mm Nieuwbouw welzijn wonen 1 t Ban op schimmelgif verbijstert boeren Grote plannen met Puyenbroeck Perry's actiepakkers! Actieve senioren komen naar de open dag op 16 juni Sas van Gent trekt 8,2 miljoen uit Haza-Data Gezinsfietstocht Taxicom ats Zeeland: 48 4461 VVZ Goes (0113) 27 21 00 3) 25 11 80 www.serviceflat.nl AANMELDEN VOOR DE OPEN DAG OP l6 JUNI 2001 Hr/mevr*: S.v.p. aankruisen: Adres- O ik kom naar de open dag metpersonen en krijg een routebeschrijving toegestuurd. Postcode. J0 ik ben verhinderd, maar ik wil wel graag Woonplaats: informatie ontvangen over De Horst en De Schakel. doorhalen wat niet van toepassing is. Opsturen in een ongefrankeerde envelop naar: Stichting Serviceflats Zeeland, Antwoordnummer 847, 4460 WB Goes Ook zonder aanmelding bent u van harte welkom! Bedroefd omdat wij hem moeten missen, maar dankbaar dat een verder lijden hem bespaard is ge bleven, geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve man, zorgzame vader, schoonvader en onvergetelijke opa JOHANNES GERARDUS LUDOVICUS DE BROCK echtgenoot van E. R. A. Metz onderscheiden met de insigne van Pro Ecclesia et Pontifice oud secretaris der Gemeente Sluis geboren te Sluis 7 februari 1927 overleden te Brugge 12 juni 2001 Sluis: E. R. A. de Boek-Metz Hedel: Heieen Brunner-de Broek Willem-Jan Brunner Thomas en Christian Boxtel: Peter de Broek Lianne de Brock-Dashorst Pim - Sophie en Fleur 12 juni 2001 Kalkboei 4, 4524 CM Sluis De uitvaartdienst waarvoor u wordt uitgenodigd zal plaatsvinden op zaterdag 16 juni 2001 om 10.00 uur in de parochiekerk van de H. Johannes de Do per te Sluis, waarna de crematie volgt in besloten kring. Samenkomst bij de kerk. Liever geen bezoek aan huis. Zij die door omstandigheden geen rouwbrief ont vangen hebben, gelieven deze aankondiging als zo danig le beschouwen. Heden ontvingen wij het droeve bericht dat onze collega LEON JANSEN op 12 juni 2001 is overleden. Kort na zijn overstap van de Belastingdienst Onder nemingen naar de Douane te Roosendaal werd Leon getroffen door een ernstige ziekte. Deze ziekte is hem uiteindelijk noodlottig geworden. In Leon hebben wij een vriend, teamlid en collega verloren. Wij wensen zijn vrouw en zijn kinderen héél véél sterkte toe bij de verwerking van dit grote verlies. Alle medewerkers van Belastingdienst Ondernemingen Roosendaal Alle medewerkers van het Douane district Roosendaal PER AUTO, BOOT, BUS OF TREIN LAAT DE PZC UW REISGENOOT ZIJN jfïft Gemeente Hontenisse ONTWERP-VERKEERSMAATREGEL MARIA DIJK Burgemeester en wethouders van Hontenisse maken bekend, dat met ingang van 18 juni 2001 gedurende twee weken een ont- werp-verkeersmaatregel voor de Mariadijk te Walsoorden ter in zage ligt. Het plan bestaat om de noordelijke aftakking van de Mariadijk ter hoogte van het perceel Walsoordensestraat 51 met een lengte van circa 30 meter gesloten te verklaren voor alle motorvoertui gen. Het is de bedoeling om twee verkeersborden Cl2 van bijla ge 1 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990 te plaatsen alsmede om door middel van twee schrikhekjes een zogenaamde 'sluis' te creëren. De ontwerp-maatregel ligt elke werkdag tijdens de genoemde periode van 8.00 tol 12.00 uur ter inzage op het kantoor van de sector Grondgebiedzaken, Hof te Zandeplein 11 te Kloosterzan- de. Voorts kan inzage worden verkregen van 13.00 tot 16.00 uur, doch enkel van maandag tot en met donderdag. Een ieder kan gedurende de termijn van tervisielegging een ge motiveerde zienswijze omtrent de ontwerp-verkeersmaatregel schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Hontenisse. postbus 20, 4587 ZG Kloosterzande. Ook monde linge zienswijzen kunnen binnen deze periode worden inge bracht (tel. 0114-687664). Kloosterzande. 