Het is een hele eer om op Parkpop te staan Je maakt hier heel snel vrienden 11 Poetry ook voor kinderen Vals bericht dood Britney GETIPT Destiny's Child naar Ahoy' Voor het eerst valt het 'vol wassen' gedichtenfestival Poetry International in Rotter dam (dat morgen begint) ook sa men met het Poetry Internatio nal Kinderfestival. Onder de titel Dichter op reis maken kinderen tussen acht en twaalf jaar komende zondag en woensdag een poëtische trip in en rond het gebouw van het RO Theater aan de William Booth- laan. Begeleid door een gids en voorzien van een 'paspoort' rei zen de jonge deelnemers via hal tes, wagons, wachtkamers en wegwijzers een speciaal gedich- tenparcours af dat via Turkije naar Engeland voert. Alle ver zen worden ter plekke ten geho re gebracht door muzikanten, toneelspelers en dichters. Op Poetry International is ook aandacht voor auteurs die voor kinderen dichten. De beroemd ste in Nederland is nog altijd Annie M. G. Schmidt, maar ook Anne Vegter, Karei Eykman, Willem Wilmink en Toon Telle- gen worden tot de 'kinderdich ters' gerekend. Op maandag kunnen kleine en grote fans in de Grote Zaal van de Rotterdamse Schouwburg luisteren naar een internationa le selectie: Bart Moeyaert (Bel gië) bijvoorbeeld, Yalva Ural (Turkije), en Tamim al- Barghouti (Palesti-na). Poetry International, 16 t/m 22 juni, Rotterdamse Schouwburg. Info: 010-2822777 of www.poe- try.nl Mark de Graaff: „Deze meiden kende ik niet, maar we hebben gelijk leuk contact." foto Dirk-Jan Gjeltema Uit je DAK gaan in... BrooklynMiddelburg Entreegeld: geen Minimum leeftijd: 16 Soort muziek: van trance, r&b tot Nederlandstalig Prijs tapje: 3,25 Open tot: 2.00 uur Na weer een week zwoe gen op school of werk, is het eindelijk weekend en ga je lekker uit. Maar waar ga je heen in Zee land? Wat zijn leuke plek ken om uit te gaan? Welke muziek wordt er ge draaid, wat voor mensen komen er en - ook belang rijk - wat kost een biertje. Petra de Bil trekt de ko mende tijd door de pro vincie en bezoekt de plek- ken waar jongeren in het weekend uitgaan. Lekkere muziek, een losse sfeer en een swingende be diening; dat is Brooklyn in Mid delburg. Bij goed weer begint het al op het grote terras, want dat blijft dan tot sluitingstijd vol zitten. Brooklyn is ruim opgezet, er is ook nog een bovenverdieping waar j e Club Havana vindtEr is niet echt een dansvloer in Brooklyn, maar op verschillen de plekken wordt spontaan ge danst. Soms ontstaat er vanzelf een dansvloer op de plek waar tafels en stoelen aan de kant worden geschoven. Er komen veel jongeren, maar met het uur wordt het publiek ouder zodat je er later op de avond twintigers en dertigers kunt aantreffen. Je vindt er scholieren, studenten en wer kenden. De kleding is voorna melijk casual of trendy; hier geen trainingspakken, twin- setjes of vale, gescheurde out fits. De sfeer is relaxed; hier sta je, praat je, hang je of dans je zo als je dat wilt. Toeristen weten Brooklyn ook te vinden. Mark de Graaff (20) heeft zelfs een heel clubje Duit se meiden bij zich. „Ik heb vijf jaar in Londen gewoond en ben sinds een jaar weer terug", ver telt hij. „Ik ga elke week naar Brooklyn. De muziek bevalt me, hier draaien ze gewoon lekkere muziek. Ik was hier alleen, ik ga altijd alleen op stap, en je maakt hier heel snel vrienden. Deze meiden kende ik niet, maar we hebben gelijk leuk contact." De meisjes blijven netjes in een kring rond Mark zitten. Ze zijn voor het derde jaar in Zeeland en gaan vaak naar Brooklyn. In Bonn hebben ze eenzelfde soort café; dezelfde stijl, zelfde mu ziek en zelfs de kleding van de jongeren is hetzelfde. Voorlopig maakt Mark nog geen keuze; even