Pleidooi voor opbaarruimte Maak kennis met sfeervol wonen in ZémÉ Hoogste punt maritiem museum ik Beste mini-onderneming maakt kartonnen koffer over noodopvang voor asielzoekers Reimerswaal stopt met verkoop snippergroen Geen uitbreiding aantal urnenmuren in Reimerswaal Stadsgewest verdeeld Perry's actiepakkers! Actieve senioren komen naar de open dag op 16 juni m Jongerendienst ServictfatS ZeelW* Bouwvakkers, bestuursleden en vrijwilligers zetten hun handtekening op een steunbalk in verband met het bereiken van het hoogste punt van het museum. foto Ruben Oreel door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De nieuwbouw van het Zeeuws maritiem muZEEum aan de Nieuwendijk in Vlissingen heeft gisteren het hoogste punt bereikt. Bouwvakkers, bestuursleden en vrijwilligers zetten bij wijze van officiële handeling hun handte kening op een stalen balk, die vervolgens omhoog werd gehesen. De balk is geplaatst in een technische ruimte. De persoonlijke krabbels blijven 'voor de eeuwigheid zichtbaar. De nieuwbouw is ontworpen door archi tect Marc van Roosmalen van de Rijksge bouwendienst, directie Ontwerp Tech niek. De gevel van glas, staal en baksteen vormt de verbindende schakel tussen het monumentale Lampsinshuis, de histori sche panden aan de Nieuwendijk en de achtergelegen Nieuwstraat en de binnen tuin. In totaal krijgt het muZEEum een opper vlakte van 1700 vierkante meter. Voorzitter G. Adan sprak van een mar kant moment in de nog jonge geschiede nis van het maritiem museum. Hij had waarderende woorden voor de aannemer, die de opgelopen vertraging aan het inlo pen is. „Als de mensen in dit tempo doorgaan, dan kunnen we april volgend jaar de deu ren openen." donderdag 14 juni 2001 door Rob Paardekam KRUININGEN - De BBR-frac- tie is tegen uitbreiding van het aantal urnenmuren op begraaf plaatsen in de gemeente Rei merswaal. Daarmee is er defini tief geen meerderheid binnen de raad voor uitbreiding. De BBR pleit ervoor om het geld te beste den aan een opbaarruimte of mortuarium in Hansweert. De urnenmuur in Kruiningen staat er sinds ruim een jaar. Vo rig jaar vonden er geen bijzet tingen plaats en dit jaar is er slechts één urn geplaatst. Een eventuele uitbreiding van het aantal urnenmuren op andere begraafplaatsen in de gemeente werd maandag besproken in de commissie openbare werken. SGP en CDA toonden zich tegen de komst van meer murenPvdA en WD zijn daar wel voor. „Ie dere burger heeft het recht om bijgezet te kunnen worden in de plaats waar hij is grootge bracht", zei VVD'er I. Vogelaar. „Onze fractie vindt begraven de enige juiste vorm van lijkbezor ging", bracht M. Otte (SGP) daar tegenin. Omdat M. Weststrate (BBR) aangaf nog met zijn fractiege noten te moeten overleggen, was niet duidelijk voor welk standpunt zich een meerderheid zou aandienen. In een brief aan burgemeester en wethouders laat Weststrate nu weten dat ook zijn partij tegen uitbreiding is. Er is dus geen meerderheid en dat past in het straatje van het college. Wethouder J. Bliek zei stukken groen. Volgens het col lege kan een deel van deze ver zoeken worden afgewezen, maar zijn er ook gevallen bij waar argumenten voor verkoop aan te voeren zijn. In die geval len is de afgelopen periode grond verkocht tegen de prijs van 2 2 gulden per vierkante me ter. Omdat het vaak om nieuwe of veranderde situaties gaat, is deze prijs voor de gemeente ech ter niet meer kostendekkend. Terughoudend Daarom willen burgemeester en wethouders een streep zetten- onder de verkoop van snipper groen. Dat betekent niet dat de verkoop van groenstroken of gedeelten daarvan in de toe komst is uitgesloten. De ge meente zal verzoeken in over weging blijven nemen, maar zal ze wel met terughoudendheid beoordelen. Als tot verkoop wordt overgegaan, gebeurt dat niet meer tegen de prijs van 22 gulden, maar tegen de normale verkoopprijzen van bouw grond. Voor het zover is volgt nog één laatste ronde van snippergroen- verkoop. door Rob Paardekam KRUININGEN - De tijd dat in woners van de gemeente Rei merswaal voor een habbekrats een stukje groen van de gemeen te konden kopen, is bijna voor bij. Burgemeester en wethou ders willen een streep zetten onder de verkoop