Sandee allrounder op de surfplank Van Moorsel is niet te kloppen PZC Surfer wil winnen van Gideonse .27 Kortere speeltijd gaat in de ijskast De Kort heeft langste adem Honkballegende Ripken stopt Eenmalige comeback Tragter Routinier Wise naar Leicester Speler Eindhoven zit langer vast Onderscheidingen voor topsporters uitslagen agenda woensdag 20 juni 2001 rioorEldridge Pentury VROUWENPOLDER - Zater dag is het zover, dan kan hij zijn board en zeilen tevoorschijn ha len voor de 21e editie van de Veerse Meer Race. Christian Sandee (21), de alleskunner uit Vrouwenpolder, heeft er veel zin in. „Ik heb een nieuw board be steld. Als het goed is, ga ik ermee van start. Het kan nadelig zijn omdat ik eraan moet wennen. Maar ik weet in elk geval zeker dat het nieuwe board beter is dan de plank die ik nu heb." En dat biedt wellicht mogelijk heden voor de surfer. Nog nooit is het Christian Sandee gelukt om te winnen van clubgenoot Stefan Gideonse uit Veere. „Stefan is de beste surfer van Zeeland, dat is inmiddels wel bekend. Hij is tien jaar achter een clubkampioen geweest bij surfvereniging Zuid-West Ze ven, dat zegt genoeg. Maar ver geet niet dat ook hij een keer een fout kan maken. In de tennis sport kan iemand die laag op de ranking staat, winnen van ie mand die hoog gerangschikt staat. Zo is het met surfen ook. Ik heb het idee dat het gat naar Stefan kleiner wordt. Maar ik RHEDEN - Drie dagen na het besluit om de speeltij d van dam- partijen terug te brengen tot maximaal vijf uur, heeft het be stuur van de KNDB dit besluit alweer op de helling gezet. Bij nader inzien heeft dam- bond-voorzitter T. van den Hoek ontdekt, dat op basis van de statuten het protest van Noord-Holland tegen de invoe ring had moeten worden geho noreerd en er een nieuwe stem ming had moeten plaatshebben. Het bestuur heeft besloten de nieuwe speeltijd in ieder geval op te schorten tot 1 januari 2002. ANP doorEduard Hofman moet erbij zeggen dat het ook afhankelijk is met welk materi aal we allebei varen. Ik heb al eens een manche van Stefan ge wonnen, maar nog nooit het overall-klassement in een echte wedstrijd. Het zou mooi zijn als dat zaterdag gebeurt in de Veer se Meer Race, in onze eigen pro vincie." Normaal gesproken zou Chris tian Sandee in de aanloop naar de Zeeuwse wedstrijd (de wed strijden in de Raceboardklasse tellen mee voor het NK Masters) veelvuldig op de plank staan om zich voor te bereiden. Door stu die heeft hij echter geen tijd. Sandee studeert commerciële economie aan de Hogeschool Zeeland in Vlissingen. Hij zit midden in zijn laatste tenta menweek. ,,Het is best zwaar, tijd voor training heb ik echt niet. Ik kijk uit naar de Veerse Meer Race zodat ik me eindelijk kan uitleven." Toch laat hij zijn passie deze da gen niet helemaal los. Zoals het een echte surfer betaamt, volgt Christian Sandee de weersvoor uitzichten op de voet. ,,Het is een soort tik, dat heeft iedere surfer. Het hoort erbij. De voor spelling voor zaterdag luidt nu bijvoorbeeld: variabel twee. Dat wil zeggen: een variabele windrichting en kracht twee. Dat is niet gunstig, het betekent dat er te weinig wind staat. Maar ik pin me er niet op vast, het is nog vroeg. Ik ga ervan uit