Blaauwe Hofke vreest asielzoekers PZC Roefelaars knijpen de neus dicht Onderzoek naar invulling nieuwe haventerreinen PZC College Hontenisse wil rondweg Terhole Molenboekje is direct gedateerd 19 directie zorgcentrum heeft geen bezwaar tegen opvang op aangrenzend perceel Vrijspraak voor chauffeur Man valt uit invalidewagen Vlissinger mag half jaar niet rijden Sassenaar gooit stoel door raam Auto schampt fietser Half jaar cel voor afperser Brandweer Westkapelle verhuist CA CAPFENDIJK VOLVO Vogelmiddag Rockband 505 in Groede donderdag 21 juni 2001 Hoor Sheila van Doorsselaer HULST - De directie van zorg centrum de Blaauwe Hoeve in Hulst staat niet onwelwillend tegenover de komst van een asielzoekerscentrum achter het zorgcomplex. Het Centraal or gaan Opvang Asielzoekers (COA) heeft op aanwijzen van de gemeente Hulst de locatie ge ïnventariseerd. De bewoners de aanleunwoningen van het Blaauwe Hofke zeggen dat de komst van de vluchtelingen hen bang maakt. Hulst heeft het COA onlangs een lijst met mogelijke locaties voor eenazcmoeten presenteren. De ze aanvraag van het COA werd gesteund door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Elke gemeente die nog geen voorzieningen voor vluchtelin- aangewezen heeft, kreeg brief. Hulst heeft daarom de wei achter de Zandstraat bij de Blaauwe Hoeve aangedra- Of en hoeveel asielzoekers er komen, is nog niet duidelijk. Het COA biedt de gemeente in zelf de keuze, waarbij geldt dat hoe meer vluchtelin- er komen, hoe korter de ingtijd. Zevenhonderd asielzoekers zouden drie jaar blijven, vijfhonderd gedurende vijf jaar en driehonderd voor een periode van twintig jaar. Directeur A. Janse van de Blaauwe Hoeve staat positief tegenover de plannen, al is hij verbolgen over het feit dat hij het nieuws uit de media moest vernemen. Liever was hij van tevoren door de gemeente op de hoogte gebracht. Ook de bewo ners van het Blaauwe Hofke wisten van niks. Zij krijgen het azc wellicht letterlijk in hun achtertuin en dat zien de mees ten niet zitten. De angst niet meer veilig te zijn, overheerst. „Het is een rare plek Wij zijn al zo kwetsbaar, slecht ter been ook. Er hoeft er maar een te zijn die moeilijkheden maakt en dan durft vast niemand hier meer buiten te komen", zegt een me vrouw. Een andere bewoner, H. van de Vijver, is kort. „Ik moet ze hier niet hebben." Parkeerplaats Het perceel dat de gemeente op het oog heeft, valt binnen de bouwplannen van de Blaauwe Hoeve. Het zorgcentrum had de wei willen gebruiken als par keerplaats als straks het com plex wordt uitgebreid. Janse is niet bang dat zijn plannen door de komst van een azc in het ge ding komen. „De gemeente heeft ons toegezegd dat wij de grond konden gebruiken. Ik ga er niet vanuit dat de belofte nu wordt teruggedraaid." Ondertussen gaan geruchten dat niet alleen het perceel ach ter de Blaauwe Hoeve in beeld is, ook de schoolgebouwen aan de Tivoliweg worden genoemd. De asielzoekers zouden dan niet in het pand zelf worden onder gebracht, maar in cabins op het achtergelegen sportveld. Het COA ontkende noch bevestigde deze geruchten. doorAector Doorns feur wilde het slachtoffer het voertuig vastpakken. De Yerse- kenaar zei te zijn gestopt om zich op de hoogte te stellen van de schade. „Daarna ben ik door gereden, omdat ik het verkeer ophield." Slachtoffer en ver dachte kenden elkaar. Officier van justitie R. Rammeloo eiste voorwaardelijke straffen van drie maanden en 500 gulden boete. Politierechter G. van Un- nik miste het overtuigend be wijs. De toedracht was hem niet duidelijk, zodat er vrijspraak moest volgen. