Bekend worden lijkt me wel wat Gravel ligt me beter dan tapijt Anna's moeder krijgt zo'n akelige chemokuur Droef GEBOEKT Dre en Snoop samen in film dE JOflGrE QndER3DEKER VELEN VAN ONS ZIEN VER BRANDEN ALS EEN LASTIGE BijkOMSTIGHEiD Bij HET BRuIn WORDEN MAAK ER EENS CREATIEF GEBRUIK VAN EN ONTWERP DEZE PRACHTIGE VLAM In Een bloes met armen van Pieke Stuvel wil Anna dat alles altijd hetzelfde zal blij ven, omdat - zo zegt ze het - Als iets goed is, is het goed. Polleke in Met de wind mee naar de zee van Guus Kuijer zal het vast met haar eens zijn. Iets ergs komt zelden alleen. Kort na de dood van haar 'troostkonijn' Kootje hoort An na Stuvel dat haar moeder Pie ke voor een onderzoekje 'pats- boem' het ziekenhuis in moet. Ze had opeens een knobbeltje gevoeld in haar borst. Vijf dagen later krijgt ze de uitslag: ze heeft borstkanker. Anna weet dat je van kanker dood kunt gaan maar maakt zich niet echt veel zorgen. Na tuurlijk zal haar moeder het redden. Toch schrikt ze vreselijk als haar wordt verteld dat haar moeder na de operatie mis schien een borst minder zal heb ben. Het blijkt allemaal reuze mee te vallen. Wel is haar ene borst een pietsie dikker van de operatie en zit er een klein deuk je met een rooiig litteken op de plaats van dat geniepige bob beltje. 'En toen kwam de nabehande ling, zo heet dat. In ieder geval zou mijn moeder bestraling krijgen, dat stond vast. En mis schien zo'n akelige chemokuur. Drie weken na de operatie - op de dag vóór kerstmis - hoorde ze dat ze een chemokuur moest. Ik vind het ingewikkeld om alles uit te leggen en soms snap ik er ook ineens geen snars meer van. Maar die chemokuur schijnt zoiets rottigs te zijn, mijn moeder schrok zich ge woon de blubbers. Ze kreeg ook nog te horen dat ze van die che mokuur wel een jaar kaal zou zijn.' Anna is het dochtertje van Pieke Stuvel die mode-ontwerpster is maar ook het prentenboek 'Rol vrijdag 15 juni 2001 De twee rappers die afgelo pen jaar het podium deel den tijdens de zogenaamde Up in Smoke-tour, Dr. Dre en Snoop Dogg, gaan binnenkort nog meer delen. Het tweetal is gevraagd om samen op het witte doek te verschijnen in de film komedie The Wash die later dit jaar uitkomt. Ze spelen daarin twee huisge nootjes die bij dezelfde auto wasserette werken. Ze zijn niet voor niets benaderd voor deze filmrollen. De filmmaker en scriptschrijver heeft de rappers namelijk als inspiratiebron ge bruikt nadat hij hen observeer de tijdens de muzikale tour. „Hij bekeek onze kleedkamers om verschillen te ontdekken. Zo is Snoops kamer altijd erg luid ruchtig met veel mensen, en de mijne juist erg rustig met alleen wat familieleden. Voor hem was dit het ideale, maffe duo voor een film", aldus Dre. DE SCHILDPAD Ik wil niemand van de wereld zien. Gordijnen dicht, het helpt misschien. ren krijgt dat de behandeling met 'supersonische röntgen stralen' geslaagd is, is dat be halve goed nieuws ook slecht nieuws. Want nu alle kankercel len 'hartstikke morsdood' zijn en haar bloed hersteld is van de bestraling, kan ze eindelijk de chemokuur krijgen: 'Een medi cijn dat via een infuus in je ade ren komt. Ze prikken een naald je in je arm en aan dat naaldje zit een slangetje vast met drie zak jes met vloeibaar medicijn. Die zakjes hangen aan een stan daard. Door die slangetjes en dat naaldje druppelen die medi cijnen zo in je aderen. Eerst het ene, dan het tweede en dan het derde zakje. Dat duurt ander half tot twee uur en dan mag je weer naar huis.' Om haar dochter en andere kin illustraties uit Een bloes met armen Ze hebben meegedaan aan een Miss Universe- verkiezing of de Sexquiz on the beach. Ze komen uit het hele land en willen beroemd worden. Maar of hun pogin gen daartoe wat opleveren, weten ze niet. Aan hen zal het in ieder geval niet liggen. De kandidaten voor een fi gurantenrolletje in de nieu we tv-serie Costa! hebben er alles voor over om in beeld te komen. De eerste lichting mocht deze week opdraven bij castingbureau FTV in Rotterdam. Zo'n driehon derd jongeren in de leeftijd van 16 tot en met 2 4 j aar heb - ben zich gemeld, om te die nen als beeldvulling in de se