Wielerdistrict trekt aan bel Het is leuker dan echt werken PZC Afscheid Johnson bij Goodwill Games Cruz Azul in finale Copa Libertadores bw28 Volleyballers verslaan Amerikanen Protest tegen ontbreken nationale selectie in Ster van Walcheren Versterking Fiorentina Skeelertop komt naar Westkapelle Van der Gijp en Van den Brom gasttrainers bij voetbalkamp Doelman De Ron gaat naar RBC uitslagen Jan Rab moet weg bij NAC AMSTERDAM - De Ne derlandse volleyballers hebben gisteravond in Amsterdam de eerste hob bel op weg naar de eind ronde van de World Lea gue in Polen genomen. Ze deden dat door in de voor laatste wedstrijd in groep D de Amerikanen met 3-1 (25-23 25-18 21-25 25-19) te verslaan. Gnido Gört- zen viel in de slotfase uit met een ontwrichte duim. Dat ongelukkige incident zorgde voor een schok in de met 2000 bezoekers goed gevulde Sporthallen Zuid, maar het bracht de zege niet in gevaar. Zon dag moet er overigens nog een winstpartij volgen en zelfs dat biedt dan nog geen garantie op de finale. Omdat de Polen als gast heren automatisch zijn geplaatst en waarschijn lijk als derde eindigen in de poule, valt de slechtste nummer twee af. Dat kan Nederland zijn met vijf nederlagen. De Nederlandse vrouwen verloren bij de Montreux Volley Masters kansloos van Cuba, 3-1 (22-25 25- 14 25-13 25-19). Oranje won wel de eerste set, maar was daarna machteloos tegen het aan- valsgeweld van de drie voudig wereld- en Olym pisch kampioen. Neder land haalde door het ver lies de halve finales niet. ANP zaterdag 16 juni 2001 door Sven Remijnsen MIDDELBURG - Hij had zich voorgenomen er geen woorden meer aan vuil te maken, maar Klaas Lenstra kon er gister avond tijdens de presentatie in Middelburg niet onderuit: de nationale vrouwenselectie ont breekt opnieuw in de Ster van Walcheren. „Dat heeft me naai de keel gegrepen", zei de voor zitter van de organisatie met enig gevoel voor drama. Het is lang niet de eerste keer dat de Nederlandse ploeg de Ster van Walcheren, de drie daagse wielerwedstrijd die vol gende week donderdag begint, links laat liggen. Als het aan het bestuur van het Zeeuwse wie lerdistrict ligt, is het wel de laat ste keer geweest. „Dit is een kwalijke zaak", vond vice-voorzitter Kees Bal. „Het geeft geen pas dat de nationale selectie er weer niet is, terwijl er altijd zo wordt gezeurd dat er te weinig meerdaagse wedstrijden zijn in Nederland. Het district zal deze zaak zeker aankaarten bij de KNWU." Uit ergernis over de afmelding heeft Klaas Lenstra de plannen van de nationale wielrenunie om van de Ster van Walcheren een wereldbekerkoers te ma ken, voorlopig in de ijskast ge zet. Lenstra: „De KNWU wilde dat we ons met het oog op volgend seizoen zouden aanmelden voor de wereldbeker. Ik had het aan vraagformulier voor de UCI al ingevuld, maar ik stuur het niet op. Ik heb het plan opzijgescho ven." Saai Desondanks is Lenstra zeer te spreken over het deelnemers veld van de vierde editie. Farm Frites-Hartol vaardigt een prachtploeg af, met als blikvan gers olympisch kampioene Le- ontien van Moorsel en de Duitse Hanka Kupfernagel, de winna res van de voorbije twee uitga ven. „Het gevaar is dat Farm Frites-Hartol zo sterk is clat het een saaie wedstrijd wordt", er kent Lenstra. „Daarom hebben