Schouwenaar wil alsmaar harder Ramondt uitgerust naar EK Alain Hiel sterkste in tennismarathon Tweeling schittert in dressuurproef .21 Skeelertalent uit Krabbendijke in twee jaar beste C-rijder Atleet Balzer twee jaar geschorst Goossens tweede op 800 meter Revanche dammer Wesselink Foreman helpt slachtoffers Voorzitter Malaga stapt op Dispensatie Volendam BI uitslagen agenda woensdag 13 juni 2001 HnorBiorn Goorden KRABBENDIJKE - In twee jaar tijduit het niets naar een natio nale titel. Henk-Jaap Schouwe naar sprintte anderhalve week geleden in Staphorst naar de nationale skeelertitel voor C- rijders. En dat terwijl de zeven tienjarige sporter uit Krabben dijke tot twee jaar terug nog nooit op skeelers had gestaan. Hij moet dus wel een natuurta lent zijn. „Het is vrij snel ge gaan, ja", moet de eerstejaars student aan het ROC in Vlissin- gen bekennen. „Dit is pas mijn tweede seizoen, en dan al zo'n prachtige prijs." Henk-Jaap Schouwenaar (ver noemd naar beide opa's): „Ik. was dit seizoen eigenlijk niet van plan veel landelijke wed strijden te rij denI k wist ook he lemaal niet dat er een Neder lands kampioenschap voor C- rijders in Staphorst werd verre den. Totdat ik de aankondiging in het skeelerbulletin tegen kwam. Dat was op 25 mei, en je moest voor 19 mei inschrijven. Ikheb snel een mailtje gestuurd, want ik had er eigenl ijk best wel zin in en wilde eens kijken hoe ik er voorstond. Gelukkig mocht ik toch nog meedoen. „Met Jaap van Tatenhove (de schaats- en skeelerveteraan uit Zeeuws-Vlaanderen) ben ik naar Staphorst gereden. Zonder verwachtingen. Toen het onder weg ook nog eens begon te rege nen en te waaien, zakte de moed helemaal in mijn schoenen. Maar na de start in Staphorst gmg het boven verwachting. Ik ben niet verder naar achteren geweest dan cle eerste vijf. Con stant zat ik bij de eersten, ik voelde me sterk en kon goed meekomen. Ik weet nog dat dat met aan de speaker voorbij ging. "telkens hoorde je hem weer over 'diesluwe Zeeuw'. Daar ging ik alleen nog maar harder van rij den." „Voordat we met een man of elf het laatste rondje van negen honderd meter ingingen, kwam ik op kop te zitten. En ik weet dat je in het laatste rondje niet vooraan moet gaan rijden. Dus hield ik wat in, zodat de anderen wel voorbij me moesten. Ik kon weer als derde aanpikken, en dat is een van de beste plaatsen Henk-Jaap Schouwenaar maakt een snelle doorbraak in het skeelerpeloton. waar je in de finale kan rijden. In dat laatste rondje werd er kei- en keihard gereden. Ik schoof op naar de tweede plaats en samen met Bart-Jan van Bar- neveld, die ooit B-rijder is ge weest sloegen we zelfs een klein gaatje. Kom op, riep ik, nu moe ten we rij den." „De bocht naar het laatste rech te eind was een scherpe. Van Barneveld had wat angst, denk ik, hij nam hem nogal ruim, ter wijl ik hem juist heel kort nam. Toen ik over mijn schouder keek, zag ik een concurrent de bossen invliegen. Ik