OPRUIMING 39* Parkeergarage Goes haalbaar Streep door plan sporthal Goes-Zuid p Gedeputeerden warmen zich aan succes tunnel Spar vecht bij commissie voor meer geld 11 Aanbesteding bouw nieuw theater Goes blijft onderhands e OPRUIMING pFV Ccefll Sportief rondje om de kerk m P D P O PALAZZO Camperbedrijf moet toch dicht na brand UITVERKOOP 1/ DAMESMODE BRISTOL] zeeuwse almanak Expositie Ondergronds deel maakt voorziening bij Bleekveld duur PZC MIDDEN zaterdag 23 juni 2001 door Richard Hoving MIDDELBURG - Het ministe rie van Binnenlandse Zaken hoort vrijdag oud-burgemees ter Spar van der Hoek van Mid delburg over zijn ontslag. Als het ministerie niet tegemoet koint aan zijn bezwaren, rest hem de gang naar de rechter. 'Spar van der Hoek (54) is op 1 juni eervol ontslagen door mi nister De Vries van Binnen landse Zaken. De burgemees- door Rolf Bosboom GOES - Een parkeergarage bij het Bleekveld in Goes is moge lijk maar kostbaar. Dat blijkt uit een haalbaarheidsonder zoek dat het adviesbureau Grontmij in opdracht van de ge meente heeft uitgevoerd. Met het rapport in de hand wil de ge meente kijken of projectont wikkelaars geïnteresseerd zijn om een parkeergarage op die lo catie te realiseren. Een parkeergarage bi] het Bleekveld is een nadrukkelijke wens van de Goese politiek. Vo- ng jaar oktober droeg de ge meenteraad via een motie het college van burgemeester en ^wethouders op de haalbaarheid ervan te onderzoeken. Grontmij heeft gekeken naar de situatie waarbij er een garage komt met 300 a 400 plaatsen. Deze heeft een bovengronds deel tussen het huidige arbeids bureau, het GGD-gebouw en de zaal van de toekomstige schouwburg en een onder gronds deel onder het Kolve- mershof, tussen het arbeidsbu reau en de Albert Heijn. De bedoeling is dat arbeidsbureau wordt gesloopt en plaats maakt voor nieuwbouw, met ook win kels. Ruimtelijk en verkeerstech nisch ziet Grontmij voldoende mogelijkheden. Dan zou wel de in- en uitrit van de garage ter hoogte van het nieuw te bouwen kantoor moeten komen. Het ad- nesbureau houdt er rekening (Advertentie) Kinder schoenen a SHOES MORGEN KOOPZONDAG! i Scherminkelstraat Vlissingen (Advertentie) 7 dagen per week vakantieplezier alle grote tenten- en bui tensportmerken onder 1 dak Hulst Oude Zoutdijk 2-4 cel: 0114 - 31 20 58 www.outdoor-and-travel.nl (Advertentie) elke zondag www.hotelarion.nl Grand Hotel Arion Tel: 0118-410502 (Advertentie) fer 15 ter legt zich daar niet bij neer. Hij wil een hogere vergoeding dan de wettelijke wachtgeldre geling, die tot aan zijn pensioen bijna anderhalf miljoen gulden bedraagt. Spar van der Hoek is samen met zijn advocaat uitgenodigd om zijn bezwaren te komen toelichten aan een commissie mee dat in de nieuwe situatie verkeerslichten nodig zijn om het verkeer in goede banen te leiden. Om de kosten te bepalen is Grontmij uitgegaan van 328 parkeerplaatsen. De totale in vestering aan zuivere bouwkos ten - allerlei bijkomende kosten zijn voorlopig buiten beschou winggelaten-komt dan op 15,2 miljoen gulden, wat ruim 46.000 gulden per parkeerplaats bete kent. De opbrengsten raamt het bureau op 3500 gulden per plaats per jaar. GOES - Er komt geen overdekte sportaccommodatie in Goes- Zuid. Het college van burge meester en wethouders heeft besloten daar voorlopig geen verder onderzoek meer naar te doen. Alleen als sportzaal De Poel ooit mocht verdwijnen, komt een nieuwe accommodatie opnieuw in beeld. De gemeente heeft de