Tekort aan huurwoningen dreigt Stichting loopt te hoop tegen hoge antenne Idiote kapsels lopen in stoet naar de meet Carnavalsvierder weet niets meer van steekpartij Zoey Man reageert woede af op huilende baby Remmen los na het spannende wachten Vrouw krijgt klappen van boze moeder OPRUIMING zeeuwse almanak Gemaksvoer Politie pakt chauffeur na ilronkemansrit met brokken Maatregelen om woningbezit te stimuleren werken niet door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van justitie A. Flikweert gaf giste ren in Middelburg een steekpar tij als schoolvoorbeeld van het regelmatig uit de hand lopen van het carnaval in Zeeuws- Vlaanderen. „Vooral als er veel alcohol wordt genuttigd. Dat is jammer, want carnaval moet een gezellig volksfeest zijn." De officier eiste tegen een 26-ja- rige carnavalsvierder uit Nieuw-Namen wegens poging tot doodslag 240 uur dienstver lening, taakstraf alcoholdelin- quentie en acht maanden voor waardelijke gevangenisstraf. Gisteren verklaarde de man te genover de rechtbank zich niets meer van de steekpartij te herinneren. Dat dit niet zo ver wonderlijk was bleek uit het drankgebruik tijdens de carna valsviering in Nieuw-Namen. „Ik had 35 biertjes en enkele wodka's gedronken, voordat ik naar huis ging", erkende hijDie bewuste nacht van 25 februari dit jaar had voor het slachtoffer fataal kunnen aflopen. Bij het verlaten van het gemeenschaps huis was hij het slachtoffer ach terna gerend en had hem be sprongen. Daarbij zou hij met een stuk glas in zijn hals hebben gestoken. Volgens een arts had het slachtoffer veel geluk gehad, want het scheelde niet veel of de hasslager of de zenuwbanen waren geraakt. Flikweert ver wees naar het litteken. Uit getuigenverklaringen van (Advertentie) elke zondag www.hotelarion.nl Grand Hotel Arion Tel: 0118-410502 familieleden die bij de verdach te waren, kon worden afgeleid dat hij de dader moest zijn ge weest. Bovendien zat zijn hand onder het bloed. Het slachtoffer werd door een buurman dezelf de nacht naar het ziekenhuis ge bracht. Verdachte heeft na het incident een alcoholontwen ningskuur gedaan. Hij had er moeite mee dat zijn dorpsgeno ten hem nog steeds links laten liggen. Hij toonde gisteren zijn goede wil door aan het slachtoffer al vast duizend gulden voorschot op de 5.200 gulden smartengeld te betalen. Zijn raadsman A. Rijkse vond vanwege het gigan tische alcoholgebruik van zijn cliënt dat er geen opzet was ge weest om het slachtoffer te do den. De rechtbank doet 27 juni uitspraak. AXEL - Woensdagavond rond zeven uur is in de Groen van Prinstererlaan in Axel een dertigjarige inwoonster uit de ge meente Terneuzen mis handeld. De vrouw zag dat een aan tal jongetjes de eenden in de vijver aan de genoemde straat met stenen wegjoe gen. Zij maande de jon gens hiermee te stoppen. Een van de jongens haalde zijn moeder erbij. Deze vrouw sloeg en beet de dertigjarige, waarna zij ten val kwam. De vrouw heeft verwon dingen aan de linkeren kel, een pijnlijke hoofd huid en striemen op de keel. Zij heeft zich onder doktersbehandeling moe ten stellen. schoenmode 3t Jar>straat 5-7 Middelburg We hebben iedereen een poepie laten ruiken, want wij zijn wel de grootste vierdaagse van Zee land", aldus de burgemeester. Na de toespraken kon iedereen zijn medailles en cijfertjes on der de Beuze afhalen. „De grootste groepen die meeliepen waren van de basisscholen. In totaal liepen er tussen de 25 en 30groepenmee enzo'n 150indi- viduele wandelaars", aldus een tevreden Verwijs. Wel vond hij het jammer dat er niet zo veel Op het Havenplein was het voor de vierdaagselopers dringen om een plaatsje bij het podium. foto Pieter Honhoff Gemak dient de mens. De kant-en-klaarmaaltijden vliegen de winkel uit. Ook dat Zeeuws-Vlaamse echt paar had de gemakken van de magnetron ontdekt. Tot meneer zijn echtgenote met een voedselvergiftiging naar het ziekenhuis moest bren gen. Hij besloot de volgende ochtend