van het zoge heten snippergroen. Vier jaar geleden werd begon nen met de verkoop van snip pergroen, stukjes grond in woonwijken die geen onderdeel uitmaken van een dorpsgroen- structuurplan. In die tijd werd voor elke kern aangegeven wel ke gedeelten snippergroen kon den worden verkocht. Bewoners konden deze stukjes grond te gen een zeer lage prijs in hun be zit krijgen. De verkoopprijs werd bepaald op 22 gulden per vierkante meter. Het merendeel van de snippers is inmiddels verkocht, maar bij de gemeente blijven er nieuwe verzoeken binnenstromen. Naast de groenstroken die zijn beoordeeld in het kader van de dorpsgroenstructuurplannen betreft het ook vaak nieuwe doeling van gemeenten in Ne derland mag zijn om via een om weg te proberen de uitgewezen asielzoekers hier te houden. „We vinden dat we ons aan de regelgeving moeten houden", zei D. Rempt. De Vlissingse WD kon zich wel vinden in het standpunt van het college van B en W. Het college ondersteunt een motie van Stadskanaal, waarin staat dat de zorg voor asielzoekers de spankracht van maatschappe lijke organisaties, kerken en ge meenten ver te boven gaat. Het kabinet en de landelijke partij en wordt verzocht maatregelen te treffen waardoor uitgewezen asielzoekers op een rechtmatige wijze in Nederland kunnen ver blijven en gebruik kunnen ma ken van een sobere opvang volgens het bed-, bad- en brood principe. Poppe-de Looff be loofde voor de raadsvergade ring van donderdag 28 juni met 'een uitwerking te komen hoe Vlissingen denkt het probleem aan te kunnen pakken'. Vluchtparadijs In de Middelburgse commissie vergadering welzijn kreeg de motie van Stadskanaal de han den niet op elkaar. Na een toe lichting van wethouder J, van Dijk-Sturm vonden de Middel burgse raadsleden het niet no dig om die motie te ondersteu nen. De gemeente wil de situatie van de asielzoekers individueel beoordelen. Van Dijk vindt dat iemand die zegt mee te willen werken aan een terugkeer meer hulp verdient, dan iemand die een vertrek tegenwerkt. Op vra gen van de fracties van de Chris tenunie en GroenLinks rea geerde Van Dijk dat Middelburg niet van plan is om structurele noodopvang te bieden. „Mid delburg staat geen inhumaan beleid voor, maar Middelburg moet ook geen vluchtparadijs worden voor uitgeprocedeerde asielzoekers." Uit een nota van de gemeente Vlissingen blijkt dat de opvang van een gezin met kinderen de gemeenten jaarlijks circa 30.000 gulden kost. Illegalen mogen daarnaast niet werken en ze blijven in principe versto ken van medische zorg. maandag dat er geen reden tot uitbreiding is, gezien het aantal mensen dat kiest voor bijzetting in een urnenmuur. Weststrate schrijft verder dat het geld wat de BBR betreft, vol gens hem minimaal 65.000 gul den, beter besteed kan worden aan een opbaarruimte in Hans- weert. „Door het verdwijnen van de opbaarruimte in Maria- oord blijft de behoefte van de door Edith Ramakers en Richard Hoving VLISSINGEN - In Vlissingen hebben 51 asielzoekers een eer ste negatief oordeel ontvangen over een verlenging van hun verblijf in Nederland. Daarvan zijn 32 mensen zes jaar of langer in Nederland. Zij zijn allen te gen het besluit in beroep ge gaan. Nog eens 240 asielzoekers leven in onzekerheid over hun status. In Middelburg is de situ atie nog onduidelijk. „In de Tweede Kamer heeft Co- hen met verve deze nieuwe vreemdelingenwet verdedigd. Nu is hij burgemeester van Am sterdam en plukt de wrange vruchten van zijn product", zei de Vlissingse wethouder L. Pop pe-de Looff gisteravond in de commissievergadering Welzijn. Door de nieuwe vreemdelingen wet, die 1 april is ingegaan, kun nen uitgeprocedeerde asielzoe kers in de problemen komen. Ze staan 28 dagen na hun definitie ve uitwijzing op straat. Ambas sades slagen er vaak niet in pa pieren snel klaar te maken. „Ook al deugt de wetgeving niet en al ligt de fout bij het Rijk, ge meenten zullen hun verant woordelijkheid moeten ne men", zei T. de Roos van de SP. A. Soplantila van GroenLinks beaamde haar opmerking. „Als we niets doen, gaan deze men sen zwerven en komen ze in de illegaliteit terecht. Uit humani taire overwegingen mogen we dat niet toelaten." J. Koppejan van de RPCU vond dat