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft gis- leren een 66-jarige inwoner van ïerseke vrijgesproken. De man werd verweten 27 no vember vorig jaar op de Haven- dijk in Yerseke met zijn vracht wagen een fietser bij het passeren te hebben geraakt, waarna hij na de aanrijding was doorgereden. De fietser liep let sel op toen hij na het manoeuvre was komen te vallen. Volgens de vrachtwagenchauf- Vijf kinderen grepen de roefeldag aan om de geur van het werk op de vuilstort in Sluiskil eens op te snuiven. foto Charles Strijd door René van Stee SLUISKIL - Bijna driehonderd kinderen van zeven basisscho len in Terneuzen en Sluiskil en pupillen van schippersinter- naat kregen woensdag in het ka der van de jaarlijkse Roefeldag de kans om een kijkje achter de schermen te nemen bij 53 ver schillende bedrijven en instel lingen in hun gemeente. Dit jaar stond voor het eerst ook een bezoek van vijf roefelaars aan de vestiging van het Open baar Lichaam Afvalstoffenver- wijdering Zeeland (OLAZ) in de Koegorspolder nabij Sluiskil op het programma. Na een korte introductie van Karei Leeftink van het aan OLAZ verbonden Steunpunt Natuur en Milieu educatie over de werking van de afvalstoffenverwerker en de bij het kantoor gelegen weegbrug, werden de mini-stagiaires naar de hal gedirigeerd waar het Zeeuws-Vlaamse gft-afval wordt verzameld. „Die stank is dus echt niet te harden", vond Cihan Keten (11). Zijn mederoefelaars waren het roerend met hem eens en zoch ten na enkele minuten opge lucht de frisse lucht op. „Ik weet zeker dat ik hier nooit ga wer ken", aldus zijn leeftijdsgenote Charlotte de Leyser stellig. Toch vond ze evenals de vier overige roefelaars het bezoek aan OLAZ razend interessant. Ook hadden ze er allemaal veel van geleerd. Vuilnishoop ,,We moeten met z'n allen veel minder afval gaan produceren, want anders is Nederland straks één grote vuilnishoop", aldus Nicky Schelfhout (11). „Je weet nu tenminste wat er met al het vuilnis gebeurt", voegde de uit stekend op de roefeldag voorbe reide Matthijs Rot (8) bovenop de ruim 25 meter hoge stort plaats er aan toe. Uit voorzorg had de benjamin van het gezel schap rubberen kaplaarzen meegenomen. Ook schoot hij als volleerd fotograaf plaatjes van de bulldozer die het vuilnis over de stortplaats verspreidt. Een ritje met dit imposante voertuig vormde ook meteen de afslui ting van het bezoek aan OLAZ. Uitwaaien Na afscheid te hebben genomen van Karei Leeftink gingen de vijf roefelaars met hun twee be geleiders op weg naar het twee de en laatste roefeladres van de dag. „Naar de waterpolitie, lek ker varen en uitwaaien", ver heugde Cihan zich er al op. BRESKENS - Een 88-jarige man uit Breskens is gistermid dag rond kwart voor drie gevallen met zijn gemotoriseerde rolstoel op de Panorama weg in Breskens. Hij reed hier naast de rijbaan. Toen de man zich weer op de rijbaan wilde bege ven, reed hij over een broodje en kantelde zijn rolstoel. De man is met een beenwond naar het ziekenhuis in Oostburg ge bracht. In Renesse sloeg de invalidenwagen van een Duitse man om op het Duinhoevepad. De man is naar het ziekenhuis in Goes gebracht met mogelijke een schouder uit de kom. