Van Vossen voelt zich al Superboer Van Assche ligt op schema ÜiV PZC Oudjes doen het niet slecht in Reynaerttoernooi :18 Zierikzeese ijzervreter moet De Vijverberg in vlam zetten Vierde plaats De Kastanje Zeeuwse junioren zegevieren John Bakker Babijn klopt Koole in duatlon Duinkerken Schaalje sterkste in Nazareth uitslagen agenda dinsdag 12 juni 2001 door Domien Esselink DOETINCHEM - Zelf zegt hij dertig maal het shirt van Oranje te hebben gedragen. De statis tieken wijzen 31 interlands aan. Eén cap meer of minder, de ge middelde Achterhoeker haalt er de schouders over op en zal hem daar niet op beoordelen. Die houding spreekt Peter van Vos sen misschien nog wel het meest aan. De Zierizeeënaar gaat aan de andere kant van het land, bij De Graafschap, op zoek naar nuchterheid en het respect dat hij in Rotterdam-Zuid bij uitge rekend zijn jeugdliefde Feye- noord zo node miste. De ogen schitteren weer. Fel heid, de wil om te winnen, maar vooral gretigheid hebben weer bezit van hem genomen. „Ik wou dat het al 5 juli was", be kent Peter van Vossen. Hij lijkt zich weer die linker spits van Vlissingen te voelen, die in 1988 De Graafschap in het bekertoernooi met twee treffers hoogstpersoonlijk de das om deed. We wonnen met 2-1. We zaten in een poule met De Graafschap, Den Bosch en Tel star. Leeuwerik speelde nog mee bij De Graafschap. En hoe heet te die keeper ook alweer? Ja, Olyslager. Inderdaad, na dat seizoen ben ik overgestapt naar Beveren." KLOOSTERZANDE - De bil jarters van De Kastanje uit Kloosterzande zijn in Lichten voorde op het NK driebanden groot voor teams op de vierde plaats geëindigd. De Kastanje, bestaande uit Jo D'Hooghe, Jo Boogaert, Jan Baart en Carl van Meelen, had zich voor het NK geplaatst door het winnen van de districtstitel en de gewestelijke eindstrijd- .Toen in Lichtenvoorde de ba lans werd opgemaakt, bleek het team van De Maeschalk uit Hil versum gewonnen te hebben. Tweede eindigde het Noorden uit Vlaardingen en de derde plaats was voor het thuisspelen- de team van De Driehoek. EINDHOVEN - De Zeeuwse B-junioren atle tiek hebben in Eindhoven met hun combi-ploegen sterk gepresteerd. De meisjes wonnen met een verschil van zevenhon derd punten van PSV. De jongens lieten Sprint en Thor ruim achter zich. Vera Wisse (Dynamica) boekte twee overwinnin gen. De kogel stootte ze naar een afstand van 11 meter en 94 centimeter, de discus wierp ze naar 32 meteren 6 centimeter. Jis- ca Docters won het ver springen, ze kwam tot 5 meter en 13 centimer. De speer wierp ze naar een af stand van 34 meter en 38 centimeter. Nederlands kampioen Brechje de Ruyck (RKH- AV) was een klasse apart op de 800 meter, ze finish te in een knappe 2 minu ten en 11.07 seconden. Dorien Dek (AV'56) zege vierde op de 400 meter en werd tweede op de 100 meter. Op de 4x100 meter toonden de Zeeuwse mei den zich de beste in 50.50 seconden, een tijd die slechts een honderdste boven het Zeeuws record ligt. Erik de Waard (Delta Sport) won de 100 meter in 11.80 seconden. Bij