Babijn favoriet in triatlon PZC Water poloster s vijfde op EK Grote belangstelling voor tennistoernooien 23 De Frel in voorste linie Terneuzenaar is een van de toppers in Hellevoetsluis Amerikanen dicht bij WK Top-12 verzet wegens huwelijk Rentree Haringa op de baan Biljarters spelen voor goed doel Finalisten biljarttoernooi bekend Twaalf koppels ronde verder agenda uitslagen ia sbw vrijdag 22 juni 2001 ALMELO - Na haar uit stekende prestaties met de nationale ponyseleetie enkele weken geleden, reed Stefanie de Frel zich ook tijdens de Almelose Paardendagen in de kij ker. In de finale van de klasse Zwaar stuurde de Koe- wachtse haar paard Kei vin HH naar een score van 66.85 procent. Dat leverde haar de tweede plaats op, achter de Noord-Hol landse Renate Langeberg met Hertenhof's Jade M (68.52%). Voorafgaand aan de finale schreef Ste fanie de Frel op het Rui tersportcentrum de Bos rand in Almelo ook nog een Z2-proef op haar naam. Bovendien eindigde ze met de Downland-Folk- lore zoon in een andere proef als tweede. Ook Sophie Wiskerke verover de een tweede plaats in Almelo in de aanloop naai de finale. De Kruiningse amazone reed Sophie's Choice naar een score van 174 punten. Twee puntjes minder dan winnares Ans Eding met Anousjka. doorSjaakSinke HELLEVOETSLUIS - Na een aantal uitstekende uitslagen in binnen- en buitenland is Ronnie Babijn zaterdag de te kloppen man in de vijftiende editie van de Lyondell triatlon in Helle voetsluis. De Terneuzenaar neemt deel aan de kwart triat lon over 1500 meter zwemmen, 39 kilometer fietsen en 10 kilo meter lopen. Babijn kan in Hellevoetsluis goede zaken doen voor het Iron- man Wetsuit Triatloncircuit, waarin hij na twee wedstrijden aan de leiding gaat. Anton Mol (Sommelsdijk) die de afgelopen twee jaar het circuit op zijn naam schreef, staat tweede en is eveneens van de partij in Helle voetsluis. Andere kanshebbers op de zege zijn Richard de Groot (Schiedam), Erik Peeman (Sommelsdijk) en Arjen van de Bos (Vlaardingen). Overigens geldt de kwart triatlon ook als afdelingskampioenschap van de afdeling West II van de Ne derlandse Triatlon Bond. Ook bij de vrouwen is de wed strijd sterk bezet. Met Neder lands kampioene long distance FOXBORO - De Verenigde Sta len hebben gisteren in Foxboro ineen kwalificatieduel voor het WK voetbal van 2002 Trinidad en Tobago met 2-0 verslagen. N'AC-speler Earnest Stewart was verantwoordelijk voor de Iweede Amerikaanse treffer. Team USA was al na twee minu- lenaan de leiding gekomen door een doelpunt van Ante Razov. Stewart verdubbelde na twintig minuten de voorsprong met een knap schot vanaf de rand van bet strafschopgebied. ,,Dit is een geweldig resultaat voor ons", zei de Amerikaanse Bra bander na afloop. „We hebben dertien punten uit vijf duels, dat kan bijna niet beter." Indezelfde CONCACAF-groep, met landen uit Noord- en Mid- den-Amerika, verloor Mexico opnieuw. Ditmaal was Hondu ras met 3-1 te sterk. Grote held Cora Vlot (Hendrik Ido Am bacht), Sonja Jansen (Schiedam en de Finse Riikka Kelja, die een aantal weken terug indruk maakte in de halve triatlon van Kruiningen. De Sluisse Terèse van Lare, die de laatste tijd eveneens aan een goede serie bezig is, heeft in ca tegorie vrouwen 50+ weinig te