verhaal te halen bij j de plaatselijke supermarkt, j waar het eten vandaan kwam. toeschouwers waren bij de start van de avonden. „Wij doen ons uiterste best om elke avond een muziekkorps bij de start te heb ben. Dan vind ik het jammer dat er maar zo weinig ouders komen om de lopers uit te zwaaien." Maar daar kwam hij van een koude kermis thuis. Inder daad, zei de supermarkt, de maaltijd heeft op onze schap pen gestaan. Maar nee, die is door ons niet aan uw vrouw verkocht. De man stond lelijk in zijn hemd. Hoe kon hij nou weten dat zijn vrouw regelmatig shopte bij de achteruitgang van de zaak. Op de plek waar de container met over-de-da- tum-goederen staat. (Advertentie) waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 NOORD vrijdag 15 juni 2001 iCHARENDIJKE - De politie leeft woensdagavond bij Scha- tndijke een 22-jarige autonio- lilist aangehouden. )eraan was even na elf uur in de lijkstraat tegen twee gepar keerde auto's aangereden en [mg er vervolgens vandoor zon- lerzich om de schade te bekom - neren. letuigen wisten het kenteken anzijn wagen te noteren, zodat u] kort daarop in zijn woning ion worden aangehouden. Een daastest wees uit dat de be- tuurder ruim drie keer de wet- elijk toegestane hoeveelheid Icohol had genuttigd. Zijn rij wijs werd ingevorderd. (Advertentie) ihnr Aector Dooms MIDDELBURG - „De baby had dood kunnen zijn", drukte offi cier van justitie R. Rammeloo een 22-jarige Middelburger met zijn neus op de feiten. De man had zijn bijna vier maanden ou de baby aan haar enkel, onder steboven, uit bed meegesleurd naar de woonkamer, haar door elkaar geschud en hardhandig op de bank gegooid. De verdachte gaf het 'onhandig' meenemen van de baby toe. Maar hij ontkende gisteren bij de rechtbank in Middelburg de hardere aanpak. Rammeloo vond echter voldoende bewijs in de verklaringen van zijn partner en eiste tegen de man negen maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf, 240 uur taak straf en reclasseringstoezicht. De baby liep op 4 februari dit jaar wonder boven wonder geen letsel op, maar volgens een kin derarts van het Sophia-kinder- ziekenhuis had het fataal kun nen aflopen. Er werd in het rapport gesproken van een sha- ken-baby-syndroom, ook wel het 'au-pairsyndroom' ge noemd. De arts verklaarde dat bij baby's die heen en weer wor den geschud, geen steun krijgen aan het hoofdje of hardhandig worden neergegooid bloedin gen in het hersenvlies kunnen ontstaan, met een dodelijke af loop als gevolg. De baby was die avond gaan huilen toen de man en de vrouw ruzie kregen. Toen het kind in bed werd gelegd was het huilen nog niet gestopt. Daardoor raakte de verdachte geïrriteerd. Hij reageerde zijn agressie af op het kind en op zijn vriendin. Hij was volledig over de rooie. Een buurvrouw had hem tegen de baby horen schreeuwen dat,ze rustig moest zijn, anders werd haar nek om gedraaid". Na het incident heeft de vriendin de relatie verbro ken „U bent door het oog van de naald gekropen", stelde de offi cier nogmaals vast. De man mag inmiddels zijn dochtertje weer zien. De rechtbank doet 27 juni uit spraak. door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - De Stich ting Schoon-Genoeg heeft be zwaar aangetekend tegen het door de gemeente Schouwen- Duiveland verlenen van een vergunning voor de bouw van een 63 nieter hoge antennemast aan de Rampweg bij Scharen- dijke. De gemeente zegt de ver gunning, aangevraagd door het ministerie van Defensie, niet te kunnen weigeren. Schoon-Genoeg, die zich op werpt als beschermer van de landschappelijke waarden van Schouwen-Duiveland, vindt plaatsing van een dermate hoge antennemast een onacceptabele aantasting van het open land schap van Schouwen-Duive land. „Drieënzestig meter. Dat is hoger dan een gebouw van 21 verdiepingen en hoger dan de Dikke Toren in Zierikzee", stelt Schoon-Genoeg. „Op zich is de plaats langs de Rampweg vlakbij de Brouwers- dam misschien wel een logische, maar