het hinkstapspringen landde hij na 12 meter en 35 cen timeter in het zand. Wou ter Saman (RKHAV) won het hoogspringen (1.85 meter). Emile Goud zwaard (Scheldesport) werd op die discipline tweede. Hij verbrak zijn persoonlijk record door over een hoogte van 1.80 meter te springen. Wouter Saman finishte ook nog als tweede op de 110 meter horden. Wouter van Caspel (Dy namica) was de sterkste op de 1500 meter in 4 mi nuten en 31.52 seconden. Gert Jan Lauret (RKHAV) dook op de 800 meter on der de twee minuten. Het bleek echter net niet ge noeg voor de overwin ning. Simon van Kralin gen (Delta Sport) had aan 12 meter en 48 centimeter net niet genoeg voor de winst bij het kogelstoten. Het zij n niet alleen de twee doel punten tegen De Graafschap die hem naar het betaalde voetbal leiden. Van Vossen wordt be schouwd als een ruwe diamant en via Beveren loopt de sportie ve weg omhoog waarna de in ternational via Anderlecht, Ajax, Instanbulspor en Glas gow Rangers uiteindelijk bij zijn jeugdliefde Feyenoord be landt. Het langgekoesterde scenario krijgt echter geen passend slot. Feyenoord-trainer Bert van Marwijk haalt Van Vossen op 11 maart in de uitwedstrijd tegen Willem II al na 37 minuten van het veld. De 33-jarige linker spits loopt met doffe ogen naar de kleedkamer en dient een dag later zijn ontslag in. Beslissing „Als je geen basis meer ziet in welke sfeer dan ook, dan heeft het geen zin verder te gaan", zo kijkt Van Vossen op zijn in de voetballerij ongebruikelijke be slissing terug. Veel collega- voetballers zouden het seizoen hebben afgemaakt en dus de centjes nog mee hebben gepikt, hoe groot de onvrede ook is. ,,Ik neem het niemand kwalijk die dat doet. Alleen, ik kan het niet." Hij mist in De Kuip respect. „Het gaat om de benadering, de manier waarop je met elkaar omgaat en elkaar respecteert. Als dat gevoel er niet is... Maar ik verwijt niemand iets, ik heb het nu eenmaal zo ervaren, ook al was het wel een superperiode. Voordat de droom echter in een nachtmerrie eindigt, kun je be ter zelf een beslissing nemen." Van Vossen zet abrupt een punt achter de periode bij 'zijn'Feye noord. ,,Ik heb aan die beslis sing een goed gevoel overgehou den", antwoordt hij en bekent te hebben overwogen om er zelfs helemaal een punt achter te zet ten. „Het heeft even door m'n hoofd gespookt om definitief te stoppen." Hij neemt na de twaalfde maart bewust afstand van de voetbal lerij. Vooral om na te kunnen denken. „Voorzitter Jorien van den Herik had graag gezien dat ik mijn carrière bij Feyenoord had afgesloten. Daarom laste ik een rustperiode in. Ik moest me instellen op iets anders, zodat je tenminste de tijd krijgt om na te denken. Doe je dat niet, dan komt het tóch nog een keer op je pad." Van Vossen maakt onder ande ren De Graafschap kenbaar pas na 1 juni een beslissing te nemen over zijn toekomst. Bijna een jaar na de halve finale van Euro 2000 tegen Italië gaat de oud international nota bene bij een degradatiekandidaat aan de slag. „Tuurlijk is het de