Schouwenaar wil alsmaar harder Kampioen speelt simultaan Ramondt uitgerust naar EK Tweeling schittert in dressuurproef Atleet Balzer twee jaar geschorst Goossens tweede op 800 meter Revanche dammer Wesselink Foreman helpt slachtoffers Voorzitter Malaga stapt op Dispensatie Volendam BI Skeelertalent uit Krabbendijke in twee jaar beste C-rijder Kartteam van Global Car nadert leider uitslagen Titelfavorieten sneuvelen in koppeltoernooi Schumacher wil Formule 1 niet achter decoder agenda s21 woensdag 13 juni 2001 BERLIJN - De Duitse atleet Falk Balzer is naar verwachting twee jaar geschorst wegens dopegebruik. De hordenloper kreeg de straf van de Duitse atletiekbond. Balzer (26) was al voorlopig uitgesloten, nadat zowel de eerste test als de con tra-expertise nandrolongebruik had aangetoond. De Duitser liet daarop zelf nog een DNA-test verrichten, maar ook die had een voor hem verkeerde uitkomst. Balzer won brons bij het WK indoor 1999 en zilver bij het EK van 1998Een gedeel te van de schorsing heeft Balzer al uitgezeten. SID BRATISLAVA - Ester Goossens is gisteren bij de Grand Prix- wedstrijden atletiek in Bratislava als tweede geëindigd op de 800 meter. Ze moest met haar tijd van 2.03,40 alleen de Slo waakse Lucia Klocova (2.03,06) voor laten gaan. Marjolein de Jong werd met 57,57 vierde op de 400 meter horden. Ko gelstootster Lieja Koeman, afgelopen weekeinde nog winna res in Palo Alto, moest nu genoegen nemen met de zesde plaats. Koeman stootte de kogel 17,70 meter ver, ruim achter winnares Yanina Koroltsjik uit Wit-Rusland, die tot 20,10 meter kwam. ANP WILLEMSTAD - Wieger Wesselink heeft het eerste interna tionale damtoernooi van Cura?ao met grote overmacht op zijn naam geschreven. DeEindhovenaar, die in het laatste NK niet verder kwam dan de tiende plaats, stond in Willemstad slechts twee keer remise toe. Dat gebeurde tegen de nummers twee en drie. De Surinaamse kampioen Guno Burleson ein digde als tweede, voor Leonardo Moreno uit de Dominicaanse Republiek. Hij haalde evenals de Nederlanders Kees Thijssen en Hein Meijer twaalf punten, maar had sterkere tegenstan ders ontmoet dan de beide Nederlanders. ANP HOUSTON - Bokslegende George Foreman heeft een geste gedaan aan de slachtoffers van de overstroming in de Ameri kaanse staat Texas. De voormalige wereldkampioen in het zwaargewicht heeft een bedrag van omgerekend 600.000 gul den overgemaakt aan het Amerikaanse Rode Kruis. „Dit is voor cle mensen die getroffen zijn. Veel is het niet, maar ik hoop dat ik hiermee een beetje kan helpen." SID MALAGA - Voorzitter Fernando Puche van Malaga heeft zijn functie een week voor het einde van de Spaanse competitie neergelegd Hij trekt de consequentie uit een onderzoek van de Spaanse justitie naar zijn rol in een grootscheepse smokkel van sigaretten. Belangrijke sponsors van de club dreigden wegens het onderzoek naar de voorzitter af te haken. ANP VOLEND AM - Het B1 j eugdvoetbalteam van Volendam hoeft niet te degraderen. De KNVB heeft dispensatie verleend. Het Bl-elftal werd van alle Volendamse voetbalteams het ern stigst getroffen door de cafébrand bij de jaarwisseling. In