De Paardenkreek wil uitbreiden KïïSJST Tante Tuimelaar vangt kinderen op lip b24 Plan voor honderd zomerhuisjes en recreatiehos met vleermuizenbunker Calvijncollege krijgt Open dag op proefboerderij Rusthoeve Bijeenkomst borstvoeding werken in de hulpverlening «HffiSttBHBHB zaterdag 16 juni 2001 door Rob Paardekam KORTGENE - Camping De Paardekreek in Kortgene heeft grootse plannen. Dat blijkt uit het voorontwerp-bestemmings plan Camping de Paardekreek, dat sinds gisteren ter inzage ligt. Behalve honderd nieuwe zo merhuisjes is onder meer een recreatiebos met vleermuizen bunker en libellenvijver voor zien. Na vijf jaar onderhandelen ziet het ernaar uit dat de uitbreiding van De Paardekreek snel kan beginnen. Het belangrijkste ob stakel, de compensatie van vijf hectare gekapt bos, werd enkele maanden geleden weggeruimd. Nu presenteert de gemeente in het bestemmingsplan haar idee- en over de camping. Met het nieuwe bestemmings plan creëert de gemeente een ju ridische basis voor de uitbrei ding van De Paardekreek. De eigenaar wil aan de noordkant van de camping honderd nieu we chalets bouwen. Daar voor ziet het nieuwe plan in, al wor den er wel eisen gesteld. Zo moet het voormalig bosper ceel waar de uitbreiding gaat plaatsvinden, een overwegend groene invulling krijgen. Bin- COLIJNSPLAAT - Proefboer derij Rusthoeve in Colijnsplaat houdt dinsdag 3 juli een open dag. Op de boerderij wordt on derzoek gedaan naar nieuwe ge wassen. De open dag begint om 9.00 uur. In rondgangen langs de proef velden krijgen de bezoekers een toelichting op de lopende on derzoeken. Daarnaast is er aan dacht voor de activiteiten van de Rusthoeve op het gebied van agrarisch natuurbeheer en bio logische landbouw. In de be drijfsgebouwen presenteren verschillende bedrijven op het gebied van gewasbescherming, besmetting en mechanische on- kruidbestrijding zich geduren de de hele dag. Het bos, dat openbaar wordt en dus ook voor de bevolking toe gankelijk is, kan onder meer worden gebruikt voor jeugdac- tiviteiten. In samenwerking met natuurorganisaties zouden er rondleidingen gegeven kunnen worden. Ook aan de dierlijke inrichting van het bos is gedacht. Eén van de ideeën is het ontwikkelen van optimale mogelijkheden voor vleermuizen. Zoiets zou vorm kunnen krijgen door het plaat sen van nestkassen en vleer muisbunkers. Een ander idee is het aanleggen van een libel lenvijver met de daarbij horen de inheemse plant- en vissoor ten. Strandje De gemeente wil ook de zwem- mogelijkheden ter hoogte van het Veerse Meer uitbreiden. Mo menteel is op de kop van de cam ping een gedeelte van het Veerse Meer als zwemgelegenheid met boeien afgezet. Deze gelegen heid is echter zeer gering. Daar om voorziet het bestemmings plan in de aanleg van een steiger in het verlengde van de haven. Aan de binnenzijde daarvan zou een strandje gecreëerd moeten worden. De steiger zou tevens als vissteiger gebruikt kunnen worden. Ook deze recreatiemo gelijkheden worden openbaar. Om ook aan de toenemende vraag van aanlegplaatsen tege moet te komen, kunnen aan de westkant van de huidige stei gers twee nieuwe aanlegsteigers geplaatst worden. Op het nieuwe campinggedeelte zijn voorlopig geen voorzienin gen gepland, al laat het bestem mingsplan die mogelijkheid wel open. Voorlopig doet De Paar dekreek het met de reeds aanwezige winkel, kantine, res taurant- sport- en spelvoorzie- ningen. Uitbreiding mag in de toekomst alleen in geringe vorm plaatsvinden, zodat het voor zieningenniveau in Kortgene geen gevaar loopt. Het voorontwerp-bestem mingsplan ligt de komende vier weken ter inzage in het gemeen tehuis van Noord-Beveland in Wissenkerke. Op 4 juli vindt daar ook een informatie- en in spraakavond plaats. Deze be gint om 19.30 uur. door Jeffrey Kutterink KRABBENDIJKE - Het Calvijn College in Krabbendijke mag een gecombineerde opleiding starten voor