SKNWK ontloopt Dosko PZC X- Steels hervindt vorm in Zweden Schelde-tennistoernooi van ondergang gered V oetbal verenigingen krijgen reiskosten voor veren vergoed Indeling Competitie-indeling levert weinig verschuivingen op Celstraf Huish agenda s 24 Rodriguez wint openingsrit in Luxemburg uitslagen vrijdag 15 juni 2001 VLISSINGEN - De Zeeuwse voetbalclubs zijn door de KNVB als volgt onderverdeeld. Zaterdag, le klasse C: Achilles Veen, Altena, Dinteloord, Heerjans- dam, Kapelle, LRC, Oost- kapelle, Rijsoord, Schel- luinen, SSV'65, WGZ, Wilhelmina'26. 2e klasse E: Arnemuiden, AZW, Dauwendaele, 's-Heer Arendskerke, Kogelvan gers, Oranje Wit, Rillan dia, Seolto, Terneuzense Boys, Tholense Boys, Vee- re, VVC'68- 3e klasse A: Apollo '69, Bevelanders, Bruse Boys, GPC, Hein- kenszand, Meeuwen, Nieuwdorp, Nieuwland, Serooskerke, VCK, Zaamslag, ZSC '62. 3e klasse B: Breda, FSV, Klundert, Kruiningen, Noad '67, Olympia '60, Oosterhout, The Gunners, WHS, Yerseke, ZPR '48, Zwaluwe. 4e klasse A: Borssele, Cadzand, Co- lijnsplaatse Boys, DFS, Hoedekenskerke, Krab- bendijke, MZVC, SKN- WK, Spui, Wemeldinge, Wissenkerke, Wolfaarts- dijk. 4e klasse B: Brou wershaven, Chrislandia, Dosko, DSE, Duiveland, Halsteren, Mevo, SC Sta- vennisse, Smerdiek, SPS, WIK '57. Zondag, 3e klas se A: Alliance, Breskens, Clinge, Dosko, Goes, Grenswachters, HW'24, Patrijzen, RCS, Steenber gen, Zeelandia-Middel- burg, Zierikzee. 4e klasse A: Aardenburg, Axel, Corn Boys, Domburg, Hontenisse, Hulsterloo, IJzendijke, Phillippine, Sluiskil, Vlissingen, Wal cheren, Zeeland Sport. 4e klasse BSC, Dioz, Divo, FC Bergen, Hansweertse Boys, HSC'28, Kaaise Boys, Meto, MOC'17, NSV, Odio, Steen. 5e klas se A: Biervliet, Graauw, Groede, Hoofdplaat, Koe wacht, Oostburg, RIA W, Schoondijke, SDO'63, Sluis, Terhole, Vogel waarde. 5e klasse B: De Noormannen, Dreischor, Jong Ambon, Kwaden- damme, Lewedorpse Boys, Luctor'88, NVS, Ouwerkerk, Renesse, Ro- bur, Volharding, Vosmeer. door Rudy Boogert en Koen de Vries ZIERIKZEE - De zes Schouwse zater dag-vierdeklasser spelen volgende voet baljaargang niet bij elkaar in de compe titie. DFS en SKNWK spelen in de (Zeeuwse) vierde klasse A en de overige vier eilandelijke clubs (Mevo, WIK'57, Brouwershaven en Duiveland) komen uit in de (Brabantse) vierde klasse B. Verder leverde de nieuwe indeling, die de KNVB gisteren bekendmaakte, weinig verrassende plaatsingen op voor de voetbalverenigingen van Schouwen- Duiveland. Bruse Boys en ZSC'62 spelen samen in de derde klasse A. Zierikzee is in het zondagvoetbal ingedeeld in de Zeeuwse derde klasse A en de drie vijf de- klassers (Renesse, Ouwerkerk en Dreischor) treffen elkaar in de vijfde klasseB. De splitsing van de zes vierdeklassers van Schouwen-Duiveland lijkt ingege ven door de gespannen verhoudingen tussen SKNWK en Dosko. Afgelopen seizoen liep de wedstrijd Dosko - SKN WK (2-3) volledig uit de hand. Spelers en begeleiding van de Nieuwerkerks wer den zeer vijandig benaderd door de spe lers en aanhang. De KNVB strafte de ploeg uit Bergen op Zoom met uitsluiting van de competitie. Het bestuur van de Brabantse club heeft het zaterdagteam toch weer opgegeven. SKNWK speelt volgend seizoen