Babijn favoriet in Hellevoetsluis PZC Flikweert wint toernooi Breskens Waterpolosters vijfde op EK Tennissers in actie op dubbeltoernooien ,23 Terneuzenaar actief op kwart triatlon De Frel in voorste linie Rentree Haringa op de baan Algerijns IOC-lid overleden Langer naar Noordwijk Marseille hoeft niet te degraderen Maximiano naar FC Den Bosch Trainer Serra Ferrer naar Tenerife Vrijdag speeldag eerste divisie agenda uitslagen vrijdag 22 juni 2001 Sinke - Na een aantal uitstekende uitslagen in binnen- en buitenland is Ronnie Babijn zaterdag de te kloppen man in de vijftiende editie van 3e Lyondell triatlon in Helle- De Terneuzenaar neemt deel aan de kwart triat lon over 1500 nieter zwemmen, 39 kilometer fietsen en 10 kilo meter lopen. kan- in Hellevoetsluis zaken doen voor het Iron- Wetsuit Triatloncircuit, waarin hij na twee wedstrijden aan de leiding gaat. Anton Mol (Sommelsdijk) die de afgelopen [wel jaar het circuit op zijn schreef, staat tweede en is ALMELO - Na haar uit stekende prestaties met de nationale ponyselectie enkele weken geleden, reed Stefanie de Frel zich ook tijdens de Almelose Paardendagen in de kij ker. In de finale van de klasse Zwaar stuurde de Koe- wachtse haar paard Kei vin HH naar een score van 66.85 procent. Datleverde haar de tweede plaats op, achter de Noord-Hol landse Renate Langeberg met Hertenhof's Jade M (68.52%). Voorafgaand aan de finale schreef Ste fanie de Frel op het Rui tersportcentrum de Bos rand in Almelo ook nog een Z2-proef op haar naam. Bovendien eindig de ze met de Downland- Folklore zoon in een ande re proef als tweede. Ook Sophie Wiskerke verover de een tweede plaats in Almelo in de aanloop naar de finale. De Kxuiningse amazone reed Sophie's Choice naar een score van 174 punten. Twee puntjes minder dan winnares Ans Eding met Anousjka. eveneens van de partij in Helle voetsluis. Andere kanshebbers op de zege zijn Richard de Groot (Schiedam), Erik Peeman (Sommelsdijk) en Arjen van de Bos (Vlaardingen). Overigens geldt de kwart triatlon ook als afdelingskampioenschap van de afdeling West II van de Ne derlandse Triatlon Bond. Ook bij de vrouwen is de wed strijd sterk bezet. Met Neder lands kampioene long distance Cora Vlot (Hendrik Ido Am bacht), Sonja Jansen (Schiedam en de Finse Riikka Kelja, die een aantal weken terug indruk maakte in de halve triatlon van Kruiningen. Eerzuchtig De Sluisse Terèse van Lare, die de laatste tijd eveneens aan een goede serie bezig is, heeft in ca tegorie vrouwen 50+ weinig te duchten. Maar eerzuchtig als ze is, zal ze zich zeker in de strijd om de eerste plaatsen in de over all-klassering willen mengen. Op de achtste triatlon (500 me ter zwemmen, 22 kilometer fiet sen en 5 kilometer lopen verde digt Leon Jacobse (Vlissingen) zijn derde plaats in het triatlon circuit. De kwart triatlon startom 10.30 uur in het Kanaal door Voorne, de achtste triatlon gaat om 11.00 uur van start. De eind streep ligt op de voetbalvelden van FC Vlotbrug in Hellevoet- sluis. In totaal staan er al twee honderd triatleten op de deelne merslijst Ronnie Babijn (links), hier in actie tijdens een koppeltijdrit, is de grote favoriet voor de eindzege in de triatlon van Hellevoetsluis. foto Charles Strijd doorEduard Hofman BRESKENS - Mart Flikweert schreef gisteravond bij de jon gens tot en met zestien jaar het Open Vechtkuiken K5-jeugd- tennistoernooi op z'n naam. Hij won