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 32-jarige inwoner van Vlissingen voor rijden onder invloed veroordeeld tot negen maanden rijontzegging, waar van drie maanden voorwaardelijk en 1900 gulden boete, waarvan 400 gulden voorwaardelijk. De Vlissinger had op 12 februari dit jaar in zijn woonplaats bijna vier keer zoveel ge dronken dan is toegestaan, maar was toch gaan rijden. Hij veroorzaakte daarbij een aanrijding. Na de alcoholrit werd zijn rijbewijs meteen ingevorderd. Dat had gevolgen voor zijn zaak, die hij moest sluiten. Met die omstandigheid werd giste ren rekening gehouden in de strafoplegging. SAS VAN GENT - De politie heeft in Westdorpe gistermiddag een 25-jarige man uit de gemeente Sas van Gent aangehouden die daar een stoel door de ruit van een woning had gegooidD e man is ingesloten. De reden voor zijn actie lag volgens de poli tie in de relationele sfeer. NIEUWVLIET - Een 53-jarige fietser is gistermiddag aange reden door een automobilist op de Sint Jansdijk in Nieuw- vliet. De automobilist, een 65-jarige man uit Duitsland, probeerde twee fietser die voor hem reden, in te halen. Toen hij terug naar de eigen baanhelft stuurde vanwege een nade rende tegenligger, raakte hij het voorwiel van de 53-jarige, die ten val kwam. De fietser is met een pijnlijke rug en enkele schaafwonden overgebracht naar het ziekenhuis in Oostburg, zijn fiets werd geheel vernield. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een twintigjarige Vlissinger voor afpersing en diefstal ver oordeeld tot tien maanden cel, waarvan vier maanden voor waardelijk en 240 uur werkstraf. De Vlissinger dwong in fe bruari een kennis ertoe spullen op krediet te kopen bij een elektrozaak in Vlissingen, met de bedoeling ze door te verko pen. Het slachtoffer moest ook voor hem pinnen. Daarnaast had hij twee keer een bromscooter 'geleend' voor een proefrit, maar hij bracht de voertuigen niet terug. Aan een van de slachtoffers moet hij 3200 gulden schadevergoeding betalen. WESTKAPELLE - De brandweer in Westkapelle verhuist van de Rookstraat naar de loods van gemeentewerken. De verbouwing kost 381.000 gulden. De werkzaamheden aan de loods beginnen na de zomervakantie. De huidige garage, die nog een boekwaarde heeft van bijna 29 mille, wordt openbaar verkocht. De huidige brandweergarage voldoet niet meer aan de Arbeidsomstandighedenwet. De sanitaire voorzieningen, het instructielokaal en de afvoer van uitlaatgassen zijn ou derwets of ontbreken. Mr. F. J. Haarmanweg 49 - 4538 AN Terneuzen - Tel. 0115-697455 www.cappendijk.nl doorWout Bareman TERNEUZEN - Havenschap Zeeland Seaports laat in nauw overleg met de Kanaalzonege meenten Terneuzen en Sas van Gent een studie verrichten naar liet toekomstig gebruik van nieuwe haventerreinen. Het on derzoek moet uitwijzen welke prioriteiten moeten worden toe gekend bij de ontwikkeling van de uitbreidingsplannen. Waarnemend havenschaps voorzitter R. Barbéliet het alge meen bestuur woensdag weten dat het schap en de twee ge meenten momenteel de precieze opdracht voor een studiebureau formuleren. Het onderzoek zou direct na de zomervakantie moeten beginnen. De studie valt in twee delen uiteen. ±n de eerste plaats willen we weten wel'- «ronden de meeste kans maken om tot ontwikkeling te komen en daarnaast vragen we ons af welke ruimtelijke maat regelen we precies moeten tref fen om de vraag uit de markt te kunnen volgen De aandacht van de onderzoe kers zal zich richten op de ver dere ontwikkeling van de Axel- se Vlakte/Autrichepolder, maar ook op de plannen voor nieuwe haventerreinen op de westelijke oever van het Kanaal Gent-Ter- neuzen tussen het sluizencom- plex en de brug bij Sluiskil. De aanpak van dit gebied hangt