Jeugd in Ouwerkerk wil halfpipe Lokale omroep heeft weer ruimte voor investeringen PZC PZC Een Victory Boogie Woogie van afval Kraakhelder voordeel Dorpsraad Bruinisse wil eigen budget voor leefbaarheid J)orpsraad positief over plan ,2\ Tuinen open voor publiek Fluitconcert in Noordgouwe Delta peilt wens kabelaansluiting Inbraken in Serooskerke Extra Ridderslag in De Wieken Telefoon gestolen uit ambulance Klachten peilbesluit ongegrond Beste mini-onderneming maakt kartonnen koffer Militair uit Zierikzee beboet voor schieten rjnor Piet Kleemans OUWERKERK - Een groep Ou- werkerkse jongeren, gebruikers van de Jongeren Ontmoetings Plaats (Jop), heeft bij de dorps raad Ouwerkerk een plan inge diend tot plaatsing van een half pipe. De dorpsraad staat niet onwelwillend tegenover het plan. De hangplek is na een moeizame start vorig jaar in middels uitgegroeid tot een suc- De Jop in Ouwerkerk is er niet zonder slag of stoot gekomenIn 1999 werd al over de mogelijke hangplek voor de jeugd gespro ken, maar daar bleef het bijPas toen eind dat j aar het KRO-tele- visieprogramma Lieve Martine - waarin presentatrice Martine van Os pogingen doet wensen van kijkers gerealiseerd te krij gen - werd ingeschakeld kwam de Jop in een stroomversnelling. In augustus 2000 werd een zee container, eerder in gebruik bij de reddingsbrigade Zierikzee- /Ouwerkerk, omgetoverd tot hangplek. Rond de jaarwisseling werden GOES - Acht eigenaren van tui nen in Goes en de dorpen in de omgeving, houden zaterdag en zondag 7 en 8 juli de Bevelandse Open Tuindagen. Van 10.00 tot 11.00 uur zijn de tuinen toegan- kelijkvoor het publiek. De deel nemende tuinen zijn te vinden aan de Kerkring 18 en 13 in 's Heer Abtskerke, de Oude Hoe- veweg 8 in Baarsdorp, Kleine Kade 25 in Goes, Lenshoeklaan 12, Jachthuisstraat 10, Geerte- splein 18 en Marktveld 15 in Kloetinge en aan de Wissen- kerkseweg 9 in Wissenkerke. door Ali Pankow NOORDGOUWE - Het blok fluittrio Landini Consort laat zaterdag 16 juni met een concert in de Driekoningenkerk in Noordgouwe Italiaanse en Ne derlandse composities uit de vijftiende en zestiende eeuw herleven. Het trio wordt ge vormd door Clémence Comte, Isabel Crijnen en Lara Morris. Zij treden op uitnodiging van de culturele commissie Brouwer- donderdag 14 juni 2001 ble omvatten zes eeuwen mu ziekgeschiedenis en bestaan uit vroege vocale muziek, speciaal gecomponeerd voor drie blok fluiten. Het ensemble maakte enkele jaren geleden concert tournees door Nederland in het kader van het Jong Netwerk voor Oude Muziek. De musici gaven concerten op de belang rijkste podia in Nederland, shaven in de Driekoningenkerk op. Titel van het concert is 'A Commodo de' Virtuosi'. De drie musici komen uit Duits land, F rankrij k en Israël en heb ben elkaar tijdens hun studie ontmoet. Het ensemble ontleent zijn naam aan de veertiende eeuwse Italiaanse componist Francesco Landini. De programma's van dit ensem- Duitsland, Frankrijk, Spanje en België. Het Landini Consort kreeg een eervolle vermelding tijdens het Internationale Concours Musi- ca Antiqua 1996 in Brugge. Tevens is het ensemble prijs winnaar van het kamermuziek concours 1997 van het Neder lands Impresariaat. Het concert zaterdagavond 16 juni in Noordgouwe begint om 20.00 uur. Kaarten zijn ver krijgbaarbij de kerk. vernielingen aangericht aan de omgebouwde zeecontainer1. De daders kwamen terecht bij het Halt-bureau en moesten als al ternatieve straf de schade weer herstellen. ,,En daarna is het ei genlijk steeds beter gegaan met de Jop", zegt jongerenwerker van Stichting Jeugd Schouwen- Duiveland Sandra Loos. „Ze hebben onwijs veel opgeknapt en het ziet er nu echt heel leuk uit. En er wordt ook goed ge bruik van gemaakt." Het succes van de hangplek gaf de jongeren de moed te proberen een halfpipe naar Ouwerkerk te krijgen. Loos: „Het gaat om een groep van zo'n tien, vijftien ska ters en die kunnen nu in Ouwer kerk nergens