Plek windmolens blijft twistpunt PZC De lach zit zo in de theaterstoelen Tuinieren houdt ouderen actief Postagentschappen zoeken alternatieven Geluidsscherm voor Stadszicht niet zeker Omwonenden eisen meer inspraak in plan Hof van Oranje ChristenUnie vraagt bredere kijk op Speelmansplaten geslaagd ROC Zeeland Vestiging Goes Thoolse fracties blij dat beleidsvisie eindelijk voorligt woensdag 27 juni 2001 door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - De Vereniging van Postagentschappen spreekt nog deze week met vertegen woordigers van banken om te kijken of het mogelijk is de dienstverlening op het platte land te handhaven. Ze ziet zich daartoe genoodzaakt nu Post kantoren bv her en der agent schappen sluit. Verder wil de vereniging in de gesprekken met Postkantoren bv volledige dui delijkheid en helderheid over de reorganisatie. Veel Zeeuwse dorpsbewoners door Esme Soesman SINT-MAARTENSDIJK - Hoe wel de meeste fracties uit de Thoolse gemeenteraad blij zijn dat er nu eindelijk een beleids visie windmolens op tafel ligt, zijn de laatste woorden over de exacte locaties waar turbines geplaatst mogen worden ver moedelijk nog niet gezegd. Dat bleek gisteravond bij de be spreking van de ontwerp-be- leidsvisie, die tot stand is geko men door samenwerking tussen adviesbureau RBOI en de orga nisaties voor schone energie Zeeuwind en Gen. De beleidsvi sie moet deel gaan uitmaken van het bestemmingsplan bui tengebied. Voorafgaand aan de vaststelling van de herziening van dit bestemmingsplan zou den er door middel van een arti- kel-19-procedure alvast turbi nes kunnen worden geplaatst. Dat kan volgens de nota op vier locaties: de kop van Stavenisse en Sint Philipsland, de Gemaal- weg bij Sint-Maartensdijkende Anna Vosdijkpolder in Sint- Annaland. Plaatsing van wind turbines op deze plaatsen voegt iets toe aan het landschap, zei J. van den Berg van RBOI. Er zijn nog meer plekken op Tholen en Sint Philipsland waar molens neergezet kunnen worden. „Maar dat zijn meer locaties waarvan je zegt: het is daar wel in te passen", aldus Van den Berg. Deze plekken worden be titeld als de 'Nee, tenzij'-cate gorie. Pas als de vier overige lo caties al maximaal benut zijn, door Jacob Hoekman GOES - De gemeente Goes com municeert niet duidelijk met haar inwoners over de bouw plannen voor de Hof van Oran je, waardoor die geen echte in spraak hebben. Dat was de grootste klacht die gisteren tij dens een goed bezochte in spraakavond in zorgcentrum Ter Valcke naar voren kwam. De gemeente had de inspraak avond over de herinrichting van het gebied tussen de Goese Louise de Colignylaan, 's-Heer Elsdorpweg en de Nassaulaan georganiseerd om bewoners de gelegenheid te geven hun gram te spuien over de huidige bouw plannen. Zo'n vijftig buurtbe woners kwamen opdagen. In mei is al een eerste inloopavond voor de buurt gehouden in het zorgcentrum. Het huidige bouwvoorstel voor de Hof van Oranje (nu braaklig gend gebied) voorziet in veel groen. Daartussen moeten een tiental vrijstaande woningen komen en een aantal patiowo ningen en appartementen. Grootste struikelblok vormde een boogvormig appartement waarvan de achterzijde dicht langs de huizen aan de Nassau laan komt te liggen en waarin wellicht cliënten van de gehan dicaptenstichting Het Gors ge huisvest zullen worden. Privacy Gedurende de avond werden heftige woorden gewisseld. „Ik word bijzonder