411e remmen los in Wemeldinge SLIPS Schouwenaar blijft winnen Bart van de Sande met moeite verder 3 SLOGGI Anjolie Wisse naar Europa Cup Kadijk/Leenstra in hoofdtoernooi Martel langdurig uitgeschakeld Kogelstoter Menc opnieuw positief Vrevok niet Europa in Nederlands trio bovenaan in Kiel levende editie van wegraces op het Kanaalcircuit Streetsoccer op Markt Schoondijke Beachvolley in Sas van Gent uitslagen agenda DELFT - Anjolie Wisse is door de nationale atletiekbond (KNAU) uitgenodigd voor de Europa Cup voor landenteams, komend weekeinde in Boedapest. Het is de eerste keer dat Wisse, afkomstig uit 's-Heer Hendrikskinderen, voor een eve nement van dit niveau wordt uitgenodigd. Ze komt uit op de 1500 meter, de afstand waarop ze zich sinds begin dit seizoen toelegt. Wisse's vriend Simon Vroemen komt uit op de 3000 meter steeple. GSTAAD - Rebekka Ka dijk en Marin Leenstra hebben het hoofdschema van het beachvolleybaltoernooi in Gstaad be reikt. Het nieuwe Nederlandse koppel won gisteren de laatste kwa lificatiewedstrijd tegen het Belgische duo De Decker/Duyck in minder dan een half uur met 21-12 en 21-19. ANP ARNHEM - Didier Martel heeft gisteren in het Academisch Medisch Centrum in Amsterdam een enkeloperatie onder gaan. De linkerspits van Vitesse is naar verwachting mini maal drie maanden uitgeschakeld. De rechterenkel van de Fransman onderging een grondige schoonmaakbeurt. De chirurg, dr. Van Dijk, verwijderde kraakbeen en losse botsplinters. De 29-jarige Martel kwam in de zomer van 2000 over van FC Utrecht, maar beleefde weinig plezier aan zijn eerste seizoen bij Vitesse. De aanvaller kwam het afgelopen seizoen wegens de enkelblessures maar weinig actie. GPD PRAAG - De Tsjechische kogelstoter Miroslav Menc heeft zich opnieuw latpn betrappen op het gebruik van verboden middelen. Na een wedstrijd op 26 april in Jablonec reageerde de 30-jarige atleet positief op een dopingtest. In zijn mine werden sporen van anabole steroïden gevonden. De uitslag van de contra-expertise volgt eind deze week. Voor Menc dreigt een levenslange schorsing. Hij zat eerder al een straf uit van twee jaar wegens hetzelfde vergrijp. Die schorsing liep vorig jaar in februari af. Daardoor kon hij deel nemen aan Sydney 2000. Hij eindigde bij het olympisch toer nooi op de tiende plaats met een afstand van 19,39 meter. AFP NIEUWEGEIN - Bekerwinnaar Vrevok gaat komend seizoen niet Europa in. De volleyballers uit Nieuwegein mochten meedoen aan de Top Teams Cup, maar hebben zich uit finan ciële overwegingen teruggetrokken. De club is er tot dusver niet in geslaagd een nieuwe hoofd sponsor te vinden. Eerder al besloot AMVJ de vrouwenploeg om dezelfde reden een Europees avontuur te onthouden. ANP KIEL - Het jeugdige zeiltrio Annelies Thies/Petronella de Jong/Claar van der Does is bij de olympische zeilweek in Kiel voortvarend van start gegaan. Het drietal, dat deel uitmaakt van het olympische talententeam van het Watersportver- bond, leidt in de Ynglingklasse na de eerste dag met vier pun ten. Ze hebben een voorsprong van drie punten op het Spaan se team van stuurvrouw Monica