Aanleg campings blijft onzeker PZC Tuinen openen hun poorten Museum Goes half jaar dicht voor verbouwing Mogelijk nog dit jaar overdracht woonwagencentra Goes stopt geen geld in apart potje voor betere infrastructuur Fusie ziekenhuizen Vlissingen en Goes opnieuw uitgesteld Motie voor hulp jonge asielzoekers Tientjes lichter na zielig verhaal Met Andere Ogen Bus op forum Drankrijder twee keer betrapt Man aangehouden na ruzie Provincie keurt Noord-Bevelandse locaties af Braderie in Sint Philipsland Informatie over borstvoeding Koffieconcert Tweedaagse skeelertocht Rommelmarkt bij Apollo vrijdag 22 juni 2001 MIDDELBURG - De provincie Zeeland moet maatregelen nemen voor de opvang van alleenstaande minderjarige asiel zoekers (AMA's) als die door de nieuwe Vreemdelingenwet geen verblijfsstatus krijgen. Gedeputeerde Staten moet de regie op zich nemen voor de verbetering van de begeleiding, integratie en huisvesting van asielzoekers. Speciale aandacht is vereist voor de 220 AMA's in Zeeland, waarvan een deel kampt met psycho-sociale en psychiatri sche problemen. Dat is de strekking van de motie die GroenLinks vandaag in dient bij Provinciale Staten. Als de nieuwe Vreemdelingen wet intreedt zullen meer vluchtelingen illegaal en dakloos worden, verwacht de fractie. GroenLinks vreest dat de afge wezen jongeren verdwijnen in de illegaliteit. „Daar zitten schrijnende gevallen tussen," zegt fractievoorzitter F. van Kollem. VLISSINGEN - Een 46-jarige man uit Vlissingen is woensdag het slachtoffer geworden van oplichting. De man werd aan de Hercules Segherslaan aangesproken door een onbekende man die een zielig verhaal ophing. Daarna gaf Het slachtoffer enkele tientallen guldens. VLISSINGEN - Het Ministerie van Buitenlandse Zaken zet op het Jeugd Wereld Water Forum in Vlissingen een speciale bus in. Deze 'Met Andere Ogen Bus' moet de nieuwe generatie betrekken bij ontwikkelingssamenwerking. Op zestien tele visieschermen worden filmbeelden uit Nederland, Mali en Bangladesh getoond op een manier waarop te zien is dat de drie werelden enerzijds veel verschillen en anderzijds veel ge meen hebben. De bus is op 26,27 en 28 juni te zien bij de Hoge school in Vlissingen. Daarnaast wordt op het Forum een revolutionair waterloos toilet, de zogenoemde Paper Leaf, voor het eerst officieel ge presenteerd. In het toilet hangt een composteerbare plastic zak. Als iemand het toilet bezocht heeft, drukt hij de boel aan met een kunststof schijfje met een handvat. Daarna wordt de zak afgedekt met papier. WESTDORPE - Een 46-jarige automobilist uit de gemeente Sas van Gent is in de nacht van woensdag op donderdag twee keer betrapt terwijl het met te veel alcohol in zijn lichaam achter het stuur zat. De man liep de eerste keer tegen de lamp rond middernacht in Westdorpe. Hij was duidelijk onder invloed van alcohol en bleek niet aanspreekbaar. Op advies van een huisarts werd hij naar het ziekenhuis gebracht voor onderzoek. Daar werd een bloedproef afgenomen; ook werd zijn rijbewijs ingevorderd. Rond half acht 's morgens bleek dat de man alweer in zijn auto was gestapt. Hij werd aangehouden op de Duitslandweg in Terneuzen; daar bleek dat hij ruim tweeënhalf keer de toegestane hoe veelheid alcohol had genuttigd. De politie maakte opnieuw proces-verbaal op. SAS VAN GENT - Een 25-jarige man uit de gemeente Sas van Gent is gistermiddag na een ruzie in de relationele sfeer aan gehouden en vervolgens ingesloten. De man had bij het con flict in een woning in Westdorpe een raam ingegooid met een stoel. Hnorlngrid Huibers WISSENKERKE - Opnieuw staat de vestiging van twee landschapscampings op Noord- Beveland op losse schroeven. Strooide eerder de eigen lange- termijnvisie van de gemeente roetin het eten, nu wijst de pro vincie de voorgedragen locaties af. Het probleem is het ontbreken van een