omge keerde wereld, maar De Graaf schap was het beste wat ik pak ken kon en ik ben er blij mee." Hij lijkt het te menen, „iedereen is mens en de ene voetballer is gelukkiger dan de andere in zijn carrière, maar we zijn wel be voorrecht dat we betaald voet bal spelen. De no-nonsense hier spreekt me aan. Ik sta voor eer lijkheid, vertrouwen en elkaar de waarheid vertellen. Die raakvlakken vond ik in een gesprek met Gerard Marsman, John van den Brom en Jurrie Koolhof. Wat ze zeiden paste precies bij mijn persoon aldus Van Vossen. „Ze hebben ook geen eisen ge steld. Ze willen me graag als voetballer en als mens, dat is voor mij bepalend. Zoals ik ook heb aangegeven in principe niet beschikbaar te zijn voor de lin kerkant. Hoe dat ingevuld wordt,- is een zaak tussen de trainer en de speler." De aanwezigheid van zijn voet balvriend Van den Brom op de Doetinchemse Vijverberg speelt ook een grote rol. „Maar dat was niet doorslaggevend. John zou hier ook weg kunnen vallen. Nee, de club past qua gevoel en uitstraling bij me. En de link Achterhoek en Zeeland is verge lijkbaar. Dat is ook één van de redenen geweest." Ijzervreter Van Vossen moet De Vijverberg in vlam zetten. Zijn speelstijl past bij De Graaf schap. De Superboeren willen vooral bloed, zweet en tranen zien. „Dit is een uitdaging en ik heb enorm veel zin om eraan te beginnen", meent Van Vossen. „De verwachtingen zijn toren hoog en ik zal ze waar moeten maken. Nee, daar ben ik abso luut niet bang voor. Mijn laatste ervaring was een negatieve en die moet ik omdraaien in een positieve." Comeback „De comeback in 1998 in Oranje is een persoonlijk hoogtepunt, al was de penalty op Wembley tegen Engeland ook mooi. Ik ben één van de gelukkige men sen die heel veel dingen mee hebben mogen maken." Die ervaringen sterken hem ook als mens en persoonlijkheid. Zo gebruikt hij de rustperiode na het vertrek bij Feyenoord niet alleen om na te denken en te gol fen. Van Vossen gaat ook bij het sportmanagementbureau Sportpromotion van Rob Jan sen aan de slag. ,Ik doe in persoonlijke gesprek ken aan spelersbegeleiding. Al les komt op tafel zodat je pro blemen zowel privé als sportief kunt oplossen. Dat spreekt me enorm aan. Je kunt er een ande re kijk op geven doordat je zo veel hebt meegemaakt, al wil dat niet zeggen dat je het altijd goed hebt." Van Vossen is voorlopig één sei zoen Superboer. „Van beide kanten is er een optie er nog een jaar bij aan te knopen, maar we willen eerst kijken hoe het zich ontwikkelt. Dat is het eerlijkste tegenover elkaar. Na jaren van overlevingsvoet bal wil De Graafschap met Van Vossen zonder degradatieperi kelen door het eredivisieleven stappen. „Ik zit hier omdat men als club sterker wil worden en dat ze een probleemloos seizoen willen spelen. Dat is het belang rijkst." Als hij erin slaagt daar een be langrijke bijdrage aan te leve ren, dan zal Peter van Vossen in de Achterhoek als een meer dan gerespecteerd voetballer én mens door het leven gaan. En dat is precies waarnaar hij op