Indeling is domper Yerseke PZC Steels hervindt vorm in Zweden X" Scheide-tennistoernooi van ondergang gered V oetbal verenigingen krijgen reiskosten voor veren vergoed Indeling Mosselploeg krijgt Brabantse tegenstanders in derde klasse ministerie van Financiën Celstraf schutter Huish agenda Rodriguez wint openingsrit in Luxemburg uitslagen bw 24 vrijdag 15 juni 2001 VLISSINGEN - De Zeeuwse voetbalclubs zijn door de KNVB als volgt onderverdeeld. Zaterdag, le klasse C: Achilles Veen, Altena, Dinteloord, Heerjans- dam, Kapelle, LRC, Oost- kapelle, Rijsoord, Schel- luinen, SSV'65, VVGZ, Wilhelmina'26. 2e klasse E: Arnemuiden, AZW, Dauwendaele, 's-Heer Arendskerke, Kogelvan gers, Oranje Wit, Rillan dia, Seolto, Terneuzense Boys, Tholense Boys, Vee- re, VVC'68. 3e klasse A: Apollo '69, Bevelanders, Bruse Boys, GPC, Hein- kenszand, Meeuwen, Nieuwdorp, Nieuwland, Serooskerke, VCK, Zaamslag, ZSC '62. 3e klasse B: Breda, FSV, Klundert, Rruiningen, Noad '67, Olympia '60, Oosterhout, The Gunners, WHS, Yerseke, ZPR '48, Zwaluwe. 4e klasse A: Borssele, Cadzand, Co- lijnsplaatse Boys, DFS, Hoedekenskerke, Krab- bendijke, MZVC, SKN- WK, Spui, Wemeldinge, Wissenkerke, Wolfaarts- dijk. 4e klasse B: Brou wershaven, Chrislandia, Dosko, DSE, Duiveland, Halsteren, Mevo, SC Sta- vennisse, Smerdiek, SPS, WIK '57 Zondag, 3e klas se A: Alliance, Breskens, Clinge, Dosko, Goes, Grenswachters, HVV'24, Patrijzen, RCS, Steenber gen, Zeelandia-Middel- burg, Zierikzee. 4e klasse A: Aardenburg, Axel, Corn Boys, Domburg, Hontenisse, Hulsterloo, IJzendijke, Phillippine, Sluiskil, Vlissingen, Wal cheren, Zeeland Sport. 4e klasse B: BSC, Dioz, Divo, FC Bergen, Hansweertse Boys, HSC'28, Kaaise Boys, Meto, MOC'17, NSV, Odio, Steen. 5e klas se A: Biervliet, Graauw, Groede, Hoofdplaat, Koe wacht, Oostburg, RIA W, Schoondijke, SDO'63, Sluis, Terhole, Vogel waarde. 5e klasse B: De Noormannen, Dreischor, Jong Ambon, Kwaden- damme, Lewedorpse Boys, Luetor'88, NVS, Ouwerkerk, Renesse, Ro- bur, Volharding, Vosmeer. door Koen de Vries VLISSINGEN - De voetbalver enigingen Kruiningen en Yerse ke zijn niet blij met de competi tie-indeling voor het komende seizoen. De Bevelandse clubs die uitkomen in de derde klasse van het zaterdagvoetbal, zijn ingedeeld in een zogenaamde Brabantse klasse. Zij moeten aantreden tegen ploegen als FSV, Breda, Olympia'60 en The Gunners. ,,Ik ben hier niet blij mee", is de eerste reactie van Yerseke-voor zitter Edmond Verstraete. Hij denkt dat zijn club de ontmoe tingen met andere Bevelandse clubs zal missen, maar ziet nog een andere reden voor zijn onte vredenheid: ,,We willen met Yerseke zo snel mogelijk terug naar de tweede klasse en dat wordt nu een stuk moeilijker." Verstraete herinnert zich de weg die Rillandia moest afleggen. Keer op keer greep die ploeg in de Brabantse derde klasse naast promotie. Toen Rillandia einde lijk in de Zeeuwse klasse werd ingedeeld, werd het met vlag en wimpel kampioen. Kruiningen-trainer Leo van der Weyden ziet positieve en nega tieve kanten. „We hebben weer eens andere tegenstanders. Aan de andere kant, de publieke be langstelling zal tegenvallen. Het is jammer voor de entoura ge. En we zullen meer moeten reizen. Dat zou problemen kun nen opleveren voor jongens die