zogenoemde 'ont wikke- hngszone voor plattelandstoe- risme' op het eiland. Het Noord- Bevelandse buitengebied is op dit moment in het provinciale streekplan uitsluitend bestemd voor agrarisch gebruik. In zo'n gebied past geen landschaps camping. Dat de provincie de gemeente desondanks de mogelijkheid heeft geboden twee locaties voor een landschapscamping aan te dragen, vindt verant woordelijk wethouder J. Meu- lenberg van de gemeente Noord-Beveland 'onbegrijpe lijk'. „Ik heb het gevoel dat we van het kastje naar de muur zijn gestuurd", zegt ze. „Over de locatie Van 't Westein de in Wissenkerke, is bijvoor beeld van provinciezijde altijd gezegd dat dat een prima plek SINT-PHILIPSLAND - De Voorstraat, de Kerkring en een gedeelte van de Schoolstraat in Sint-Philipsland bieden mor gen weer plaats aan de jaarlijk se braderie. Zeventig kraampjes met allerhande koopwaar staan van 10 tot 21 uur in het dorp. Kinderen houden van 10 tot 12 uur een eigen braderie rond de kerk. Daarnaast zijn er allerlei demonstraties van hobbyisten, brandweer en Rode Kruis. Van af 11 uur ronkt een helikopter op het grasveld bij de haven. Daarin kunnen belangstellen den rondvluchtjes over het ei land maken. Lekker eten en drinken, een springkussen voor de jeugd en een grote bijdrage van muziekvereniging Concor dia, verhogen de feestvreugde. was, omdat hij aan het natuur gebiedje het Bokkegat grenst. Nu blijkt een landschapscam ping daar helemaal niet te kun nen." Behalve Van 't Westeinde, heeft de gemeente ook de locatie Van der Maas in Kats voorge dragen. „We hebben de gemeepte ken nelijk onvoldoende duidelijk gemaakt dat een ontwikke lingszone voor plattelandstoe- risme absoluut noodzakelijk is", zegt provinciemedewerker K. van der Does die met het pro ject landschapscampings is be last. „De gemeentelijke lange- termijnvisie biedt onvoldoende basis om zo'n zone te kunnen in kleuren." Pijn en moeite Juist dat afgelopen jaar door de raad goedgekeurde stuk had de basis moeten zijn voor de vesti ging van de landschapscam pings. Nadat met veel pijn en moeite de gegadigden voor een landschapscamping in de lan- ge-termijnvisie waren ingepast, keurde de provincie het stuk af. Daardoor is die visie op dit mo ment niet meer dan een leidraad voor de gemeente zelf, maar kan het stuk niet gebruikt worden om bijvoorbeeld het Noord-Be velandse bestemmingsplan lan delijk gebied aan te passen. „De enige mogelijkheid voor de landschapscampings op Noord- Beveland is het aanwijzen van een zone voor plattelandstoe- risme via de plannen voor de herstructuring van het Veerse Meer", geeft Van de Does aan. „Ongeveer de helft van Noord- Beveland is in die plannen be trokken, bovendien is de ge meente in alle werkgroepen ver tegenwoordigd. Het is nu aan de Noord-Bevelandse bestuurders om ervoor te zorgen dat ze zo'n ontwikkelingszone krijgen." Jammer is wel dat juist de twee aangewezen locaties voor een landschapscamping op het ei land buiten de herstructure ringsplannen Veerse Meer val len. „Wellicht dat Van der Maas in Kats, die maar net buiten die plannen valt, nog haalbaar is. Daar gaan we ons in ieder geval sterk voor maken", zegt Meu- lenberg. „Voor Van 't Westeinde zal het heel moeilijk worden." In Zonnemaire en Poortvliet (foto) zijn al landschapscampings geopend. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - Er lijkt schot te zitten in de overdracht van de woonwa gencentra aan de woningcorpo raties. D. van der Zaag, voorzit ter van het Woonwagenschap Noord- en Midden-Zeeland, verwacht dat de zaak nog dit jaar beklonken kan zijn. „Ik ge loof en hoop dat er licht in de tunnel begint te dagen." Het woonwagenschap is eige naar en beheerder van de meeste terreinen waarop woonwagens staan. De wagens, voor zover geen particulier eigendom, hu ren de bewoners van de gemeen ten. Er lopen al enkele jaren onderhandelingen met de wo ningcorporaties over overname van de standplaatsen. Het Rijk vindt ook dat het beheer bij die sector thuishoort. Van der Zaag liet deze week in de Goese raadscommissie alge mene zaken, waarvan hij voor zitter is, weten dat een oplossing binnen handbereik is. Volgens hem zijn de corporaties bereid de standplaatsen over te nemen via een 'groeimodel'. Bij de ove rige terreinen nemen zij wel het beheer op zich, maar het eigen dom gaat pas over als de grond is gesaneerd. Volgens Van der Zaag wordt die oplossmg momenteel uitge werkt. „In september moet daarover nadere besluitvor ming komen. Ons streven is de zaak op 1 januari 2002 geregeld te hebben." Directeur J. Franken van wo ningbouwvereniging RWS wijst er in een reactie op dat de corpo raties zich altijd al op het stand punt hebben gesteld dat zij al leen bereid zijn terreinen over te nemen als er een schone-grond- verklaring is. Een overname in fasen, zoals nu de bedoeling is, is daarbij ook ter sprake geweest. Het optimisme van de voorzitter van het woonwagenschap is Franken nog niet bekend. „Wij hebben op 20 april voor het laatst gesproken met Van der Zaag, waarin we de voorge schiedenis op een rij hebben ge zet en herhaald dat we als cor poraties zitten te wachten op besluitvorming in het woonwa genschap. De zaak ligt op het bord van het schap. Sindsdien hebben we er niets meer van ge hoord." Dat er nu kennelijk toch wat be weging is, verneemt Franken voor het eerst. „Maar dat is wel typerend voor de werkwijze van het schap in de afgelopen vijf jaar. Eigenlijk vind ik dit ook niet kunnen. Maar het draait om de zaak zelf en die ziet er blijk baar nu goed uit. Dat is het be langrijkste." In de Terp tuin van Ton van Weele zijn onder meer zelfgekweekte buxussen te zien. door Rob Paardekam KLOETINGE - Taxushagen, zelfgekweekte buxussen en rozenberceaus. De leek kan zich er waarschijnlijk niets bij voorstellen, maar de echte tuinliefhebber weet wat er aan de hand is: de Bevelandse Open Tuinda gen zijn weer begonnen. Negen tuineigenaren in Goes en omgeving openden gisterln weer de poorten om hun trots aan het publiek te laten zien. In Kloe- tinge zij n vier tuinen te bezichtigen. Van het Tuincafé aan het Marktveld, een kleine schilderachtige volkstuin, tot de veel grote re Engelse Tuin aan de Lenshoeklaan. Deze heeft een oppervlakte van tweeduizend vierkante meter. Ook Ton van Weele doet dit jaar weer mee met zijn Terptuin aan de Jachthuisstraat. Hij toont onder meer zijn zelfgekweekte buxussen en een cottagetuin waarin blauw en wit de hoofdkleuren zijn. Verder zijn er onder meer een rozentuin, een vijvertuin en een kruidentuin te bezichti gen. De zogeheten Intieme Tuin aan het Geertesplein completeert de Kloetingse bij drage aan de tuindagen van dit jaar. In 's-Heer Arendskerke is de Breede Wate ring dezer dagen te bezichtigen. De tuin van foto Willem Mieras Peter en Sanny Gruijters aan de Wissekerk- seweg is dit maal voorzien van oude elemen ten. De voortuin is in Italiaanse stijl inge richt, terwijl de achtertuin een grote vijver en een rijke beplanting laat zien. Andere deelnemers aan de Open Tuindagen zijn de Stadstuin aan de IGeine Kade in Goes, Hofstede Heuvelhof aan de Oude Hoeveweg in Baarsdorp en De Vijverhoeve en Plantlust aan de Kerkring in 's-Heer Abtskerke. De Open Tuindagen duren nog tot en met zondag. Ook in het weekend van 7 en 8 juli worden de negen tuinen openge steld. door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes zet geen geld opzij om de infra structuur van de stad te verbe teren. Het voorstel van de frac tie van SGP/ChristenUnie om voor dat doel twee miljoen gul den in een apart potje te stop pen, kreeg gisteravond in de ge meenteraad onvoldoende steun. Goes heeft de mogelijkheid om geld apart te zetten, omdat de algemene