to taal waren er veertig actieve voetballers bij betrokken. De dispensatie kwam tot stand op aandringen van staatssecreta ris Vliegenthart (Sport), die van mening was dat de vereniging niet mocht lijden onder de gevolgen van de ramp. De voetbal bond stond aanvankelijk niet zo welwillend tegenover het verzoek van Volendam. De KNVB wachtte voor het nemen van het besluit de afloop van de competities af. ANP flnor Björn Goorden KRABBENDIJKE - In twee jaar njd uit het niets naar een natio nale titel. Henk-Jaap Schouwe naar sprintte anderhalve week «eleden in Staphorst naar de nationale skeelertitel voor C- rijders. En dat terwijl de zeven- lienjarige sporter uit Krabben dijke tot twee jaar terug nog nooit op skeelers had gestaan. Hij moet dus wel een natuurta lent zijn. „Het is vrij snel ge gaan, ja", moet de eerstejaars student aan het ROC in Vlissin- gen bekennen. „Dit is pas mijn tweede seizoen, en dan al zo'n prachtige prijs." Henk-Jaap Schouwenaar (ver noemd naar beide opa's): „Ik was dit seizoen eigenlijk niet van plan veel landelijke wed strijden te rij den. Ik wist ook he lemaal niet dat er een Neder lands kampioenschap voor C- rijders m Staphorst werd verre den. Totdat ik de aankondiging in het skeelerbulletin tegen kwam. Dat was op 25 mei, en je moest voor 19 mei inschrijven. Ikheb snel een mailt je gestuurd, wantik had er eigenlij k best wel zin men wilde eens kijken hoe ik er voorstond. Gelukkig mocht ik toch nog meedoen Met Jaap van Tatenhove (de :-chaats- en skeelerveteraan uit Zeeuws-Vlaanderen) ben ik naar Staphorst gereden. Zonder verwachtingenToen het onder weg ook nog eens begon te rege nenen te waaien, zakte de moed helemaal in mijn schoenen. Maar na de start in Staphorst ging het boven verwachting. Ik hen niet verder naar achteren geweest dan de eerste vijf. Con stant zat ik bij de eersten, ik voelde me sterk en kon goed meekomen. Ik weet nog dat dat metaan de speaker voorbij ging. lelkens hoorde j e hem weer over 'diesluwe Zeeuw'. Daar ging ik alleen nog maar harder van rij den." „Voordat we met een man of elf het laatste rondje van negen honderd meter ingingen, kwam ik op kop te zitten. En ik weet datje in het laatste rondje niet vooraan moet gaan rijden. Dus Md ik wat in, zodat de anderen wel voorbij me moesten. Ik kon weer als derde aanpikken, en dat is een van de beste plaatsen ker, ik haalde zelfs een hoop fietsers in. Op de terugweg stayerde ik achter een racefiets en was ik binnen 33 minuten thuis in Krabbendijke." „Ik was overtuigd, ik heb ze een dag later van Niels Wisse over genomen. Die zaterdag vroeg hij of ik zin in een wedstrijdje had. Want eens moest het er toch van komen, zei hij. Ik ben meegere den naar Nijkerk, waar ik tus sen de C-rijders startte. Dat viel best tegen. Op den duur kwam ik alleen te zitten, waarna ik uit eindelijk ook werd gedubbeld. Ik moest voortijdig uit de wed strijd stappen. Toch was het me wel bevallen. Want het ging hard, en ik houd van hard. De week erop ging ik in Vinken- buurt bij Ommen van start. Daar reed ik tussen toppers als Arjan Smit (meervoudig Neder lands kampioen A-rijders) en Erik