Van Vossen heeft er weer zin in Van Assche ligt op schema PZC Schaakduo grijpt weer doorgeeftitel Rugbyers To vaal blijven ongeslagen Zierikzeese ijzervreter moet aanhang De Graafschap in vlam zetten Zege crosser Adriaanse Zeeuwse junioren zegevieren Van Belzen beste van Turnschool uitslagen Succes voor G-ploeg van Stormvogel agenda Babijn klopt Koole in duatlon Duinkerken Motorcoureur Matthijsse op het ereschavot bw 18 dinsdag 12 juni 2001 door Domien Esselink DOETINCHEM - Zelf zegt hij dertig maal het shirt van Oranje te hebben gedragen. De statis tieken wijzen 31 interlands aan. Eén cap meer of minder, de ge middelde Achterhoeker haalt ex- de schouders over op en zal hem daar niet op beoordelen. Die houding spreekt Peter van Vos sen misschien nog wel het meest aan. De Zierizeeënaar gaat aan de andere kant van het land, bij De Graafschap, op zoek naar nuchterheid en het respect dat hij in Rotterdam-Zuid bij uitge rekend zijn jeugdliefde Feye- noord zo node miste. De ogen schitteren weer. Fel heid, de wil om te winnen, maar vooral gretigheid hebben weer bezit van hem genomen. „Ik wou dat het al 5 juli was", be kent Peter van Vossen Hij lijkt zich weer die linker spits van Vlissingen te voelen, die in 1988 De Graafschap in het bekertoernooi met twee treffers hoogstpersoonlijk de das om deed. We wonnen met 2-1. We zaten in een poule met De Graafschap, Den Bosch en Tel star. Leeuwerik speelde nog mee bij De Graafschap. En hoe heet te die keeper ook alweer? Ja, Olyslager, Inderdaad, na dat seizoen ben ik ovei-gestapt naar Beveren." DEN DUNGEN - Thomas Adri aanse was in Den Dungen de sterkste in een wedstrijd die meetelt voor het Nederlands kampioenschap. De motorcros ser uit Wissenkerke eindigde in de eerste manche op de vierde plaats om de volgende manche winnend af te sluiten. „Ik had het gevoel dat er meer in zat", zei Adriaanse na zijn eer ste manche. Dat dat ook zo was, bewees hij in de tweede manche. De crosser werd daardoor eerste overall. Casper Ovaa, uitko mend in de 250cc-klasse, pakte een derde plaats in het eindklas sement. In de eerste manche werd hij vierde, in de tweede deed hij het een plaatsje beter. EINDHOVEN - De Zeeuwse B- juniorenploegen atletiek heeft in Eindhoven sterk gepresteerd. De meisjes wonnen met een ver schil van zevenhonderd punten van PSV. De jongens lieten Sprint en Thor ruim achter zich. Vera Wisse (Dynamica) boekte twee zeges. De kogel stootte ze naar een afstand van 11 meter en 94 centimeter, de discus wierp ze naar 32 meter en 6 cen timeter. Jisca Docters won het verspilngen met 5.13 meter. De speer wierp ze naar 34 meter en 38 centimeter. Nederlands kampioen Brechje de Ruyck (RKHAV) was een klasse apart op de 800 meter, ze finishte in 2 minuten en 11.07 seconden. Dorien Dek (AV'56) zegevierde op de 400 meter en wei'd tweede op de 100 meter. Op de 4x100 meter toonden de Zeeuwsen zich de best in 50.50 seconden, slechts een honderd ste boven het Zeeuws record. Erik de Waard (Delta Sport) won de 100 meter in 11.80. Bij het hinkstapspringen landde hij na 12.35 meter in het zand. Wouter Saman (RKHAV) won het hoogspringen (1.85 meter). Emile Goudzwaard (Schelde- sport) werd tweede met een pr, 1.80 meter. Wouter Saman fi nishte ook nog als tweede op de 110 meter horden. Wouter van Caspel (Dynamica) was de sterkste op de 1500 meter in 4 minuten en 31.52 seconden. Gert Jan Lauret (RKHAV) dook op de 800 meter onder de twee minuten. Het