Lekkage remt werk aan Deltadam F Hf Giro 55055 PZC Astma Fonds Nachtexcursie op de Oosterschelde Ongeldig rijbewijs houdt bejaarde niet van de weg Wethouder stuurt raadslid Kraan op cursus financiën ,24 Probleem met naad levert geen direct gevaar op, maar wel oponthoud iiaitlijl uiii iuiiiiiim ir Gered Gereedschap Middelburg Stadsambachtsweg 6 (oude milieustraat) OPEN OP WERKDAGEN STEUN PROJECTEN VAN KERKEN WERELDWIJD GIRO 456 UTRECHT woensdag 20 juni 2001 door Edith Ramakers VLISSINGEN - Het werk aan de Deltadam bij het sluizen- eomplex in Vlissingen heeft op nieuw oponthoud opgelopen. Door een misrekening van de ontwerper, de uitvoerder of bei den, functioneert de uitwate ringssluis niet. Dat bevestigt K. Steur van de Provincie Zeeland. De sluis moet het waterpeil op het Kanaal door Walcheren re guleren en de sluis fungeert als boezem van het gemaal Boreel bij Middelburg. De provincie Zeeland is zowel opdrachtgever voor als ontwer per van de nieuwe buitenkeer sluis bij de Binnenhaven. Hoofdaannemer is Hakkers uit Werkendam. Steur: „We zijn aan het uitdokteren hoe dit pro bleem kon onstaan. Er is een lekkage opgetreden, dat is dui delijk.'' Hij zegt dat er nog over legd moet worden over de kos tenverdeling. De schade loopt in de tonnen. „Maar misschien is het verzekeringswerk." Tussen de betonnen vloer en de damwand aan de zijde van de Westerschelde is een naad ontstaan. Door verschil in wa terdruk tussen de zijde van de Westerschelde en het kanaal ontsnapt er door die naad water en zand. „Op den duur zou het dijklichaam inzakken. Een paar damplanken verhinderen nu dat de sluis lekt." Steur gist dat de opening, de naad, is ontstaan doordat de damwand veel belasting te ver werken heeft gekregen. De wand is daardoor meer dan voorzien in de bodem van de Westerschelde gezakt. Wat daar weer de oorzaak van is, wordt nu onderzocht. „We kunnen het probleem wel oplossen door een nieuwe damwand te slaan en de betonvloer te herstellen." Stormseizoen De provincie wil dat de herstel- wei'kzaamheden voor oktober zijn afgerond. „Want dan begint het stormseizoen en mag er tot april niet aan dijken gewerkt worden." Zolang de uitwate ringssluis niet functioneert, wordt het waterpeil op het kanaal gereguleerd door de be staande twee scheepvaartslui zen. „We hoeven dus niet te vre zen voor de veiligheid. Ook de parkeerkelders op Walcheren blijven droog. Het gebruik van de scheepvaartsluizen heeft als nadeel dat de scheepvaart er door gestremd wordt. Dat is voorbij als de nieuwe uitwate ringssluis werkt." Het werk aan een van de'laatste stukken zeewering die op Del tahoogte wordt gebracht, duurt circa twee jaar. Deze lekkage is een nieuwe tegenvaller. In okto ber 1999 werd het werk voor lange tijd stilgelegd omdat er bij het baggeren een Amerikaanse vliegtuigbom uit de Tweede We reldoorlog werd gevonden. Ook de oude sluisdeuren lieten zich niet eenvoudig verwijderen. Er moesten duikers aan te pas ko men om gaten in de wanden te boren. Daardoor kon er water uitlopen, werden de dubbele deuren lichter en konden ze pas getransporteerd worden. Intus sen ligt er een geasfalteerd voet en fietspad over het complex. Daarvan kunnen ook hulpdien sten gebruik maken. De dam en uitwateringssluis worden met Deltasubsidie van het Rijk ge maakt. Het gaat om een bedrag van ruim zeven miljoen gulden. Damplanken moeten voorko men dat de dam lekt, anders zal het probleem alleen maar groter worden. foto Ruben Oreel door Richard Hoving MIDDELBURG - Een oud Chi nees spreekwoord gaf gister avond een venijnige wending aan een vergadering van de Middelburgse raadscommissie voor financiën. Met als grote zondebok Piet Kraan van oppo sitiepartij Leefbaar Middel burg. De commissie stond stil bij het jaarverslag en de jaarrekening over 2000 en de voorjaarsnota voor de rest van dit begrotings jaar. Twee uur lang werden wet houder Piet Bruinooge (CDA, financiën) en een legertje amb tenaren ondervraagd over af schrijvingsreserves, ziektever zuim, overhevelingsbudgetten, de begroting van het Grondbe- door Ben Jansen ZEERIKZEE - Natuurmonu menten en Het Zeeuwse Land schap houden morgen een Mid- zomernachtexcursie. Op het programma staat van 18.00 tot 23.00 uur een vaar tocht over de Oosterschelde met de oude veerboot De Friesland. Halverwege de tocht is een wan delexcursie door het duinland schap op Neeltje Jans gepland. Coördinatrice B. Sandijck ver wacht dat er veel te zien zal zijn tijdens de excursie. „In de avonduren zijn er volop vogels actief. Terwijl de vogels zich overdag een beetje stilletjes ge dragen omdat de broedtijd voorbij is en het ruiseizoen be gint, laten de watervogels van de Oosterschelde zich juist in de avonduren zien en horen. Wat ook spannend is, is de altijd aan wezige kans om zeehonden te gen te komen." Ook op Neeltje Jans is genoeg te beleven. „De zilvermeeuwen, mantelmeeuwen en storm- meeuwen die er broeden, heb ben allemaal grote kuikens Blijkbaar is de vos, die elders in Zeeland dit jaar in de