pissig over de manier waarop jullie inspraak avonden organiseren", zei A. Verijke, bewoner van de Nas saulaan. „Onze privacy wordt aangetast, onze huizen worden minder waard, ze gaan straks heien en we krijgen een muur voor ons gezicht. Ik ben laaiend over deze flauwekul." Verijke zei namens meerdere mensen te spreken en gaf aan dat twaalf bewoners van de Nassaulaan een advocaat in de arm hebben genomen. Hij had een oplossing paraat: „Verplaats die rare boog naar het zuiden. Dan komt die banaan achter het Buys Ballot- college en is iedereen tevreden." Op de woorden van Verijke volgde een daverend applaus vanuit de zaal. Stedenbouwkundig adviseur E. Kaptein, ontwikkelaar van de plannen, wees erop dat het boogappartement achter de huizen van de Nassaulaan moet moeten binnenkort voor tal van postdiensten naar een ander postkantoor in een groter dorp of stad uitwijken. In Zeeland blijven 31 kantoren over waar bewoners straks terecht kunnen voor nagenoeg alle (geld)zaken. Naast de 31 kantoren komen er een onbekend aantal service punten in de dorpen. Daar zijn geen geldzaken te regelen. Nu zijn er nog in totaal 99 postkan toren en -agentschappen in Zee land. komt deze plaatsen in beeld- .Over landschap en de invulling daarvan valt echter te twisten, zo bleek uit de discussie. Inspre ker M. Kooijman probeert al ja ren een of meerdere windmolens geplaatst te krijgen op zijn per ceel in de Johanna Mariapolder ten oosten van Sint-Annaland. Volgens een bureau dat hij in de arm heeft genomen, moet dat op die plek mogelijk zijn. Verschil lende fracties gaven naar aan leiding van zijn spreekbeurt aan deze nota niet zonder meer te willen negeren. „Zonder valse verwachtingen te wekken", al dus R van der Linde van de PvdA. Poppenkast Ook over de huidige turbinestek nabij Stavenisse is lang niet ie dereen te spreken. De drie mo lens die boven het dorp uitste ken lijken wel op poppenkast met Jan Klaassen, schetste P. Stouten (VVD). Zijn fractie is sowieso weinig gecharmeerd van de draaiende gevaartes. Waarom witte turbines wel en silo's niet, was een vraag die hij naar voren bracht. Het beleidsplan komt begin au gustus voor vier weken ter inza ge te liggen. Eind augustus wordt advies van de provinciale planologische commissie ver wacht. Als de beleidsvisie is vastgesteld, zullen nog niet di rect turbines aan de horizon verschijnen. De nota dient uit sluitend om aanvragen die wor den ingediend, te toetsen. Voor elke aanvraag wordt verder de gewone procedure gevolgd. komen om de groenvoorziening in het zuiden aan te kunnen la ten sluiten op het groen achter het Buys Ballotcollege. Dit was tegen het zere been van diverse buurtbewoners. „Krij gen wij inspraak of wordt ons een kant en klaar beleid aange boden? Het lijkt erop of de ge meente ons eerst een shock toe dient om die vervolgens te neutraliseren", riep een verbol gen buurtbewoner. Voorleggen J. Zandee, vertegenwoordiger van de gemeente Goes, kreeg veel kritiek te verduren. Hij zei meermalen dat er nog niets vastligt en beloofde alle ge maakte opmerkingen mee te ne men en voor te leggen aan het college van b en w, dat uiteinde lijk de beslissing zal nemen. „Dat is nu eenmaal zo geregeld in ons land. Daar kan ik niks aan doen en daar kunt u niets aan doen." De vereniging van Postagent schappen vindt dat Postkanto ren bv onfatsoenlijk beleid voert en eist daarover volledige duidelijkheid. Hoewel