installatie- en elek trotechniek. Staatssecretaris Adelmund (onderwijs) heeft de school daarvoor toestemming gegeven. Ze stelt wel als voor waarde dat de huidige opleiding elektrotechniek dan moet wor den gesloten. Het bestuur van het Calvijncollege staat daar mee voor een pijnlijke keuze en weet nog niet of het ook daad werkelijk kiest voor het opzet ten van de nieuwe opleiding. Het Calvijncollege wil een vmbo-afdeling opzetten die scholieren klaarstoomt voor vakopleidingen installatie- en elektrotechniek. Daarmee wordt tegemoet gekomen aan een dringend verzoek van lood gieters-, fitters- en andere ver- warmingsbedrij ven die kampen met een groeiend tekort aan personeel. De enige vmbo- school in de regio die een afde ling installatietechniek heeft is de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren in Middel burg. Maar die gooit de afdeling na dit schooljaar dicht. Probleem is dat het Calvijncol lege formeel niet aan alle voor waarden voldoet om een gecom bineerde afdeling elektro- en installatietechniek te beginnen. De staatssecretaris schrijft in een brief aan het bestuur van de school dat er sprake is van bij zondere omstandigheden. Na de sluiting van de afdeling instal latietechniek op Walcheren is er in midden- en noord Zeeland geen afdeling installatietech niek meer. En dat is voor Adel mund reden voor het Calvijn college een uitzondering te maken, zo schrijft ze aan het be stuur. Blij Algemeen directeur A.J. Vogel reageert met gemengde gevoe lens op het besluit. „Het bestuur is blij dat de staatssecretaris toestemming geeft voor het op zetten van de nieuwe opleiding. We hebben de aanvraag niet in gediend om hem te laten afwij zen. Maar toen we de aanvraag indienden wisten we niet dat in o dat geval de huidige opleiding k elektrotechniek zou moeten e worden geslotenDie voorwaar- 1 de stelt de staatssecretaris nu sl pas. En dat betekent dat het be stuur voor een moeilijke afwe- V ging staat. Afwijzen van de op- d leiding betekent dat we de zo l gewenste vernieuwing en ver- gi breding van het onderwijs niet kunnen realiseren." Hoewel er maandag een be- 1 stuursvergadering is, bena- I drukt Vogel dat het bestuur in de eerstvolgende vergaderingin september pas de knoop door hakt. „Er moet een keuze wor den gemaakt en dat vraagt tijd en bezinning." De provincie heeft de nek uitge stoken voor de nieuwe opleiding en staatssecretaris Adelmund dt geadviseerd de opleiding toe te staan. Gedeputeerde L. Cop- K poolse (onderwijs) is blij dat de tw staatssecretaris bereid is een he uitzondering te maken voor het fli Calvijncollege. Hij wil niet aan- bi geven of hij de voorwaarde van tri de staatssecretaris een verve- ja. lend gevolg vindt. „Daarover co wil ik eerst nader overleg met zii het schoolbestuur." THOLEN - Borstvoedingsórga- nisatie LLL houdt donderdag lei 21 juni de maandelijkse bijeen- tol komst. Dit maal wordt er ge- vo sproken over de overgang van Ze borstvoeding naar vast voedsel, dit De avond vindt plaats aan de ho Kreeftenstraat 21 in Tholen en va begint om 2 00 0 uur. de aa Concert Tholen THOLEN - De stichting Antho- R nie Keldermans Concerten 1 houdt zaterdag 23 juni een lï tweede concert in een reeks die speciaal geprogrammeerd is voor het voormalige stadhuis in en Tholen. za roi Het Amstel Saxofoonkartet Mi speelt met medewerking van de va bartiton Thomas Oliemans he- 'st dendaagse muziek waarin klas- ui sieke thema's een belangrijke mi rol spelen. Het concert begint lm om 20.15 uur. h nen dat groen worden ruime plaatsen voor de aanleg van de zomerhuisjes voorzien. Die zo geheten chalets mogen qua op pervlakte niet groter zijn dan 85 vierkante meter. De maximale hoogte bedraagt 5,5 meter. De chalets dienen voorzien te wor den van een inpandige berging, zodat er geen bijgebouwtjes neergezet hoeven te worden. Het merendeel van de huisjes komt vrijstaand te liggen. In