Gemeente koopt land bij Zaamslag PZC Rijkswaterstaat oppert toelaten binnenvaart op de Grevelingen Axel krijgt minder bezwaren op taxatie ozb dan verwacht Informatieavond over pleegzorg CIRAiïlU* weekendhulpen in de zorg Sas van Gent spoort oudere aan te sporten Wijk wordt rond historische vliedberg gebouwd unicef W z 24 Muziekvereniging leent geld voor instrumenten FAMILIEBERICHTEN zaterdag 16 juni 2001 door Barend Pelgrim ZAAMSLAG - Terneuzen wil met de aankoop van een 3,5 hec tare groot perceel land in de zuidoostelijke hoek van Zaamslag de toekomstige uit breiding van het dorp veilig stellen. Voorts overweegt het gemeentebestuur om de ruim vierhonderd jaar oude vlied berg Torenberg in dat plan te in tegreren. De Torenberg, de enige overge bleven kunstmatige berg in Zeeuws-Vlaanderen om over stromingsgevaar het hoofd te bieden, dateert naar schatting uit de zestiende eeuw. Hoewel beschermd monument, lijdt de ze vliedberg op dit ogenblik een enigszins kwijnend bestaan aan de dorpsrand van Zaamslag. Niets in de omgeving doet ver moeden dat het hier om een his torisch curiosum gaat, dat her innert aan de tijd dat Zeeuws- Vlaanderen nog onder invloed stond van eb- en vloedwerking. Op dit moment heeft de gemeen te Terneuzen al een stuk grond van zo'n 8,5 hectare in bezit in deze hoek van Zaamslag, maar door de aanwezigheid van de terp kan slechts een klein deel daarvan voor bouwdoeleinden worden aangewend. Om deze op de toekomst gerichte voorraad bouwgrond uit te breiden, en bovendien projectontwikke laars voor te zijn, beoogt Ter neuzen een extra stuk van 3500 vierkante meter aan te kopen. Dit kavel sluit naadloos aan op het deel dat reeds gemeentelijk eigendom is. De commissie VROM ziet in de ze aankoop ook een kans om de Torenberg een prominentere plaats te geven dan nu het geval is. Volgens T. van den Berg is het zaak om de vliedberg als histo risch monument in te passen in een toekomstige woonwijk. Voorts pleit ze voor het plaatsen van een beschrijvende plaquet te om het belang van het heuvel tje te duiden. Wethouder K. van der Hoofd voelt hier wel wat voor, maar wil niet vooruit lo pen op de zaken. Toch is hij blij met de suggestie door de com missie VROM. ,,Het is misschien leuk om er iets toeristisch mee te gaan doen. In ieder geval zou het hier om een strategische aan koop gaan, want grond kun je maar één keer kopen. Over een jaar of vijf dient er nieuwe bouwgrond voor Zaamslag te zijn en hoe we dat dan gaan in vullen, kunnen we in de tussen tijd bekijken." door Edy de Witte AXEL - Met slechts driehon derd bezwaarschriften op 5700 beschikkingen onroerend- zaakbelasting is de gemeente Axel er goed uitgesprongen. Dit zei wethouder A. van Waes don derdagavond tijdens de verga dering van de commissie ge- meentefinanciën. „Met toch een gemiddelde waardestijging van 62 procent hadden we op minimaal dui zend bezwaarschil'ten gere kend. Van de 420.000 gulden die voor het afwerken van de be zwaarschriften is begroot, hou den we nu een meevaller over." Het voorstel om de Organisatie Skeeler Sport Axel in het kader van het vijfjarig bestaan 2500 gulden toe te stoppen, stuitte op geen enkel bezwaar. Het eerste lustrum wordt op 1 september gevierd met een landelijke wed strijd voor A-rijders. De ge- meentlei jke bijdrage komt uit het potje onvoorzien, dat met 142.000 gulden nog goed is ge vuld. Commissielid A. Kosbeke (CDA) vond dat vele kleine uit