de ver eniging kwaad is op Postkanto ren bv, realiseert ze zich dat er alternatieven op tafel moeten komen. En daarom voert ze met verscheidene banken gesprek ken. „In die gesprekken wordt niet alleen gekeken naar het open houden van bestaande agentschappen", verduidelijkt door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Haar tuin in de Vlissingse Sint Maartenlaan is een weelderige combinatie van bloeiende planten en groenblij- vende struiken. Tuinieren neemt in het leven van tuinont werpster Elly Jiskoot een be langrijke rol in. Die passie wil ze graag delen met anderen, maar vooral met ouderen. Op verzoek van de Stichting Welzijn Oude ren Middelburg (SWOM) geeft zij in de ouderenkrant tips hoe tuinieren ervoor kan zorgen dat mensen op leeftijd actief en ge zond blijven. Ongeveer een half jaar geleden werd ze benaderd door Martin Jones van de SWOM met de vraag of ze een column wilde schrijven in de ouderenkrant. Haar eerste verhaal ging over aanpassingen in de tuin. Oude ren kunnen volgens haar mak kelijk blijven tuinieren, zonder zich in allerlei bochten te ma noeuvreren. In haar tweede co lumn vertelt ze waarom het no- C. van Koeverïnge, penning meester van de Vereniging van Postagentschappen en inwoner van Zeeland. „Er wordt juist ge zocht naar alternatieven. Hoe die eruit kunnen zien is nog niet duidelijk. Uitgangspunt is het op enigerlei wijze overeind hou den van de dienstverlening op het platteland. We weten niet of er alternatieven haalbaar zijn. Want ook al kunnen lokale bankdirecteuren het met onze kritiek en gedachten eens zijn, dig is voor ouderen om actief te blijven, Elly las onlangs een ver haal in Vrij Nederland. Ze schrok van de manier waarop wordt omgesprongen met oude ren. En ze was verbijsterd over het aantal ouderen dat Neder land over dertig jaar telt. Een derde van de bevolking is dan ouder dan 65 jaar. „We willen met z'n allen ouder worden, maar ook gezond blijven. Tuinieren kan daarbij helpen", is haar rotsvaste over tuiging. „Ik ben zelf een plan- tenmens. Ik hou van bloemen. Ze geven je inspiratie, vreugde en blijdschap. Elk jaar opnieuw krijg je cadeautjes." Een tuin onderhouden kost niet veel moeite, zegt Elly. Tuincen tra verkopen aangepast gereed schap en soms biedt een simpel we moeten toch zaken doen met landelijke directies." Volgens Van Koeveringe vinden die gesprekken deze week plaats. „Het is zaak dat er zo snel mogelijk duidelijkheid komt over de mogelijkheden, anders hoeft het bij wijze van spreken niet meer. De komende maand moet duidelijk worden of ideeën kunnen worden omge vormd in concrete en haalbare plannen." Ook de particuliere stadspost krukje al uitkomst om bijvoor beeld een buxus te snoeien. Ou deren moeten rond hun zestigste of vijfenzestigste levensjaar be ginnen met aanpassingen in de tuin. Grasveld kan vervangen worden door tegels. Ouderen, die hechten aan een lapje groen, kunnen bijvoorbeeld de buur jongen vragen het gras te maai en tegen een tarief van vijf gul den per uur. „Ik sprak onlangs iemand van 75, die pas was be gonnen met tuinieren. Hij zei me: ik wou dat ik veel eerder was begonnen. Je moet een doel heb ben in je leven. Je moet nodig zijn. Een tuin hééft je nodig. En mensen moeten bewegen. Dat vind je allemaal in tuinieren te rug." Ouderen hoeven ook geen uren in de tuin door te brengen. „Ik diensten zijn geïnteresseerd in samenwerking