Opzet Expo Park nog niet rond PZC Intrek van glasaal bij Prommelsluis bereikt dieptepunt w20 Proef met uitwisseling bedrijfsafval geslaagd Postagentschappen zoeken alternatieven om te blijven bestaan geslaagd ROC Zeeland Exploitanten amusementscomplex op plek Zeelandhallen nog aan het rekenen Golfweek in Rilland-Bath Vestiging Goes Skeeleraars op weg voor tweedaagse Stuwen houden regenwater vast woensdag 27 juni 2001 door Rolf Bosboom GOES - De ambitieuze plannen voor een evenementen- en amu sementscomplex op de plaats van de huidige Zeelandhallen, zijn zeker nog niet volledig uit gekristalliseerd. Dat er nieuwe beurshallen komen, lijkt wel ze ker. Met de mogelijke kandida ten voor de exploitatie van de andere onderdelen moet echter nog intensief worden gespro ken. De gemeente Goes bracht vorige week naar buiten dat zij ak koord is gegaan met de opzet door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - Een eerste proef met het gebruik van afval van het ene bedrijf als grondstof voor het andere bedrijf is ge slaagd. Het bedrijfsleven rea geert volgens Zeeland Seaports enthousiast. De proef is aanlei ding tot het verder uitbouwen van het zogeheten afvalstoffen- register. Daarin komt te staan wat voor afval bedrijven in de aanbieding hebben en aan wat voor reststoffen er behoefte is. Eind van het jaar moet het vol ledig operationeel zijn. Bedoeling is een onderlinge uit wisseling op gang te brengen van wat nu als afval verdwijnt. Daardoor kan de hoeveelheid afvalstoffen beperkt worden en dat levert winst op voor zowel het milieu als de economie. Vooralsnog gebeurt het bij be drijven in Vlissingen-Oost en de Kanaalzone in Zeeuws-Vlaan deren. Om het project vorm te kunnen geven is de afgelopen maanden een proef project gehouden dat onlangs is afgelopen. „Aan het project hebben 30 tot 40 bedrij ven meegedaan", zegt A. Span- jers van Zeeland Seaports. „Ze zijn actief benaderd en bezocht. De proef was nodig om te kijken of het idee in de praktijk ook door Harmen van der Werf GOES - De intrek van glasaal is in Nederland nog nooit zo slecht geweest. Ook in Zeeland is de si tuatie dramatisch. Bij het Schouwse Prommelsluis, waar waterschap Zeeuwse Eilanden met behulp van een aalgoot glasaal over de dijk lokt, is de intrek gedaald met negentig procent. W. Dekker, palingspe cialist bij het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek (RIVO), verwijt de politici in Den Haag en Brussel laksheid. Al jaren wijzen internationale visserijbiologen erop dat de pa lingstand hollend achteruit gaat. Vier jaar geleden riepen zij de Europese visserijministers op een herstelplan te maken. „Het is sindsdien ijzingwek kend stil", aldus Dekker, „ter wijl de toestand in heel Europa alleen maar is verslechterd." Terwijl Brussel eerder dit jaar wel gelijk met een noodmaatre gel kwam om de kabeljauw in de Noordzee te 'redden', is van een herstelplan voor de paling in vier jaar nog geen werk ge maakt. Dat komt door de aard van de palingvisserij, denkt Dekker. Het gaat om binnenvis serij en die laat zich in Europees verband niet zo gemakkelijk re gelen. Dekker: „Maar dat kan nog geen reden zijn voor het mi nisterie van Visserij in Den RILLAND-BATH - Golfvereni- ging Reymerswael