duchten. Maar eerzuchtig als ze is, zal ze zich zeker in de strijd om de eerste plaatsen in de over all-klassering willen mengen. Op de achtste triatlon (500 me ter zwemmen, 22 kilometer fiet sen en 5 kilometer lopen verde digt Leon Jacobse (Vlissingen) zijn derde plaats in het triatlon circuit. De kwart triatlon start om 10.30 uur in het Kanaal door Voorne, de achtste triatlon gaat om 11.00 uur van start. De eind streep ligt op de voetbalvelden van FC Vlotbrug in Hellevoet- sluis. In totaal staan er al twee honderd triatleten op de deelne merslijst in het stadion van San Pedro Sula, gevuld met 50.000 toe schouwers, was Carlos Pavon die drie keer scoorde. Voor Mexico deed Ruiz in de slotfase nog iets terug. Andere coach Mexico staat nu vijfde in een groep van zes landen. De eerste drie plaatsen zich voor het WK in Japan en Zuid-Korea. Bonds coach Meza nam na het tweede verlies in vijf dagen - zaterdag verloor Mexico thuis van Costa Rica - ontslag. ,,Met een andere coach kan deze ploeg misschien wel gaan presteren", verklaarde hij. Costa Rica handhaafde zich op de tweede plaats in de groep door Jamaica met 2-1 te ver slaan. De winnende treffer kwam op naam van Manchester City-spits Paolo Wanchope. ANP/RTR Ronnie Babijn (links), hier in actie tijdens een koppeltijdrit, is de grote favoriet voor de eindzege in de triatlon van Hellevoetsluis. foto Charles Strijd NIEUWEGEIN - Het koninklijk huwelijk van Willem Alexander en Maxima werpt ook in de sportwereld zijn scha duwen vooruit. In verband met de trouwerij van het duo op 2 februari volgend jaar hebben de organisatoren van de Top Twaalfhet tafelten- nistoemooi voor de beste twaalf spelers en speelsters van Eu ropa, hun evenement verlaat. Het wordt nu op 9 en 10 februari in het Topsportcentrum in Rotterdam gehouden. De organisatie van het evenement kreeg van de NOS te horen dat men in verband met het huwelijk niet op belangstelling van de televisie hoefde te rekenen. Alle camera's staan op 2 fe bruari in Amsterdam opgesteld. Daardoor zou het doorgaan van de Top Twaalf een grote financiële strop betekenen voor de organisatie. GPD TILBURG - Ingrid Haringa maakt volgende maand tij dens de nationale kampioenschappen haar rentree als baanwielren- ster. De 36-jarige voormalig wereldkampioene heeft zich in geschreven voor de 500 meter en de kilometer. Haringa moest in 1997, gedwongen door een blessure, haar loopbaan beëin digen. Ze werd vijf keer wereldkampioen en veroverde drie olympische medailles. ANP KRABBENDIJKE - Het biljarttoernooi in Krabbendijke heeft dit jaar een bedrag van 10.000 gulden opgebracht. Het geld wordt vanavond tijdens een bijeenkomst overhandigd aan de heer Nelissen, algemeen directeur van het Ronald Mc Donaldhuis in Rotterdam. Aan het evenement namen 108 teams deel. GOES - Na een spannende derde ronde zijn de finalisten be kend van het driebanden biljarttoernooi Baarends-Baarends in Goes. De acht deelnemers die op basis van hun toernooi- moyenne zijn geplaatst voor de finale op de matchtafel zijn: Jan Goense (0.809), Piet Koek (0.784), Joop van den Oudenho ven (0.664), Sam de Kok (0.663), Arjo Hollestelle (0.649), Kees Westdorp (0.643), Jan Rijk (0.633) en Jan de Jonge (0.627). Voor de kleine finale