bleek echter net niet genoeg voor de zege. Simon van Kralingen (Delta Sport) had aan 12 meter en 48 centime ter net niet genoeg voor de winst bij het kogelstoten. MIDDELBURG - Turnster Jes sica van Belzen is tijdens het clubkampioenschap Turn school Zeeland algemeen club kampioen geworden. Tijdens het clubkampioenschap kwamen de turnsters uit de top sport, het nationaal wedstrijd sportniveau en de voorberei dingsgroep in actie. Bij de topsporturnsters kwam Wendy de Meuhneester als beste uit de bus. Jai Meesters versloeg haar medestanders in het ni veau nationale wedstrijdsport in de keuze-oefenstof, terwijl Daphne Bijkerk de verplichte oefenstof won. Bij de voorberei dingsgroep werd Leandra Joos- se eerste. Het zijn niet alleen de twee doel punten tegen De Graafschap die hem naar het betaalde voetbal leiden. Van Vossen wordt be schouwd als een ruwe diamant en via Beveren loopt de sportie ve weg omhoog waarna de in ternational via Anderlecht, Ajax, Instanbulspor en Glas gow Rangers uiteindelijk bij zijn jeugdliefde Feyenoord be landt. Het langgekoesterde scenario krijgt echter geen passend slot. Feyenoord-trainer Bert van Marwijk haalt Van Vossen op 11 maart in de uitwedstrijd tegen Willem II al na 37 minuten van het veld. De 33-jarige linker spits loopt met doffe ogen naar de kleedkamer en dient een dag later zijn ontslag in. Beslissing „Als je geen basis meer ziet in welke sfeer dan ook, dan heeft het geen zin verder te gaan", zo kijkt Van Vossen op zijn in de voetballerij ongebruikelijke be slissing terug. Veel collega voetballers zouden het seizoen hebben afgemaakt en dus de centjes nog mee hebben gepikt, hoe groot de onvrede ook is. „Ik neem het niemand kwalijk die dat doet. Alleen, ik kan het niet." Hi] mist in De Kuip respect. „Het gaat om de benadering, de manier waarop je met elkaar omgaat en elkaar respecteert. Als dat gevoel er niet is,.. Maar ik verwijt niemand iets, ik heb het nu eenmaal zo ervaren, ook al was het wel een superperiode, Voordat de droom echter in een nachtmerrie eindigt, kun je be ter zelf een beslissing nemen." Van Vossen zet abrupt een punt achter de periode bij 'zijn'Feye noord. „Ik heb aan die beslis sing een goed gevoel overgehou den", antwoordt hij enbekentte hebben overwogen om er zelfs helemaal een punt achter te zet ten. „Het heeft even door m'n hoofd gespookt om definitief te stoppen." Hij neemt na de twaalfde maart bewust afstand van de voetbal lerij. Vooral om na te kunnen denken. „Voorzitter Jorien van den Herik had graag gezien dat ik mijn carrière bij Feyenoord had afgesloten. Daarom laste ik een rustperiode in. Ik moest me instellen op iets anders, zodat je tenminste de tijd krijgt om na te denken. Doe je dat niet, dan komt het tóch nog een keer op je pad." Van Vossen maakt onder ande ren De Graafschap kenbaar pas na 1 juni een beslissing te nemen over zijn toekomst. Bijna een jaar na de halve finale van Euro 2000 tegen Italië gaat de oud- intemational nota bene bij een degradatiekandidaat aan de slag. „Tuurlijk is het de omge keerde wereld, maar De Graaf schap was het beste wat ik pak ken kon en ik ben er blij mee. Hij lijkt het te menen, „iedereen is mens en de ene voetballer is gelukkiger dan de andere in zijn carrière, maar we zijn wel be voorrecht dat we betaald voet bal spelen. De no-nonsense hier spreekt me aan. Ik sta voor eer lijkheid, vertrouwen en elkaar de waarheid vertellen. Die raakvlakken vond ik in