houdt van 1 tot en met 7 juli de jaarlijkse Golfweek. Zowel ervaren als onervaren golfers kunnen dan een balletje komen slaan. De Golfweek begint op zondag 1 juli met de zogeheten intro-fee, een wedstrijd waarin leden van de club samenspelen met een gast die niet bekend is met de golfsport. De dagen daarop is er eensponsordag, een senioren dag, een ouder-kindwedstrijd, een vriendinnendag en een ma- tendag. Op zaterdag 7 juli wordt de Golfweek afgesloten met de Reymer Cup, waarbij een Bel gisch en een Nederlands team het tegen elkaar opnemen. Deze wedstrijd begint om 8.30 uur. Op de andere dagen start het programma steeds tussen 12.00 en 13.00 uur. van een nieuw complex op de plaats van de Zeelandhallen. Behalve nieuwe en grotere beurshallen, inclusief een apar te zaal voor grote concerten en theaterproducties, zouden ook onder meer een bioscoop met vier zalen en een attractie ver gelijkbaar met de automatenhal Carrousel in Vlissingen onder deel worden van 'Zeeland Expo Park'. De kandidaat-exploitant van de bioscoop is A. Weststrate, ook eigenaar van CineCity in Vlissingen. De samenwerking is echter allesbehalve rond. „Ik heb alleen wat plannetjes ge werkt en hoe het straks in de of ficiële opzet vorm moet worden gegeven. De resultaten zijn zeer positief. Bedrijven blijken graag te willen meewerken. Het is nu zaak het proefproject uit te bouwen tot een volledig wer kend register. We studeren nog op de vraag of het reststoffenre- gister moet worden onderge bracht in een rechtspersoon, zo als een stichting of een apart bedrijf." Op basis van het nu bestaande register (www. reststoffenregis- ter.nl) wisselen bedrijven al af val uit. Te denken valt onder meer aan accu's, aluminium, be dorven levensmiddelen, chemi caliën, fosfor, glas, metalen, kunststof, rubber, papier en textiel. Hoewel het reststoffen- register nog in de kinderschoe nen staat, kunnen bedrijven er toch al gebruik van maken. „En dat doen ze dan ook", zegt Spanjers. „Ik weet dat verschil lende bedrijven naar aanleiding van de pilot al afval uitwisse len." De komende maanden gebruikt Zeeland Seaports om het regis ter definitief vorm te geven. Dat gebeurt met behulp van de vin dingen die in het proefproject de afgelopen maanden zijn ge daan. De bedoeling is dat het af- valstoffenregister in het najaar volledig operationeel is. Haag om met de armen over el kaar te zitten. Er moet iets ge beuren, wil er niet hetzelfde gebeuren als in Canada, waar sinds enkele jaren geen glasaal meer de Sint-Lawrence rivier bij Montreal op komt." In een quotering voor paling, zoals voor zeevis, ziet Dekker niets. „Dat valt toch niet te con troleren. Het is onmogelijk alle aanlandingsplaatsen langs bin nenwateren in de gaten te hou den." Het is volgens hem zinvol ler gesloten gebieden aan te wijzen. Of de palingvisserij zou in een bepaalde periode verbo den moeten worden. Of de mini male maat voor paling moet om hoog. De glasaalintrek in het IJssel- meer, het belangrijkste paling water, lag in de jaren negentig nog op slechts tien procent van de intrek in de jaren zestig en ze ventig. Dit jaar werd een abso luut dieptepunt bereikt. De in trek daalde tot 1,6 procent van het peil in de jaren zestig en ze ventig. „Om