Plan voor café in Keldermanspoort Iedere keer hetzelfde: asperges Driedaagse trekt weinig honden Hulst snuffelt in het huisafval Buurtschappen slaan handen ineen tegen plan Koegorspolder Sas van Gent houdt geld over dankzij vertrek ambtenaren Grootkoor zingt in kerk Veere Oprichting Lokale Partij Borsele Boete voor bromfietser met slok op Bedrijf bestraft voor morsen grond Gewonden bij aanrijding Ongeval op A58 Spitten in natuurgebied beboet Hulst wil aandacht vestigen op locatie Koewachtenaar beboet voor onjuiste beplanting Zwemvierdaagse in Axels bad voor goed doel Regenboog en Wingerd vieren 25-jarig bestaan Van Liere neemt 18 juni afscheid door Sheila van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst snuffelt in het afval van de be woners. Hulst Iaat drie keer per jaar een afvalsorteer-ana- lyse uitvoeren in het restafval uit de grijze containers. De ge meente onderzoekt het afval om te kijken of de inwoners hun afval naar behoren schei den. Dat blijkt niet het geval. „Gooit u alles stiekem in de restafvalcontainer?", vraagt de gemeente zich in een schri j - ven af. In april werd een eerste analy se uitgevoerd. Daaruit bleek dat er nog te veel afval in de grijze kliko zit dat eigenlijk in de groene bak gegooid moet worden. Meer dan dertig procent van de afvalhoop bevatte groen te-, fruit- en tuinafval en ook troffen de snuffelaars ruim twintig procent oud papier en karton aan in de grijze kliko's. De gemeente vindt dat het scheiden van textiel en glas ook veel beter kan. Een goede afvalscheiding is volgens Hulst niet alleen goed voor het milieu, het zou ook de onnodige stijging van de rei nigingsrechten voorkomen. VEERE - Het grootkoor Zeeland geeft donderdageen concert in de Grote Kerk in Veere. Het grootkoor is een projectkoor waarin ruim 250 mannen en vrouwen uit de hele provincie zingen. Tijdens het concert in Veere worden er bekende koor werken en opera- en musicalfragmenten uitgevoerd. Het koor wordt begeleid door pianist Rob van Dijk en The Romanian gypsy quintet uit Roemenië. Het concert begint om 20.00 uur. OVEZANDE - De Lokale Partij Borsele houdt maandag 18 juni de oprichtingsvergadering in verenigingsgebouw het Trefpunt in Ovezande. Tijdens de vergadering wordt ook de kandidatenlijst voor de gemeenteraadverkiezingen bekend gemaakt. De vergadering begint om 20.00 uur met een openingwoord doorP. Verbart, nu nog gemeenteraadslid voorD66 in Borsele. N. van Kooten, oprichter van één van de eerste lokale partijen in Nederland, twintig jaar geleden, houdt een inleiding over het nut en de noodzaak van plaatselijke partijen. Na de inleiding presenteert de initiatiefgroep de bestuurs- kandidaten, die meteen in stemming worden gebracht. VLISSINGEN - De marechaussee heeft gisteravond rond acht uur op de Paul Krugerstraat in Vlissingen een 36-jarige bromfietser uit Vlissingen aangehouden voor rijden onder in vloed. De blaasproef wees uit dat de man ongeveer twee keer te veel had gedronken. Hij kreeg een boete van 160 gulden. MIDDELBURG - Zand- en Grinthandel van Ouwerkerk bv uit Middelburg moet duizend gulden boete betalen wegens vervuiling. Het bedrijf morste op 8 november vorig jaar in de Westhofhaven in Borsele bij het overladen een hoeveelheid zwarte grond. De economische politierechter legde gisteren in Middelburg ook nog vijfhonderd gulden voorwaardelijk op. KOUDEKERKE - Een 23-jarige Vlissinger en een 24-jarige man uit de gemeente Veere zijn gisteren gewond geraakt bij een aanrijding op de Middelburgsestraat in Koudekerke. De automobilist uit Veere reed over de Middelburgsestraat van uit Middelburg maar hield niet voldoende rechts. Beide be stuurders werden met onbekende verwondingen overge bracht naar het ziekenhuis. De auto's zijn totaal vernield. 