Azon. Yngling is de nieuwe drievrouwsboot in het olympische pro gramma. De Solingklasse verloor vorig jaar de olympische status. ANP donderdag 21 juni 2001 HnnrRudv Booqert WEMELDINGE - Als Ton van Kruiningen zeven jaar geleden „iet met zijn 'motormaat' Adrie de Korte naar een reünie voor jOcc-crossers in Staphorst was gegaan, dan zou het Kanaalcir cuit in Wemeldinge zaterdag niet bevolkt worden door hon derden snelheidsduivels. De reünie bleek een Hof van Eden voor brommerliefhebbers a Van Kruiningen werd warm- gemaakt om zo'n evenement in Zeeland van de grond te krijgen. Zaterdag worden de wegraces voor brommers, scooters en an dere mechanische tweewielers SCHOONDIJKE - Voor veel voetballers is de straat de plek waar ze voor het eerst in aanra king kwamen met voetbal. Om veel voetballers weer terug te laten keren naar diezelfde straat, wordt zaterdag in Schoondijke een streetsoccer- -toernooi gehouden. Plaats van handeling is de Markt in Schoondijke, die van wege het toernooi een hele dag afgesloten zal zijn. De teams be staan uit vier veldspelers en er wordt gespeeld op kleine doel tjes. Rond het speelveld staat een boarding, zodat de bal het speelveld vrijwel niet kan verla ten. Er wordt in twee leeftijdscate- goneën gespeeld, van 11 tot en met 15 jaar en van 16 tot en met 22 jaar. Voor de jongste catego rie hebben zich inmiddels vier teams aangemeld en voor de oudste categorie elf ploegen uit onder andere Schoondijke, Ter- neuzen, Groede en Hoofdplaat. Het toernooi zal worden ge opend door wethouder Bolijn van de gemeente Oostburg. Zij zal de aftrap van de eerste wed strijd doen. Het toernooi begint om 11.00 uur en de finale wordt om 17.30 uur gespeeld. alweer voor de zevende keer ge houden in Wemeldinge. Van Kruiningen: „We dachten toen dat we naar een gewone re- unie van 50cc-coureurs gingen. Zomaar om weer eens wat oude bekenden te ontmoeten. Maar wat we zagen toen we daar aan kwamen, overtrof al onze ver wachtingen. We waren gewend aan de KNMV-wedstrijden die altijd maar een magere bedoe ning waren. Maar hier was het de hele dag een komen en gaan van rijders.'' De Yersekenaar waande zich in een waar paradijs en wilde dat paradijs wel in zijn 'achtertuin' kunnen bewonderen. Hij peilde de interesse bij oude bekenden in zijn woonplaats en de vonk sprong over. ,,Ik heb motor- sport-mmded mensen in Yerse- ke benaderd. Zij waren allemaal in het verleden lid van het Motor Racing Team Zeeland (MRTZ). De animo was meteen groot." En dus zette Van Kruiningen zijn schouders eronder om de wegraces in Wemeldinge gestal te te geven. Stuk karton Hij ging zich met een aantal kennissen oriënteren bij een wedstrijd in Veldhoven. „Wat we daar zagen... Dat is tegen woordig niet meer voor te stel len. Ik zie het nog voor me: een man op een viertakt-brommer- tje, met beenschermers en op een afgescheurd stuk karton stond zijn startnummer. Tegen woordig is het allemaal zo veel professioneler. Zelfs in de minst competitieve klasse (de sport- klasse) komt zoiets niet meer voor. Er zijn zelfs rijders die hun onderdelen uit Italië laten over komen." De wegraces