afgetekend van Edwin de Witte: 6-0, 6-0. Bij de veertienjarigen meldde Michiel Ketting zich als eerste voor de halve finale ten koste van Ingmar van de Bel: 3-6, 6-0, 6-1. In de eerste ronde zette Bernd van Broekhoven, na een moeizaam gewonnen eerste set Tim Lamberts de voet dwars: 7- 5,6-0. Bij de allerjongsten plaatsten Kenny de Rooy, Bas Hubregsen, Maarten Rikken en Stef Hermus zich zonder problemen voor de halve finale. Bij de meisjes bleven verrassin gen achterwege. De fysiek ster ke Karlijn Agten plaatste zich moeiteloos bij de laatste vier. Agten won van Nadine Brem mer: 6-0, 6-2. In de slipstream van Agten plaatste ook Dewi Klap zich ten koste van Stepha nie Ekkebus voor de halve fina le. Bij de allerjongsten ging Li- selot Kayser met twee keer 6-2 kopje onder tegen Leonie Ag ten. Voor Caro Schuitema was er na de winst met 6-2 6-0 op So- wie Klap een plaatsje wegge legd in de halve finale. Axel In de kwartfinale van het Axel- -Rabotennistoernooi waren beide kwartfinalisten Philips de Baets en Willem Letink aan el kaar gewaagd. In een duel met een wisselend scoreverloop ging Letink uiteindelijk onderuit: 6-1,3-6 6-4. De als derde geplaatste Manuel d'Hondt bereikte in de Dl-cate- gorie als eerste de halve finale door Marc van Overdulven in twee sets de doorgang te ver sperren: 7-6, 6-2. De als tweede geplaatste Walter Boender plaatste zich bij de laatste acht. Boender liet zich in de eerste set verrassen door Wifried Stofferis die via de tiebreak de set naar zich toetrok. Een geschrokken Boender herstelde zich hierna: 6-7,6-4,6-3. In het Cl-dubbelspel wurmde het duo Brandt/Van Graefsche- pe zich met minimaal verschil langs Bruno Vanassche en Ha rold Navarro: 7-5, 7-5. Om de halve finale binnen te kunnen stappen, moesten Frank Broe ders en Dion Beuzenberg hard op de tanden bijten. Het duo Donze/Van Drongelen gaf geen duimbreed toe: 7-5, 6-7, 7-6. In de partij tussen Hamelink/Neve en De Kesel/Mulder gaven de routine en de fysieke kracht de doorslag. Met twee keer 6-2 ver lieten De Kesel/Mulder vroeg tijdig het toernooi. Bij de D1-vrouwen haalde Lies- beth Verbunt de laatste vier door een zege op Nini Gadellaa: 6-1,2-6,7-5. Vivian van Campen en Christine Wieland volgden het voorbeeld van Verbunt. TILBURG - Ingrid Haringa maakt volgende maand tijdens de nationale kampioenschappen haar rentree als baanwielren- ster. De 36-jarige voormalig wereldkampioene heeft zich in geschreven voor de 500 meter en de kilometer. Haringa moest in 1997, gedwongen door een blessure, haar loopbaan beëin digen. Ze werd vijf keer wereldkampioen en veroverde drie olympische medailles: brons in 1992 in Barcelona en zilver en brons vier jaar later in Atlanta. ANP LAUSANNE - Het Algerijnse IOC-lid H.EMohamed Zergui- ni is gisteren op 79-jarige leeftijd overleden. Hij maakte sinds 1974 deel uit van het Internationaal Olympisch Comité en was van 1968 tot 1984 voorzitter van het Algerijnse Olym pisch Comité. ANP NOORD WIJK - De organisatie van het TNT Dutch Open, dat van 26 tot en met 29 juli wordt gehouden in Noordwijk, heeft zich gisteren verzekerd van de deelname van de Duitser Bern- hard Langer en Spanjaard Miguel Angel Jimenez. Eerder werd al overeenstemming bereikt met wereldtoppers als Er nie Els (Zuid-Afrika), Lee Westwood (Engeland) en Darren Clarke. ANP MARSEILLE - Olympique Marseille heeft met succes de ge dwongen degradatie uit de