Spui en Magrette verliezen bus Wegenstelsel tunnel vordert snel PZC De eerste 25 jaar zijn het moeilijkst Amsterdamse familie schenkt archief Sluis foto's uit oorlogstijd Senioren willen beleid dat zich richt op lang zelfstandig blijven LcGRAnD Axel wil voorlopig geen gedoogbeleid Collectief Vraagafhankelijk Vervoer is optie om gat te vullen Pont Sluiskil uit de vaart Krulbolstrijd Baggerdepots bij Baarzandse kreek Vervalsen handschrift komt uit Drankritten bestraft met boete Gift spekt kas Goese vakantieweek Koffie en diner Tl l f/TÉèm Popfestival Pleinvrees in Terneuzen VOLVO woensdag 20 juni 2001 SLUISKIL - De Rijkspont Sluiskil over het Kanaal Gent-Ter- neuzen gaat drie weken uit de vaart voor groot onderhoud. Van 2 tot 23 juli kunnen (brom-)fietsers en voetgangers geen gebruik maken van de veerdienst. Zij worden door borden van de stremming op de hoogte ge bracht. jnnrRené van Stee $EL - Het opheffen van de buslijn door Spui en Magrette Ijkt onafwendbaar. De bus Somt niet meer door beide ge- jachten, omdat maatregelen in bet kader van Duurzaam Veilig je reistijd op de route Terneu- ien-Axel-Hulst onder druk zet. Ook het rendement van de bus- jijn zou veel te laag zijn. Om tijdwinst te boeken loopt de route vanaf september over de ïractaatweg, pal langs Spui en Magrette. Buigemeester J.F. Mulder liet gisteravond tijdens een door veel bewoners van Spui en Magrette bezochte vergadering van de commissie algemene be stuurlijke zaken weten dat de gemeente ondanks herhaalde inspanningen het tij niet heeft weten te keren. Hij verwees on der andere naar de mogelijk tot het weer verhogen van de maxi mumsnelheid op de Hulsterweg tot tachtig kilometer per uur of de bus in ieder geval te laten rij - den totdat de veerdiensten over tweejaar worden opgeheven en de buslijnen alsnog nieuwe rou tes krijgen. De commissieleden hadden waardering voor de inspannin gen van het gemeentebestuur, M. van Oyen (PvdA) had moeite met de onmacht van het college van B en W om invloed te kun nen uitoefenen op het besluit. „Ook betwijfel ik of tijdswinst OOSTBURG - Bolclub Raak te gen de Staak uit Oostburg houdt tijdens de komende vakantiepe riode haar jaarlijkse krulbol- wedstrijden. Dewedstrijden vinden plaats in het clubgebouw in de Quarles vanUffordweg. Op 28 juli vindt voorde 55e keer het Nederlands kampioenschap plaats met pe lotons van drie personen. De Colling om de titel van Keizer wordt op 18 augustus gehouden. Iberisten kunnen op 7 juli en 15 augustus kennis maken met de milbolsport tijdens de toeris- mbolling. Alle wedstrijden be amen om 14.00 uur. valt te behalen door een alterna tief traject te rijden. Die winst zit in het laten ver-vallen van haltes, en dat is wat nu gebeurt", aldus Van Oyen. Gezien het magere aanbod van passagiers hadden de WD'er P. Apers en C. Dieleman van de Christenunie begrip voor het feit dat de buslijn niet behouden kon blijven. Zij hoopten op een goed alternatief in de vorm van het collectief vraagafhankelijk vervoer (CW). M. Murre (CDA) benadrukte dat het desondanks een plicht blijft om in een ver grijzend gebied als Zeeuws- Vlaanderen ook het openbaar vervoer op een acceptabel peil te houden. Mulder benadrukte dat, teneinde van het CVV een succes te maken, nu al de uiter ste inspanningen dienen te wor den geleverd, met name om de leefbaarheid in de kleine kernen overeind te houden. Aansluitgaranties J. Bouma van busmaatschappij Connexxion was heilig over tuigd van het welslagen van een dergelijk streven. „We hebben elders goede ervaringen met CW en we zijn bereid het hier in de regio goed te helpen inrich ten, bijvoorbeeld met aansluit garanties op reguliere buslij nen", aldus Bouma. Hij vond het onterecht dat de zwarte Piet ten aanzien van