terecht. Ze gaan vaak naar de halfpipe in Nieu- werkerk, maar ze willen eigen lijk veel liever in Ouwerkerk blijven om te skaten. Net als Loos is dorpsraadslid Hauke van den Bosch enthousi ast over hoe de Jop draait en het door de jongeren gelanceerde idee voor een halfpipe in Ou werkerk. „Daar gaan we zeker mee aan de slag en als het aan ons ligt gaat het ook geen jaren duren, zoals met de Jop. De jon geren hebben er gewoon recht op en er is verder ook niet zoveel voor hen te doen in Ouwerkerk Van den Bosch hoopt na de zo mer, mogelijk vergezeld door enkele skaters, met de gemeente Schouwen-Duiveland om tafel te kunnen gaan zitten om over het half pipe-plan te praten. In Oosterland bestaan al lange re tijd plannen voor plaatsing van een halfpipe, maar een ge schikte plek is nog niet gevon den. In Scharendijke wordt bin nen enkele weken begonnen met de verbouw van een berghok van de plaatselijke tennisver eniging tot een hangplek voor de jeugd. In Zierikzee is nog steeds geen geschikte locatie voor een Jop gevonden. Jolien van der Sluis heeft met haar kunstwerk vervaardigd van lege melkpakken de Kunst van Afval wedstrijd van Ecoscope gewonnen. foto Pieter Honhoff door Jacoliene van Weele RENESSE - De Kunst van Afval wedstrijd van Ecoscope in Renesse is gewonnen dooi de tienjarige Jolien van der Sluis. Zij kreeg de eerste prijs, een reis naar Ecomare in Texel, voor haar 'Zuivele Mondliaan' Het kunstwerk is gebaseerd op Piet Mondri- aan's schilderij Victory Boogie Woogie en gemaakt van lege melkpakken op een kar tonnen plaat. Interim-directeur B. van de Hoef van Eco scope reikte de prijs gisteren uit en wees daarbij op de grote inzet van het hele gezin Van der Sluis. Niet alleen Jolien, maar ook zus Marieke en broer Ar]o hadden een kunstwerk van afval in elkaar geknutseld voor de wedstrijd. Speciaal voor de rode kleur in de 'Mondliaan' had moeder Van der Sluis zelfs een pak karnemelk gekocht. „Het doel van-de wedstrijd is afval in de be langstelling te brengen. Laat mensen thuis hun afval bewaren en bedenken wat ze er mee kunnen doen", legde Van de Hoef uit. „Met name bij zo'n wedstrijd ontstaat niet alleen bij de kinderen een speel- en leersitu atie, maar het hele gezin gaat meeleven." Ondanks het geringe aantal inzendingen, vijf kunstwerken in totaal, toonde Van de Hoef zich tevreden over de actie. „We gaan volgend jaar zeker weer een wedstrijd hou den. Dit jaar waren we te laat in het school- seizoen, zodat de basisscholen het niet meer in hun lesprogramma op konden nemen. Van de Hoef wil dan de scholen eerder infor meren door middel van een lesbrief. Het is de bedoeling dat er niet alleen geknutseld wordt, maar dat leraren ook in lesvorm aan dacht aan afval besteden. „Het is voor Eco scope natuurlijk ook promotie. We willen de band met scholen en met name met kinderen versterken door middel van de wedstrijd. MIDDELBURG - Delta Nutsbedrijven peilt de belangstelling van mensen die in het buitengebied wonen voor een aanslui ting op de kabel. Ongeveer vierduizend wonmgen in Zeeland beschikken daar nog niet over. Omdat behalve voor tv ook voor internet een aansluiting interessant kan zijn, wil Delta weten hoeveel mensen daaraan behoefte hebben. Aangezien de aansluitkosten daar aanzienlijk hoger zijn dan in de be bouwde kom, blijft het voor veel woningen in het buitenge bied te duur. Delta vermoedt echter dat het voor woningen die net buiten steden of dorpen staan, wel haalbaar kan zijn. Om die bewoners tegemoet te komen, verhoogt Delta de bijdrage in de aansluitkosten tot maximaal 3600 gulden. Mensen die een kabelaansluiting willen, betalen ten minste 400 gulden en moeten de extra kosten betalen als de aansluiting duurder is dan vierduizend gulden. SEROOSKERKE (S) - In Serooskerke is dinsdagochtend tus sen half elf en half twaalf ingebroken in een woning. De toe gang tot de woning werd geforceerd en er werd een bedrag van enkele