op zaterdagmorgen nog moeten werken." Bij zondagvierdeklasser Hans weertse Boys heersen andere ge voelens. De Boys moeten samen met Steen voor uitwedstrijden Brabant in. Voorzitter Ron Aschmann is blij met de inde ling in 4B. „Onze spelers waren toe aan verandering. Voor hen is het leuk om eens tegen andere ploegen te spelen. Bovendien scheelt het veel reistijd. Er spe len acht Zeeuws-Vlaamse ploe gen in 4A. Steeds met de boot over kostte zeeën van tijd." In het verleden vroeg Hans weertse Boys de KNVB regel matig om ingedeeld te worden in de Brabantse klasse. Dat ver zoek werd nooit gehonoreerd. Nu de club geen verzoek heeft Wettelijke Aanmelding Crootboekinschrijvingen Wat is een grootboekinschrijving? Staatsschuld in de vorm van grootboeken is in Nederland om streeks 1815 ingevoerd. Een grootboekinschrijving is een eeuwig durende lening aan de Staat. Dat betekent dat ieder halfjaar rente wordt betaald, maar dat de lening nooit behoeft te worden afgelost. Sinds 1913 bestaan er nog drie grootboekleningen, meteen rentepercentage van respectievelijk2'/„3 en 3 Waarom nu aanmelden? Nabijna twee eeuwen grootboekschuld zijn veel houders niet meer op de hoogte van het bestaan van een inschrijving. Boven dien kenden grootboekleningen tot voor kort een bijzondere bepaling voor de rentebetalingen waarbij de houder van de inschrijving die rente zelf moest opvragen. Deze zogenaamde haalrente is niet meer van deze tijd. Op 1 april 1996 is een nieuwe wet van kracht geworden die hierin verandering brengt. Dit is de Wet administratie grootboekschuld (WAG) die bepaalt dat groot boekinschrijvingen vóór 1 april 2006 moeten zijn aangemeld bij het Agentschap van het ministerie van Financiën te Amsterdam. Dit is belangrijk omdat inschrijvingen hun waarde verliezen als ze niet op tijd zijn aangemeld. Hoe komt u erachter of u een grootboekinschrijving heeft? Bij de opening vaneen grootboekinschrijving is destijds een inschrij vingsbewijs verstrekt met daarop een rekeningnummer, de tenaamstelling en het saldo van de inschrijving. Indien u over zo'n bewijs beschikt, kunt u zich aanmelden. Er is ook een website www.grootboeken.nl waar u kunt zoeken in de inschrijvingen die nog niet zijn aangemeld. U kunt ook schrijven of bellen naar het in deze advertentie genoemde adres. Indien u beschikt over grootboekobligaties behoeft u zich niet aan te melden. Wat gebeurt er bij aanmelding? Op uw verzoek ontvangt u een aanmeldingsformulier en een toe lichting. Deze documenten zijn ook beschikbaar op de website. Na aanmelding wordt de inschrijving omgezet in schuldbewijzen aan toonder (grootboekobligaties). Deze kunnen worden gedeponeerd bij uw bank of commissionair, die tevens zorgt dat u de rente ontvangt. U kunt ook Mezen voor een rekening in het schuldregister van het Agentschap van het ministerie van Financiën te Amsterdam. U ontvangt dan de rente automatisch op uw banlc- of girorekening. Nadere informatie Agentschap van het ministerie van Financiën Postbus 345 1000 AH Amsterdam telefoon (020) 5810 759 of (020) 5810 763 fax (020) 5810 701 website www.grootboeken.nl e-mail info@grootboeken.nl ingediend, mag het ineens wel naar het oosten afreizen. „Een logische keus", concludeert Achmann met het oog op de kaart