de twee uur halen wij bij Den Oever een net op en tellen de glasaaltjes", legt Dek ker uit.In de j aren zestig telden wij er wel tweeduizend of meer. Nu soms niet meer dan een stuk of negen." Tellingen bij het Schouwse Prommelsluis, bij de aalgoot van het waterschap, gaan slechts terug tot 1995, maar het beeld is vergelijkbaar. In 1995 kwamen tienduizenden glas aaltjes over de dijk. Hoogtepunt was 1997 met 40.000 stuks. Vo rig jaar waren dat er nog maar zevenduizend. Het kan nog slechter. Vanaf half maart tot eind mei dit jaar, hét intreksei- zoen, zijn er een kleine duizend binnengekomen. Aaivisserij Deskundigen tasten in het duis ter over de oorzaken. Dekker: „We weten niet eens waar de pa ling zich voortplant. De Sargas- sozee in de Atlantische Oceaan wordt vaak genoemd, maar die is net zo groot als Europa." Kli maatverandering kan invloed hebben op het voortplantings- succes. Maar wat, aldus Dekker, zeker een rol speelt is de aalvis serij. Zowel in Frankrijk en Spanje waar veel glasaal voor de export gevangen wordt, als in Nederland. Slechts één op deze- venhonderd geslachtsrijpe pa lingen ontkomt aan de visnetten en bereikt de zee om voor nage slacht te zorgen. zien, maar er ligt nog geen enkel besluit. Het rekensommetje zal de doorslag moeten geven", al dus Weststrate. Hij zegt wel be langstelling te hebben. „Maar ik ben in iedere bioscoop geïnte resseerd. We kunnen wel wat drukvermindering in Vlissin gen gebruiken, maar je moet je afvragen of een bioscoop in Goes zoveel toevoegt." De beoogde exploitant voor de automatenhal is Loontjens uit Middelburg. „Er zijn geen heel concrete plannen", zegt A. Loontjens. „Het is allemaal nog in een beginfase. De komende tijd moet het zich allemaal gaan aftekenen." Een opzet zoals Carrousel in Vlissingen is vol gens Loontjens denkbaar. „Dat zou er wel inpassen, maar je door Rolf Bosboom OOSTDIJK - De eerste activi teiten in het kader van het land inrichtingsproject Inkel zijn zichtbaar. In opdracht van wa terschap Zeeuwse Eilanden door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - De Vereniging van Postagentschappen spreekt nog deze week met vertegen woordigers van banken om te kijken of het mogelijk is de dienstverlening op het platte land te handhaven. De vereniging ziet zich daartoe genoodzaakt nu Postkantoren bv her en der agentschappen sluit. Verder wil de vereniging in de gesprekken met Postkanto ren bv volledige duidelijkheid en helderheid over de reorgani satie. Veel Zeeuwse dorpsbewoners moeten binnenkort voor tal van postdiensten naar een ander postkantoor in een groter dorp of stad uitwijken. In Zeeland blijven 31 kantoren over waar bewoners straks terecht kunnen voor nagenoeg alle (geld)zaken. Naast de 31 kantoren komen er een onbekend aantal service punten in de dorpen. Daar zijn moet het allemaal wel wat ver kleind zien." De Zeelandhallen zijn al zes jaar in gesprek met de gemeente over vernieuwing. Tot nu toe leidde dat niet tot resultaat om dat de gemeente als voorwaarde stelde dat eerst de parkeersitua tie rond de hallen verbetert. In de huidige opzet is een nieuw parkeerterrein met ongeveer 1200 plaatsen, ten zuiden van het huidige terrein, onderdeel van de plannen. De ideeën zijn in