plaatsten zich Piet Schrier (0.581), Erik Nieuwenhuise (0.528), Marien Vennue (0.509), Elly Westdorp (0.453), Rudy de Leeuw (0.448), Gerrit van Garsel (0.442), Ko Onderdijk (0.412) en Jan Sandee (0.370). De eindstrijd wordt 25,26 en 27 juni in café Baarends in Goes gespeeld. KWADENDAMME - Twaalf koppels bereikten de voorlaat ste ronde van het driebanden koppeltoemooi dat in Tapperij 's Lands Welvaren wordt gehouden. Maandag wordt via een knock-outsysteem uitgemaakt welke zes koppels de finale spelen. De volgende koppels haalden de volgende ronde: Huib Zandee-Frits van der Vliet (Krabbendijke), Jan Branden burg-Kees van Keulen (Goes), Sjaak van 't Westeinde-Jan Steenbakker (Kwadendamme), Piet en Lou Scheffers (We- meldinge-Krabbendijke), Ronnie Rijkse-Rudy Koens (Yers- eke), Gerard Nagelkerke-Henk de Heijer (Goes), Gerrit Blom- Bram de Waard ('s-Gra venpolder-Wemeldinge), Kimo Pankow-Rinus Rijk ('s-Heerenhoek), Jos Capello-André Ka- relse ('s-Heerenhoek), Camille Weering-Joop van den Ouden hoven (Goes-Wissenkerke), Wim de Kok-Wim de Punder (Lewedorp) en Gerrit van Garsel-Bram van de Does ('s-Hee- renhoek-He inkenszand) Atletiek -vrijdag li Finale van het Zeeuws avondircuit. Aan hang 18.45 uur. Programma, mannen ,'iongens A: 100m, 200m, 400m, 1500m, 5000m, kogel, speer, ver. Jongens B: IW)m,200m,400m, 1500m, kogel, speer, ver. jongens C: 100m, 150m, 1500m, ko- speer, ver. Jongens D: 80m, 1000m, iogel, speer, hoog. Vrouwen/meisjes A: '00m, 200m, 1500m, 3000m, kogel, speer, ver, Meisjes B: 100m, 200m, '500m, kogel, speer, hoog. Meisjes C: 33m, 150m, 1000m, kogel, speerhoog. Meisjes D: 60m, 1000m, kogel, speer, 'oog. Lokatie. atletiekbaan aan de Nas- sulaan te Middelburg. Tennis Tv Axel-Rabo toernooi. Locatie: tv Axel, èoslaan. Axel. Aanvang: 17.45 uur. Vechtkuiken K-5 jeugdranglijst toer- oi. Locatie: tv De Boskreek, Oude Rijks leg, Breskens. Aanvang: 16.00 uur. flessetrekkerstoernooi. Locatie: banen tennisvereniging DOS, Nollebos te Vlis singen. Open C/D-toernooi. Locatie: banen ten nisvereniging 't Halve Maantje, sport park Het Schenge te Goes. Wielrennen van Walcheren voor vrouwen. Tweede etappe, Middelburg - Biggeker- te(109,5 km), Start: Markt, Middelburg. inish' Koudekerkseweg, Biggekerke. Aanvang. 19.00 uur. ksde wielerronde Goes. Trimkoers •oor veteranen, recreanten/sportklasse Ücyclosportieven/sportklasse A (60 km Starten finish: Oostsingel Goes. Aan vang: 19.00 uur. II Zwemmen Qubkampioenschap van ZV Onderdak. Cwatie: zwembad Onderdak, Zierikzee. Aanvang: 18.00 uur. —zaterdag li Autocross Derde wedstrijd om het open Zeeuws- «iaams kampioenschap. Locatie: Klak- baan te Schoondijke. Aanvang: 13.00 uur.Prijsuitreiking omstreeks 17.30 uur. lö! Motorsport Wegraces Wemeldinge. Voor Tovami Automatenklasse, Sportklasse, Formu- «lasse. Standaardscooterklasse, Expi re en Bridgestone scooterklasse, «rste training 9.00, eerste wedstrijden 300 uur, prijsuitreiking 17.00 uur. Cir- wit kanaaleiland te Wemeldinge. Clubcross. Organisatie: MSV De Uitlaat, tossen: mini's, 65cc, 85 cc, veteranen, Moren 125 en 250/500cc, senioren «cc en 250/500cc. Training: 10 uur, ^strijd 12 uur. Locatie: Vlissingen- I Paardensport Concours hippique LR en PC De Haring- 'uters. Dressuur. Paarden. 