Zomers Zeeuws Orkest 11 Blueslegende B.B. King eenmalig in Rotterdam 27 juni t/m 3 juli WOENSDAG Pianisten De pianisten Rien Balkenende en Jo Ivens geven een concert. Op het programma staan werken van J. S. Bach, W. A. Mozart, Joh. Chr. Bach, Francis Poulenc en Serge Rachmaninoff Grote Kerk, Veere, 20.00 uur Dubbelconcert In Westkapelle kan men genieten van een dubbelconcert. Dit concert wordt verzorgd door het Westkappels Dameskoor en de muziekvereniging OKK. Westkapelle Herrijst, Westkapelle, 20.00 uur Sonore Het Zeeuws Ensemble Sonore brengt het programma June. Dit programma zit vol zomerse klanken, met volksliederen uit zeven landen en een musicalselectie van Rodgers en Loewe. De muzikale leiding is in handen van Teuny Begthel. Hervormde Kerk, Domburg, 20.30 uur DONDERDAG Mini-concert In het kader van het Lange-Janproject wordt een mini-concert gegeven. Deze keer komt dat voor rekening van een jongerenkoor uit Aag- tekerke onder leiding van Jan Wisse. Koorkerk, Middelburg, 15.00 uur Avondconcert In Zorgcentrum Ter Weel vindt een avondconcert plaats. Het concert wordt gegeven door de muziekvereniging Con Amo- re uit Baarland. Ter Weel, Goes, 19.00 uur Zeeuws Orkest Het Zeeuwse Orkest geeft een concert. Op het programma staan werken van Haydn, Schumann en Dvo rak. Als soliste treedt op de pianiste Klóra Würtz. Dirigent is Jo an Berkhemer. Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur VRIJDAG Cultureel weekend In Aardenburg begint een cultureel weekend. Op het programma staan onder meer optredens van pianist Bart de Graaf, van Roel en Thijs Sarneel op piano en cello, van Carlijn en Aukje Sarneel op piano en viool en van Carlijn, Roel en Aukje Sarneel. Sint-Baafskerk, Aardenburg, 19.30 uur Kamermuziek In het kader van het Internationaal Muziekfeest wordt het vierde kamermuziekconcert gegeven. Onder leiding van Daniel Raiskin worden composities uitge voerd van Boccherini, J. S. Bach, Turina en Brahms. Burgerzaal Stadhuis, Middelburg, 20.00 uur Zeeuws Orkest Het Zeeuwse Orkest geeft een concert. Zie donderdag. Grote Kerk, Brouwershaven, 20.00 uur Orgel Op het orgel van de Cuyperskerk worden gedurende de zomer vier concerten gegeven. Het eerste concert komt voor rekening van Jos Verpoorten uit Tholen, die vele jaren als organist aan de Cuyperskerk verbon den is geweest. Cuyperskerk, Sas van Gent, 20.00 uur Till Dawn De Middelburgse band Till Dawn verzorgt een optreden. De groep bestaat uit zes muzikanten waaronder twee blazers en twee mensen die de Rockacademie in Tilburg volgen. De muziek wordt omschreven als Rockin' Americana. Porgy «Si Bess, Terneuzen, 22.00 uur ZATERDAG Molukse weken De Molukse weken in de Drvkkery worden muzikaal geopend door de jonge rapgroep Klapa Rap. De vijf jongens rappen over de moeilijke situatie op de Molukken van de laatste tijd. De Drvkkery, Middelburg, 14.30 uur Kamermuziek In het kader van het Internationaal Muziekfeest wordt het vijfde kamermuziekconcert gegeven. Onder leiding van Daniel Raiskin worden composities uitge voerd van Reger, Schnittke en Schubert. Burgerzaal Stadhuis, Middelburg, 20.00 uur Duo Gavotte Het duo Gavotte verzorgt een zomerconcert. Organist Martin Mans en panfluitiste Noortje van Middelkoop spelen kinderliedjes, afgewisseld met orgelimprovisaties. Koorkerk, Middelburg, 20.00 uur Zeeuws Orkest Het Zeeuwse Orkest geeft een concert. Zie donderdag. St. Baafs, Aardenburg, 20.00 uur ZONDAG Manhuistuinconcert Het Manhuistuinconcert komt voor rekening van Scheldegalm uit Hansweert. De muziekvereniging geeft een concert met een gevariëerd ka rakter. Bij minder goed weer wordt uitgeweken naar de Grote Kerk. Manhuistuin, Goes, 12.00 uur Dies le Due Het slagwerkstuk White Noise van Dies le Due wordt twee keer uitgevoerd. Het stuk is geschreven voor acht slagwerkers plus tape. Abdijplein, Middelburg, 15.00 en 16.00 uur Het Zingend Hart Het Leids-Delfts kamerkoor Het Zingend Hart geeft het laatste concert van het programma Met Passie Pong. Dit programma biedt een muzikaal onderzoek naar de verschij ningsvormen van liefde en passie. Het koor staat onder leiding van Ellen Looyestijn. Kapel van Sint Maarten, Hoogelande, 15.00 uur Unplugged De Haagse rockgroep Global opent de Zeeuwse Unplugged Competitie. De band voegt aan de akoestische set nog een electrisch optreden toe. De competitie wordt tot eind augutus elke zondagmiddag gehouden. Strandpaviljoen Panta Rhei, Vlissingen, 17.00 uur Lounge 'n bouncepart^ Voor de tweede keer wordt een lounge 'n bounceparty gehouden. Speciale gast is de Amsterdamse dj Le Funkubine. Café 't Schuttershof, Middelburg, 22.00 uur DINSDAG Koorschool De jongens van de Zeeuwse Koorschool geven een Zomercon cert. Belangstellenden kunnen kennis nemen van een deel van het re pertoire. Maria Magdalenakerk, Goes, 