zoek is. GPD Peter van Vossen maakte vrijdag samen met collega-nieuweling Dennis Schulp (rechts) kennis met De Graafschap en De Vijverberg. foto Hans Groene/GPD Jonge turner gaat bij NK alleen op vloeronderdeel in de fout door Eldridge Pentury ROTTERDAM - Goldrush of niet, voor Anthony van Assche was het gisteren weer een dood gewone dag. Vierentwintig uur nadat hij zijn vijfde nationale turntitel had gepakt, trainde de twaalfjarige Sassenaar zich weer suf in de sporthal van het Rotterdamse Thorbecke Ly- Van Assche werd afgelopen weekeinde in het Texelse Den Burg kampioen in de categorie 5A, bovendien was hij in vijf toestelfinales de beste. Hij kreeg zes gouden medailles omgehan gen en moest alleen op het vioer- onderdeel een ander voor zich dulden. „Voor het eerst waren er televisiecamera's van Studio Sport bij het kampioenschap", vertelt Rob Stout, de trainer met wie Van Assche al ruim vijf jaar samenwerkt. „Ik denk dat An thony daar een beetje nerveus van werd. Er was te weinig rota tie bij een achterwaartse salto die hij maakte. Die fout kostte hem de titel op de vloer." Toch was het misschien niet al leen maar toeval, want op het vloeronderdeel is Anthony van Assche het minst sterk. Het su pertalent, zoals hij door velen wordt omschreven, is verder ui terst allround. Met het paard kan hij het best uit de voeten, Op dat onderdeel heeft Van Assche volgens Rob Stout in zijn leef tijdscategorie reeds het wereld niveau bereikt. Stout: „Anthony is nu twaalf jaar. Z'n ontwikkeling verloopt prima. Zijn bovenlichaam is sterk, zijn benen moeten dat nog worden. Tot him twaalfde krij gen turners verplichte oefen stof, daarna beginnen ze met keuze-oefenstof. Anthony moet nu gaan bewijzen dat hij daar klaar voor is." Van Assche maakt deel uit van de nationale selectie Jong Ta lent en loopt al ver vooruit op zijn leeftijdgenootjes. Rob Stout geeft hem daarom in wed strijden, zoals afgelopen week einde bij het NK, extra doelen mee. „Als hij tijdens een oefe ning maar tot de handstand hoeft te gaan, laat ik hem die oe fening in de handstand maken. Het is streven naar perfectie van mijn kant, en voor Anthony zelf krijgt de oefening op die manier een extra dimensie." Rob Stout is clubtrainer bij de Rotterdamse turnclub SDS, en al jarenlang trainer bij de Ko ninklijke Nederlandse Gym nastiek Unie (KNGU). De 43-ja- rige oefenmeester werkte in het verleden samen met de gebroe ders Selk. „Anthony is vijf jaar geleden bij mij komen trainen. In de loop der jaren hebben we een bijzondere band gekregen. Hij besteedt wekelijks zeventie- neneenhalfuur aan training in Rotterdam, daarvan ben ik veertien uur aanwezig. Naast Anthony heb ik ook Jeffrey Wammes onder mijn hoede. Ook hij is een groot talent, misschien is hij nog wel beter dan Anthony. Met beiden werk ik toe naar de Olympische Spelen van 2008, dan moeten ze er staan." Het eerste doel van Anthony van Assche wordt het Europees jeugdkampioenschap, dat over drie jaar plaatsheeft. Dan zal de jonge Zeeuws-Vlaming