in Wemeldinge zijn met hun tijd meegegaan. Het pionierswerk is achter de rug en de wedstrijd is een volwaardig lid geworden van de cyclus om het Nederlands kampioen schap. De toeloop was dit jaar zelfs zo groot, dat voor verschil lende categorieën noodgedwon gen een deelnemersstop is afge kondigd. „Aan de opzet van de wedstrij den is sinds de eerste editie in 1995 weinig veranderd. We heb ben het geheel alleen geperfec tioneerd. Het organiseren gaat Beeld van de wegraces van vorig jaar. foto Willem Mieras gesmeerder en met minder stress en dat geeft de kick om het de volgende keer opnieuw te doen. We zijn momenteel bezig om een demonstratie van karts van de grond te krijgen. Net als we enkele jaren geleden hebben gedaan met de historische mo toren." Lawaai Die wedstrijd van de historische motoren trekt elk jaar weer hordes pubhek. Niet zozeer de snelheid van de machines trekt de toeschouwers, maar eerder het immense lawaai dat de pronkstukken uit vervlogen tij den uit de pijpen laat knallen. Pieter en Jeroen Braat uit Burgh-Haamstede komen za terdag namens Zeeland met hun oude glorie aan de start. Voor de snelheid worden de blikken gericht op de scooters, die op de rechte stukken snelhe den van 140 kilometer per uur kunnen halen. De koningsklas se is de Expiklasse. „Daarin hebben de deelnemers de mees te vrijheid om met hun machine te expirementeren", verklaart Van Kruiningen. René Kense- laar ('s-Gravenpolder) en Marco Krijger (Zierikzee) zijn daarin de Zeeuwse speerpunten. Bij absentie van Nederlands kampioen Johan Fredriks uit 's- Heerenhoek, die vorig jaar won in Wemeldinge maar inmiddels furore maakt in de 125cc-cate- gorie, zijn de ogen in de Tovami- automatenklasse gericht op Walter Bek. De coureur uit Hoe- dekenskerke nam afgelopen weekeinde op zijn Puch Maxi de leiding in het Nederlands kam pioenschap door een overwin ning in Nieuw Weerdinge. Zijn voornaamste concurrent is Mandy van de Anker uit Til burg, maar ook William van Gilst uit 's-Gravenpolder draait het hele seizoen al in de voorste linies mee. Kreidler In de sportklasse rijden Soubur ger Angelo de Waal en de Mid delburgers Robert Craanen en Wim Maas mee op hun Kreidler. Ronald van Liere rijdt zich in de Formuleklasse dit seizoen steeds verder naar voren op de oude machine van plaatsgenoot René Kenselaar. In de standaard scooterklasse starten namens Zeeland Patricq Rijk (Goes), Paul de Bruine en Theo Luiting (beiden Nieuwerkerk). Van Kruiningen zal zelf geen plaats nemen op een zadel. „Ik ben in het verleden altijd actief geweest als helper van Adrie de Korte. Ik heb niet de ambitie om zelf te rijden en bovendien moet je daar een behoorlijk budget voor hebben. Nee, de betrok kenheid geeft mij al genoeg vol doening." (Advertentie) foto Willem Mieras Het skeelerpeloton raast door de straten van Krabbendijke. Skeeleraar wint ook thuiswedstrijd in Krabbendijke doorSjaakSinke KRABBENDIJKE - Ook in zijn woonplaats Krabbendijke haalde skeeleraar Henk Jaap Schouwenaar gisteren zijn ge heime wapen, waarmee hij de afgelopen weken al drie wed strijden won, uit de kast. In een van