derhalve in de vierde klasse A, Dosko in de vierde klasse B. Wim van de Zande, die Arnold Schiettekatte onlangs opvolgde als voor zitter van SKNWK: „Eén van onze wen sen was om niet samen met Dosko in één klasse geplaatst te worden. Dat is dus ge beurd. Een andere wens van ons was om met alle zes Schouwse ploegen in één klasse te spelen. Die twee wensen gingen dus niet samen. Maar we kunnen er vrede mee hebben." SKNWK loopt volgend seizoen talloze, eilandelijke derby's mis. Op één na. Ook het gedegradeerde DFS is niet in de Bra bantse vierde klasse ingedeeld. Niet tot onvrede van voorzitter Wilbert Stadhou ders. ,,We hadden natuurlijk gehoopt op meer Schouwse verenigingen. Dat is leu ker voor het publiek, want dat leeft meer. Maar ik ben niet ontevreden met deze in deling." DFSdat Leon en Jacky de Bruine zag te rugkeren naar SKNWK en doelman Pe ter Brussé naar Goes zag vertrekken, zal het komende jaar een nieuwe start pogen te maken. „We hebben drie jaar derde klasse gespeeld. En dan nu de vierde klasse. Dat betekent uithuilen en op nieuw beginnen. Een degradatie zoek je natuurlijk niet op, maar als het gebeurt, moet je daar ook weer iets positiefs uit proberen te halen. Dit is daarom een mooie gelegenheid om een team op te bouwen met eigen jeugdspelers." De voetbalverenigingen Kruiningen en Yerseke zijn niet blij met de competitie indeling voor het komende seizoen. De Bevelandse clubs die uitkomen in de der de klasse van het zaterdagvoetbal, zijn ingedeeld in de Brabantse klasse. Zij moeten aantreden tegen ploegen als FSV, Breda, Olympia'60 en The Gun ners. ,,Ik ben hier niet blij mee", is de eerste re actie van Yerseke-voorzitter Edmond Verstraete. Hij denkt dat zijn club de ont moetingen met andere Bevelandse clubs zal missen, maar ziet nog een andere re den voor zijn ontevredenheid: „We wil len met Yerseke zo snel mogelijk terug VENTURA - De Ameiikaanse handboogschutter Justin Huish, de olympisch kampioen van 1996, is veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf we gens handel in drugs. DPA 'Zx&ïiïïem SKNWK (gestreepte shirts) speelt komend seizoen geen derby's tegen ploegen als Brouwershaven (foto), Mevo, WIK en Duiveland. foto PieterHonhoff Advertentie Wettelijke Aanmelding Grootboekinschrijvingen Wat is een grootboekinschrijving? Staatsschuld in de vorm van grootboeken is in Nederland om streeks 1815 ingevoerd. Een grootboeldnschrij ving is een eeuwig durende lening aan de Staat. Dat betekent dat ieder halfjaar rente wordt betaald, maar dat de lening nooit behoeft te worden afgelost. Sinds 1913 bestaan er nog drie grootboekleningen, met een rentepercentage van respectievelijk 2'/„ 3 en 3'/,%. Waarom nu aanmelden? Nabijna twee eeuwen grootboekschuld zijn veel houders niet meer op de hoogte van het bestaan van een inschrijving. Boven dien kenden grootboekleningen tot voor kort een bijzondere bepaling voor de rentebetalingen waarbij de houder van de inschrijving die rente zelf moest opvragen. Deze zogenaamde haalrente is niet meer van deze tijd. Op 1 april 1996 is een nieuwe wet van kracht geworden die hierin verandering brengt. Dit is de Wet administratie grootboekschuld (WAG) die bepaalt dat groot