hoogste klasse van het Franse voetbal aangevochten. De beroepscommisie van de Franse voetbalbond heeft het besluit teruggedraaid, zo meldde de website van de club gisteren. De roemruchte club uit de Zuid- Franse havenstad beëindigde het seizoen op de veilige vijf tiende plaats maar werd vervolgens door de voetbalbond als nog teruggezet naar de tweede divisie wegens een schulden last van zo'n 90 miljoen gulden. Clubvoorzitter Dreyfus heeft voor de beroepscommissie verklaard de financiële problemen nog voor 30 juni op te lossen. AFP DEN BOSCH - Billy Maximiano (27) speelt de volgende drie seizoenen voor FC Den Bosch. De aanvallende middenvelder van FC Groningen bereikte gisteren overeenstemming met zijn nieuwe werkgever. Eerder waren beide clubs al akkoord over een overgang. ANP TENERIFE - Llorenc Serra Ferrer wordt de nieuwe trainer van Tenerife. De in april bij Barcelona ontslagen oefenmees- ter is de opvolger van Rafael Benitez die naar Valencia ver trekt. Tenerife komt volgend seizoen weer uit in de hoogste Spaanse divisie. ANP RIJSWIJK - De CV Toto Divisie en SBS6 hebben zich akkoord verklaard met de vrijdag als nieuwe speeldag van de eerste di visie. De tv-zender kan de eerste-divisieclubs op vrijdag een leuk en stevig programma aanbieden. Volgens Lex Muller, hoofdredacteur van SBS6 Sport, is daarvoor op zaterdag geen ruimte. Gisteren vergaderden de eerste divisie, SBS en de KNVB over het uitzenden van eerste divisie-wedstrijden in het nieuwe seizoen. ANP —vrijdag lü Atletiek Finale van het Zeeuws avondircuit. Aan vang 18.45 uur. Programma, mannen Ijongens A: 100m, 200m, 400m, 1500m, 5000m, kogel, speer, ver. Jongens B: 100m,200m, 400m, 1500m, kogel, speer, ver. jongens C: 100m, 150m, 1500m, ko gel, speer, ver. Jongens D: 80m, 1000m, kogel, speer, hoog. Vrouwen/meisjes A: 100m, 200m, 1500m, 3000m, kogel, speer, ver, Meisjes B: 100m, 200m, 1500m, kogel, speer, hoog. Meisjes C: 80m, 150m, 1000m, kogel, speerhoog. Meisjes D: 60m, 1000m, kogel, speer, hoog. Lokatie: atletiekbaan aan de Nas- saulaan te Middelburg. IB Tennis TvAxel-Rabo toernooi. Locatie: tv Axel, Boslaan, Axel. Aanvang: 17.45 uur. Vechtkuiken K-5 jeugdranglijst toer nooi. Locatie: tv De Boskreek, Oude Rijks weg, Breskens. Aanvang: 16.00 uur. Flessetrekkerstoernooi. Locatie: banen tennisvereniging DOS, Nollebos te Vlis singen, Open C/D-toernooi. Locatie: banen ten nisvereniging 't Halve Maantje, sport park Het Schenge te Goes. IB Wielrennen Ster van Walcheren voor vrouwen. Tweede etappe. Middelburg - Biggeker- ke (109,5 km). Start: Markt, Middelburg. Finish: Koudekerkseweg, Biggekerke. Aanvang: 19.00 uur. Zesde wielerronde Goes. Trimkoers voor veteranen, recreanten/sportklasse B,cyclosportieven/sportklasse A (60 km Start en finish: Oostsingel Goes. Aan vang: 19.00 uur. li Zwemmen Clubkampioenschap van ZV Onderdak. Locatie: zwembad Onderdak, Zierikzee. Aanvang: 18.00 uur. —zaterdag is Autocross Derde wedstrijd om het open Zeeuws- Vlaams kampioenschap. Locatie: Klak- baan te Schoondijke. Aanvang: 13.00 uur. Prijsuitreiking omstreeks 17.30 uur. ■fl Motorsport Wegraces Wemeldinge. Voor Tovami Automatenklasse, Sportklasse, Formu- teklasse, Standaardscooterklasse, Expi- Hasse en 8ridgestone scooterklasse. Eerste training 9.00, eerste wedstrijden 13.00 uur. prijsuitreiking 17.00 uur. Cir cuitkanaaleiland te Wemeldinge. Clubcross. Organisatie: MSV De