sa men met de ingebruikname van de Westerscheldetunnel. De Gentse professor G. Allaert en onderzoekers van het Neder lands Economisch Instituut (NEI) wezen vorig jaar in hun studie 'Dynamisch Centrum in de Delta' (of: de gevolgen van de komst van de Westerschelde tunnel voor de Kanaalzone) al op de potenties van de westelij ke kanaaloever, die alleen nog maar toenemen door de aanleg van een nieuwe, grotere zeesluis in de directe omgeving. Allaert en de zijnen gingen zelfs zover dat ze meenden dat de ontwik keling van haventerreinen tus sen Terneuzen en Sluiskil een hogere prioriteit zou moeten hebben dan de verdere invulling van de vierhonderd hectare in het gebied Axelse Vlakte/Autri chepolder. Werkgroep Het marktonderzoek wordt be geleid door een werkgroep, waarin de fusiegemeenten in de Kanaalzone zitten. De gemeen te Terneuzen is al begonnen met het in kaart brengen van de ver dere indeling en functies van bedrijventerreinen in Terneu zen, Axel en Sas. Het uitblijven van activiteiten op de Axelse Vlakte kost het ha venschap per jaar 1,3 miljoen gulden aan havengelden. Op de vraag van bestuurslid wethou der P. Hamelinck van Terneuzen of dat zo blijft, beaamde direc teur J. Philippen: „Ja, zolang de klanten uitblijven, komt daarin geen verandering. Het is voor ons een punt van zorg én van aandacht." Het havenschap boekte vorig jaar een winst van 3,8 miljoen gulden. In Terneu zen werden de boeken afgeslo ten met een winst van 2,9 mil joen, in Vlissingen bedroeg het batig saldo 834.000 gulden. redactie zeeuws-vlaanderen Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115)686000 Fax: (0115)610724 E-mail: redtern@pzc.nl C. A. M. van Gremberghe (chef) W. A. Bareman P-I.F. M.Cappetti L. E.Dominicus B. J. G. Pelgrim A.M.van Stee JF.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ hulst Tel: (0114) 373839 Fax: (0114) 373840 E-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R- E. A. Hoonhorst centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - Het Hontenisser college van burge meester en wethouders wil een rondweg rond Terhole. De aanleg van een rondweg lijkt het dagelijks bestuur de beste oplossing voor de verkeerson veiligheid in het dorp. De ge meente is alleen niet in staat de maatregel te financieren en vreest dat het nog heel wat voe ten in de aarde zal hebben voor de rondweg er komt. Oppositiepartij Progressief Hontenisse riep gisteravond in de raad de overige fracties op het college de opdracht te geven de komst van een rondweg te on derzoeken. Het wegvallen van de veerverbinding zal volgens de partij juist zorgen voor toe name van voornamelijk vracht verkeer door het dorp richting Hulst. Wethouder B. Pauwels haalde PH de wind uit de zeilen door te stellen dat het college al lang met dit idee aan de slag is ge gaan. De overige partijen von den het overigens geen pas ge ven dat PH hen deze 'opdracht' voor de voeten gooide. Het college ziet de aanleg van een rondweg als oplossing voor de lange termijn. Met de aan passing van het fietspad, waar in een jaar tijd twee doden vie len, wegmarkeringen en het verbeteren van het kruispunt aan de Notendijk is het college van mening dat dit de verkeers- (Advertentie) veiligheid op de korte termijn al ten goede zal komen. Voor de rondweg heeft de gemeente de hulp nodig van Rijkswaterstaat en waterschap Zeeuws-Vlaan- deren. Pauwels: „Als u denkt dat de gemeente de rondweg zelf kan financieren, is dat een uto pie. Daarbij moeten we toe stemming hebben van