de entree van het eiland wordt op die manier wel ver pest", zegt bestuurslid M. van Stralen van Schoon-Genoeg. „Drieënzestig meter! Het zou meteen het hoogste punt van het eiland zijn. Het is gewoon een te grote ingreep in het landschap." De antennemast in kwestie maakt volgens de Schouwse wethouder C.W. Veerhoek on derdeel uit van het C-2000 sys teem dat gebruikt wordt door onder meer de politie en een rol speelt bij rampenbestrijding. Veerhoek: „Wij willen als ge meente natuurlijk liefst hele maal geen antennemasten op het eiland, maar we moeten als gemeente dit soort masten wel plaatsen." „Het Rijk kan ze overal neerzet ten waar het ze belieft; wij kun nen alleen wat sturen. Wij wil len bijvoorbeeld absoluut niet van dit soort masten bij natuur gebieden. Als ze er dan toch moeten komen dan bij voorkeur een beet j e aan de randen van het eiland. Dit soort masten zijn ge woon nodig en als je een paar flinke hoge neerzet blijft het aantal beperkt." Hij heeft be grip voor de bezwaren. „Maar er zullen ongetwijfeld nog meer antennemasten ten behoeve van de GSM-telefoons komen. Ik zou toch niet willen dat Schou wen-Duiveland een witte vlek wordt voor de mobiele telefonie en de rampenbestrijding." door Jacoliene van Weele ZIERIKZEE - Een bonte stoet van wandelaars met kapsels in allerlei kleuren trok donder dagavond Zierikzee binnen. Onder begeleiding van vier mu ziekkorpsen werd de laatste avond van de 56ste Avondvier daagse feestelijk afgesloten. Rond half negen vertrok een lange rij muzikanten, majoret tes, drum- en showbands en wandelaars vanaf de Blokweg voor een rondgang door de mo- numentenstad. Ondanks dat vier avonden achter elkaar acht of vijftien kilometer door de deelnemers werd gelopen, wa ren de wandelaars nog lang niet uitgeput en zongen en schreeuwden ze uit volle borst. Kinderen met allerlei versierse len in het haar hadden bloemen en snoep, waar onderweg wel even van geproefd moest wor den. Aan de kant rekten beken den van de wandelaars zich uit om een glimp van de stoet op te kunnen vangen. Het thema van dit jaar was 'Blauw, wit, rood, je haar zit idi oot' en getuige de vele rood-wit- blauw- kapsels waren velen daar druk mee aan de slag ge weest. Voor het wandelevene ment hadden zich 1200 deelne mers ingeschreven. „De laatste jaren loopt het aantal deelne mers iets terug. Maar naast die 1200 liepen er ook nog tweehon derd ouders mee, alleen hebben die zich niet ingeschreven", al dus K. Verwijs, voorzitter van het Avondvierdaagse commitee. Hij sprak de wandelaars toe op een podium op het Havenplein, waar het dringen voor een plaatsje was. Grootste Op zijn teken stak de menigte joelend hun bloemen in de lucht, voor burgemeester J. Asselbergs de vierdaagse lopers toesprak. Na het wachten volgt de ontlading van de geslaagde leerlingen op het schoolplein van het Pontes College. foto Pieter Hon hoff door Famke van Loon ZIERIKZEE - De één weet het eigenlijk al, maar voor een hoop anderen is het nog even spannend. Gister middag tussen één en twee uur. Het rinkelen van de te lefoon jaagt menig eindexamenkandidaat de stuipen op het lijf. Maar naarmate de tijd vordert en dat ene gevreesde belletje uitblijft, dringt het langzaam tot ze door: we zijn geslaagd. Op dat moment gaan alle remmen los. Uitgelaten ver zamelen de geslaagden zich op het schoolplein van het Pontes College in Zierikzee. De felicitaties gaan rond. „Ik heb geloof ik wel dertig mensen gebeld. Echt ie dereen was in gesprek", vertelt Marleen Keus (16) en thousiast. Samen met Mario van Eenige (17), Dagmar Scheffer (16) en Kim Speelman (17) is zij er helemaal klaar voor het behaalde MAVO-diploma eens goed te gaan vieren: „We beginnen vanavond met een barbe cue en een bierfeest. Morgen hebben we het bootfeest. We gaan gewoon feesten tot zondag!" doorClaudia Sondervan GOES - Na de spanning op de iioophuizenmarkt komt nu ook je markt voor huurwoningen jnder druk. Zeeuwse