duizenden guldens buitgemaakt. In Renesse werd dinsdag aan de Loane in een geparkeerde au to ingebroken. Er werd een zonnebril met een waarde van en kele honderden guldens weggenomen. ZIERIKZEE - Een deel van de acteurs van het open luchtspektakel De Ridderslag van Zierikzee bezoekt zater dagmiddag het Zierikzeese zorgcentrum De Wieken. Vanaf half drie kunnen bewoners van het zorgcentrum en ouderen uit de wijk in de recreatiezaal komen luisteren naar de liede ren uit het spektakelstuk. De pauze staat in het teken van de kostuums, waarover tussen de optredens door tekst en uitleg gegeven wordt. De Stichting Historische Spelen wil met het bezoek ouderen, die niet in de gelegenheid zijn 's avonds naai de opvoering van het stuk te komen, toch de kans geven het Schouwse spektakel te ervaren. Liefhebbers van buiten De Wieken kunnen zich telefonisch bij de receptie melden. ZIERIKZEE - Uit een voor het medisch centrum in Zierikzee geparkeerd staande ambulance is dinsdag een mobiele tele foon gestolen. Het ambulancepersoneel was op dat moment even in het medisch centrum om een patiënt op te halen. In de nacht van dinsdag op woensdag werd in Nieuwerkerk een auto gekraakt. De dieven gingen er vandoor met een ra- dio/cd-speler, vijftien cd's, een slaapzak, gereedschap, ver sterkers en schoenen. De waarde van de gestolen goederen be draagt enkele duizenden guldens. DEN HAAG - Het waterschap Zeeuwse Eilanden hoeft het grondwaterpeil in het gebied Kleverskerke niet verder te ver lagen. Dat blijkt uit een uitspraak van de Raad van State in Den Haag. Een reeks agrariërs uit Arnemuiden, Kleversker ke, Veere en Middelburg kaartte de kwestie aan bij de Raad van State. Zij vroegen het in 1998 door het waterschap vast gestelde en door de provincie goedgekeurde peilbesluit Kle verskerke van tafel te vegen. Hun gronden zouden te nat blij ven en er zou gevaar voor verzilting bestaan. De Raad van State merkt echter op dat het peilbesluit een compromis is. Enerzijds zou het nu gekozen peil goed werkbaar moeten zijn voor de agrariërs en anderzijds zou de natuur er bij gebaat zijn. Volgens het Haags bestuursrechtcollege is er niets mis met de belangenafweging die de provincie hier maakte. ip door Ali Pankow BRUINISSE - De dorpsraad vanBruinisse zou graag op basis van het aantal inwoners een ei genbudget krijgen voor de leef baarheid in het dorp. „Met een eigen budget maken wij van ie- deregulden een euro, doordat de bewoners graag zullen meewer ken aan projecten", aldus de dorpsraad. Dit staat in de kern beschrijving die de Stichting Scoop van Bruinisse maakte voor het project Duurzame So ciale Ontwikkeling. Deleden van de dorpsraad me nen beter dan de gemeente te weten waar behoefte aan be staat in het dorp. Als voorbeeld wordt genoemd het geld dat de gemeente beschikbaar stelde voor een halfpipe. Na overleg met de jongeren bleek dat ze daar helemaal behoefte aanhadden. Het aanpassen van de ijsbaan zodat deze voor meerdere doeleinden kan wor- redactie noord-zeeland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: (0111)454647 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl M, Modde (chef) G. van den Broek P-Kleemans P F. A. M. van Loon A. M. L. Pankow R- H. N. Boogert (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Pax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl den gebruikt, was een betere be stemming geweest, vindt de dorpsraad. In de kernbeschrijving wordt Bruinisse getypeerd als een ge zellig dorp met een hechte ge meenschap. waar iedereen elkaar kent en waar men op el kaar kan rekenen. Er zijn veel sociale contacten, verenigingen draaien goed en over de deelna me aan allerlei activiteiten is de dorpsraad tevreden. Het gebrek aan werkgelegen heid, met name voor hoger op geleiden, wordt als een pro bleem ervaren. De dorpsraad vindt dat in Bruinisse een actief werkgelegenheidsbeleid gecre- eerd moet worden. Op het nieu we