we ervoor gezorgd dat er een paar goede ploegen tegenover staan." Lenstra rekent vooral op Vlaan deren 2000, dat naar Zeeland komt met de Vlaamse topren- sters Cindv Pieters en Vanja Vonckx en de Drentse Debby Mansveld, eerder dit jaar nog de snelste sprintster in de Amstel Gold Race. Aan de wedstrijd doen drie Zeeuwse rensters mee, onder wie de uit Middelburg af komstige Irma Heeren, die on derdak heeft, gevonden bij Team Fernhout. Ploegleider Fonny Kint heeft Mirjam Dieleman (Vlissingen) en Baukje Doedee (Driewegen) opgenomen in het team van De Zuidwesthoek. Hoewel Klaas Lenstra gister avond blij was met de steun van het districtsbestuur, moest hij toch even slikken toen Kees Bal in zijn toespraak aan het filoso FLORENCE - Fiorentina heeft zich versterkt met de voetbal lers Dejan Stankovic van Lazio Roma en Daniel Andersson van Bari. Beide spelers wilden weg bij hun club. De Joegoslaaf Stankovic teken de voor vijf jaar. Met de Zweed Andersson is nog geen akkoord bereikt over de eontractduur. Stankovic kan zondag met La zio Italiaans kampioen worden. Fiorentina veroverde deze week de beker. AFP WESTKAPELLE - Het is de or ganisatie in Westkapelle weder om gelukt het Univé skeelercir cuit naar het Walcherse dorp te halen. Vrijdag 10 augustus geeft de nationale top opnieuw acte de presence. Op hetzelfde parcours, bovenop de zeedijk in Westkapelle, gaan verschillende categorieën van start. Zo zijn er wedstrijden voor kadetten/pupillen, vetera nen en C-rijders. Het hoogte punt is de wedstrijd van de lan delijke A-rijders. Bekende toppers die aan de start ver schijnen zijn onder anderen Ar jan Smit, Erik Huizebosch en Ruud Borst. Vorig jaar was er ook een sterk deelnemersveld aanwezig. Win naar werd toen de Fransman Tristan Loy. Hij wist bijna het gehele deelnemersveld te dub belen. Door de sterke wind was er van ploegenspel geen sprake, en kwamen vooral de individuele kwaliteiten bovendrijven. BURGH-HAAMSTEDE - John van den Brom en René van der Gijp zijn dit weekeinde de pro minente gasten op de finalcda- gen van het Peter van Vossen- voetbalkamp in Burgh-Haam- stede. De twee spelers, gelou terd in het profvoetbal, verzor gen enkele trainingen. Er zijn 81 jeugdspelers uitgenodigd. Aan het finaleweelceinde gin gen zeven voorronden vooraf in heel Zeeland. Tijdens die clinics konden spelers (10-14 jaar) zich kwalificeren voor de finale. De eindstrijd is vandaag en morgen op het Sport- en Recreatiecen trum Westerschouwen in Burgh-Haamstede. De 81 voetballers krijgen in de ochtenduren specifieke voet baltraining. De middag staat helemaal in het teken van het spelprogramma. Naast Peter van Vossen, John van den Brom, René van der Gijp zullen ook Paul Schipper, Johan Le Conté, Geert Bouw man, Alex Lourens, Ron van Pluizen en Ruud Pennings de spelers begeleiden. Kloetinge-keeper Jaap Pijnen burg fungeert als doelman bij de strijd om de penaltybokaal. Slotetappe De organisatie van de Ster van Walcheren voor de kaart van Zeeland. Derde van links voorzitter Klaas Lenstra. foto Lex de Meester Jan Lammers opnieuw aan de start van 24 Uur van Le Mans door André Hoogeboom ALKMAAR - Het grote avon tuur staat weer voor de deur. Racing for Holland onder aan voering van veteraan Jan Lammers gaat