haalbaar heid van een grote sportvoorzie- ning in Goes-Zuid laten onder zoeken door het Tilburgse bureau Minos Twisk. IJsclub De Poel heeft al jaren plannen voor vernieuwing van de ijs baan, in combinatie met een skeelerbaan. De Goese Sport raad heeft twee jaar geleden de wens neergelegd om de plannen uit te breiden met onder meer sportvelden, een handbalveld, een sporthal, een denksportcen trum en skatevoorzieningen. Minos Twisk concludeert dat van drie ambtenaren. De plaats van samenkomst wordt volgens een woordvoerder van het ministerie om reden van privacy geheim gehouden. De bezwarencommissie brengt binnen zes weken advies uit aan de minister. Als de be windsman vasthoudt aan het ontslag, kan Spar van der Hoek Een parkeergarage volgens die opzet is niet kostendekkend. Om ervoor te zorgen dat de ex ploitatie van de garage binnen enkele jaren meer oplevert dan kost, zou een parkeerplaats 5350 gulden per jaar moeten op brengen. Dat betekent een forse stijging van de tarieven (vijftig procent hoger), of er moet geld via andere kanalen beschikbaar komen. De hoge kosten worden veroor zaakt door het ondergrondse deel. Vooral de vervuilde bodem vraagt dure maatregelen tijdens een accommodatie voor binnen sport niet haalbaar is. Daarvoor zijn er voldoende vergelijkbare voorzieningen in de omgeving. Ook een denksportcentrum valt volgens het bureau niet te reali seren, omdat de vraag te gering is. Die activiteiten kunnen beter worden ondergebracht in scho len, zoals de toekomstige brede school in de nieuwe wijk Ouver ture. Een handbalveld, zoals de club GSC wilde, is evenmin no dig. Bij Sportpunt Zeeland wordt zo'n veld aangelegd. De gemeente wil wel onderzoe ken of op de plaats van de ijs baan een nieuwe landijsbaan in combinatie met een skeeler- baan kan worden aangelegd. Wedstrijden moeten mogelijk zijn, maar recreatief gebruik is de hoofdmoot. De baan kan worden gecombineerd met een trapveld of andere speelvoor- zieningen voor de jeugd. Voor de binnensport verwijst de gemeente vooral naar sportzaal De Poel bij de Van Hertumweg. nog naar de rechter stappen. De ontslagen burgemeester vindt dat hij op grond van een toezegging van commissaris van de koningin W. van Gelder recht heeft op meer dan de wet telijke wachtgeldregeling. De commissaris schreef op 4 juli vorig jaar dat de minister pas tot ontslag zal overgaan als de bouw. Een parkeerplaats on dergronds kost daardoor onge veer 70.000 gulden; een plaats boven het maaiveld 20.000 gul den. Grontmij heeft daarom een goedkoper alternatief uitge werkt, waarbij de garage voor het overgrote deel bovengronds is. Zuidelijk Volgens het bureau valt er veel te winnen door het nieuwe com plex met kantoren en winkels in zuidelijke richting te verplaat sen. Daardoor ontstaat er meer De kans bestaat dat die accom modatie over enkele jaren moet verdwijnen voor de uitbreiding van het Stationspark. Daarom wordt in de verdere ontwikke ling van Goes-Zuid, waar schijnlijk in de buurt van de brede school in Ouverture, er re kening mee gehouden dat er mo gelijk ooit ook een sporthal moet worden gebouwd. Afstoten Minos Twisk heeft in het on derzoek gekeken na alle be staande accommodaties voor binnensport in de gemeente Goes. De conclusie is dat in elk geval tot 2015 er meer ruimte is dan nodig is. Het bureau heeft om die reden het advies gegeven de gymnastieklokalen aan de J.P. Coenstraat in Goes, in Kloe- tinge (Wesselopark) en in Wil- helminadorp