Huizebosch. En ik haalde wel de finish, ik werd 39e." Daarna ging het alsmaar beter met de tweede uit een gezin met vier kinderen. Henk-Jaap Schouwenaar won onder ande re een juniorenwedstrijd in Krabbendijke. Dit jaar wil hij weer de beste zijn in zijn woon plaats, maar dan de beste van alle Zeeuwse rijders die volgen de week woensdag van start zul len gaan. „In het noorden van het land leeft het skeeleren veel meer dan in Zeeland en Bra bant. Maar in Krabbendijke is de sfeer ook goed. Daar zit ie dereen tijdens de race buiten. Het zou geweldig zijn als ik kon winnen, maar ja, Niels Wisse rijdt ook mee hè. Hij is inmid dels een B-rijder en traint veel meer dan ik." „Ik doe eigenlijk te weinig. Al leen op maandag train ik met een vaste groep Zeeuwen. Nu ik dit leerjaar niet meer naar school hoef, want ik heb mijn laatste tentamen net achter de rug, heb ik tijd om er nog een paar trainingsuurtjes extra aan vast te plakkenNu het zo voort varend gaat, is het ook een stuk gemakkelijker op te brengen. Ik ben niet zo'n planner, ik zie al tijd wel, maar als het ook de rest van het seizoen goed blijft gaan, stap ik volgend jaar misschien over naar de B-rijders. Dat gaat weer net een tikkeltje harder. In het begin zal ik al blij zijn dat ik kan volgen." waar je in de finale kan rijden. In dat laatste rondje werd ei kei- en keihard gereden. Ik schoof op naar de tweede plaats en samen met Bart-Jan van Bar- neveld, die ooit B-rijder is ge weest sloegen we zelfs een klein gaatje. Kom'op, riep ik, nu moe ten we rijden." „De bocht naar het laatste rech te eind was een scherpe. Van Barneveld had wat angst, denk ik, hij nam hem nogal ruim, ter wijl ik hem juist heel kort nam. Toen ik over mijn schouder keek, zag ik een concurrent de bossen invliegen. Ik zette vol aan en tergend langzaam haalde ik Bart-Jan van Barneveld in. Tergend langzaam. Maar twee meter voor de streep had ik hem en was ik zowaar Nederlands kampioen. De sluwe Zeeuw had een kunststukje geleverd, ha- ha." Valpartij „Wat het trouwens nog veel mooier maakt was dat ik de week erop, ondanks een valpar tij, won in Schijndel, de vierde wedstrijd van de Maple-compe- titie. Daarmee bewees ik me teen dat ik geen eendagsvlieg was." De successen van de voor bije weken zijn echter niet hele maal uit de lucht komen vallen. Het talent van Henk-Jaap Schouwenaar openbaarde zich al een poosje eerder. Op het ijs, en later ook op skates. „Als er ijs lag, schaatste ik wel eens aan de dijk hier. En dan won ik ook wel eens wat, maar echt veel stelde dat niet voor. Het waren maar onderlinge wedstrijdjes tussen de mensen uit het dorp." „Op een dag waren een paar meisjes van het dorp aan het skeeleren. Ik besloot eens met ze mee te rijden, op mijn skates. Zij op vijf wieltjes, ik op vier. Nor maal zouden ze daardoor een heel stuk sneller moeten zijn, maar ik reed ze er gewoon af, niet te geloven." „Een vriend van mij, Niels Wis se, die haast alle skeelerwed strijden in Zeeland wint, had daar waarschijnlijk over horen vertellen. Hij had nieuwe skee lers gekocht en vroeg mij of ik het niet eens op zijn oude skee lers wilde proberen. Ik