, gaan opwekken, is al geregeld. Het nutsbedrijf van Maastricht, dat al andere wind- stroom van de Zeeuwse coöpe ratie afneemt, heeft zich als ge gadigde aangemeld. Springer wijst erop dat Delta Nutsbedrij ven op geen enkele manier enige belangstelling toonde voor af name van de duurzame energie die de molens in de Willem-An- napolder gaan leveren. Hij vindt die houding van het 'ei gen' nutsbedrijf - dat immers zo afgelopen seizoen opnieuw niet gelukt. Akkerbouwers hebben flink moeten interen op hun eigen vermogen; in het zuidwesten 38.000 gulden, tegen 55.700 gul den in 1999-2000. Zij zitten dui delijk weer te wachten op een seizoen als 1998-1999, toen er gemiddeld 63.900 gulden werd gespaard. De slechte resultaten in de ak kerbouw zijn vooral te wijten Delta Nutsbedrijven drie jaar sponsor was van de bij uitstek milieuvriendelijke actie om op de fiets naar het werk te komen (een Zeeuws initiatief, dat in middels landelijk navolging kreeg). Delta steunt die actie niet meer, maar steekt nu geld in de profronde van Zeeland en pogingen om de Tour de France naar Zeeland te halen. Leuk voor de sportliefhebber, maar allerminst milieu-ondersteu nend, meent de milieufederatie. Verbolgen is de ZMF ook over de aanvankelijke weigering om het graag Zeeland in 'groenland' wil veranderen - onbegrijpelijk. Naast de ontwikkeling in de Willem-Annapolder komt er ook vadrt in de plannen voor bouw van een windmolenpark in de Beoosten Blijpolder bij Axel. Daar is het de bedoeling veertien windturbines te plaat sen, met een vermogen van één of anderhalve megawatt. Sprin ger wijst erop dat voor het plan een breed draagvlak verworven is; dat is met veel andere wind- plannen doorgaans anders. Zeeuwind wil de grondgebrui kers in de Beoosten Blijpolder (financieel) laten meedoen in het projeetVolgens John Sprin ger is daar veel enthousiasme aan de lage aardappelprijs. De aardappelproductie lag onge veer op hetzelfde hoge niveau als vorig jaar, ruim 8 miljoen ki lo, hoewel er minder aardappel land is gebruikt. In 1998-'99 was de productie 5,2 miljoen ki lo. Door overvloedige regenval konden toen veel aardappelen niet worden geoogst. Akkerbouwers moeten het voor de afzet van aardappelen steeds van de industrie hebbenIn 2 0 0 0 Youth World Water Forum in Vlissingen te sponsoren. Pas na kritiek werd er 50.000 gulden gegeven (de provincie en Bui tenlandse Zaken kwamen met veel meer over de brug). Afvalhout Stroom opgewekt door het ver branden van afvalhout, riool- slib en gedroogde kippenmest ziet de ZMF niet als groene stroom. Bij het verbranden van rioolslib komen giftige stoffen vrij en het verstoken van afvalhout blok- voor. Hoewel zo'n opzet voor Zeeuwind zelf uit financieel- economisch oogpunt minder gunstig is (de resultaten moeten immers gedeeld worden met meer partners), staat de vereni ging er vierkant achter. Uit gangspunt is dat hierdoor verdere uitbreiding van wind- stroom als vorm van duurzame energie een impuls krijgt. Tholen Er komt verder meer zicht op uitvoering van een al jarenlang bestaand plan van Zeeuwind, dat zoetjesaan in de kast lag te verstoffen: bouw van windmo lens bij Sint-Maartensdijk. De gemeente Tholen heeft sinds verwerkten bedrijven als Mc Cain in Lewedorp en Lamb Weston Meijer in Kruiningen voor het eerst meer dan 3 mil joen kilo, tegen minder dan 2 miljoen kilo in 1990 en minder dan 1 miljoen kilo begin jaren tachtig. Suikerbieten leverden iets meer op, nadat vorig seizoen een recordoogst een prijsdaling veroorzaakte. De lichte prijs stijging is vooral te danken aan de hogere prijs voor suiker die buiten de Europese Unie is ver kocht. Dat komt door een terug val in de wereldsuikerproduc tie. keert nuttig hergebruik (hout verwerkingsbedrijf Finsa in Vlissingen is daar dan ook niet blij mee). De ZMF vindt dat de consument moet kunnen kiezen voor zonne- en windenergie of voor ernergie van verbrand af val. Delta werkt, in tegenstel ling tot concurrent Nuon, niet