's HEER ARENDSKERKE - Twee mensen, een 26-jarige be stuurder van een auto en een 34-jarige medepassagier, zijn gisterochtend gewond geraakt toen hun auto door onbekende oorzaak over de kop vloog op de Rijksweg A58 ter hoogte van 's Heer Arendskerke. Beide slachtoffers zijn naar het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes gebracht. MIDDELBURG - Een 61-jarige inwoner van Sint Philipsland is gisteren door de economische politierechter in Middelburg conform de eis veroordeeld tot 750 gulden boete. De verdach te was op 3 oktober vorig jaar in Sint Maartensdijk met een riek naar zeeaas aan het spitten op de Slikken van de Dorts- man. Dit gebied is een natuurmonument. dinsdag 12 juni 2001 door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 53-jarig inwoner van Koewacht is giste ren in Middelburg veroordeeld lot 4750 gulden boete omdat hij geen nieuwe beplanting heeft aangebracht voor de bomen die hij kapte. Binnen drie jaar na het vellen van bomen moeten er nieuwe staan. De Koewachtenaar zou al jaren in gebreke blijven. ,,Het gaat erom dat er op bosbouw kundig verantwoorde manier wordt herplant. U hebt daar voor ruimschoots de kans ge had", vond economsich poltiie- rechter J. Begheyn. Behalve een boete van 2500 gul den kreeg de man daar bovenop nog 2250 gulden boete opge legd, omdat hij nog in zijn proef tijd verkeerde van eenzelfde overtreding. Zelf stelde de man dat er 199 bo men, over vier rijen, zijn terug- geplant. „Ze staan er al twee jaar", riep hij uit. Die bomen bleken echter niet conform de regels van de Boswet te zijn her plant. ,,U heeft zich niet gehou den aan de onderlinge afstand van zeven meter. U hebt al vele jaren de kans gekregen om het anders te doen", meende officier van justitie A. Flikweert. De poltiierechter volgde hem in zijn eis. De verdachte kondigde gisteren aan tegen de uitspraak in hoger beroep te gaan. De hondenen hun baasjes vertrekken vooreen tocht van acht kilometer. foto Peter Nicolai door Frank Gijsel AARDENBURG - Onder een stralend zon netje is gisteren in Aardenburg de vierde editie van de hondenwandeldriedaagse van start gegaan. Twintig honden en hun baas jes lopen mee. De trouwe viervoeter heeft de hoofdrol tij dens de driedaagse. Daai-om schreef Hon denclub Aardenburg (HCA) de deelnemers in onder de roepnaam van de hond. Keurig aan de leiband en met opvallend weinig ge blaf, begon het gezelschap rond zeven uur aan een route van acht kilometer over 'hondvriendelijke paden en wegen' langs de dorpen Eede, Middelburg en Heille. Hoofdinstructeur Erwin de Poorter wijt de geringe deelname aan de proefwerkweerk op het Zwin College waardoor veel jeugdige leden verhinderd waren. Morgen loopt de route langs Sluis en de af sluitende wandeling vindt plaats in de rich ting van Sint Kruis. Als beloning is er dan voor beiden een aandenken. rioorSheila van Doorsselaer HULST - Hulst is op zoek naar een horecaondernemer die een café of restaurant wil uitbaten In of bij de pas gerestaureerde Keldermanspoort. Met een ad vertentie hoopt Hulst geschikte kandidaten te werven. Het ge bied rond de oude stadspoort valt binnen de BAM-pIannen die Hulst met de noordzijde van de binnenstad heeft. Hulst was al langer op zoek naar een manier om meer aandacht te vestigen op de Keldermans poort, ook wel bekend als de Dobbele Poort. Nu ligt de poort nog verscholen achter het post kantoor en een fietsenhandel