Uitlaat, Klassen: mini's, 65cc, 85 cc, veteranen, lumoren 125 en 250/500cc, senioren '25cc en 250/500cc. Training: 10 uur, wedstrijd 12 uur. Locatie: Vlissingen- Oost, Paardensport Flessetrekkerstoernooi. Locatie: banen tennisvereniging DOS, Nollebos te Vlis singen. Open C/D-toernooi. Locatie: banen ten nisvereniging 't Halve Maantje, sport park Het Schenge te Goes. Autoschade Baarendstoernooi. Eerste dag. Locatie: banen tennisvereniging Goes, sportpark Het Schenge. Wielrennen ■SÉ Ster van Walcheren voor vrouwen. Tijd rit, Kamperland - Kamperland (13.9 km). Start en finish: Molenweg, Kamperland. Aanvang: 10.00 uur. Ster van Walcheren voor vrouwen. Der de etappe. Kamperland - Kortgene (121 km). Start: Molenweg, Kamperland. Fi nish: Hoofdstraat, Kortgene. Aanvang: 14.30 uur. HU Windsurfen 21e Veerse Meer Race. Locatie: bij wind- surfcentrum Schotsman, Kamperland. Inschrijven: tussen 10 en 11 uur. Skip persmeeting 11.30 uur. Categorieën: Formula Windsurfing, Raceboardklasse (9 m2), Raceboardklasse (7,5 m2). Start wedstrijden: 12.00 uur. Hüi Zeilen Grevelingen Cup. Zes klassen, drie wed strijdcategorieën en drie toerklassen. Lo catie: Grevelingenmeer. Start: Port Zé- lande. Aanvang: 11.30 uur. Nehalenniawedstrijden. Wedstrijden voor kajuitbochten. Tevens open ZK voor J-24. Locatie: Oosterschelde. Start vanuit Colijnsplaat. Aanvang: 11.00 uur. Negende ORC Club Trophy. Organisatie: watersportvereniging De Honte, water sportvereniging Neusen, Royal Belgian Sailing Club. Locatie: Westerschelde. Wedstrijd staat open voor alle ORC Club gemeten jachten. Inschrijving: clubhuis wv. de Honte. Start vanuit Terneuzen: 10.30 uur. zondag HU Paardensport Dressuur RV Sé-Ros. 9.00 uur: pony's klasse L1 en B. 9.37 uur: paarden klasse B. 10.22 uur: paarden klasse LI. 12.00 uur: paarden klasse L2. 12.15 uur: paar den klasse M2.13.15 uur; paarden klasse M1. 14.00 uur: paarden klasse Z1. 15.30 uur: paarden klasse Z2. Locatie manege De Eendracht aan de Rijkebuurtweg 8 te Vrouwenpolder. HP Tennis Rabo-toernooi. Locatie: banen van TV Axel. Aanvang 10.00 uur. Vechtkuiken K-5 jeugdranglijsttoernooi. Locatie: banen van TV De Boskreek, Ou de Rijksweg, Breskens. Aanvang 9.00 uur. Rabo-De Zwaan dubbeltoernooi. Loca tie: banen van TV Gravelsteps, Tragel West, Schoondijke. Aanvang 10.00 uur. Klorianen dubbeltoernooi. Locatie: Em- mastraat, Kloosterzande. Aanvang: 17.00 uur. Flessetrekkerstoernooi. Finaledag. Lo catie: banen tennisvereniging DOS. Nol lebos te Vlissingen. Open C/D-toernooi. Finaiedag. Locatie: banen tennisvereniging 't Halve Maan tje, sportpark Het Schenge te Goes. ATT-toernooi. Eerste dag. Locatie: ba- nan van tennisvereniging De Schenge te Arnemuïden. Autoschade Baarends-toernooi. Twee de dag. Locatie: banen tennisvereniging Goes, sportpark Het Schenge. Open Toernooi. Eerste dag. Locatie: ba nen tennisvereniging de Ruucstoppelen te Sint Philipsland. H Zeilen Grevelingen Cup. Zes klassen, drie wed strijdcategorieën en drie toerklassen. Lo catie: Grevelingenmeer. Start: Port Zé- lande. Aanvang: 10.30 uur. Nehalenniawedstrijden. Wedstrijden voor kajuitbochten. Tevens open ZK voor J-24. Locatie: Oosterschelde. Start vanuit Colijnsplaat. Aanvang: 11.00 uur. Negende ORC Club Trophy. Organisatie: watersportvereniging De Honte, water sportvereniging Neusen, Royal Belgian Sailing Club. Locatie: Wêsterschelde. Wedstrijd staat open voor alle ORC Club