14 juni 2001 Burgemeester en wethouders van Hontenisse, A. Vogelaar, burgemeester F. M. M. van Kuppeveld, secretaris Geschokt en verslagen waren wij, nadat wij hadden kennisgenomen van het toch nog zo plotseling over lijden, van onze gewaardeerde collega LEON JANSEN Gemotiveerd en gedreven begon hij in zijn loop baan bij de belastingdienst nog aan een nieuwe uit daging bij de douane. Wij zullen hem missen als mens en collega. Zijn sterke wil en doorzettingsvermogen zien wij vervlo gen. Zijn smakelijke lach zal ons bijblijven. Wij wensen zijn vrouw en zijn kinderen zeer veel sterkte toe bij het verwerken van dit grote verlies. De medewerkers van team 3 fysiek toezicht, locatie Vlissingen Als actieve oudere staat u midden in het leven. U wilt graag stijlvol en zelfstandig wonen. In een stad waar veel te beleven valt, omringd door een fraaie natuur. Dus u laat de kans niet voorbij gaan om kennis te maken met De Horst en De Schakel. Twee serviceflats in Goes die voldoen aan alles wat de zelfstandig wonende oudere zich wenst. Tijdens de open dag (van 11.00 tot 16.00 uur) proeft u de gezellige sfeer in onze serviceflats. U kunt op uw gemak rondkijken in enkele aantrekkelijke woningen. Verder geven wij u een indruk van de vele voorzieningen van beide locaties. Zo zal onze keuken haar culinaire kwaliteiten etaleren. Onder het genot van een hapje en een drankje hebt u ruimschoots gelegenheid om contacten te leggen met de huidige bewoners. Ook kunt u de fraaie binnenstad van Goes bezoeken of de omliggende natuur verkennen. Een bezoek aan de De Horst en De Schakel zal u overtuigen van deze unieke woonlocaties in het hart van Zeeland. SERVICEFLAT DE SCHAKEL 's-Gravenpolderseweg 9, Goes SERVICEFLAT DE HORST De Horst 98, Goes Aanbieding geldig t/m 20 juni 2001, o/zolang de wand strekt dus donderdag 14 juni 2001 Perry Sport Summit canvas Artiach Compact Mat lichtgewicht selfmflating slaapmat QQOO ™i7r™ uui door Jeffrey Kutterink GOES - Zeeuwse akkerbouwers zijn verbijsterd over het verbod op het gebruik van het bestrij dingsmiddel chloorthalonil. Het College van Beroep voor het Bedrijfsleven besloot gisteren dat het middel vanaf 26 juni niet meer mag worden gebruikt. Vooral de timing van de uit spraak, midden in het teeltsei zoen, valt bij de agrariërs slecht. De Zuidelijke Land en Tuin bouworganisatie (ZLTO) denkt dat het verbod vooral de teelt van knolselderie treft. De orga nisatie verwacht een toename van het illegaal gebruik van het middel. Chloorthalonil komt voor in elf bestrijdingsmiddelen en is een veel gebruikt bestrijdingsmid del in Nederland. Jaarlijks wordt er zo'n 400.000 kilo ver bruikt. Het wordt onder meer toegepast voor de verdelging van schimmels bij de teelt van aardappelen en bloembollen in kassen. Milieuorganisaties zijn al jaren bezig om het gebruik van de stof te laten verbieden. In februari bepaalde het College uiteinde- TERNEUZEN - De Haza-Data gebruikersgroep Zeeuws-Vla- naderen komt vandaag voor de laatste keer dit seizoen bij el kaar in buurthuis 't Schelpen hoekje in Terneuzen. De zaal is voor installatie van computers geopend vanaf 19.30 uur. CLINGE - Het feestcomité Clin- ge houdt zaterdag 16 juni de jaarlijkse gezinsfietstocht. Deelnemers