aan de Minderbroederstraat, maar dat wordt in de toekomst wellicht anders. „We hebben de Keldermanspoort niet geres taureerd enkel om hem zo te laten liggen tot de volgende res tauratie nodig is", zegt wethou der W. Kayser (ruimtelijke orde ning). „Het is een prachtige locatie om horeca te vestigen, uitkijkend op, of zelfs gedeelte lijk in de poort. De ruimte is er voor." De gemeente blijft welis waar eigenaar van het monu ment, maar kan via erfpacht een horecaondernemer de ruimte geven. Kayser: „We zullen met gegadigden spreken en onze wens uitleggen. Dan kijken we in hoeverre die persoon met ons mee kan gaan." Wil de Keldermanspoort goed uit de verf komen, dan moet een aantal panden wijken. Voor het postkantoor en het bijbehorend sorteer- en distributiecentrum wordt al naar een oplossing ge zocht. Kayser: „Het sorteer- en distributiecentrum zou kunnen verhuizen naar het terrein ach ter het stationsplein, waar ook de Boerenbond, Brugman, Aldi en Karwei komen. Dan zijn we ook direct de vrachtwagens uit de binnenstad kwijt. Op de loca tie die vrijkomt, kunnen even tueel woningen of appartemen ten worden gebouwd. Het loket van PTT Post kan gewoon blij ven." De gemeente is ook in onder handeling met de naastgelegen rijwielhandel, maar hier is nog geen oplossing voor. Enthousi aste horecaondernemers heb ben zich tot nu toe niet gemeld. doorConny van Gremberghe SPl'I - De bewoners van Spui, de GraafJansdijk, Magrette en Schapenbout zijn niet van plan om lijdzaam af te wachten tot de Koegorspolder is volgestouwd mei milieubelastende bedrij vigheid. De bewoners van de buurtschappen willen op zeer kortetermijn met een actieplan op de proppen komen. Om voor zo'n plan de eerste stappen te zetten, wordt morgen door de Belangengroep Koegor spolder en de dorpsraad Spui mi bijeenkomst belegd in buurthuis De Drie Gehughten in Spui. Eengroot aantal buurtschapbe woners bezocht half mei de in formatiebijeenkomst over de toekomstplannen voor de Koegorspolder in 't Meulegat in Sluiskil. Tijdens die bijeen komst bleek dat de plannen om in de Koegorspolder 26 enorme windmolens, een mestfabriek, een ruim negentig hectare groot redactie zeeuws-vlaanderen Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 ab terimeuzeivi Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)610724 E-mail: redtern@pzc.nl C. A. M. van Gremberghe (chef) W. A. Bareman P-1. F. M. Cappetti L.E. Dominicus B. J. G. Pelgrim A. M.van Stee J- F. D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ hulst Tel: (0114) 373839 Fax: (0114) 373840 E-mail: redhulst@pzc.nl S.van Doorsselaer E. A. Hoonhorst centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl slibdepot en een slibverwer- kingsfabriek alsmede verschil lende nieuwe recyclingbedrij ven te bouwen, de bewoners rauw op het dak vielen. Ge vreesd werd dat de polder bin nen mum van tij d veranderd zou worden in een industrieterrein. De buurtbewoners toonden zich tijdens de buitengewoon druk bezochte bijeenkomst verbit terd, omdat de bestuurders van de gemeente Terneuzen en met name wethouder K. van der Hoofd (openbare werken en ruimtelijke ordening) weinig op hadden met de zorgen van de be woners. De bewoners vonden het ook onbegrijpelijk dat Ter- neuzen maatregelen aangekon digd heeft om de industriële ac tiviteiten achter een gordel van groen weg te stoppen, maar dat die gordel hoofdzakelijk op Ax els grondgebied komt te liggen. De gemeente Axel is vooralsnog terughoudend over de plannen in de Koegorspolder. Burge meester J. F. Mulder verklaarde pas na een grondige belangen afweging