Bedrijf voelt zich tegengewerkt m kwjl W Giro 55055 Astma Fonds PZC ZLM neemt nieuwe vleugel in gebruik NFGV Gemeente keurt uitbreidingsplannen woninginrichter Nieuwerkerk steeds af Weeldienst in Biezelinge Les houtsnijden met kleur 70020 Gered Gereedschap Middelburg Stadsambachtsweg 6 (oude milieustraat) OPEN OP WERKDAGEN s24 woensdag 20 juni 2001 door Ali Pankow NIEUWERKERK - Interieur Totaal in Nieuwerkerk voelt zich tegengewerkt voelt door de gemeente. Ondernemer A. Flik- weert van het bedrijf in woning inrichting spreekt in een brief aan de gemeenteraad zijn onge noegen uit omdat hij al elf jaar door de gemeente over zijn uit breidingsplannen aan het lijntje wordt gehouden. Het ruimtegebrek in Nieuwer kerk werd eind vorig jaar zo groot dat Flikweert besloot een gedeelte van zijn bedrijf naar het industrieterrein aan de Mar conistraat in Goes te verplaat sen. Daarmee is de ergste nood gelenigd. Volgens de onderne mer wil dat echter niet zeggen dat er nu in Nieuwerkerk geen enkele behoefte meer is aan uit breiding. De grond die hij daar voor elf jaar geleden al aan kocht, ligt nog steeds gereed om bebouwd te worden. Tot nu toe heeft hij daarvoor echter nog BIEZELINGE - In de Zwarte Weel in Biezelinge wordt zon dag 24 juni een weeldienst ge houden. Het thema van de dienst, die om 11.30 uur begint, is 'Er klopt iets niet'. Voorgan ger is ds. L. Deventer. Als het zondag slecht weer is, wordt de dienst verplaatst naai de Nederlands hervormde kerk in Biezelinge. NIEUW-HAAMSTEDE - Tij dens de Kunstschouw Wester- schouwen zal F. Mutebi een workshop houden over hout snijwerk in kleur. In twee uur tijd kan hij zijn leerlingen de fij ne kneepjes en technieken van deze bijzondere kunstvorm bij brengen. Liefhebbers kunnen donderdag, vrijdag en zaterdag van half drie tot half vijf terecht in de Torenhoeve aan de Toren- weg in Nieuwe-Haamstede. geen bouwvergunning verkre gen. Flikweert begint het idee te krij - gen dat zijn bouwaanvragen niet serieus worden genomen. Hij heeft inmiddels een vierde ontwerp ingediend voor het perceel aan de Rijksweg. Eerde re ontwerpen werden om diver se redenen afgewezen. Zo lever de aanvankelijk de agrarische bestemming van grond een pro bleem op. Later bleek het toch mogelijk 1500 vierkante meter voor een winkelbedrijf te be stemmen. „Wij hadden echter behoefte aan 3000 vierkante meter en dienden daarom een ontwerp voor twee bouwlagen in." Altijd wat Dat plan werd afgekeurd omdat het niet in overeenstemming zou zijn met het agrarisch ka rakter van de omgeving. Het derde ontwerp vond ook geen genade, omdat daarin de opper vlakte van de bedrijfsbestem- ming weer werd overschreden. „Zo blijft het altijd wat. Ze vin den steeds weer wat nieuws om de zaak op te houden", zegt Fli kweert. Volgens hem wordt er met een beslissing op zijn vierde aan vraag gewacht tot de plannen van projectontwikkelaar Ad- boma concreter zijn. Dit bedrijf uit Capelle a/d IJssel wil op het terrein bij de stoplichten in Nieuwerkerk een soort bedrijfs- verzamelgebouw uit de grond stampen. Totaal Interieur is één van de belangstellenden. Vol gens Flikweert is het echter de vraag hoe lang de realisering van die plannen nog op zich laat wachten. Hij wil zijn bedrijf snel uitbreiden. Flikweert voelt zich ook door de welstandscommissie bena deeld. Een reclamezuil langs de Rijksweg vond destijds geen ge nade in ogen van de provincie Zeeland. Reclame aan de gevel werd wel toegestaan. De ge meentelijke welstandscommis sie vindt echter de kleur en het model niet passen. Flikweert wordt er moedeloos van. De voorgestelde reclamevoering is afgestemd op de nieuwe naam en uitstraling van het bedrijf en hij voelt er weinig voor die te veranderen. door Mieke van der Jagt GOES - Blije gezichten waren er gistermid dag