zijn de buut maken tijdens een interna tionaal kampioenschap. Stout: „Anthony gaat na de zomerva kantie naar de middelbare school. Ook in het nieuwe jaar zal hij op en neer blijven rijden tussen Sas van Gent en Rotter dam. Met zijn nieuwe school is een constructie bedacht waar doorhij hier gewoon kan blijven trainen. Het jaar daarop gaan we kijken of hij misschien niet ergens intern kan gaan. Nu is dat vanwege zijn jonge leeftijd nog niet aan de orde." Om zijn ontwikkeling te bevor deren, gaat Anthony van Assche volgende maand op stage in Zwitserland. Samen met Jeffrey Wammes gaat hij trainen bij de voormalig Oost-Duitse turn- trainer Dieter Hofman. Anthony van Assche staat wijd en zijd bekend als turntalent. Hij kreeg dit jaar onder meer de sportprijs van de gemeente Sas van Gent. foto Charles Strijd DUINKERKEN - Wie nog twijfelde aan de capaciteiten van Ronnie Babijn moet zijn mening na zijn tweede plaats in een elite-triatlon in het Franse Duinkerken grondig bijstellen. Na 1.5 km zwemmen, 40 km fietsen in criterium vorm en 10 km lo pen finishte de Terneuzenaar op de tweede plaats in een tijd van 1 uur 58 minuten en 23 seconden. Hij had een achterstand van drie minuten op de winnaar, de Fransman Sebastian Libicz. Floris Jan Koole (Middelburg) moest genoegen nemen met de vijfde plaats in 1 uur 58 minuten en 50 seconden. Edith Gerards (Middel burg) finishte eveneens op de vijfde plaats in 2 uur 14 minuten en 13 seconden. De winnares Beatric Mouthon won in 2 uur 2 minuten en 26 seconden. door Eduard Hofman HULST Veel applaus was er gis teren op het Rabo-Reynaert- toernooi voor Reina Sanderse en André de Kort (gemengddub- bel D2) Het tennisduo dat sa men de respectabele leeftijd van 140 jaar heeft, werd pas in de halve finale een halt toegeroe pen, door het duo Van Zwol- /Blanckert. Bij het mannendub- bel C2 plaatsten Björn Obrie en Job Inghels zich voor de voor de kwartfinale. Bij de mannen in de Cl-catego- rie bleven verrassingen achter wege. Wouter Blokland onder vond weinig tegenstand van Maurits van Aalst, die hij met 6-1 en 6-0 aan z'n zegekar bond. Ook Ivo Wouters kwam moeite loos een ronde verder. Hij trak teerde Laurens de Kort op een stevige 6-0 6-4-nederlaag. De C2'ers Sjacko de Braai en NAZARETH - Wielrenner Ralph Schaalje heeft een wie lerkoers in het Belgische Naza reth gewonnen. In de 87 kilome ter lange koers was hij in de sprint zijn medevluchter te snel af. Het duo had één minuut en tien seconden voorsprong op twee achtervolgers en anderhalve minuut op het peloton. Ook za terdag was de Axelaar (16) goed op dreef. In en rond Belzele ging hij in een rit van 92 kilometer na 77 kilometer in de achtervol ging op vier koplopers. Acht ki lometer later sloot hij aan en met vijven reden ze naar de fi nish. In de eindsprint werd Schaalje derde. Bij een wielerkoers voor vrou wen in het Franse Toureoing is Karin de Krijger als tweede ge ëindigd. De wielrenster uit Breskens ontsnapte samen met vijf anderen al aan het begin van de 78 kilometerlange