rie waaiwan de opnamen over twee weken beginnen. Ze zien er - op verzoek - hip uit. Met een zonnebril op het hoofd, het haar met vet goed op gestoken, topjes en strakke of juist wijde broeken. Trainings pakken zijn uit den boze. Marloes en Marjan, beiden 18 jaar, zijn helemaal uit Gronin gen gekomen. „Ik vind het een uitdaging", zegt de in een witte broek gestoken blonde Marjan. „Ik heb al meegedaan aan de Miss Universe verkiezing. We doen er drie uur over met de trein. Op zich ben je snel klaar hier. Maar we komen hier ook om leuk te winkelen." En ja, de meiden zijn enthousi ast over de film Costade pu bliekstrekker over de in Spanje vakantievierende jeugd. Mar jan: „Het is herkenbaar, je hebt dat soort vakanties zelf meege maakt. Actrice Georgina Ver baan vind ik heel spontaan. Jong, leuk, met een goede uit straling." De Groningse doet de De kandidaten voor een figurantenrol in de nieuwe tv-serie Costadoen hun best op te vallen. foto Joep van der Pal/GPD lerarenopleiding en heeft de ambitie verder te gaan in de filmbusiness. Maar al te bloot optreden om dat te bereiken wil ze niet. Kandidate Brenda (20) uit Spij- kenisse heeft er minder moeite mee. „Topless is geen probleem, zo lig ik ook op het strand." De administratief medewerkster heeft al blote taferelen meege maakt toen ze meedeed aan het tv-programma van SBS6 Sexquiz on the beach. „De hoofdprijs was een reis naar de Dominicaanse Republiek, maar die ging aan onze neus voorbij omdat ik in mijn zenuwen foute antwoorden gaf. Daardoor stond mijn vriend op het laatst in zijn nakie. Vroeger heb ik al in toneelgroepjes gezeten en in musicals gespeeld. Ik wil door gaan in de film of een rolletje in een soap", lacht Brenda wat verlegen. Ze mag later op de fo to, na eerst een formulier te heb ben ingevuld waarop onder meer de maten en opvallende ui terlijke kenmerken dienen te worden ingevuld. De maten moeten zelf worden opgemeten. Boordmaat „Wat is boordmaat?" wil Tom (18) uit het Limburgse Horst weten. Vriendin Eva, bijna 16, neemt de maat van het over- hemdboord. Maar medewerker Luuk Wessels van FTV Casting maakt duidelijk dat het om de nek gaat. Hoe jong Eva ook is - gekleed in een broek met pijpen in blauw en geel - ze heeft al zes jaar toneelervaring en is van plan het te gaan maken. „De be kendheid lijkt me wel wat.Tom is één van de weinige jongens deze middag. „Misschien dur ven meisjes meer. Plus dat Cos ta! toch meer een film voor hen is dan voor jongens. Ik heb al jeugdtoneel gedaan. Doe nu mbo detailhandel. Het is toch een beetje te vergelijken: zaken- praatjes houden." De tv-serie heeft massa's figu ranten nodig. Er zijn nog een paar sessies. Daarnaast be schikt FTV Casting al over een aardig bestand om uit te pluk ken. Luuk en Janek Boerland van het bureau zijn tevreden. Ze denken het merendeel van de opgekomen jongeren te kunnen gebruiken voor opnames in Am sterdam en de Spaanse strand plaats Salou, dit laatste voor degenen die er ook hun vakantie besteden. Luuk praat met elke kandidaat en weet zo wie ge schikt is voor edelfigurant: ie mand die ook nog wat mag zeg gen. „De meesten hebben de film gezien", vult Janek aan. De uitverkoren jongeren zullen te zien zijn bij BNN, samen met bekende soapsterren als Ka tja Schuurman, Daan Schuurmans en Georgina Verbaan. Zij waren ook in de film te zien. De serie komt in oktober op de buis. Paul Smits op dit moment op het gravel van de buitenbanen. Voordeel is, dat je kunt tennissen wanneer je maar wilt en bovendien ligt gra vel me beter dan het tapijt in de tennishal." Volgende week maandag begin nen in Londen de kwalificaties voor Wimbledon. Sjoerd volgt met speciale aan dacht de prestaties van het Au stralische krachtmens Lleyton Hewitt (20). „Zijn stijl van spe len, z'n houding en vooral de manier van oppeppen van zich zelf - 'come on!