mee aan zo'n keuzemogelijk heid. De milieufederatie noemt dat een klantonvriendelijke opstel ling, die kan betekenen dat in vesteringen in echte duurzame energie achterblijven. kort een beleidsvisie voor wind energie en op basis daarvan wil Zeeuwind het oude plan, dat voorziet in bouw van drie tot vijf molens, weer tevoorschijn halen. Springer is blij met de vi sie van Tholen. Hij geeft aan dat de gemeente prima mogelijkhe den heeft om de hele bevolking (bedrijven uitgezonderd) door windmolens van groene stroom te voorzien. „Dat kan al met vijftien tot zeventien molens." De vereniging is ook bezig met voorbereidingen voor plaatsing van molens in de Wilhelmina- polder bij Goes. Die moeten in de omgeving van de Deltaweg, richting Zandkreekdam, ko men. De gemeente heeft een on derzoeksbureau opdracht gege ven na te gaan wat precies de mogelijkheden zijn. Springer zegt dat Zeeuwind daarnaast nog diverse potjes cp het vuur heeft staan.We zijn net een kok in een goed restaurant; we blij ven zoeken naar meer mogelijk heden voor windenergie." door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van justitie H. den Hartog stoorde zich gisteren bij de rechtbank in Middelburg mateloos aan de houding van vier verdachten die verantwoordelijk zijn geweest voor de terreur binnen een Vlis- singse familie waarvan de stief moeder het slachtoffer werd. „Zij beweren hier met droge ogen dat ze naar haar toe zijn gegaan om te praten, maar ze beseffen niet wat ze haar heb ben aangedaan. Ze hebben haar op een verschrikkelijke manier in elkaar geramd." Volgens de officier heerste er 29 maart dit jaar al een opgefokte sfeer toen het viertal samen met nog twee verdachten de woning van de Vlissingse binnendron gen. Het slachtoffer werd tij dens de drie uur durende gijze ling zwaar mishandeld. In en om de woning had een orgie van ge weld plaats. „Ze is onder be dreiging van 'we maken je af' gestompt, geslagen met een kof fiepot, geschopt, bij de keel gegrepen, aan haar haar getrok ken en overgoten met een bleek middel. Ze is daarna buiten be wustzijn geraakt", somde de officier op. Den Hartog vorderde bij de rechtbank tegen een 31-jarige Vlissinger (een van de zoons) en een 39-jarige Rotterdammer de zelfde straffen: vijftien maan den gevangenisstraf, waarvan vijf maanden voorwaardelijk. De 31-jarige echtgenote van de Vlissinger hoorde twaalf maan den gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk tegen zich eisen.Tegen een 36- jarige vrouw uit Breskens, de schoondochter, eiste ze 180 uur taakstraf en vier maanden voor waardelijk. Schadeclaim Verder kon de officier met be trekking tot het letsel, waarvan ze nog niet hersteld is, zich vin den in de schadeclaim van het slachtoffer van bijna 11.000 gulden, die door de zes vergoed dient te worden. De officier kondigde verder aan dat een 39-jarige inwoner van Breskens (de oudste zoon moet eerst een psychologisch onder zoek ondergaan) en een 58-jari- ge vrouw uit Vlissingen (de bio logische moeder) zwaardere eisen te wachten staan. Hun zaak wordt later behandeld. Wat was nu de aanleiding ge weest? Het slachtoffer had bij de politie aangifte gedaan van een ernstige mishandeling (kneu zingen en een gebroken vinger) door de 58-jarige ex-vrouw van haar echtgenoot. Die voormali ge echtgenote wilde dat ze de aangifte zou intrekken. Ook zat het niet lekker dat een trouw jurk van een schoondochter, van zeven jaar geleden, door het slachtoffer zou zijn ontvreemd. De zes waren samengekomen in het Vlissingse hotel Elisabeth. Den Hartog: „De ex had het no dige ingenomen. Ze was boos over de aangifte en is gaan sto ken. Ze zijn in een busje gestapt, naar de woning gereden en over de schutting geklommen. Ze zijn van twee kanten het huis binnengevallen. Dat is niet nor maal. En dat allemaal onder het motto om te komen praten." Het slachtoffer en de vader had den verklaard dat alle zes ge weld hebben gebruikt. „Als je zo slaat en schopt, neem