met of overname van de postagentschappen en kleinere postkantoren waar Postkantoren BV van af wil, De coöperatieve vereniging Stads postunie gaat om de tafel zitten met TPG, Postbank en de Ver eniging van Postagentschap pen. Volgens Van Koeveringe is bij het bestuur van de Vereni ging van Postagentschappen daarover nog niets bekend. Tot het moment dat er concrete plannen te melden zijn, wil het bestuur van de Vereniging van Postagentschappen radiostilte houden. ken mensen die in februari uren in de tuin staan en dan klagen over spierpijn. Tuinieren is voor jonge mensen topsport. Dat is voor ouderen te veel gevraagd. Laten we het bejaardengym noemen. Je moet geleidelijk aan beginnen. Doe in het voorjaar kleine stukjes van de tuin. Werk niet langer dan een hall' uur. De tuin kan best even wachten." Bodembedekkers De tuinbeplanting aanpakken om onderhoud terug te dringen is ook een mogelijkheid. De au- cuba hoeft hooguit één maal per jaar gesnoeid te worden. Ligus ters, olijfwilgen en vrouwen mantel hebben ook weinig aan dacht nodig. „Varens kun je zo neerzetten; daar hoef je ni ks aan te doen." Bodembedekkers zor gen ei*voor dat onkruid ver dwijnt. „Maar", zegt de Vlis singse, „je moet wel een goed plan hebben. Als je een ontwerp laat maken - en dat kost maar een paar honderd gulden - staan de planten meteen op de goede plek." Bij het ROC Zeeland Sectoren Techniek Nautisch zijn de volgende deelne mers geslaagd: Afdeling Nautisch, Stuurman Werk tuigkundige Kleine Schepen (Zeevaart): Olivier Koster, Yerseke; Afdeling Metaal, Werktuigbouwkunde: Kees Aarnoutse, 's-Gravenpolder; Johnny Allemekinders, 's-Gravenpol- der; Niels Meijs, Kapelle; Jeroen Nijs- se, Hoedekenskerke; Bastiaan Rijk, Ka pelle; Arnoud Wouters, Kruiningen. Afdeling Metaal, Werktuigbouwkunde, avond MTO: Tom Eckhardt, Kwadendamme; Ferdi nand Langedijk, Goes; Erik Piena, Ril land; Afdeling Motorvoertuigentechniek, Commercieel bedrijfsleider/Onderne mer kleinbedrijf: Patrick van Beveren, Goes; Arnold Ha genaar, Ovezande. Afdeling Motorvoertuigentechniek, Eerste Autotechnicus: Ferdy Koole, Kamperland; Zascha Olischlaer, Yerseke; Kees Slabbekoom, Yerseke. Afdeling Motorvoertuigentechniek, Eerste Bedrijfsautotechnicus: Jan Willem van den Bosch, Nisse. Autotechnicus: Mark de Jonge, Ovezande; Martin Schouten, Wemeldinge; John Som- meijer, Ovezande; Joram van der Vorst, Nieuwdorp; Laurens van Win, Goes. Afdeling Motorvoertuigentechniek, Be drijfsautotechnicus: Mark Schot, Tholen. Afdeling Grond- Water- en Wegen bouw, Middenkaderfunctionaris Grond-, Water- en Wegenbouw: Rik Bazen, Goes; Jan-Hendrik Colijn, Goes; Kees Eckhardt, Kapelle; Anton Elenbaas, St. Annaland; Michiel den Engelsman, Kattendijke; Reinier de Haan, Wolphaartsdijk; Joscelin van Houdt, St. Maartensdijk; Seph Krijger, 's-Gravenpolder; Remco Meijers, Ka pelle; Afdeling Schilderen, Gezel Schilder: Richard Kouwer, Kamperland. Afdeling Elektrotechniek, Monteur Sterkstroominstallaties: Sergio Dijoen, Goes; Johan Goud zwaard, Burgh-Haamstede, Benny Sa- venije, Zierikzee; Marcel Schrijver, Le- wedorp; Moraad el Uarichi, Goes; Willem Vreke, Driewegen; Afdeling Elektrotechniek, Monteur Consumentenelektronica: Ratna Mohkamsing, Goes. Afdeling Elektrotechniek, Eerste Mon teur Sterkstroominstallaties: Randy de Dreu, 's-Gravenpolder; Ray- mon Sinke, Kapelle; Afdeling Elektrotechniek, Eerste Mon teur Elektrische