boekinschrijvingen vóór 1 april 2006 moeten zijn aangemeld bij het Agentschap van het ministerie van Financiën te Amsterdam. Dit is belangrijk omdat inschrijvingen hun waarde verliezen als ze niet op tijd zijn aangemeld. Hoe komt u erachter of u een grootboekinschrijving heeft? Bij de opening van een grootboekinschrijving is destijds een inschrijvingsbewijs verstrekt met daarop een rekeningnummer, de tenaamstelling en het saldo van de inschrijving. Indien u over zo'n bewijs beschikt, kunt u zich aanmelden. Er is ook een website www.grootboeken.nl waar u kunt zoeken in de inschrijvingen die nog niet zijn aangemeld. U kunt ook schrijven of bellen naar het in deze advertentie genoemde adres. Indien u beschikt over grootboekobligaties behoeft u zich niet aan te melden. Wat gebeurt er bij aanmelding? Op uw verzoek ontvangt u een aanmeldingsformulier en een toe lichting. Deze documenten zijn ook beschikbaar op de website. Na aanmelding wordt de inschrijving omgezet in schuldbewijzen aan toonder (grootboekobligaties). Deze kunnen worden gedeponeerd bij uw bank of commissionair, die tevens zorgt dat u de rente ontvangt. U kunt ook kiezen voor een rekening in het schuldregister van het Agentschap van het ministerie van Financiën te Amsterdam. U ontvangt dan de rente automatisch op uw banlc- of girorekening. Nadere informatie Agentschap van het ministerie van Financiën Postbus 345 1000 AH Amsterdam telefoon (020) 5810 759 of (020) 5810 763 fax (020) 5810 701 website www.grootboekcn.nl e-mail info@grootboelten.nl ministerie van Financiën door Ad Pertijs MOTALA - In Zweden, ver van de Italiaanse dopinghectiek, trekt een deel van het wielerpe- loton gewoon verder in de rich ting van de Tour de France. De Rabo-toppers Michael Boogerd en Erik Dekker draaiden zich er de eerste dagen warm in de schoot van de grote groep (de lastigste ritten volgen vandaag en morgen) en Tom Steels greep de eerste twee etappes van de Postgirot Open aan om zijn mo reel eens flink op te poetsen. De Belgische spurter won in Motala voor de tweede achter eenvolgende dag de massaspurt Met groot verschil klopte hij Stuart O'Grady en Jo Plancka- ert. De Noorse tijdrijder Thor Hushovd blijft leider. „Dé Tourvorm begint te komen, maar het kan nog altijd beter", zei Steels, de man die zijn volle dige voorjaar de mist in zag gaan vanwege de ziekte van Pfeiffer en de naweeën ervan. Voor de hele Mapei-ploeg draai de de seizoensopening op een fi asco uit en daarom zijn de zeges van Steels (hij won onlangs ook een etappe in de Ronde van Duitsland) vooral voor het team een opsteker. Bartoli, Bettini en de anderen beëindigden hoofdschuddend het voorseizoen, maar Mapei blijkt met Tom Steels eindelijk weer eens een winnende troef in handen te hebben. De zesmans- formatie reed zich gisteren aan de boorden van het fraaie Vat- ternmeer compleet uit de naad om voor hun kopman een mas saspurt af te dwingen. „Ach, in de Tour spreek je uiteraard van een ander niveau, maar dit telt wel degelijk mee. De Belg sukkelde vanaf augus tus vorig jaar met Pfeiffer. Niet alleen met de ziekte zelf, maar ook met het feit dat hij dit voor- door Koen de Vries VLISSINGEN - Het