Nieuw pompstation Ouddorp open Calvijncollege krijgt toestemming voor nieuwe opleiding Proef preventieve zorg ouderen Röt Oldtimerrit Walcheren Concerten in Oosterland Moderne installatie voorziet heel Goeree-Overflakkee van drinkwater werken in de hulpverlening VLISSINGEN - Op de Boulevard Bankert in Vlissingen wordt zater dag 23 juni het startsein gegeven voor de 24e Wal- cherenrit voor old-timers. De rit wordt georgani seerd door Vlissingen Ac tiviteiten Fonds en Ver eniging Winkelcentrum Vlissingen. Aan de rondrit doen zestig oldtimers mee. De rit begint om 9.00 uur vanuit Vlissingen en rijdt via Koudekerke, West duin - waar de oldtimers om 10.00 uur zullen stop pen - en Westkapelle naar Domburg. In het centrum van Domburg kan het publiek de auto's tussen 11.45 en 13.15 uur bekij ken. Hierna gaat de rit via Veere en Middelburg te rug naar Vlissingen. Op het Zeemanserve blijven de auto's van 15.30 tot 1700 uur staan. Hier wor den de prijzen voor de mooiste en technisch bes te oldtimers uitgereikt. zaterdag 16 juni 2001 door Jeffrey Kutterink KRABBENDIJKE - Het Calvijn College in Krabbendijke mag een gecombineerde opleiding starten voor installatie- en elek trotechniek. Staatssecretaris Adelmund (onderwijs) heeft de school daarvoor toestemming gegeven. Ze stelt wel als voor waarde dat de huidige opleiding elektrotechniek dan moet wor den gesloten. Het bestuur van het Calvijncollege staat daar mee voor een pijnlijke keuze en weet nog niet of het ook daad werkelijk kiest voor het opzet ten van de nieuwe opleiding. Het Calvijncollege wil een vmbo-afdeling opzetten die scholieren klaarstoomt voor vakopleidingen installatie- en elektrotechniek. Daarmee wordt fegemoet gekomen aan een dringend verzoek van lood gieters-, fitters- en andere ver- warmingsbedrijven die kampen met een groeiend tekort aan personeel. De enige vmbo- school in de regio die een afde ling installatietechniek, heeft is de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren in Middel burg. Maar die gooit de afdeling na dit schooljaar dicht. Probleem is dat het Calvijncol lege formeel niet aan alle voor waarden voldoet om een gecom bineerde afdeling elektro- en installatietechniek te beginnen. De staatssecretaris schrijft in een brief aan het bestuur van de school dat er sprake is van bij zondere omstandigheden. Na de sluiting van de afdeling instal latietechniek op Walcheren is er in midden- en noord Zeeland geen afdeling installatietech niek meer. En dat is voor Adel mund reden voor het Calvijn college een uitzondering te maken, zo schrijft ze aan het be stuur. Algemeen directeur A.J. Vogel reageert met gemengde gevoe lens op het besluit. „Het bestuur is blij dat de staatssecretaris toestemming geeft voor het op zetten van de nieuwe opleiding. We hebben de aanvraag niet in gediend om hem te laten afwij zen. Maar toen we de aanvraag indienden wisten we niet dat in dat geval de huidige opleiding elektrotechniek zou moeten worden gesloten. Die voorwaar de stelt de staatssecretaris nu pas. En dat betekent dat het be stuur voor een moeilijke afwe ging staat. Afwijzen van de op leiding betekent dat we de zo gewenste vernieuwing en ver breding van het onderwijs niet kunnen realiseren." Hoewel er maandag een be stuursvergadering is, bena drukt Vogel dat het bestuur in de eerstvolgende vergadering in september pas de knodp door hakt. „Er moet een keuze wor den gemaakt en dat vraagt tijd en bezinning." De provincie heeft de nek uitge stoken voor de nieuwe opleiding en staatssecretaris Adelmund geadviseerd de opleiding toe te staan. Gedeputeerde L. Cop- poolse (onderwijs) is blij dat de staatssecretaris bereid is een uitzondering te maken voor het Calvijncollege. Hij wil niet aan geven of hij de voorwaarde van de staatssecretaris een verve lend gevolg vindt. „Daarover wil ik eerst nader overleg met het schoolbestuur." OOSTERLAND - Oosterlands fanfare en Koninklijke Harmo nie Kunst Eer uit Zierikzee geven op vrijdag 22 juni en woensdag 27 juni een zomer avondconcert bij woonzorg complex De Saele in Ooster land. Oosterlands Fanfare onder lei ding van J.