de laatse bochten knalde hij er vandoor en won afgetekend de eerste wedstrijd voor de Zee landcup. Andries Minderhoud (Grijpskerke) en Niels Wisse waren deze keer het slachtoffer van de dadendrang van de Ne derlandse C-kampioen. Kees de Goffau (Rilland) stook te in het door veel toeschouwers omzoomde parkoers als eerst het vuurtje op en probeerde al in de derde ronde weg te lopen. Meer dan dertig meter kreeg hij echter niet van het peloton, dat hem dan ook weer snel inreken de. Na de premiesprint in de vijfde ronde, gewonnen door Schouwenaar, reed hij zich even los in gezelschap van een van de andere talentvolle jongelingen in het peloton, Andries Minder houd uit Grijpskerke. Marco van de Meulen (Oostburg nam het peloton op sleeptouw en rekende de vluchters in. Half wedstrijd nam Niels Wisse (Waarde) het initiatief en kreeg de twee jonge 'honden' Schou wenaar en Minderhoud mee. In korte tijd sloegen ze een onover brugbare kloof met het peloton. De ploeggenoten (alle drie lid van de Bebopploeg) werkte een drachtig samen waardoor al snel het gehele veld op een ronde werd gezet. Met nog drie ronden te gaan probeerde Minderhoud weg te lopen, maar hij werd snel tot de orde geroepen door zijn mede vluchters. Driehonderd meter voor de meet sloeg Schouwe naar zijn slag en zijn vierde overwinning in een paar weken was een feit. Andries Minder houd was de sterkste in de spurt voor de tweede plaats. Marco van de Meulen, met rugnummer dertien, was de sterkste van het peloton en hield Mare de Vrieze van de vierde plaats. Voor Andries Minderhoud, vo rig jaar winnaar van de Zee landcup, viel zijn tweede plaats hem alles mee: Ik heb dit jaar nog geen tien keer op de skeelers gestaan omdat ik eindexamen moest doen voor de havo. Ik ben geslaagd", vertelde het jeugdig talent uit Grijpskerke. „Maar nu kan ik weer lekker trainen en zijn ze zeker nog niet van me af", liet hij strijdlustig weten. Voor de Zeelandcup moeten ze- SAS VAN GENT - Volleybalvereniging Savok houdt van vrijdag 30 juni tot en met zondag 1 juli het jaarlijkse beachvolleybaltoernooi in de kern van Sas van Gent. Aan het evenement kan worden deelgenomen door competitiespe lers en recreanten. Het toernooi begint vrijdags om 16.00 uur voor jeugdteams van drie spelers in de leeftijd tot en met twaalf jaar Vanaf 19.00 uur neemt de jeugd tot en met achttien jaar het tegen el kaar op. Zaterdag strijden recreantenploegen van zes spelers op vier velden aan het Keizer Karelplein om de toernooizege. Zondag wordt het toernooi afgesloten met wedstrijden tussen spelei-s uit de districtsklassen en de landelijke competitie. Voor het evenement kan nog worden ingeschreven bij Jolanda Wiel- and in Zuiddorpe of Ronnie Winne in Sas van Gent. ven wedstrijden worden gere den met de finale in Axel op het eind van het seizoen. Voor Krabbendijkenaar Frans van den Berghe, tien jaar geleden nog A-rijder en enkele keren sterk in de Elfstedentocht, is de opkomst van de jeugd een posi tieve ontwikkeling: „De wed strijden trekken steeds meer jeugd en dat werkt stimule rend." Overigens heeft Van den Berghe Henk Jaap Schouwenaar