medewerking te wil len verlenen aan het herzien van bestemmingsplannen. De bijeenkomst van de bewo- nersgroepen begint morgen om 20.00 uur. AXEL - Zwemvereniging De Otters uit Axel houdt van maan dag 18 tot en met vrijdag 22 juni voor de 25e keer de zwemvier- Deelnemers duiken in het water van zwembad 't Plaatje voor een goed doel: het Ronald McDo nald Kinderfonds. Dat bouwt bij ziekenhuizen gastenverblij ven voor ouders van ernstig zie ke kinderen. Voor het trekken van vier keer de vereiste baantjes hebben de zwemmers vijf dagen de gele genheid. Deelnemers krijgen na afloop een medaille. Vanwege de jubileumeditie wordt don derdag 21 juni van 19.00 tot 21.00 uur een demonstratie syn- chroonzwemmen gegeven door zwemvereniging Hieronymus uit Roosendaal. Het vierdaagse- zwemmen kan dagelijks van 11.00 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 19.00 uur. Alleen woensdag vervalt de zwemtij d van 11.00 tot 12.00 uur. Paul Koppen, aan tafel met zijn vrouw, krijgt bij Onder de Linden zijn vijfentwintigste bordje asperges uitgereikt. foto Peter Nicolai door Sheila van Doorsselaer ZUIDDORPE - Als de asperge de 'koningin onder de groen ten' is, dan is Paul Koppen met recht de koning van de asper ge-eters. De levensgenieter uit Stekene schoof gisteravond voor de 25e keer sinds de start van het aspergeseizoen aan bij restaurant Onder de Linden in Zuiddorpe. Aan zijn vaste ta fel, uiteraard. Nog niet zo lang geleden speel de Koppen het klaar twee keer per dag asperges te komen eten in Onder de Linden, zijn vaste adres. Hoewel zijn huisarts het met hem eens is dat asperges erg gezond zijn, de overdadige botersaus daargelaten, waagt hij zich daar toch niet meer aan. Zijn conditie als suiker patiënt gooit roet in het eten, helaas. Toch laat Koppen zich niet uit het veld slaan. Een aantal weken geleden zette hij nog een opmerkelijke score in het reserveringenboek van het restaurant. Toen mochten ze hem vijf keer in acht dagen verwelkomen. Dan weer tij dens de lunch, de andere keer tijdens het diner. Al bij de officiële start van het aspergeseizoen, op 22 maart, parkeerde hij als een van de eersten, zijn luxe Volvo pal voor de deur. De serveersters waren zo blij hem weer te zien dat hij hen een zoentje mocht geven. Een snel rekensomme tje leert dat Koppen tot nu toe twaalfenhalve kilo asperges heeft verorberd. „Ik eet ze ge woon graag", zegt Koppen, overigens zonder zich daar voor te excuseren. „Het sei zoen is maar kort, dan moet je er ook ten volste van genieten. Omdat ik zo vaak kom, proef ik ook het verschil in smaak door het seizoen heen. De eer ste oogst kwam uit Brabant, nu zijn ze echt van Zeeuws- Vlaamse bodem en dat proef je-" Soepbord Elke keer weer laat Koppen zich het vaste menu voorzet ten. Aspergesoep als voorge recht (hij eet als enige niet uit een mooi soepbord maar uit een kom met oren zodat hij geen druppel hoeft te missen), als hoofdgerecht asperges op Vlaamse wijze, dus met veel botersaus en als dessert aard beien met zoetstof, want hij is nog steeds suikerpatiënt. Het geheel wordt, hoe kan het ook anders, rijkelijk weggespoeld met aspergewijn. Potentie Koppen heeft zich eens laten ontvallen dat asperges goed zijn voor de potentie. Praatjes vullen geen gaatjes, dus zijn vrouw Lutgard mag het zeg gen. Zij richt de ogen ten he mel en verzucht: „Laat ik daar maar niks over zeggen." Koppen gaat nooit alleen eten, dat is ongezellig. Steeds weer neemt hij gasten mee. De fami lie De Cock, uitbaters van Onder de Linden, hoor je niet klagen. Zij zetten Koppen gis teravond in het zonnetje. Een