reserve momenteel goed is gevuld dankzij de ver koop van de aandelen in Bouw fonds Nederlandse Gemeenten. Die levert Goes in totaal 11,2 miljoen gulden op. De SGP- /ChristenUnie ziet dat als een uitgelezen kans om te investe ren in de oplossing van de diver se verkeersproblemen in de stad. Het voorstel leverde al direct discussie op over de vraag wat er dan met het geld moet gebeu ren. A. van Oosten (GroenLinks) zei het bijvoorbeeld te willen in- redactie midden-zeeland Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl R. Bosboom M. E. deBruijn Huibers A. M. van der Jagt R. J. A. Paardekam E. Soesman K. L. de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl zetten voor het verbeteren van de voorzieningen voor fietsers, maar ook voor de gevolgen van het extra goederenvervoer door de stad na de aanleg van de Wes- terschelde-contai nerterminal Nog beter zou het zijn, aldus Van Oosten, om het geld te be steden in dezelfde sfeer als waar het vandaan komt: de sociale woningbouw. „Dan denk ik aan een versnelde aanpak van de herstructurering van de wo ningvoorraad." Op dat gebied staat bijvoorbeeld in Goes-West en -Oost nog veel te gebeuren. Wethouder M. 't Hart (PvdA), verantwoordelijk voor zowel verkeerszaken als financiën, wees erop dat de gemeente vroe ger ook een fonds infrastructu rele werken had. Dergelijke potjes zijn juist zoveel mogelijk opgeheven om de zaak over zichtelijk te houden. Daarom zag hij weinig in het voorstel van SGP/ChristenUnie. Hoe het geld gebruikt wordt, blijft uiteindelijk toch een be slissingvan de raad, memoreer de de wethouder. „Het college zal nooit geld uitgeven zonder uw instemming." Hoe dat moet gebeuren, kan wat 't Hart be treft alleen worden bepaald door alle mogelijkheden en wensen naast elkaar te zetten. „Je moet een totale afweging maken en dat doen we jaarlijks in de begroting." SINT PHILIPSLAND - Op 26 juni is er in Sint Philipsland een informatieavond over borst voeding. Deze avond is bedoeld voor aanstaande en voedende moeders. Moeders mogen hun baby meenemen. Er kunnen de ze avond vragen gesteld worden over allerlei aspecten van borst voeding. Aanvang 20.00 uur, Voorstraat 32 bij Jaccomien Glasbergen. GOES - Muziekvereniging De Scheldegalm uit Hansweert verzorgt zondag 1 juli van 12 tot 13 uur een koffieconcert in de Manhuistuin in Goes. Deze is toegankelijk door het poortje naast Zusterstraat 11 of door het hek in het Schutterhofge- bied. Bij slecht weer speelt De Scheldegalm in de Grote Kerk. door Roelf Reinders VLISSINGEN - Het lukt de Oosterscheldeziekenhuizen in Goes en Zierikzee en Zieken huis Walcheren in Vlissingen maar niet om te fuseren. Nu is al duidelijk dat de geplande fusie datum van 1 januari 2002 niet wordt gehaald. De medische staven van de twee ziekenhuizen zijn nog niet tot een gezamenlijk beleidsplan ge komen. Verder is er nog geen overeenstemming over een ge zamenlijke medische staf. Een eerdere streefdatum is ook al niet gehaald. In 1999 was het nog de bedoeling om op 1 janua ri van dit jaar de fusie rond te hebben. De ziekenhuizen blijven streven naar een fusie in de toekomst. De ziekenhuisdirecties hebben besloten om als tussenstap op 1 januari dan maar een samen- werkingsstichting op te richten 'om toch een niet-vrij blijvende vorm te geven aan de samen werking die er op veel gebieden tussen de beide ziekenhuizen bestaat', aldus directeur G. Bogaerts van Ziekenhuis Wal cheren die de fusiecommissie leidt. Het is nog onduidelij k hoe de sa- menwerkingsstichting eruit gaat zien, zegt Bogaerts. „De komende maanden zal daar hard aan moeten worden ge werkt." Volgens de Vlissingse ziekenhuisdirecteur is het niet op alle terreinen gemakkelijk afspraken te maken. Erg be langrijk is de vorming van een gezamenlijk beleidsplan. „Op het moment dat het be leidsplan er is en beide medi