Lang weekend vluchten naar het eiland Werchter Het is nu tijd om terug te gaan 11 Madonna in ruil voor seks Whitney draagt toch bont Kiss krijgt eigen doodskist GETIPT vrijdag 22 juni 2001 rnsmtSSUmtifm - sÊBÊMmÊl»% *rn£mmmp •- r-4>- i „-tag *'W3|Éfö - ■TfrW I Werchter enkele jaren geleden: regen maakte van het festivalterrein een modderglijbaan. foto GPD Madonna en seks? Geen combinatie waar je echt van op kijkt. Het bracht een Duitse website op het idee kaartjes voor het concert van Madonna in Berlijn te verkopen voor een wilde nacht met een van de redacteuren of redactri ces. Aan alles was gedacht: niet alleen hetero's konden mee doen, ook homo's en lesbiennes. In totaal meldden zich 22 kandi daten. Madonna zelf wil haar imperium richting horeca uit breiden. Ze is momenteel in Londen op zoek naar een ge schikte locatie voor een cock tailbar. GPD TT Thitney Houston ligt in de V V clinch met dierenbescher mingsorganisaties in Amerika. En niet voor de eerste keer. De diva wordt nu verweten bont jassen te dragen. De organisa ties hebben aangekondigd hin derlijk aanwezig te zullen zijn bij de uitreiking van een belang rijke prijs aan Whitney binnen kort in Las Vegas. Houston zelf kan er niet mee zitten. Ze heeft alvast gezegd haar mooiste bontstola aan te trekken. GPD Rock Werchter, de naam zal bij velen een belletje doen rinkelen. Het festival van onze zuiderburen be hoort inmiddels tot de vijf grootste ter wereld en trekt al jaren een groot aantal Ne derlanders. Dit jaar bestaat het festival een kwart eeuw. Tijd voor een gesprek met or ganisator Herman Schuere- mans over vijfentwintig jaar Rock Werchter. Vierenvijftig bands beklim men volgend weekend (29 juni t/m 1 juli) de podia van het Werchter festivalterrein. Grote namen als Deftones, Tool, Base ment Jaxx, Stereo MC's, Sting en Black Crowes, maar ook plaatselijke namen als Hoo- verphonic, Novastar en uit Ne derlandse hoek Krezip, Post men en Anouk. Dat is wel eens anders geweest. Herman Schueremans: „Offici eel bestaat Rock Werchter nu vijfentwintig jaar. Maar twee jaar voor de start begonnen we in Werchter al met een klein fes tival. Ik geloof dat er toen vijf tienhonderd bezoekers waren en zeven Belgische bandjes. Het jaar erop werden hier al Neder landse bands aan toegevoegd, waaronder Jan Akkerman en Kayak. Torhout startte vervolgens ook een festival. Bands kwamen toen eerder naar België voor twee optredens, in Werchter en in Torhout. Doordat de wereld op muzikaal gebied kleiner en daardoor eigenlijk ook groter werd; met meer festivals en we reldtournees, hebben we beslo ten de festivals samen te voegen. Vandaar de oorspronkelijke naam T/W, die overigens ook nog steeds gehanteerd wordt. Vooravond De aankomende editie is vol gens Schueremans weer aange vuld. Werd de vrijdagavond van het meerdaagse festival eerder nog als 'vooravond' gezien, van af dit jaar is het een volwaardige dag, de eerste dag van drie da gen muziek. Het draait bij Rock Werchter echter niet alleen om muziek, het lijkt ook een sociaal toevluchtsoord. „Muziek heeft een groter communicatiever mogen dan religie. En het brengt mensen samen op grond van verdraagzaamheid. Mensen kunnen zich in elkaar vinden op basis van de muziek of het geza menlijke gevoel om voor even uit die drukke, prestatiegerich te wereld te stappen. Drie dagen op het zogenaamde eiland Werchter biedt die mogelijk heid." Dance neemt bij zowel festivals als in de wereldwijde hitlijsten een steeds belangrijkere plaats in. Schueremans ziet de muziek van vandaag