vandaag voor de derde keer in successie Le Mans bestormen. De kansen op succes in de lange afstandsrace zijn groter dan bij de vorige twee afleveringen. Lammers is tevreden over zijn nieuwe con cept, de Dome SI01, met de Judd motor. Jan Lammers is 47 jaar. Zeg niet oud, want Lammers heeft zijn jeugdige uitstraling be houden. De Pietje Bel van de Nederlandse autoracerij, al tijd in voor een grap en en grol, is een professionele vakman die ook kan relativeren. Vorig jaar rolde al heel vroeg een wiel van de Lola waarmee Racing For Holland Le Mans reed. Een sportief drama, een miljoenen budget weggegooid door een losgetrilde wielmoer. Lammers nu: „Ja hoor eens, het gaat niet om een terminaal ziek kind. Het is maar autora cen, dus die dingen gebeuren. Dan reageer ik nuchter. Wat moet ik dan doen, met mijn hoofd op de werkbank beuken, een helm in tweeën slaan? Zo zit ik niet in elkaar. Niet dat ik onverschillig ben. Integendeel; ik doe er alles aan om zo goed mogelijk voor de dag te komen, maar als het dan mis gaat, doe ik er ook niet al te dramatisch over. Wat moeten grote teams als Mercedes, BMW of Sauber wel niet als het misgaat. Al sinds de Canon Porsche van 1982 is Lammers aanwezig bij de zwaarste uithoudingsproef voor mens en machine ter we reld. Hij heeft er een zwak voor, maar romantiseert er nauwelijks over. Of het moet een jeugdherinnering zijn. „Ik was veertien en mocht mee met Rob Slotemaker, die in een Porsche rond reed. Ik was toen nog kleiner en zag alleen de bo men door de ruiten flitsen, de baan kon ik niet zien. En elke keer als ik nu weer rijd, komt die jongen van veertien jaar weer even terug." En: „De film Le Mans werd toen opgenomen met Steve McQueen in de hoofdrol. Ik kreeg een foto met een handte kening van hem en ik dacht nog: wie is die man en wat moet ik met die foto. Ik vond dat nogal aiTOgant, want ik had er Jan Lammers in zijn wagen, de Dome Slül met de Judd motor, tijdens de pinksterraces op het circuit van Zandvoort. foto Chris Schotanus/GPD helemaal niet om gevraagd. Nu staat die foto nog altijd inge lijst op mijn bureau." Romantische mijmeringen als een pas op de plaats. Want het heden wacht. Met twee nieuwe teammaats gaat Jan Lammers de uitdaging opnieuw aan in 'de mooiste race ter wereld'. Voor Donny Crevels, de voor malig Italiaans Formule drie kampioen, die nog nauwelijks getest heeft, is het avontuur volstrekt ongewis. Hij kan leu nen op de ervaring van de vete raan Lammers. De 19-jarige Val Hillebrand heeft meer er varing. Het reed al in de 1000 van Monza en de lange af standsrace van Spa. Lange adem ,,Le Mans rijden", zegt Lam mers, „vereist een totaal ande re benadering dan welke ande re race dan ook. Het gaat er niet om altijd maar op de limiet te rij den. Het gaat er niet om de snelste te zijn, maar om de lan ge adem. Soms is het verstan diger om even niet in te halen, om niet over de curbstones te rijden, omdat je daarmee de slijtage versnelt, Dan moet je aan de auto denken en niet aan de tegenstander." Bij zijn eerste kennismaking in 1982 was alles anders. „We re den met zijn tweeën, dat kon eigenlijk helemaal niet. We kregen om twee uur 's nachts een hamburger te eten, zo ging dat in die dagen. Over voeding werd niet nagedacht. Ik geloof dat