9.00 uur: WasseM2, Ml, L2, LI en B. 9.30 uur: klas- 10.30 uur: klasse Z2. 13.30 uur: onn proef voor a"e klassen. Pony's, «uur: klasse M2, L2 en B. 9.20 uur: '21. 10.15 uur: klasse Ml. 11.00 lasse L1. 13.30 uur: tweede proef ™oralle klassen. Springen. Pony's. 9.00 uur: klasse B, L, cenZZklassiek, gevolgd dooreen al- datief parcours. Paarden. 11.00 uur: asse B. 12.00 uur: klasse L. 14.00 uur: tosse M, Z en ZZ. Gevolgd voor de klas- -Ben L met een progrssief en voor de M en Z met een jachtparcours. jWaiie hippisch sportterrein aan de APortlaan te Axel J Tennis Axel Rabo-toernooi. Locatie: banen feh v-Xel' Aanvang 10.00 uur. "'kuiken K-5jeugdranglijsttoernooi. R.t3 banen TV De Boskreek, Oude I' eg, Breskens. Aanvang 9.00 uur. "anen dubbeltoernooi. Locatie: Em- "Maat, Kloosteraande. Flessetrekkerstoernooi. Locatie: banen tennisvereniging DOS, Nollebos te Vlis singen. Open C/D-toernooi. Locatie: banen ten nisvereniging 't Halve Maantje, sport park Het Schenge te Goes. Autoschade Baarendstoernooi. Eerste dag. Locatie: banen tennisvereniging Goes, sportpark Het Schenge. 119 Wielrennen Ster van Walcheren voor vrouwen. Tijd rit, Kamperland - Kamperland (13.9 km). Start en finish: Molenweg, Kamperland. Aanvang: 10.00 uur. Ster van Walcheren voor vrouwen. Der de etappe. Kamperland - Kortgene (121 km). Start: Molenweg, Kamperland. Fi nish: Hoofdstraat, Kortgene. Aanvang: 14.30 uur. ■9 Windsurfen 21e Veerse Meer Race. Locatie: bij wind- surfcentrum Schotsman, Kamperland. Inschrijven: tussen 10 en 11 uur. Skip persmeeting 11.30 uur. Categorieën: Formula Windsurfing, Raceboardklasse (9 m2), Raceboardklasse (7,5 m2). Start wedstrijden: 12.00 uur. Zeilen Grevelingen Cup. Zes klassen, drie wed strijdcategorieën en drie toerklassen. Lo catie: Grevelingenmeer. Start: Port Zé- lande. Aanvang: 11.30 uur. Nehalenniawedstrijden. Wedstrijden voor kajuitbochten. Tevens open ZK voor J-24. Locatie: Oosterschelde. Start vanuit Colijnsplaat. Aanvang: 11.00 uur. Negende ORC Club Trophy. Organisatie: watersportvereniging De Honte, water sportvereniging Neusen, Royal Belgian Sailing Club. Locatie: Westerschelde Wedstrijd staat open voor alle ORC Club gemeten jachten. Inschrijving: clubhuis wv. de Honte. Start vanuit Terneuzen: 10.30 uur. zondag Paardensport Dressuur RV Sé-Ros. 9.00 uur: pony's klasse L1 en B. 9.37 uur: paarden klasse B. 10.22 uur: paarden klasse LI. 12.00 uur: paarden klasse L2. 12.15 uur: paar den klasse M2.13.15 uur: paarden klasse M1. 14.00 uur: paarden klasse Z1. 15.30 uur: paarden klasse Z2. Locatie manege De Eendracht aan de Rijkebuurtweg 8 te Vrouwenpolder. HH Tennis Rabo-toernooi. Locatie: banen van TV Axel. Aanvang 10.00 uur. Vechtkuiken K-5 jeugdranglijsttoernooi. Locatie: banen van TV De Boskreek, Ou de Rijksweg, Breskens. Aanvang 9.00 uur. Rabo-De Zwaan dubbeltoernooi. Loca tie: banen van TV Gravelsteps, Tragel West, Schoondijke. Aanvang 10.00 uur. Klorianen dubbeltoernooi. Locatie: Em- mastraat, Kloosterzande. Aanvang: 17.00 uur. Flessetrekkerstoernooi. Finaledag. Lo catie: banen tennisvereniging DOS, Nol lebos te Vlissingen. Open C/D-toernooi. Finaledag. Locatie: banen tennisvereniging 't Halve Maan tje, sportpark Het Schenge te Goes. ATT-toernooi. Eerste dag. Locatie: ba- nan van tennisvereniging De Schenge te Arnemuiden. Autoschade Baarends-toernooi. Twee de dag. Locatie: banen tennisvereniging Goes, sportpark Het Schenge. Open Toernooi. Eerste dag. Locatie: ba nen tennisvereniging de Ruucstoppelen te Sint Philipsland. Zeilen Grevelingen Cup. Zes klassen, drie wed strijdcategorieën en drie toerklassen. Lo catie: Grevelingenmeer. Start: Port Zé- lande. Aanvang: 10.30 uur. Nehalenniawedstrijden. Wedstrijden voor kajuitbochten. Tevens open ZK voor J-24. Locatie: Oosterschelde. Start vanuit Colijnsplaat. Aanvang: 11.00 uur. Negende ORC Club Trophy. Organisatie: watersportvereniging De Honte, water sportvereniging Neusen, Royal Belgian Sailing Club. Locatie: Westerschelde. Wedstrijd staat open voor alle ORC Club gemeten jachten. Inschrijving: clubhuis wv. de Honte. Start vanuit Terneuzen: 10.30 uur. HH Zwemmen Jubileumwedstrijd. Deelname van orga niserende zwemclub De Otters uit Axel, De Schelde, Koewacht en De Honte. Lo catie: open luchtbad te Axel. Aanvang 10.00 uur. Cerestarbeker. Organisatie De Bruinvis, verder deelname van de Schelde, Koe wacht, Scheldestroom en Zola uit Ant werpen. Locatie: open luchtbad Sas van Gent. Aanvang 10.30 uur. Bowlen Tennis door Rob Kramp BOEDAPEST - De waterpolo- vrouwen zijn op de vijfde plaats geëindigd op het EK waterpolo. Het nationale zevental versloeg Spanje gisteren in Boedapest met 10-9 (2-2 3-3 3-3 2-1). Top scorer werd Jorieke Oostendorp met vijf treffers. Danielle de Bruijn maakte 5,9 seconden voor het einde de winnende tref fer uit een strafworp. De vijfde plaats veroordeelt de ploeg tot het spelen van kwalifi catiewedstrijden voor het EK in 2003 en is de laagste klassering van de vrouwenploeg sinds de invoering van het EK in 1985 in door Koen de Vries VLISSINGEN - Wie komende week in Midden-Zeeland een wedstrijdje wil ten nissen kan aan zijn trekken komen. In Goes, Sint Philipsland, Kortgene en Ar nemuiden staan toernooien op het pro gramma. De belangstelling is groot, geen enkele organisatie klaagt over te weinig deelnemers. Op papier is het Autoschade Baarends toernooi in Goes het meest prestatieve. Het evenement, georganiseerd door ten nisvereniging Goes, ontvangt namelijk ook B-spelers. Tot verrassing van de orga nisatie schreven liefst achttien mannen in voor de B-klasse. Harold Schipper is als eerste geplaatst, Marcel Schouw als twee de, Dimitri van Hoof derde en Peter de Vlieger vierde. Het dubbel Schipper/Van 't Westerned gaat als favoriet van start. De B-klasse van de vrouwen telt vijf namen. Merlyn Atoon is als eerste geplaatst, Kim Dijkstra als tweede. Het toernooi van tv Goes telt 278 deelnemers en dat is veel meer dan verwacht. „Vorig jaar hadden we er 196", weet Caroline Daniëls van het organisatiecomité. Het toernooi, dat ook aparte klassen voor veteranen heeft, be gint zaterdag en eindigt op zondag 1 juli. In Arnemuiden staat het Drukkerij Meu- lenberg Arne Tennistoernooi op het pro gramma. Het zou komende maandag beginnen, maar vanwege de grote belang stelling (141 inschrijvingen) voor de C- en D-klassen heeft het organisatiecomité be sloten een dag eerder te beginnen. Zondag wordt om 11.00 uur begonnen, op werk dagen gaan de eerste spelers om 16.00 uur de baan op. In de