Schelde- tennistoernooi gaat definitief door. Er waren twijfels over het houden van het sterkst bezette Zeeuwse tennisevenement van wege financiële perikelen. Het toernooi wordt van 27 augustus tot 2 september op de banen van de Vlissingse tennisclub de Schelde gehouden. De organisatie van het vierster- rentoernooi heeft extra spon sors weten aan te trekken en daarom de knoop doorgehakt. „Het gaat de goede kant op, maar we zijn er nog niet", meldt voormalig toernooidirecteur Harry Mooibroek. Hij is speci aal aan het organisatiecomité toegevoegd om sponsors te vin den. Mooibroek: „Het is ieder jaar moeilijk, maar dit jaar was het extra moeilijk. Na afloop van dit toernooi kijken we of we de komende jaren doorgaan." Het vrouwenteam van de Schel de speelt zaterdag een eerste wedstrijd in het kader van het NK voor districtsteams. De ploeg die zich als Zeeuws kam pioen voor de titelstrijd plaats te, speelt een uitwedstrijd tegen Lichtenberg uit Weert. De Schelde bestaat uit Marian van Leeuwen, Loes Becker, Rina Lazonder, Kitty Knegt, Mireille Bergs en Marion Snoek. jaar te vlug de competitie her vatte. Nu kwam hij pas vanaf de Vredeskoers terug in beeld. „De zege in de Ronde van Duitsland was uiteraard de grootste opste ker. Vooral omdat ik er Zabel klopte. Dan weet je voor jezelf dat je die mannen weer aan kunt. Hier in Zweden bouw ik dat vertrouwen verder uit." De Tour begint over drie weken in Duinkerken. „Voor mij mag die Ronde nog even wegblij ven", zegt Steels. Hij heeft nog wat weken nodig om naar zijn echte topniveau te groeien. Na de Postgirot rijdt Steels geen etappekoersen meer voor de Tour. „Normaal doe ik Duits land, Luxemburg en Zwitser land, maar dat is nu veel te zwaar gezien mijn gebrekkige voorbereiding. Ik koers pas weer een maand en dan moet de dingen ook voorzichtiger op bouwen." Over een ding maakt hij zich to taal geen zorgen: het team. De winter viel de ploeg door de komst van Domo voor een deel uiteen en moest Steels afscheid nemen van enkele goede gang makers. „Maar ook met deze jongens loopt het alweer voor treffelijk. De automatismen zit ten er goéd in, bleek ook van daag weer." GPD vrijdag_ HU Tennis Rabo-Reynaert toernooi. Locatie: TV Hulster Ambacht, Tabakstraat, Hulst. Aanvang 17.30 uur. ATO Zuid-chemie jeugdtoernooi. Locatie TC Drive, Sportkade, Sas van Gent. Aanvang: 16.30 uur ■H Atletiek EPZ-loop. Aanvang: 16.00 uur. Eerste editie van een 10 kilometer wegwedstrijd voor atleten trimmers van AV'56, in samenwerking met wielervereniging De Klap- bank, Voor de trimmers zijn er afstanden van 1.6 km en 4.4 km te lopen. Inschrijven: dorpshuis d'n Ostpitte te Oudelande. De start is bij de kerk aan de Van de Lindestraat, Oil Basketbal Meisjesjunioren hoofdklasse: BC Vlissingen-Attacus (Oost-Souburg, 19.30 uur). Mannen eerste klasse: BV Souburg-Agathos (Oost-Souburg, 21.00 uur), USS Motorsport RES-cross Axel. Vijfde wedstrijd, licentiehouders en vrijetijdrijders (alle categorieën). Locatie: Smitsschor- recircuit, Axel. 13.00 uur: aanvang trainingen. 