Nederland de 'herberg zaamheid niet moest vergeten'. „Mensen moeten de tijd krijgen om ons land te verlaten." In noodgevallen moet er ingegre pen kunnen worden. „Desnoods door een noodfonds in te stel len", zei Koppejan. Omweg D66 kwam met het idee om bur gers te betrekken bij hulp aan asielzoekers. „Betrokken bur gers stichten razendsnel een organisatie die gericht is op noodopvang. De gemeente zal vervolgens de nieuwe stichting subsidiëren", zei T. Aalfs. De WD stelde dat het niet de be Hansweertse bevolking om te kunnen beschikken over een op baarruimte/mortuarium in de eigen kern aanwezig." Waar het spelers stopt komen wij in actie Geef kinderen een jeugd. Geef ze een toekomst met 10,- per maand. Giro 809. Save the Children Den Haag. Bel 070 - 338 44 48 of ga naar www.savethechildren.nl Save the Children kind te zijn Als actieve oudere staat u midden in het leven. U wilt graag stijlvol en zelfstandig wonen. In een stad waar veel te beleven valt, omringd door een fraaie natuur. Dus u laat de kans niet voorbij gaan om kennis te maken met De Horst en De Schakel. Twee serviceflats in Goes die voldoen aan alles wat de zelfstandig wonende oudere zich wenst. Tijdens de open dag (van u.oo tot 16.00 uur) proeft u de gezellige sfeer in onze serviceflats. U kunt op uw gemak rondkijken in enkele aantrekkelijke woningen. Verder geven wij u een indruk van de vele voorzieningen van beide locaties. Zo zal onze keuken haar culinaire kwaliteiten etaleren. Onder het genot van een hapje en een drankje hebt u ruimschoots gelegenheid om contacten te leggen met de huidige bewoners. Ook kunt u de fraaie binnenstad van Goes bezoeken of de omliggende natuur verkennen. Een bezoek aan de De Horst en De Schakel zal u overtuigen van deze unieke woonlocaties in het hart van Zeeland. AANMELDEN VOOR DE OPEN DAG OP l6 JUNI 2001 SERVICEFLAT DE SCHAKEL 's-Gravenpolderseweg 9, Goes SERVICEFLAT DE HORST De Horst 48, Goes Hr/mevr*: S.v.p. aankruisen: Adfgg. 0 ik kom naar de open dag metpersonen jf en krijg een routebeschrijving toegestuurd. Postcode: q ik ben verhinderd, maar ik wil wel graag Woonplaats: -informatie ontvangen over De Horst en De Schakel. doorhalen wat niet van toepassing is. Opsturen in een ongefrankeerde envelop naar: Stichting Serviceflats Zeeland, Antwoordnummer 847, 4460 WB Goes Ook zonder aanmelding bent u van harte welkom! Geschokt en verslagen waren wij, nadat wij hadden kennisgenomen van het toch nog zo plotseling over lijden, van onze gewaardeerde collega LEON JANSEN Gemotiveerd en gedreven begon hij in zijn loop baan bij de belastingdienst nog aan een nieuwe uit daging bij de douane. Wij zullen hem missen als mens en collega. Zijn sterke wil en doorzettingsvermogen zien wij vervlo gen. Zijn smakelijke lach zal ons bijblijven. Wij wensen zijn vrouw en zijn kinderen zeer veel sterkte toe bij het verwerken van dit grote verlies. De medewerkers van team 3 fysiek toezicht, locatie Vlissingen Gemeente Noord-Beveland INSPRAAK VOORONTWERP BESTEMMINGS PLAN CAMPING DE PAARDEKREEK" Burgemeester en wethouders maken, ter uitvoering van het bepaalde in de Inspraakverordening, het volgende bekend. Met ingang van vrijdag 15 juni 2001 ligt, gedurende een viertal weken, ter gemeentesecretarie (afdeling Grondgebied, kamer 117), Voorstraat 31 te Wissenkerke, voor een ieder ter inzage, het voorontwerp van het bestemmingsplan "Camping De Paardekreek". Het voorontwerp voorziet onder andere in het creëren van een juridische basis voor een uitbreiding van de bestaande gelijknamige, aan de Havenweg I te Kortgeneen hetVeerse Meer gelegen, camping in noordelijke richting. Een uitbreiding die, naast een kwaliteitsverbetering var. het recreatieve product, dient ter compensatie van de afname van het aantal standplaatsen dat, als gevolg van ingrepen ten behoeve van eerdere verbeteringen van het kwaliteits niveau in de jaren '80, is ontstaan. Aangezien deze uitbreiding naar alle waarschijnlijkheid ook ruimtelijke effecten voor het huidige kampeerterrein zal hebben en het daarvoor geldende bestemmingsplan dateert van 1990, maakt ook dit terrein van het onderhavi ge ontwerp uit. Daarmee ontstaat een actueel planologisch regime voor