meeuwen kolonies huis houdt, nog niet op het voormalige werkeiland ge arriveerd." De zomerflora staat op Neeltje Jans in volle bloei, De fraaie oranje bloempjes van het guichelheil, de bleekgele bloei- pluimen van de wilde reseda en het diep paarsblauwe slangen- kruid zijn ieder jaar weer op Neeltje Jans te bewonderen. De vaartocht begint om 18.00 uur vanaf 't Luitje, in de Nieuwe Haven in Zierikzee. drijf en personeelslasten. CDA- fractievoorzitter Sjoerd Buis man somde drie kantjes met vragen op. Piet Kraan van op positiepartij Leefbaar Middel burg bestookte de wethouder met het dubbele aantal. Kraan wilde met name weten waarom bepaalde uitgaven en reserve ringen waren gedaan. „Waarom geen reservering voor de aanleg van de N57? Waarom niet meer gereserveerd voor wegenonder- houd?" Het positieve beeld dat het col lege van B en W in de stukken over het voorbije jaar schetst, trok hij aan het eind van zijn be toog met een oud Chinees spreekwoord in twijfel. „Wie vaak genoeg zijn knopen op poetst denkt dat ie nog wel een generaal wordt." En toen ging het mis. Adri van 't Westeinde (Groen- Links) hield Kraan spottend een 'oud spreekwoord uit 's-Heeren- hoek' voor. „Wie zijn stukken niet leest, heeft veel te vragen." Enk de Visser van de WD-frac- tie die het debat aan zich voorbij had laten gaan. viel Van 't West einde bij. „Kijk maar naar ons." Cursus Wethouder Bruinooge haalde vervolgens hard uit naar Kraan. De wethouder begon zijn beant woording met de mededeling dat er landelijke partijen zijn die cursussen financiën houden voor raadsleden en vervolgde dat hij binnenkort voorzitter Jan Nagel van Leefbaar Neder land zal adviseren ook een scho lingsprogramma in te voeren. Kraan en zijn partijgenoten Hayati Akdag en Bert Leijnse reageerden gebeten. „Dat is laag. Wij zijn hier toch om vra gen te stellen?" Bruinooge ging door en stelde vast dat het bij sommige raadsleden aan be paalde basiskennis ontbreekt. De wethouder legde Kraan uit dat zijn betoog niet op zijn plaats was bij de behandeling van de jaarrekening en de voor jaarsnota. „Dat moet u doen bij de behandeling van de begro ting." Kraan was het op zijn beurt niet eens met Bruinooge, maar be sloot niet opnieuw te beginnen. „Ik constateer dat wij van me ning verschillen. Dat kan, maar u hoort van nog ons." door Aector Dooms MIDDELBURG - Het kostte gisteren de Middelburgse poli tierechter de nodige moeite om een 74-jarige inwoner van Kou- dekei'ke van zijn ongelijk te overtuigen. A. Janssens-van Kampen kon het gedrag van de automobilist - die drie keer zonder geldig rij bewijs reed - niet onbestraft la ten. Hij kreeg tweeduizend gul den boete, waarvan de helft voorwaardelijk, opgelegd. De man bleef gisteren op de zit ting herhalen niets van de com motie rond het rij bewijs te snap pen. De officier van justitie gaf toe de materie best ingewikkeld te vinden, maar na het eerste proces-verbaal op 7 oktober had hij beter moeten weten. „Het invorderen van een rijbe wijs, bijvoorbeeld bij een drankrijder, is heel wat anders dan het ongeldig verklaren van het rijbewijs. U bent ongeschikt om een auto te besturen." Sinds 9 augustus vorig jaar was zijn rijbewijs ongeldig. Na zijn eerste overtreding op 7 oktober volgden er nog twee aanhoudin gen in Veere: op 22 november en 29 december. Hij had beroep aangetekend bij de Raad van State, maar dat hielp hem geen stap verder. Medisch was het onverantwoord om te rijden Verder bleek uit de gegevens van het CBR dat hij niet mocht rij den zo lang hij als verkeersdeel nemer veel ongelukken blijft veroorzaken. „Ik heb rijlessen genomen. Ik ben medisch goed gekeurd", wist hij te vertellen De politierechter concludeerde dat de beroepszaak is afgewe zen. „LT moet maar eens goed in uw oren knopen dat u in het bezit bent van een ongeldig rijbewijs U mag gewoon niet rijden. Stap eens naar een advocaat en laat u alles eens goed uitleggen", advi seerde ze. De auto van de Koudekerke naar was in beslag genomen, maar hij had nog een ijzer in het vuur. „Ik ben met de tractor naar het gerechtsgebouw geko men", liet hij desgevraagd we ten. 4332 SE Middelburg Tel. 0118-634015 WAT IN UW SCHUURTJE..... KOM EVEN LANGS DANK U! DANK U! DANK U! DANK U! DANK U! GEZONDHEIDSCAMPAGNE 2000-2001 Ademhalen als dagelijkse strijd Ademhalen. Het lijkt de gewoonste zaak van de wereld. Toch leveren 1.6 miljoen mensen in Nederland dagelijks een gevecht om voldoende lucht. Deze mensen hebben astma of C0PD (chronische bronchitis of longemfyseem). Ademnood is bedreigend, soms zelfs levensbedreigend. Luchtwegaandoeningen zijn wereldwijd de derde doodsoorzaak. De behandeling wordt gelukkig steeds beter. Maar astma en C0PD zijn nog steeds niet te genezen. Sterker nog: steeds meer mensen krijgen last van hun luchtwegen. Het Astma Fonds kent geen adempauze. Steun patiënten met astma of C0PD! U kunt uw gift overmaken op girorekening 55055 of bankrekening 33.59.58.885. Alvast bedankt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 24