zette vol aan en tergend langzaam haalde ik Bart-Jan van Barneveld in. Tergend langzaam. Maar twee meter voor de streep had ik hem en was ik zowaar Nederlands kampioen. De sluwe Zeeuw had een kunststukje geleverd, ha- ha." Valpartij „Wat het trouwens nog veel mooier maakt was dat ik de week erop, ondanks een valpar tij, won in Schijndel, de vierde wedstrijd van de Maple-compe- titie. Daarmee bewees ik me teen dat ik geen eendagsvlieg was." De successen van de voor bije weken zijn echter niet hele maal uit de lucht komen vallen. Het talent van Henk-Jaap Schouwenaar openbaarde zich al een poosje eerder. Op het ijs, en later ook op skates. „Als er ijs lag, schaatste ik wel eens aan de dijk hier. En dan won ik ook wel eens wat, maar echt veel stelde dat niet voor. Het waren maar onderlinge wedstrijdjes tussen de mensen uit het dorp." „Op een dag waren een paar meisjes van het dorp aan het skeeleren. Ik besloot eens met ze mee te rijdenop mijn skates. Zij foto Willem Mieras op vijf wieltjes, ik op vier. Nor maal zouden ze daardoor een heel stuk sneller moeten zijn, maar ik reed ze er gewoon af, niet te geloven." „Een vriend van mij, Niels Wis se, die haast alle skeelerwed strijden in Zeeland wint, had daar waarschijnlijk over horen vertellen. Hij had nieuwe skee lers gekocht en vroeg mij of ik het niet eens op zijn oude skee lers wilde proberen. Ik pakte ze aan en bond ze op een dag onder voor een ritje naar mijn school in Goes. Dat was zowel heen als terug 23 kilometer. Het ging lek ker, ik haalde zelfs een hoop fietsers in. Op de terugweg stayerde ik achter een racefiets en was ik binnen 33 minuten thuis in Krabbendijke." „Ik was overtuigd, ik heb ze een dag later van Niels Wisse over genomen. Die zaterdag vroeg hij of ik zin in een wedstrijdje had. Want eens moest het er toch van komen, zei hij. Ik ben meegere den naar Nijkerk, waar ik tus sen de C-rijders startte. Dat viel best tegen. Op den duur kwam ik alleen te zitten, waarna ik uit eindelijk ook werd gedubbeld. Ik moest voortijdig uit de wed strijd stappen. Toch was het me wel bevallen. Want het ging hard, en ik houd van hard. De week erop ging ik in Vinken- buurt bij Ommen van start. Daar i*eed ik tussen toppers als Ai-jan Smit (meex-voudig Neder- lands kampioen A-rijdei-s) en Erik Huizebosch. En ik haalde wel de finish, ik werd 39e." Daarna ging het alsmaar beter met de tweede uit een gezin met vier kindex-en. Henk-Jaap Schouwenaar won onder ande- i-e een juni oren wedstrijd in Krabbendijke. Dit jaar wil hij weer de beste zijn in zijn woon plaats, maar dan de beste van alle Zeeuwse rijders die volgen de week woensdag van start zul len gaan. „In het noorden van het land leeft het skeeleren veel meer dan in Zeeland en Bx-a- bant. Maar in Krabbendijke is de sfeer ook goed. Daar zit ie dereen tijdens de race buiten. Het zou geweldig zijn als ik kon winnen, maar ja. Niels Wisse rijdt ook mee hè. Hij is inmid