gaven flink kunnen oplopen en zei dat voorzichtigheid gewenst is om het tweede halfjaar niet in de min te komen. De fracties stemden in met het uittrekken van 500.000 gulden voor het herindelingsproces. Daarbij vroeg PvdA'er M. van Oyen zich af of het nu de trend gaat wor den om steeds meer externe bu reaus in te schakelen voor on derzoek en begeleiding. „Op den duur twijfel je er aan of we zelf nog iets kunnen. Het lijkt me sterk dat er binnen de drie gemeenten die bij de herinde ling betrokken zijn, geen hoog opgeleide ambtenaren zitten die de know how in huis hebben. Bovendien kost het een hoop geld." Bureau Berenschot is aangewezen om de procesbege leiding voor de herindeling te verzorgen. Inmiddels zijn de werkzaamheden gestart. Van Oyen kreeg bijval van de andere commissieleden. Zij zien meer heil in het inwerken van eigen mensen. Van Waes stelde dat Axel dit geluid zeker in de stuurgroep zal laten horen. De Torenberg is de enige kunstmatige heuvel in Zeeuws-'VI; aderen oir iverstromingsgevaar het hoofd te bieden. foto Charles Strijd MIDDELBURG - De sector Pleegzorg van de Stichting Jeugdzorg Zeeland houdt dins dag 19 juni een informatieavond in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. In Zeeland zijn verschillende kinderen en jongeren van nul tot achttien jaar op zoek naar een pleeggezin. Dat kan voor kortere, maar ook voor langere tijd zijn. Sommige kinderen hebben een opvangadres nodig voor een weekeinde of een deel van de va kantie, maar er zijn ook jongeren die een aantal maanden blijven of zelfs tot ze vol wassen zijn. Pleegzorg houdt regelmatig informatie avonden. omdat pleegouder worden een grote stap is die gepaard kan gaan met vra gen. Mensen die geïnteresseerd zijn in het pleegouderschap en wagen hebben, kun nen terecht in de Zeeuwse Bibliotheek. Een ervaren pleegouder en een medewerker van Pleegzorg zijn aanwezig om vragen te be antwoorden. Onderwerpen die aan de orde komen zijn: om wat voor kinderen gaat het, hoe lang blijft een kind in een pleeggezin, wie regelt contacten met de eigen ouders van het kind en wat wordt er allemaal ver wacht van pleegouders? De informatiebijeenkomst begint om 20 urn*. door Famke van Loon BRUINISSE - De aanleg van de Tweede Maasvlakte voor de Zuid-Hollandse kust kan de her-introductie van binnen vaartschepen op de Grevelingen tot gevolg hebben. De directie Zeeland van Rijkswaterstaat heeft dit idee geopperd bij de provincie in het kader van de toekomstige inrichting van de Zeeuwse wateren. Op die ma nier zou een nieuwe binnen- vaartroute naar Antwerpen ontstaan waarmee de bestaande weg via het Schelde-Rijnkanaal ontlast wordt. De provincie Zeeland ontwik kelt in samenwerking met ver schillende andere (overheids) organisaties een visie op Zeeuwse wateren: Delta in- Zicht. Bijna twintig jaar na vol tooiing blijken er immers een aantal haken en ogen aan het Deltaplan te zitten. Op basis van nieuwe ontwikkelingen en inzichten wordt naar de toe komst gekeken. Veiligheid, verbetering van de waterhuis houding en vergroting van de ecologische waarden staan daarbij voorop. Rijkswaterstaat heeft in dat ka der een verzameling rapporten onder de noemer 'Verkenningen Deltawateren' geschreven. In het rapport 'Scheepvaart in de blauwe delta' worden de toe komstige verkeersroutes op het water onder de loep genomen. Rijkswaterstaat schetst hierin knelpunten in de huidige water wegen, de problemen die