de opheffing van de buslijn bij zijn bedrijf werd neergelegd, omdat Connexxion wordt geconfronteerd met lan delijk en provinciaal beleid waarin -ook uit bedrijfsecono misch oogpunt- geen plaats meer is voor fijnmazig openbaar vervoer in dunbevolkte platte landsstreken. Wethouder K. van Schaik hield zijn twijfels over het CW. Naast het ontbreken van een harde ga rantie van betaalbare tarieven vroeg hij zich af hoe het zat met aanrijtijden en het combineren van ritten. ,,De omrijtijden be dragen veelal een uur. Hierdoor zien veel gebruikers van het CW ongewild een heel groot stuk van Zeeuws-Vlaanderen. En wat te denken van de mensen die dagelijks gebruik moeten maken van het CW; moeten die voortaan altijd vooraf bellen als ze gebruik willen maken van een taxi?" GROEDE - De stichting Het Zeeuwse Landschap mag van de provincie twee baggerdepots aanleggen bij de Baarzandse kreek in Groede. De depots zijn nodig om slib te bergen; het baggerwerk moet de waterkwaliteit van de in de zestiende eeuw gevormde ge- tijdenkreek verhogen. De depots beslaan in totaal een opper vlak van zes hectare en zijn twee meter hoog. Na indroging en rijping van de specie kan het land weer als landbouwgrond worden gebruikt. Onderzoek heeft uitgewezen dat de grond niet ernstig is verontreinigd. MIDDELBURG - Een 19-jarige vrouw uit Vlissingen kon sa men met haar 20-jarige vriend de verleiding niet weerstaan om de overschrijfformulieren van de vorige bewoner te ver valsen. Op die manier wisten ze hun achterstallige rekeningen te be talen. De fraude bracht ze gisteren voor het hekje op de zitting van de Middelburgse politierechter, die het Vlissingse duo veroordeelde tot elk zestig uur onbetaalde arbeid. Omdat ze in het eerste kwartaal van dit jaar nog steeds post kregen van hun voorganger konden ze profiteren van de situatie. De vrouw vervalste de overschrijfformulieren door het hand schrift van de rekeninghouder na te bootsen. Haar partner postte de formulieren. In totaal werd voor 2388 gulden ge fraudeerd. Dat bedrag moet terugbetaald worden aan de Rabobank, die inmiddels de gedupeerde cliënt schadeloos heeft gesteld. „Een domme actie", zei de politierechter tegen de verdachten. „Want dit komt altijd uit." MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 49-jarige inwoner van Oosterland voor dronken rij den veroordeeld tot een boete van 2000 gulden en zes maan den voorwaardelijke rijontzegging. De man werd 12 april dit jaar in Zierikzee bij een controle van de politie betrapt met ruim drie keer de toegestane hoeveel heid alcohol in zijn bloed. De Oosterlander vertelde die dag na enkele glazen alcohol zonder na te denken in zijn auto te zijn gestapt om boodschap pen te doen. Een 30-jarige Goesenaar kreeg 1350 gulden boete en zes maanden voorwaardelijke rijontzegging. De automobilist viel 14 april op door zijn rijgedrag, toen hij op de verkeerde weghelft terechtkwam. Daardoor kwam hij bijna in botsing met een politieauto. GOES - Het Juliana Welzijn Fonds heeft 5000 gulden be schikbaar gesteld voor de stichting Buurtwerk Goes-Zuid om een kindervakantieweek te organiseren. Van 6 tot en met 10 augustus houdt het Buurtwerk een thema- week onder het motto 'In vijf dagen de wereld rond'. De week is bedoeld voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Het Juliana- fonds streeft ernaar iedereen, ongeacht afkomst of inkomen, tot zijn recht te doen komen in de samenleving. door Wout Bareman TERNEUZEN - De aanleg van de wegen naar de Westerscheldetunnel verloopt vlot ter dan verwacht. De wegenbouwers leggen op Zuid-Beveland en in Zeeuws-Vlaande- ren ongeveer dertig kilometer weg aan, in zuid met drie viaducten en een unieke hang- trogbrug voor de Dow-spoorlijn, in noord met evenveel