wedstrijd. In de eindsprint kwam de der tigjarige Zeeuws-Vlaamse net iets tekort op de uiteindelijke winnares. Schaken Ohrid (Mac). EK, tiende ronde: Vaganian (Arm) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Tiviakov (Ned) - Lpoetian (Arm) 1-0, Reinderman (Ned) - lordachescu (Roe) 1/2-1/2, Volz- hin (Rus) - Piket (Ned) 0-1, Conquest (Eng) - De Vreugt(Ned) 1-0, Nijboer(Ned) - Konopka (Tsj) 1/2-1/2. Stand: 1Van We ly, Tiviakov, Sutovsky (Isr) 7,5 punten, 29. Reinderman, Piket 6,120. De Vreugt, Nijboer 4,5. Sportprijsvragen Lucky day: 2-5-9-12-14-21-23-24-25-34- 37-41 -44-48-52-54-62-63-75-80. Lotto. Jackpot: geen winnaar; hoofd prijs: 1 winnaar, f. 1 000.000; tweede prijs: 3 winnaars, f. 150.000; vierde prijs: 3 winnaars, f. 100.000; vierde prijs: 19 winnaars, f. 1500; vijfde prijs: 77 win naars, f 1000. Toto 13. Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 3 winnaars, bruto f. 2169,40; derde prijs: 36 451,90. (onder voorbehoud) Tafeltennis DRESDEN - Motorcoureur John Bakker stapte na de wed strijd op de Lausitzringin Dres den (Duitsland) ontevreden van zijn Ducati-racemachine af. De uit Terneuzen afkomstige Bak ker had vooraf meer verwacht van de race voor het Europees kampioenschap waarin hij 21e werd. Bakker komt daarin uit met een Ducati 996S in de Stocksport- klasse. Hij werkte zich in de twee trainingen, voorafgaand aan de race, van een 34e naar een 26e positie op de start-grid. „Te weinig progressie", vond hij zelf. Vanaf de achtste en voorlaatste lijn vertrok Bakker voor zijn ra ce op het ruim vier kilometer lange racecircuit. Hij wist in de race en paar plaatsen te winnen en eindigde als 21e. „In de race heb ik een paar man kunnen passeren. Het hadden er echter meer moeten zijn. Ik kan dus niet tevreden zijn met die 21e plaats." Topzesjeugd. Organisatie ttv Slag vast, Kamperland. Tweede klasse: 1 Izak Heij- boer Arnemuiden, 2. Matthijs Koole Mid delburg-Zuid, 3. Roderick den Ouden Reynaert, 4. Tashin Barakat Slagvast, 5. Daniëlle Bergsma STV, 6. Barrie Pietersz Reynaert Vierde klasse: 1Lindert Moer dijk Arnemuiden, 2. Stephan Pieters Rey naert, 3. Mieke Nieuwenhuijse Arnemui den, 4 Rick van Iwaarden Yerseke, 5. Carlo Emeleer Reynaert, 6. Afrim Geuze 't Zand. Vijfde klasse: 1. Yi Zhang Rey naert, 2. Jos Louisse Oudelande, 3. TsjungYuen Zhang Reynaert, 4. Mark Vleeshouwer 't Zand, 5. Yardin den En gelsman 't Zand, 6. Jason Net Wester- zicht. Zesde klasse: 1. Linda Heijnsdijk Oudelande, 2. Marloes Marteijn 't Zand, 3. Chantal Morcus Reynaert, 4. Ramses van der Kop Middelburg-Zuid, 5. Daniël Maris 'tZand, 6. Sander Joosse Middel burg-Zuid. Tennis Londen. Mannen, 2 miljoen gulden, be langrijkste uitslagen eerste ronde: Wes- sels (Ned) - Lee (GBr) 6-26-3, Sluiter (Ned - Llodra (Fra) 6-4 6-3, Siemerink (Ned) - Sanguinetti (lta/15) 6-3 7-6, Rusedski (GBr/12) - Parmar (GBr) 7-6 1-6 6-2, La- reau (Can) - Levy (lsr/10) 7-6 3-6 6-1, Si- moni(Bra)-Rosset(Zwi)7-56-3, Gustafs- son (Zwe/14) - Childs (GBr) 7-6 6-2, Black (Zim) - Kratochvil (Zwi) 6-37-5, Pozzi (Ita) - Woodruff (VSt) 6-4 6-2. Halle. Mannen, 2,5 miljoen gulden. Eer ste ronde: Björkman (Zwe) - Schalken (Ned/11)6-1 6-4, Kafelnikov (Rus/1) - Ke- tola (Fin) 6-34-6 6-2, Haas (Dui/8) - Mirnii (WRu) 6-4 6-4, Federer (Zwi/6) - Portas (Spa) 6-7 6-4 6-2, Larsson (Zwe) - Calatra- va (Spa) 7-6 6-4, Prinosil (Dui) - Moya (Spa) 7-67-6, Johansson (Zwe/7) - Chang (VSt) 6-2 7-5. Birmingham. Vrouwen, 450.000 gulden. Eerste ronde, belangrijkste uitslagen: Oremans (Ned) - Bedanova (Tsj/13) 6-3 4- 6 7-6, Schiavone (Ita) - Irvine (VSt) 7-57-5, Pratt (Aus) -Talaja (Kro) 6-2 6-1,Black (Zim/9) - Craybas (VSt) 7-6 6-3. Tasjkent. Vrouwen, 350.000 gulden. Eer ste ronde: Noorlander (Ned) - Aman- moeradova (Oez) 6-4 6-2, Hulst. Rabo-Reynaert toernooi mannen enkel Cl: Wouter Blokland-Maurits van Aalst 6-1 6-0, Ivo Wouters-Laurens de Kort 6-0 6-4. C2: Björn Obrie-Philip de Baets 6-3 6-1, Job Inghels-Egbert marti net 6-2 6-0, Sjacko de Braai-Hans van de Klooster 6-4 5-7 6-4, Maarten van Goe- them-Wouter Herrewegh 6-2 7-6, Henk van de Voorde-Maurits van Aalst 6-2 5-7 6-4, Bas Verschuere-Jhonny de Smet 6-2 6-3, Ad van Mosselvelde-Lau- rens Diehl 6-3 6-1. Dl: Bas Dingenouts- -Patrick de Roeck 6-1 6-3, Henk Monsi- eurs-Carlos Puylaert 6-0 6-2, Jan Fran- se-Ron de Lange 6-1 6-2, Jan van Ier land—Egbert Martinet 6—1 6-0, JanHoog- strate-Pieter Hamelink wo Hoogstrate, Marc van Overdulve-Rob Lammerts 7-5 Hans van de Klooster waren aan elkaar gewaagd. Na een lange zit voor de toeschouwers sleepte De Braai de zege uit het vuur 6-4 5-7 6-4. Björn Obrie en Job Inghels plaatsten zich moeite loos voor de kwartfinale ten koste van Philip de Baets en Eg bert Martinet. Het mannen Cl-dubbel Buys- se/Leenknecht kwam moei zaam op gang tegen De Baets- /Dutree: 7-5. In het vervolg van de partij kregen Buysse en Leenknecht meer greep op het spel en gaven ze in het vervolg maar één game uit handen. Bij de C2'ers deden Van de Berg en Obrie goede zaken. Eerst ver sperden ze Stam/Thoen in drie sets de doorgang naar de vol gende ronde, waarna ze tegen Bun/Van Mosselvelde aan twee sets voldoende hadden om zich voor de kwartfinale te kwalifi ceren. Bij de wouwen werden maar een paar wedstrijden afge werkt. Tessy Kint (C2) walste met 6-0 en 6-3 over Thea de Jong. In de halve finale moet ze het opnemen tegen Wendy de Kesel. Het vrouwendubbel Dl- koppel De Braai /Van der Schel ling werd afgeserveerd door Hesseling/Volleman. Ook Stey- aert/Deruyck en Borghouts/De Theye kwamen geen ogenblikin problemen. Sas van Gent Op het ATO-Zuid-Chemie jeugdtoernooi in Sas van Gent waren op de eerste wedstrijddag geen verrassingen te noteren, Bij de jongens tot 10 jaar was PieterBas Dijkman een gewilli ge prooi voor Kevin de Rooy 2-13. Ook Richard Arens won met dubbele cijfers. Slachtoffer was Sam van de Guchte, 15-5. Bij de 14-jarigen gaven Kevin de Rooy en Ruben Joos hun visi te kaartje af. Ze troefden res pectievelijke Marco van Trieren Wesley Raemsdonck met twee keer 6-0 af. Bij de meisjes haal de Julie de Dobbelaere het nipt tegen Anniek cle Milliano: 7-6, terwijl Liselot Kayser een maat je te groot was voor Stephanie de Schepper. Reekshoofd Leon- tine Dingenouts opende sterk tegen Jdith Rikken: 6-1 6-2. 