dels een B-rijder en traint veel meer dan ik." „Ik doe eigenlijk te weinig. Al leen op maandag train ik met een vaste gi'oep Zeeuwen. Nu ik dit leerjaar niet meer naar school hoef, want ik heb mijn laatste tentamen net achter de rug, heb ik tijd om er nog een paar trainingsuurtjes extra aan vast te plakkenNu het zo voort varend gaat, is het ook een stuk gemakkelijker op te brengen. Ik ben niet zo'n planner, ik zie al tijd wel, maar als het ook de x*est van het seizoen goed blijft gaan, stap ik volgend jaar misschien over naar de B-rijders. Dat gaat weer net een tikkeltje hax-der. In het begin zal ik al blij zijn dat ik kan volgen." BERLIJN - De Duitse atleet Falk Balzer is naar vei-wachting twee jaar geschorst wegens dopegebruik. De hordenloper kreeg de straf van de Duitse atletiekbond. Balzer (26) was al voorlopig uitgesloten, nadat zowel de eerste test als de con tra-expertise nandx-olongebruik had aangetoond. De Duitser liet daai-op zelf nog een DNA-test verrichten, maar ook die had een voor hem vex-keerde uitkomst. Balzer won brons bij het WK indoor 19 9 9 en zilver bij het EKvanl998.Een gedeel te van de schorsing heeft Balzer al uitgezeten. SID BRATISLAVA - Ester Goossens is gisteren bij de Grand Prix- wedstrijden atletiek in Bratislava als tweede geëindigd op de 800 metei-. Ze moest met haar tijd van 2.03,40 alleen de Slo waakse Lucia Klocova (2.03,06) voor laten gaan. Marjolein de Jong wex-d met 57,57 vierde op de 400 meter horden. Ko gelstootster Lieja Koeman, afgelopen weekeinde nog winna res in Palo Alto, moest nu genoegen nemen met de zesde plaats. Koeman stootte de kogel 17,70 meter ver, ruim achter winnares Yanina Koroltsjik uit Wit-Rusland, die tot 20,10 meter kwam. ANP WILLEMSTAD - Wieger Wesselink heeft het eerste interna tionale damtoex-nooi van Cura?ao met grote overmacht op zijn naam geschx-even. De Eindhovenaar, die in het laatste NK niet vex-der kwam dan de tiende plaats, stond in Willemstad slechts twee keer remise toe. Dat gebeui'de tegen de nummers twee en drie. De Surinaamse kampioen Guno Burleson ein digde als tweede, voor Leonardo Moreno uit de Dominicaanse Republiek. Hij haalde evenals de Nederlanders Kees Thijssen en Hein Meijer twaalf pxxnten, maar had stei-kere tegenstan ders ontmoet dan de beide Nederlanders. ANP HOUSTON - Bokslegende George Foreman heeft een geste gedaan aan de slachtoffers van de ovex-stroming in de Amei-i- kaanse staat Texas. De voormalige wereldkampioen in het zwaargewicht heeft een bedrag van omgerekend 600.000 gul den ovex-gemaakt aan het Amex-ikaanse Rode Kruis. „Dit is voor de mensen die getroffen zijn. Veel is het niet, maar ik hoop dat ik hiermee een beetje kan helpen." SID MALAGA - Voorzitter Fernando Puche van Malaga heeft zijn functie een week voor het einde van de Spaanse competitie neergelegd. Hij trekt de consequentie uit een onderzoek van de Spaanse justitie naar zijn rol in een grootscheepse smokkel