zien komen: „Toen hij voor de eerste keer met ons meereed in een ge woon broekje en een simpel shirtje, kon hij al met ons mee. Wanneer hij een volledig jaar zou trainen, zou hij met de bes ten mee moeten kunnen. Hij moet dan wel snel promoveren naar de B-rijders, want daar gaat het wel een stukje harder dan bij de C-rijders", was de wijze raad van Van den Berghe. Voor Corinne Wisse liep de jeugdwedstrijd slecht af. Ze kwam lelijk ten val en moest zich in het ziekenhuis in Goes onder behandeling stellen voor een gekneusde of gebroken pols. Voorafgaand aan de wedstrijd van de grote mannen namen een kleine tweehonderd kinderen deel aan de jeugd-skeelerwed- strijden. Bridge Tenerife. EK. Vrouwen paren, eindstand: 1. Auken/Von Anim (Dui) 56,97 procent, 2. Rosi/Bacoccoli (Ita) 54,51,3. Birman/Li- berman (Isr) 54,03, 6. Hoogweg/Van Zwol (Ned) 53,03, 19. Pasmans/Simons (Ned) 50,09. Open teams, zevende ronde: Nederland - Frankrijk 7-23, Nederland - Zwitserland 17-13, Nederland - Polen 11-19. Stand na 9 ronden: 1. Noorwegen 190, 2. Rusland 171, 3. Polen 163, 4. Italië 160, 5. België 157,14. Nederland 140. Vrouwen, eerste ronde: Nederland - Italië 8-22. Hockey Den Bosch. NK, finale, vrouwen, eerste wedstrijd (best-of-three). Den Bosch - Rotterdam 2-1 (1-1). Skeeleren Krabbendijke. Zeelandcup, 30 minuten 3 ronden: 1. Henk Jaap Schouwenaar (Krabbendijke), 2. Andries Minderhous (Grijpskerke), 3. Niels Wisse (Waarde), 4. Marco van der Meule (Oostburg), 5. Mare de Vrieze (Burgh Haamstede) 6. Kees de Goffau (Rilland) 7. Jaap van Tatenhove (Axel) 8. Leo Janse (Yerseke) 9. Jaap Ni- uwenhuizen ('s-Heer Arendskerke) 10. Vincent de Vrieze (Burgh Haamstede). Sprint jeugd t/m 16 jaar: 1. Diana Molen dijk (Krabbendijke), 2. Elsbeth van't Le ven (Krabbendijke) 3. Michel van Iwaar- den (Krabbendijke). Schietingen Nederlandse Bond afdeling Zeeuws- Vlaanderen. Pelotonschietingen: 1. Koe wacht 1 48 punten; 2. Zuiddorpe 3 41; 3. Zuiddorpe 4 41. Persoonlijk kampioen senioren: 1. E. Inghels, Zuiddorpe 13 punten; 2. J. Staal, Kloosterzande 12; 3. G. van Quaethem, Koewacht 11. Per soonlijk kampioenschap junioren: 1. M. Morcu, SintJansteen 16 punten; 2. M.de Vriend, Aardenburg 14; 3. H. Heyens, Graauw 12; 4. T. Caluwé, Graauw 11; 5. M. van Oostum, Aardenburg 11Koning- schieting: Wolphaartsdijk: Doel naar Ho ger, Joh. Hoogstrate. Kwadendamme: Victoria, John. Repkes. Heinkenszand: Soranus, Job Pompernolle. 's-Heeren- hoek: Koning der Keizers M. C. Verdonk. Sportprijsvragen Lucky day, woensdag 20 juni: 6-15-20- 27-30-31-32-38-39-40-47-48-49-56-61- 63-65-68-71-75. Tennis Axel. TV Axel-Rabotoernooi. Mannen enkel C1Bart van de Sande-Kees Kom- mers 7-5 7-5. D1: Bruno Vanassche- -Wouter Herrewegh 1-6 6-2 6-2, Mare van Overdulven-Jean-Pierre Hubreg- sen 6-3 6-1. D2: Louis de Pooter-Paul Bohijn 1-6 6-3 6-2. Dubbel C2: Van den Berg/Van den Berg-Vermeulen/Faas 6-4 0-6 6-4. D1: Van Broekhoven/Oostvo gels-D'Haens/Groonestein 7-6 6-0. Vrouwen enkel Dl: Manon Dutree - An- nemarie Bakker 7-5 6-2. D2/E: Anky Maas-Marjan Bastiaansen 7-6 4-6 6-3. Dubbel D1: Van den Bulck/Hamelink - Verhaegen/Schelling 