de dijk die de noordelijke afschei ding van de camping gaat vor men, worden aaneengeschakel de woningen geïntegreerd. Uiteindelijk mag niet meer dan 25 procent van de huisjes ge schakeld worden. Het uitgangspunt voor de nieu we inrichting van het gebied is het terugbrengen van het kre kenstelsel. Het water zal straks weer door het bos slingeren en in zuidelijke richting een door steek maken richting het Veerse Meer. Het westelijk deel van het in te richten gebied wordt niet be stemd voor campingdoeleinden, maar voor het inrichten van een recreatiebos met streekeigen boomsoorten. Het bos wordt voorzien van open plekken waar een soortenrijke kruiden vegetatie tot ontwikkeling moet komen. Verder komen er wan delpaden die aansluiten op de camping. door Rob Paardekam 's-GRAVENPOLDER - „Kunnen we begin nen. Als het zometeen gaat onweren, komen mijn duiven niet meer thuis!" De officiële opening van kinderopvang Tante Tuime laar viel gisteren een beetje in het water. Ge lukkig konden de duiven nog net de lucht in voor de grote plensbui begon. De openingshandeling werd gisteren ver richt door gemeenteraadslid M. Eveleens. Zij stuurde zes duiven de lucht in. Dat was erg toepasselijk, want Tante Tuimelaar is een postduif in het gelijknamige boek van Annie M.G. Schmidt. De kinderopvangvoorziening in 's-Graven- polder, die wordt gerund door Saskia Delies en Jessica Boonman, is tijdelijk gevestigd in een huis in de Willem de Goedestraat. Als straks de brede school een feit is, krijgt ook Tante Tuimelaar daar een plaatsje. „Tot die tijd redden we het hier prima", zegt Saskia. De woning is volledig omgebouwd tot kin derdagverblijf en in de achtertuin is zelfs een kleine speeltuin aangelegd. Tante Tui melaar is een kleinschalige opvang die de kinderen, in de leeftijd van nul tot twaalf jaar, het idee moet geven dat ze zich in een groot gezin bevinden. „In principe werken we met één begeleidster per zes kinderen", zegt Saskia Delies. „Op de momenten dat het drukker is, zijn we allebei aanwezig." foto Willem Mieras een te lage opleiding en toch Geef u nu op voor de schakelcursus naar Als u deze 1-jarige opleiding heeft afgerond kunt u bijvoorbeeld de middelbare beroepsopleidingen sociaal pedagogisch werk, activiteitenbegeleiding of sociale dienstverlening gaan volgen Vooropleiding: drempelloos Lesdag: 1 dag per week Lesplaats: Goes (maandag), Vlissingen (donderdag) Start: september 2001 Cursusgeld: 556,- inclusief boeken Meer informatie: bel Jacintha Bogaert telefoon school Vlissingen (0118) - 55 86 40 telefoon school Goes (0113) 55 80 00 privé (0118) 615686 sectoren If (p jljT Gezondheidszorg, Welzijn en Educatie ZEELAND Opleidingen Mavo, Havo, Vwo korte intensieve opleidingen MAVO, HAVO 2efase, VWO voor volwassenen (vanaf 18 jaar) in Vlissingen, overdag en 's avonds. Wij starten weer eind augustus: S MAVO: in 1 of 2 jaar, naar het diploma Regionaal Opleidingen Centrum Instelling voor middelbaar beroepsonderwijs en volwasseneneducatie Bij het ROC volgen zo'n 12.000 leerlingen een opleiding in één van de sectoren Techniek, Nautisch, Economie, Dienstverlening en Gezondheidszorg en dag en avondonderwijs voor volwassenen m HAVO 2e Fase in 1 of 2 jaar, naar het diploma (vrijstellingen vanuit het reguliere dagonderwijs mogelijk) m VWO: in 1 jaar, naar het diploma (oude stijl) per vak mogelijk. Wij bieden een volwassen aanpak van de studie, begeleid zelfstandig studeren. Vraag onze folder aan of bel voor afspraak! Verlengde Bonedijkestraat 277/279, Vlissingen tel (0118) 55 86 40 ZEELAND Sectoren Gezondheidszorg, Welzijn en Educatie Opleidingen MAVO, HAVO, VWO it#® gMpillÉ^Éj KIJK OP WWW.KANKERBESTRIJDING.NL OF BESTEL DE GRATIS FOLDER 'GENIET VAN DE ZON, MAAR MAAK 'T NIET TE GEK' BIJ NEDERLANDSE KANKERBESTRIJDING/KWF, SOPHIALAAN 8, 1075 BRAMSTERDAM.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 72