we zijn gefinisht, achtste, maar zeker weten doe ik het niet meer. Na afloop kon je me zo aan de waslijn hangen. Ik was helemaal op. Vorig jaar reed Mario Andretti, toen zestig jaar, nog mee. Zijn deelname gaf wel aan dat een autocoureur lang mee kan. „De houdbaarheidsdatum van een coureur is met tien jaar verlengd. Het besturen van een raceauto is makkelijker ge worden, door stuurbekrachti ging en semi-automatische versnellingsbakken. Ik heb bij mezelf nog niet de indruk dat de sleet er op zit, anders zou ik er zo uitstappen. Pas als ik me kleurenblind moet rijden om de tijden te halen die ik wil wordt het tijd om ermee te stoppen." In 1999 en 2000 reed Lammers de wedstrijd niet uit. Hij was zwaar teleurgesteld in de leve rancier van de auto, de Lola. Ruim een miljoen heeft hij be taald voor het concept, het bleek een kat in de zak. „Ze waren onthutsend arrogant, hadden meer oog voor de test resultaten in de windtunnel dan mijn bevindingen in de praktijk. Nee, dan de Dome S101, Lam mers is vol lof. „Zelfs met Ja guar, Nissan of Toyota heb ik nog nooit zo'n goed voorsei zoen gereden. Die auto voelt geweldig aan. En dat valt op. Overal ter wereld hebben ze al van onze nieuwe auto gehoord. Nu al blijken we een concept in handen te hebben dat geweldig aanslaat. Sportief en zakelijk hebben we de eerste slag al ge slagen." En dan is er de zogenaamde Art Car, hetgeen een traditie is op Le Mans. Elk jaar rijdt er wel een eigenzinnig model rond op de 13 kilometer lange baan, met gekke kleuren of afwij kende vorm. Lammers: „De auto met die zwart-witte blok jes is heel opvallend. Met zo'n auto heb je al een streepje voor bij de organisatie omdat het de aandacht vestigt op de race. We hebben al in verschillende Franse kranten zelfs op voor pagina's gestaan." Het idee werkt wel. Inmiddels is meer dan de helft van de auto verkocht. Zeshonderd vakjes kunnen er worden gevuld door sponsors, die elk vijfduizend gulden betalen. Het concept is ontworpen voor de langere ter mijn. De Zandvoorter gaat nog een paar jaar door, met Dome en Le Mans en het racen.Mis schien kan ik wel niet anders. En het is leuker dan echt wer ken, toch?" GPD feren sloeg over de toekomst van de Ster van Walcheren. Bal pleitte voor een samenwerking met de Ster van Zeeland, die an dere grote vrouwenkoers in het district. „Als dat lukt, zal de na tionale selectie er zeker zijn." Dat was een pijnlijke opmer king, omdat de organisaties vier jaar geleden niet als de beste vrienden uit elkaar zijn gegaan. Lenstra en de zijnen konden zich destijds niet vinden in de werkwijze van hun collega's uit Kloosterzande, trokken zich te rug uit de Ster van Zeeland en stichtten de Ster van Walche ren. „Een nieuwe samenwer king sluit ik uit", aldus Lenstra. „Het lijkt me beter om als Ster van Walcheren zelf uit te brei den." De Rabobank Ster van Walche ren start komende donderdag met een etappe over 104 kilome ter van Middelburg naar Vlis singen. Vrijdag volgt een rit over 109,5 kilometer van Middelburg naar Biggekerke, terwijl zater dag de tijdrit over 13,9 kilome ter in Kamperland wordt verre den. De slotetappe, met een lengte van 121 kilometer, voert de rensters via Kamperland en Schouwen-Duiveland naar Kortgerxe. ROOSENDAAL - Degradant