viaducten en een fietstunnel. En daar komen nog verschillende rotondes bij. Voor het nieuwe wegenstelsel moet ruim an derhalf miljoen kubieke meter grond wor den verzet, 650.000 kuub aan de Zeeuws- Vlaamse kant en ongeveer 800.000 kuub op Beveland. Aan weerszijden van de Wester- schelde moest voor de aanleg van de wegen overeenstemming worden bereikt met meer dan zeventig grondeigenaren. Ze brachten samen zo'n driehonderd hectare in. Met twee dwarsliggende grondbezitters in de omgeving van Hoek werd vlak voor Kerst mis vorig jaar overeenstemming bereikt. En toen stond niets de wegwerkzaamheden nog in de weg. Directeur J. Heijboer van de NV Wester scheldetunnel stelde gistermiddag tevreden vast dat het werk wel erg voortvarend ver loopt. Waar aanvankelijk sprake was van oplevering van de toeleidende wegen medio 2003, is het wegenstelsel nu waarschijnlijk al in het najaar van 2002 gereed. „We heb ben bij de tunnelbouw en alles er omheen, zoals de aanleg van de toeleidende wegen, nu heel duidelijk de wind in de rug. Het ver loopt allemaal voortreffelijk. Daarom ook hebben we nu wat extra aandacht besteed aan de oplevering van de rotonde, die de tunnelweg verbindt met de N61 tussen Hoek en Sluiskil-brug. Wat iedereen ver geet, is dat de tunnelweg aanvankelijk zou uitkomen op de Hoekseweg. Uiteindelijk hebben we het tracé kunnen doortrekken naar de Rijksweg. De volgende stap is de tunnel bij Sluiskil, een verbinding waar wij ook heel nauw bij betrokken zijn." Kruising Heijboer zei dit na het doorknippen van een lint, waarmee hij de aansluiting van de tun nelweg op de N61 (een rotonde) in gebruik stelde. Het gemeentebestuur van Terneuzen vond die rotonde aanvankelijk maar niets en hield vast aan het oorspronkelijke plan van een viaduct. Toen bleek dat Rijkswater staat daarvoor geen geld had, ging de ge meente akkoord met de toezegging dat het tunnel verkeer binnen tien jaar alsnog via een ongelijkvloerse kruising naar de tunnel bij Sluiskil zal worden geleid. Directeur J. Heijboer van de NV Westerscheldetunnel opent de rotonde waarmee de N61 met de weg naar de tunnel wordt verbonden. foto Charles Strijd door Frank Gijsel AARDENBURG - Wethouder J. Boogaard van de gemeente Sluis-Aardenburg ontving gis teren een bijzondere collectie foto's voor het stadsarchief. De foto's tonen scenes uit West- Zeeuws-Vlaanderen tijdens de periode van de Tweede Wereld oorlog. De gift werd gedaan door de fa milie van der Veere uit Amster dam. Jan van der Veere woonde net na de oorlog in Terneuzen en was daar werkzaam bij de Rijksdienst voor hout. De schenking werd gisteren gedaan doorzijn echtgenote en dochter. Het album bevat vijftig foto's. Een groot deel daarvan heeft de naven van Breskens als onder werp. Verder zijn er unieke beel den van het verwoeste stadhuis ie Sluis, de kei*. Groede, de Zwarte Polder en het natuurge bied Het Zwin met de Duitse redactie ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)610724 E-mail: redtern@pzc.nl C. A, M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman P- j. F. M. Cappetti L-E.Dominicus B. J. G. Pelgrim A. M. van Stee J.F. D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114) 373840 E-mail; redhulst@pzc.nl S.van Doorsselaer R. E. A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl strandversperringen (de zoge naamde Rommel-asperges). Arco Willeboordse, conservator bij de gemeente toonde zich erg verheugd met het album. „Het is een grote aanwinst voor ons archief. Lange tijd werd de waarde van dergelijke stukken onderschat. Ze worden nu als essentieel beschouwd voor de geschiedschrijving van de het dagelijks leven in onze streek. Naast dagboeken, poëzieal bums en bidprentjes geven fo to's een goed beeld van de tijd