Bedrijfsinstallaties: Martijn Eggebeen, 's-Gravenpolder; Afdeling Elektrotechniek, Middenka derfunctionaris Computerinterface- techniek- Arjan Bal, Oosterland; Daniel Boon man, Heinkenszand; Mark Krijnsen, 's- Gravenpolder; Afdeling Elektrotechniek. Technicus Elektrische bedrijfsinstallaties: Herman Bosselaar, Kortgene; Bob Spee, Wemeldinge; William Timmer man, Heinkenszand; Afdeling Elektrotechniek, Middenka derfunctionaris Telematica: Antoïne van der Heijde, Kortgene. Afdeling Elektrotechniek, Middenka derfunctionaris Automatiserings ener gietechniek: Long Nguyen, Goes; Rohan Schenk, Ovezande; Antoine Witkam, 's-Heeren- door Esme Soesman SINT-MAARTENSDIJK - De Thoolse Christenunie vindt dat er vanuit een breder perspectief naar de Speelmansplaten moet worden gekeken dan tot nu toe is gebeurd. Betrek ook de drukte langs de Oesterdam in de plan nen, liet A. Piet gisteravond in de commissie gemeentelijke ontwikkeling weten. Wellicht kan het terrein ge bruikt worden als parkeerter rein voor mensen die de Ooster- schelde bezoeken en kan deze stek ook een functie vervullen in sanitaire behoeften. Met een loopbrug kan dan een oversteek van het dagrecreatieterrein aan het zoete water naar het zoute water aan cle andere kant van de Oesterdam worden gemaakt. Piet gaf deze boodschap mee in reactie op de uitleg van wethou der R. Ravensteijn, die op eerder aandringen van de commissie aangaf dat de toekomstige in vulling van de Speelmansplaten nog altijd in ontwikkeling is. De opzet van het dagrecreatieter rein was ooit de druk te verlich ten op cle Oosterscheldekant van de dam. Dat plan mislukte, met name omdat de waterkwa liteit aan de zoete kant stelsel- door Esme Soesman SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen wil het advies van de provinciale planologi sche commissie (ppc) afwachten voor ze besluit al dan niet ge- luidswerende maatregelen te treffen tussen de nieuwe woon wijk Stadszicht en het aangren zend gelegen sportterrein aan de Zoekweg. Uit onderzoek blijkt plaatsing van een geluidsscherm of op werpen van een geluidswal niet direct nodig. Als de afstand tus sen de dichtstbijzijnde wonin gen en het voetbalveld tenmin ste dertig meter bedraagt blijft geluidshinder binnen de norm. Dat is althans het geval met constante geluiden. Met het fluitje van de scheidsrechter op piekmomenten ligt dat anders. hoek; Afdeling Technische Informatica, Mid denkaderfunctionaris Kantoor Automa tiseringstechniek: Mascha Casteelen, Goes; Peter Jo[js Eversen, Kapelle; Hilbert Remco Jes- sen, Hoedekenskerke: Antjan Laban Yerseke; Erik Leijdens, Kloetinge, Arjan Meijer, Kapelle; Albart Otte, Kruinin- gen, Ramon Pieper, Rilland; Loes van Reemst, Goes; Marianne Rijn, Goes; Joan Steketee, Wemeldinge; Erwin Tazelaar, Kats; Ferry Ton, 's-Gravenpol der; Johnny Westveer, Yerseke; Afdeling Bouwkunde, Middenkaderop leiding Bouwkunde, ontwerp: Arjan Geelhoed, Colijnsplaat; Afdeling Bouwkunde, Middenkaderop leiding Bouwkunde, uitvoering: Jeroen van Dijke, Goes; Pieter Koop man, Goes; Sam van Minde, Kwaden damme; Verzorgende: Martine van der Aa, St. Maartensdijk, Marleen Broeder, Kruiningen; Anne de Bruine, Rilland; Alice Delzenne, Yerse ke; Marieke Fluit, Wolphaartsdijk; Viona Geelhoed, Heinkenszand; Annelies de Goffau, Yerseke;Marry Harthoorn, Yers eke; Janine de Jong, Kapelle; Danielle de Jongh, Kortgene; Hanna Kesselaar, 's Gravenpolder; Cora