verzamelen om 13.30 bij café de Gouden Kroon. De tocht door de omgeving is ongeveer 30 kilometerlang. On derweg zijn er twee stopplaat sen. Aan de tocht is ook een prijsvraag verbonden. lijk dat het gif per 24 februari zou worden verboden. Maar op die uitspraak kwam de organi satie in mei terug. Voor agrari ërs werd een tijdelijke 'opge bruik- en af levertermijn' bepaald. De Stichting Natuur en Milieu en de Zuidhollandse Milieufederatie tekenden daar bezwaar tegen aan. De rechter heeft hen in een spoedprocedure gelijk gegeven. „Het besluit is genomen op een zeer ongelukkig moment, na melijk midden in het teeltsei zoen En dat kan helemaal niet" vindt voorzitter J. Klompe van de vakgroep akkerbouw Zee land van de ZLTO. „Akkerbou wers maken aan het begin van het seizoen een plan en houden daarin rekening met het gebruik van bestrijdingsmiddelen. Veel agrariërs hebben het middel al ingekocht. En nu krijgen ze te horen dat ze het middel niet mo gen gebruiken en hun teelt maar moeten laten verrotten. Redmiddel Het probleem speelt vooral bij de teelt van knolselderie, aldus Klompe. „Daarvoor zijn geen legale alternatieve bestrij dingsmiddelen meer voorhan den. Chloorthalonil is daar een laatste redmiddel. Er zijn alleen nog middelen die gewassen pre ventief beschermen. Maar als er door welke reden dan ook een besmetting met schimmels op treedt, kan er niet meer worden opgetreden en gaat de teelt ver loren. Als ZLTO zijn we ervoor dat alles volgens de regels ge beurt. Maar ik kan me voorstel len dat agrariërs het daarmee moeilijk zullen krijgen en toch verboden middelen gaan ge bruiken. Anders blijven ze zit ten met een onverkoopbaar pro duct." Aardappeltelers kunnen vol gens Klompe nog wel overscha kelen naar alternatieve bestrij dingsmiddelen. De ZLTO zal haar ongenoegen via de gebrui kelijke kanalen naar politiek Den Haag laten doorklinken. Maar de organisatie denkt dat het protest weinig meer zal hel pen. Gemeente Hontenisse ONTWERP-VERKEERSMAATREGEL MARIADIJK Burgemeester en wethouders van Hontenisse maken bekend, dat met ingang van 18 juni 2001 gedurende twee weken een ontwerp-verkeersmaatregel voor de Mariadijk te Walsoorden ter inzage ligt. Het plan bestaat om de noordelijke aftakking van de Mariadijk ter hoogte van het perceel Walsoordensestraat 51 en met een lengte van circa 50 meter geslo ten te verklaren voor alle motorvoertuigen. Het is de bedoeling om twee ver keersborden Cl2 van bijlage 1 van het Reglement Verkeersregels en Verkeers tekens 1990 te plaatsen alsmede om door middel van twee schrikhekjes een zo genaamde 'sluis' te creëren. De ontwerp-maatregel ligt elke werkdag tijdens de genoemde periode van 8.00 tot 12.00 uur ter inzage op het kantoor van de sector Grondgebiedzaken, Hof te Zandeplein 11 te Kloosterzande. Voorts kan inzage worden verkregen van 13.00 tot 16.00 uur, doch enkel van maandag tot en met donderdag. Een ieder kan gedurende de termijn van tervisielegging een gemotiveerde zienswijze omtrent de ontwerp-verkeersmaatregel schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Hontenisse, postbus 20, 4587 ZG Kloos terzande. Ook mondelinge zienswijzen kunnen binnen deze periode worden in gebracht (tel. 0114 - 687664). Kloosterzande, 14 juni 2001 Burgemeester en wethouders van Hontenisse, De secretaris De burgemeester, F.M.M. van Kuppeveld. A. Vogelaar. SAMENWERKINGSVERBAND COLLECTIEF VERVOER ZEEUWSCH-VLAANDEREN VERGADERING ALGEMEEN BESTUUR Op 28 juni 2001, aanvang 14.00 