14.00 uur: aanvang wedstrijden. Inschrijven: vanaf 12.00 uur in kantine op Smitsschorrecircuit. Rugbv Vriendschappelijk: De Goese Rugbyclub Tovaal sluit het seizoen af met een wedstrijd tegen een selectie van oud-spelers. Locatie: sportpark Het Schenge in Goes. Aanvang: 15.00 uur. lü Schaken Open Rapid-toernooi om kampioenschap Noord- en Zuid-Beveland. Locatie: Westerkerk, Westwal 6 te Goes. Aanvang 10.30 uur, prijsuitreiking 16.45 uur. Tennis Rabo-Reynaert toernooi. Locatie: tvHulster Ambacht, Tabakstraat, Hulst. Aanvang: 10.30 uur. tv Axel-Rabo toernooi. Locatie: tv Axel, Boslaan, Axel. Aanvang: 10.00 uur. Veldkorfbal Wielrennen Ronde van Oudelande. Voor 'vrije renners'. 13.00 uur: veteranen, 13.02 uur: recreanten, 14.30 uur: cyclospor- tieven. Inschrijven bij Dorpshuis d'n Ospit in Oudelan- _zondag_ Open Zeeuws Priktoernooi. Locatie: Korfbalvelden van Fortis aan het Koopmansvoetpad, Oost-Souburg. Aan vang: 15.00 uur, Voetbal Nacompetitie betaald voetbal. Poule A: FCZwolle-Vo- lendam, Telstar-Fortuna S. naar de tweede klasse en dat wordt nu een stuk moeilijker." Verstraete herin nert zich de weg die Rillandia moest af leggen. Keer op keer greep die ploeg in de Brabantse derde klasse naast promotie. Toen Rillandia eindelijk in de Zeeuwse klasse werd ingedeeld, werd het met vlag en wimpel kampioen. Reistijd Bij zondag-vierdeklasser Hansweertse Boys heersen andere gevoelens. De Boys moeten samen met Steen voor uitwed strijden Brabant in. Voorzitter Ron Aschmann is blij met de indeling in 4B. „Het scheelt veel reistijd. Er spelen acht Zeeuws-Vlaamse ploegen in 4A. Steeds met de boot over kostte zeeën van tijd." In het verleden vroeg Hansweertse Boys de KNVB regelmatig om ingedeeld te worden in de Brabantse klasse. Dat ver zoek werd nooit gehonoreerd. Nu de club geen verzoek heeft ingediend, mag het ineens wel naar het oosten afreizen. „Een logische keus", concludeert Achmann met het oog op de kaart van Zeeland. Er zijn in de vierde klasse twee Zeeuwse clubs te veel, Hansweertse Boys ligt het dichtst bij Brabant. door Jan Dagevos VLISSINGEN - De Zeeuwse voetbalclubs krijgen met in gang van het komend seizoen de kosten voor het reizen met de veren vergoed. Het bestuur amateurvoetbal heeft na lang wikken en wegen besloten een verzoek hiertoe van regio en landelijk afgevaardigde Piet van der Schraaf uit Kapelle in te willigen. Per club kan het gaan om bedragen van 1800 tot 4000 gulden per seizoen. Van der Schraaf is ruim drie jaar lang bezig geweest om een der gelijke regeling van de grond te krijgen. De Kapellenaar ver wees hierbij altijd naar de clubs op de Waddeneilanden, die na de eerste herindeling van de dis tricten een vergoeding kregen voor de reiskosten. Zij moesten van de veren gebruikmaken om competitie te spelen in Fries land of Noord-Holland. Van der Schraaf: „De districten Noord en West I hebben het ooit voor elkaar gekregen dat die reiskos ten werden vergoed, Bovendien kregen ze het voor elkaar dat het landelijk werd omgeslagen, dus heel Nederland betaalde mee aan die regeling. Vanaf dat mo ment heb ik gezegd dat zoiets ook op Zeeland van toepassing zou moeten zijn." Van der Schraaf kreeg hierna DIPPACH - De Amerikaanse wielrenner Fred Rodriguez heeft de eerste etappe van de Ronde van Luxemburg gewon nen. De renner van Domo-Farm Frites was in de sprint sneller