later vertrekt hij met zijn club van zes. Bijna elke zaterdagavond zijn er speciale thema-avonden in Brooklyn, zoals bijvoorbeeld een X-mas party in hartje zo mer. Donderdag 28 juni organi seert Brooklyn voor het eerst een echte Streetparade. Vanaf 18.00 uur begint het met een me- ga-barbecue en een modeshow, daarna is er een Streetparade door de straten van Middelburg, waarbij de 'best dressed' een reis kan winnen. Het feest gaat verder in Brooklyn en de daar naast gelegen dancing The Ope ra. Petra de Bil Politie en brandweer in Los Angeles zijn platgebeld door ongeruste fans van Britney Spears en haar vriend Justin Timberlake, van de popgroep N'Sync. Volgens valse berichten op een populair Amerikaans ra diostation en een nep-website met het BBC-logo waren zij om het leven gekomen bij een onge luk in Los Angeles. Woordvoer ders van Britney Spears en Justin Timberlake hebben het bericht in alle toonaarden ont kend en overwegen gerechtelij ke stappen tegen de versprei ders van het gerucht. Ook de advocaat van de BBC neemt de zaak ernstig op. De politie van Los Angeles kreeg na versprei ding van het gerucht honderden telefoontjes van journalisten en verontruste fans uit de hele we reld. Ook ziekenhuizen in LA en de verkeerspolitie van de staat Californië werden platgebeld. Een woordvoerder van KEGL- FM zegt dat het radiostation de zaak zal onderzoeken. De twee dj 's die het bericht via de radio verspreidden, Kramer en Twitch, kwamen al eerder in op spraak. In februari riepen zij automobilisten op motorrij ders, fietsers en voetgangers aan te rijden.ANP De Ambitie De voorstelling Picture This van De Ambitie gaat vanavond van af 2 015 uur in Vestzak9 9 in pre mière. De jonge acteurs van de jeugdtheateropleiding spelen een compilatie van scènes die zich allemaal afspelen in een ca fé. Westerschelde Big Band De Westerschelde Big Band geeft morgenmiddag vanaf 14.00 uur een openlucht concert op de Markt in Terneuzen. Fanfarefestival In verband met het 80-jarig be staan van muziekvereniging Veere's Genoegen wordt morgen het Walchers Fanfarefestival gehouden, met medewerking van: Eéndracht Maakt Macht uit Serooskerke, Luctor et Emergo uit Zouteland, ONDA en Jong ONDA uit Nieuw en Sint Joosland, Vlijt en Volhar ding uit Oost-Souburg, Jeugd orkest Vlijt en Volharding en Veere's Genoegen uit Veere. Zij treden op in de Grote Kerk in Veere. Aanvang: 11.30 uur. Handsome 3Some De Rotterdamse groep Handso me 3 Some treedt morgenavond vanaf 21.00 uur op in De Piek in Vlissingen. De driekoppige band speelt een mix van gitaar rock en dance. Sprookjes Derdejaars leerlingen van het Theaterhuis voeren morgen in 't Beest in Goes Sprookjes op. Een groep jongeren speelt een sprookje met elkaar, puur voor het plezier. Maar blijft het leuk? Wat is toneel en wat is echt? De voorstelling is gemaakt uit im provisatie van jongeren die in middels drie jaar ervaring heb ben binnen het theaterhuis. Ze sluiten hun cursus met dit stuk af. Aanvang 20.00 uur. The Paladins Het trio The Paladins uit San Diego speelt zondag rockabily- en countrymuziek in Porgy Bess Terneuzen. Aanvang: 21.00 uur. Euphonia Jeugdorkest Euphonia geeft zondag vanaf 12.00 uur een con cert in de Manhuistuin in Goes. 1K-Otic - Bulletproof H 2. Bon Jovi - One Wild Night - Live (2) 3. Radiohead - Amnesiac (14) 4. Van Dik Hout - Het Beste Van 1994-2001 (3) 5. Destiny's Child - Survivor (4) 6. Bob Marley The Waiters - The Best Of (5) 7. Anouk - Lost Tracks (6) 8. K3 - Alle Kleuren (11) 9. Dido - No Angel (9) 10. Anastacia - Not That Kind (7) Over ruim een week barst het jaarlijkse Parkpop festival los. Een aantal ar tiesten nam deze week vast een kijkje