van Zeeland. Er zijn in de vierde klasse twee Zeeuwse clubs te veel, Hansweertse Boys ligt het dichtst bij Brabant. In tegenstelling tot Aschmann is voorzitter Pleunis van Steen (uit Sint Jansteen) niet blij dat zijn ploeg in 4B speelt. „Ik schat dat dit de vereniging twintig duizend gulden gaat kosten. We hebben meer reiskosten en mis sen de inkomsten van alle Zeeuws-Vlaamse derby's." Dat zijn er inderdaad nogal wat: wedstrijden tegen Aardenburg, Axel, Corn Boys, Hontenisse, Hulsterloo, IJzenclijke, Philip pine en Sluiskil gaan aan de neus van Steen voorbij. Daarte genover staan duels met HSC'28, Dioz, Divo, Kaaise Boys en Odio, om maar een paar onbekende namen te noemen. Verder zijn er weinig verrassin gen is de competitie-indeling voor het seizoen 2001-2002. Za terdag-eersteklassers Kapelle, Oostkapelle en SSV stuiten op verwachte tegenstanders als Al tena, Achilles Veen, LRC, Heer- jansdam en WGZ. Vreemde eend in de bijt is Schelluinen, terwijl het bekendere Groote Lindt is ingedeeld in een andere eerste klasse. Uit de 'Zeeuwse' tweede klasse is SSC'55 uit Sprang-Capelle verdwenen. Voor de Brabantse ploeg is Oranje Wit uit Dor drecht in de plaats gekomen, een tegenstander waartegen Ar nemuiden in de nacompetitie een bikkelharde strijd uitvocht. Vol Zoals gemeld zijn Kruiningen en Yerseke ingedeeld in de Bra bantse derde klasse. De Zeeuw se derde klasse was namelijk vol. De twee Bevelandes ploe gen treffen in deze competitie twee enigszins bekende tegen standers: WHS uit Sins Anna- land en Noad'67 uit Sint Phi- lipsland. De vierdeklassers zijn naar ver wachting ingedeeld. De Wal- cherse, Bevelandse en Zeeuws- Vlaamse ploegen komen uit in de vierde klasse A, de Schouwse en Thoolse teams in vier B. Uit zondering zijn DFS uit Burgh- Haamstede en SKNWK uit Nieuwerkerk, die in 4A uitko men. Opmerkelijke deelnemer in de vierde klasse B is Dosko uit Bergen op Zoom. Deze ploeg werd na een onverkwikkelijke affaire na afloop van het duel met SKNWK uit de competitie gehaald, maar is uiteindelijk toch weer ingeschreven door het clubbestuur. In het zondagvoetbal zijn de za ken overzichtelijk, omdat Zee land na hoofdklasser Terneuzen slechts derde- vierde- en vijfde- klassers in competitie heeft. De Zeeuwse ploegen in de derde klasse hebben geen verrassende VENTURA - De Amerikaanse handboogschutter Justin Huish, de olympisch kampioen van 1996, is veroordeeld tot vier maanden ge vangenisstraf wegens handel in drugsHij trok zich wegens dat ver grijp terug voor de nationale olympische ploeg voor Sydney. De 25- jarige Amerikaan werd in februari vorig jaar gearresteerd nadat hij marihuana had verkocht aan een politie-informant. DPA (Advertentie) Yerseke (gestreept shirt) speelt komend seizoen nog maar één derby: tegen Kruiningen. door Ad Pertijs MOTALA - In Zweden, ver van de Italiaanse dopinghectiek, trekt een deel van het wielerpe- loton gewoon verder in de rich ting van de Tour de France. De Rabo-toppers Michael Boogerd en Erik Dekker draaiden zich er de eerste dagen warm in de schoot van de grote groep (de lastigste ritten volgen vandaag en morgen) en sprinter Tom Steels greep de eerste twee etap pes van de Postgirot Open aan om zijn moreel eens flink op te poetsen. De Belgische spurter won