Plan amusementspaleis in Goes PZC Auto Renault Dijkwel B.V. Vlissingse beraamde moord op echtgenoot OM eist driejaar voor verkrachting en ontucht dochter Vierdaagse Oostkapelle weer populair 22 MILJOEN MENSEN OVERLEDEN AAN AIDS AIDS Zeelandhallen maken plaats voor beurshallen, concertzaal en bioscoop '16 Kreekloop Inloopochtend van CDA-Veere Rommelmarkt Koudekerke Kijkavond Rommelmarkt Geen straf voor Vlissingse brandstichter 0 STOP vrijdag 22 juni 2001 door Rolf Bosboom GOES - De Zeelandhallen in Goes maken plaats voor een groot evenementen- en amuse mentspaleis. Daarin komen, be halve nieuwe beurshallen, on der meer een concertzaal, een bioscoop met vier zalen en een automatenhal. De investerings maatschappij Delta Trust Pro ject uit Amsterdam heeft over de opzet deze week een akkoord bereikt met de gemeente Goes. De Zeelandhallen denken al enige tijd over nieuwbouw, om dat het huidige complex niet meer voldoet. Daarbij is steeds de insteek geweest om te komen tot een bundeling met andere voorzieningen. Om de opzet te kunnen financieren is Delta Trust Project in beeld gekomen. Die realiseert het project, waar mee tientallen miljoenen gul dens zijn gemoeid, en gaat de verschillende onderdelen ver huren aan exploitanten. De investeringsmaatschappij en de gemeente zijn het woens dag eens geworden over de op zet van wat 'Zeeland Expo Park' gaat heten. Het nieuwe complex bestrijkt zowel de hui dige plek als het parkeerterrein. De nieuwe beurshallen, inclu sief een aparte zaal ('music hall' voor grootschalige theaterpro ducties en concerten, worden alleen al zo'n 12.000 vierkante meter groot, 5000 vierkante me ter meer dan nu. Andere onderdelen van de plan nen zijn een bioscoop met vier zalen en in totaal 600 stoelen, een attractie die vergelijkbaar is met het familievermaakpavil- joen Carrousel bij Het Arsenaal in Vlissingen (speelautomaten, maar geen gokkasten), sportie ve attracties zoals een kartbaan en een klimwand, amusement met virtual reality en onder steunende diensten, zoals con gresachtige voorzieningen, voor ondernemingen die ook op be drijventerrein De Poel zijn ge vestigd. Het complex wordt aanzienlijk groter, hoger en moderner dan het huidige. Het moet ook be duidend fraaier worden dan de Zeelandhallen, zodat een ware blikvanger langs de Deltaweg ontstaat. Ten zuiden van het be staande terrein komt een nieuw parkeerterrein met zo'n 1200 plaatsen. Het transferium wordt daar onderdeel van. Al eerder is afgesproken de bereik baarheid voor het autoverkeer te verbeteren door een recht streekse aansluiting te maken op de toekomstige rotonde op de kruising van de A. Fokkerstraat en de afrit van de Deltaweg. Wethouder S. Heijning zegt 'buitengewoon blij' te zijn met de ontwikkelingen. „Dit is een enorme stap vooruit voor Goes." Er is nog wel goedkeuring van zowel de gemeenteraad als de provincie nodig, vooral vanwe ge de noodzakelijke wijziging van het bestemmingsplan, maar Heijning verwacht op dat punt geen problemen. „Wat ons be treft gaat het absoluut door." De gemeente is ook direct betrok ken als eigenaar van het par keerterrein. Eigenaar R. van Vliet van de Zeelandhallen vindt dat de ge meente 'wat voor haar beurt praat'. Nu de gemeente zich in het concept blijkt te kunnen vinden, kunnen hij, de investe ringsmaatschappij en kandi daat-exploitanten gaan praten over de verdere invulling en daadwerkelijke afspraken ma ken. Dat gebeurt een dezer da gen. „Nu pas gaat het concrete vormen aannemen." Van Vliet, die verder niet al te zeer op de plannen in wil gaan, verwacht dat de nieuwbouw op z'n vroegst volgend jaar mei kan beginnen. Namens