het gehele kampeerterrein na de kwaliteits verbetering. Gedurende de termijn van terinzagelegging kunnen belang hebbenden naar keuze schriftelijk of mondeling zienswij zen ten aanzien van voornoemd voorontwerp kenbaar maken. Schriftelijke zienswijzen dient u te richten aan het college van burgemeester en wethouders van Noord- Beveland, Postbus 3,4490 AA Wissenkerke.Voor het mon deling kenbaar maken van zienswijzen dient u zich in ver binding te stellen met de behandelend ambtenaar, dhr R. Caljouw. Deze is telefonisch bereikbaar onder het num mer 01 13-377357. Voorts wordt op woensdag 4 juli 2001, tijdens een inspraak-/informatiebijeenkomst, de gelegenheid geboden om met een vertegenwoordiging van het gemeentebestuur over het voorontwerp nader van gedachten te wisselen en daarbij standpunten uit te wisselen. Deze bijeenkomst vindt plaats in de raadzaal van het gemeentehuis, Voorstraat 31 te Wissenkerke en vangt aan om 19.30 uur (zaal open om 19.00 uur). De ingekomen zienswijzen, alsmede het verhandelde tij dens voornoemde bijeenkomst, zullen door de burge meester en wethouders bij de definitieve vaststelling van het ontwerpbestemmingsplan worden betrokken, voordat dit officieel ter visie zal worden gelegd, Wissenkerke, 14 juni 2001 Burgemeester en wethouders van Noord-Beveland, De secretaris, De loco-burgemeester, drs. D. Sinke J.M. Meulenberg - op 't Hof Heden ontvingen wij het droeve bericht dat onze collega LEON JANSEN op 12 juni 2001 is overleden. Kort na zijn overstap van de Belastingdienst Onder nemingen naar de Douane te Roosendaal werd Leon getroffen door een ernstige ziekte. Deze ziekte is hem uiteindelijk noodlottig geworden. In Leon hebben wij een vriend, teamlid en collega verloren. Wij wensen zijn vrouw en zijn kinderen héél véél sterkte toe bij de verwerking van dit grote verlies. Alle medewerkers van Belastingdienst Ondernemingen Roosendaal Alle medewerkers van het Douane district Roosendaal Perry Sport Summit canvas Artiach Compact Mat lichtgewicht seifmflating slaapmat 00 Aanbieding geldig rJm 20 juni 2001, of zolang de voorraad strelrt, dus door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - De mini-onder neming Just4You van de Hoge school Zeeland is gistermiddag gekozen tot beste mini-onder neming van het schooljaar 2000/2001. De elf studenten die het bedrijf runden winnen er een bedrag van duizend gulden mee. Hoewel het bedrijf inmiddels is opgeheven, bekijken de studen ten nog of het op de een of ande re manier kan worden doorge start. Zeven mini-ondernemingen van de opleidingen commerciële economie en bedrijfseconomie en de hts van de Hogeschool Zeeland dongen gisteren mee naar de Eigen Baas Award. De verkiezing is een initiatief van The Work Zone, dochteronder neming van de hogeschool. Het team van Just4You heeft de zo genoemde 'savingfile' ontwik keld, een kartonnen koffertje als alternatief voor de plastic draagtas. Het is met name be doeld voor beurzen en bijeen komsten. Inmiddels zijn er meer dan tweeduizend savingfiles verkocht aan diverse instellin- GOES - De Vrije Evangelische Jongeren Organisatie houdt zondag 17 juni vanaf 10.00 uur een jongerendienst in deBethel- kerkin Goes. Het thema van de dienst is 'ver leiding.. what's your choice?'. Gospelkoor Happiness zorgt voor de muziek. gen en bedrijven in Zeeland. De mini-onderneming won eerder al de regionale voorronde van Zeeland en Brabant en eindigde bij de eerste zeven beste onder nemingen van Nederland. Algemeen directeur Tim de Kraker: „We zijn trots op het geen we hebben behaaldWe be kijken of we het product verder in de marlet kimnen zetten, het zij middels een doorstart van het bedrijf, hetzij door het pro duct opnieuw in te brengen in een nieuwe mini-onderne ming." Een mini-onderneming is een onderneming die voor de duur van een schooljaar is opge zet door jongeren vanaf 16 jaar die een beroepsopleiding vol gen. Hoewel het 'mini' is, is het een gewone onderneming met leveranciers, afnemers en een aandelenkapitaal. Stichting Serviceflats Zeeland: De Horst 48 - 4461 WZ Goes Telefoon: (0113) 27 21 00 Fax: (0113) 25 11 80 Internet: www.serviceflat.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 36