ook steeds com plexer worden.,Of liever ge zegd: rijker. Vroeger had je aan zeven bands genoeg om samen een compleet schilderij te vor- Herman Schueremans, organi sator van Rock Werchter: „Mu ziek heeft een groter communi catievermogen dan religie." men van het muzikale aanbod. Tegenwoordig is dat aanbod zo groot met alle verschillende genres die samenkomen, dat je het niet meer met een tiental bands kunt uitdrukken." En de bezoekers betalen ervoor, 178 gulden voor het complete programma (drie dagen), of on geveer 90 gulden per losse dag. Dat valt mee, gezien de hoeveel heid bands en daarmee gemoei de prijzen, om van andere orga nisatorische kosten nog maar te zwijgen. Schueremans is open hartig: „Een kleinere band die zichzelf nog moet bewijzen, zal natuurlijk dolblij zijn om te mo gen spelen. Ze treden niet hele maal gratis op nee, maar vragen tussen de twintig- en vijftigdui zend gulden. Bij de echt grote bands is het een ander verhaal. Dan varieert de prijs toch wel van tweehonderdduizend tot vijfhonderdduizend dollar! Grote opkomst Gelukkig staat Rock Werchter weer een grote opkomst te wachten. Net als vorig jaar zul len honderdduizend mensen het festival bezoeken. Niet alleen de bezoekers verheugen zich erop, ook Herman Schueremans pro beert van het evenement te ge nieten, zonder stress. „Zodra de deuren opengaan, moet je er als organisatie relaxed instappen. Alles moet vooraf goed geregeld zijn, en dan is het een kwestie van de boel overzien en ter plek ke eventuele probleempjes op lossen. Een festival is en blijft immers een levend iets. Bij wel ke bands ik als het uitkomt ze ker te vinden ben? Tool, Manu Chao, Aimee Mann, Faithless, Granddaddy, Laurent Gamier, eigenlijk teveel om op te noe men." Kyra Goede Rock Werchter of T/W 2001: 29 juni t/m 1 juli. Voor meer infor matie of het bestellen van tic kets: www.rockwerchter.be. In Nederland zijn ook nog kaarten beschikbaar bij de Nederlandse ticketservice en de bekende voorverkoopadressen. Roselie Huis in 't Veld (18) uit Middelburg is via de Rotary uitgezonden als u itwisselingsstudent naar Australië. Ze brengt in de ze krant verslag uit van haar belevenissen daar. Vandaag doet zij dat voor de laatste keer. Mijn jaar hier zit erop. It's all over. Over een paar dagen ga ik het land van de kangoeroes verlaten. Het land waar ik een jaar gewoond heb, waar ik veel dingen heb meegemaakt, waar ik veel vrienden heb gemaakt en waar ik heel veel heb geleerd. Ik heb hier een heel nieuw leven opgebouwd en binnenkort zal ik alles achter moeten laten. Ik moet vaarwel zeggen tegen vrienden die ik misschien nooit meer zal zien. Op dit moment weet ik niet goed hoe ik me moet voelen. Blij om dat ik mijn familie en vrienden in Nederland weer ga zien? Blij omdat ik weer door het oude vertrouwde Middelburg kan lo pen en alle normale Nederland se dingen kan doen? Of ben ik verdrietig omdat ik gedag moet zeggen tegen mijn vrienden hier en omdat ik dit land, waar ik me thuis voel, moet verlaten? Mijn gevoelens veranderen zo'n beet je elk uur. Ambassadeur Ik wist niet wat ik moest ver wachten toen ik naar Australië vertrok. Ik wilde veel mensen ontmoeten, veel over het land leren, veel over mezelf leren en ik wilde mensen informeren over Nederland, ik ben tenslotte Roselie zwemt met een dolfijn in Seaworld. een ambassadeur van Neder land. En dat is wat ik heb ge daan. Er zijn al een paar mensen die me op komen zoeken zodat ik ze ons mooie landje kan laten zien. Het is gek, maar als je een jaar weg bent van het land