C-klassen wordt alleen gedubbeld. In het gemengddubbel Cl zijn R. Flohil en E. de Blaey als eersten ge plaatst. In het mannen- en vrouwendub- bel zijn de duo's ingedeeld in poules. In Sint Philipsland wordt vanaf zondag tot en met de zondag daarop de tiende edi tie van het Open toernooi van tennisver eniging De Ruucstoppelen gehouden. Liefst 235 liefhebbers schreven in voor de toemooienklassen vanaf Cl. Ze komen van heinde en verre: van Schouwen-Dui- veland, Tholen, West-Brabant, Zuid-Be veland en vanzelfsprekend ook Sint Phi lipsland. „We zitten helemaal vol", weet interim-organisator Giel van der Est. Net als in Arnemuiden wordt het evenement daarom een dag eerder dan gepland opge start. Het Peelandtoernooi van lawntennisclub Noord-Beveland is er een voor echte vete ranen. Vrouwen van vijftig jaar en ouder en mannen van boven de 55 jaar worden toegelaten. Het toernooi dat voor de vijf tiende keer in Kortgene wordt gespeeld, heeft 68 deelnemers. „We hebben elke keer ongeveer zoveel inschrijvingen", vertelt Hanny Versluis, lid van het organi satiecomité. „Het gaat bij ons vooral om de gezelligheid. Er is een grote groep ten nissers die elk jaar terugkomt. De oudste deelnemer is tachtig." Enkele spelers heb ben nog geen editie gemist, onder wie Dick Dol uit Burgh-Haamstede en Jan van Oeveren uit Kortgene, die aan de wieg stond van het evenement. Het Peeland toernooi begint komende maandag en eindigt de zondag daarop. Aalborg. EK landenteams. Mannen, ein- stand: 1. Engeland 6.613, 2. Duitsland 6.510, 3. Finland 6.508, 8. Nederland 6.030. Vrouwen, eindstand: 1Zweden 6.230,2. Finland 6.225, 3. Engeland 6.117, 9. Ne derland 5.624. Bridge De Griekse Amalia Paterou (links) in duel om de bal met Tania Di Mario van Italië in de halve finale van het EK waterpolo. foto Szilard Koszticsak/AP Tenerife. EK. Vrouwen, tweede ronde: Nederland - San Marino 21-9, derde ron de: Nederland - Tsjechië 25-4. Stand: 1. Engeland64vp's,2. Duitsland 60,3. Italië 56, 4. Hongarije 55,5. Nederland 54. Open teams: Nederland - Liechtenstein 25-4, Nederland Letland 10-20. Stand: 1. Rusland 207 vp's, 2. Noorwegen 204, 3. Griekenland 197,14. Nederland 175. Vlissingen. Zomeravondbridge (resulta ten vanaf 50 procent en hoger). A-lijn, 16 paren: Vermaat/Scheltus 66,84, mw. van Boven/de Koeyer 61,73, dms. Portma- n/lngemeter 57,65, Grootjans/Schouten 53,32, echtpaar Kassenberg 52,81, dms. Engelen/Vogel en dms. Kramer/van Maaren 52,55, dms. Camelot/Jacobs en dms. Kuzee/de Regt 52,03, mw. Bruines se/Scherp 51,53. B-lijn, 12 paren: dms. Grootjans/Schou ten 62,50, Schoof/Wondergem 61,43, mw. Lere/Daane 55,71, dms. Scheltus- /Rijnders 55,00, mw. Posno/Killan 51,79, mw. Schlickelman/Hurkmans 50,36. C-lijn, 10 paren: Leynse/Schutte 64,73, echtpaar Bos 58,93, echtpaar v. d. Laan 54,02, Pruyssers/van Veen 52,68, Pee- ters/Jansen 51,34. Honkbal Oslo. Op de voorgaande acht EK's werd Nederland vier keer Europees kampioen (de laatste keer in '93 in Leeds), twee keer tweede en twee keer derde. Uitzicht op eremetaal had de ploeg in Boedapest niet. „Daar voor is deze ploeg te jong en on ervaren", vond bondscoach Paul Metz. Elf van de vijftien speelsters debuteerden op het EK. „Met de vijfde plaats heb ben we ons doel bereikt. De