gemeten jachten. Inschrijving: clubhuis wv. de Honte. Start vanuit Terneuzen: 10.30 uur. HU Zwemmen Jubileumwedstrijd. Deelname.van orga niserende zwemclub De Otters uit Axel, De Schelde, Koewacht en De Honte. Lo catie: open luchtbad te Axel. Aanvang 10.00 uur. Cerestarbeker. Organisatie De Bruinvis, verder deelname van de Schelde, Koe wacht, Scheldestroom en Zola uit Ant werpen. Locatie: open luchtbad Sas van Gent. Aanvang 10.30 uur. Bridge De Griekse Amalia Paterou (links) in duel om de bal met Tania Di Mario van Italië in de halve finale van het EK waterpolo. foto Szilard Koszticsak/AP door Rob Kramp BOEDAPEST - De waterpolo- vrouwen zijn op de vijfde plaats geëindigd op het EK waterpolo. Het nationale zevental versloeg Spanje gisteren in Boedapest met 10-9 (2-2 3-3 3-3 2-1). Top scorer werd Jorieke Oostendorp met vijf treffers. Daniëlle de Bruijn maakte 5,9 seconden voor het einde de winnende tref fer uit een strafworp. De vijfde plaats veroordeelt de ploeg tot het spelen van kwalifi catiewedstrijden voor het EK in 2003 en is de laagste klassering van de vrouwenploeg sinds de invoering van het EK in 1985 in Concours hippique LR en PC De Haring- 'uiters. Dressuur. Paarden. 9.00 uur: «lasseM2, Ml, L2, L1 en B.9.30 uur: klas se 21. 10.30 uur: klasse Z2. 13.30 uur: jweede proef voor alle klassen. Pony's. 300 uur: klasse M2, L2 en B. 9.20 uur: Klasse Z1. 10.15 uur: klasse M1. 11.00 uur: klasse LI. 13.30 uur: tweede proef voor alle klassen. Springen. Pony's. 9.00 uur: klasse B, L, M.Zen ZZ klassiek, gevolgd door een al- isrnatief parcours. Paarden. 11.00 uur: 'lasse B. 12.00 uur: klasse L. 14.00 uur: Klasse M, Z en ZZ. Gevolgd voor de klas- sa B en L met een progrssief en voor de gassen M en Z met een jachtparcours. Eocatie hippisch sportterrein aan de Sportlaan te Axel. BB Tennis ri Axel Rabo-toernooi. Locatie: banen van TV Axel. Aanvang 10.00 uur. vechtkuiken K-5 jeugdranglijsttoernooi. Locatie; banen TV De Boskreek, Oude BjjKsweg, Breskens. Aanvang 9.00 uur. Klorianen dubbeltoernooi. Locatie: Em- lïlaMrr 4/Vli_ doorEduard Hofman KLOOSTERZANDE - Voor de tennislief- hebbers in Zeeuws-Vlaanderen staan de ko mende dagen twee dubbeltoernooien op het programma. In Kloosterzande gaat het zes de Klorianen toernooi van start en in Schoondijke begint het Rabo-De Zwaan toernooi. In Kloosterzande beginnen ze in tegenstel ling tot voorgaande jaren pas zondagavond om vijf uur met het tennisevenement. Wed strijdsecretaris Nataschja Asselman: „Het is een gebaar van hoffelijkheid. Door op zondagavond te beginnen, vermijden we dat we partijen moeten uitstellen als spelers een finale in Axel moeten spelen. Bovendien is het voor de organisatie in Axel plezieriger dat de spelers op de prijsuitreiking aanwe zig kunnen zijn." Het aantal inschrijvingen (ongeveer even veel als in voorgaande jaren) stelt Asselman echter teleur. „Voor de C-categorieën heb ben zich weinig spelers aangemeld." Bij het jaarlijks terugkerende evenement worden op de vier tennisbanen van tennisclub Hon- tpriissp 7!n'n 1 fis nartiien afeewerkt, ver deeld over acht wedstrijddagen. Om niet in tijdnood te komen, worden de wedstrijden in de voorronde op tijd gespeeld. In de halve finale en finale gaat het om twee gewonnen sets. Plaatsingslijst. Mannen, dubbel B: Assel- man/Marteyn. C2: Verschueren/Van der Heyden, Bouwens/Kiiit. Dl: Sponselee/Joos, Baumgarte/ De Meijer. D2: Baert/Mulder, Van de Bulck/Ste- vendaal. D35+: Ivens/Smit, Morcus/Morcus. Vrouwen, dubbel Dl: Rademakers/Kindt, Rade makers /Goossen. D2: Sponselee/Scheerders, Van Zwol/Van Bellen. Gemengd, dubbel C2: De Re sell De Kesel, Kool/Bouwens. Dl: Van Meele/De Smit, De Smit/Van Jole. D2: Thuye/Stevendaal, De Bakker/Mulder. D35+: De Kesel/De Burger, Van der Starre/Moens. Schoondijke Op de banen van STV Gravelsteps in Schoondijke wordt zondag een begin ge maakt aan het evenement waar 190 tennis sers aan deelnemen. Wedstrij dsecretaris Lianne Verpaalen is blij met het aantal inschrijvingen. Ze vindt het echter jammer dat de belangstelling bij de Cl-vrouwen wat tegenvalt. Alleen de beide finalisten van vorig iaar, Van Pamelen/Van der Linden en Boogaard/ Van Overloop, schreven zich daarvoor in. De titelverdedigers bij de mannen, Teun van Heelsbergen en Jackey de Paepe, zijn er dit j aar opnieuw bijZoals ook de verliezend fi nalisten, Goethals/De Rijk, zich weer heb ben ingeschreven. In de categorie C2 zijn Rob Gruben en Harry de Jonge de te Mop pen spelers. In totaal worden er 125 partijen gespeeld volgens het afvalschema. Om een partij winnend af te sluiten dienen er twee set te worden gewonnen. Plaatsingslijst. Mannen, dubbel Cl: Van Heels bergen/De Paepe, Goethals/De Rijk. C2: Gruben/ De Jonge, Riemens/Vercruysse. D1Praas/De We ver, Feyter/Koster. Dl 35+: Jeught/Moeijaert, De Back/De Wever. D2: Jansen/Maas. Fokke/Geer- naert. D2 35+: Willemsen/De Witte, Bron/Geer vliet. Vrouwen, dubbel Cl: Van Pamelen/Van der Linden. C2: Becu/Willemsen, De Paepe/Willem- sen Dl: Buijsse/VanRemortel. Dl 35+: Van Leeu- we/Wïsse, De Paepe/Riemens. D2: De Braai/ Duysserinck, Dieleman/Dieleman. D2 35+: Be- cude/De Rijk. Gemengd, dubbel Cl: Blaakman/ De Rijk, Van Pamelen/Van Leeuwe. C2: Willem- sen/Vinjé, Willemsen/Willemsen. Dl: Nijsse/Dij- Icers, De Paepe/Smit. Dl 35+: Van der Hooft/IJse- baert, Boeye/Lauret. D2: Dusarduijn/Geernaert. D2 35+: De Bock/Willemsen, Verdonck/Van Loogt Tenerife. EK. Vrouwen, tweede ronde: Nederland - San Marino 21-9, derde ron de: Nederland - Tsjechië 25-4. Stand: 1. Engeland 64 vp's, 2. Duitsland 60,3. Italië 56,4. Hongarije 55, 5. Nederland 54. Open teams: Nederland - Liechtenstein 25-4, Nederland Letland 10-20. Stand: 1. Rusland 207 vp's, 2. Noorwegen 204, 3. Griekenland 197,14. Nederland 175. Terneuzen. Zomercompettie Bridge BC Luctor. Witte Groep: 1. echtpaar Schoo- nen 60.94%, 2. dames Biesbroeck-Otto 56.77%, 3. echtpaar Korst 54.20%. Groe ne groep: 1. mevr. Van Leeuwe-Vogels 57.17%, 2. dames Nieskens-Juffermans 52.23%, 3. echtpaar Speelman 51.79%. Golf Slaley Hall (Eng). Great North Open, 3 miljoen gulden. Stand na 1e dag: 1. Lee (Eng) 66 slagen, 2. Coltart (Sch), Spence (Eng) 68, 4. Turner (Nze), Oldcorn (Sch), Chapman (Eng), Dredge (Eng), Gardiner (Eng) 69. Canach. Luxemburg Open, Europese Challenge Tour, 200.000 gulden. Stand na 1e ronde: 1. Little (Eng) 67 slagen, 2. Dwyer (Eng) 68, 3. McCarthy (Eng), Do naldson (Wal), Ekjord (Noo) 69,23. Kraay (Ned) 72,51Miller (Ned) 78. Honkbal Bussum. EC II. Groep A: Kelteks Karlovac (Kro) - Rychory Mlade (Tsj) 4-5, Mr. Cocker/HCAW - Arga Burlada (Spa) 8-4. Stand: 1Mr. Cocker/HCAW 2-4,2. Burla da 2-2, 3. Mlade 2-2, 4. Karlovac 2-0. Groep B: CUS Parma (Ita) - Mainz Athle tics (Dui) 10-0 (8 innings). Stand: 1. DPA Kinheim 1-2,2. Parma 1-2,2. Mainz 2-0. Oslo. Op de voorgaande