af te stoten. Het gemeentebestuur heeft dat advies niet overgenomen, om dat het niet alleen wil kijken naar economische argumenten maar er bijvoorbeeld ook aan hecht dat er in elke wijk of kern minimaal één accommodatie is. Wat Wilhelminadorp betreft heeft de gemeente geen behoefte het gymnastieklokaal te sluiten. Dat geldt ook voor Kloetinge, al is daar wel een renovatie nodig. In het geval van de J.P. Coen straat worden de ontwikkelin gen rondom de mogelijke ver plaatsing van De Tweern, die haar twee vestigingen wil sa menvoegen, afgewacht. De re sultaten van het onderzoek en overeenstemming is bereikt over een afvloeiingsregeling. Mochten de gemeente en Spar van der Hoek er niet uitkomen, dan zou volgens Van Gelder een bindend advies van drie aan te wijzen deskundigen moeten volgen. Over de af vloeiingsregeling zijn de ge meente en Spar van der Hoek ruimte voor de garage achter het GGD-pand. Belangrijk bij komend voordeel is dat het ar beidsbureau niet tijdelijk hoeft uit te wijken naar een pand el ders (het oude wordt dan pas ge sloopt als het nieuwe klaar is). Bovendien zitten de winkels aan het Kolveniershof niet tij delijk zonder parkeerterrein. De kosten van een dergelijke ga rage komen volgens Grontmij uit op 8,5 miljoen gulden: 25.700 gulden per parkeerplaats. Na drie jaar is de exploitatie al po sitief en na zes jaar zijn de ver- de conclusies van het college worden eerst voorgelegd aan de Projectgroep Huisvesting On derwijs en, dinsdag 3 juli, aan de het niet eens geworden. Tot een instelling van een commissie van wijzen is het desondanks nooit gekomen. De advocaat van Spar van der Hoek was gisteren niet bereik baar voor commentaar. De burgemeester zwijgt sinds de gemeenteraad vorig jaar juni het vertrouwen in hem opzeg de. In de Volkskrant zei hij on langs: ,,Maar er komt een mo ment dat ik me royaal zal uiten." liezen uit de eerste jaren wegge werkt, zodat de garage geld gaat opleveren. Het college heeft naar aanlei ding van het haalbaarheidson derzoek besloten met ontwikke laars te gaan praten over de bouw van een parkeergarage aan het Bleekveld. Het rapport wordt binnenkort besproken met de raadsleden: woensdag 27 juni in de commis sie binnenstad en maandag 2 ju li in de commissie ruimtelijke ordening. Sportraad. Die moeten advies uitbrengen. De bedoeling is dat de gemeenteraad zich er na de zomer over uitspreekt. door Ingrid Huibers GOES - Burgemeester en wet houders van Goes zijn niet van plan de onderhandse aanbeste dingsprocedure voor de bouw van het nieuwe theater aan het Bleekveld te wijzigen. Dat ant woorden de bestuurders op schriftelijke vragen van J. Lu- kasse (SGP/ChristenUnie). Die vreest dat de door de ge meente gevolgde procedure in strijd zou zijn met de 'algemene beginselen van het aanbeste- dingsrecht'. Ook meent Lukasse dat het voor de betrokken aan nemers niet voldoende duidelijk is waarop er wordt geselecteerd. Bovendien is hij bang dat de ge volgde werkwijze achteraf tot 'onaanvaardbare kostenverho ging' zou kunnen leiden. ,,Onze manier van aanbesteden is er juist op gericht om de kos ten zo laag mogelijk te houden", zegt voorzitter J. Schipper van de projectgroep die de bouw van de nieuwe schouwburg bege leidt. „Verder heeft geen van de deelnemende aannemers ons gemeld dat de gevoerde proce dure onduidelijk zou zijn. Tot slot zijn de door het Adviescen- trum Aanbestedingen Burger lijke Utiliteitsbouw opgestel de regelementen