pakte ze aan en bond ze op een dag onder voor een ritje naar mijn school in Goes. Dat was zowel heen als terug 23 kilometer. Het ging lek foto Willem Mieras Henk-Jaap Schouwenaar maakt een snelle doorbraak in het skeelerpeloton. doorLucien Roelandt KAPELLE - De zusjes Jessica en Chantal Nijpjes maken na een succesvolle pony carrière vooralsnog ook bij de paarden de dienst uit. Tijdens de dres- suunvedstrijd van De Braajen- hoek in Kapelle eiste Jessica met Justice in de eerste proef van de klasse L2 de hoofdprijs voor zich op en eindigde Chan- lal op de tweede plaats. En in de tweede proef eindigde de Mid delburgse tweeling gedeeld op de eerste plaats. Inde eerste proef reed Jessica de viervoeter Justice, die de zusjes voorlopig nog moeten delen, naar de uitstekende score van 174 punten. Het was maar één punt meer dan Chantal. In de tweede proef bleef de teller- voor Jessica en Chantal op 168 punten steken. Het tweetal toonde zich in deze proef een maat te groot voor de concur rentie. In de klasse Ml schreef Anneke Phernambucg beide proeven op haar naam. In de eerste proef reed de amazone uit Kwaden- damme de ruin Nico naar het goede totaal van 165. In de tweede proef liep de score voor Phernambucq en de atletisch bewegende Concorde zoon op tot 171 punten. Dat was goed voor de twee nog resterende MIDDELBURG - Het kartteam yan Global Car uit Middelburg >s door een zege op de negen- tiende competitiedag de leider 'n het klassement van de be- umjfscompetitie tot op dertien Punten genaderd. Do wedstrijd werd beheerst d°or Global Car, dat 180 ronden 'ang aan de leiding ging. Eetca- reHet Vervolg, dat leider is in de competitie, werd tweede. Voor do finale van de competitie w°rdt een spannend duel ver wacht tussen Eetcafé Het Ver wig en Global Car. De snelste ^oe van de dag werd gereden door Ramon Kuipers van Vacir- oaRacing in 38.62 seconden. t(e stand na negentien races: 1. «■etcafé Het Vervolg (134 punten jp Global Car 121, 3 Van Gilst Kevers 68,4. Van Staveren 62,5 Gooi FM 38, 6. Hoondert Racing dtU. Hans Verkerk 24. Atletiek winstpunten voor promotie naar de klasse M2. Carin van de Velde veroverde met Manto met een score van 163 punten de tweede plaats. De hoogste dags core in Kapelle was voor Pauli ne Meijers met 175 punten. KWADENDAMME - De titel verdedigers Pieter van der Parel en Leanjo de Koster uit Yerseke zijn uitgeschakeld in het drie banden koppeltoernooi in Kvva- dendamme. Na een nederlaag in de eerste ronde konden beiden zich nog herstellen via de verliezersron de, maar daarin toonden ach tereenvolgens Camille Weering (Goes) en Joop van den Ouden hoven (Wissenkerke) zich te sterk. Wim de Kok en Wim de Punder uit Lewedorp haalden ternauwernood de tweede ron de als beste verliezer. De koppels Scheffers/Scheffers, Blom/de Waard en Branden burg/de Leeuw zijn nu de be langrijkste kandidaten voor de titel. Nog 24 koppels zijn in de strijd. Vandaag wordt het toer nooi vervolgd met de tweede ronde. HAMBURG - De Formule 1 moet niet achter de decoder ver dwijnen. De drievoudig wereld kampioen Michael Schumacher pleit daarvoor in een interview met het