in Motala voor de tweede achter eenvolgende dag de massaspurt. Met groot verschil klopte hij Stuart O'Grady en Jo Plancka- ert. De Noorse tijdrijder Thor Hushovd blijft leider. „De Tour- vorm begint te komen, maar het kan nog altijd beter", zei Steels, de man die zijn volledige voor jaar de mist in zag gaan vanwe ge de ziekte van Pfeiffer en de naweeën ervan. Voor de hele Mapei-ploeg draaide de sei zoensopening op een fiasco uit en daarom zijn de zeges van Steels (hij won onlangs ook een etappe in de Ronde van Duits land) vooral voor het team een opsteker. Bartoli, Bettini en de anderen beëindigden hoofd schuddend het voorseizoen, maar Mapei blijkt met Tom Steels eindelijk weer eens een winnende troef in handen te door Koen de Vries VLISSINGEN - Het Scheide- tennistoernooi gaat definitief door. Er waren twijfels over het houden van het sterkst bezette Zeeuwse tennisevenement van wege financiële perikelen. Het toernooi wordt van 27 augustus tot 2 september op de banen van de Vlissingse tennisclub de Schelde gehouden. De organisatie van het vierster- rentoernooi heeft extra spon sors weten aan te trekken en daarom de knoop doorgehakt. „Het gaat de goede kant op, maar we zijn er nog niet", meldt voormalig toernooidirecteur Harry Mooibroek. Hij is speci aal aan het organisatiecomité toegevoegd om sponsors te vin den. Mooibroek: „Het is ieder jaar moeilijk, maar dit jaar was het extra moeilijk. Na afloop van dit toernooi kijken we of we de komende jaren doorgaan." Het vrouwenteam van de Schel de speelt zaterdag een eerste wedstrijd in het kader van het NK voor districtsteams. De ploeg die zich als Zeeuws kam pioen voor de titelstrijd plaats te, speelt een uitwedstrijd tegen Lichtenberg uit Weert. De Schelde bestaat uit Marian van Leeuwen, Loes Becker, Rina Lazonder, Kitty Knegt, Mireille Bergs en Marion Snoek. vrijdag- EM Tersnis Rabo-Reynaert toernooi. Locatie: TV Hulster Ambacht, Tabakstraat, Hulst. Aanvang 17.30 uur. ATO Zuid-chemie jeugdtoernooi. Locatie TC Drive, Sportkade, Sas van Gent. Aanvang: 16.30 uur .zaterdag- Atletiek EPZ-loop. Aanvang: 16.00 uur. Eerste editie van een 10 kilometer wegwedstrijd voor atleten trimmers van AV'56, in samenwerking met wielervereniging De Klap- bank. Voor de trimmers zijn er afstanden van 1.6 km en 4.4 km te lopen. Inschrijven: dorpshuis d'n Ostpitte te Oudelande. De start is bij de kerk aan de Van de Lindestraat. ■H Basketbal Meisjesjunioren hoofdklasse: BC Vlissingen-Attacus (Oost-Souburg, 19.30 uur). Mannen eerste klasse: BV Souburg-Agathos (Oost-Souburg, 21.00 uur). ■H Motorsport RES-cross Axel. Vijfde wedstrijd, licentiehouders en vrijetijdrijders (alle categorieën). Locatie: Smitsschor- reeïreuit. Axel. 13.00 uur: aanvang trainingen. 14.00 uur: aanvang wedstrijden. Inschrijven: vanaf 12.00 uur in kantine op Smitsschorrecircuit. H Rugby Vriendschappelijk: De Goese Rugbyclub Tovaal sluit het seizoen af met een wedstrijd tegen een selectie van oud-spelers. Locatie: sportpark Het Schenge in Goes. Aanvang: 15.00 uur. 1113 Schaken Open Rapid-toernooi om kampioenschap Noord- en Zuid-Beveland. Locatie: Westerkerk, Westwal 6te Goes. Aanvang 10.30 uur, prijsuitreiking 16.45 uur. Tennis i Wielrennen Ronde van Oudelande. Voor 'vrije renners'. 