van sigax-etten. Belangrijke sponsors van de club dreigden wegens het onderzoek naar de voorzitter af te haken. ANP VOLENDAM - Het B1 jeugdvoetbalteam van Volendam hoeft niet te degraderen. De KNVB heeft dispensatie verleend. Het BI-elftal werd van alle Volendamse voetbalteams het ern stigst getroffen door de cafébrand bij de jaarwisseling. In to taal waren er veertig actieve voetballei-s bij betrokken. De dispensatie kwam tot stand op aandringen van staatssecreta ris Vliegenthax-t (Sport), die van mening was dat de vereniging niet mocht lijden onder de gevolgen van de ramp. De voetbal bond stond aanvankelijk niet zo welwillend tegenover het verzoek van Volendam. De KNVB wachtte voor het nemen van het besluit de afloop van de competities af. ANP doorEduard Hofman HULST - In een bijna drie uur durende partij plaatste Alain Hiel zich gisteren voor de kwartfinale van het Rabo Rey- naert-tennistoernooi in Hulst. Reekshoofd Patrick Vonck had net als Sjacko de Braai een drie setter nodig om zich te kwalifi ceren voor de kwartfinale. Alain Hiel begon als een diesel diebehooi-lijk koud stond in zijn partij tegen Mare Leenknecht. Leenknecht profiteerde opti maal: 6-1. De tweede set was enerverend en werd beslist via een tiebreak in het voordeel van Hiel. In de beslissende set kwam Hiel wel op voorsprong, maar Leenknecht vocht zich texng in de partij. Bij 5-5 en een service break trok Hiel na bijna drie uur departij definitief naar zich toe. Bij de C2-ers blijft Sjacko de Braai opvallend stei'k acteren. Wel had hij een driesetter nodig om zich Davy de Kesel van het lijf te houden: 7-6 5-7 6-4. Ook reekshoofd Patrick Vonk werd bet vuur na aan de schenen ge legd. Henk van de Voorde won verassend de eerste set met 6-1, maar in het verdere verloop van de strijd moest hij zijn meerdere erkennen in Vonck. Job Ingels plaatste zich voor de laatste vier door Björn Obrie de doorgang te versperren: 7-6 6-2. Veel strijd was er ook in de C2- dubbelpaitij tusserj de reeks- hoofden Lokken/Michielsen en Millenaar/Vlassenrood. Na een simpele winst in de eerste set kregen Lokken en Michielsen het (na verlies in de tweede set) in de beslissende set knap be nauwd. In het zicht van de ha ven (bij een stand van 5-5) ble ken ze niettemin over meer inhoud te beschikken. Animo-speler Maarten Rikken uit Terneuzen is in de jongste leeftijdscategorie van het ATO Zuid-chemie jeugdtoernooi goed op dreef. In zijn eerste par tij was Sem van de Gucht met 10-1 het slachtoffer. Ook Niels Dutree had geen antwoord op de snelle slagenwisseling van Rik ken: 12-3. Bij de twaalfjarigen was Stijn Eggermont een maat je te groot voor Job Princen. De teller stopte bij 14-1. De winnaar van het toernooi bij Tiola in IJzendijke, Joep Smits, opende sterk. Zowel Ruben Joos (6-3 6-0) als Wouter Sarneel (6-0 6-0) kon de Hulster speler niet stuiten. JuiTan Schut wandelde in twee sets over Wouter Maas: 6-0 6-1. Ivo Verstraeten