Duitse blad Capital. „We moeten het publiek blijven aanspreken. De Formule 1 moet niet toegankelijk worden voor een beperkte groep." De vrees bestaat dat de Duitse mediamagnaat Leo Kirch wil gaan laten betalen voor de wed strijden. Hij heeft de wereldwij de uitzendrechten m zijn bezit. Toch verwacht Schumacher niet dat er veel zal veranderen. „De vraag is wat de heer Kirch zich van de sport voorstelt en wat hij ervan maken wil. De Formule 1 heeft zich in de jaren ontwikkeld tot een prachtige sport. Ik verwacht niet dat hij dat kapot wil maken." DPA van onze sportredactie ZIERIKZEE - De schaakcom petitie in Zierikzee wordt tradi tioneel afgesloten met een simultaan tegen de clubkampi oen. Martin Krijger, de kampi oen, nam het op tegen twintig clubgenoten. De met wit spelen de Krijger maakte een urenlan ge rondgang langs de borden. Na twee uur spelen waren er nog maar vijf partijen afgelopen. De stukken verdwenen langzaam van de borden, hier en daar was een pionnetje of een stukruil, de stellingen werden steeds com plexer. Krijger speelde aanval lend en vergat de verdediging wel eens, wat hem enkele ver- liespartijen opleverde. Naarmate de rondjes korter werden, werd ook de bedenktijd voor de tegenstanders korter. Na drie uur spelen waren er nog drie partijen aan de gang: tegen Tibor Gras, Jan Bom en Teun Brouwer. Gras accepteerde het tweede remiseaanbod van Krij ger. Brouwer wilde van geen remise weten en Bom stond heel sterk met een flinke aanval op de ach terlijn. Krijger slalomde met zijn dame uit de verdediging rechtstreeks ten aanval, voor Martin Krijger tuurt naar een van de borden tijdens de simultaan in Zierikzee. foto Pieter Honhoff Bom het sein om met remise ge noegen te nemen. Alleen Brou wer was nog over. Hij ruilde zijn toren voor de loper van Krijger en had toen vijf pionnen tegen vier. Teun Brouwer wikkelde het eindspel nauwkeurig af en maakte geen foutjes. De pion nen van Krijger moesten het veld ruimen en Brouwer behaal de een verdiende overwinning. Van de twintig gespeelde partij en verloor Krijger er negen, acht partijen eindigden in remise en drie partijen werden door Krij ger gewonnen. Maandag 18 juni start de zomer- Bridger steunpilaar in nationale team op Tenerife door Sven Remijnsen ALPHEN AAN DEN RIJN - Nederland vaardigt twee teams van zes spelers elk af naar het EK bridge voor viertallen, dat vanaf zondag twee weken lang op Teneri fe wordt gehouden. Bij de mannen vormen Vincent Ramondt en de ervaren Anton Maas een inmiddels ingespeeld koppel. Voor de dertigjarige Ramondt, afkomstig uit Schoondijke en tegenwoordig woon achtig in Alp hen aan den Rijn, is het Euro pees kampioenschap zijn tweede grote landentoernooi na de Olympiade van vo rig jaar in Maastricht, waarin Nederland strandde in de achtste finales. De andere EK-paren zijn Erik Kirchhoff/Gert-Jan Paulissen en Jan Jansma/Louk Verhees. Het EK begint zondag en duurt tot en met zaterdag 30 juni. Aan het toernooi doen 36 landen mee. Elk viertal speelt twee of drie wedstrijden per dag. Nederland start te gen Slovenië en treft daarna Noorwegen en de overige 33 teams. Volgens Berry