de investeringsmaat schappij en de Zeelandhallen heeft P. Palm van The Real Esta te Concept Company uit Breu- kelen de besprekingen met de gemeente Goes gevoerd. In af wachting van de komende ge sprekken met de beoogde part ners in het project, onthoudt hij zich, van commentaar. WESTKAPELLE - De Evene mentencommissie Westkapelle Actief houdt woensdag 27 juni in samenwerking met Dynami ca de kreekloop. De afstanden zijn 2,7 en 5,4 kilometer-. De start is om half acht aan de Ridder kerklaan in Westkapelle. door Aector Dooms MIDDELBURG - Tegen een 46- jarige inwoner van Vlissingen is gisteren bij de rechtbank drie jaar cel geëist. Officier van jus titie H. den Hartog achtte bewe zen dat de man zijn dochter heeft verkracht en ontucht met haar heeft gepleegd. De verkrachting zou in juli 1996 hebben plaats gehad in de wo ning van de verdachte, toen ze als dertienjarig meisje bij hem was ingetrokken. De ontucht zou zich hebben afgespeeld tus sen haar vijfde en tiende jaar. Gisteren kwam het slachtoffer hierover getuigen. De seksuele handelingen, die ze tijdens die periode ongeveer 75 keer zou hebben ondergaan, vonden plaats op het moment dat haar moeder het ontbijt klaar maak te. „Als we 's ochtends in bed la gen, betastte hij mijn vagina." Ze beschreef de verkrachting in haar eigen woorden. „Ik lag op de bank te slapen toen mijn va der me beetpakte en op de grond smeet. Ik riep: 'dit is je eigen vlees eri bloed.' Hij deed mijn broek uit, ging bovenop me lig gen en legde zijn hand op mijn mond. Ik heb met een smoes de woning kunnen uitvluchten. Daarna heb ik eerst nog in Vlis singen rondgelopen alvorens naar mijn vriendin te gaan." In die periode leefden haar ou ders, die niet getrouwd waren, gescheiden. Ze was na een ruzie met haar moeder bij haar vader gaan inwonen. Met het verhaal over de verkrachting keerde ze terug bij haar moeder. Die deed er niets mee. Toen ze achttien jaar werd, deed ze eind 2000 zelf aangifte bij de politie. De offi cier wees op de slechte thuissi tuatie, waar zich het nodige ge weld heeft afgespeeld. Ze werd in haar visie gesterkt door de verklaringen van het slachtof fer. „Ze is ontzettend gekwetst, verdrietig en boos. Het is ver schrikkelijk als je eigen vader je zoiets aandoet. Het staat nog steeds op haar netvlies." De verdachte, die gisteren de feiten ontkende, was in 1994 veroordeeld wegens verkrach ting van zijn partner; de moeder van het slachtoffer. Raadsman J. Albicher vroeg zijn cliënt vrij te spreken. „De aangifte is vals en leugenachtig. Zij is onbetrouw baar. Het is een probleemkind. Dit is een wraakactie." Het slachtoffer zei dat ze al die jaren heeft geprobeerd om het weg te stoppen. „Maar het lukt me niet. Ik heb levenslang, maar dan moet hij ook boeten." Het slachtoffer claimt van haar va der tienduizend gulden smar tengeld. De rechtbank doet 4 juli uit spraak. MELISKERKE - CDA-gedepu- teerde R van Geel uit Noord- Brabant spreekt morgen tijdens een inloopochtend voor het CDA-Veere. De bijeenkomst vindt plaats in het Zijdemuse um in Meliskerke en begint om 10 uur. Van Geel spreekt om half twaalf over het onderwerp 'Samen ruimte delen'. De in loopochtend duurt tot 12 uur. De kinderen kunnen knutselen en de volwassenen kunnen gra tis het museum in. KOUDEKERKE - De Dorps vereniging Koudekerke houdt morgen een rommelmarkt op het Dorpsplein van 9 tot 15 uur. Aan de markt doen ook plaatse lijke ondernemers en vrijwilli gersorganisaties mee, zoals Welfare, Unicef en de dierenam bulance. Om 10 uur vindt een verkoping bij opbod plaats. De opbrengst van de markt wordt gebruikt om activiteiten te or ganiseren voor