13.00 uur: veteranen, 13.02 uur: recreanten, 14.30 uur: cyclospor- tieven. Inschrijven bij Dorpshuis d'n Ospit in Oudelan de. zondag ■B Rabo-Reynaert toernooi. Locatie: tvHulster Ambacht, Tabakstraat, Hulst. Aanvang: 10.30 uur. tv Axel-Rabo toernooi. Locatie: tv Axel, Boslaan, Axel. Aanvang: 10.00 uur. ■B Veldkorfbal Open Zeeuws Priktoernooi. Locatie: Korfbalvelden van Fortis aan het Koopmansvoetpad, Oost-Souburg. Aan vang: 15.00 uur. ■B Voetbal Nacompetitie betaald voetbal. Poule A: FC Zwolle-Vo- lendam, Telstar-Fortuna S. tegenstanders alhoewel Moerse Boys uit Zundert, dat sinds mensenheugenis afreisde naar Zeeland, nu in een andere derde klasse is ingedeeld. Omdat het aanbod van Zeeuwse ploegen vierde klasse te groot was, komen Hansweertse Boys en Steen zoals gezegd in de Bra bantse vierde klasse B terecht. In 4A staan veel Zeeuws- Vlaamse derby's gepland, maar ook Vlissingse: Walcheren, Vlis singen en Zeeland Sport treffen elkaar. De stukjes van de puzzel vielen in de vijfde klasse precies in el kaar. Daar bestaat 5A uit alleen Zeeuws-Vlaamse ploegen, ter wijl de rest van voetballend Zeeland van dat niveau in 5B is ingedeeld. Alleen NVS komt van Brabantse bodem (Nieuw Vossemeer), dit waarschijnlijk tot grote vreugde van Vosmeer (Oud-Vossemeer), dat daardoor zijn derby met de overbuurman niet kwijtraakt. door Jan Dagevos VLISSINGEN - De Zeeuwse voetbalclubs krijgen met in gang van het komend seizoen de kosten voor het reizen met de veren vergoed. Het bestuur amateurvoetbal heeft na lang wikken en wegen besloten een verzoek hiertoe van regio en landelijk afgevaardigde Piet van der Schraaf uit Kapelle in te willigen. Per club kan het gaan om bedragen van 1800 tot 4000 gulden per seizoen. Van der Schraaf is ruim drie jaar lang bezig geweest om een der gelijke regeling van de grond te krijgen. De Kapellenaar ver wees hierbij altijd naar de clubs op de Waddeneilanden, die na de eerste herindeling van de dis tricten een vergoeding kregen voor de reiskosten. Zij moesten van de veren gebruikmaken om competitie te spelen in Fries land of Noord-Holland. Van der Schraaf: „De districten Noord en West I hebben het ooit voor elkaar gekregen dat die reiskos ten werden vergoed. Bovendien kregen ze het voor elkaar dat het landelijk werd omgeslagen, dus heel Nederland betaalde mee aan die regeling. Vanaf dat mo ment heb ik gezegd dat zoiets ook op Zeeland van toepassing zou moeten zijn." Van der Schraaf kreeg hierna DIPPACH - De Amerikaanse wielrenner Fred Rodriguez heeft de eerste etappe van de Ronde van Luxemburg gewon- De renner van Domo-Farm Frites was in de sprint sneller dan de Fransman Eddy Lembo en Jens Heppner (Dui). Rodri guez is uiteraard ook de eerste klassementsleider. De Ameri kaan maakte deel uit van een achttien man sterke kopgroep die halverwege de etappe (Wor- meldange-Beckerich over 182 kilometer) uit het peloton was ontsnapt. DPA Biljarten foto Ruben Oreel Bowlen hebben. De zesmansformatie reed zich gisteren aan de boor den van het fraaie Vatternmeer compleet uit de naad om voor hun kopman een massaspurt af te dwingen. „Ach, in de Tour spreek je uiteraard van een an der niveau, maar dit telt wel de gelijk mee." De Tour begint over drie weken in Duinkerken. „Voor mij mag die Ronde