acht EK's werd Nederland vier keer Europees kampioen (de laatste keer in '93 in Leeds), twee keer tweede en twee keer derde. Uitzicht op eremetaal had de ploeg in Boedapest niet. „Daar voor is deze ploeg te jong en on ervaren", vond bondscoach Paul Metz. Elf van de vijftien speelsters debuteerden op het EK. „Met de vijfde plaats heb ben we ons doel bereikt. De speelsters hebben de A-status bij het NOCNSF verdiend. Op die basis kunnen we het aantal trainingsuren opvoeren en het oefenprogramma uitbreiden richting Athene 2004." Tegen Spanje lag Oranje voor de tweede keer op dit EK in het wa ter. In de poulewedstrijd werd met 7-6 gewonnen. De verjong de vrouwenploeg speelde in Boedapest vijf duels. Het won er drie (Frankrijk, Spanje twee maal), speelde gelijk tegen Hon garije en verloor de kruisfinale van Griekenland. De ploeg vertrekt op 1 juli naar Los Angeles voor het toernooi om de Holiday Cup. Op 13 juli reist de ploeg door naar Fukuo- ka voor het WK dat op 19 juli be gint. In Japan mikt bondscoach Metz op een plaats bij de beste acht. De finale op het EK in Boeda pest gaat tussen Hongarije en Italië. De Hongaren wonnen nipt van Rusland (7-6). De Itali anen daarentegen hadden geen enkele moeite met Griekenland: 7-1. ANP Schaken NK, eerste ronde. Van Wely - Nijboer 1/2- 1/2, Piket - Ernst 1-0, Van den Doel - Van der Sterren 1-0, Tiviakov - Van der Weide 1/2-1/2, Van der Werf - Van der Wiel 1/2- 1/2. Stand: 1. Piket, Van den Doel 1,3. Van Wely, Nijboer, Van der Werf, Van der Wiel, Tiviakov, Van der Weide 1/2, 9. Ernst, Van der Sterren 0. Sportprijsvragen Lucky Day: 8-11-15-16-18-20-25-28- 30-38-39-41-44-49-57-59-62-75-77- 78. (ondervoorbehoud) Tennis Den Bosch. 1,4 miljoen gulden. Mannen, tweede ronde: Federer (Zwi/4) - Van Lot- tum (Ned) 6-0 6-1, Sluiter (Ned) - Escudé (Fra) 4-1 opgave Escudé, Hewitt (Aus/1) - Ivanisevic (Kro) 6-4 7-6, Eiseneer (Bel) - Gustafsson (Zwe) 6-4 6-7 6-0. Dubbel, kwartfinales: Haarhuis/Schalken (Ned/3) - Barnard/Thomas (ZAf/VSt) 7-6 4-6 6-1. Shimada/Wakefield (Jap/ZAf) - Sluiter- /Wessels (Ned) 4-4 opgave Wessels. Vrouwen, kwartfinales: Clijsters (Bel/1- Brandi (VSt) 6-3 6-4, Henin (Bel/2) - Bovi- na (Rus) 6-46-4, Toeljaganova (Oez) - Pa- nova (Rus/7) 1-6 7-6 6-4, Dokic (Joe/4) - Nagyova (Slw/5) 6-2 6-0. Dubbel, kwart finales: Clijsters/Oremans (Bel/Ned/3) - Dementieva/Dokic (Rus/Joe) 7-5 6-4, De- chy/Nagyova (Fra/Slw) - Grant/ Weing- artner (Zaf/Dui) 7-5 6-2. Londen. Wimbledon, kwalificatie. Vrou wen, derde ronde: Boogert (Ned/10) - Yoshida (Jap) 6-4 7-6. Nottingham. Mannen, 950.000 gulden. Kwartfinales: Levy (Isr) - Ferreira (ZAf) 6- 2 6-4, Rusedski (GBr) - Lee (GBr) 6-3 6-2, Roddick (VSt) - Kratochvil (Zwi) 6-4 6-4, Johansson (Zwe) - Arthurs (Aus)7-67-6 Eastbourne. Vrouwen, 1,4 miljoen gul den. Kwartfinales: Davenport (VSt/1) - FarinaElia (lta/6)3-66-26-1, Rubin (VSt)- Raymond (VSt) 6-4 6-4, Serna (Spa) - Shaughnessy (VSt) 6-0 7-6, Likhovseva (Rus) - Tanasugarn (Tha) 6-3 6-1. Axel.TV Axel-Rabo toernooi. Mannen enkel C2: Philip de Baets-Willem Letink 6-1 3-6 6-4. D1: Walter Boender-Wil- friecj Stofferis 6-7 6-4 6-3. Marc van Overdulven-Manuel D'hondt 6-7 2-6. Dieder de Waele-Kris van Dordeselaer 7-6 6-1. Dubbel C2: Brandt/Van Graef- schepe-Vanassche/Navarro 7-6 7-5, Broeders/Beuzenberg-Donze/Van Dron gelen 7-5 6-7 7-6, Hamelink/Neve-De Kesel/Mulder 6-2 6-2. D1: Van