kreeg het in de eerste set niet cadeau van Edwin Buijs, maar stelde daarna orde op zaken: 7-5 6-0. Peter Voorbrood trakteerde Marco van Trier op zijn tweede nederlaag in de poule. Plij wei'd daardoor kansloos voor een goede klassering. Bij de meisjes won Eva Sarneel afgetekend met 14-0 van Linsey Tazelaaiv doorLucien Roelandt KAPELLE - De zusjes Jessica en Chantal Nijpjes maken na een succesvolle ponycarrière vooralsnog ook bij de paarden de dienst uit. Tijdens de dres- suurwedstrijd van De Braajen- boek in Kapelle eiste Jessica met Justice in de eerste proef van de klasse L2 de hoofdprijs voor zich op en eindigde Clxan- Jal op de tweede plaats. En in de tweede proef eindigde de Mid delburgse tweeling gedeeld op de eerste plaats. tnde eerste proef x-eed Jessica de viervoeter Justice, die de zusjes voorlopig nog moeten delen, naar de uitstekende scox-e van t'4 punten. Het was maar één punt meer dan Chantal, inde tweede pi-oef bleef de teller voor Jessica en Chantal op 168 punten steken. Het tweetal toonde zich in deze proef een maat te groot voor de concur rentie. In de klasse Ml schreef Anneke Phernambucg beide proeven op haar naam. In de eex-ste proef reed de amazone uit Kwaden- damme de ruin Nico naar het goede totaal van 165. In de tweede proef liep de score voor Phernambucq en de atletisch bewegende Concorde zoon op tot 171 pxinten. Dat was goed voor de twee nog resterende winstpunten voor promotie naar de klasse M2. Carin van de Velde veroverde met Manto met een score van 163 punten de tweede plaats. De hoogste dags core in Kapelle was voor Pauli ne Mei jers met 175 punten. fotoEricTaal Vincent Ramondt probeert zich met het bridgeteam op Tenerife te plaatsen voor het WK. Bridger steunpilaar in nationale team op Tenerife doorSven Remijnsen ALPHEN AAN DEN RIJN - Nederland vaardigt twee teams van zes spelers elk af naar het EK bridge voor viertallen, dat vanaf zondag twee weken lang op Teneri fe wordt gehouden. Bij de mannen vormen Vincent Ramondt en de ervareix Anton Maas een inmiddels ingespeeld koppel. Voor de dertigjarige Ramondt, afkomstig uit Schoondijke en tegenwooi'dig woon achtig in Alphen aan den Rijn, is het Euro pees kampioenschap zijn tweede grote landentoeimooi na de Olympiade van vo rig jaar in Maastricht, waarin Nederland strandde in de achtste finales. De andere EK-paren zijn Erik Kirchhoff/Gert-Jan Paulissen en Jan Jansma/Louk Verhees. Het EK begint zondag en duuit tot en met zaterdag 30 juni. Aan het toernooi doen 36 landen mee. Elk viertal speelt twee of drie wedsti-ijden per dag. Nederland start te gen Slovenië en treft daarna Noorwegen en de overige 33 teams. Volgens Berry Westra, bridgemedeweiker van de PZC en tijdens het toernooi coach van de nationale ploeg, is plaatsing voor het WK het hoofddoel. Naar de wereldti telstrijd, die in oktober op Bali plaats vindt, woi'den de vijf beste teams van het Eux-opees kampioenschap uitgezonden. „Een