een stroomver snelling gekomen doordat on dernemers uit Amsterdam, die voor dit doel de investerings maatschappij Delta Trust Pro ject hebben opgericht, het project wilden overnemen. Daarmee is het probleem van de worden vijf stuwen geplaatst, die ervoor zorgen dat het regen- water tijdelijk kan worden vast gehouden in de waterlopen en niet direct wordt afgevoerd. Op die manier wordt de water huishouding in het gebied ver geen geldzaken te regelen. Nu zijn er nog in totaal 99 postkan toren en -agentschappen in Zee land. De vereniging van Postagent schappen vindt dat Postkanto ren bv onfatsoenlijk beleid voert en eist daarover volledige duidelijkheid. Hoewel de vereniging kwaad is op Postkantoren bv, realiseert ze zich dat er alternatieven op tafel moeten komen. En daarom voert ze met verscheidene banken gesprekken. „In die gesprekken wordt niet alleen gekeken naar het open hou den van bestaande agentschap pen", verduidelijkt C. van Koe financiering - het gaat om tien tallen miljoenen - uit de wereld. R. van Vliet van de Zeelandhal len verkoopt volgens het scena rio zijn complex en wordt exploitant van de nieuwe beurs hallen. Hij zegt in grote lijnen overeenstemming te hebben met de investeringsmaatschap pij. „We zijn het er in elk geval over eens dat de nieuwbouw er komt. Ik ben in elk geval blij met de positieve benadering die de gemeente nu heeft, want zes jaar geleden had ik het bepaald niet breed op het gemeentehuis." Dat er nu een investeringsmaat schappij achter zit, heeft vol gens Van Vliet de zaak aanzien lijk vergemakkelijkt. De eigenaar benadrukt dat het huidige complex pas wordt ge beterd, wat van belang is voor de landbouw. Drie stuwen zijn nodig om de peilverlaging in de Kruiningenpolder te compense ren. Deze komen aan de Sandee- weg, ten noorden van Kruinin- gen en aan de Nieuwlandse veringe, penningmeester van de Vereniging van Postagent schappen en inwoner van Zee land. „Er wordt juist gezocht naar al ternatieven. Hoe die eruit kun nen zien is nog niet duidelijk. Uitgangspunt is het op enigerlei wijze overeind houden van de dienstverlening op het platte land. We weten niet of er alter natieven haalbaar zijn. Want ook al kunnen lokale bankdi recteuren het met onze kritiek en gedachten eens zijn, we moe ten toch zaken doen met lande lijke directies." Volgens Van Koeveringe vinden die gesprekken deze week sloopt als de nieuwe beurshal len gereed zijn. „Ik kan geen stop hebben met mijn evene menten." De bedoeling is dat eerst het parkeerterrein wordt aangelegd. Op het bestaande parkeerterrein komen vervol gens de nieuwe beurshallen. Ten slotte gaan de oude hallen tegen de vlakte en kan het complex worden voltooid. Het streven is volgend jaar mei met de uitvoe ring te beginnen. Van Vliet zegt dat er ook contac ten zijn met het Van der Valk concern om voorstellingen in de nieuwe theater- en concertzaal onderdeel te maken van arran gementen. Verder heeft hij sa menwerking met de toekomsti ge schouwburg in Goes op het oog. Binnendijk. De andere stuwen zij n nodig voor een beter peilbe heer in de Monnikenpolder en de Karelpolder. De aanleg van de stuwen, wat in totaal zo'n 300.000 gulden kost, moet eind volgende week zijn afgerond. plaats. „Het is