volop bij de opening van de nieuwe vleugel van ZLM verzekeringen in Goes. Commissaris van de koningin W. van Gel der, die de vleugel officieel opende, was blij met het eerste exemplaar van het jubileum boek 'Te goeder Naam en Faam, vijftig jaar ZLM verzekeringen'; scheidend bestuurs voorzitter L. van Nieuwenhuyzen toonde zich blij verrast met een benoeming tot Rid der in de Orde van Oranje Nassau en de Goe- se burgemeester D. van der Zaag ging breed grijnzend met een cheque van 450.000 gul den naar huis. De verzekeraar sponsort de nieuw te bou wen schouwburg voor dat bedrag op voor waarde dat de grote zaal tien jaar ZLM-zaal heet. Ook content was de voorzitter van de Raad van Commissarisen, A. Driesprong, die het toezicht gaat leiden op een gezond bedrijf dat niet langer met ruimtegebrek kampt. Aan het gebouw bij de nieuwe rotonde in de Ringbaan in Goes is een grote vleugel aan gebouwd in dezelfde stijl en van dezelfde materialen als de bestaande bouw Hoe de dochter van de boerenorganisatie ZLM zo heeft kunnen floreren en in vijftig j aar kon uitgroeien tot een bedrij f dat de be- stuurstructuur moet omzetten van een be stuur naar een Raad van Commissarissen, dankte voorzitter Nieuwenhyzen aan 'ge zond boerenverstand'. Hij kan het weten, want hij hanteerde de voorzittershamer ge durende achttien jaar. Van Gelder ontving, nadat hij de nieuwe vleugel met het starten van een promotie film officieel had geopend, het eerste exem plaar van een jubileumboek. Daarin is de geschiedenis samengevat van een onderlin ge verzekeringmaatschappij die aanvanke lijk uitsluitend auto's en trekkers van boe ren wilde verzekeren. Nu de ZLM bijna een half miljoen polissen heeft afgesloten, 121 miljoen gulden aan premie ontvangt, 25 miljoen aan beleggingsopbrengst noteert bij een eigen vermogen van 148 miljoen gul den, moet het boerenverstand in ere worden gehouden. Het jubileumboek bevat foto's van Photographies uit Goes, het bedrijf dat ook de videofilm maakte. Eten doen we allemaal. Maar voor sommige mensen, meest vrouwen, is eten dagelijks een bron van angst en spanning. Hun leven wordt beheerst door eten, calorieën en afvallen. Ze zijn doodsbang om dik te zijn en aan te komen. Sommigen lijnen tot ze van uitputting instorten. Anderen hebben vreetbuien die eindigen met braken. Herkent u dit? Vraag dan de brochure over eetstoornissen aan, voor uzelf of iemand die u kent. Bel 030-2971197, fax 030-2971198, of schrijf naar het NFGV, postbus 5103, 3502 JC Utrecht, info@nfgv.nl www.nfgv.nl Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezondheid Hun Inzet verschilt niet ven nndorc .„ener. HELP ZE EEN BEETJE! GIRO 5855 p Q- Ademhalen als dagelijkse strijd Ademhalen. Het lijkt de gewoonste zaak van de wereld. Toch leveren 1.6 miljoen mensen in Nederland dagelijks een gevecht om voldoende lucht. Deze mensen hebben astma of C0PD (chronische bronchitis of longemfyseem). Ademnood is bedreigend, soms zelfs levensbedreigend. Luchtwegaandoeningen zijn wereldwijd de derde doodsoorzaak. De behandeling wordt gelukkig steeds beter. Maar astma en C0PD zijn nog steeds niet te genezen. Sterker nog: steeds meer mensen krijgen last van hun luchtwegen. Het Astma Fonds kent geen adempauze. Steun patiënten met astma of C0PD! U kunt uw gift overmaken op girorekening 55055 of bankrekening 33.59.58.885. Alvast bedankt. Totaal Interieur, voorheen Meubelrama, in Nieuwerkerk doet al jaren pogingen de vestiging aan de Rijksweg uit te breiden. foto Marijke Folkertsma Stichting Gered Gereedschaj verzamelt oud gereedschap knapt het op en verstuurt het naar de derde wereld. V 4332 SE Middelburg Tel. 0118-634015 WAT IN UW SCHUURTJE..... KOM EVEN LANGS DANK U! DANK U! DANK U! DANK U! DANK U!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 50