je het risi co dat iemand wordt gedood", zei de officier. Ze had geen begip voor de verdachten, die zeiden dat het niet de bedoeling was geweest om het zo te laten esca leren. „Niemand deed er iets aan om het geweld te stoppen." Opgevoed Vast stond dat het binnen het gezin al jaren niet pais en vree was. Het slachtoffer woont in middels 27 jaar samen met de vader. Ze heeft de kinderen ook opgevoed, maar incidenten ble ven de familie achtervolgen. „Binnen de familie waren mis handelingen aan de orde van de dag.", zei H. Mink, de raadsman van het slachtoffer. De verdediging meende dat de vader de kwade genius was. „Het letsel is afkomstig van eer der aangebrachte verwondin gen door de vader." Volgens raadsman A. Neels waren de verwondingen ook afkomstig van de aanvaring met de ex. De strafpleiters vonden verder dat de vader een merkwaardige rol had gespeeld door zich afzijdig te houden. Zij pleitten voor werkstraffen. Uitspraak op 11 juli. sbw Op steeds meer plaatsen verschijnen zonnepanelen, zoals bij het Zwincollege in Oostburg; door hogere subsidies komen de collectoren ook binnen het bereik van meer particulieren. foto Peter Nicolai door Rinus Antonisse VLISSINGEN - Er begint langzaam maar zeker schot te komen in de toepassing van zonne-energie in Zeeland. Dat is vooral te danken aan een (landelijke) gunstiger energie premieregeling, waardoor de aanschaf van zonneboilers en - panelen voor particulieren aantrekkelijker wordt. Daarop wordt via verschillende acties ingehaakt. Zo hebben de drie gemeenten op Walcheren de actie Zonnig Walcheren 2001 opgezet, om de aanschaf van zonnepanelen door inwoners te bevorderen. Delta Nutsbedrijven heeft de actie Zon in Zeeland, waarbij zonneboilers en -panelen voor een aantrekkelijke nettoprijs aan particulieren worden aan geboden. De vereniging Zeeuwind, coöperatie voor duurzame energie, heeft voor de leden een speciale actie voor zonnepanelen opgezet, waar voor veel belangstelling be staat. Algemeen coördinator Willem Scheuerman van Zeeuwind is bijzonder verheugd over het in de lift komen van zonne-ener gie. Panelen betekenen nog altijd een flinke uitgaaf, maar komen dankzij de subsidies binnen het bereik van meer mensen. Hij onderstreept dat daardoor het noodzakelijke gebruik van duurzame energie een grotere vlucht neemt. Par ticulieren zijn nu in staat daar een invulling aan te geven. Mensen die vóór 1 januari 2001 lid zijn geworden van Zeeuwind kunnen door de ac tie rekenen op een extra finan ciële bijdrage. Daardoor komt de aanschaf van vier zonnepa nelen (als zelfbouwpakket) op een kostprijs van krap 1500 gulden (bruto ruim 5.700 gul den, exclusief btw). Zeeuwind wil met de actie zo'n 200 zon nepanelen uitzetten. Daarvan hebben de leden in korte tijd al de helft aangevraagd. Eén pa neel levert ongeveer 80 kilo wattuur per jaar op, vier pane len zijn goed voor ongeveer 10 procent van het gemiddelde elektriciteitsverbruik van een huishouden. De besparing op die manier is 36 cent per kilo wattuur. Mensen moeten zich niet me teen rijk rekenen, waarschuwt Scheuerman. De terugver- dientijd van een investering ligt nog altijd boven de tien jaar. „Maar je stimuleert een bepaalde duurzame ontwikke ling en dat is een goede zaak." Vooral huiseigenaren kunnen er profijt van trekken, maar de coördinator zegt dat ook huur ders panelen tegen geredu ceerde prijs kunnen aanschaf fen. Hij heeft de indruk dat de meeste woningcorporaties niet onwelwillend staan tegenover verzoeken voor plaatsing van panelen. Het is vergelijkbaar met het installeren van een schotelantenne. Vereniging Zeeuwind werkt voor de actie nauw samen met Energieservice Delta, dat zorgt voor levering en eventueel in stallatie van de zonne-instal- latie. Scheuerman wijst erop dat het ook voor niet-leden van de vereniging steeds aantrek kelijker wordt om zonne-ener gie in huis te halen. Zij profite ren weliswaar niet van de spe ciale Zeeu wind-bij drage, maar kunnen