zaak dat er zo snel mogelijk duidelijkheid komt over de mogelijkheden, anders hoeft het bij wijze van spreken niet meer. De komende maand moet duidelijk worden of ideeën kunnen worden omge vormd in concrete en haalbare plannen." Ook de particuliere stadspost diensten zijn geïnteresseerd in samenwerking met of overname van de postagentschappen en kleinere postkantoren waar Postkantoren BV van af wil. De coöperatieve vereniging Stads postunie gaat om de tafel zitten met TPG, Postbank en de Ver eniging van Postagentschap pen. Volgens Van Koeveringe is bij het bestuur van de Vereniging van Postagentschappen daar over nog niets bekend. Tot het moment dat er concrete plannen te melden zijn, wil het bestuur van de Vereniging van Post agentschappen radiostilte hou den. Bij het ROC Zeeland Sectoren Tech niek Nautisch zijn de volgende deelnemers geslaagd: Afdeling Nautisch, Maritiem Offi cier (Zeevaart): Martijn van Hoeve, Sas van Gent; Tommy van der Putten, Vlissingen; Ymkje Verkamman, Vlissingen. Afdeling Nautisch, Stuurman Werktuigkundige Kleine Schepen (Zeevaart): Christiaan van den Berg, Koudeker- ke; Olivier Koster, Yerseke; Joop Koole, Vlissingen. Afdeling Nautisch. Schipper/- Machinist Beperkt Werkgebied: Marinus van Belzen, Arnemuiden; Raoul de Poorter, Breskens. Afdeling Nautisch, Stuurman Werktuigkundige voor de Zeevis vaart SW-VI: Erik van Doorn, Burgh-Haamstede. Afdeling Metaal, Werktuigbouw kunde: Kees Aarnoutse, 's-Gravenpolder; Johnny Allemekinders, 's-Graven polder; Leonard den Boer, Kerkwer- ve; Maarten Boone, Middelburg; Lourens de Bree, Meliskerke; Mark den Hollander, Oost-Souburg; Niels Mèijs, Kapelle; Jeroen Nijsse, Hoedekenskerke; Bastiaan Rijk, Ka pelle; Arnoud Wouters, Kruinïngen. Afdeling Metaal, Werktuigbouw kunde, avond MTO: Tom Eckhardt, Kwadendamme; Ferdinand Langedijk, Goes; Maar ten de Looze, Zierikzee; Richard Middelkoop, Vlissingen; Erik Piena, Rilland; Cees Roelse, Vlissingen; Güntervan de Wiele, Hulst. Afdeling Motorvoertuigentech niek, Commercieel bedrijfsleider- /Ondernemer kleinbedrijf: Patrick van Beveren, Goes; Arnold Hagenaar, Ovezande. Afdeling Motorvoertuigentech niek, Eerste Autotechnicus: Rinaldo Ars, Middelburg; Willem van der Hulle, Oosterland; Ferdy Koole, Kamperland; Zascha Olischlaer, Yerseke; Kees Slabbe- koorn, Yerseke. Afdeling Motorvoertuigentech niek, Eerste Bedrijfsautotechnicus: Jan Willem van den Bosch, Nïsse. Afdeling Motorvoertuigentech niek, Autotechnicus: Roel Heij, Veere; Mark de Jonge, Ovezande; Stephan Mesu, Seroos- kerke; Martin Schouten, Wemeldin- ge; John Sommeijer, Ovezande; Jo- ram van der Vorst, Nieuwdorp; Lau rens van Win, Goes. Afdeling Motorvoertuigentech niek, Bedrijfsautotechnicus: Mark Schot, Tholen. Afdeling Motorvoertuigentech niek, Assistent Autotechnicus: Jan Beekman, Arnemuiden; Stephan de Bruijne, Hoek; Frank Friesen, Nieuwerkerk; Jan Sturm, Veere; Roland v. Vlierberghe, Axel. Afdeling Grond-Water- en Wegen bouw, Middenkaderfunctionaris Grond-, Water- en Wegenbouw: Rik Bazen, Goes; Jan-Hendrik Co- lijn, Goes; Kees Eckhardt, Kapelle; Anton Elenbaas, St. Annaland; Mi- chiel den Engelsman, Kattendijke; Reinier de Haan, Wolphaartsdijk; Joscelin van Houdt, St. Maartens dijk; Seph Krijger, 