de inwoners van Koudekerke. VLISSINGEN - De politie houdt maandag 25 juni een kijk avond voor mensen van wie de fiets gestolen is. De kijkavond vindt plaats in het politiebureau in Vlissingen aan de Molen straat en duurt van 19 tot 20 uur. De politie vraagt kijkers de aan gifte van diefstal mee te nemen naar het bureau. VLISSINGEN - De Stichting Majoraat in Vlissingen houdt zaterdag 7 juli in en buiten de mensa aan de van Hogendorp- weg een rommel- en snuffel- markt. De markt duurt van 9.00 tot 15.00 uur. De driejarige Mariëlle de Voogd wordt aan het eind van de avondvierdaagse door haar moeder ingehaald. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek OOSTKAPELLE - Het gaat goed met de avondvierdaagse in Oostkapelle. Vorig jaar liepen 250 deelnemers de tocht. Dit jaar verwelkomde de organisatie 375 deelnemers. „Daar zijn we blij mee", zegt L. van Daalen van het comité Avond 4 Daagse Oostkapelle. „We waren bang dat we op de 250 deelnemers zouden blijven hangen." Het is het tweede jaar dat het comité de vierdaagse organiseert. Voorheen deed de VW dat, maar met de fusie van de ver schillende VW's op Walcheren hield dat op. „In 1999 vond daardoor helemaal geen vierdaagse plaats. Met onder meer de wandelsportbond is besloten de tocht zelf op te starten", vertelt Van Daalen. „We waren bezorgd of de vierdaagse zou aan slaan. Maar we hebben nieuwe wandel routes en we kunnen nu constateren dat we echt aan een herstel bezig zijn." De deelnemers van dit jaar hadden dan ook niets te klagen. Ze troffen droog weer en niet al te warm weer. „Het was eigenlijk perfect wandelweer", aldus Van Daalen. „En de Oostkapelse middenstand heeft er voor gezorgd dat de deelnemers onderweg op een traktatie konden rekenen." De vierdaagse werd gisteravond feestelijk afgesloten. De deelnemers werden inge haald door familie en vrienden die op het parkeerterrein aan de Domburgseweg klaar stonden met bloemen. Onder bege leiding van de Boerenkapel legden de wandelaars de laatste meters van de vier daagse van 2001 af. door Aector Doorns MIDDELBURG - Een 26-jarige vrouw uit Vlissingen gaf giste ren bij de rechtbank in Middel burg toe dat ze anderen heef- taangezet haar echtgenoot te vermoorden. Huwelijksproble men hadden haar eind 1999 op die gedachte gebracht. Het plan ging uiteindelijk niet door. Dat nam niet weg dat offi cier van justitie A. Flikweert de mislukte uitlokking tot moord bewezen achtte. Hij eiste tegen de Vlissingse een straf gelij k aan het voorarrest en tbs met voor waarden. De potentiële moordenaars hoefden het niet voor niks te doen. Zo beloofde de vrouw één van hen dat hij haar woning van twee ton zou krijgen, mits het plan zou worden uitgevoerd. In dezelfde periode had ze de man nen ruim drieduizend gulden gegeven. Daarnaast mochten ze seks met haar hebben, hoewel ze gisteren verklaarde dat ze uit van angst geen nee had dui-ven zeggen. „Ze ging ermee ak koord, omdat ze van haar echt genoot af wilde", wierp de offi cier tegen. Flikweert sprak van een ernstig delict. „Het gaat tenslotte om moord. Zij dacht met beloftes, geld en giften in natura anderen over te halen om haar man te doden, maar zij voelden zich niet geroepen." In de war De verdachte zei op zitting zich niet alles meer te herinneren, omdat ze toen psychisch in de war was. Ze legde contact met een Turkse man en had tegen hem gezegd: „Ik wil van mijn man af." Later heeft ze afstand van haar plan genomen. Ze was eerst een tijdje spoorloos. Ze heeft daarna in voorlopige hechtenis gezeten en is opgeno men geweest in de psychiatri sche afdeling van Vrederust in Halsteren. Door haar zwanger schap