uur vergadert het Algemeen Bestuur in het gemeentehuis van Terneuzen kamer 1, Oostelijk Bolwerk 4 te Terneuzen, De agenda ligt tijdens de kantooruren in de Zeeuws- Vlaamse gemeentehuizen en op de provinciale griffie te inzage. Belangstellenden kunnen de agenda (tegen vergoeding van legeskosten) opvragen' bij het secretariaat van het Samenwerkingsverband, (tel. 0117-452959 mevr. C. Pieters) Tijdens de vergadering zal het volgende onderwerp aan de orde komen: - Ter kennisname de ontwerp-begroting 2002 zoals deze is aangeboden aan de deelnemende bestuursorganen; - Mededeling over "Rechten voor de reiziger"; - Mededeling over automatische incasso; - Mededeling over call-back-systeem; - Mededeling over de uitbreiding aantal onderaannemers bij Regie BV; - Stand van zaken; - Voorstel tot benoeming van twee leden voor de klach tencommissie leerlingenvervoer Zeeuwsch-Vlaanderen en voor twee leden klachtencommissie Collectief Vraagafhankelijk Vervoer; - Voorstel om in te stemmen met het ontwerp-convenan! met de provincie Zeeland; - Voorstel om in te stemmen met het ontwerp-convenant met de gemeente Sas van Gent; - Voorstel tot het vaststellen van de ontwerp-begroting 2002; - Voorstel tot wijziging van de klachtenregeling voor leer lingenvervoer Collectief Vervoer Zeeuwsch- Vlaanderen; Met betrekking tot de agendapunten is er gelegenheid tot inspreken. Gegaddigden voor het inspreekrecht dienen zich uiterlijk 24 uur voor aanvang van de vergadering bij de secretaris van het samenwerkingsverband (gemeente huis Oostburg, sectie Welzijnszaken, tel. 0117-457226) aan te melden. Oostburg, 11 juni 2001 De voorzitter van het Samenwerkingsverband, L. H. Wille Philippine voldoen niet meer aan de voorschriften, het soci aal-cultureel werk in Sas van Gent (SKW) zit in een slechte accommodatie en in Philippine kan geen buitenschoolse op vang worden geboden, omdat er simpelweg geen geschikt onder komen voor handen is. Dit was voor het college reden om een nader onderzoek naar de wel zij nsaccommodaties te gelas ten. Dat onderzoek heeft inmiddels plaatsgevonden. Het adviesbu reau Deloitte& Touche ICS dook in de materie, inventari seerde wat er in Sas van Gent aan gebouwen en verenigingen voorhanden is, peilde de wensen van clubs en instellingen en on derzocht of er een draagvlak is voor de bouw van nieuwe voor zieningen. In de kern Sas van Gent bleken alleen de kinderop vang Okiedokie, de politie, de wijkvereniging Sint-Albert en de Stichting Slachtofferhulp geen gebruik te willen maken van een nieuw multifunctioneel onderkomen. De overige instel lingen wel, inclusief twee Sasse scholen en het maatschappelijk werk. Uitgaande van de gebruikers behoefte zou het nieuwe ge bouw in Sas een vloeroppervlak moeten krijgen van een kleine 1800 vierkante meter. Daar hangt dan een prijskaartje aan van bijna 6,2 miljoen gulden. Een deel van dit bedrag kan op gebracht worden door de ver koop van panden die de instel lingen zouden verlaten. In het meest ongunstige geval zou de gemeente zelf 4,2 miljoen gul den moeten inbrengen. Het ex ploitatietekort zou schommelen tussen een ton en bijna 289.000 gulden. In Philippine hebben de wel zij nsinstellingen kenbaar ge maakt dat zij behoefte hebben aan een gebouw met een vloer oppervlak van 500 vierkante meter. Een multifunctioneel ge bouw in het mosseldorp gaat bijna 2,4 miljoen gulden kosten. Goed voor zo'n 204.000 gulden aan kapitaalslasten. De ge meente krijgt daar bovenop nog eens te maken met 