nog even wegblij ven", zegt Steels. Hij heeft nog wat weken nodig om naar zijn echte topniveau te groeien. Na de Postgirot rijdt Steels geen etappekoersen meer voor de Tour. „Normaal doe ik Duits land, Luxemburg en Zwitser land, maar dat is nu veel te zwaar gezien mijn gebrekkige voorbereiding." Over een ding maakt hij zich to taal geen zorgen: het team. De winter viel de ploeg door de komst van Domo voor een deel uiteen en moest Steels afscheid nemen van enkele goede gang makers. „Maar ook met deze jongens loopt het alweer voor treffelijk. De automatismen zit ten er goed in, bleek ook van daag weer." GPD Golf Paardensport Paardensport Dressuur RV De Zwaanhoek. 9.00 uur: pony's klasse B, 11.22 uur: pony's klasse L, 11.45 uur: pony's klasse M, 12.15 uur: paarden klasse L2,12.30 uur: paarden klasse M1/M2,13.30 uur: paarden klasse B, 15.37 uur: paarden klasse L1. Lokatie Manege De Zwaanhoek aan de Zwaanhoekweg 6 te Koudekerke. HU Tennis Rabo-Reynaert toernooi. Locatie: tv Hulster Ambacht, Tabakstraat, Hulst. Aanvang: 10.30 uur. tv Axel-Rabo toernooi. Locatie: tv Axel, Boslaan, Axel. Aanvang: 10.00 uur. ATO Zuid-chemie jeugdtoernooi. Locatie: tc Drive, Sportkade, Sas van Gent. Aanvang: 12.00 uur. BH Voetbal Nacompetitie betaald voetbal. Poule B: Cambuur L.-Ex- celsior, GA Eagles-Sparta. Schaken vanuit de kamer financiën van de bond de opdracht om eens uit te rekenen wat de clubs uit hel district Zuid I, waartoe ook Dordrecht en een deel van Bra bant behoren, op jaarbasis kwijt zijn aan de Zeeuwse veren, „Daar kwam een bedrag van 109.400 gulden uit", zegt de Ka pellenaar, „en daar schrok ik een beetje van. Ik had nooit ver wacht dat het dermate hoog zon zijn. Ik heb daarna vijf grote clubs (RCS, Kloetinge, Kapelle, Terneuzense Boys en Terneuzeii eruit gepakt en een gemiddelde per club berekend. Hierbij ging het om 1800 tot 4000 gulden per seizoen." Cijfers Met de cijfers in de hand en de directe steun van vijf andere districten dacht Van der Schraaf een goede kans te ma ken bij het bestuur amateur voetbal. In de begroting voor hel nieuwe seizoen werd echter geen bedrag voor uitbreiding van de regeling opgenomen, Vis een amendement probeerde Van der Schraaf alsnog aandacht te krijgen voor de zaak. Aan de vooravond van de algemene vergadering amateurvoetbal op 2 juni legde hij de kwestie ver volgens nog eens vooraan dean- dere landelijk afgevaardigden (zestig) en toen bleek iedereen veel te voelen voor een aanpas sing. Een dag later ging ook het bestuur- overstag. De komende periode wordt de regeling nader uitgewerkt. Ze ker is wel dat de notitie van Van der Schraaf als leidraad fun geert en dat er komend seizoen al een tegemoetkoming komt. „Hierbij gaat het om gemiddel den'", stelt Van der Schraafna- drukkelijk. „De ene club wat vaker met de boot dan de andere. We gaan dus niet het inleveren van bootkaarten werken, dat is veel te ingewik keld. Het gaat om vaste, vooraf vastgestelde bedragen." De standaardelftallen vallen niet onder de regeling. Die zijn immers veelal ingedeeld in lan delijke klassen en maken slechts zelden gebruik van de vera „Het gaat vooral om de jeugd en de lagere elftallen", weet Van der Schraaf. „Die maken de meeste kosten." Tennis St. Willebrord. Invitatietoernooi, drie