in het Haagse Zui derpark en dronk er wijntjes en jus d'orange. „Te gek om hier straks te mogen optre den." Hij heeft er twee keer met de Golden Earring opgetreden en behoort vrijwel elk j aar tot de gasten op het backstage-ter rein. Over Parkpop hoeven ze Barry Hay dus niets meer te ver tellen. „Het is heel indrukwek kend, je voelt de grond trillen, je weet gewoon niet wat je mee maakt", vertelt de zanger/gita rist aan Jan Douwe Kroeske. De presentator picknickt in het Haagse Zuiderpark om er Barrv Hay en zo'n tien andere arties ten te interviewen over het spektakel dat voor zondag 24 juni gepland staat. Hay schenkt een wit wijntje in en neemt een part meloen, ter wijl kenner van zowel de Haag se popscene als de horeca René Bom zich behulpzaam over diens onvermoeibare hondje ontfermde. Gruppo Sportivo- voorman Hans Vandenburg be gint ondertussen het stokbrood aan te snij denVoor die laatste is het bijna twintig jaar geleden dat hij tot de Parkpop-acts be hoorde. Sindsdien is er veel ver anderd, want het evenement groeide uit tot het grootste pop festival van Europa. De niet-Haagse aanwezigen kunnen het zich nog nauwelijks voorstellen: de speelweide waar opnieuw zo'n 350.000 mensen worden verwacht, is vrijwel verlaten. Alleen rond de royaal gevulde eettafel van Jan Douwe valt enige bedrijvigheid waar te nemen. Vier camera's registre ren er voor een tv-programma van komende zondag (RTL 5, vanaf 19.30 uur) hoe Ilse de Lange toegeeft 'niet echt een festivalbezoekster'te zijn: „Ik hou meer van intiemere zaal tjes." Desondanks kijkt de zangeres nu al uit naar haar optreden op Parkpop 2001, wanneer ze tot de hoofdacts behoort. „Ik ben er nog nooit geweest, ook niet als bezoeker. Maar ik vind het te gek om hier te kunnen spelen." Zo denkt ook zanger/componist Joost Zweegers van de melodi euze, Belgische popformatie Novastar erover.,Ik ken het fes tival alleen van 'horen zeggen' en voel me vereerd er dit jaar te mogen staan." De programmamakers hadden ook gehoopt op de komst van Anouk, maar zij zit op dit mo ment in Portugal. Marco Roelofs van de ruige punkrockgroep De Heideroosjes is er wél. De zan ger met knalrood geverfd haar vindt het 'cool' om dit jaar van de partij te zijn. „De tijd dat we vóór een optreden zenuwachtig ronddrentelden is wel voorbij. Toch ben je altijd gespannen, ook omdat hier voor een deel een publiek komt, dat niet zozeer het onze is, zoals dagjesmensen en gezinnetjes met kinderwa gens. Ik ben benieuwd of ze blij ven staan wanneer wij eenmaal beginnen. "GPD Danny Verbaan vrijdag 15 juni 2001 Hans Vandenburg, Jan Douwe Kroeske, Barry Hay en Ilse de Lange (vlnr) in het Zuiderpark. foto Rob Keeris/GPD De Amerikaanse r&b-groep Destiny's Child geeft dins dag 6 november een concert in Ahoy' Rotterdam. Dat heeft Mojo Concerts bekendgemaakt. Destiny's Child heeft de laatste jaren een groot aantal hitsingles gescoord. Nummers als 'Say my name', 'Bills, bills, bills', 'Bug A Boo', 'Independent Women' en 'Sur vivor' bereikten over de hele wereld hoge posities in de hitpa rade. De drie albums die tot nog toe werden uitgebracht, haalden stuk voor stuk miljoenen verko pen. Begin april waren de drie bandleden van Destiny's Child ook al in Ahoy'. Tijdens de jaar lijkse uitreiking van de TMF- award gaven ze een kort optre den en namen ze twee prijzen in ontvangst. De band is overigens niet alleen populair bij de veelal jeugdige kijkers vanTMF. Ook de popcri tici tonen belangstelling in Destiny's Child. Zo wijdde het serieuze poptijdschrift Oor on langs de omslag en een groot ar tikel aan het trio. ANP Destiny's Child ilCBMOi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 11