medaille zou natuurlijk mooi mee genomen zijn, maar kwalificatie voor het WK is onze eerste prioriteit. Gx-ofweg hoox-t Nederland thuis tussen de derde en de achtste plaats. Italië, de wereldkampi oen, en Polen zijn voor mij de favorieten." Vertrouwen Westra heeft vertrouwen in het ingespeel de koppel Maas/Ramondt.Vincent Ram ondt en Anton Maas behoren tot de beste paren van Nederland. Als ze samen blij ven spelen, zullen ze nog jaren de hoek steen zijn van het nationale team. Vincent is de jongste speler van de ploeg. Hij staat bekend als een praktische speler, die in staat is het zijn tegenstandex-s lastig te maken zonder zich in theox-etisehe be schouwingen te verliezen. Hxj is bijzonder i-esultaatgericht. Een ander groot plus punt van Vincent is dat hij emotioneel evenwichtig is. Hij kan tegenslagen aan de tafel gemakkelijk verwerken. Hij is zeer geconcentreerd en laat zich niet snel afleiden." Zijn selectie voor de nationale ploeg was geen verrassing voor Vincent Ramondt. „Ik speel al vier jaar met Anton Maas en in die tijd hebben we ons opge werkt tot basisspelei-s. Van de groep die meedeed in Maastricht, zijn wij de enigen die nog samenspelen. Daarnaast hebben we een goed seizoen gedx-aaid, waaxrin we landskampioen zijn gewox-den. En er zit nog steeds voldoende ontwikkeling in ons spel." Ramondt verti-ekt vrijdag richting Tene rife, waar zaterdag de openingsceremonie wordt gehouden. De tussenliggende tijd doodt hij met rusten, veel rusten. „In de dagen voor een groot toernooi speel ik geen partijen meer. Ik kijk alleen mijnsys temen nog eens goed door. Ik heb nog nooit zo'n lang toernooi als het EK ge speeld, dus ik moet zo uitgerust mogelijk zijn. Maar ik zie er niet tegenop hoor Ik heb er juist heel veel zin in." In het vrou wentoex-nooi vormt de voorma lige Middelburgse Anneke Simons een paar met Jet Pasman. Bep Vriend/Marijke van der Pas en Femke Hoogweg/Wietske van Zwol zijn de andere koppels. Atletiek Bratislava. Grand Prix. Mannen. 200 m: 1. Loum (Sen) 20,80,2. Batangdon (Kam) 20,84, 3. Brinarsky (Slw) 21,25. 400 m: 1. Campbell (VSt) 45,89, 2. Blaha (Tsj) 46,52,3. Teply (Tsj) 47,28.400 mh: 1Mu- zik (Tsj) 49,33,2. Willemse (ZAf) 49,84,3. Loputsjovski (Slw) 50,26. 800 m: 1. Mar- wa (Ken) 1.47,14, 2. Dos Santos (Bra) 1.47,22,3. Kemboi (Ken) 1.48,08.5000 m: 1. Kiplimo (Ken) 13.39,29, 2. Talel (Ken) 13.39,74, 3. Griffin (GBr) 13.40,07. Hoog: 1. Janku (Tsj) 2,22, 2. Ton (Tsj) 2,22, 3. Chubsa (WRu) 2,16. Polshoog: 1. Jana- cek (Tsj) 5,50, 2. Ptacek (Tsj) 5,50, 3. Spacek (Tsj) 5,30. Ver: 1. Bercel (Slw) 7,32, 2. Domotor (Hon) 7,27, 3. Lobel (Oos)7,11. Kogel: 1 Haborak (Slw) 20,26, 2. Konopka (Slw) 19,97,3. Pankuch (Slw) 19.08. Vrouwen. 100 mh: 1. Skrobakova (Tsj) 13,88, 2. Bobkova (Slw) 14,26, 3. Longauerova (Slw) 14,36. 200 m: 1. An- driskova (Tsj) 24,46, 2. Pernicka (Tsj) 24,80, 3. Trnkova (Slw) 25,07. 