Den Haag. De aanleg van de rond weg zal veel ingewikkelder zijn dan gedacht. Laten we eerst plannen maken en daarna kij ken naar de financiële gevol gen." SLUIS - De Nederlandse Ze- bravinken Club houdt op zater dag 23 juni zijn jaarlijkse jonge ren vogelmiddag in 't Zoute Vestje in Sluis. Keurmeester B. Bosch zal even tuele meegebrachte vogels be oordelen. De middag duurt van 14.00 tot 18.00 uur GROEDE - De Terneuzense rockband 505 treedt zaterdag 23 juni op in De Drie Koningen aan de markt in Groede. De vier mansformatie brengt een geva rieerd programma met covers en eigen nummers ten gehore. Het optreden begint om 22.00 uur. GEWILD BELONINGSSYSTEEM. VOLVO for life Volvo S40 vanat 21 740.- ƒ4790866 Consumentenprijs incl. 19% BTW. Leasetariet Volvo S40 vanaf 451.- J 995.- per maand, excl BTW. op basis van Full Operational Lease, 60 maanden, 20 000 km per jaar eicl BTW. excl brandstof Volvo Lease. (0345) 68 87 80 (tijdens kantooruren). Afgebeelde aulo is uitgerust met één van de Volvo-Lmes Gemiddeld verbruik: 5,4 - 9.5 1100 km (18,5 - 10,5 km/1). C-O; uitsloot resp. 142 - 227 g/km Wijzigingen voorbehouden door Conny van Gremberghe AXEL - Jarenlang ging het slecht met de Zeeuws- Vlaamse molenstand. Ze stonden te verpauperen. Geld voor gedegen opknapbeurten ontbrak. Lo kale overheden voelden er niet veel voor om forse bedragen uit te trekken voor restauraties. Parti culiere eigenaren nog minder. Telde Zeeuws- Vlaanderen in 1890 nog 77 molens, in 1927 was dat aantal geslonken tot 36. In de oorlog en de jaren daarna sneuvelden er nog een aantal. De laatste jaren is er sprake van een kentering. De molen van Spui werd enige tijd te rug volledig opgeknapt en in Axel resulteerde een gezamenlijke actie van overheid, actiecomité en bedrijfsleven in een complete restauratie van de molenstomp. Vorige week werd de uit 1750 date rende molen weer officieel in de gebruik gesteld. Nog even, dan draait ook de molen van Van Jole in Kuitaart weer. Die wordt momenteel opgeknapt. Ook zijn er plannen om de molen van Retranche- ment voor de somma van 750.000 gulden te res taureren. De leiding van de Europese Bibliotheek in Zalt- bommel moet gedacht hebben dat dit hét moment is om opnieuw uitgave, van C. van Winkelen's 'Molens van Zeeuwsch-Vlaanderen in oude an sichten' uit te brengen. Spijtig genoeg heeft de uitgever een herziening van de tekst achterwege gelaten. Het gevolg is dat in het boekje de stand van zaken van de Zeeuws-Vlaamse molens anno 1978 geschetst wordt. Een deel van de bij de foto's geplaatste tekst is dan ook behoorlijk achter haald. Aardigheidje Los van deze tekortkoming is het boekwerk een aardigheidje voor de liefhebbers. De ansichtkaar ten spreken voor zich en bij de foto's wordt in kor te, aan plaatsgebonden hoofdstukjes, een aardig beeld geschetst van de geschiedenis van de agra- risch-industriële monumenten die de regio nog telt. Molens van Zeeuwsch-Vlaanderen is verkrijgbaar bij de meeste boekhandels. ISBN 90 288 2732 3, het boekje kost 34,50 gulden. Het beloningssysteem is een issue. Hoe worden veeleisende werknemers voortref felijk gehonoreerd, zonder de controller nerveus te maken? Niet voor niets is de Volvo S40 een gewilde optie bij werkgevers én werknemers. Alleen al vanwege het zeer gunstige leasetarief. Wij praten u graag bij. Kijk ook op www.volvocars.nl VOLVO S40: LEASE Al V.A.f 995; PMND Een van de molens in het boekje Molens van Zeeuwsch-Vlaanderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 51