voor aanbestedingen op onze proce dure niet van toepassing. Dat is niet verplicht en daarvan zijn de deelnemende aannemers op de hoogte." Op aanraden van het Rotter damse adviesbureau BBN dat de bouw van het theater bege leidt, is voor de onderhandse aanbestedingsprocedure geko zen. Het grote voordeel van die werkwijze is dat er niet per sé met de laagste inschrijver zaken hoeft te worden gedaan. Schip per: „En dat is prettig, omdat het in deze gespannen bouw markt heel goed mogelijk is dat de prijs van de laagste inschrij ver ver boven de van tevoren door ons beraamde kosten ligt." Die situatie heeft zich in de aan bestedingsprocedure voor de bouw van de nieuwe schouw burg al voorgedaan. „Met de door Maurits Sep MIDDELBURG - Euforie in de Statenzaal: de tunnel bij Sluiskil komt er toch! Compli menten voor de gedeputeerden J. Hennekeij (WD, verkeer) en D. Bruinooge (PvdA, financiën /economie). Behalve van Groen- Links, de Partij voor Zeeland en de ChristenUnie. „Hoe hoog is de rekening voor Zeeland? We zitten niet te wachten op een si gaar uit eigen doos." Hennekeij en Bruinooge beleef den gisteren mooie momenten in de vergadering van Provinci ale Staten. Menige fractie gaf uiting aan haar waardering voor de onderhandelingscapa citeiten van het tweetal, dat mi nister Netelenbos van Verkeer en Waterstaat alsnog 'om' had gekregen. Zelfs de SGP, die Gedeputeerde Staten aanvankelijk zelfinge nomenheid verweet, moest er kennen dat iets bijzonders was gepresteerd. „Wij taxeren het als een prestatie van formaat om het ministerieel vooroordeel van de bottleneck bij Sluiskil als zijnde slechts een 'miniscuul transportasje' om te buigen in een toezegging om mee te wer ken aan het realiseren van een tunnel", gaf W. Kolijn toe. GroenLinkser F. van Kollem meende de euforie te moeten temperen. „De twee gedepu teerden komen terug, maar met wat? We mogen de tunnel zelf betalen." Onzin, reageerde de Op fietstocht door het Schouwse land kwamen de twee oudere stellen langs een pand waar een schilderijen tentoonstelling woedde. De deur stond uitnodigend open. „Zullen we dan maar", sprak een van de wielrijders, zijn karretje op slot zettend. Gevieren traden ze binnen, knikten naar de vrouw die zich in een hoek van het zaal tje ophield en later de expo- sante zelf bleek te zijn en stortten zich vervolgens op de kunst. De rondgang langs laagste inschrijver uit een shortlist van vijf aannemers zijn door BBN uitvoerige gesprek ken gevoerd, ondanks dat de op gave van dat bedrijf ons budget ruimschoots overschreed", zegt Schipper. „Dat heeft uiteinde lijk niets opgeleverd." Inmiddels zijn er door BBN op nieuw twee aannemers bena derd. Met één van hen zullen op korte termijn gesprekken wor den gevoerd. „Over een week of drie, vier moet duidelijk zijn of we met dat bedrijf in zee gaan", aldus Schipper. De gemeente streeft er naar in oktober met de bouw van het theater te kunnen beginnen. KOUDEKERKE - Bijna een jaar na de brand die het bedrijf verwoestte, gaat Gero Campers alsnog dicht. Het bedrijf is de financiële ge volgen van de brand niet te bo ven gekomen. De geplande ver huizing naar Middelburg gaat niet door. De klanten en credi teuren zijn inmiddels op de hoogte gesteld. Maandag wordt Gero Campers uitgeschreven bij de Kamer van Koophandel. Het bedrijf aan de Noordmon- sterweg in Middelburg werd op 16 augustus vorig jaar in de as gelegd. De brand was aangesto ken, de dader is nooit