RBC heeft doelman Wim de Ron aangetrokken. De keeper van Cambuur tekent in Roosendaal een contract voor twee seizoe nen, op voox-waarde dat hij door de medische keuring komt. De 31-jax'ige De Ron volgt bij RBC Oscar Moens op. De Ron vertrekt transfervrij in Leeu- wax'den, waar hij zeven jaar ac tief was. Daarvoor was hij drie jaar reservekeeper bij PSV. RBC trok naast De Ron ook een reservekeeper aan: de 20-jarige Jacob van de Belt van Excelsioix Hij tekent een contract voor een seizoen. ANP van onze sportredcatie DALLAS - Hardloper Mi chael Johnson heeft zijn af scheid van de atletiek aange kondigd. De Amerikaan komt in september in het Au stralische Brisbane voor het laatst in actie in een officiële wedstrijd, de finale van de estafette 400 meter bij de Goodwill Games. De 34-jarige Johnson laat de WK in het Canadese Edmon ton noodgedwongen schie ten omdat de atletiekunie van zijn land star vasthoudt aan de selectieregels die later deze maand plaatshebben. Een lobby van Johnson en andere atleten mislukte. Michael Johnson is vijfvou dig olympisch kampioen en houder van de wereldrecords op de 200 en 400 meter in res pectievelijk 19,32 en 43,18 secondenHij was negen keer wereldkampioen. Johnson verklaarde in een telefonische pex-sconferentie in Dallas dat hij best aan de WK had willen meedoen maar niet aan de nationale, titelstrijd die als selectie' geldt. „Om mij te selecteren, voor de WK moet ik indivi duele wedstrijden lopen en daar heb ik geen zin meer in." Johnson gaat zich deze zo mer actief bemoeien met een jeugdplan voor de atletiek. „Ik maak een toemee voor intex-actie met de atletiek- fans en ik ga er aan werken zoveel mogelijk jeugd bij de atletiek te betrekken door middel van clinics,RTR van onze sportredactie ROSARIO - Cruz Azul is de eer ste Mexicaanse voetbalclub ixx de finale van de Copa Libert adores, het clubkampioenschap van Zuid-Amerika. Door winst met 5-3 in twee duels tegen het Argentijnse Rosario Centx*al mag Cruz Azul in twee wedstrij den (uit en thuis) aantreden te gen een andere Argentijnse club, Boca Juniors. De uitwedstrijd van Cruz Azul bij Rosax-io eindigde spectacu lair in 3-3. De Argentijnen gin gen furieus in de aanval om de achter-stand van 0-2 weg te wex'- ken. Bij een counter scoorde Al- maguer voor Cruz Azul. Toch bleef het een spannende wed strijd. Voor de rust vielen nog drie doelpunten. Pizzi benutte een stx-afschop wegens hands: 1- 1Vier minuten later schoot Ma- cex*atesi van Rosaxio hard in: 2- 1Een minuut voor rust schokte Adomaitis de 43.000 toeschou wers door bij een nieuwe coun ter te scoren uit vrije positie. Rosario nam in de tweede helft nog een keer de leiding door Ma- ceratesi maar daarna gaf Cruz Bridge Vlissingen. Zomeravondbridge (resulta ten vanaf 50 procent en hoger)A-lijn, 16 paren: dms. Engelen/Vogel 67,90, Groo- tjans/Schouten 64,84, dms. Dinge- manse/Wijnen 60,46, echtpaar Sondag 56,79, echtpaar Stoffer 54,77, mw. Pruys- sers/van Veen 52,30, v. d. Sanden/Hiet- brink 50,77. B-lijn, 12 paren: dms. de Vlieger/Weststrate 59,29, mw. Leynse- /Schute 58,57, Franse/v. d. Bernd 55,71, dms. Grootjans/Schouten 52,86, v. d. El- zen/v. d. Rhee 52,14, v. d. Hoven/v d Kuijl 51,79. C-lijn, 10 paren: Kats/de Kok 61,50, Wondergem/Rosink 