- vind ik fantas tisch. Daarin herken ik wel wat van mezelf." De foto in het tennisblad spreekt boekdelen. Met gebalde vuist viert de Australiër een van zijn overwinningen. Het onder schrift vermeldt het prijzen geld, dat hij tot nu toe bij elkaar sloeg: 1,5 miljoen dollar. „Niet slecht", lacht Sjoerd. Dan kun je na afloop rustig je shirt en x*ac- ket in het publiek gooien. Dat heb ik maar niet gedaan na het Zeeuws kampioenschap. Te kostbaar, tenslotte heb ik geen sponsor en verdien ik nog geen stuiver met deze sport. Eerst maar eens zorgen, dat ik via de jeugdtoernooien deze zomer het K2-niveau bereik. Dat zou al een stap in de goede richting zijn." Hans Segboer deren uit te leggen wat borst kanker is, ze te vertellen wat die ziekte met haar deed en over haar 'grote chemogevecht' schreef Pieke Stuvel met woor den die Arme gebruikt zou heb ben Een bloes met armen. Ze windt er geen doekjes om. En toch heb j e niet één tel het gevoel dat je ongezond nieuwsgierig zit te wezen. Het allerbijzonderst is hoe ze je duidelijk maakt dat ze geen stakkerd is. In plaats van het steeds over haar eigen ver driet te hebben laat ze je vooral meeleven met Anne en alles wat voor haar zo belangrijk is - thuis, op school en twee keer per week op kunstschaatsen. Om dat, zoals Anne ergens zegt 'het leven gewoon door gaat. Wat er ook gebeurt, lijkt het wel.' De vorige zin zou ook door Pol leke - je weet wel, 'van' Guus Kuijer - gezegd kunnen zijn. Na 'Voor altijd samen, amen', 'Het is fijn om er te zijn' en 'Het geluk komt als de donder' verscheen kort geleden Met de wind mee naar de zee. Het begint met het einde van het vorige boek, met de terugkomst dus van Pollekes vader uit Nepal. Maar hoe zal het verdergaan met haar moe der en meester Wouter en Mi- moen en Caro en Consuelo.en niet te vergeten met opa die een ziekte heeft die niet meer over gaat: „Het is niet erg" zei hij. Hij keek naar het water, naar de lucht en de wolken. „Waar ik heen ga, daar is het voor altijd vrede." Jan Smeekens Pieke Stuvel: Een bloes met ar men. Podium; 34,90 Guus Kuijer: Met de wind mee naar de zee. Querido; 25,00 Glimmend, zo stond de Zeeuwse tennistrofee de afgelopen 24 j aar al in vele huis kamers te pronken. Nu staat hij - dof uitgeslagen van ouderdom - prominent op de kast bij Sjoerd Huis in 't Veld (14). De hoogglans van trots straalt van z'n gezicht. „Zie die namen staan", wijst hij enthousiast. „Alex Nonnekes, Manfred de Kok, Fx-ank Clausing, Virgil Greeve, dat zijn toch niet de eer ste de besten, hè? In dat rijtje van Zeeuwse toppei's komt nu ook mijn naam te staan. Dat geeft toch een heel apart ge voel." De tennisser van de MLTC uit Middelbux-g pakte twee weken geleden op veiTassende wijze de Zeeuwse titel in de hoogste jeugdcategox'ie. Op tennispark De Veste in de Zeeuwse hoofd stad versloeg hij in de finale Stijn van Doeselaar in twee sets. (6-2 en 7-5). „Ik wist dat ik een kans maakte, maar het was vooral bij mij een kwestie van mentaal sterk blijven. Noem het maar een gebrek aan zelfvertou- wen. Daarom was ik ook zo ver schrikkelijk blij Het was voox'al een oveiwinxiing op mezelf. Vo rig jaar ging ik in de finale on deruit, maar nu kon ik de druk goed aan, zelfs toen ik in de hal ve finale tegen Michiel van Kuijk een matchpoint tegen kreeg." Onder leiding van clubtrainer Remco Maandag en districts- ti'ainer Luc Govers bouwt Sjoerd gestaag verder aan z'n techniek en conditie. „Per week sta ik toch al gauw een uur of twaalf met een x-acket in m'n handen, 's Winters binnen, maar Sjoerd Huis in 't Veld: Zeeuws kampioen in de hoogste jeugdcategorie. foto Ruben Oreel Bol' maakte en 'Vleermuis, vlin der, tovenaar', een boek met ideeën voor verkleedkleren voor kinderen. In 1998 (Anna was toen negen) kreeg Pieke borst kanker. Ze werd geopereerd en moest daarna zes weken lang ie dere dag bestx-aald worden: 'In het ziekenhuis hadden ze met inkt een heleboel rode en blau we lijnen op haar box'st gete kend. Pi'ecies waar ze bestraald moest worden. Dat mocht ze er absoluut niet afwassen. Dat moest zes weken zo blijven zit ten. En als het er door d'r kleren een beetje afsleet, schilderden ze het gewoon weer bij Wanneer Anna's moeder te ho- Of voor p e 6EVORD er DE CURSIST pLAk je Huid AF MET PLAk" BAND EN LAAT JE Hu>D VER BRANDEN TOT de BLAREN k OM E N geeft een MOO i gewatteerd u ITER Lijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 10