-Knuist verzorgt het eerste concert op vrijdag 22 ju ni. Naast enkele concertmarsen brengen zij onder meer Varia tion in Blue, Caribbean Varia? tion en Instant Concert ten ge hore. Harmonie Kunst Eer onder leiding vanH. Verweij neemthet tweede concert voor haar reke ning op woensdag 27 juni. Zij spelen onder meer Dances with Wolves, Moonlight Serenade en Vera Lynn Forever. Beide concerten beginnen om 20.00 uur. door Piet Kleemans OUDDORP - Een mens kan best zonder elektriciteit en gas. Maar niemand kan zonder wa ter. Dat zei Delta-directeur J. H. de Back gisteren tijdens de offi ciële opening van het nieuwe en ultramoderne pompstation van Delta Nutsbedrijven - kosten 20 miljoen - in Ouddorp. Het nieu we pompstation heeft een ruim bemeten capaciteit. Per uur wordt er 900.000 liter uit het Haringvliet geïnfiltreerd water gezuiverd. Op Goeree-Overflakkee wordt sinds de dertiger jaren water ge wonnen en gezuiverd. Daartoe werd in 1932 een pompstation gebouwd. In de jaren vijftig werd het gerenoveerd en in de zeventiger jaren kreeg het we derom een fikse opknapbeurt. Een paar jaar geleden werd de radicale beslissing genomen om een nieuw pompstation neer te zetten. Dat voorziet heel Goe- i'ee-Overflakkee van drinkwa ter. Parallel aan de bouw werd het duingebied waarin het pomp station ligt aangepakt. De rech te infiltratiekanalen werden vervangen door veel grilliger vormgegeven en een veel grote re capaciteit hebbende infiltra tievijvers. Ook kregen de Mid del- en Oost-duinen, die te boek staan als de fraaiste open duin gebieden van Nederland, a ra sion van een kleine vijf miljoen gulden hun oude waarde als pias-dras gebied terug. Delta-directeur de Back toonde zich gisteren in zijn nopjes met het nieuwe station. „We hebben hier een prachtig modern pompstation dat naadloos over gaat in de omgeving. En dat is belangrijk want het is helemaal niet vanzelfsprekend dat een waterpompstation in de duinen gevestigd wordt. Wij hebben hier een goede balans gecreëerd tussen waterwinning en na tuur." Problemen De waterwinners hebben in de bijna zeventig jaar dat Ouddorp een pompstation rijk is met veel problemen af moeten rekenen. Landbouwers protesteerden, 'buren' deden moeilijk en het waterverbruik groeide snel, hetgeen noopte tot renovatie en vergroting van de capaciteit. Daarbij groeide ook de kritiek op de teloorgang van waardevol duingebied. Kritiek die Delta zich ter harte nam. Met eerder vermeld resultaat. Het waterverbruik op Goeree- Overflakkee vertoont volgens De Back de laatste vijf tot zeven jaar een stabiel beeld. Delta gaat er vanuit dat met de bouw van het nieuwe pompstation de waterlevering voor Goeree- Overflakkee tot minimaal 2015 veilig gesteld is. De installatie en het gebruikte zuiveringspro- cedé voldoen aan de jongste - strenge - eisen. Er wordt onder meer gebruik gemaakt van membraanfiltratie, actieve koolstof en zandbedfilters. De bouw van het nieuwe pompsta tion nam twee jaar in beslag. Gedeputeerde milieu van de provincie Zuid-Holland L. M. Huizer verichtte samen met burgemeester C. Sinke van Goedereede en een - in gehuurd - schilderachtig boertje de officiële opening van het waterpompstation. foto Marijke Folkertsma door Rolf Bosboom GOES - De Gemeenschappelij ke Gezondheidsdienst (GGD) Zeeland en het Samenwer kingsverband Welzijnszorg Oosterschelderegio maken sa men werk van het idee consulta tiebureaus voor ouderen op te zetten. Het is de bedoeling op enkele plaatsen een experiment daarmee uit te voeren. Ouderen zouden in de bureaus terecht moeten kunnen voor een jaarlijks onderzoek, waarbij