speelsters hebben de A-status bij het NOCNSF verdiend. Op die basis kunnen we het aantal trainingsuren opvoeren en het oefenprogramma uitbreiden richting Athene 2004." Tegen Spanje lag Oranje voor de tweede keer op dit EK in het wa ter. In de poule wedstrijd werd met 7-6 gewonnen. De verjong de vrouwenploeg speelde in Boedapest vijf duels. Het won er drie (Frankrijk, Spanje twee maal)speelde gelij k tegen Hon- garije en verloor de kruisfinale van Griekenland. De ploeg vertrekt op 1 juli naar Los Angeles voor het toernooi om de Holiday Cup. Op 13 juli reist de ploeg door naar Fukuo- ka voor het WK dat op 19 juli be gint. In Japan mikt bondscoach Metz op een plaats bij de beste acht. De finale op het EK in Boeda pest gaat tussen Hongarije en Italië. De Hongaren wonnen nipt van Rusland (7-6). De Itali anen daarentegen hadden geen enkele moeite met Griekenland: 7-1 .ANP Rotterdam/Capelle a/d IJssel. Europa cup 1, tweede speelronde. Groep A: Nep- tunus(Ned)-San Marino 8-1, Paderborn (Dui) - Mortsel (Bel) 8-7. Stand: 1. Neptu- nus 2-4, 2. San Marino 2-2,3. Paderborn 2-2, 4. Mortsel 2-0 Groep B: ADO - Kransjki Lisjako (Slv) 4-3, Rimini (Ita) - Vi- ladecans (Spa) 10-3. Stand: 1. Rimini 2-4, 2. ADO 2-2,3. Viladecans 2-2,4. Kransjki 2-0. Bussum. EC II. Groep A: Kelteks Karlovac (Kro) - Rychory Mlade (Tsj) 4-5, Mr. Cocker/HCAW - Arga Burlada (Spa) 8-4. Stand: 1. Mr. Cocker/HCAW 2-4,2. Burla da 2-2, 3. Mlade 2-2, 4. Karlovac 2-0. Groep B: CUS Parma (Ita) - Mainz Athle tics (Dui) 10-0 (8 innings). Stand: 1. DPA Kinheim 1-2,2. Parma 1-2,2. Mainz 2-0. Schaken NK, eerste ronde. Van Wely - Nijboer 1/2- 1/2, Piket - Ernst 1-0, Van den Doel - Van der Sterren 1 -0, Tiviakov - Van der Weide 1/2-1/2, Van der Werf - Van der Wiel 1/2- 1/2. Stand: 1. Piket, Van den Doel 1, 3. Van Wely, Nijboer, Van der Werf, Van der Wiel, Tiviakov, Van der Weide 1/2, 9. Ernst, Van der Sterren 0. Schietingen Den Bosch. 1,4 miljoen gulden. Mannen, tweede ronde: Federer (Zwi/4) - Van Lot- tum (Ned) 6-0 6-1, Sluiter (Ned) - Escudé (Fra) 4-1 opgave Escudé, Hewitt (Aus/1) - Ivanisevic (Kro) 6-4 7-6, Eiseneer (Bel) - Gustafsson (Zwe) 6-4 6-7 6-0. Dubbel, kwartfinales: Haarhuis/Schalken (Ned/3) - Barnard/Thomas (ZAf/VSt) 7-6 4-6 6-1. Shimada/Wakefield (Jap/ZAf) - Sluiter- /Wessels (Ned) 4-4 opgave Wessels. Vrouwen, kwartfinales: Clijsters (Bel/1) - Brandi (VSt) 6-3 6-4, Henin (Bel/2) - Bovi- na (Rus) 6-4 6-4,Toeljaganova (Oez) - Pa- nova (Rus/7) 1-6 7-6 6-4, Dokic (Joe/4) - Nagyova (Slw/5) 6-2 6-0. Dubbel, kwart finales: Clijsters/Oremans (Bel/Ned/3) - Dementieva/Dokic (Rus/Joe) 7-5 6-4, De- chy/Nagyova (Fra/Slw) - Grant/ Weing- artner (Zaf/Dui) 7-5 6-2. Londen. Wimbledon, kwalificatie. Vrou wen, derde ronde: Boogert (Ned/10) - Yoshida (Jap) 6-47-6. Goes. Fortis-toernooi. 