sche staven zich er positief over hebben uitgesproken, wordt er een belangrijke stap in de rich ting van fusie gezet", zegt Bogaerts. „Het streven naar een fusie wordt door de specialisten dan breed gedragen." door Ingrid Huibers GOES - Het museum voor Zuid en Noord-Beveland in Goes zal hoogstwaarschijnlijk van okto ber tot volgend jaar mei zijn deuren sluiten. Het pand dat deels in slechte staat verkeert, wordt ingrijpend verbouwd. Ingenieursbureau Bravenboer Scheers uit Middelburg werkt op dit moment aan een bestek. Het is de bedoeling dat dat voor de bouwvak klaar is, zodat het werk nog deze zomer kan wor den aanbesteed. Bravenboer Scheers voerde de afgelopen maanden een aan tal inspecties uit in het museum dat voor een deel ernstig uit het lood staat. Dat leverde een dik boek vol foto's van scheuren in de muren, enorme kieren tussen muren en spanten en scheefhan gende balken op. Dat het gebouw beweegt was al langer bekend. Inmiddels is ook gebleken dat een vorig jaar ge plaatste noodconstructie aan de achterzijde van het gebouw, de bewegingen niet tot staan heeft kunnen brengen. Opslag Waar de inventaris van het mu seum tijdens de verbouwing blijft, is nog niet helemaal dui delijk. Wel heeft de gemeente Goes, eigenaar van het gebouw, een gymzaal in de J. P. Coen- straat op het oog, waar niet- waardevolle depotstukken kunnen worden opgeslagen. Museumdirecteur F. de Klerk verwacht dat het voorste ge deelte van het museum dat di rect aan de Zusterstraat grenst, tijdens de verbouwing eveneens gebruikt kan worden voor de opslag van spullen. Of het tege lijkertijd nodig zal blijken voor een deel van de collectie een ge specialiseerd opslagbedrijf in de arm te nemen, zal volgens hem pas kunnen worden beke ken nadat het bestek voor de verbouwing gereed is. Inrichting Het is de bedoeling gelij k met de reconstructie van de buitenzij de van het gebouw ook de in richting aan te passen. Daartoe staat de gemeente op het punt een gespecialiseerd bureau in te huren om een nieuw presenta tieplan voor de collectie op te la ten stellen. Het daarvoor beno digde bedrag van 25.000 gulden is inmiddels toegezegd door de Fulfourd Foundation, een par ticulier fonds dat kleine musea ondersteunt. De wens om de collectie van het Goese museum anders te pre senteren, vloeit voort uit een af gelopen winter door Kolpron Consultants uit Rotterdam ge presenteerd marketingplan. Aan de hand van dat plan tracht het samenwerkingsverband voor de drie Bevelandse musea de organisatie te professionali seren en de musea aantrekkelij ker te maken. Het is de bedoeling dat het pre sentatieplan voor het Goese museum uiterlijk in augustus klaar is. Op die manier kunnen eventuele inrichtingswensen meteen in de verbouwing wor den meegenomen. WISSENKERKE - De Vereni ging Dorpsgemeenschap Wis senkerke houdt op dinsdag 26 en woensdag 27 juni de skeeler- tourtweedaagse door de polders van Wissenkerke en omgeving. Deelnemers kunnen kiezen uit een kleine (2 a 3 km), middel (7 a 8 km) of grote route (12 a 15 km). Er wordt om 18.30 uur vertrok ken bij het Hollands Restaurant Aphrodite in Wissenkerke. Deelnemers worden verzocht zich van te voren op te geven. De organisatie vraagt een kleine vergoeding voor deelname aan de tocht. WISSENKERKE - De muziek vereniging Apollo in Wissen kerke houdt zaterdag 30 juni de jaarlijkse rommelmarkt in de Ooststraat in Wissenkerke. De verkoop van de meest uiteenlo pende artikelen begint om 9 uur. Om 9.30 uur begint de verkoop bij opbod van antiek en curiosa. Er is een kinderhoekje, natuur lijk een boekenshop en er zijn allerlei verlotingen en wed strijdjes. Om 19.30 uur begint, bij wijze van afsluiting, een bin go in de Uitkomst. Deelnemers dienen een pen mee te nemen. De opbrengst is voor de kas van Apollo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 29