dan de Fransman Eddy Lembo en Jens Heppner (Dui). Rodri guez is uiteraard ook de eerste klassementsleider. De Ameid- kaan maakte deel uit van een achttien man sterke kopgroep die halverwege de etappe (Wor- meldange-Beckerich over 182 kilometer) uit het peloton was ontsnapt. DPA Biljarten St. Willebrord. Invitatietoernooi, drie banden. Eerste ronde: Caudron (Bel) - Broeders (Ned) 30-12 (11 beurten/2,727- 1,091 moyenne), Jaspers (Ned) - Philip- oom (Bel) 30-25 (10/3,000-2,500), Blom- dahl (Zwe) - De Bruijn (Ned) 30-15 (15/2,000-1,000), Ceulemans (Bel) - Van der Smissen (Ned) 30-8 (6/5,000-1,333), Van Kuyk (Ned) - Arnouts (Ned) 30-19 (18/1,667-1,056), Leppens (Bel) - Valen- tijn (Ned) 30-30 (21/1,429-1,429). Bowlen Aalborg. EK. Vrouwen, singles, eind stand: 1. Piel (Dui) 1408,2. Puiliainen (Fin 1338, 3. Petty (Dui) 1335, 18. Greiner (Ned) 1238, 19. De Win (Ned) 1226, 23. Van der Valk (Ned) 1218. Golf Vlaardingen. GC Broekpolder. Stern Na tionaal Open, 90.000 gulden. Stand na tweede dag: 1Crosby 142 slagen (6973), 2. Wechgelaer, Van Weerelt (amateur), Steenkamer 143, 5. Smith, Jack 144, 7. Uhlenbeck (a) 145, 8. Woof, Ruiz-Fonhof (a), Miller 146,11. Bos, McLean, Wedema 147, 14. Kraay, Janbroers, Van der Valk 148. Rittergut. GC Birkhof. Kaufhof Pokal, Challenge Tour, 200.000 gulden. Stand na eerste dag: 1Reimbold (Dui/amateur 63 slagen (-10), 2. Schuster (Dui), Mc- Guirk (Eng) 65, 4. Piltz (Dui) 66,11Derk- sen (Ned) 68. Evïan-les-Bain. Evian Masters, vrouwen, 4,6 miljoen gulden. Stand na tweede dag: 1. Hjorth (Zwe) 134 slagen (-10), 2. Gustafsson (Zwe), Daniel (VSt) 135, 4. Se-Ri Pak (ZKo) 137, 5. Fukusjima (Jap), My-Hyun Kim (ZKo), Sorenstam (Zwe), Gallagher (VSt) 138. Paardensport Aken CHIO. Dressuur, Grand Prix: 1Salz- geber (Dui) Rusty 1912,2. Simons de Rid der (Dui) Chacomo 1841, 3. Werth (Dui) Antony 1814, 4. Kemmer (Dui) Albano 1798, 5. Capellmann (Dui) Farbenfroh 1774, 6. Van Grunsven/Gestion Idool 1766, 9. Gonnelien Rothenberger/Jong- gor's Leonardo da Vinei 1727, 21. Koot- /Berkenhorst Galliano 1663, 23. Imke Bartels/Barbria 1641. Aken. CHIO. Springen. Nordrhein-West- falenprijs, kwalificatie Grote Prijs: 1. Nie- berg (Dui) Fighting Alpha 0-44,30,2. Mar kus Beerbaum (Dui) Leena 0-47,24, 3. Tops (Ned) Grande Dame 0-51,41,4, De- bany-Clero (VSt) Crackerjack 8-52,65, na twee manches: 5. Van Dijck (Bel) Vereist Iceberg 1.00-94,04, 6. Firestone (VSt) Crocodile Dandy 1.00-94,95, 12. Van der Vleuten/Audi's Jikke 4-93,06. Progressief: 1. John Whitaker (GBr) Hun ters Level 65,00 punten, 53,35 seconden, 2. Melliger (Zwi) Scutt 65-55,19,3. Stock- dale (GBr) Glenwood Springs 65.00- 56,05, 8. Wim Schröder/Eurocommerce Atlanta 61,00 - 67,36, 10. Van der Vleu ten/Audi's Curastella 57,00-62,20, 21. Dubbeldam/Caprera 46.00 - 83,09. Paardensport Dressuur RV De Zwaanhoek. 9.00 uur: pony's klasse B, 11.22 uur: pony's klasse L, 11.45 uur: pony's klasse M, 12.15 uur: paarden klasse L2,12.30 uur: paarden klasse M1/M2,13.30 uur: paarden klasse B, 15.37 uur: paarden klasse L1. Lokatie Manege De Zwaanhoek aan de Zwaanhoekweg 6 te Koudekerke. ■H Tennis Rabo-Reynaert toernooi. Locatie: tv Hulster Ambacht, Tabakstraat, Hulst. Aanvang: 10.30 uur. tv Axel-Rabo toernooi. Locatie: tv Axel, Boslaan, Axel. Aanvang: 10,00 uur. ATO Zuid-chemie jeugdtoernooi. Locatie: tc Drive, Sportkade, Sas van Gent. Aanvang: 12.00 uur. Schaken Nacompetitie betaald voetbal. Poule I celsior, GA Eagles-Sparta. Voetbal i:CambuurL.