dat het goed komt." Selecte groepje Christian Sandee vormt samen met Stefan Gideonse en Alexander Verhage het selecte groepje Zeeuwen dat op niveau surft. Ze doen vaak mee aan lo kale en landelijke wedstrijden, en aan Nederlandse kampioen schappen. Ze zijn allemaal lid van surfvereniging Zuid-West Zeven en trainen regelmatig sa men. Verhage en Sandee hebben zitting in het clubbestuur. Gide onse en Sandee halen hun surf- spullen bij dezelfde winkel in Kamperland. Sinds bijna twee jaar hebben de drie surfers zich toegelegd op de Formula Windsurfing klasse, ook wel Formule 31 genoemd. In die categorie wordt met grotere zeilen, en kortere en veel brede re boarden gesurfd. De deelne mers mogen zich voor elke race met één board en drie zeilen in schrijven. Sandee: „Je praat over planken van ongeveer twee meter en tachtig centimeter lang. De breedte is ongeveer een meter. De brede boarden hebben een langere vin, en glijden beter over het water. Je kunt dus ho gere snelheden halen." Voor waarde is dat er genoeg wind staat. Een windkracht tussen drie en vijf is voldoende, zegt Sandee. De in Middelburg gebo ren surfer is een druk baasje als het om surfen gaat. Hij steekt veel tijd en energie in het wed- strijdsurfen. „Het wedstrijdele ment trekt me Ik houd van het tactische gedeelte dat er bij komt kijken." Daarbij geeft Christian Sandee les in kitesurfing, een surfvari- ant waarbij de beoefenaar zich op een board voortbeweegt met behulp van een grote vlieger. Aan het vergelijkbare ivake- hoarden, waarbij de surfer door een motorboot wordt gesleept, doet hij ook. „Ik wil graag all round zijn", verduidelijkt San dee, die een van de weinige ge certificeerde kitesurfdocenten 'in Nederland is. „Met mijn ge wone surfplank houd ik er ook van om te wavensprongen ma ken op de golven. Alleen maar wedstrijdsurfen vind ik te een zijdig. Het kan dan sneller gaan vervelen." Christian Sandee kan bijna niet zonder. „Naast het lesgeven in kitesurfing sta ik in Kamper land ook in de surfwinkel. In september moet ik stage lopen voor mijn studie. Ik had een wil lekeurige bank in de buurt kun nen uitzoeken, maar ik ga be wust naar Friesland om bij een importeur van surfspullen te werken. Ik blijf een halfjaar. Het mooie is dat ik daar genoeg mo gelijkheden heb om te trainen." Surfer Christian Sandee: „Ik heb het idee dat het gat naar Stefan Gideonse toe steeds kleiner wordt." foto Ruben Oreel AXEL - Laurens de Kort maak te zijn plaatsing gisteravond op het TV Axel Rabo-toernooi vol ledig waar. In zijn partij tegen Ivo Wouters gingen beide spe lers tot het uiterste om de vol gende ronde te bereiken. Door op het beslissende moment de service van zijn tegenstander te breken, trok De Kort de partij naar zich toe: 6-4 7-5. Rene van Gassen volgde het voorbeeld van De Kort, maar had het aanmerkelijk gemakke lijker, Met 6-3 en 6-1 'bond hij Maurits van Aalst aan de zege kar, In de eerste ronde in de D1- klasse walste Marck Maes in de eerste set over Louis Oostvo gels, Na deze roemloos verloren set gaf Oostvogels in de tweede set meer tegengas, maar moest in de tiebreak toch de eer aan Maeslaten: 6-1 7-6. De als eer ste geplaatste Patrick Baumgarte stapte net als