56,70, dms. Kramer/van Maaren 53,13, dms. Dispa- /Portman 52,68, Jung/Posno 52,23, echt paar v. d. Laan 50,45, dms, Jongepier- /Pruysers 50.00. Golf Evian-les-Bains. Evian Masters, vrou wen, 4,6 miljoen gulden: Stand na 3e ronde: 1. Hjorth (Zwe), Da niel (VSt), Teske (Aus) 205, 4. Gallagher (VSt), Gustafsson (Zwe) 208. Tulsa (Oklahoma). US Open, 12,5 mil joen gulden: Stand na uitspelen 1e ronde: 1. Goosen (Zaf) 66 slagen (-4), 2. Irwin (VSt) 67,3. Le wis (VSt) 68,4. Roberts (VSt), Cink (VSt), Maggert (VSt) 69, 7. Cabrera (Arg), Mic- kelson (VSt), Garcia (Spa), Gogel (VSt), Duval (VSt), Furyk (VSt), Pavin (VSt), Sut ton (VSt), Calcavecchia (VSt) 70, 51. Woods (VSt) 74. Motorsport Barcelona. Training GP van Catalonië, 500 cc. 1. Capirossi (Ita) Honda 1.45,587, 2. Abe (Jap) Yamaha 1.46,127, 3. Barros (Bra) Honda 1.46,217, 6. Van den Goor- bergh/Proton 1.46,525. Paardensport Schaken Ohrïd (Mac). EK. Dertiende ronde: Van Wely (Ned) - Az- maiparashvili (Geo) 0-1, Vaganian (Arm) - Tiviakov (Ned) 1/2 -1/2, Pigusov (Rus) - Reinderman (Ned) 1-0, Piket (Ned) - Bi- schoff (Dui) 1-0, Roeder (Dui) - Nijboer (Ned) 1-0, Timoscenko (Oek) - De Vreugt (Ned) 1/2-1/2. Stand na 13e ronde: 1Ponomariov (Oek Sutovsky (Isr) 9 1/2 punt, 3. Azmaipa- rashvili (Geo), Polgar (Hon) 9,5. Van We ly (Ned) 8 1/2. Sportprijsvragen Lucky Day van vrijdag 15 juni. 4-5-13-16-22-29-34-36-37-41-43- 46-49-53-62-65-71-74-78-79. (onder voorbehoud) Tennis Londen. Queen's, gulden: Derde ronde: Sampras (VSt/2) - Sieme- Azul geen kansen meer weg. In de slotfase maakte Paleneia weer gelijk. Door de finaleplaats van Cruz Azul is Boca Juniors zeker var, de WK-wedstrijd tegen de Eu ropese kampioen Bayern lun chen. Cruz Azul kan zich er, bij winst, niet voor kwalificeren. Het WK gaat tussen de winnaar van de Europese Champions League en de Zuid-Amerikaan- se Copa Libertadores. Mexico behoort niet tot Zuid-Amerika. De Mexicaanse clubs zijn ooi; pas vanaf 1998 uitgenodigd deel te nemen. RTR BREDA - Technisch manager Jan Rab moet weg bij NAC, Hij heeft van de Bredase club te ho ren gekregen dat zijn arbeids overeenkomst per 31 augustus wordt ontbonden. De reden voor het vertrek van Rab is een bezuiniginsoperatie die NAC doorvoert in het management team. ANP rink (Ned) 6-3 6-4, Hewitt (Aus/3) - Byron Black (Zim) 6-3 6-2. Kwartfinales: Ferreira (ZAf/7) - Wesstls (Ned) 6-3 7-5, Sampras - Gambill (VStól 7-6 7-5, Hewitt - Rusedski (GBr/12)6-46- 4, Henman (GBr/4)-Sriehaphan(Tha)7-6 6-3. Tasjkent. Vrouwen, 350.000 gulden; Kwartfinale: Noorlander (Ned) - Les (Tai/8) bye, Torrens-Valero (Spa/7) -Toe- Ijaganova (Oez/3)7-5 6-1, Lamade(Dui/6) - Vaskova (Tsj) 3-2 opgave, Mikaelian (Zwi) - Prakusya (Ino) 6-3 5-7 7-5. Halle. Mannen, 2,5 miljoen gulden. Kwartfinales: Rafter (Aus/2) - Federei (Zwi/6) 4-6 7-6 7-6, Kafelnikov (Rus/1) Escudé (Fra) 6-7 7-6 7-6, Johansson (Zwe/7) - Björkman (Zwe) 6-4 6-2, San toro (Fra) - Burgsmüller(Dui)7-66-4, Birmingham. Vrouwen, 450.000 gulden Kwartfinales: Raymond (VSt/4) - Llkho- vtseva (Rus/7) 7-6 6-4, HantuchovalSlw! - Razzano (Fra) 6-4 6-0, Oremans (Ned) Brandi (VSt) 5-4 onderbroken wegensre- gen, Tauziat (Fra/1) - Kremer (Lux/6) 3-2 onderbroken wegens regen. Volleybal Amsterdam. World League, groep D:Ne derland - Verenigde Staten 3-1 (25-2325 18 21-25 25-19). Montreux. Volley Masters. Vrouwen. Poule A: Cuba - Nederland 3-1 (22 2525 14 25-13 25-19). Stand: 1. Cuba 3-6(9-2 2. Nederland 3-4 (5-7), 3, China 2-3(44 4. Kroatië 2-2 (1-6). Waterpolo Boedapest. Europees kampioenschap. Groep A: Nederland-Italië 4-10(1-21 -21 4 1-2), Joegoslavië - Spanje 9-7, Honga rije - Roemenië 12-5. Groep B: Duitsland - Griekenland 4-7(0-, 1-4 2-1 1-2), Frankrijk - Rusland 4-13(2-- 1-1 0-3 1-4), Wielrennen Aken. CHIO. Springen, landenwedstrijd: 1. België (Le Jeune/Nabab de Reve 0-4, Van Dijck/Goliath 0-0, Lansink/Caridor Z\8-0, Philipaerts/Parco 0-niet gestart) 4 straf- punten,2. Duitsland 12,3. Italië 12,4. Ne derland (Hendrix/Audi's Finesse 0-12.00, Tops/Roofs4-0, Schr o der/Eurocommer- ce Monaco 4-4, Dubbeldam/De Sjiem 4-0 12,5. Verenigde Staten 24,6. Groot-Brit- tannle32. Progressief: 1. Engemann (Dui) Candela 54,45 seconde, 2. Philippaerts (Bel) Mu- fasa 57,53,3. Arioldi (Ita) Aramis 57,63. Dressuur. Intermediaire 1:1-Giesen (Dui) Slow Fox 1460, 2. Kemmer (Dui) Bonaparte 1439, 3. Van Grunsven (Ned) Crack 1429, 15. Imke Bartels/Gestion Jansen 1318 Grand Prix: 1. Capelmann (Dui) Gracioso 1860,2. Theodorescu (Dui) Fleur 1766,3. Schmidt (Dui) My Fair Lady 1761,8. Gon- nelien Rothenberger (Ned) C'est Bon 1664. Dauphiné Libere. Vijfde etappe, Romans - Grenoble 1 Ki' vilev (Kaz) 151 km in 3.28.01, 2. Montgo mery (Zwi), 3. Salmon (Fra), 4. Toni® (Rus), 5. Menschov (Rus) 0.33,6. Moreau (Fra), 7. Chaurreau (Spa), 8. Mancebo (Spa), 9, Piepoli (Ita), 10. Gonzalez (Spal 66. Van Heeswijk 22.05,67. Moerenhout Klassement. 1. Moreno 19.40 52 Stuiv den, 2. Tonkov 0.01, 3. Salmon 0.36,4 Montgomery 1.18, 5. Kivilev 126, 6 Menschov 1.38,7. Etxeberria (Ven) 2 00. 8. Merckx (Bel) 2.36, 9. Moncoutié (Fral 3.43, 10. Chaurreau 3.46, 73. Moeren hout 49.43,77. Van Heeswijk 51.13. Ronde van Luxemburg. Tweede etappe, Wormeldange-Bec- kerich: 1Kirsipuu (Est) 214km in5.17.47, 2. Petacchi (Ita) 0.01,3. McEwen (Ausrt Koerts (Ned), 5. Tombak (Est), 9- Van de' Ven, 12. Hiemstra, 13. Vierhouten, 14 Lfr wik, 21. Schmitz,26. Engels, 30. Vries,34 Kroon, 37. Pronk, 40. Duijn, 46. Voskamp 50, De Groot, 70. Van Velzen, 71. Vene berg, 77. Knaven, 105. Wielinga. Uiige vallen: Kemna (Ned). J< Klassement: 1. Rodriguez (VSt) 9 43.5 2. Lembo (Fra) 0.09, 3. Gabrovski (RW 0.11, 4. Heppner (Dui) 0.12, 5. Joachim (Lux) 0.14, 8. Vries 0.16, 12. Engels, 1- Duijn, 22. Hiemstra 4.36, 23. Voskamp 27. Koerts 5.41, 28. Van derVen 5.42,» Schmitz, 36. Kroon, 37. Vierhouten, Pronk, 39. Löwik, 45. De Groot, 53. Kna ven, 60. Veneberg, 71Van Velzen. Ronde van Zweden. u Derde etappe, Motala - Skövde: 1. nu hovd (Noo) 170 km in 4.41.33,2. RlancK ert (Bel), 3. Arvesen (Noo), 4. Hieckmann (Dui), 5. Ljungqvist (Zwe), 27. DeK 0.30,29. De Jongh, 45. Boerman, van Gulik 1.57, 63. Lucassen 2.38, 70. Grae- nendaal 4.08,71Boogerd, 79, Hoedem« kers 8.13,104. Hoffman. Klassement: 1. Hushovd. Emakumenn Bira (Spa). Vrouwen, e P pekoers. Eerste etappe, Irieta - El Lori: 1 Zocca 2, Zijlaard-Van Moorsel (Ned), Stahoerskaja (WRu). Breda. Omnium jeugd. Categorie Paul Hoondert (Heinkenszand). Categ rie 4:2. Sander Stiegelis (Vlissingen)-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 28