6-3 7-5, Gadella- aA/ereecken-Walraven/Krieckaert 6-1 6-7 6-4. D2: Stofferis/Vermeulen - Keij- zer/Noët 6-1 6-2. Gemengd dubbel C2: Esbroeck/Van Regenmortel - Dingen- outs/Daelman 6-4 6-0. D1: Beterams /Koene-Lacunes/D'Haens 4-6 6-4 6-3, Weesepoel/Lim-Espen/De Jonge 2-6 6-4 6-4. D2/E: Campfens/Mulder - Stoe- linga/Tazelaar 6-3 7-6, Duyserinck/Bete- rams-Van Zwol/Campfens 7-5 6-3. Breskens. Open Vechtkuiken K-5 jeugd- toernooi. Jongens t/m 10 jaar: Bas Hub- regsen-Sam van de Broecke 6-0 6-0, Maarten Rikken-Rowin Tazelaar 6-1 6-4. T/m 12 jaar: Ruben Haverbeke-Ke- vin Beenhouwer 6-6 6-0, Ruben Haver- beke-Kevin de Rooy 6-0 6-0, Hans van Broeckhoven-Aron Snauwaert 6-2 6-2. T/m 14 jaar: Ingmar van de Bel-Nathan de Baare 6-0 6-2. T/m 16 jaar: Albert maas-Edwin de Witte 6-0 6-1, Mart Flik- weert-Alber maas 6-0 6-2, Freek Wil- le-Edwin Witte 6-4 7-6. Meisjes t/m 10 jaar: Tessa Rijckaert-Talitha Steijaert 6-0 6-1, Ilse van Broeckhoven-Roxanne Riemens 6-1 6-1, Ashley Dieleman-Lin- sey Tazelaar 6-1 6-3, Lotte Roeland -Eli- zane de Rooy 6-2 6-0, Vickey Hermans- -Jeske Boeding 6-1 6-0. T/m 12 jaar: Ashley Dieleman-llse Sijver 6-0 6-2, Mandey Wolfert-Kimberly Ekkebus 6-0 6-3, Cora Schuitema-Oedine Hinneman 6-1 6-0, Kim Heydens-Oedine Hinne man 6-0 6-4. T/m 14 jaar: Dewi Kla p-Esther Arens6-16-2.T/m 16jaar: Kim Flikweert-Femke Verschelling 6-1 6-3, Brigïth de Waele-Stephanie Doens 6-0 6-1. Den Bosch. 1,4 miljoen gulden. Vrou wen, tweede ronde: Dokic (Joe/4) - Ore mans (Ned) 6-2 6-2, Clijsters (Bel/1) - Kruger (ZAf) 6-3 6-0, Panova (Rus/7) - Marrero (Spa) 6-3 6-4, T oeljaganova (Oez - Dragomir (Roe) 6-7 6-3 7-5, Bovina (Rus) - Weingartner (Dui) 6-2 6-3, Henin (Bel/2) - Dechy (Fra) 6-2 6-2, Brandi (VSt) - Tu (VSt) 2-6 7-6 6-2, Nagyova (Slw/5) - Rittner (Dui) 6-3 7-6. Mannen, tweede ronde: Schalken (Ned/7) - Zib (Tsj) 7-6 6- 3, Malisse (Bel) - Allegro (Zwi) 7-5 6-4, Ca- nas (Arg) - Arazi (Mar/6) 6-3 6-3. Londen. Wimbledon, kwalificaties. Vrouwen, tweede ronde: Boogert (Ned/10) - Grier (GBr) 6-3 6-2. Dubbel spel, eerste ronde: Martincova/Perebij- nis (Tsj/Oek) - Hopmans/Maruska (Ne- d/Oos) 6-3 6-3. Mannen, dubbelspel, eerste ronde: Kim/Weiner (VSt) - Groen/ Waske (Ned/Dui) 7-6 6-3. Voetbal Wellington. WK kwalificatie, finale Oce- anië, eerste wedstrijd: Nieuw-Zeeland - Australië 0-2 (0-1). 5. Emerton 0-1, 82. Emerton 0-2. Rode kaart: Tiatto (Aus). Wielrennen Ronde van Zwitserland. Tweede etappe Rust - Basel: 1. Zabel (Dui) 178,8 km in 4.26.49 (40,25 km/uur), 2. Bettini (Ita), 3. Ruskys (Lit), 4. Hunter (ZAf), 5. Tombak (Est), 6. Sassone (Fra), 7. Wrolich (Oos), 8. Nazon (Fra), 9. Piziks (Let), 10. Hassel- bacher (Oos); Nederlanders. 25. Knaven, 31. Lotz, 118. Boven, 121. Den Bakker Al gemeen klassement: 1. Armstrong (VSt) 4.36.33, 2. Knaven 0.03, 3. Laurent Jala- bert (Fra) 0.05, 4. Hamilton (VSt), 5. Ek- imov (Rus), 6. Beat Zberg (Zwi) 0.06, 7, Hincapie (VSt), 8. Niermann (Dui) 0.09,9. Wauters (Bel), 10. Nicolas Jalabert (Fra) 0.10; 59. Boven 0.29, 87. Lotz 0.36, 94 Den Bakker 0.38. De Panne. Omloop van de Westkust: 1. Van Dijk (Ned) 178 km in 4.14.22 (42,213 km/uur), 2. Steels (Bel), 3. Vereecke (Bel), 4. De Waele (Bel), 5. Van derVen (Ned), 6. Vanhaecke (Bel), 12. Reinerink 4.56, 16. Löwik, 20. Pronk, 22. Voskamp. donderdag Atletiek Coopertest. 