Koos van Heese en Peter Rompa moeiteloos de kwartfinale bin nen ten koste van Ko de Jonge, Robert de Meijer en Niels Her mans. In het Cl-dubbel moest het jeugdige duo Rene van Gassen en Stijn van Doeslaar hun meer dere erkennen in het gerouti neerde duo Hessel Hamelink en EricNeve, die het karwei simpel klaarden met twee keer 6-2Het als derde geplaatste C2-duo Donze/Van Drongelen moest op de tanden bijten tegen Op- peneer/Van Leeuwen. Nadat beide partijen een set hadden gewonnen, trok Donze/Van Drongelen na een moeizame ze ge in de derde set de partij win nend naar zich toe: 6-3 3-6 7-5. Breskens Het was een strijdlustige avond °P het Open Vechtkuiken K5 jeugdtoernooi. Veel partijen werden in drie sets beslist. Bij de - zestienjarigen had Albert Maas uit Breskens het knap benauwd tegen Freek Wille. Pas in de der de set trok Maas de partij naar jeh toe: 6-3 2-6 7-5. Edwin Biüjs (t/m 14 jaar) begon sterk tegen Tom Lako, maar was in de tweede set volledig de weg kwijt. Gelukkig was Buijs daar na tijdig terug bij de les: 6-1 0-6 ®-3. Bij de twaalf)arigen plaats te Nick Stijdonck zich voor de halve finale door in de poule als eerste te eindigen. Weinig krachtsverschil was er jn de kwartfinale bij de meisjes jot en met 16 jaar tussen Mar- oes Provoost en Stephanie Ek- kebus. In de beslissende set had Provoost de meeste magie om te winnen: 6-4 4-6 6-4. Voor ploeggenotes Farm Frites resteren slechts dagsuccessen door Björn Goorden VLISSINGEN - Dat Leontien van Moorsel de Ster van Wal cheren op haar naam zal zet ten, staat al haast bij voorbaat vast. Erkent ook ploeggenote - en ogenschijnlijk troonop volgster - Anouschka van der Zee. „Wedstrijden als deze worden vrijwel altijd beslist in de tijdrit. En het is nu eenmaal een feit dat Leontien daar niet te kloppen is. Daar is ze ge woon uniek in." Dat de ploeg van Farm Frites Hartol van morgen tot zater dag onwaarschijnlijk huis zal gaan houden in de Zeeuwse polders, staat eveneens al haast bij voorbaat vaststaat. „De ploeg rijdt sterk op het moment en zal in Middelburg op volle oorlogssterkte (afge zien van tweevoudig eindwin- nares Hanka Kupfemagel) van start gaan. We zullen niemand sparen, we zijn ontzettend gre tig. Winnen doe je nooit vaak genoeg, we willen altijd meer", aldus Anouschka van der Zee, die tijdens de Ster van Zeeland de eerste etappe op haar naam schreef. Ook tijdens de Ster van Wal cheren zal er voor de ploegma ten van de onaantastbare Le ontien van Moorsel niet meer dan een dagsucces inzitten. „De eerste dag rijden we vol op de aanval en gaan we voor een etappezege. Daarna wordt be paald hoe de ploegtactiek zal zijn. Na de tijdrit zal opnieuw een tactiek uitgestippeld wor den. Op de laatste dag zullen we waarschijnlijk iemand van ons - die er wat minder roos kleurig in het klassement voor staat - weg laten springen. Zo iemand laat de concurrentie doorgaans wel gaan. Dan heb ben we weer een etappe én de eindzege." Alleskunner Irma Heeren is naast Van der Zee en Van Moorsel een derde grote naam op de deelnemers lijst van de vrouwendriedaag- se. De alleskunner is speciaal voor de Ster van Walcheren op genomen in Team Fernhout. De 34-jarige Harderwijkse maakte enige tijd