's-Gravenpolder; Remco Meijers, Kapelle; Ronny de Nooijer, Middelburg; Jelle Reijn- houdt, Vlissingen; Stefan de Vos, Waterlandkerkje. Afdeling Schilderen, Gezel Schil der: Richard Kouwer, Kamperland. Afdeling Elektrotechniek, Monteur Sterkstroominstallaties: Andre Berrevoets, Zierikzee; Sergio Dijoen, Goes; Johan Goudzwaard, Burgh-Haamstede; Benny Save- nïje, Zierikzee; Marcel Schrijver, Le- wedorp; Moraad el Uarichi, Goes; Lieven Viergever, Zierikzee; Willem Vreke, Driewegen; Sander de Wit, Middelburg. Afdeling Elektrotechniek, Monteur Consumentenelektronica: Ratna Mohkamsing, Goes. Afdeling Elektrotechniek, Eerste Monteur Sterkstroominstallaties: Marien Catshoek, Zierikzee; Randy de Dreu, 's-Gravenpolder; Eelco- Jan Janse, Zierikzee; Remy Marteijn, Middelburg; Raymon Sin- ke, Kapelle; Michel de Vos Burchart, Middelburg; Martin Willemse, Mid delburg. Afdeling Elektrotechniek, Eerste Monteur Elektrische Bedrijfsinstal- laties: Robert Audenaerdt, Middelburg; Martijn Eggebeen, 's-Gravenpol der; Eelco de Kroo, Oost-Souburg. Afdeling Elektrotechniek, Midden kaderfunctionaris Computerinter- facetechniek: Arjan Bal, Oosterland; Daniel Boon man, Heinkenszand; Christian de Kam, Vlissingen; Mark Krijnsen, 's- Gravenpolder; Sebastiaan Laurijs- se, Klundert; Dennis Luitwieler, Oost-Souburg; Remco Luitwieler, Vrouwenpolder; Marijn Nagelker- ke, Oost-Souburg; Ivo Rapati, Zie rikzee; Reinoud Risseeuw, Cad- zand; Jacco de Ronde, Nieuwer kerk. Afdeling Elektrotechniek, Techni cus Elektrische bedrijfsinstallaties: Wim Allaart, Middelburg; Edwin Bodin, Breskens; Herman Bosse- laar, Kortgene; Bob Spee, Wemel- dinge; William Timmerman, Hein kenszand; Wilbert Walraven, Mid delburg. Afdeling Elektrotechniek, Midden kaderfunctionaris Telematica: Joost Cappon, Zuidzande; Martin van Doorn, Middelburg; Arjen Groenenberg, Middelburg; Peter Groenenberg, Middelburg; Antoine van der Heijde, Kortgene. Afdeling Elektrotechniek, Midden kaderfunctionaris Automatise- rings energietechniek: Rob Arends, Oost-Souburg; Casper van Belzen, Arnemuiden; Jasper Crucq, Vlissingen; Wilfred Krijger, Middelburg; Hans v. Moolenbroek, Middelburg; Long Nguyen, Goes; Rohan Schenk, Ovezande; Leenert van der Sluis, Kerkwerve; Bart Stuurwold, Meliskerke; Kemal Tu- lek, Middelburg; Antoine Witkam, 's-Heerenhoek; Zhi Ying Ye, Mid delburg; Piet Zandijk, Meliskerke. Afdeling Technische Informatica, Middenkaderfunctionaris Kantoor Automatiseringstechniek: Mascha Casteelen, Goes; Peter Dekker, Aagtekerke; Jeroen Delle- beke, Vlissingen; Edward van Dijk, Koudekerke; Jespervan Dijke, Bres kens; Wouter Dobbenga, Vlissin gen; Joris Eversen, Kapelle; Hilbert Faasse, Arnemuiden; Richard Geld of, Grijpskerke; Jason van Guchte, Vlissingen; André Ismet, Middel burg, Michael Jansen, Vlissingen; Remco Jessen, Hoedekenskerke, Arjen Jobse, Aagtekerke; Reinier van de Kimmenade, Middelburg; Laurens Kistenkas, Vlissingen; Kees de Kraker, Vlissingen; Niels Kwakkelaar, Vlissingen; Antjan La- ban, Yerseke; Erik Leijdens, Kloetin- ge; Johannes Lijnse, Middelburg; Mark Lenssen, Vlissingen; Markv/d Linde, Middelburg; Eric Luteijn, Koudekerke; Arjan Meijer, Kapelle; Albart Otte, Kruiningen; Marijn Overdam, Oostburg; Thijs