Westra, bridgemedewerker van de PZC en tijdens het toernooi coach van de nationale ploeg, is plaatsing voor het WK het hoofddoel. Naar de wereldti telstrijd, die in oktober op Bali plaats vindt, worden de vijf beste teams van het Europees kampioenschap uitgezonden. „Een medaille zou natuurlijk mooi mee genomen zijn, maar kwalificatie voor het WK is onze eerste prioriteit. Grofweg hoort Nederland thuis tussen de derde en de achtste plaats. Italië, de wereldkampi oen, en Polen zijn voor mij de favorieten." Vertrouwen Westra heeft vertrouwen in het ingespeel de koppel Maas/Ramondt. „Vincent Ram ondt en Anton Maas behoren tot de beste paren van Nederland. Als ze samen blij ven spelen, zullen ze nog jaren de hoek steen zijn van het nationale team. Vincent is de jongste speler van de ploeg. Hij staat bekend als een praktische speler, die in staat is het zijn tegenstanders lastig te maken zonder zich in theoretische be schouwingen te verliezen. Hij is bijzonder resultaatgericht. Een ander groot plus punt van Vincent is dat hij emotioneel evenwichtig is. Hij kan tegenslagen aan de tafel gemakkelijk verwerken. Hij is zeer geconcentreerd en laat zich niet snel afleiden." Zijn selectie voor de nationale ploeg was geen verrassing voor Vincent Ramondt. „Ik speel al vier jaar met Antön Maas en in die tijd hebben we ons opge werkt tot basisspelers. Van de groep die meedeed in Maastricht, zijn wij de enigen die nog samenspelen. Daarnaast hebben we een goed seizoen gedraaid, waarin we landskampioen zijn geworden. En er zit nog steeds voldoende ontwikkeling in ons spel." Ramondt vertrekt vrijdag richting Tene rife, waar zaterdag de openingsceremonie wordt gehouden. De tussenliggende tijd doodt hij met rusten, veel rusten. „In de dagen voor een groot toernooi speel ik geen partijen meer. Ik kij k alleen mijn sys temen nog eens goed door. Ik heb nog nooit zo'n lang toernooi als het EK ge speeld, dus ik moet zo uitgerust mogelijk zijn. Maar ik zie er niet tegenop hoor. Ik heb er juist heel veel zin in." In het vrouwentoernooi vormt de voorma lige Middelburgse Anneke Simons een paar met Jet Pasman. Bep Vriend/Marijke van der Pas en Femke Hoogweg/Wietske van Zwol zijn de andere koppels. Bratislava. Grand Prix. Mannen. 200 m: 1Loum (Sen) 20.80,2. Batangdon (Kam) 20,84, 3. Brinarsky (Slw) 21,25. 400 m: 1 Campbell (VSt) 45,89, 2. Blaha (Tsj) 46,52,3. Teply (Tsj) 47,28.400 mh: 1. Mu- zik (Tsj) 49,33,2. Willemse (ZAf) 49,84,3. Loputsjovski (Slw) 50,26. 800 m: 1. Mar- wa (Ken) 1.47,14, 2. Dos Santos (Bra) 1.47,22,3. Kemboi (Ken) 1.48,08.5000 m: 1. Kiplimo (Ken) 13.39,29, 2. Talel (Ken) 13.39,74,3. Griffin (GBr) 13.40,07. Hoog: 1. Janku (Tsj) 2,22, 2. Ton (Tsj) 2,22, 3. Chubsa (WRu) 2,16. Poishoog: 1 Jana- cek (Tsj) 5,50, 2. Ptacek (Tsj) 5,50, 3. Spacek (Tsj) 5,30. Ver: 1. Bercel (Slw) 7,32, 2. Domotor (Hon) 7,27, 3. Lobel (Oos) 7,11Kogel: 1Haborak (Slw) 20,26, 2. Konopka (Slwl 19,97,3. Pankuch (Slw) 19,08. Vrouwen. 100 mh: 1. Skrobakova (Tsj) 13,88, 2. Bobkova (Slw) 14,26, 3. Longauerova (Slw) 14,36. 