zich de komende tien jaar kunnen ont wikkelen. Een van de aangedragen oplos singen is het creëren en alterna tieve route voor de binnenvaart tussen Rotterdam, de Maas vlakte en Antwerpen. Volgens E. de Feijter, woordvoerder bij Rijkswaterstaat, is de verwach ting dat er zich in de toekomst 'capaciteitsproblemen voor doen bij de Volkerak- en Kreekraksluizen'. De tweede Maasvlakte zal de druk op de huidige verbinding tussen de twee havens doen toenemen. Een nieuwe waterweg via het Kanaal door Zuid-Beveland, de Oosterschelde en de Grevelin gen zal de verkeersdruk op het Schelde-Rijnkanaal verminde ren, zo is de gedachte. Verbaasd N. van Limborg van de Project groep Mainport Rotterdam stelt 'zeer verbaasd' te zijn. De pro jectgroep bereidt de aanleg van de Tweede Maasvlakte voor en kijkt daarbij ook naar de moge lijkheden en knelpunten voor de binnenvaart. De milieu effect rapportage (MER) die hiervoor is uitgevoerd heeft volgens hem geen problemen op de vaarwe gen aangetoond. „We hebben daarbij gekeken naar het Har- telkanaal en geen congestie ge constateerd. We zijn ervan uit gegaan dat de rest dan ook goed zit", aldus Van Limborg. Rijkswaterstaat heeft het idee nu bij de provincie neergelegd. De Feijter benadrukt dat het al les behalve een concreet voor stel is om de binnenvaart via de Grevelingen te gaan voeren. „De status van dit idee is niet meer dan een visie." Het is nu aan de provincie alle belangen af te wegen en te kijken of het idee moet worden meegenomen in de beoogde visie, die in 2003 op tafel moet liggen. De Stichting Curamus is een aantrekkelijke en dynamische organisatie in het hart van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Onze stichting bestaat uit één verpleeghuis en een tweetal verzorgingshuizen. In onze instellingen werken enthousiaste en deskundige medewerkers die zich optimaal inzet ten voor een persoonlijke zorg van hoge kwaliteit. Voor het verpleeghuis De Blaauwe Hoeve zijn wij op zoek naar Ben je in opleiding voor verzorgende of verpleegkundige? Wil je een centje bijverdienen in de weekenden en vakanties? Ben je in de maanden juli en augustus minstens 3 weken beschikbaar? Wil je kennismaken met verschillende facetten van het werken in de zorg? Dan hebben wij de mogelijkheid voor jou. Het aantal uren en hoe deze verdeeld zijn over de weekenden. de periode dat je in de zomermaanden beschikbaar bent. het zorggebied waar je kennis mee wilt maken alles is bespreekbaar!!!!! Ben jij op zoek naar een instelling die toekomst- en bewonersgericht denkt en werkt en wil je tijdens je opleiding ervaring op doen in verschillende richtingen van het vakgebied Zorg, solliciteer dan per omgaande door middel van E-mail, telefoon of brief aan het volgende adres: Stichting Curamus locatie De Blaauwe Hoeve t.a.v. Dienst P&O Truffinoweg 2 4561 NT Hulst telefoon 0114-381381 E-mail: Blhoeve@tref.nl Voor meer informatie omtrent de mogelijkheden en onze Stichting kun je terecht bij Wendy Remery, personeelsfunctiona ris via telefoonnummer 0114-381381 Het verwachtte komt altijd onverwacht we wisten dat het zou gebeuren maar wisten niet Itoe moeilijk het zou zijn. Moegestreden maar omringd door onze liefde is zij van ons heengegaan. Met dankbaarheid voor al haar liefde en aandacht voor ons en anderen, delen wij u met droefheid me de dat na een liefdevolle verzorging in verzorgings huis 'De Redoute' van ons is heengegaan onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder en oma GABRIELLE MELANIA BRACKE weduwe van Robert Adam op de leeftijd van 78 jaar. Een bijzonder woord van dank aan de thuiszorg voor de verzorging. Zaamslag: Noël en Ariaan Maarten Lisanne Sas van Gent: Agnes en Mick Marco en Charlotte Silvia en Marco 14 juni 2001. Burg. Hoefnagelsstraat 64 4551 HJ Sas van Gent De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op dins dag 19 juni om 11.00 uur in crematorium 'Terneu zen'. Beliamystraat 28c te Terneuzen. Gelegenheid tot condoleren na de plechtigheid in de hal van het crematorium. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Alles heeft zijn uur en ieder ding onder de hemel zijn tijd: Prediker 5:1 Bedroefd, maar ook echt dankbaar voor wat hij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis, dat zacht en kalm van ons is heengegaan, mijn lieve zeer zorgzame vader, schoonvader en onze opa PIETER WILLEM VAN TATENHOVE weduwnaar van Androzina Pieternella den Hamer in de leeftijd van 81 jaar. Boekhoute: C. N. Pladdet-van Tatenhove G. Pladdet Eindhoven: Jeannine en Lucien Den Bommel: Jean-Pierre en Eline - Iris 4542 BE Hoek. 14 juni 2001. Verzorgingshuis 'Vremdieke', kamer 1 17 Correspondentieadres: Ooststraat 33, 9981 Boekhoute (België) De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op dinsdag 19 juni om 14.45 uur op de algemene begraafplaats te Hoek. Vooraf zal een rouwdienst worden gehouden in Ver zorgingshuis 'Vremdieke'. Irisstraat 30 te Hoek, welke aanvangt om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in Ver zorgingshuis 'Vremdieke'. Zonder U geen Unicef. Giro 121. Zonder U kunnen wij geen verloskundigen opleiden om de baby's van Bolivia veilig op de wereld te zetten. Help hen, wordt vandaag nog donateur van Unicef EEN TOEKOMST door Lilian Dominicus SAS VAN GENT - In navolging van de ouderen in Hulst, Axel en Oostburg mogen nu ook de seni oren van Sas van Gent op sport les. Inwoners tussen de 55 en 65 jaar kunnen zich voor aanmel den voor de fittest van 27 sep tember. Wie de smaak te pakken heeft gekregen, mag vervolgens meedoen aan een twaalf weken durend bcwegingsintroductie- programma. Het programma wordt gehou den in het kader van het project GALM (Gezond Actief Leven Model), een proef die opgezet is door de Rijksuniversiteit Gro ningen om ouderen meer te la ten bewegen. Uit landelijk on derzoek is gebleken, dat zestig procent van de mensen in deze leeftijdscategorie niet of onvol doende beweegt. Reden voor de gemeente Sas van Gent om het GALM-project op te nemen in het ouderenbeleidsplan van 2001-2005. De Stichting Welzijn voor Ou deren Sas van Gent/Assenede en de Zeeuwse sportraad steu nen het initiatief. Het programma staat nog niet geheel vast, maar tot de moge lijkheden behoren sporten als badminton, tennis, volleybal (zaal-)voetbal, aerobics, fietsen en wandelen. Elke week weer een andere tak van sport, als ori ëntatie op de tweede module van dertig weken. Volgens een woordvoerder van de gemeente Sas van Gent mogen de ouderen in het vervolgprogramma hun voorkeuren voor sporten aange ven. De exacte inhoud van de module moet nog, in samen spraak met de Zeeuwse Sport raad, worden uitgewerkt. Na anderhalf jaar volgt nog een tweede fittest, om te zien of het sporten daadwerkelijk effect heeft. In principe vindt het GALM- project in de kern Sas van Gent plaats, maar bij voldoende be langstelling wil de gemeente ook in