Korshuize, Goes. Christina Melis, Borssele; Johann; Mol, Tholen; Cynthia Slinger, Kapelle Karin Stout, Wolphaartsdijk Rebecca Urbani, Borssele; Linda de Vos, Nieuw dorp; Alexandra Weststrate, Nieuw dorp; Matilda Weststrate, Kruiningen; Helpende: Martine Aarnoudse, Tholen; Léone Baijens, 's Heer Arendskerke; Misclu Beenhakker, Heinkenszand; Hannely Bolders, Krabbendijke; Albertine Boone, Yerseke; Margreet Boonman, Kwadendamme; Alinda Flikweert, 's Gravenpolder; Linda de Goffau, Krab bendijke; Danielle Knobbe, 's Graven polder; Marije Nuijen, Goes; BiancaOt te, Kruiningen; Sandra v.d Vegt, Goes, Zorghulp: Handan Cakir, Kruiningen; Nienke de Graaff. Kapelle; Elvira de Groot, Goes Marian op 't Hof. Baarland; Joanr.e Huissen, Krabbendijke; Justin de Kaar. Kloetinge; Jennifer de Looff. Kortgene Amber Saanen, 's Gravenpolder; Jese ca Schoenmakers, Goes; Mirjam Steke tee, Yerseke; Pasand Tayara, Goes; An nebeth Timmerman, Nieuwerkerk; Bea trice Ventevogel, Kortgene; Entina Ver- sluijs, Hansweert; Bianca van dei Weele, Goes; Radjoe Weezepoel, Goes Opleiding SPW Janine Boone, Kruiningen; Sharor Omzigtig, Goes; Opleiding Kapper/Allround Kapper Ingrid Beije, Goes; Peggy van den Ber ge. Goes; Adrian Hertgers, Kapelle, Lotte Hollestein. Ellewoutsdijk; Marcs Jeremiasse, Yerseke. Thuy Nguyen Goes; Joyce Riedijk, Yerseke; Mariél'e Roggeveen, Ouwerkerk; Chris® Scheele, Kapelle; Sanne Schouwer burg, Nieuwdorp; Joyce Waterman Kapelle; Muriel van der Weele, Kapelle Opleiding Schoonheidsspecialist Janneke Dietvorst, Sint Maartensdijk; Bregje de Feyter, 's Heerenhoek; LotK Hollestein, Ellewoutsdijk; VeHeidi Saa man, Yerseke; Sanne Schouwenburg, Nieuwdorp; Sandra van Tilburg, Goes; Joyce Waterman, Kapelle; Opleiding Voetverzorging Sophia Geldhoff. Geersdijk; Heidi Sas man, Yerseke; Sandra van Tilburg Goes; matig te wensen overliet. ,,W; moeten het accent verlegge: van de waterkant naar de land- kant. Het is een heel mooi ter rein, waar bijvoorbeeld de scou ting regelmatig gebruik van maakt." Het tienjarig contract met de exploitant is vorige jaar stil zwijgend verlengd. Inmiddel zijn nieuwe ondernemen hoogstwaarschijnlijk de toe komstige exploitanten, bezj het terrein nieuw leven in te bla zen met onder meer activiteite als paintball. Die ontwikkelini zorgde enige tijd geleden voo: grote beroering onder de frac ties, vooral omdat zij niet over deze initiatieven waren inge licht. Volgens Ravensteijn zijn ge sprekken met de nieuwe exploi tanten nog altijd gaande. Zij hebben van de gemeente Thols opdracht gekregen met een on- dernemersplan over de brug ie komen. Dit is zeer recent inge diend. Het plan zal, samen mt een advies van Rijkswaterstas over de eisen die voortkomenuii de Habitat/vogelrichtlijn, nadt zomer aan de raad worden ge presenteerd. Ravensteijn zegdè bovendien toe de suggesties vat Piet in het collegeberaad meelf nemen. Deze activiteit levert een lichte overschrijding van de norma op, van vier decibel. Voor de leden van de commissi gemeentelijke ontwikkelmj was dat gisteravond reden str vig door te praten over die ince toekomst misschien toch ne noodzakelijke maatregel. W* draait er dan voor de kosten op was een veelgestelde vraag. Df fracties PvdA, ChristenUnieet CDA adviseerden de geluidswal in ieder geval in te calculeren Het dagelijks gemeentebestuur wacht echter liever eerst bö commentaar van de ppc op onderwerp