gepakt. „Die loopt nog lekker rond en de politie is er ook klaar mee", zegt eigenaar Robert Knippers. „Ik hoop dat hij ooit nog eens tegen iemand zijn mond voorbij praat." Maanden na de ver woesting werd Knippers gecon fronteerd met claims van verze keringsmaatschappijen. Zijn eigen maatschappij vergoedt de claim van drie ton niet. Na de brand verhuisde het bedrijf tij delijk naar Goes. Deze maand zou de nieuwe vestiging in Mid delburg open gaan. WD. Zeeland legt zelf veertig miljoen gulden op tafel, de tun nel kost het tienvoudige. Maar ook de ChristenUnie is niet ge rust op 'de rekening' van Nete lenbos die de gedeputeerden in hun achterzak meekregen. „Dat Zeeland een bijdrage levert, kunnen wij billijken", zei J. van Ginkel, „maar verlenging van de tol in de Westerscheldetun- nel, langer dan dertig jaar, kan een sigaar uit eigen doos zijn. Zo'n constructie heeft een hoog na-ons-de-zondvloed-gehal- te." Ambitieus Voor Hennekeij en Bruinooge overheerste het glorieuze ge voel. „We hebben een belangrij ke drempel genomen", stelde de gedeputeerde van verkeer te vreden vast. „Het licht staat op groen om geld, kennis en kunde van de Westerscheldetunnel in te zetten voor Sluiskil. We kun nen ook meteen beginnen met een milieueffectrapportage. Die willen we in twee jaar afronden en dat is heel ambitieus." Over de exacte financiering moet nader worden overlegd, stelde Hennekeij. De regionale bijdrage is vastgesteld op veer tig miljoen gulden, niet meer, zei Bruinooge. Dat bedrag wordt opgehoest door de pro vincie en havenschap Zeeland Seaports, die elk de helft beta len. Minister Zalm van Financi en moet de deal tussen Zeeland en Netelenbos nog financieel vervolmaken. de opgehangen creaties werd tamelijk vlot beëindigd. Dat had stellig te maken met het oordeel over het tentoonge stelde materiaal. „Dat Soort dingen kan mijn kleinkind ook maken", vond de persoon die het initiatief tot het bezoek aan de galerie had genomen. Op dat moment trad de maakster van de werken naar voren. Zij had een har telijk advies: „Dan moet dat kleinkind van u maar snel gaan exposeren. (Advertentie) IE U O Zaterdag 23 juni GESLOTEN in voorbereiding op de dinsdag 26 juni 9.00 uur. Grote Markt 11-13 Goes 01 13 - 22 76 07 (Advertentie) WALSTRAAT 199 VLISSINGEN (Advertentie) MORGEN GEOPEND VAN 13.30-17.00 UUR Lak instapper diverse kleuren en modellen 37 - 42 59r95 Alléén morgen c leergevoerd - pj Uitsluitend geldig in ons filiaal TERNEUZEN: Noordstraat 18 door Ingrid Huibers NIEUWDORP - Kun je het veelbesproken 'rondje om de kerk' in Den Haag deze dagen nauwelijks meer in de mond nemen, in Nieuwdorp viert dit spreekwoor delijke circuit juist hoogtij. Zo'n dertig mannen en vrouwen streden er gisteravond voor de derde achter eenvolgende keer in de jaarlijkse klompenrace. Daar bij moeten de deelnemers - op klompen - zo hard mo gelijk drie rondjes rond de kerk lopen. Dat deed Martin de Hamer, voorzien van berenvel en afge knaagd bot door zijn zwarte pruik, geheel in stijl. Ter ere van zijn vrijgezellenavond leek het zijn vrienden wel aardig als De Hamer mee zou rennen. Die vatte het sportief op en wist in de finale zelfs de derde plaats te behalen. Bij de dames ging de eerste prijs naar Mieke Niewenhuijse. Bij de heren was Jeroen Weststrate uit eindelijk de snelste. Hij kreeg de Ko-Traas-trofee uit gereikt, vernoemd naar de bedenker van het spekta kel. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 55