huurders ïerhuizen steeds minder. Het jantal verhuizingen in de huur- iestanden van Zeeuwse wo- ïingbouwverenigingen daalt linds vorig jaar sterk. Daardoor uitstaan wachtlijsten bij de :orporaties voor alle soorten voningen. )orzaak zijn de sterk gestegen irijzen van de goedkopere joopwoningen die nu te duur :ijn geworden voor huurders. )ok durven steeds meer mensen ie overstap van huurwoning ïaar koophuis niet meer aan, imdat ze bang zijn voor een vaardedaling na de hausse van Ie laatste tijd. De doelen die taatssecretaris Remkes van ,'olkshuisvesting het land stel le: veel meer eigenwoningbezit m de verkoop van veel huurwo- ungen, raken steeds verder uit acht, beamen corporaties en nakelaars. n Zeeuws-Vlaanderen werd orig jaar al gesignaleerd dat de regstand in de huursector te ugliep. Vorig jaar schortte de iegionale Zeeuws-Vlaamse Woningbouwvereniging de ver loop van huurwoningen op, imdat er wachtlijsten voor murders dreigden te ontstaan. Goedkoper In Goes daalde het aantal muta ties in het huurbestand van wo ningbouwvereniging RWS van een gemiddelde twaalf procent per jaar naar minder dan tien procent, vertelt directeur J. Franken. Woongoed Middel- burg-directeur E. de Ceuster bevestigt die trend, hoewel de woningbouwvereniging in Mid delburg nog goedkopere nieuw bouw ontwikkelt voor nieuwe kopers. „We kunnen het ons niet meer permitteren om huurwoningen te verkopen. Vandaar dat we ons verkoopbeleid al hebben bijge steld van 75 woningen per jaar enkele jaren geleden, tot 25 per jaar nu.In de steden is de huur markt krapper dan in de dor pen, stelt Franken. „De leeg stand die we daar een aantal jaren geleden hadden, is nu weg." Maar die situatie is nog broos, zegt hij. Maatregelen die op korte ter mijn de doorstroom in huur- en koopmarkt weer vlot krijgen zijn niet verstandig, stellen cor poraties en makelaars. Ge meenten die goedkope koophui zen aanbieden onder een anti- speculatiebeding bereiken en kel dat mensen lang blijven wo nen in een huis dat eigenlijk te goedkoop voor ze wordt, stelt de Nederlandse Vereniging voor Makelaars. Jaarlijks verkopen gemeenten 20.000 nieuwbouw woningen voor in totaal een mil jard gulden onder de markt prijs, blijkt uit een onderzoek van de makelaars. In Zeeland speelt die problematiek niet, zegt NVM Zeeland-voorzitter Cees Kole. Geen van de Zeeuwse gemeenten werkt met anti-spe- culatiebedingen en kortingen, weet hij. Senioren Senioren bepalen in toenemen de mate de totale woningmarkt. Aan de huurzijde door ouderen die hun kapitaal vrij besteed baar willen houden en het ge mak van huren zoeken, aan koopzijde doordat het groeien de aanbod aan zorg aan huis mensen langer in staat stelt zelf standig in de eigen woning te blijven, schetst De Ceuster. Het gebrek aan nieuwbouwwonin gen die opleverbaar zijn, ver sterkt de stilstand in de woon- markt, stelt L. Franken van de Goese woningbouwvereniging. Wanneer op termijn drie wijken in Goes opgeleverd worden, komt de verhuisstroom weer op gang, denkt hij. „Bovendien komt er straks ook een kente ring in de leeftijdsopbouw. De groep senioren wordt op den duur ook weer kleiner." De koopsubsidie-regeling die Remkes begin dit jaar instelde om huurders tot koop te verlei den mist zijn doel, vinden make laars en woningbouwverenigin gen. In Zeeland lijkt de regeling nog door niemand benut te zijn. Inkomens „Te gecompliceerd, te weinig zekerheid op lange termijn en bovendien zijn er geen koopwo ningen te vinden in het segment waar de regeling op toe te pas sen is," oordeelt De Ceuster van Woongoed Middelburg. „Bo vendien: je bent niet langer een kneus als je huurt. Mensen met hogere inkomens kiezen om het gemak voor huur. En veel jonge mensen die niet weten waar ze over twee jaar werken, huren om flexibel te blijven." Kom naar het CYBERBUZZ ZOMERFEESTop 16 juni van 13.00 tot 17.00 uur bij ZeelandNet in Kamperland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 37