200 m: 1. An- driskova (Tsj) 24,46, 2. Pernicka (Tsj) 24,80, 3. Trnkova (Slw) 25,07 400 m: 1. Kun (Hon) 53,29, 2. Dubovska (Slw) 55,68,3. Germann (Oos) 56,16.400 mh: 1 Sagaydak (Rus) 56,70,2. Hrdlickova (Slw 57,44, 3. Chuprina-Knoroz (Rus) 57,57. 4. De Jong (Ned) 57,75.800 m: 1Klocova (Slw) 2.03,06,2. Goossens (Ned) 2.03,40, 3. Fesenko (Rus) 2.03,53. Hoog: 1. Laz- nikova (Slw) 1,87 m, 2. Medgyesova (Slw 1,85,3. Lalakova (Tsj) 1,82. Poishoog: 1. Badurova (Tsj) 4,05, 2. Mladkova (Tsj) 3,90, 3. Palasova (Tsj) 3,90. Hinkstap: 1. Lebedeva (Rus) 14,82, 2. Oleynikova (Rus) 14,17, 3. Rogova (Rus) 14,09. Ko gel: 1Koroltsjik (WRu) 20,10,2. Kumber- nuss (Dui) 19,02, 3. Korzanenko (Rus) 18,82, 6. Koeman 17,70. competitie van schaakclub Zie rikzee. Ook niet-leden mogen eraan meedoen. Tot en met 27 augustus wordt elke maandag avond een competitie gespeeld, drie partijen van elk een halfuur- per persoon per partij. De schaakavonden beginnen om 20.00 uur. Paardensport Kapelle. Dressuur RV De Braanjenhoek. Paarden. Klasse M2: 1. Annet Verstrate/Londen (Weelr.) 154, 2. (gelijk) Eva Bottenheft/J&W Bouwpartners Givi- vere (Rodeor.) en Franny Doppenberg- /Montana (Scheldestad) 153. Klasse M1: 1. Anneke Phernambucq/Nico (Weelr.) 165, 2. Eva Bottenheft/J&W Bouwpart ners Mandisch 164, 3, Carin van de Velde/Manto (Gouwe Reyers) 162 Klas se L2:1. Jessica Nijpjes/Justice (Sé-Ros) 174, 2. Chantal Nijpjes/Justice (Sé-Ros) 173, 3. Martje Polderman/Madam (Weelr.) 166. Klasse L1: 1. Dolly Walt- mans/Edwin (Allround) 172,2. Diane van den Hummel/Never Know (Gouwe Rey ers) 171, 3. Marga van Sabben/Katapult (Z-Bev.) 164. Klasse B: 1. Pauline Meijers- /Patrique (Sé-Ros) 175,2. Jacqueline van Wezel/Janus (Pr. Karei) 166, 3. Nanny Dorpmans/Keivin (Wouwse Plantage) 165. Pony's. Klasse M1/M2: 1. Amber van de Parel/Heidi (Z-Bev.) 168. Klasse LI: 1. Cinthia Dils/ldylle (St Martinus) 158. Klasse B: 1. Lindy Priester/Eros (Weelr.) 156. Tweede proef. Paarden. Klasse M2:1In- ger van Boven/Figora (Weelr.) 161, 2. Marjolein Akkermans/Misty (Een- drachtr.) en Ariétte Bertram/Kas (St. Mar tinus) 154 Klasse M1: 1. Anneke Pher nambucq/Nico 171, 2. Carin van de Velde/Manto 163,3. Eva Bottenheft/J&W Bouwpartners Mandish 160. Klasse L2:1. (gelijk) Jessica Nijpjes/Justice en Chan tal Nijpjes/Justice 168. Klasse LI: 1. Jan- tine Lazero's/Oranco (St Joris) 171, 2. Diane van den Hummel/Never Know 170, 3. Petra Asselberg/Rebel (Z-Bev.) 169. Klasse B: 1 Nanny Dorpmans/Kel- vïn 167,2. Brenda Rave/Gentle Jolly (All round) 164, 3. Pauline Meijers/Patrique 163. Pony's. Klasse M1/M2: 1 Patricia Verdonk/LibertySurayah (Paardebloem) 171. Klasse L1:1. Minke Brand/Braanjen- hoek's Meraldo (Braanjenhoek) 158. Klasse B: 1. Tess van de Drift/Caprice (Weelr) 159. Sportprijsvragen Lucky Day: 9 -10 - 17 - 20 - 21 - 22 - 27 - 28 - 36-37-38-52-53-58-59-61-62-69-71- 79. (onder voorbehoud) 6-4, Grosjean (Fra/3)-Wayne Black (Zim) 5-7 6-3 6-1, Kiefer (Dui) - Clement (Fra/4) 6-3 6-4, Escudé (Fra) - Nestor (Can) 6-16-2 Schüttler (Dui) - Lapentti (Ecu) 6-4 6-4, Pa vel (Roe) - Ulihrach (Tsj) 6-1 6-3, Santoro (Fra) - Popp (Dui) 6-2 6-3, Burgsmüller (Dui) - Saulmer (Fra) 7-6 6-2. Londen. Mannen, 2 miljoen gulden. Eer ste ronde: Elseener (Bel) - Kempes (Ned) 7-5 6-3, Pioline (Fra/13) - Bastl (Zwi) 6-3 7- 6, Olivier Rochus (Bel) - Stoliarov (Rus) 6- 2 7-5, Kucera (Slw) - Okun (Isr) 7-6 7-6, Malisse (Bel) - Dent (VSt) 7-6 6-1, Caratti (Ita) - Ivanisevic (Kro) 6-3 6-4, Srichaphan (Tha) - Erlich (Isr) 7-6 6-2, Woodbridge (Aus) - Vinck (Dui) 6-2 4-6 6-3, Gimelstob (VSt) - Mamiit (VSt) 6-1 7-6, Sargsian (Arm) - Carlsen (Den) 2-6 6-37-5, Sa (Bra) - Vinciguerra (Zwe)6-46-3,Youzhny(Rus - Roddick (VSt/117-6 6-3, Tweede ron de: Wessels (Ned) - Gustafsson (Zwe/14) 7-5 6-4, Safin (Rus/1) - Knippschild (Dui) 4-6 7-6 6-2, Rusedski (GBr/12) - Delgado (GBr) 6-3 6-4. Birmingham. Vrouwen, 450.000 gulden. Eerste ronde: Serra-Zanetti (Ita) - Boo- gert (Ned) 6-4 6-4, Plischke (Oos) - Collin (GBr) 7-5 6-4, Tu (VSt) - Drake (Can) 7-5 2- 6 6-3, Stevenson (VSt) - Krasnoetskaja (Rus) 6-4 7-5, Fujiwara (Jap) - Yoshida (Jap)6-3 2-66-1,Danilidou (Gri)-Asagoe (Jap) 6-3 2-6 6-1, Sidot (Fra/15) - Obata (Jap) 6-3 6-4, Webb (Can) - Vento (Ven) 6- 3 7-5, Woodroffe (GBr) - Bacheva (Bul) 6- 2 5-77-6, MeilenTu (VSt)-Drake (Can) 7-5 2-6 6-3. Tweede ronde: Tauziat (Fra/1) - Cervanova (Slw) 6-4 6-1, Raymond (VSt/4) - Grande (Ita) 6-3 6-3, Razzano (Fra - Sugiyama (Jap/8) 6-3 2-6 6-1, Tanasu- garn (Tha) - Woodroffe (GBr) 6-4 3-0 op gave Woodroffe. Tasjkent. Vrouwen, 350.000 gulden. Eer ste ronde: Lamade (Dui/6) - Perebijinis (Oek) 3-6 6-3 6-4, Poutchek (WRu) - Schwartz (Oos) 6-1 6-3, Mikaelian (Zwi) - Bachmann (Dui) 6-3 6-0, Snyder (VSt) - Beygelzimer (Oek) 5-7 6-2 6-0, Torrens Valero (Spa) - Tatarkova (Oek) 7-6 6-2, Barna (Dui) - Panova (Rus/1) 0-6 6-1 6-3, Prakusya (Indo) - Leptsjenko (Oez) 6-2 6- 4, Ostrovskaja (WRu) - Brianti (Ita) 6-4 6- 4, Vaskova (Tsj) - Nagy (Hon) 6-2 6-4. Volleybal Montreux. Vrouwen, internationaal toernooi. Eerste groepswedstrijd: Ne derland - China 1-3 (19-25 25-23 24-26 26- 28). Wielrennen Dauphiné Libéré, tweede etappe, Bron - Firminy: 1. Roux (Fra) 170 km in 4.14.48, 2. Merckx (Bel), 3. Magnusson (Zwe) 1.43,4. McGee (Aus), 5. De Waele (Bel), 6. Baguet (Bel), 7. Kivilev (Kaz), 8. Capelle (Fra), 9. Etxebarria (Spa), 10. Moncoutié (Fra). Klassement: 1 Roux 10.16.25, 2. Merckx (Bel) 0.07, 3. Magnusson 1.31,4. Rous (Fra) 1.35,5. McGee 1.36. Ronde van Oostenrijk, tweede etappe, Dornbirn - Lermoos: 1. Wegmann (Dui) 197 km in4.53,05,2. Bertolini (Ita),3. Mer- var (Slv), 4. Dierckxens (Bel) 0.28, 5. Scherzer (Oos) 0.28. Klassement: 1. Rie- benbauer (Oos) 8.19.59, 2. Eisel (Oos) 0.12,3. Mühlbacher (Oos) 0.18,4. Buxho- fer (Oos) 0 19,5. Evans (Aus) 0.22. —woensdag Tennis Halle. Mannen, 2,5 miljoen gulden. Eer ste ronde: Rafter (Aus/2) - Vacek (Tsj) 6-3 Biljarten Driebandentoernooi Baarends-Baar- ends. Tweede ronde. Locatie: Café Baar- ends, Goes. Aanvang: 19.30 uur. Driebandenkoppeltoernooi Kwaden- damme. Tweede ronde. Locatie: Tappe rij 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aanvang: 19.30 uur. Voetbal Betaald voetbal. Nacompetitie. Poule A: Fortuna S. - Volendam, Telstar - FC Zwolle. Poule B: Sparta - Cambuur L., Excelsior - GA Eagles.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 41