een gesprek met Gerai'd Marsman, John van den Brom en Jurrie Koolhof Wat ze zeiden paste precies bij mijn persoon aldus Van Vossen. „Ze hebben ook geen eisen ge steld. Ze willen me graag als voetballer en als mens, dat is voor mij bepalend. Zoals ik ook heb aangegeven in principe niet beschikbaar te zijn voor de lin kerkant. Hoe dat ingevuld wordt, is een zaak tussen de trainer en de speler." De aanwezigheid van zijn voet balvriend Van den Brom op de Doetinchemse Vijverberg speelt ook een grote rol. „Maar dat was niet doorslaggevend. John zou hier ook weg kunnen vallen. Nee, de club past qua gevoel en uitstraling bij me. En de link Achterhoek en Zeeland is verge- lijkbaar. Dat is ook één van de redenen geweest." Ijzervreter Van Vossen moet De Vijverberg in vlam zetten. Zijn speelstijl past bij De Graaf schap. De Superboex'en willen vooral bloed, zweet en ti*anen zien. „Dit is een uitdaging en ik heb enorm veel zin om eraan te beginnen", meent Van Vossen. „De verwachtingen zijn toren hoog en ik zal ze waar moeten maken. Nee, daar ben ik abso luut niet bang voor. Mijn laatste ervaring was een negatieve en die moet ik omdraaien in een positieve." Comeback ,De comeback in 19 98 in Oranj e is een persoonlijk hoogtepunt, al was de penalty op Wembley tegen Engeland ook mooi. Ik ben één van de gelukkige men sen die heel veel dingen mee hebben mogen maken." Die ervaringen sterken hem ook als mens en persoonlijkheid. Zo gebruikt hij de rustperiode na het vertrek bij Feyenoord niet alleen om na te denken en te gol fen. Van Vossen gaat ook bij Jonge turner gaat bij NK alleen op vlo er onderdeel in de fout door Eldridqe Pentury ROTTERDAM - Goldrush of niet, voor Anthony van Assche was het gisteren weer een dood gewone dag. Vierentwintig uur nadat hij zijn vijfde nationale turntitel had gepakt, trainde de twaalfjarige Sassenaar zich weer suf in de sporthal van het Rotterdamse Thorbecke Ly ceum. Van Assche werd afgelopen weekeinde in het Texelse Den Burg kampioen in de categorie 5A, bovendien was hij in vijf toestelfinales de beste. Hij kreeg zes gouden medailles omgehan gen en moest alleen op het vloer onderdeel een ander voor zich dulden. „Voor het eerst waren er televisiecamera's van Studio Sport bij het kampioenschap", vertelt Rob Stout, de trainer met wie Van Assche al ruim vijf jaar samenwerkt. „Ik denk dat An thony daar een beetje nerveus van werd. Er was te weinig rota tie bij een achterwaartse salto die hi] maakte. Die fout kostte hem de titel op de vloer." Toch was het misschien niet al leen maar toeval, want op het vloeronderdeel is Anthony van Assche het minst sterk. Het su pertalent, zoals hij door velen wordt omschreven, is verder ui terst allround. Met het paard kan hij het best uit de voeten. Op dat onderdeel heeft Van Assche volgens Rob Stout in zijn leef tijdscategorie reeds het wereld niveau bereikt. Stout: „Anthony is nu twaalf jaar. Z'n ontwikkeling verloopt prima. Zijn bovenlichaam is sterk, zijn benen moeten dat nog worden. Tot hun twaalfde krij gen turners verplichte oefen stof, daarna beginnen ze met keuze-oefenstof. Anthony moet nu gaan bewijzen dat hij daar klaar voor is." Van Assche maakt deel uit van de nationale selectie Jong Ta lent en loopt al ver vooruit op zijn leeftijdgenootjes. Rob Stout geeft hem daarom in wed strijden, zoals afgelopen week einde bij het NK, extra doelen mee. „Als hij tijdens een oefe ning maar tot de handstand hoeft te