400 m: 1. Kun (Hon) 53,29, 2. Dubovska (Slw) 55,68,3. Germann (Oos) 56,16 400 mh: 1 Sagaydak (Rus) 56,70, 2. Hrdlickova (Slw) 57,44, 3. Chuprina-Knoroz (Rus) 57,57, 4. De Jong (Ned) 57,75. 800 m: 1. Klocova (Slw) 2.03,06,2 Goossens (Ned) 2.03,40, 3. Fesenko (Rus) 2.03,53. Hoog: 1. Laznikova (Slw) 1,87 m, 2. Medgyeso- va (Slw) 1,85,3. Lalakova (Tsj) 1,82. Pols- hoog: 1Badurova (Tsj)4,05,2. Mladkova (Tsj) 3,90, 3. Palasova (Tsj) 3,90. Hink- stap: 1. Lebedeva (Rus) 14,82, 2. Oley- nikova (Rus) 14,17, 3. Rogova (Rus) 14.09. Kogel: 1Koroltsjik (WRu) 20,10,2. Kumbernuss (Dui) 19,02, 3. Korzanenko (Rus) 18,82,6. Koeman 17,70. Autosport Sint Kruis. Kreekerit, autopuzzelrit. Wedstrijdklasse: 1. J. Brugman (Zwijn- drecht) 90 strafpunten, 2. J. Kolijn (Oost burg) 90,3. L. van Schaick (Oostburg) 90, 4. N. de Kok (Heinkenszand) 120,5, C. Til- roe (Kortgene). Toerklasse: 1J, Roosink (Schoondijke) 60, 2. J. de Feijter (Schoondijke) 90,3. M. Abbeel (B) 120,4. E. de Groot (Breskens) 150. Sportprijsvragen Lucky Day: 9-10-17-20-21 -22-27-28- 36-37-38-52-53-58-59-61-62-69-71- 79. (onder voorbehoud) Tennis Tanasugarn (Tha) - Woodroffe (GBr) 6-4 3-0 opgave Woodroffe. Hulst. Rabo-Reynaerttoernooi. Mannen enkel C1: Alain Hiel-Marc Leenknecht 1-6 7-6 7-5. C2: Patrick Vonk-Henk van de Voorde 1-6 6-4 6-3, Maikel van Jole- -Jordy de Schepper 7-5 7-5, Job Ing- hels-Bjórn Obrie 7-6 6-2, Sjacko de Braal-Davy de Kesel 7-6 5-7 6-4 D1: Henk Monsieurs-Ad Campfens 6-1 6-2. D2: Gert Jan de Smet-Yves Aerts 6-1 6-2. D40+: Etienne Antheunis-Ronald de la Ruelle 6-7 6-3 6-3. Dubbel Cl: Lam- mens/Missiaen-De Kort/Van Loo 6-4 6-2. C2: Claassens/Smet-De Bakker/De Klerk 6-2 7-6, Lokken/Michielsen-Mille- naar/Vlassenrood 6-2 6-7 7-5, De Letter- /Pinket-Huygens/De Roeck 6-0 6-1. D1: De Maagt /De Visser-Steyaert/Warrens 6-0 6-2, Post/Pijpelink-Van Bremen/Vermeulen 6-3 6-4, Van Groe- nestyn/Ringoot-Campfens/Mulder 6-1 6-1. D40+: Ingels/De la Ruelle-Jeangout/De Schepper 6-4 6-0. D40+: Burm/Morcus-Jongeneelen/Kra- mer 1-6 6-0 6-3. Vrouwen dubbel D2: Campfens/Van Zwol-Dieleman/Van de Klooster 6-2 6-4. D2: De Bakker/Van Bel len-De Braai/Van der Vliet 6-1 7-6. Ge mengd dubbel Cl: Van Goethem/De Rechter-Adriaansens/Van Tatenhoven 6-2 6-1. C2: Kips/Van Regenmortel-Van Espen/Vercruysse 6-4 6-2, Van Goe- them/Van Goethem-Kint/Van Doeselaar 6-1, 7-5, Vermunt/Morcus-Pauwels/ Mulder 6-1 6-2. Dl: Van de Voorde/Es- huis-Lammens/Bracke 6-7 6-3 6-1, Vol leman/De Roeck-Rademakers/De Lan gen 6-43-66-3. Sas van Gent. ATO Zuid-Chemïe jeugd toernooi. Jongens t/m 10 jaar: Bas Hub- regsen-Marlon de Maagt 9-6, Maarten Rikken-Niels Dutree 12-3, Maarten Rikk en—Sem van de Gucht 10-1. T/m 12 jaar: Stijn Eggermont-Job Princen 14-1T/m 14 jaar: Jurran Schut-Wouter Maas 6-0 6-1, Ivo Verstraeten-Edwin Buijs 7-5 6-0, Pieter Voorbrood-Marco van Trier 6-0 6-0, Joep Smits-Ruben Joos 6-3 6-0, Joep Smits-Wouter Sarneel 6-0 6-0 Meisjes t/m 10jaar: LinseyTazelaar- -Eva Sarneel 14-0, Jeske