af. Mochten gelu ids werende maat regelen nodig blijken, dan be paalt de exploitatieovereet- komst die de gemeente met óf grondeigenaar heeft afgesloten wie er voor welke kosten op draait. door Richard Hoving MIDDELBURG - De Middelburgse ge meenteraad besloot maandag 71 mil joen gulden uit te trekken voor de bouw van een regionaal A-theater met par keergarage. De cabaretier, die zaterdag nog in de oude stadsschouwburg op trad, vindt het 'geweldig'. Reacties, een dag na een historisch besluit. Na ruim twee uur debatteren in een vol le en warme raadzaal volgde de stem ming. Met vijftien stemmen voor en twaalf tegen koos de raad voor nieuw bouw op de hoek van de Korte Noord straat en de Zuidsingel op de plaats van de Generaal Berghuijskazerne. De gro te zaal biedt plaats aan 850 bezoekers. In de parkeergarage komen 400 plaat- Gerard Peijs, directeur van de stads schouwburg in een dankbrief aan voor standers in de raad: „Hierbij willen wij u hartelijk danken voor het vertrouwen dat u heeft ge toond in de podiumkunsten van Mid delburg. Wij als theaterorganisatie kunnen u melden dat we erg ingenomen zijn met het besluit om over te gaan tot nieuwbouw. U mag van ons eisen en kunt van ons verwachten dat we alles in het werk zullen stellen om van dit nieu we regiotheater een succes te maken. Zodanig dat over een aantal jaren ie dereen zal moeten beamen dat het raadsbesluit van 25 juni 2001 een erg verstandige beslissing blijkt te zijn ge weest." Johan de Koning, architect en schouw burgbezoeker: „Maanden geleden heb ik een pleidooi gehouden voor de bouw van een schouwburg op het Hof van Tange. Het enige argument dat de gemeente tegen mijn locatie aanvoerde, waren de kos ten. Nu lees ik in de krant dat een schouwburg op de plaats van de Gene raal Berghuijskazerne elf miljoen gul den duurder wordt en uitkomt op 71 miljoen. Ik denk dat het niet eenvoudig wordt om een gebouw op de hoek van de Korte Noordstraat en de Zuidsingel neer te zetten dat past in de omgeving. De bereikbaarheid van de schouwburg door de smalle straatjes wordt ook een probleem." Cabaretier Peter Heerschop. i\ foto Roland de Bruin Guusje Hoogveld, dierenarts in de Kor te Noordstraat: „Ik hoop dat het een mooi gebouw wordt en dat de overlast voor de omge ving beperkt blijft." Leny Poppe-de Looff, wethouder van cultuur in Vlissingen: „Nee, ik heb Middelburg nog niet gefe liciteerd. Ik heb vanochtend heel snel de krant gelezen en het bericht over de schouwburg niet gezien. Het gaat dus door. Nou, dat is een felicitatie waard. Dat Vlissingen niet meebetaalt aan de bouw van het regionale theater, vind ik nog altijd goed verdedigbaar. Het is een groot project waarvan de kosten flink zijn opgelopen. Ik heb nog met Middel burg om de tafel gezeten toen de kosten op 35 miljoen gulden werden ge raamd." Peter Heerschop, cabaretier en afgelo pen zaterdag een van de deelnemers aan de Cabaretnacht: „Geweldig! Het wordt alleen nog maar een groter feest om naar Zeeland af te reizen. Een theaterstad als Middelburg ver dient het allerbeste. De huidige schouwburg is vreselijk gezellig, maar plat gezegd een oude bende. Over de ge zelligheid in het nieuwe theater maak ik mij geen zorgen. Na een paar voor stellingen zit de lach in de stoelen." Tuinontwerpster Elly Jiskoot geeft ouderen adviezen: „Tuinieren geeft jeeendoelin je leven." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 36