gaan, laat ik hem die oe fening in de handstand maken. Het is streven naar perfectie van mijn kant, en voor Anthony zelf krijgt de oefening op die manier een extra dimensie." Rob Stout is clubtrainer bij de Rotterdamse turnclub SDS, en al jarenlang trainer bij de Ko ninklijke Nederlandse Gym nastiek Unie (KNGU). De 43-ja- rige oefenmeester werkte in het verleden samen met de gebroe ders Selk. „Anthony is vijf jaar geleden bij mij komen trainen. In de loop der jaren hebben we een bijzondere band gekregen Hij besteedt wekelijks zeventie- neneenhalfuur aan training in Rotterdam, daarvan ben ik veertien uur aanwezig. Naast Anthony heb ik ook Jeffrey Wammes onder mijn hoede. Ook hij is een groot talent, misschien is hij nog wel beter dan Anthony. Met beiden werk ik toe naar de Olympische Spelen van 2008, dan moeten ze er staan." Het eerste doel van Anthony van Assche woi'dt het Europees jeugdkampioenschap, dat over drie jaar plaatsheeft. Dan zal de jonge Zeeuws-Vlaming zijn de buut maken tij dens een interna tionaal kampioenschap. Stout: „Anthony gaat na de zomerva kantie naar de middelbax-e school. Ook in het nxeuwe jaar zal hij op en neer blijven rijden tussen Sas van Gent en Rotter dam. Met zijn nieuwe school is een constructie bedacht waar door hij hier gewoon kan blijven tx-ainen. Het jaar daarop gaan we kijken of hi] misschien niet ergens intern kan gaan. Nu is dat vanwege zijn jonge leeftijd nog niet aan de orde." Om zijn ontwikkeling te bevox*- deren, gaat Anthony van Assche volgende maand op stage in Zwitsexiand. Samen met Jeffrey Wammes gaat hij trainexi bij de voox-malig Oost-Duitse turn- trainer Dieter Hofman. het spoxdmanagemeptbux-eau Spoxdpromotion van Rob Jan sen aan de slag. „Ik doe in persoonlijke gesprek ken aan spelersbegeleiding. Al les komt op tafel zodat je px~o- blemen zowel privé als spoxtief kunt oplossen. Dat spx-eekt me enorm aan. Je kunt er een ande- x-e kijk op geven doox'dat je zo veel hebt meegemaakt, al.wil dat niet zeggen dat je het altijd goed hebt." Van Vossen is vooxiopig één sei zoen Supex-boer. „Van beide kanten is er een optie er nog een jaar bij aan te knopen, maar we willen eei'st kijken hoe het zich ontwikkelt. Dat is het eerlijkste tegenover elkaar." Na jai'en van oveiievingsvoet- bal wil De Graafschap met Van Vossen zonder degradatieperi kelen door het eredivisieleven stappen. „Ik zit hier omdat men als club sterker wil woi'den en dat ze een probleemloos seizoen willen spelen. Dat is het belang rijkst." Als hij erin slaagt daar een be langrijke bijdrage aan te leve ren, dan zal Peter van Vossen in de Achtei'hoek als een meer dan gerespecteerd voetballer én mens door het leven gaan. En dat is pi'ecies waarnaar hij op zoek is. GPD door Roeland Alders OOST-SOUBURG - De scha kers Collin Boelhouwer en Al- bert Vermue zijn winnaar ge worden van het Zeeuws doorgeefschaak-kampioen- schap. Het Souburgse tweetal prolongeei'de in een uitermate boeiend toernooi hun vorig jaar veroverde titel. Bij het stei'kbezette toernooi in Oost-Souburg, dat vijftien teams venvelkomde, werden de Souburgers Ronald Steijn en Rogier van Gernexi; tweede, vóór alweer een Soubui'gs team, dat bestond uit het duo Marcel Boelhouwer en Corné Boog aard. Het toernooi werd vanaf het be gin gedirigeerd door het duo BoelhouweiyVermue. Tot de ne gende i'onde, toen hadden de topper's elkaar nog niet getrof fen, verspeelden de titelverde digers geen punten, terwijl