-Ex- Ohrid (Mac). EK, dertiende ronde: Van Wely (Ned) - Azmaiparashvili (Geo) 0-1, Vaganian (Arm) - Tiviakov (Ned) 1/2-1/2, Pigoesov (Rus) - Reinderman (Ned) 1-0, Piket (Ned) - Bischoff (Dui) 1-0, Roeder (Dui) - Nijboer (Ned) 1-0, Timosjenko (Oek) - De Vreugt (Ned) 1/2-1/2. Stand: 1. Ponomariov (Oek), Sutovsky (Isr) 91/2,3. Azmaiparashvili (Geo), Polgar (Hon) 9,5. o.a. Van Wely, Tiviakov 8 1/2, Piket 7 1/2, Reinderman 7, Nijboer 6 1/2, De Vreugt 5 1/2. Spoirtpojsvragen Lucky day, 14 juni. Winnende getallen: 14-15-18-23-27-28-30-32-34-36-43-44- 48-49-51-63-65-72-74-79. (onder voorbe houd) vanuit de kamer financiën van de bond de opdracht om eens uit te rekenen wat de clubs uit het district Zuid I, waartoe ook Dordrecht en een deel van Bra bant behoren, op jaarbasis kwijt zijn aan de Zeeuwse veren, „Daar kwam een bedrag van 109.400 gulden uit", zegt de Ka pellenaar, „en daar schrok ik een beetje van. Ik had nooit ver wacht dat het dermate hoog zou zijn. Ik heb daarna vijf grote clubs (RCS, Kloetinge, Kapelle, Terneuzense Boys en Terneuzec eruit gepakt en een gemiddelde per club berekend. Hierbij ging het om 1800 tot 4000 gulden per seizoen." Cijfers Met de cijfers in de hand en de directe steun van vijf andere districten dacht Van der Schraaf een goede kans te ma ken bij het bestuur amateur voetbal. In de begroting voor het nieuwe seizoen werd echter geen bedrag voor uitbreiding van de regeling opgenomen. Via een amendement probeerde Van der Schraaf alsnog aandacht te krijgen voor de zaak. Aan de vooravond van de algemene vergadering amateurvoetbal op 2 juni legde hij de kwestie ver volgens nog eens voor aan de an dere landelijk afgevaardigden (zestig) en toen bleek iedereen veel te voelen voor een aanpas sing. Een dag" later ging ook het bestuur overstag. De komende periode wordt de regeling nader uitgewerkt. Ze ker is wel dat de notitie van Van der Schraaf als leidraad fun geert en dat er komend seizoen al een tegemoetkoming komt. „Hierbij gaat het om gemiddel den'", stelt Van der Schraaf na drukkelijk. „De ene club reist wat vaker met de boot dan de andere. We gaan dus niet met het inleveren van bootkaarten werken, dat is veel te ingewik keld. Het gaat om vaste, vooraf vastgestelde bedragen." De standaardelftallen vallen niet onder de regeling. Die zijn immers veelal ingedeeld in lan- delij ke klassen en maken slechts zelden gebruik van de veren. ,Het gaat vooral om de jeugd en de lagere elftallen", weet Van der Schraaf. „Die maken de meeste kosten." Tennis Halle. Mannen, 2,5 miljoen gulden, Acht ste finales: Burgsmüller (Dui) -Golmard (Fra) 4-6 6-47-5, Santoro (Fra) - Grosjean (Fra/3) 7-5 7-5, Johansson (Zwe/7) - Lars son (Zwe) 7-5 7-5, Björkman (Zwe) -Kie- fer (Dui) 7-6 6-7 7-6, Federer (Zwi/6)-Pn nosil (Dui) 7-6 7-5, Rafter (Aus/2) - Pavel (Roe) 6-3 6-3. Londen. Mannen, 2 miljoen gulden. Achtste finales: Wessels (Ned) - Safin (Rus/1) 4-6 6-4 