waar je geboren en getogen bent, krijg je meer respect voor dat land. Ik ben zelfs een beetje trots op Ne derland! Het Rotary uitwisse lingsproject is naar mijn mening het beste van de wereld. Het is eng om een jaar van huis te gaan, naar een land waar je niemand kent, maar de Rotary club vangt je erg goed op en ze staan altijd voor je klaar. Het is goed dat je verschillende gastfamilies hebt, zo leer je in verschillende gezin nen te leven. Deze laatste dagen bestaan uit afscheidsfeestjes, speeches schrijven en spullen inpakken. De Rotary club heeft een af scheidsfeestje voor me georga niseerd en de school heeft een speciale bijeenkomst georgani seerd met al mijn leraren en de leerlingen van mijn jaar en mijn gastfamilies. Mijn laatste avond in Australië zal ik doorbrengen met alle mensen die belangrijk voor me waren dit jaar en dan is het echt tijd om vaarwel te zeg gen. Op het vliegveld zullen er heel wat tranen zijn. Maar zoals ik heb geleerd: 'Don't be sad be cause it's over, be happy becau se it happened.' Mijn jaar in Australië was te gek voor woorden. Het is nu tijd om te gaan. Vaarwel Australië, Ne derland: Ik kom eraan! Kiss mag nog steeds bestaan, de heren zijn wel gefasci neerd door het einde. Speciaal voor de fans hebben ze de Kiss Kasket op de markt gebracht, de Kiss-doodskist. De kist, ver sierd met het logo van de band, zal waarschijnlijk vooral dienstdoen als koelbox vanwe ge de uitstekende isolerende ei genschappen. De Kiss Kasket is te verkrijgen via de officiële Kiss-website: www.kissonline- com. GPD Weekend Kats Tijdens het Midzomernacht Weekend Kats zijn er ook activi teiten voor de jeugd. Vanavond (vanaf 19.00 uur) wordt het weekend geopend met een bar becue waarbij de Vlissingse popgroep Notabene een concert geeft (in dorpshuis De Vriend schap). Morgenmiddag leest Geertrui Daem in de Prinses Margriet- school voor uit haar pas ver schenen kinderboek Troetel (14.30 uur). Om 15.00 uur treedt de clown Frankel op in het dorpshuis van Kats. Muziekschool Leerlingen van de Zeeuwse mu ziekschool geven vanavond vanaf 20.00 uur een concert in de SOW-kerk in 's-Heer Arends- kerke. Anywave Op het Zierikzeese Anywave- festival (bij Brogum) treden vanavond vanaf 20.30 uur de volgende bands op: El Nino, Brainpower, Beatbusters feate- ring Def P en Cornflakes. Morgen zijn vanaf 13.45 uur op tredens te zien van: Puk, Coun terpart, Dimension Seven, Echostate, Downer, Celldust, Rebba the Loon, Formica, Dj Cone, Till Dawn, Holmes Gang, Crosshead and the Southside Horns. Rock Around The Bridge In Sas van Gent wordt morgen avond tijdens Rock Around The Bridge (op het festival terrein bij de brug) vanaf 17.00 uur opge treden door achtereenvolgens de Swamp Sycamore Momma, Pillar, Under Cover, Johan en DeDijk. Cabaretnacht In de Stadsschouwburg Middel burg wordt morgen de Caba retnacht gehouden. Evenals vorig jaar is de groep NUHR aanwezig, maar wie er verder optreden is weer een verrassing. De Cabaretnacht begint om 22.00 uur. Musical Het kinderkoor van de regio Walcheren van de Zeeuwse Mu ziekschool brengt morgen avond de musical Vlieg in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Aanvang 19.30 uur. Grandpa Nick De Grandpa Nick Sessieband treedt zondag op in Café Brook lyn in Middelburg. Verschillen de gasten zingen daarbij: Brian van Zwietering (Dobby Bro thers), Danny Polfliet (Elvis Presley), Lana Wolf (Abba), Jo hannes Papilaja (Cool and the Gang) en Marjon van Iwaarden (Tina Turner).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 11