Peene, Westkapelle; Rivellinho Pentury, Oost-Souburg; Ramon Pieper, Ril- land; Loes v. Reemst, Goes; Marian ne Rijn, Goes; Maarten Rootsaert, Aardenburg; Japke Rosink, Middel burg; William de Ruijter, Vlissin gen; Peter Schuitvlot, Axel; Krijn Sierevogel, Vlissingen; Alexander v. Steen, Roosendaal; Joan Steke- tee, Wemeldinge; Mark Stumpel, Bergen opZoom;TarikTamambay, Middelburg; Erwin Tazelaar, Kats; Ferry Ton, 's-Gravenpolder; Sebas tiaan v/d Veeken, Koewacht; Mauri ce Vereecken, Sas van Gent; John ny Westveer, Yerseke; Johnny Wielemaker, Middelburg; Roeland Wijkei, Vlissingen; Mark Wittens Vlissingen; Arjan Wolters, Zierik zee; Pïm Zwaan, Vlissingen. Afdeling Bouwkunde, Middenka deropleiding Bouwkunde, differen tiatie beheer: Niels Colet, Vlissingen; Rinco van Lienden, Zoutelande; Ben Rash- bam, Middelburg; Mervin Stroo, Middelburg; Afdeling Bouwkunde, Middenka deropleiding Bouwkunde, differen tiatie ontwerp: Salomon v. Belzen, Arnemuiden; Arjan Boot, Burgh-Haamstede; Eric Dingemanse, Biggekerke; Arjan Geelhoed, Colijnsplaat; Walter ten Hacken, Vlissingen; Jorien Houter man, Arnemuiden; Arnold v. Kuijk, Vlissingen; Richard Lausberg, Kou dekerke; Gerson Maranus, Oostka- peile, Natasja Meijer, Middelburg, Riaan Peene, Vlisssingen; Sabine Roomer, Vlissingen; Karlo Tram- per, Arnemuiden; Mario Ver- schuure, Oostdijk; Rudy Vos, Grijpskerke; Leon Weeda, Zierik zee. Afdeling Bouwkunde, Middenka deropleiding Bouwkunde, differen tiatie uitvoering: Michel Dieleman, Vlissingen; Je roen van Dijke, Goes; Jan Geertse, Vrouwenpolder; Rene Janse, Arne muiden; Corne Joosse, Aagtekerke; Arno Kooijman, Vlissingen; Pieter Koopman, Goes; Michiel Masclee, Sluis; Sam van Minde, Kwaden damme; Anton Minderhoud, West kapelle; Saco Roelse, Meliskerke, Krijn Wielemaker, Oost-Souburg. Verzorgende: Martine v/d Aa, St. Maartensdijk; Marian Beekman, Middelburg; Marijev. Belzen, Middelburg; Marleen Broeder, Kruinin gen; Anne de Bruine, Rilland;CarineDek ker, Oostkapelle; Alice Delzenne, Yerse ke; Nelleke Dieleman, Oost-Souburg; Tamara Donselaar, Oosterland. Marieke Fluit, Wolphaartsdijk; Viona Geelhoed, Heinkenszand; Annelies deGoffau.Yers eke; Marry Harthoorn, Yerseke; Janine de Jong, Kapelle; Danielle de Jorigh, Kortgene; Hanna Kesselaar, 's Graven polder; Cora Korshuize, Goes; Evelien Krabbe. Zierikzee; Margreet Kriekaard, Middelburg; Rieneke Kruijse, Middel burg; Miranda v/d Maas, Middelburg, Isabella Marijs, Arnemuiden; Christina Melis, Borssele; Connie Meulmeester, Arnemuiden; Johanna Mol, Tholen; Ja- coline Nieuwenhuyzen, Middelburg, Trudi Ponse, Vlissingen; Marieke Roelse, Grijpskerke; Cynthia Slinger, Kapelle, Karin Stout, Wolphaartsdijk Rebecca Urbani, Borssele; Coralien de Visser, Se- rooskerke (W); Jolanda de Visser, Oost kapelle; Linda de Vos, Nieuwdorp; Alexandra Weststrate, Nieuwdorp; Ma tilda Weststrate, Kruiningen; Helpende: Martine Aarnoudse, Tholen; Léonie Baij- ens, 's Heer Arendskerke; Mischa Been hakker, Heinkenszand; Hannely Bolders, Krabbendijke; Albertine Boone, Yerseke; Margreet Boonman, Kwadendamme; Alïnda Flikweert, 's Gravenpolder; Linda de Goffau, Krabbendijke; Emely Hagens. Dreischor; Daniëlle Knobbe, 's Graven polder; Marije Nuijen, Goes; Bianca Olie, Kruiningen; Thirza