in de kliniek is de gesloten therapie overgegaan naar een ambulante behandeling. Raadsman D. Olie meende dat zijn cliënte weliswaar het spel letje was begonnen, maar hij vond dat de mannen het spelle tje net zo goed hadden meege speeld. „Alleen maar om er zelf beter van te worden. Ze was in trance en had het zelf niet in de gaten. Ze had een stoornis. Deze zaak hoort dan ook niet inhei, strafrechtelijk circuit thuis; Olie vond verder dat er rekenino diende te worden gehouden het elektronisch toezicht datdè vrouw een jaar lang heeft on dergaan. De rechtbank doet 4 juli uit. spraak. MIDDELBURG - Officier van justitie A. Flikweert kon giste, ren bij de rechtbank in Middel burg geen straf eisen tegen een 44-jarige inwoner van Vlissin gen. Volgens gedragsdeskundi gen konden de man het aanste ken van een brand in zijn woonplaats niet worden aange rekend. Flikweert nam die - clusie over. Ook kon hij zich vinden in he: advies van de psycholoog end: psychiater dat de Vlissinge voor zijn stoornis een jaar las behandeld dient te worden c een psychiatrisch ziekenhuis. De verdachte was compleet c de war toen hij 23 maart dit jas: een school aan de Rembrandt- laan in brand stak. Hij sc gisteren van de schade, 76.000 gulden bleek te bedra gen. Op dezelfde dag had hij ooi nog een auto in brand willenste ken, maar dat bleef bij een po ging. Een vermeend complot bi; de politie zou hem ertoe bew> gen hebben om de branden te stichten. Die waandenkbeeldea zouden zijn beïnvloed door zip toenemend softgebruik, ds breuk in zijn relatie en het over lijden van zijn ouders. De Vlissinger gaf de voorkeu: aan een ambulante behande ling. Hij werd in zijn meningge- steund door een reclassering.?- werker. „Ik heb thuis nog zoveel te doen. Ik weet wat het is. k heb zelf nog in de psychiatrii gewerkt. Ik zou liever aan dean- dere kant van de tafel zitten' was zijn reactie. Flikweert rea liseerde zich dat zijn situatie verbeterd was, maar hij hand haafde zijn standpunt om de man een j aar lang klinisch tebe- handelen. Uitspraak op 4 juli. Gildeweg 16, 4383 NK Vlissingen. Tel. 0118-417130. www.dijkwel.nl ÏNAUI.T Ertainil ScIrMlcbedrijt RENAULT Drive-in Service En dat aantal stijgt nog steeds. Steun daarom Stop Aids Now! Een initiatief van: Aids Fonds, Hivos, ICCO, Memisa en Novib. Meer weten? Kijk op www.StopAidsNow.nl of bel 020-5287828. Giro 60.30.90. De Renault Scénie is er vanaf f 41.496.-/€ 18.829.61 ind BTW cn BPM, cxcl. ve r wijd crïÏKjsÈIj'd rage, leges en af f 973,-/€ 441,53 per maand via Renault Financial Services. Full operational lease cxcl. BTW. brandstof rosten rijklaar maken. Het getoonde model kan afwijken van de standaarduitrusting Informeer ook naar het Pack Vacances op de andere Scémc-modellen. ""SJÜiïÜilSS 12 jaar plaatwcrkgarantie Leaseprijs van- n vervangend vervoer op basis van 48 ma3ndert/20.000 km per jaar. Min /max. verbruik: 5,7-9,5 I/100 km. resp. 17,5-10,5 km/1. COj-uitstoot resp. 152-224 g/km Prijs- cn spccificatiewijziginqcn voortiehoudw. Nu tijdelijk op de Renault Seénic Expression, het Pack Vacances voor f 995, Elke Renault Scénic Expression is standaard uitgerust met: ABS met noodstopbekraehtiging Electronic Stability Program (niet op automaat) 1 front- en zij-airbags zijruit-airbags centrale portiervergrendeling met afstandsbediening elektrisch bedienbare ramen vóór Nu nog completer met Pack Vacances: elektrisch dubbel sunroof radio/cd-speler met satellietbediening elektronisch geregelde airconditioning www.renault.nl Uw voordeel op het Pack Vacances Expression is f 2.795,-/€ 1268,32

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 16