industrieterrein bij de vluch+havmi mogen zich alleen lokaal gerichte en watergebon den bedrijven vestigen. Dit wordt als een zware beperking voor de groei van de werkgele genheid ervaren. „Bruinisse is door haar ligging ook aantrek kelijk voor bedrijven die niets met de visserij van doen heb ben", meent de dorpsraad. Woningtekort Als andere beperkende factor voor bedrijven die zich hier wil len vestigen, wordt het tekort aan woningen genoemd. Bij werk horen woningen, omdat de meeste mensen dicht bij hun werk willen wonen. Als voor beeld noemt de dorpsraad een softwarebedrijf met vijftig werknemers dat zich in het voormalige gemeentehuis wilde, vestigen. Volgens de dorpsraad is dit afgeketst omdat er geen woningen voor die werknemers beschikbaar waren. Bruinisse wordt in de kernbe schrijving 'de poort van Schou wen' genoemd. Een kern die het dus verdient aantrekkelijker te worden gemaakt voor de toerist De jachthaven van Aquadelta wordt uitgebreid met 800 lig plaatsen. Verder zou de dorps raad het toerisme graag gesti muleerd zien door de dijken te bekleden met zand en helmgras, of door een strand met kunst matige duinen aan te leggen. Ook wordt gepleit voor min stens één passantensteiger in de vissershaven. Betreurd wordt dat de winkels in Bruinisse zeer verspreid liggen en dat er geen echt winkelcentrum is. De bevolking kan tijdens de hoorzitting op maandag 18 juni vanaf 19.30 uur in het dorpshuis reageren op de kernbeschrij ving. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Met trots tonen ze de gloednieuwe programme ringscomputer. Bestuurslid Hans Kik en de jonge vrijwilli gers Simon Schot en Job Da niels van Radio Schouwen-Dui veland zijn er oprecht blij mee. Na enkele magere financiële ja ren kan de lokale omroep weer wat investeren. Dat werd tijd ook, want na zes jaar komt er sleet op de apparatuur en zijn er vervangingen nodig. Dankzij een structurele rijks bijdrage die de gemeente door sluist en zelf nog iets verhoogt, komt er jaarlijks circa 25.000 gulden binnen. Daarnaast blijkt de donateursactie van enkele jaren geleden nog steeds zijn vruchten af te werpen. Binnen twee weken gaat er een andere belangrijke wens van Radio Schouwen-Duiveland in vervulling. In Renesse wordt een extra zender geplaatst. Hij komt op het dak van Meelfa briek Krijger en daarmee zal de ontvangst in de Westhoek aan zienlijk verbeteren. De Rijks dienst voor Radiocommunicatie dient nog wel even de frequentie toe te wijzen voor deze tweede zender. Zomerprogramma De nieuwe computer biedt on gekende mogelijkheden in ver gelijking met voorheen. Hij biedt onder meer een keus uit zevenduizend voorgeprogram meerde platen. „Zonder deze apparatuur hadden we ons plan voor de specifieke zomerpro grammering nooit kunnen lan ceren", zegt technicus Daniëls. Samen met Schot, Martin Ram- ondt, Henk van der Lugt en Jan der Linde tekent hij voor sa menstelling, presentatie en techniek van 'Beach FM'. Dit De nieuwe computerapparatuur biedt de vrijwilligers van Radio Schouwen-Duiveland de mogelijk heid twee maanden lang een specifiek zomerprogramma te maken. foto Pieter Honhoff zomerprogramma van Radio Schouwen-Duiveland is vanaf maandag 2 juli tot en met vrij dag 31augustus gedurende vijf dagen per week te beluisteren van tien uur 's ochtends tot zes uur 's avonds. Natuurlijk zijn alle luisteraars welkom maar het programma zal specifiek ge richt zijn op de leeftijdsgroep tussen 16 en 30 jaar. De programmamakers ambië ren een boeiende en gevarieerde muzieksamenstelling en brede informatie over flitsende zo mer activiteiten op Schouwen- Duiveland. „Ja, we maken ook opnamen op locatie, maar geen oubollige verhalen over waar om mensen hier op vakantie ko men hoor. Daar zitten onze luis teraars niet op te wachten", weet Schot te vertellen. Beach FM dient vooral entertainment en een lekkere zomersound te bieden. Vakantie Bestuurslid Kik is blij met het aanbod voor