Boeding-Julie de Dobbelaere 10-2. Volleybal Montreux. Vrouwen, internationaal toernooi. Eerste groepswedstrijd: Ne derland - China 1 -3 19-25 25-23 24-26 26- 28). Wielrennen Halle. Mannen, 2,5 miljoen gulden. Eer ste ronde: Rafter (Aus/2) - Vacek (Tsj) 6-3 6-4, Grosjean (Fra/3) - Wayne Black (Zim) 5-7 6-3 6-1, Kiefer (Dui) - Clement (Fra/4) 6-3 6-4, Escudé (Fra) - Nestor (Can) 6-1 6-2 Schuttler (Dui) - Lapentti (Ecu) 6-46-4, Pa vel (Roe) - Ulihrach (Tsj) 6-1 6-3, Santoro (Fra) - Popp (Dui) 6-2 6-3, Burgsmüller (Dui) - Saulnier (Fra) 7-6 6-2. Londen. Mannen, 2 miljoen gulden. Eer ste ronde: Elseener (Bel) - Kempes (Ned) 7-5 6-3, Pioline (Fra/13) - Bastl (Zwi) 6-3 7- 6, Olivier Rochus (Bel) - Stoliarov (Rus) 6- 2 7-5, Kucera (Slw) - Okun (Isr) 7-6 7-6, Malisse (Bel) - Dent (VSt) 7-6 6-1, Caratti (Ita) - Ivanisevic (Kro) 6-3 6-4, Srichaphan (Tha) - Erlich (Isr) 7-6 6-2, Woodbridge (Aus) - Vinck (Dui) 6-2 4-6 6-3, Gimelstob (VSt) - Mamiit (VSt) 6-1 7-6, Sargsian (Arm)-Carlsen (Den) 2-66-37-5, Sa (Bra) - Vinciguerra (Zwe) 6-4 6-3, Youzhny (Rus) - Roddick (VSt/117-6 6-3. Tweede ronde: Wessels (Ned) - Gustafsson (Zwe/14)' 7-5 6-4, Safin (Rus/1) - Knippschild (Dui) 4-6 7-6 6-2, Rusedski (GBr/12) - Delgado (GBr) 6-3 6-4. Birmingham. Vrouwen, 450.000 gulden. Eerste ronde: Serra-Zanetti (Ita) - Boo- gert (Ned) 6-4 6-4, Plischke (Oos) - Collin (GBr) 7-5 6-4, Tu (VSt) - Drake (Can) 7-5 2- 6 6-3, Stevenson (VSt) - Krasnoetskaja (Rus) 6-4 7-5, Fujiwara (Jap) - Yoshida (Jap) 6-3 2-6 6-1Danilidou (Gri) - Asagoe (Jap) 6-3 2-6 6-1, Sidot (Fra/15) - Obata (Jap) 6-3 6-4, Webb (Can) - Vento (Ven) 6- 3 7-5, Woodroffe (GBr) - Bacheva (Bul) 6- 2 5-7 7-6, Meilen Tu (VSt) - Drake (Can) 7-5 2-6 6-3. Tweede ronde: Tauzïat (Fra/1) - Cervanova (Slw) 6-4 6-1, Raymond (VSt/4) - Grande (Ita) 6-3 6-3, Razzano (Fra) - Sugiyama (Jap/8) 6-3 2-6 6-1, Dauphiné Libéré, tweede etappe, Bron - Firminy: 1. Roux (Fra) 170 km in 4.14.48, 2. Merckx (Bel), 3. Magnusson (Zwe) 1.43,4. McGee (Aus), 5. De Waele (Bel), 6. Baguet (Bel), 7. Kivilev (Kaz), 8. Capelle (Fra), 9. Etxebarria (Spa), 10. Moncoutié (Fra). Klassement: 1. Roux 10.16.25, 2. Merckx (Bel) 0.07, 3. Magnusson 1.31,4. Rous (Fra) 1.35,5. McGee 1.36. Ronde van Oostenrijk, tweede etappe, Dornbirn - Lermoos: 1. Wegmann (Dui) 197 km in4.53,05,2. Bertolini (Ita), 3. Mer- var (Slv), 4. Dierckxens (Bel) 0.28, 5. Scherzer (Oos) 0.28. Klassement: 1. Rie- benbauer (Oos) 8.19.59, 2. Eisel (Oos) 0.12,3. Mühlbacher (Oos) 0.18,4. Buxho- fer (Oos) 0.19, 5. Evans (Aus) 0.22. —woensdag Tennis Rabo Reynaerttoernooi. Locatie: TV Hul ster Ambacht, Tabakstraat, Hulst. Aan vang: 17.30 uur. ATO Zuid-chemie jeugdtoernooi. Loca tie TC Drive, Sportkade, Sas van Gent. Aanvang: 16.30 uur. Voetbal Betaald voetbal. Nacompetitie. Poule A: Fortuna S. - Volendam, Telstar - FC Zwolle. Poule B: Sparta - Cambuur L„ Excelsior - GA Eagles.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 51