terug haar debuut in het internationale wielerpeloton tijdens de Am- stel Gold Race voor vrouwen. De meervoudig Europees en wereldkampioene duatlon en triatlon en regerend Neder- Leontien van Moorsel is topfavoriet voor de eindzege in de Ster van Walcheren. foto Paul Vreeker/ANP lands kampioene veldlopen kreeg daar kennelijk de smaak te pakken. „Voorzitter Klaas Lenstra van de organisatie heeft me benaderd, maar ik was het zelf ook al van plan om me in te schrijven voor de wed strijd. Het is leuk om in de buurt waar ik vandaan kom mee te rijden." „Maar meer betekent de Ster van Walcheren ook niet van me", vervolgt Heeren. „Het is een veredelde training, die past in mijn voorbereiding op het EK run-bike-run dat op 8 juli in Portugal plaatsvindt. Het is weer eens wat anders dan de standaard trainingen. Je moet dan ook niet al te veel van me verwachten. Koersen is ontzettend moeilijk, dat heb ik inmiddels ondervonden. Ik ben al blij als ik kan volgen en de driedaagse kan uitrijden." Revanche De Zeeuwse inbreng blijft ver der beperkt tot de Vlissingse Mirjam Dieleman en Baukje Doedee, die zint op revanche. De wielrenster uit Driewegen, die door haar man Fonny Kint is opgenomen in de ploeg van De Zuidwesthoek, had tijdens de Ster van Zeeland voortdu rend met pech te kampen. Ze eindigde als 22e met een ach terstand van 5 minuten en 50 seconden op winnares Leon tien van Moorsel. In de Ster van Walcheren, die andere gro te vrouwenkoers in Zeeland, wil ze de kater naar de verge telheid fietsen. „Ik heb er in elk geval heel erg zin in", zegt Doedee. „Ik heb het moraal om mijn gezicht vooraan te laten zien. Maar het is afwachten. Afwachten in hoeverre ik van de zware in spanningen in Spanje herstel." Baukje Doedee nam het afge lopen weekeinde deel aan de etappekoers Emakumenn Bi- ra, die - hoe kan het ook anders - door Leontien van Moorsel werd gewonnen. Maandag avond kwam ze pas thuis. „Op dit moment voel ik me erg moe. Bovendien moet ik de rest van de week gewoon werken, ook donderdag en vrijdag tij dens de Ster van Walcheren. Ik ben benieuwd hoe mijn li chaam daar mee omgaat, 't is spitsuur. Maar als de benen straks goed zijn, doe ik er alles aan om met die ene, goede slag mee te zitten. Want je rijdt niet elke dag zo'n wedstrijd door je eigen provincie. In de tijdrit wil ik wel eens zien hoever ik sta, of ik de laatste tijd vooruit ben gegaan." Met een etappe over 104 kilo meter van Middelburg naar Vlissingen start de Ster van Walcheren morgen. Vrijdag krijgt het peloton 109,5 kilo meter voor de kiezen tijdens de etappe van Middelburg naar Biggekerke. In Kamperland wordt zaterdag de 13,9 kilome ter lange tijdrit verreden, waarna de slotetappe, met een lengte van 121 kilometer, de rensters van Kamperland via Schouwen-Duiveland naar Kortgene voert. WASHINGTON - Cal Ripken jr. heeft zijn afscheid als honk baller aangekondigd. Na 21 jaar te hebben gespeeld voor de Baltimore Orioles, vindt de 'Iron Man' het genoeg. Na dit sei zoen gaat de veertigjarige Amerikaan meer tijd aan zijn gezin besteden. Ripken neemt afscheid met een record dat vermoe delijk nooit zal worden verbeterd. In 1998 miste hij na 2632 wedstrijden op rij pas een duel voor de