deze zomerpro grammering. „Tot nu toe is het nooit echt gelukt tijdens de ge hele zomer een aangepast pro gramma vol te houden. Veel vrijwilligers zijn in die tijd op vakantie en dan dreigen er toch steeds gaten te vallen." Kik heeft er echter alle vertrouwen in dat het dit keer beter zal luk ken nu vijf vrijwilligers er zich speciaal beschikbaar voor stel len. Een deel van de reguliere pro grammering blijft overigens wel gehandhaafd, zij het met aange paste tijden, dus voor tien uur 's ochtends, na zes uur 's avonds en in het weekend. Kik bena drukt dat de lokale omroep alle trouwe luisteraars van die po pulaire programma's natuurlijk wil behouden. De praktijk wijst echter uit dat velen in juli en au gustus met vakantie zijn, maar dat juist heel veel jongeren het eiland bevolken, hetzij om te re creëren of om een vakantie baantje te verrichten. Beach FM op Radio Schouwen-Duiveland zet zich in om muziek, informa tie en entertainment te brengen waar juist zij op zitten te wach ten. door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - De mini-onder- neming Just4You van de Hoge school Zeeland is gistermiddag gekozen tot beste mini-onder neming van het schooljaar 2000/2001. De elf studenten die het bedrijf runden hebben dui zend gulden gewonnen. Hoewel het bedrijf inmiddels is opgeheven, bekijken de studen ten nog of het op de een of ande re mamer kan worden doorge start. Zeven mini-ondernemingen van de opleidingen commerciële economie en bedrijfseconomie en de hts van de Hogeschool Zeeland dongen gisteren mee naar de Eigen Baas Award. De verkiezing is een initiatief van The Work Zone, dochteronder neming van de hogeschool. Het team van Just4You heeft de zogenoemde 'savingfile' ont wikkeld, een kartonnen koffer tje als alternatief voor de plastic draagtas. Het is met name be doeld voor beurzen en bijeen komsten. Inmiddels zijn er meer dan tweeduizend savingfiles verkocht aan diverse instellin gen en bedrijven in Zeeland. De mini-onderneming won eerder al de regionale voorronde van Zeeland en Brabant en eindigde bij de eerste zeven beste onder nemingen van Nederland. Een mini-onderneming is een onderneming die voor de duur van een schooljaar is opgezet door jongeren vanaf 16 jaar die een beroepsopleiding volgen. Hoewel het 'mini' is, is het een gewone onderneming 'met leve ranciers, afnemers en een aan delenkapitaal. ARNHEM - De Arnhemse militaire politierechter heeft gisteren een 19-jarige man uit Zierikzee veroordeeld tot een boete van achthonderd gulden en twee weken voor waardelijke gevangenis straf. De Zierikzeeënaar schoot vorig jaar op een ka zerneterrein in Steenwijk met een luchtbuks op colle ga's. „Wat ik niet snap", begon de politierechter, „is dat ie mand als u in Bosnië de vrede moet bewaren." De militair had op 10 januari samen met een vriend uit een raam staan schieten. „Maar het was niet de bedoeling iemand te ra ken", verweerde hij zich. De rechter stak zijn minachting over de daad van de 19-jarige niet onder stoelen of banken Hij vond het 'dom en kinder achtig' dat de militair zo on verantwoordelijk met een wapen was omgegaan. Uiteindelijk was het de vriend van de Zierikzeeë naar die een passerende lui tenant in zijn been trof. Hoe wel de twee over een afstand van vijftig meter schoten, hield het slachtoffer er een flinke blauwe plek aan over. „U of uw vriend had hem ook in zijn oog kunnen schieten", voerde de officier van justitie aan, alvorens hij zijn eis for muleerde. De politierechter veroordeelde beide mannen conform de eis even zwaar. „Samen uit, samen thuis", luidde het eindoordeel van de rechter. APA Advertentie Malibu®200 Digitale draadloze telefoon met handen-vrij bellen op handset Geschikt voor NummerWeergave Uit te breiden tot 6 handsets Kom langs, bestel via 0800-1515 of surf naar www.primafoon.nl De actie duurt tot en met 17 juni 2001. OP=OP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 45