de andere kernen (Wesi- dorpe, Zandstraat, Philippine) een progi-amma opzetten. door Lilian Dominicus OOSTBURG - Muziekvereni ging De Harmonie mag van de gemeente Oostburg hoogst waarschijnlijk twintigduizend gulden lenen om instrumenten en nieuwe uniformen te kopen. De vereniging heeft op korte termijn 26.000 gulden nodig om drie piccolo's, twaalf sna- redrums en tien nieuwe unifor men aan te schaffen. Van het Prins Bei'nardfonds ho pen ze ruim vijfduizend gulden aan bijdragen te ontvangen; verder krijgen ze zeker een sub- sidievan 12 00 gulden van de ge meente. De muziekvereniging wil de kosten voor de aanschaf niet uit het eigen uniform- en in strumentenfonds betalen, om dat ze bang zijn voor een liqui diteitstekort. De commissie financiën buigt zich vrijdag 29 juni om 10.30 in de kantine van het gemeente huis over dit voorstel. Ook be handelt deze commissie een voorstel om 1128 gulden subsi die te verstrekken aan de EHBO van Cadzand. De EHBO wil de schepbrancard gebruiken om les te geven in het transport van gewonden,bij buitenoefeningen met het plaatselijke brandweer korps en bij evenementen zoals Jumping Zeeuws-Vlaanderen. De gemeente wil tevens het be staande kantoormeubilair ver vangen. De 24 jaar oude kasten, bureaus en stoelen dateren van voor de tijd van de kantoorauto matisering en voldoen niet meer aan de Arbo-normen. Voor de aanschaf van 110 nieuwe bu reaustoelen, 78 bureaus, 26 bu reaubladen en de inrichting van extra werkplekken willen bur gemeester en wethouders 395.000 gulden reserveren. De commissie planologie en volkshuisvesting buigt zich donderdag 28 juni om 19.30 uur over dit voorstel in de kantine van het gemeentehuis. Lieve MARIANNE We zullen je missen. Ton en Bep Opa Kim, Michelle Marco. Sanne en loep Paul en Connie Peter en Sandra Sven en Yum Susan. Marit en Senne Els en Marco Saskia en Jeroen Robin We zijn diep geschokt door het overlijden van MARIANNE VAN BASTELAAR-PLOEGAERT cursiste van de verkorte opleiding helpende verple ging en verzorging aan het ROC Westerschelde. Woorden schieten te kort. We wensen alle nabestaanden veel sterkte bij het verwerken van dit verlies. Je mede-cursisten Terneuzen. 13 juni 2001 Diep geschokt zijn we door het plotseling overlijden van MARIANNE VAN BASTELAAR-PLOEGAERT cursiste van de verkorte opleiding helpende verple ging en verzorging. We wensen alle nabestaanden veel sterkte bij het verwerken van dit verlies. Medewerkers ROC Westerschelde Terneuzen. 13 juni 2001. Het bericht dat onze medewerkster MARIANNE VAN BASTELAAR-PLOEGAERT onverwacht is overleden heeft ons diep geschokt. Wij wensen haar man, kinderen en familie alle kracht toe om dit grote verlies te kunnen dragen. Cliëntenraad de Blide Na een noodlottig ongeval is van ons weggenomen onze collega MARIANNE VAN BASTELAAR-PLOEGAERT Voor haar man en kinderen en naaste familie veel sterkte. Ook wij zullen Marianne heel erg missen. Collega's van Woonzorgcentrum de Blide Met grote verslagenheid hebben wij kennisgenomen van het geheel onverwacht overlijden van onze me dewerkster MARIANNE VAN BASTELAAR-PLOEGAERT Marianne blijft in onze herinnering als een aangena me en fijne medewerkster. Wij wensen haar man, kinderen en overige familie leden alle kracht toe om dit zware verlies te kunnen dragen. Directie en Bestuur Katholieke Stichting voor Ouderenzorg in de Kanaalzone, de Blide

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 88