't Halve Maantje. HE Cl: Martijn Hendriksen - Sjaak Lo- kerse 6-4 6-2, Patrick Katsman - Remco Paauwe 6-2 6-3, Fran?ois Janse - René Lindenbergh 6-4 6-0. HE C2: Sjaak Lo- kerse - Ernst-Jan Doorduin 3-6 3-6, Rem co Paauwe - Dik Breure 6-0 2-6 6-0. HE Dl Marcel Ravenstein - Bas Smits 7-6 4-6 0- 6. HE D35+: Jan van de Vrede - Eddy Kal- au 1-6 5-7. DE C2: Naomi Hillebrand - Marjolein Zevenbergen 6-0 6-4. DE D1Il se van Ombergen - Marjolein Zevenber gen 6-1 6-3. HD C1: Piet Bek/Chris Ver steeg - Koen Bins/Menno Kole 1 -6 6-7. HD C2: Harry van Gelleken/Rens de Klerk - Wilfried van Heze/Bram Kot 3-6 6-3 6-1. HD Dl: Huib de Koster/Ron Westerweel - Johan Jongsma/Frans Valk 4-6 6-4 3-6. GD C1: Saskia Oranje/Roy van Hartings- veld - Irene Roozenburg/Rene Flohil 6-1 6-3. GD Dl: Jolanda Kot/Wilfried van He- ze - Ria Koehorst/Hans Koehorst 6-0 6-4, Nel Boom/Jan Braam - Katrien van Sab- ben/Huib van Sabben 6-2 6-1, Jacqueline Suurland/Wilfried Aarts - Ellen van der Heijden/Jos van der Heijden 1-63-6. Voetbal WK-kwalificatie, Noord- en Midden- Amerikaanse zone. Verenigde Staten - Trinidad en Tobago 2-0 (2-0). 2. Razov 1- 0,20. Stewart 2-0, Honduras - Mexico 3-1 (1-0). 32. Pavon 1-0, 55. Pavon 2-0, 64. Pavon 3-0, 86. Ruiz 3-1, Costa Rica - Ja maica 2-1. 4. Marin 1-0,10. Lowe 1-1,39. Wanchope 2-1. Stand: 1. Verenigde Sta ten 5-13, 2. Costa Rica 5-10, 3. Honduras 5-8,4. Jamaica 5-5,5. Mexico 5-4,6. T rini- dad en Tobago 5-1. Eerste drie landen plaatsen zich voor WK 2002. Wielrennen Vrije Schutters 's-Heerenhoek. Wip 1: eerste hoofdvogel J. Vermeule, Edele Handboog; tweede hoofdvogel L. de Hond, Spranus II; eerste zijvogel Chris ten, tweede zijvogel Gert, beiden Rumst (Belgie); derde zijvogel J. Harinck, Diana; vierde zijvogel loting; eerste kal J. Plat- schorre, Zorgvlied; tweede kal M. de Jon ge, Soranus II; derde kal P. J. Oosthoek, Vrije Schutters; vierde kal loting. Wip 2: eerste hoofdvogel A. Rijk, ADLM; tweede hoofdvogel J. Platschorre, Zorgvlied; eerste zijvogel A. van de Dries, Vrije Schutters; tweede zijvogel M. Joosse, Edele Handboog; derde zijvogel C. Boon man, vierde zijvogel R. van Eykeren, bei den Vrije Schutters; eerste kal N. van de Dries, Eensgezindheid; tweede kal P. Vet te, derde kal B. Delheze, beiden Concor dia; vierde kal loting. Sportprijsvragen Lucky Day: 8-11-15-16-18-20-25-28- 30-38-39-41-44-49-57-59-62-75-77- 78. (onder voorbehoud) Ronde van Zwitserland, derde etappe: Reinach - Baar. 1. Bortolami (Ita) 162.7 km in 3.46.29, 2. Wrolich (Oos). 3. McE- wen (Aus) 2.53, 4. Tombak (Est), 5. Rus- kys (Lit). Algemeen klassement: 1. Bortolami 8.23.20, 2. Wrolich 0.06, 3. Armstrong (VSt) 2.35, 4. Knaven 2.38, 5. Laurent Jalabert (Fra) 2.40. Ronde van Idaho. Vrouwen. Negende etappe. Twin Falls - Buhl: 1. Bessette (Can) 107 km in 2.43.49,2. Rossner (Dui), 3. Arndt (Dui). Algemeen klassement: 1. Bessette 20.0419, 2. Arndt 3.20, 3. Polikeviciute (Lit) 7.07. Vlissingen. Ster van Walcheren. Eerste etappe. Middelburg - Vlissingen over 97 kilometer. 1. Anouska van der Zee 2.28.49 (tien seconden bonificatie), 2. Fonny Wekema op 10 seconden (zes se conden bonificatie), 3. Sonja Pfister-van Kuik op 12 seconden (vier seconden bo nificatie), 4. Yvonne Brunen zt, 5. Debby Mansveld zt, 6. Christine Mos zt, 7. Cindy Pieters zt, 8. Andrea Bosman zt, 9. Lada Kozlikova zt, 10. Patricia Hermes zt, 28. Mirjam Dieleman zt, 35. Baukje Doedee zt. Algemeen klassement: 1. Van der Zee 2.28.39, 2 F»fister-Van Kuik op 8 secon den, 3. Wekema 0.14,4. Mansveld 0.16,5. Mos 0.19, 6. Cheatley 0.20, 7. Kaagman 0.21,8. Belleterzt,9. Ingelszt, 10. Brunen 0.22,32. Dieleman zt, 39. Doedee zt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 23