banden. Eerste ronde: Caudron (Bel) - Broeders (Ned) 30-12 (11 beurten/2,727- 1,091 moyenne), Jaspers (Ned) - Philip- oom (Bel) 30-25 (10/3,000-2,500), Blom- dahl (Zwe) - De Bruijn (Ned) 30-15 (15/2,000-1,000), Ceulemans (Bel) - Van der Smissen (Ned) 30-8 (6/5,000-1,333), Van Kuyk (Ned) - Arnouts (Ned) 30-19 (18/1,667-1,056), Leppens (Bel) - Valen- tijn (Ned) 30-30 (21/1,429-1,429). Aalborg. EK. Vrouwen, singles, eind stand: 1. Piel (Dui) 1408,2. Pulliainen (Fin 1338, 3. Petty (Dui) 1335, 18. Greiner (Ned) 1238, 19. De Win (Ned) 1226, 23. Van der Valk (Ned) 1218. Vlaardingen. GC Broekpolder. Stern Na tionaal Open, 90.000 gulden. Stand na tweede dag: 1Crosby 142slagen (69 73), 2. Wechgelaer, Van Weerelt (amateur), Steenkamer 143, 5. Smith, Jack 144, 7. Uhlenbeck (a) 145, 8. Woof, Ruiz-Fonhof (a), Miller 146,11. Bos, McLean, Wedema 147, 14. Kraay, Janbroers, Van der Valk 148. Rittergut. GC Birkhof. Kaufhof Pokal, Challenge Tour, 200.000 gulden. Stand na eerste dag: 1Reimbold (Dui/amateur 63 slagen (-10), 2. Schuster (Dui), Mc- Guirk (Eng) 65, 4. Piltz (Dui) 66,11. Derk- sen (Ned) 68. Evian-les-Baïn. Evian Masters, vrouwen, 4,6 miljoen gulden. Stand na tweede dag: 1. Hjorth (Zwe) 134 slagen (-10), 2. Gustafsson (Zwe), Daniel (VSt) 135, 4. Se-Ri Pak (ZKo) 137, 5. Fukusjima (Jap), My-Hyun Kim (ZKo), Sorenstam (Zwe), Gallagher (VSt) 138. Halle. Mannen, 2,5 miljoen gulden. Acht ste finales: Burgsmüller (Dui) - Golmard (Fra) 4-6 6-4 7-5, Santoro (Fra) - Grosjean (Fra/3) 7-5 7-5, Johansson (Zwe/7) Lars- son (Zwe) 7-5 7-5, Björkman (Zwe)-Kie- fer (Dui) 7-6 6-7 7-6, Federer (Zwi/6)-Pn nosil (Dui) 7-6 7-5, Rafter (Aus/2) - Pavei (Roe) 6-3 6-3. Londen. Mannen, 2 miljoen gulden Achtste finales: Wessels (Ned) - Safin (Rus/1) 4-6 6-4 7-6, Siemerink (Ned) Sampras (VSt/2) 1-2 afgebroken wegens regen, Ferreira (ZAf/7) - Sluiter (Ned)6-3 6-3, Srichaphan (Tha) - WoodbridgelAus 6-4 3-6 6-2, Henman (GBr/4) - ArthuR (Aus) 6-7 7-6 7-6, Gambill (VSt/6) Else neer (Bel) 6-4 4-6 6-3, Rusedski (GBr/121 Voltsjkov (WRu) 6-2 6-2. Birmingham. Vrouwen, 450.000 gulden Derde ronde: Oremans (Ned) - Moll (Aus) 6-7 6-2 7-6, Tauziat (Fra/1) - Ste venson (VSt) 6-3 6-3, Likhovtseva (Rus/7j - Pisnik (Slw) 4-6 6-4 6-3, Razzano (Fra) Black (Zim) 6-3 6-7 7-6 (7-3), Brandi (VSt! Tanasugarn (Tha/5) 6-2 7-5, Hantoesjon (Slw) - Pratt (Aus) 6-4 6-4, Raymotó (VSt/4) - Myskina (Rus) 1-6 6-2 7-6,Krr mer (Lux/6) - Ahl (GBr) 6-3 6-0. Tasjkent. Vrouwen, 350.000 gulden Tweede ronde: Toeljaganova (0ez/3) Ostrovskaja WRu6-3 7-5, Torrens-Valf ro (Spa/7) - Kapros (Hon) 6-3 6-4, Mikaelif (Zwi) - Barna (Dui) 6-4 6-2, Prakusya(Ind - Poetsjek (WRu) 4-6 6-3 6-2, Voileybal Montreux. Volley Masters (vrouwenl derde dag. Groep A: Nederland -Kroatë 3-1 (20-25 25-11 25-22 25-21). Stand:' Cuba 2-4 (6-1), 2. China 2-2 (4-4), 3. Ne derland 2-2 (4-4), 4. Kroatië 2-0 (1-6). Wielrennen AkenCHIO. Dressuur, Grand Prix: I.Salz- geber (Dui) Rusty 1912,2. Simons de Rid der (Dui) Chacomo 1841, 3. Werth (Dui) Antony 1814, 4. Kemmer (Dui) Albano 1798, 5. Capellmann (Dui) Farbenfroh 1774, 6. Van Grunsven/Gestion Idool 1766, 9. Gonnelien Rothenberger/Jong- gor's Leonardo da Vinei 1727, 21. Koot- /Berkenhorst Galliano 1663, 23. Imke Bartels/Barbria 