Schumacher, Zierik zee; Sandra v.d Vegt, Goes.José Ver- steegt, Kerkwerve Zorghulp: Bert Bosscha, Middelburg; Handan Ca- kir, Kruiningen; Nienke de Graaff, Kapel Ie; Elvira de Groot, Goes; Marian op 't Hof, Baarland; Joanne Huissen, Krab bendijke; Justin de Kaart, Kloetinge;Jen nifer de Looff, Kortgene; Ubah Osman Ali, Zierikzee, Amber Saanen, 's Graven polder; Jacolien Sanderse, Westkapelle, Jessica Schoenmakers, Goes; Anita Sin ke, Zierikzep; Mirjam Steketee, Yerseke, Pasand Tayara, Goes; Annebeth Tim merman, Nieuwerkerk; Beatrice Vente- vogel, Kortgene; Diana Verloo, Brouwer shaven; Entina Versluijs, Hansweert. Bianca van der Weele, Goes; Radjoe Weezepoel, Goes Opleiding SPW Janine Boone, Kruiningen; Gert Meer man. Bergen opZoom; Sharon Omzigtig, Goes; Bianca Plet, Vlissingen. Opleiding Kapper/Allround Kapper Martha van Ast, Zonnemaire; Ingrid Beije. Goes; Peggy van den Berge, Goes; Lindy Blaakman, Koudekerke; Marjolein Bimmel, Zierikzee; Valesta Breure, Vlis singen; Sarah van der Doe, Bruinisse; Marjolein de Coninck, Vlissingen; Mir jam Francke, Grijpskerke; Wendy van Gent, Zierikzee; Mirona van Giesen, Mid delburg; Miranda Goelheer, Grijpskerke, Adrian Hertgers, Kapelle; Miranda van den Hoek, Zierikzee; Lotte Hollestein, El lewoutsdijk; Resida Imanredjo, Middel burg; Marcia Jeremiasse, Yerseke; Linda de Jonge, Zonnemaire; Desirée Kole, Oost-Souburg, Yvonne van Leeuwen Vlissingen; Saskia van Maldegem, Zou telande, Veronique Maranus, Domburg. Evelien Melis, Gapinge; Ellen Michiel sen, Nieuwvliet; Thuy Nguyen, Goes; Dengelo Penso, Vlissingen, Aletha van de Poll, Vlissingen; Bianca Reijnen, Graauw; Joyce Riedijk, Yerseke, Mariélle Roggeveen, Ouwerkerk; Christel Scheele, Kapelle; Sanne Schouwen burg, Nieuwdorp; Leanne Shelton, Vlis singen; Mirjam Veenman, Noordwelle; Wanda van der Velden, Vlissingen; Els Verwijs, Nieuwerkerk; Joyce Waterman, Kapelle; Muriel van der Weele, Kapelle. Opleiding Schoonheidsspecialist Martha van Ast, Zonnemaire; Marina Berrevoets, Zierikzee; Janneke Diet vorst, Sint Maartensdijk; Petra Dinge manse, Koudekerke; Sarah van der Doe, Bruinisse; Bregje de Feyter, 's Heeren hoek; Miranda Goetheer, Grijpskerke: Lotte Hollestein, Ellewoutsdijk; Linda de Jonge, Zonnemaire; Veronique Mara nus, Domburg; Esther Querido, Vlissin gen; Heidi Saaman, Yerseke; Sanne Schouwenburg, Nieuwdorp; Sandra van Tilburg, Goes; Annelien de Vlieger, Vlis singen; Joyce Waterman, Kapelle; Opleiding Voetverzorging Marina Berrevoets, Zierikzee; Sophia Geldhoff, Geersdijk; Esther Querido, Vlissingen; Heidi Saaman, Yerseke; San dra van Tilburg, Goes; Annelien de Vlie ger, Vlissingen. emm&M WISSENKERKE - Het was wel erg warm van het jaarlijkse evenement in Wissenker- drie afstanden, variërend van drie tot vijf- om te beginnen aan een tweedaagse skeele- ke. Met het oog op de hitte had de organisa- tien kilometer. Wie de tweedaagse vol- ren. Niettemin kwamen er gisteravond nog tie gezorgd voor extra posten met water on- brengt, ontvangt een medaille. 36 mensen aan de start voor de eerste etappe derweg. De deelnemers kunnen kiezen uit foto Willem Mieras Aan de Nieuwlandse Binnendijk worden stuwen aangelegd. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 20