6-3. D2: Bas van Groenenstyn-Norbert Baart 1-6 2-6. D40+: Ronald de la Ruelle- -Paul Bohyn 6-1 6-3. Dubbel C1 Buysse/Leenknechy-De Baets/Dutree 7-5 6-1. Ci Millenaar/Vlassenrood 6-3 6-2, Van der Heyden/Verschueren-Geysels/Heyman 6-0 6-2, Van den Berg/Obrie-Bun/Van Mosselvelde 7-5 6-2, Van Bremen-Ver meulen-Diehl/Van de Voorde 2-6 7-5 7-5. Dl: Hoefnagels/Kuypers-Achterhuis/Van dorsselaer 6-4 6-4. Vrouwen C2: Tessy Kint-Thea de Jonge 6-0 6-3. D2: Anne van Goethem-Truus de Bakker 6-2 6-2. Dubbel D1: Steyaert/Deruyck-Van Eer denburg/De Witte 6-3 6-0, Hesseling- /Volleman-De Braai/Van der Schelling 6-0 6-1. Gemengd dubbel. Cl: Verhagen/Van Gassen-Van Goethem/De Rechter 6-3 6-4. C2; Vermunt/morcus-Eshuls/De Kort 6-4 6-4, Roodzant/Stratuiew- Blanckaert/Van de Klooster 6-3 6-7 6-2. D2: Rademakers/Sponselee-Van der starre/Moens 6-4 6-4. D2:Van Zwol /Blanckaert-Brooymans/Van den Berg 6-0 6-4, Sanderse/De Kort- Campfens /De Witte 6-2 6-4, Va n Zwol Blanckert-S- anderse/De Kort 6-4 6-2. Sas van Gent. ATO Zuid-Chemie jeugd toernooi jongens enkel t/m 10 jaar: Ken ny de Rooy-Pieter Bas Dijkman 13-2, Ri chard Arens-Sam van de Guchte 15-5 T/m 14 jaar: Kevin de Rooy-Marcovan Trier 6-0 6-0, Ruben Joos-Wesley Raemdonck 6-0 6-0. Meisjes t/m 10 jaar: J u lie de Dobbelaere -Anniek de Milliano 7-6, Liselot Kayser -Stephanie de Schepper 8-3. T/m 14 jaar: Leontien DingenoutsJudith Rikken 6-1 6-2. Voetbal Albany. WK-kwalificatie, zone Oceaniê Groep 2: Nieuw-Zeeland - Solomonei- landen 5-1 (2-0), Tahiti - Cookeilandenfr 0 (3-0) Stand: 1. Nieuw-Zeeland 3-9,2. Solomoneilanden 3-6,3. Tahiti 3-6,4. Va nuatu 3-3, 5. Cookeilanden 4-0. Volleybal Colorado Springs. World League. Groep D: Verenigde Staten - Duitsland 3-0 Stand: 1. Brazilië 10-18,2. Verenigde Sta ten 10-12, 3. Nederland 10-10, 4. Duits land 10-0. Brazilië zeker van finale World League. Wielrennen Dauphiné Libéré. Eerste etappe, Morzi- ne - Bron: 1. De Waele (Bel) 227 km m 5.56.01, 2. Nazon (Fra), 3. Magnusson (Zwe). Algemeen klassement: 1. Rous (Fra) 6.01.29, 2. McGee 0.01, 3. Magnus son 0.02. dinsdag_ ■B Atlct'ek Avondbaancircuit. Aanvang: 18.45 uur Derde wedstrijd voor het Zeeuwse Avondbaancircuit. Programma: Man nen/jongens A/vrouwen/meisjes A- 100m 200m, 1500m, 5000m, kogel, speer, ver. Jongens B/C: 100m, 200m, 1500m, kogel, speer, ver. Jongens 0. 80m, 100m, kogel, speer, hoog. Meisjes B: 100m, 200m, 1500m, kogel, speer, hoog. Meisjes C: 80m, 150m, 1000m,Ko gel, speer, hoog. Meisjes D: 60m, 1000m. kogel, speer, hoog. Locatie: Zuidersport park te Terneuzen. Tennis Rabo-Reynaert toernooi. Locatie: TV Hulster Ambacht, Tabakstraat, Huis Aanvang 17.30 uur. ATO Zuid-chemie jeugdtoernooi. Loc tie TC Drive, Sportkade, Sas van Gen, Aanvang: 16.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 40