1641. Aken. CHIO. Springen. Nordrhein-West- falenprijs, kwalificatie Grote Prijs: 1Nie- berg (Dui) Fighting Alpha 0-44,30,2. Mar kus Beerbaum (Dui) Leena 0-47,24, 3. Tops (Ned) Grande Dame 0-51,41,4. De- bany-Clero (VSt) Crackerjack 8-52,65, na twee manches: 5. Van Dijck (Bel) Vereist Iceberg 1.00-94,04, 6. Firestone (VSt) Crocodile Dandy 1.00-94,95,12. Van der Vleuten/Audi's Jikke 4-93,06. Progressief: I.JohnWhitaker(GBr) Hun ters Level 65,00 punten, 53,35 seconden, 2. Melliger (Zwi) Scutt 65-55,19,3. Stock- dale (GBr) Glenwood Springs 65.00- 56,05, 8. Wim Schröder/Eurocommerce Atlanta 61,00 - 67,36, 10. Van der Vleu ten/Audi's Curastella 57,00-62,20, 21. Dubbeldam/Caprera 46.00 - 83,09. Ohrid (Mac). EK, dertiende ronde: Van Wely (Ned) - Azmaiparashvili (Geo) 0-1, Vaganian (Arm) - Tiviakov (Ned) 1/2-1/2, Pigoesov (Rus) - Reinderman (Ned) 1-0, Piket (Ned) - Bischoff (Dui) 1-0, Roeder (Dui) - Nijboer (Ned) 1-0, Timosjenko (Oek) - De Vreugt (Ned) 1/2-1/2. Stand: 1. Ponomariov (Oek), Sulovsky (Isr) 9 1/2,3. Azmaiparashvili (Geo), Polgar (Hon) 9,5. o.a. Van Wely, Tiviakov 8 1/2, Piket 7 1/2, Reinderman 7, Nijboer 61/2, De Vreugt 5 1/2. Sportprijsvragen Lucky day, 14 juni. Winnende getallen: 14-15-18-23-27-28-30-32-34-36-43-44- 48-49-51 -63-65-72-74-79. (onder voorbe houd) Dauphiné Libéré. Vierde etappe, inrft' duele tijdrit, Beaumes-de-Venise-VaW as: 1Vaughters (VSt) 43 km in 55,4! (46,224 km/u), 2. Millar (GBr) 0.03,3. Po za (Spa) 0.12, 4. Moreau (Fra) 1.05,; Mayo (Spa) 1.17,6. Etxebarria (Spa) p 7. Tonkov (Rus) 1.30,8. ChaurreaiHSpJ 1.57,9. Brard (Fra) 2.02,10. Salmonp1 2.03,41Moerenhout 5.02,72. Van Hees wijk 7.28. Algemeen klassement: 1. Millü 16.11.11, 2. Vaughters 0.20, 3. Mores 1.07,4. Etxebarria 1.24,5. Tonkov 1.41, Salmon 2 16, 7. Merckx (Bel) 2.18, i Mensjov (Rus) 2.45,9. Montgomery (4m 2.58, 10. Kivilev (Kaz) 3.06,73. Moeren hout29.18,78. Van Heeswijk 30.48, Ronde van Oostenrijk. Vierde etapp: Bad Hofgastein - Kitzbühler Horn: Evans (Aus) 144 km in 3.47.41,2. Vande: (Ita) 0.25,3. Bonca (Slv) 0.33,4. Obwalle (Oos) 0.40, 5. Derganc(Slv)0.46. Algemeen klassement: 1. E™1 16.11 44, 2. Obwaller 0.47, 3. Tiralong. (Ita) 1.22, 4. Mühlbacher (Oos) 1-43.' Cioni (Ita) 1.57. Ronde van Luxemburg. Eerste etaPP Echternach - Dippach: 1Rodriguez (Vu- 182 km in 4.26.22,2. Lembo (Fra), 3.Hep pner (Dui), 4. Vries (Ned), 5. Pozzi(lta),i Duijn, 17. Engels, 22. Voskamp 4.20, Hiemstra, 25. Van der Ven 5.26, Koerts, 32. Kroon, 34. Pronk, 36. Knave" 43. Schmitz, 46. De Groot, 54. Venei» 57. Vierhouten 5.26, 59. Löwik, 64. w Velzen, 80. Kemna, 97. Wielinga, Uitg- vallen. o.a. Van Bon (Ned). Ronde van Zweden. Derde etappe, t stuna - Motala: 1. Steels (Bel) 175Kilome ter in 4.32.59,2. O'Grady (Aus), 3.Plan» aert (Bel), 4. Aug (Est), 5. Van DycKl^j: 6. Müller (Dui), 7. Kupfernagel W Arvesen (Nor), 9. Lewandowski (W Ljungqvist (Zwe), 13. De Jongh, l'- ker, 19. Boerman, 51. Hoedemakers, Boogerd, 64. Lucassen, 73- daal, 99. Hoffman, 104. Van GulikO.JJ Algemeen klassement: 1. Hush°ydl 8.13.47, 2. O'Grady 0.03, 3. BacgJ (Zwe) 0.10, 4. Liese (Dui) 0.23,5. Olsso (Zwe) 0.26, 6. Finot (Fra) 0.29,7. M» (Ned), 8. Andersson (Zwe) 0.31,9- gi (Hon), 10. Laukka (Fin) 0.33.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 24