bijvoorbeeld de bloeddruk, het gehoor en het bloedsuiker- en cholesterolgehalte worden ge meten. Verder is het de bedoe ling dat senioren daar adviezen en informatie op allerlei gebied kunnen krijgen. Ruim een jaar geleden hebben het POSO en het patiëntenplat form Het Klaverblad de GGD benaderd met de vraag mee te denken over het idee, omdat die organisatie kennis en ervaring heeft op het terrein van preven tieve zorg. Inmiddels hebben de gemeenten in de Oosterschelderegio in de gezondheidsnota, die zij vorig jaar grotendeels gezamenlijk hebben opgesteld, ook het op zetten van consultatiebureaus voor ouderen als 'speerpunt' op genomen. De GGD en het Samenwerkingsverband Wel zijnszorg, een gemeenschappe lijke regeling van de gemeenten in de regio, hebben nu het voor touw genomen om het idee van het POSO en de wensen van de gemeenten te combineren en het plan nu echt van de grond te til len. De GGD spreekt echter liever niet van consultatiebureaus, omdat die naam te veel aan de voorzieningen voor zuigelingen doet denken en daarom 'moge lijk slecht zou worden ontvan gen bij de doelgroep'. De GGD kiest nu voor de aanduiding PTO's, wat staat voor Preventie Teams Ouderen. Om te bekij ken of de opzet haal baar is, worden de komende maanden eerst gesprekken ge voerd met allerlei belangheb benden, zoals de provincie, Scoop, de gemeenten, de Stich tingen Welzijn voor Ouderen, de zorgverzekeraar, de geriaters, de huisartsen, de thuiszorg en Emergis.Daarnaast is het de be doeling dat het Klaverblad/PO- SO, de gemeenten en de GGD een werkgroep vormen. Die stelt een projectplan op, onderzoekt hoe de preventieteams eruit zouden kunnen zien en welke functies die kunnen vervullen en probeert praktijkervaring op te doen door op enkele plaatsen een experiment te houden. korte intensieve opleidingen MAVO, HAVO 2efase, VWO voor volwassenen (vanaf 18 jaar) in Vlissingen, overdag en 's avonds. Wij starten weer eind augustus: rS MAVO in 1 of 2 jaar, naar het diploma Regionaal Opleidingen Centrum Zeeland Instelling voor middelbaar beroepsonderwijs en volwasseneneducatie Bij het ROC volgen zo'n 12.000 leerlingen een opleiding in één van de sectoren Techniek, Nautisch, Economie, Dienstverlening en Gezondheidszorg en dag en avondonderwijs voor volwassenen. HAVO 2e Fase: in 1 of 2 jaar, naar het diploma (vrijstellingen vanuit het reguliere dagonderwijs mogelijk) VWO: in 1 jaar, naar het diploma (oude stijl) ^^231 Per vak mogelijk. Wij bieden een volwassen aanpak van de studie, begeleid zelfstandig studeren. Vraag onze folder aan of bel voor afspraak! Verlengde Bonedijkestraat 277/279, Vlissingen tel.: (0118) 55 86 40 ZEELAND Sectoren Gezondheidszorg, Welzijn en Educatie Opleidingen MAVO, HAVO, VWO Kwaliteit is bereikbaar voor iedereen een te lage opleiding en toch Geef u nu op voor de schakelcursus naar het part-time mdgo Als u deze 1-jarige opleiding heeft afgerond kunt u bijvoorbeeld de middelbare beroepsopleidingen sociaal pedagogisch werk, activiteitenbegeleiding of sociale dienstverlening gaan volge Vooropleiding: drempelloos Lesdag: 1 dag per week Lesplaats: Goes (maandag), Vlissingen (donderdag) Start: september 2001 Cursusgeld: 556,- inclusief boeken Meer informatie: bel Jacintha Bogaert telefoon school Vlissingen (0118) - 55 86 40 telefoon school Goes (0113) 55 80 00 privé (0118) 615686 sectoren Gezondheidszorg, Welzijn en Educatie Opleidingen Mavo, Havo, Vwo Kwaliteit is bereikbaar voor iedereen Rabobank Schouwen - Zierikzee Hoofdkantoor Havenpark 4, Zierikzee telefoon 0111 418500 Bij de Rabobank Schouwen-Zierikzee werkt een team van vier professionele beleggingsadviseurs. Mensen die waken en adviseren over uw boterham, én uw beleg. Bovenstaande medewerkers verwijzen u graag door naar hun beleggende collega's...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 80