weer. Dit album is daar een goed voorbeeld van, zeker vanwege de goede staat waarin het ver keert." HULST - De Stichting Welzijn voor Ouderen Hulst sluit woensdag 27 juni het seizoen in het'dienstencentrum De Lieve af met een koffieochtend en diner. De deelnemers worden om 11.00 uur verwelkomd met een kopje koffie. Daarna kan men aan schuiven voor een viergangen menu. Er wordt naar keuze vis of vlees geserveerd. Tussen de gangen door lezen vrijwilligers enkele verhalen f* Maatje Bakker en Jan Boone, zestig jaar getrouwd. foto Peter Nicolai door René van Stee SLUIS - Ouderen in West- Zeeuws-Vlaanderen willen een seniorenbeleid dat met name op het gebied van zorgvoorzienin gen het accent legt op stimule ring en activering van ouderen. Dit bleek gisteren in Sluis tij dens een door Scoop geleide dis cussiemiddag in opdracht van het Samenwerkingsverband Welzijnsbeleid West-Zeeuws- Vlaanderen. Aan de hand van vooraf bepaal de stellingen werd gepraat over uitgangspunten van toekomstig gemeentelijk seniorenbeleid, met als leidraad dat ouderen zo zelfstandig mogelijk blijven en volwaardig kunnen deelnemen aan de maatschappij. Van de vijftig willekeurig uitgenodigde senioren kwamen er slechts zes opdagen. Volgens de voorzitter van het samenwerkingsverband wethouder R. Leentfaar van Oostburg een treurig gegeven, doch geen reden om bij de pak ken neer te zitten. Op de bijeenkomst bleek even eens dat grote inspanningen moeten worden verricht om op adequate wijze acute hulp en zorg te kunnen verlenen. Ook moeten ouderen actiever en tij dig worden voorgelicht over de situatie waarin zij zich bevin den. Dit zou kunnen door een voorziening in de buurt te plaat sen waar senioren onder meer terecht kunnen voor onderling contact, informatie over wetge ving, activiteiten en antwoord op maat op hun vragen. De aanwezigen waren het er bij na unaniem over eens dat be stuurders voor seniorenbeleid niet alleen in gesprek moeten met oudere bewoners. Om een beleid te ontwikkelen, waarbij ook de zorg voor toekomstige senioren is gewaarborgd, zou den veertigplussers gehoord kunnen worden. Vanwege de verregaande vergrijzing in West-Zeeuws-Vlaanderen zou er ook meer samenhang in be leidsplannen moeten komen, die dan niet toegesneden wor den op senioren, maar toepas baar zijn voor elke bevolkings- en leeftijdscategorie. TERNEUZEN - Jongerencen trum Kalashnikov houdt zater dag voor de derde keer het pop festival Pleinvrees nabij de Willibrordustoren in de binnen stad van Terneuzen. Het festival betekent meteen ook de afslui ting van het concertseizoen. Vanaf 20.00 uur verzorgen drie bands optredens met elk een ei gen geluid. Hiervan speelt Eyes on Ice uit Terneuzen vooral toe gankelijke rock met een apart accent. Blackdog uit Axel is een vrij jonge band waarvan de mu ziek het best te vergelijken valt met melodieuze metal. Het Terneuzense Mr Atom and His Protons speelt energieke surfmuziek met deels zelfge schreven en deels gecoverde nummers. door Wilma Valk OOSTBURG - Er was niet zo veel vertier voor de jeugd in de jaren dertig van de vorige eeuw. De jongeren in het westen van Zeeuws-Vlaanderen gingen op zaterdag en zondagavond voor al flaneren door Oostburg. Over de Markt, door de Brouwerij straat en terug. Op één van deze wandelingen sloeg de vonk over tussen Maatje Bakker (81) en Jan Boone (85). Gisteren waren ze zestig jaar getrouwd. Het echtpaar woonde het groot- (Advertentie) Aan 'n VOLVO hoef je doorgaans niet veel te doen. Maar wat we doen, doen we goed of beter. CAICAPPENDIJK Mr. F. J. Haarmanweg 49 Terneuzen ste deel van hun huwelijk in Oostburg. Jan werkte in de bouw en Maatje zorgde voor de drie jongens. In 1954 werd het nieuwe hervormde Kerkcen trum in Oostburg gebouwd en