Broekho- ven/Oostvogels-Meuldijk/Roeland 6-2 6-1. D2: Campfens/Mulder-Scheele/Fa- ber 6-3 6-7 6-5. Vrouwen enkel D1: Vivian van Campe- n-Edïth Brandt wo, Christine Wieland- -Mia van Houdt wo, Liesbeth Verbunt- -Gadellaa 6-1 2-6 7-5. D2/E: Judith Dingemanse-lnekedeVos6-16-1, Anky Maas-Marjan Bastiaansen 7-6 4-6 6-3. Dubbel D2: Vermeulen/Stofferis-Stoffe- ris/Stoelinga 6-3 4-6 6-3, De Braal/Duy- serinck-Van Zwol/Campfens 6-2 3-6 7-6. Gemengd dubbel C2: Roodzant/Stratujew-De Jong/De Zeeuw 7-57-5. D2/E: Kint/Aerts-Dekker/Dekker 6-4 6-1. Breskens. Open Vechtkuiken K5-jeugd- toernooi. Meisjes t/m lOjaar: Leonie Ag- ten-Liselot Kayser 6-2 6-2, Caro Schui- tema-Sowie Klop 6-2 6-0. T/m 14 jaar: Dewi Klap-Stephanie Ekkebus 6-3 6-1, Karlijn Agten-Nadine Brenner 6-0 6-2. Dubbel t/m 12 jaar: Jongma/De Wilde- -De Baare/Van de Bossche 6-4 7-6. T/m 14 jaar: Meijaard/Smallegange-Flikweert/Stey- aert 6-06-2. Jongens t/m 10jaar: Kenny de Rooy-Nick Hermus 6-1 6-0, Maarten Rikken-John de Waele 6-4 6-0, Stef Her- mus-Richard Arens6-16-1.T/m 14jaar: Björn Neve-Michiel van der Hooft 6-2 6-2, Michiel Ketting-Nathan de Baare 3-66-06-1Bernd van Broekhoven-Tim Lamberts 7-5 6-0. T/m 16jaar: MartFlik- weert-Edwin Witte 6-0 6-0. Dubbel t/m 12 jaar: Haers/Van de Veld-Van de Broecke/Van de Broecke 6-0 6-0. Voetbal WK-kwalificatie, Noord- en Midden- Amerikaanse zone. Verenigde Staten - Trinidad en Tobago 2-0 (2-0). 2. Razov 1- 0.20. Stewart 2-0, Honduras - Mexico 3-1 (1-0). 32. Pavon 1-0, 55. Pavon 2-0, 64. Pavon 3-0, 86. Ruiz 3-1, Costa Rica - Ja maica 2-1.4. Marin 1-0,10. Lowe 1-1, 39. Wanchope 2-1. Stand: 1. Verenigde Sta ten 5-13, 2. Costa Rica 5-10, 3. Honduras 5-8,4. Jamaica 5-5,5. Mexico 5-4,6. T rini- dad en Tobago 5-1. Eerste drie landen plaatsen zich voor WK 2002. Wielrennen Ronde van Zwitserland, derde etappe: Reinach - Baar. 1. Bortolami (Ita) 162.7 km in 3.46.29, 2. Wrolich (Oos). 3. McE- wen (Aus) 2.53,4. Tombak (Est), 5. Rus- kys (Lit), 6. Hunter (VSt), 7. Zabel (Dui), 8. Nazon (Fra),9. Raimondi (Ita), 10 Magni- en (Fra), 29. Knaven, 69. Boven, 72. Lotz, 126. Den Bakker. Algemeen klassement: 1. Bortolami 8.23.20, 2. Wrolich 0.06, 3. Armstrong (VSt) 2.35,4. Knaven 2.38, 5. Laurent Jalabert (Fra) 2.40, 6. Hamilton (VSt), 61. Boven 3.04, 86. Lotz 3.11, 92. Den Bakker 3.13. Ronde van Idaho. Vrouwen. Negende etappe, Twin Falls - Buhl: 1. Bessette (Can) 107 km in 2.43.49,2. Rossner (Dui), 3. Arndt (Dui), 27. Ghita Beltman 1.27,34. Chantal Beltman, 46. Van Scheppingen 2.36,64. Van Melis 10.38,65. Hillenga. Al gemeen klassement: 1. Bessette 20.0419, 2. Arndt 3.20, 3. Polikeviciute (Lit) 7.07, 7. Chantal Beltman 12.40, 39. Ghita Beltman 42.13, 54. Van Scheppin gen 59.59, 64. Hillenga 1.16.57, 78. Van Melis 1.51.26. Vlissingen. Ster van Walcheren. Eerste etappe. Middelburg - Vlissingen over 97 kilometer. 1. Anouska van der Zee 2.28.49 (tien seconden bonificatie), 2. Fonny Wekema op 10 seconden (zes se conden bonificatie), 3. Sonja Pfister-van Kuik op 12 seconden (vier seconden bo nificatie), 4. Yvonne Brunen zt, 5. Debby Mansveld zt, 6. Christine Mos zt, 7. Cindy Pieters zt, 8. Andrea Bosman zt, 9. Lada Kozlikova zt, 10. Patricia Hermes zt, ,11. Angeliena Huis zt, 12. Sabrina Raaijma- kers zt, 13. Catharina Mulders zt, 14. Bea Bleumink zt, 15. Sandra Misbach zt, 28. Mirjam Dieleman zt, 35. Baukje Doedee zt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 49