Orioles. De reeks was begonnen in 1982. Ripken werd twee keer uitgeroepen tot beste speler in de American League. De laatste jaren kampte hij veelvuldig met blessures. Desondanks slaagde de clublei ding er afgelopen winter in de derde honkman over te halen zijn loopbaan nog een jaar voort te zetten. RTR HARFSEN - Pedi-o Tragter. wereldkampioen motorcross 125 cc in 1993keert terug op de motorcrossbaanZondag in Harf- sen gaat de inmiddels 32-jarige oud-kampioen de strijd aan met de huidige nummer twee in de stand van het wereldkam pioenschap, Erik Eggens. „Een éénmalig optreden, waarvoor ik nu acht weken in training ben. Hoewel het heel moeilijk zal zijn om van Eggens te winnen, wil ik hem wel even het leven zuur maken. Het rijden verleer je nooit. Het gaat al weer per fect. Ik wil proberen een podiumplaats te pakken", vertelt Tragter, die in 1999 zijn laatste wedstrijd om de wereldtitel reed. Tragter ziet zijn deelname aan de derde van de zes wed strijden om het Open NK als een uitdaging. Ingegeven door het feit dat hij in Harfsen geboren en getogen is en op het cir cuit Peppelenbos ook zijn eerste wedstrijden reed. GPD LONDEN - Chelsea-aanvoerder Dennis Wise verhuist naar Leicester City. De 34-jarige middenvelder stapt voor een be drag van 1,6 miljoen pond (ruim 5 miljoen gulden) over naar zijn nieuwe clubIn 19 9 0 kwam hi] van Wimbledon naar Chel sea voor precies dezelfde som geld. Met de Londense club won hij in elf jaar twee keer de FA Cup en een keer de League Cup, de Europa Cup voor bekerwinnaars en de Europese Super Cup. RTR GENK - Het voorarrest van een 22-jarige profvoetballer van eerstedivisieclub Eindhoven is in België verlengd. De speler, verhuurd door Fortuna Sittard, werd op 14 mei aangehouden wegens mogelijke betrokkenheid bij de moord op Wilfried Hauben uit Hoevenzavel. Die gebeurde in de nacht van 23 op 24 april. Zijn vader, die eveneens in Genk in voorlopige hech tenis zat, is inmiddels vrijgelaten. Volgens het Belgische pers bureau Belga zouden de motieven voor de moord te maken hebben met een stukgelopen relatie. De voetballer ontkent enige betrokkenheid. Hij werd destijds op aanwijzingen van de weduwe van het slachtoffer gearresteerd. Belga LAUSANNE - Het Internationaal Olympisch Comité reikt zaterdag op de olympische dag in Lausanne een onderschei ding uit aan een tiental gerenommeerde topsporters. De uit verkorenen krijgen de Olympische Orde wegens uitzonder lijke verdiensten voor de olympische beweging en/of buiten gewone sportprestaties. De onderscheidingen gaan naar: Ca thy Freeman (Aus/atletiek), Haile Gebrselassie (Eth/atletiek Myriam Bedard (Can/biathlon), David Douillet (Fra/judo), Krisztina Egerszegi (Hon/zwemmen), Kazuyoshi Funaki (Jap/skispringen), Alexander Karelin (Rus/worstelen), Mar co Marin (Ita/schermen), Nairn Suleymanoglu (Tur/gewicht- heffen) en Pirmin Zurbriggen (Zwi/skiën). SID Bowlen Aalborg. EK. Vrouwen, eindstand trio's: 1. Engeland 4061, 2. Denemarken 3858, 3. Zweden 3806, 7. Nederland (Koop- mans, Greiner, De Win) 3667, 9. Neder land (Altewischer, Van der Valk, De Ko ning) 3586. Bridge Tenerife. EK. Open klasse: Nederland Denemarken 16-14, België - Duitsland 17-13, Hongarije - Finland 18-12, Oekra ïne - Roemenië 19-11, Frankrijk - IJsland 25-4, Libanon - Luxemburg 22-8, Noor wegen - Zwitserland 20-10, Engeland bye. Polen - Slovenië 23-7, Griekenland - Rusland 18-12, San Marino - Liechten stein 19-11, Portugal - Italië 16-14, Let land - Ierland 22-8, Israël - Kroatië 19-11, Turkije - Bulgarije 16-14, Oostenrijk - Zweden 16-14, Schotland - Tsjechië 18- 12, Spanje - Wales 16-14. Stand aan kop na vijf ronden: 1. België, 2. Polen, 3. Rusland, 11. Nederland. Vrouwen, paren, finale, stand na één zit ting: 1. Buratti/Forti (Ita) 58,45 procent, 2. Auken/Von Arnim (Dui) 56,93, 3. Hoog- weg/Van Zwol (Ned) 55,47, 16. Pasman- Simons 52,36. Tennis 7-5. D1: Faas/Vermeulen-D'Hondt/D- 'Hondt 7-5 6-4. Vrouwen, dubbel D1: Van de Schelling/ Verhage-Wieland/Weesepoel 4-6 6-2 6-1, Gadellaa/Vereecken-Kerckhaert/ Schoonakker 6-1 6-3, Hoekstra/Van Waes-Brandt/Van Esbroek 6-3 6-4. Gemengd, dubbel D1: Oppeneer/ Baumgarte-Kips/Verbiest 2-6 6-2 7-6, Hoekstra/Sinke-Veraert/Veraert 6-0 6-3. D2/E: Stoelinga/Tazelaar-Hoek/ Hoek 1-6 6-0 6-1, Neve/LuitjesMorcus/ Van der Staal 6-47-6. Breskens. Vechtkuiken K-5 jeugdtoer nooi. Jongens, t/m 12 jaar: Diederik de Rave-Koen van Trier 6-0 6-0, Felipe Souwer-Koen van Trier 6-1 6-1, Kenny de Rooy-Stef Hermus 5-7 6-1 6-1, Nick Strijdonk-Kenny de Rooy 6-1 6-2. T/m 14 jaar: Edwin Buijs-Tom Lako 6-1 0-6 6-3. T/m 16 jaar: Albert Maas-Freek Wil le 6-3 2-6 7-5, Mart Flikweert-Freek Wil le 6-3 6-1 Dubbel t/m 12 jaar: Tazelaar/ De Waele-Van de Broecke/Van de Broec- ke 6-0 6-0. Meisjes, t/m 12 jaar: Leonie Agten- -Asley Dieleman 6-0 6-1, Frederique van de Velde-Djamilla de Baare 6-0 6-1 T/m 14 jaar: Nadine Brenner-Tessa van Noord 6-1 6-1, Karlijn de Buck-Tjarda Flikweert 6-2 6-0, Sophie Souwer-Ast- rid Rijkaert 6-1 6-2. T/m 16 jaar: Marlon Provoost-Stephanie Ekkebus 6-4 4-6 6-4. Wimbledon. Kwalificaties. Mannen, eer ste ronde: Vacek (Tsj) - Wassen (Ned) 6-4 6-7 6-2. Vrouwen, eerste ronde: Boogert (Ned/10) - Li (Chn) 6-1 1-6 6-1, Seljoetina (Kaz)-Hopmans (Ned) 6-2 6-2, Daniilidou (Gril - Noorlander (Ned/4) 7-5 6-4. Den Bosch. 1,4 miljoen gulden. Mannen, eerste ronde: Zib (Tsj) - Kempes (Ned) 6-4 6-1, Wessels (Ned) - Rafter (Aus/2) 7-5 6- 4, Federer (Zwi/4) - Dupuis (Fra) 7-6 6-4, Allegro (Zwi) - llie (Aus) 6-7 6-1 6-1, He witt (Aus/1) - Sanguinetti (Ita) 6-2 6-1, Ei seneer (Bel) - Voltsjkov (WRu/8) 5-7 7-5 6- 0, Ivanisevic (Kro) - Mirnii (Wru) 7-6 7-6, Arazi (Mar/6) - Petrovic (Aus) 6-3 6-2, Ca- nas (Arg) - Capalik (VSt) 6-3 6-3. Dubbel, eerste ronde: Haarhuis/Schalken (Ned/3) - Clement/Escudé (Fra) 6-4 4-6 7-6, Dam- /Suk (Tsj) - Kempes/Van Lottum (Ned) 6-3 7-6, Haggard/Van Houdt (ZAf/Bel) - Sie- merink/Hrbaty (Ned/Slw) 4-6 6-3 7-5, Siuiter/Wessels (Ned) - Van Scheppin- gen/Vacek (Ned/Tsj) 5-7 6-3 6-3. Vrouwen, eerste ronde: Oremans (Ned) Pratt (Aus) 2-6 6-3 6-2, Brandi (VSt) - Krasnoetskaja (Rus/8) 6-4 3-6 6-3, Panova (Rus/7) - Nola (NZI) 6-34-67-5, Dechy (Fra - Petrova (Rus) 6-3 6-4, Toeljaganova (Oez) - Dementieva (Rus/3) 7-5 6-3, Kru- ger (ZAf) - Torrens Valero (Spa) 6-3 6-3, Dragomir (Roe)-Grande (Ita) 6-3 6-4, Ritt- ner (Dui) - Kandarr (Dui) 6-3 4-6 6-3, Weingartner (Dui) - McQuillan (Aus) 7-5 