dinerbon is niet nodig, hij komt zo ook wel. Daarom kreeg hij een wijnpakket en zijn vrouw een bos bloemen. door Conny van Gremberghe SAS VAN GENT - Het vertrek van enkele ambtenaren en oud gemeentesecretaris D. Sinke legt de gemeente Sas van Gent geen windeieren. De post perso neelslasten, in Sas van Gent al jaren iets te ruim bemeten in vergelijking met gemeenten met een vergelijkbare omvang, valt dit jaar stukken lager uit dan in eerste instantie werd geraamd. Tot nu toe heeft de gemeente zo'n 277.000 gulden minder uit gegeven aan salaris voor perso neel dan vorig jaar. Tel daar nog eens een extra krediet van 193.000 gulden voor het aan trekken van externe hulp bij op, dan heeft de gemeente nog een potje voor personeelslasten achter de hand van circa 470.000 gulden. Onaangeroerd blijft dit fonds niet. Een deel zal worden gebruikt om waarne mend-gemeentesecretaris Th. van Waes te betalen. Daarnaast is de komende tijd wat geld nodig om de knelpunten binnen de organisatie - deels ontstaan door het vertrek van mensen en deels door ziekte - op te kunnen lossen. De commissie financiën bespreekt deze kwestie maan dag 18 juni. Tijdens de vergadering buigt de commissie zich ook over een ge zamenlijk voorstel van de colle ges van Sas van Gent, Axel en Terneuzen over de wijze waarop de gemeenten denken de kosten van de herindeling op te vangen. Vooralsnog wordt er vanuit ge gaan dat die operatie de ge meenten gezamenlijk zo'n 3,6 miljoen gulden kost. De Sassse raad wordt gevraagd mee te betalen aan het inhuren van bureau Berenschot, dat een half miljoen gulden vraagt om het herindelingsproces te bege leiden. Afgesproken is dat de gemeente Terneuzen de bedra gen voorlopig voorschiet. De commissie vergadert in het Sas- se stadhuis om 20.30 uur. ZMLK-onderwijs. De hoofd vestiging, De Regenboog, her bergt de afdeling voor speciaal onderwijs voor leerlingen tot ongeveer dertien jaar en De Wingerd geeft les aan leerlingen van dertien tot twintig jaar. De Regenboog/De Wingerd is sinds augustus 1998, na de sluiting van de ZMLK-school in Oost burg, de enige school voor speci aal onderwijs en voorgezet speciaal onderwijs aan zeer moeilijk lerende kinderen in Zeeuws-Vlaanderen. door Sheila van Doorsselaer HULST - De school voor Zeer Moeilijk Lerende Kinderen De Regenboog/De Wingerd met af delingen in Hulst en Terneuzen, bestaat dit jaar 25 jaar. Het zil veren jubileum wordt zaterdag 16 juni gevierd met leerlingen, ouders, bestuur en personeel in de Petrus en Paulushoeve in Lamswaarde. De Regenboog, school voor spe ciaal onderwijs en voortgezet onderwijs aan Zeer Moeilijk Le rende Kinderen (ZMLK) in Hulst is op 1 augustus 1975 van start gegaan. Daarvoor was de school slechts een afdeling die verbonden was aan de Maria- school, een school voor moeilijk lerende kinderen (MLK). In 1976 werd de locatie aan de Koolstraat verlaten en werd de voormalige landbouwschool in de Tabaksstraat betrokken. De Wingerd in Terneuzen is in 1976 geopend als een afdeling voor ZMLK-onderwijs, even eens verbonden aan een MLK- school. In oktober 1994 is deze afdeling van De Wingerd sa mengevoegd met De Regenboog en zo ontstond één school voor SLUIS - Burgemeester C. van Liere neemt maandag 18 juni tijdens een receptie afscheid van de gemeente Sluis-Aarden- burg. De bijeenkomst begint om 19.00 uur en vindt plaats in de raadszaal van het Belfort. Die avond kan tevens kennis ge maakt worden met B. Straats- ma, die tot 1 januari 2004 waar nemend burgemeester van Sluis-Aardenburg wordt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 37