12-minutenloop vanaf 19.00 uur op de atletiekbaan van sportpark Het Schenge te Goes. Tennis tv Axel-Rabo toernooi. Locatie: tv Axel, Boslaan, Axel Aanvang: 17.45 uur. Vechtkuiken K-5 jeugdranglijst toer nooi. Locatie: tv De Boskreek, Oude Rijks weg, Breskens. Aanvang: 16.00 uur. Wielrennen Ster van Walcheren voor vrouwen. Eer ste etappe. Middelburg - Vlissingen (104 km). Start: Markt, Middelburg. Finish: Boulevard Bankert, Vlissingen. Aan vang: 19.00 uur. Aanvang ploegenpre- sentatie: 18.15 uur. doorEduard Hofman AXEL - Tennisser Bart van de Sande overleefde gisteren moei zaam de eerste ronde van de C- klasse op het TV Axel-Rabo toernooi. De jeugdige speler had een taaie tegenstander aan Kees Hommers: 7-5 7-5. Om een plaats bij de laatste vier te be reiken moet Van de Sande het opnemen tegen de als tweede geplaatste Bas de Barbanson. IndeD-klasse was er opnieuw succes voor Marc van O verdui ven. Tegen Jean Pierre Hubreg- sen onderstreepte hij ander maal zijn vorm: 6-3 6-1. Net als Overdulve plaatsten Bruno Vanassche en Walter Boender zich bij de laatste acht. Vanas sche had een driesetter nodig om Wouter Herrewegh de voet dwars te zetten 1-6 6-2 6-2. In de eerste ronde in het man- nendubbel C2 waren Van den Berg/Van den Berg in drie sets te sterk voor Vermeulen/Faas. De als eerste geplaatste Manon Dutree liet zich in vrouwenen- kel D1 niet verrassenTegen An- nemarie Bakker werd het 7-5 6-2. Het wouwen Dl-dubbel Van den Bulck/Hamelink had aan twee sets voldoende om Ver- haegen/Van der Schelling de voet dwars te zetten: 6-3 7-5. Meer moeite hadden Gadella- a/Vereecken. Het duo Walra- ven/Krieckaert won een set: 6-1 6-7 6-4. In z'n tweede poule- wedstrijd van het Open Vecht kuiken K-5 jeugdtoernooi was Mart Flikweert ongenaakbaar. Clubgenoot Albert Maas ging met 6-0 6-2 kopje onder. Maas staat na de winst op Edwin de Witte tweede met evenveel pun ten als Flikweert. die echter nog een wedstrijd tegoed heeft. Bij de veertienjarigen plaatste Ing mar van de Bel zich bij de laatste vier ten koste van Nathan de Baare: 6-0 6-2. In de halve fina le t/m 12 jaar ontmoetten Nick Strijdonk en Diederik de Rave elkaar. Hans van Broeckhoven en Ruben Haverbeke zijn de twee andere halve finalisten. Bij de veertienjarige meisjes plaatsten Kim Flikweert en Bri- gith de Waele zich bij de laatste vier. Ze bleven moeiteloos over eind tegen Femke Verschelling en Stephanie Doens. In de leef tijdscategorie t/m 14 jaar had Dewi Klap een gemakkelijke avond. Het werd 6-2 6-1 tegen Ester Arens. Bij de twaalfjarigen plaatsen Many Wolfert, Fredericque van de Velde en Leonie Agten zich voor de halve finale. De ge plaatste Vickey Hermans reken de in de jongste leeftijdsgroep simpel af met Jeske Boeding: 6-1 6-0. Ook Ashley Dieleman en Sowie Klop kwamen geen ogenblik in de problemen om zich te plaatsen voor de laatste acht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 45