wel een beroep doen op de energiepremierege ling. Scheuerman juicht het toe wanneer in navolging van de Walcherse gemeenten op lo kaal vlak méér Zeeuwse ge meenten de toepassing van zonne-energie gaan stimule ren. Dorpsgezicht De coördinator is wel nieuws gierig naar de reacties van de Zeeuwen als het aantal zonne panelen op de daken een steeds grotere vlucht neemt en er hele woonwijken van zijn voorzien. Hij trekt een vergelijking met de komst van windmolens. Plaatsing van de eerste, kleine turbines riep weinig bezwaren op; met de grotere molens is dat al heel anders. Scheuerman vindt dat er zorgvuldig omge gaan moet worden met het in stalleren van panelen. Ze pas sen volgens hem bijvoorbeeld niet op monumentenpanden en in beschermde stads- en dorps gezichten. SAS VAN GENT - Een 36-jarige inwoner van Sas van Gent is gisteren aangehouden op verdenking van handel in verdoven de middelen. In zijn woning werd 448 gram hennep aange troffen. Ook drie andere woningen in Sas werden onderzocht, maar daar werd niets gevonden. De Sassenaar is in verzekering gesteld; de drugs zijn in beslag genomen. RENESSE - Een inwoner van Schouwen-Duiveland is gister ochtend vroeg betrapt op het rijden onder invloed. De 27-jari- ge bestuurder werd door de politie op de Lange Reke in Renes- se aan de kant gezet. Uit de blaastest bleek dat hij twee keer zoveel alcohol had gedronken als toegestaan. Hiervoor werd hij op de bon geslingerd; daarnaast kreeg hij een rijverbod van vijf uur opgelegd. MOERDIJK - De Afvalverbranding Zuid-Nederland (AZN) in Moerdijk heeft in 2000 meer afval verwerkt: 605.000 ton, tegen 603.000 ton in 1999. De omzet van het bedrijf, waarin Delta Nutsbedrijven voor twintig procent deelneemt, is daardoor licht gestegen tot 198,2 miljoen gulden (90 miljoen euro). De kostprijs voor de verwerking van het afval (waaronder het brandbare afval uit Zeeland) daalde met drie procent tot 192,53 gulden (87,37 eu ro) per ton. Met de huidige drie verbrandingslijnen kan AZN maximaal 745.000 ton afval aan. Bijna eenderde van het afval is omgezet in herbruikbare rest stoffen als bodemas, vliegas en gips. Er werd ruim twee mil joen ton hogedrukstoom geleverd aan de stroomfabriek van EPZ aan de Amer. Dat leverde een besparing op van 150 mil joen kubieke meter aardgas, het jaarverbruik van 50.000 huishoudens. SINT JANSTEEN - Een veertienjarige jongen uit Sint Jan steen heeft tijdens een reparatie aan zijn fiets per ongeluk een garagebox in de Hoofdstraat van zijn woonplaats in b'rand gestoken. De jongen had zijn fietsketting gereinigd met ben zine en stak de gemorste vloeistof aan om op te branden. De benzine was echter uitgevloeid naar een eveneens met benzi ne gevulde jerrycan, waardoor ook daar de vlam in sloeg. De schade viel mee: toen de brandweer ter plaatse arriveerde, was de brand al geblust met een poederblusser. Het haar van de jongen was aan de achterkant geschroeid. PERKPOLDER - De Westdorpse M. Govaert is in haar eentje een handtekeningenactie begonnen voor het behoud van een veerverbinding tussen Kruiningen en Perkpolder. Tourclub Axel ging haar al voor; nu heeft ze zelf de actie voortgezet. Zo heeft ze gevraagd of er een lijst in de super markt van Kloosterzande mag liggen en had ze zich gisteren met haar dertienjarige zoon opgesteld op het veerplein in Perkpolder. Govaert staat alleen in haar actie omdat de Hontenisser dorpsraden niet hebben gereageerd op de vraag haar te hel pen. Govaert meent dat dit een teken is dat nog niet veel men sen zich de gevolgen van het verdwijnen van de veerverbin ding realiseren. „Veel mensen in Walsoorden hebben familie in Kruiningen, Kapelle of Rilland. Ze zouden daar minder heen kunnen als er geen oversteekmogelijkheid is", zegt Go vaert. „Een man die de kans kreeg in Kruiningen te gaan wer ken, moest deze baan weigeren omdat hij besefte dat er straks geen korte verbinding meer zou zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 35