6-0. Vrouwen, dubbel, eerste ronde: Clijsters/Oremans (Bel/Ned/3) - Bovina/ Krasnoroetskaja/Bovina (Rus) 6-3 6-3. Nottingham, Mannen, 950.000 gulden. Eerste ronde: Parmar (GBr) - Stark (VSt) 6-43-6 6-3, Lee (GBr) - Chlids (GBr) 6-4 5-7 6-0, Schüttler (Dui) - Pless (Den) 6-3 6-1, Hïpfl (Oos) - Pozzi (Ita) 3-6 7-6 6-4, Delga- do (GBr) -Tarango (VSt) 2-6 7-6 6-3, Fer- reira (ZAf/2) - Koubek (Oos) 6-4 6-2, Jo hansson (Zwe/3) - Rochus (Bel) 6-2 6-2, Rusedski (GBr) - Gambill (VSt/1) 7-6 7-6, Roddick (VSt) - Rosset (Zwi) 6-7 7-5 6-4. Eastbourne. Vrouwen, 1,4 miljoen gul den. Eerste ronde: Farina Elia (lta/6) - Os- terloh (VSt) 6-1 6-4, Conchita Martinez (Spa/8) - Baltacha (GBr) 6-3 6-3, Licho- vtsjeva (Rus) - Latimer (GBr) 7-5 6-3, Do- minikovic (Aus) - Schiavone (Ita) 6-4 3-6 6-4. Tweede ronde: Davenport (VSt/1) Sidot (Fra) 6-3 6-2, Serna (Spa) - Maleeva (Bul/4) 7-5 6-2. Axel. Rabo-toernooi Mannen enkel Cl: Ivo Wouters-Harry Riemens 7-6 6-4, Laurens de Kort-lvo Wouters 6-4 7-5, Renee van Gassen-Maurits van Aalst 6-3 6-1, Dl: Koos van Heese-Robert de Meijer 7-5 6-4, Peter van Rompa-Niels Hermans 6-0 6-0, Marc Maes-Louis Oostvogel 6-1 7-6. D2: Kris van Dorsse- laer-Martin Willems 6-2 6-4, Patrick Baumgarte-Ko de Jonge 6-1 6-1.Dub bel Cl: Hamelink/Neve-Van Gassen/Van Doeselaar 6-2 6-2 C2: Donze/Van Dron- gelen-Oppeneer/Van Leeuwen 6-3 3-6 Voetbal Nacompetitie Poule A: Volendam - Tel star 2-1 (1-0). 38. Buys 1-0, 60. Van Oo strum 1-1,86. Putter 2-1 Scheidsrechter: Luinge. Aantal toeschouwers: 2.615. Fortuna Sittard - FC Zwolle 1-2 (1-0). 13. Gerritsen 1-0,57. Slot, 72 Lim-Duan 1-2. Scheidsrechter: Bossen. Aantal toe schouwers: 8.000. Fortuna S 6 3 1 2 10 9-6 FC Zwolle 6 2 3 1 9 6-4 Volendam 6 3 0 3 9 6-8 Telstar 6 1 2 3 5 7-10 Waterpolo Boedapest. EK. Vrouwen, kruisfinales: Nederland - Griekenland 5-7 (0-2 1-1 2-1 2-3), Rusland - Spanje 11-5. Om zevende plaats: Duitsland - Frankrijk 7-6. Mannen. Mannen, groep A: Nederland - Hongarije 7-10 (4-3 0-2 1-3 2-2). Groep B: Rusland - Slowakije 12-8, Frankrijk-Grie kenland 9-10, Kroatië - Duitsland 5-5. Wielrennen Ronde van Zwitserland. Proloog in Rust (Dui): 1. Armstrong (VSt) 7,5 km in 9.44,22, 2. Laurent Jalabert (Fra) 0.05,14, 3. Hamilton (VSt) 0.05,27,4. Ekimov (Rus) 0.05,35,5. Zberg (Zwi) 0.07,02,6. Knaven (Ned) 0.07,66, 7. Hincapie (VSt) 0.09,11, 8. Niermann (Dui) 0.09,36, 9. Wauters (Bel) 0.09,68, 10. Nicolas Jalabert (Fra) 0.09,85, 60 Boven 0.29,03, 88. Lotz 0.35,96, 94. Den Bakker 0 38,45. Ronde van Idaho. Vrouwen. Zevende etappe, Burley - Pomerelle: 1. Worrack (Dui) 92 km in 2.30.09, 2. Bessette (Can), 3. Longo (Fra), 4. Dunlap (VSt), 5, Arndt (Dui). Algemeen klassement: 1. Bessette 14.31.57, 2. Arndt 3.13, 3. Bruckner (VSt) 4.01,4. Polikeviciute (Lit) 5.00,5. Rossner (Dui) 7.34. woensdag- Skeeleren Skeelerronde van Krabbendijke. Aan vang wedstrijd klasse C: 18.30 uur, klasse A/B. 19.00 uur, snelheidswedstrijd: 20.00 uur, klasse 'cracks': 20.15 uur. M Tennis TV Axel-Rabo toernooi. Locatie: TV Axel, Boslaan te Axel. Aanvang: 17.45 uur. Vechtkuiken K-5 jeugdranglijst toer nooi. Locatie: TV De Boskreek, Oude Rijksweg, Breskens. Aanvang: 13.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 61