7-6, Siemerink (Ned) Sampras (VSt12) 1-2 afgebroken wegens regen, Ferreira (ZAf/7) - Sluiter (Ned)6-3 6-3, Srichaphan (Tha)-Woodbridge(Aus 6-4 3-6 6-2, Henman (GBr/4) - Arthurs (Aus) 6-7 7-6 7-6, Gambill (VSt/6) - Eise neer (Bel) 6-44-6 6-3, Rusedski (GBr/12)- Voltsjkov (WRu) 6-2 6-2. Birmingham. Vrouwen, 450.000 gulden. Derde ronde: Oremans (Ned) - Molik (Aus) 6-7 6-2 7-6, Tauziat (Fra/1) - Ste venson (VSt) 6-3 6-3, Likhovtseva (Rus/7) - Pisnik (Slw) 4-6 6-4 6-3, Razzano (Fra) Black (Zim) 6-3 6-77-6 (7-3), Brandi (VSt) Tanasugarn (Tha/5) 6-2 7-5, Hantoesjova (Slw) - Pratt (Aus) 6-4 6-4, Raymond (VSt/4) - Myskina (Rus) 1-6 6-2 7-6, Kre- mer (Lux/6) - Ahl (GBr) 6-3 6-0, Tasjkent. Vrouwen, 350.000 gulden, Tweede ronde: Toeljaganova (0er/3) Ostrovskaja (WRu) 6-37-5,Torrens-Vale- ro (Spa/7) - Kapros (Hon) 6-3 6-4, Mikaelin (Zwi) - Barna (Dui) 6-46-2, Prakusya(Inoi - Poetsjek (WRu) 4-6 6-3 6-2. Volleybal Montreux. Volley Masters (vrouwen), derde dag. Groep A: Nederland - Kroatië 3-1 (20-25 25-11 25-22 25-21) Stand: l Cuba 2-4 (6-1), 2. China 2-2 (4-4), 3. Ne derland 2-2 (4-4), 4. Kroatië 2-0 (1-6). Wielrennen Dauphiné Libéré. Vierde etappe, indivi duele tijdrit, Beaumes-de-Venise - Valré- as: 1. Vaughters (VSt) 43 km in 5548 (46,224 km/u), 2. Millar (GBr) 0.03,3. Pla za (Spa) 0.12, 4. Moreau (Fra) 1.05,5. Mayo(Spa) 1.17,6. Etxebarria (Spa) 1.22, 7. Tonkov (Rus) 1.30,8. Chaurreau (Spa) 1.57,9. Brard (Fra) 2.02,10. Salmon (Fral 2.03,41Moerenhout 5.02,72. Van Hees- wijk 7.28. Algemeen klassement: 1- Millai 16.11.11, 2. Vaughters 0.20, 3. Moreau 1.07,4. Etxebarria 1.24,5. Tonkov 1.41,6. Salmon 2.16, 7. Merckx (Bel) 2.18,8 Mensjov (Rus) 2.45,9. Montgomery(Zvvi 2,58, 10. Kivilev (Kaz) 3.06,73. Moeren hout 29.18,78. Van Heeswijk 30.48, Ronde van Oostenrijk. Vierde etappe, Bad Hofgastein - Kitzbühler Horn: 1 Evans (Aus) 144 km in 3.47.41,2, Vandf (Ita) 0.25,3. Bonca (Slv) 0.33,4. Obwalle' (Oos) 0.40,5. Derganc (Slv) 0.46. Algemeen klassement: 1 Evans 16.11.44, 2. Obwaller 0.47, 3. Tiralongo (Ita) 1.22, 4. Mühlbacher (Oos) 1-49,5 Cioni (Ita) 1.57. Ronde van Luxemburg. Eerste etappe, Echternach - Dippach: 1. Rodriguez (VSt 182 km in 4.26.22,2. Lembo (Fra),3. Hep pner (Dui), 4. Vries (Ned), 5. Pozzi (Ita), 10. Duijn, 17. Engels, 22. Voskamp 4.20,23. Hiemstra, 25. Van der Ven 5.26, 28. Koerts, 32. Kroon, 34. Pronk, 36. Knaven, 43. Schmitz, 46. De Groot, 54. Veneberg. 57. Vierhouten 5.26, 59. Lowik, 64. Van Velzen, 80. Kemna, 97. Wielinga. Uitge vallen: o.a. Van Bon (Ned), Ronde van Zweden. Derde etappe, EsKil- stuna - Motala: 1Steels (Bel) 175kilome ter in 4.32.59,2. O'Grady (Aus), 3. Plan» aert (Bel), 4. Aug (Est), 5. Van DyckfBeh, 6. Muller (Dui), 7. Kupfernagel (Dui), Arvesen (Nor), 9. Lewandowski (Pol),'V Ljungqvist (Zwe), 13. De Jongh, 17- ker, 19. Boerman, 51. Hoedemakers, w Boogerd, 64. Lucassen, 73. Groenen- daal, 99. Hoffman, 104. Van GulikO,». Algemeen klassement: 1. Hushovd (No 8.13.47, 2. O'Grady 0.03, 3, Backsted (Zwe) 0.10, 4. Liese (Dui) 0.23,5. Olsso (Zwe) 0.26, 6. Finot (Fra) 0.29,7. DeKKer (Ned), 8. Andersson (Zwe) 0.31,9- Bodr gi (Hon), 10. Laukka (Fin) 0.33.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 44