11.00 uur woensdag 27 juni 2001 Dirigent Joan Berkhemer van het Zeeuws Orkest. Het Zeeuws Orkest toert samen met pianiste Klara Würtz vanaf morgenavond (donderdag) drie dagen door Zee land. Achtereenvolgens wordt Middelburg, Brouwershaven en Aardenburg aangedaan met werken van Haydn, Schu mann en Dvorak. De muzikale leiding is handen van dirigent Joan Berkhemer. Het concert opent met de Sy?n- fonie nr.49 van Joseph Haydn, een werk met de bijnaam La Passione. De noest werkende Haydn, in dienst van de prins Eszterhazy, kan het muzikaal monument van het klassieke evenwicht worden genoemd. In het kielzog van de literaire Sturm und Drang schreef hij in 1768 een voor zijn doen redelijk gepassioneerde symfonie. De sfeer van het werk is somber en pessimistisch. Wellicht is de compositie geïnspireerd door de vrouw van Haydn. Het schijnt dat die zich tot levens doel had gesteld om de compo nist het leven zo zuur mogelijk te maken. Was de Sturm und Drang nog maar een bescheiden voorloper- tje van de Romantiek, met Ro bert Schumann en Antonin Dvorak zitten we er middenin. Van Schumann wordt het Pia noconcert in a gespeeld met Klara Würtz achter de vleugel. Würtz, geboren in Budapest en sinds 1996 wonend in Neder land, treedt over de hele wereld op. Zij heeft diverse prestigieu ze prijzen en onderscheidingen in de wacht gesleept. De aller eerste die dit concert overigens ooit speelde was Clara Schu mann, de geliefde én echtgenote van de componist. Die Schu mann had wat dat betreft meer mazzel dan Haydn. Van de hoeveelheid passie in de Achtste Symfonie van Dvorak had papa Haydn vast en zeker een hartaanval gekregen. Klassiek is de symfonie alleen nog in vorm. De inhoud is veel grilliger. De opeenvolging van heftige melodieën in het eerste deel, het schakelen tussen idyllische en wilde passages in het tweede deel, de verschillen in karakter tussen de variaties in het slotdeel, bij dit alles is Haydns foto Dirk Jan Gjeltema symfonie maar een braaf beestje. Het werk vraagt veel van het orkest, de strijkerspar tijen bijvoorbeeld liegen er niet om. Er zal dus wat muzikaal zweet bij te pas komen, deze drie orke strale avonden. Dat past echter uitstekend bij een gepassio neerde zomerserie. Douwe Eisenga Concerten Zeeuws Orkest: donder dag Concertzaal Middelburg, vrij dag Grote Kerk Brouwershaven, za terdag Sint Baafs Aardenburg; alle concerten beginnen om 20 uur. Als B.B. King zijn intrek neemt in een hotel, ge bruikt hij steevast een schuil naam. Pump Davidson, bijvoorbeeld. Want als het nieuwtje de ronde doet dat de blueslegende in de stad is, staan de fans binnen de kortste keren in een rij voor zijn deur. En daar heeft de oude baas al lerminst behoefte aan. Hij is tenslotte al 74. B.B. King zit liever achter zijn computer, hoe vreemd dat ook moge klin ken. Je zou het niet verwach ten, maar Riley 'Blues Boy' King is op digitaal gebied hele maal bij de tijd. Hij sleept stee vast een paar computers mee de wereld rond. Daarmee trekt hij zich terug op zijn hotelka mer en alleen als hij op moet treden komt hij achter zijn beeldscherm vandaan. ,,Ja, de digitale snelweg is de toekomst en daar moet je in meegaan", zegt King. Hij heeft zijn hele agenda voor de ko mende jaren in de computer in gevoerd. „Wil je weten wat ik op 3 januari 2003 doe?" Hij gaat glunderend achter het toetsenbord zittend. „Die dag doe ik niks, want dan heb ik vrij", roept hij even later. Wie de gezette muzikant achter zijn witte computer ziet zitten, zou niet zeggen dat hier gaat om een zanger/gitarist die al veertig jaar door de wereld trekt om avond aan avond con ventionele Chicago-blues aan de man te brengen. Maar de ei gen liedjes die King op het po dium brengt, worden wel op zijn onafscheidelijke pc ge maakt. „Ja joh, ik ben met dat ding getrouwd. Ik zit het liefst achter mijn beeldscherm en ga de deur niet uit als het niet per se nodig is. Als ik een liedje wil schrijven, doe ik dat achter de computer. Er dwarrelen woor den door mijn hoofd en ik schrijf ze op. Soms wordt het een goed liedje en soms niet." Harry de Jong B.B. King speelt op vrijdag 29 juni in de Rotterdamse Ahoy. Speciale gast is Jan Akkerman en het voor programma wordt verzorgd door zanger/gitarist Keb' Mo'. B.B. King tijdens het North Sea Jazz Festival in 1999. foto Phil Nijhuis/GPD Gitte Christense (grafische technieken) en Ria van Dijk (etsen - batik) exposeren in de Bewaerschole vanaf zaterdag Burgh-Haamstede Bewaerschole Dies le Due Pearl Harbor Japanse aanval op Pearl Harbor verfilmd met Ben Affleck Vanaf donderdag in Vlissingen, Hulst en Ber gen op Zoom Till Dawn De Middelburgse band Till Dawn treedt op in Porgy Bess vrijdag Terneuzen Zeeuwse dag van het paard zaterdag Vrouwenpolder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 11