men vroeg aan mevrouw Boone of ze misschien het beheer hier van wou overnemen. „Ik begon hier heel onbevangen aan," ver telt ze. „Ik had geen idee wat er allemaal op me af kwam. Vooral de eerste uitvaart was heel erg, toen wou ik er mee stoppen, maar uiteindelijk hebben we het beheer van het kerkcentrum 38 jaar gedaan." „Men kan niet ieders leed dra gen", meent Jan Boone. „We hebben dit werk met veel plezier gedaananders hou j e het niet zo lang vol. We zijn er nog maar zes jaar geleden mee gestopt." Gezellig Het echtpaar heeft drie zonen, zeven kleinkinderen en al zes achterkleinkinderen, die er al lemaal waren voor het grote feest. In de voormiddag was er met de bejaarden van De Burght in Oostburg, waar het paar sinds december 2000 woont, een gezellig koffiedrinken en veel felicitaties. In de namiddag was er een receptie voor kennissen en vrienden. Namens de ge meente Oostburg was burge meester G. Noordewier op be zoek. Serenade Met de familie ging het echtpaar daarna in Retranchement eten. Hier kwam dan nog een grote verrassing voor beiden, waar misschien ook wel een beetje op gehoopt werd. De drumband 'Harmonie' uit Oostburg bracht het paar een serenade. Jan Boone was vele jaren lid van de muziekvereniging van Oost burg en penningmeester van de drumband. Voor zijn vele ver diensten is hij erelid van de band. Maar ook zijn zonen, kleinkinderen en straks ook achterkleinkinderen zijn muzi kaal en spelen in diverse gezel schappen. Het is een muzikale familie, ze hebben allemaal vol gens eigen zeggen hetzelfde vi rus. Op de vraag hoe ze het zolang hebben volgehouden, had Maatje Boone wel een ant woord: „De eerste 25 jaar zijn het moeilijkst, dan willen we nog alle twee gelijk hebben. Daarna gaat het alleen maar be ter en ineens duurt het dan al 60 jaar." (Advertentie) raison EXCLUSIEVE HERENKLEDING Noordstraat 65 Terneuzen 0115-621017 kijk vrijdag in deze krant of kijk nu al op www.legrand.nl door René van Stee AXEL - Tot de gemeentelijke herindeling in 2003 komt er in Axel geen gedoogbeleid ten aanzien van softdrugs. Deze kwestie kwam gisteravond ter sprake in de commissie algeme ne bestuurlijke zaken naar aan leiding van de overhandiging van vijfhonderd handtekenin gen enige weken terug van Axe laars die een gedoogbeleid in de stad ondersteunen. De commis sie vond in meerderheid de tijd niet rijp voor discussie op dit be leidsterrein. J. Dieleman (Christenunie) toonde zich een verklaard te genstander van een dergelijk initiatief en pleitte voor hand having van de huidige nuloptie. CDA'er M. Murre wilde eerst de resultaten van het nieuwe jeugdbeleid afwachten, alvo rens in een discussie over een ge doogbeleid te belanden. „We hebben onlangs een half miljoen geïnvestereerd in allerlei voor ziening voor de jeugd en we moeten eerst eens kijken hoe dat allemaal verloopt. Misschien kom je dan vanzelf terecht bij de discussie over een gedoogbe leid, maar het lijkt me niet verstandig -zeker niet naar aan leiding van een handtekenin genactie- om die discussie als enige gemeente weer te gaan voeren", aldus Murre. P. Apers (WD) vond een petitie ook niet de juiste manier om een beleidsverandering af te dwin gen. Evenals M. Murre was Apers verbaasd over de onder tekening van de lijst door M. van Oyen (PvdA). In tegenstelling tot zijn mede-commissieleden, achtte Van Oyen een mogelijke discussie juist zeer zinvol. Van Oyen: „We gaan straks sa men met de gemeente Terneu zen die wel een gedoogbeleid voert. Als burger heb ik m'n handtekening op die lijst gezet, omdat het me beter lijkt een pro-actief beleid te voeren dat inspeelt op dergelijke verande ringen en om langs die weg een gedoogbeleid bespreekbaar te maken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 57