76 mille aan exploitatietekorten De commissie welzijn buigt zich 18 j uni over de onderzoeks resultaten en de voorstellen. De vergadering in het stadhuis be gint om 19.30 uur. door Conny van Gremberghe SAS VAN GENT - Burgemees ter en Wethouders van Sas van Gent willen nog voor de ge meentelijke herindeling in 2003 een oplossing voor de accommo datieproblemen in de welzijns sector. Op basis van recent on derzoek denkt het college aan de bouw van twee multifunctione le centra, één in Philippine en één in Sas van Gent. De kosten van bouw en inrichting van de nieuwe voorzieningen worden geschat op zo'n 8,5 miljoen gul den. Het college wil dat er gezocht wordt naar geschikte lokaties en dat er voor de gebouwen pro gramma's van eisen worden op gesteld. Voor de samenstelling van deze programma's wordt een beroep gedaan op externe adviseurs. De welzijnsinstellingen en ver enigingen in de gemeente Sas van Gent kampen al geruime tijd met ruimteproblemen en gebrekkige voorzieningen. De gemeente onderkent dit. De bi bliotheek en peuterspeelzaal in De speeltuin van recreatiepark Puyenbroeck. foto Charles Strijd door Wout Bareman WACHTEBEKE - De provincie Oost-Vlaanderen pompt de ko mende jaren tientallen miljoe nen guldens in het provinciaal domein Wachtebeke, net over de grens bij Overslag. In totaal gaat het om zo'n 30 miljoen gulden. Het domein moet uit groeien tot het mooiste en aan trekkelijkste recreatiepark van Vlaanderen. Nu al trekt Puyenbroeck gemid deld 400.000 bezoekers per jaar. Als het aan de provincie ligt, groeit dat aantal aanzienlijk. Daarvoor is een omvangrijke publiciteitscampagne gestart, die zich vooral richt op de re gio's Gent, Waasland, het Meet jesland en Zeeuws-Vlaanderen. Jaarlijks passeren vele duizen den Zeeuws-Vlamingen de kas sa's en dat aantal zit in de lift, al dus de directie. Na een trieste periode, begin ja ren negentig, ontwikkelt het do mein zich sinds 1997 tot een mo dern park met een opgeknapt restaurant aan de roei vijver, een gemoderniseerde hoofdingang, een golfterrein voor 'de gewone man', een kleuterdorp en een 'knuffelhoeve'. Andere onder delen van het masterplan zijn een grote bloementuin, een wa terspeeltuin, een nieuw kam peerterrein, een uitgebreid fiet- senpark ter verhoging van de 'milieuvriendelijke mobiliteit' en een opknapbeurt voor het molenmuseum in het negentien- de-eeuwse kasteel Puyenburg. Ook komt er een doolhof. Klap per moet een groot, overdekt zwembad met olympische af metingen worden. Er zijn ook plannen voor de bouw van een hotel met zeventig bedden. Vlaanderen, Antwerpen en Vlaams-Brabant. Pop-Eiland vindt plaats op woensdag 27 ju ni. Vorig jaar trok het festival ruim 10.000 jongerenonder wie honderden uit Zeeuws-Vlaan deren. Nu mikken de organisa toren op 15.000 jongeren. Die krijgen tussen half twee en vijf uur zes acts voorgeschoteld: TSQ, K3, Vanda Vanda, Kim Kay, Milk Ine en Belle Perez. Er is bovendien een groot aanbod van randattracties: kamelen, een ballonnenkoning, bierbak- klimmen, handboogschieten, springkastelen, circustechnie ken, een excentrieke kapsalon en twee overdekte podia met dj's. Pop-Eiland Vlak voor de officiële opening van het seizoen (op 1 juli met een optreden van de Vlaamse artiest Will Tura), wordt in Puyen broeck het popfestival Pop-Ei land gehouden. Het festival, dat z'n vierde editie beleeft, richt zich op jongeren tussen 8 en 14 jaar uit Oost-West- en Zeeuws-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 56