de concurx-entie dat wel deed. In de negende ronde morste het duo Boelhouwer/Vermue zijn eerste punt, tegen het Thoolse tweetal Dig de Graaf/Sebastiaan Koed- oot. Door dit puntverlies was het duo de concenti'atie kwijt en daardoor werd in de ronde daar na prompt met 2-0 verloren van het tweetal Roeland Alders/Bas Rouw, dat uiteindelijk als vier de zou eindigen. Door deze pijn lijke nedeiiaag namen Ronald Steijn en Rogier van Gemertcle leiding over: Toen Steijn en Van Gemert een ronde later niet ver der kwamen dan een gelijkspel, kwamen drie Soubuxgse teams gebroedex-lijk aan de leiding Steijn/Van Gernexi,Boelhou- wei'/Boogaard en Boelhouwer- /Vei'mue. Het tweetal Boelhouwer/Boog- aai'd haakte afna een nederlaag in de topper tegen Steijn en Van Gemert. In de laatste paai' ron den bleek Collin Boelhouwer en Albexi Vermue toch de sterkste combinatie. Het onderlinge duel met Steijn en Van Gemert werd gewonnen, waardoor de titel hen niet meer kon ontgaan. Jeugd De hoofdpiijs bij de jeugd ging naar de gebi'oedei's Poiie van de schaakvereniging Middelburg. De broers bleven de twee Sou burgse teams Tim Pleijte/Anton Nooijen en Erik van Nassau/ Roland Kars uiteindelijk ruim voor. door Hans Markusse VLISSINGEN - Tijdens haar jaarlijkse trip bleef de Goese Rugbyclub Tovaal ongeslagen. In Frankrijk versloeg de rugby- ploeg Cappelle-la-Grande met 74-17 en St Pol-sur-Mer met 26- 12. Cappelle-la-Grande-Tovaal 17-74: Tovaal kon in Frankrijk op bijna volle sterkte aantraden en was veel te sterk voor de fel startende gastheer De Fransen namen in de 6e mi nuut een 5-0-voorspi'ong en slaagden erin om die ruim twin tig minuten vast te houden. Toen Sander Verheul zijn team eenmaal in de richting van de gelijkmaker had gedirigeerd, Golf Maandbeker Goese Golf. Categorie A handicap 0-22 strokeplay: 1. Arie Max van Doorne 73 strokes netto, 2. Wil van den Boom 74,3. Peter Eversdijk 74. Cate gorie B handicap 22,1-36 stableford: 1. Bastiaan Steunenberg 37 punten, 2. Stijn Steunenberg 37, 3. Lucas Neïjmeijer36. Schaken BREDA - Tijdens de regionale Special Olympics 2001 in Breda hebben Lars Visser (2x), Chan- tal Koole, Piet Jan Wisse van de G-zwempIoeg van Stormvogel de gouden medaille behaald. Lars Visser deed dat op de 50 meter vrij en de 50 school, Chantal Koole op de 50 vrij en Piet-Jan Wisse op de 25 school- slag. Een zilveren plak ging naar Mi- chiel Schrijvershof op zowel de 50 vrij als de 50 schoolslag. Chantal Visser en Richard Bruggeling wonnen op de 50 vrij de bronzen plak. Op de 25 meter schoolslag wei'd het zilver ge wonnen door Jan Riemens, Bert van Geel en Strefanie Wanjon. Duco Hylkema en Sander Mol wonnen op deze afstand de bronzen medaille. Op de 4x25 meter vrije slagesta fette won de Vlissingse ploeg het goud. Het kwax-tet bestond uit Lars Visser, Michiel Schrijvers hof, Chantal Visser en Richard Bruggeling. Ohrid (Mac). EK, tiende ronde: Vaganian (Arm)- Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Tiviakov (Ned)- Lpoetian (Arm) 1-0, Reinderman (Ned)- lordachescu (Roe) 1/2-1/2, Volz- hin (Rus)- Piket (Ned) 0-1Conquest (Eng )- De Vreugt (Ned) 1-0, Nijboer (Ned)- Konopka (Tsj1/2-1/2. Stand: 1. Van We ly, Tiviakov, Sutovsky (Isr) 7,5 punten, 29. Reinderman, Piket 6,120. De Vreugt, Nijboer 4,5. Derde ronde Open kampioenschap Mid delburg. Hoofdgroep: H. Porte-F. Riku- mahu 1-0, J. de Wolf-P. Saalheim 1-0, S. Sanders-M. Westerweele remise, D Wolters-A. Jonkheer 0-1, T. de Boer-F. Dieperink 1-0, J. de Jager-F. Ambachts heer 1-0. B-groep: J. deQuartel-C. Brou wer remise, P. Kreuger-R. Porte 1-0, M. Beinema-R. Meijer 0-1, M. de Boer-M. Lierens 1-0. Sportprijsvragen Lucky day: 2-5-9-12-14-21-23-24-25-34- 37-41 -44-48-52-54-62-63-75-80. Lotto. Jackpot: geen winnaar; hoofd prijs: 1 winnaar, f. 1.000,000; tweede prijs: 3 winnaars, f. 150.000; vierde prijs: 3 winnaars, f. 100.000; vierde prijs: 19 winnaars, f. 1500; vijfde prijs: 77 win naars, f 1000. Toto 13. Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 3 winnaars, bruto f. 2169,40; derde prijs: 36 winnaars, f. 451,90. was het gedaan met het Franse verzet. Door tries van Egon Geeratz, Alex Vlieland, Hans Houmes en Koen Spaas leidde Tovaal bij rust al met 5-24. Na rust gooide Tovaal alle rem men los. Via Erik Vis, Patrick de Ruiter en Michiel Sinke, Alex Vlieland, Hans Houmes, Egon Geei'atz en Bram Bruijnes werd het 17-74. St Pol-sur-Mer-Tovaal 12-26: De tweede tegenstander was aanmerkelijk stei'ker. Het duur de tot de 25 minuut voor Alex Vlieland de score kon openen: 0- 5. Jan Moelker (conversion) en Reinier de Haan legden de rust stand vast. Na x-ust zorgden Sjoerd Waxtena en Egon Gee ratz voor de resterende pun ten. (WRu) 6-4 6-4, Federer (Zwi/6)- Portas (Spa) 6-7 6-4 6-2, Larsson (Zwe)-Calatra va (Spa) 7-6 6-4, Prinosil (Dui)— Moya (Spa) 7-6 7-6, Johansson (Zwe/7)-Chang (VSt) 6-2 7-5. Birmingham. Vrouwen, 450.000 gulden. Eerste ronde: Oremans (Ned)- Bedano va (Tsj/13) 6-3 4-6 7-6,Schiavone (Ital- Irvine (VSt) 7-5 7-5, McQuillan (Ausl- Weingartner (Dui/10) 6-3 6-4, Cervanova (Slw)- Sfar (Tun) 4-6 6-4 7-6, Black (Zim/9)- Craybas (VSt) 7-6 6-3. Voetbal Albany. WK-kwalificatïe, zone Oceania. Groep 2: Nieuw- Zeeland-Solomoneilanden 5-1 (2-0),Ta- hiti-Cookeilanden 6-0 (3-0). Stand: 1 Nieuw-Zeeland 3-9, 2. Solomoneilanden 3-6, 3. Tahiti 3-6,4. Vanuatu 3-3,5. Cook- eilanden 4-0. Volleybal Colorado Springs. World League. Groep D: Verenigde Staten-Duitsland 3-0. Stand: 1. Brazilië 10-18,2. Verenigde Sta ten 10-12, 3. Nederland 10-10, 4. Duits land 10-0. Brazilië zeker van finale World League. Wielrennen Dauphiné Libéré. Eerste etappe, Morzi- ne-Bron: 1. De Waele (Bel) 227 km in 5.56.01, 2. Nazon (Fra), 3. Magnusson (Zwe) Algemeen klassement: 1. Rous (Fra) 6.01.29, 2. McGee 0.01, 3. Magnus son 0.02. Tafeltennis dinsdag- Anthony van Assche staat wijd en zijd bekend als turntalent. Hij kreeg dit jaar onder meer de sportprijs van de gemeente Sas van Gent. foto Charles Strijd DUINKERKEN - Wie nog twijfelde aan de capaciteiten van Ronnie Babijn moet zijn mening na zijn tweede plaats in een elite-triatlon in het Franse Duinkerken grondig bijstellen. Na 1.5 km zwemmen, 40 Ion fietsen in critexiumvoiTn en 10 km lo pen finishte de Terneuzenaar op de tweede plaats in een tijd van 1 uur 58 minuten en 23 seconden. Hij had een achtex-stand van di*ie minuten op de winnaar, de Fransman Sebastian Libicz. loris Jan Koole (Middelburg) moest genoegen nemen met de vijfde plaats in 1 uur 58 minuten en 50 seconden. Edith Gerai'ds (Middel burg) finishte eveneens op de vijfde plaats in 2 uur 14 minuten en 13 seconden. Winnares Beatric Mouthon won in 2 uur 2 minuten en 26 seconden. Topzesjeugd. Organisatie ttv Slagvast, Kamperland. Eerste klasse: 1Martin van leperen Kapelle, 2. Rainer Jacobs Oude- lande, 3. Marco van de Hoven Oudelan- de, 4. Albert van Kessel 't Batje, 5. Emiel de Rijke 't Zand, 6. Joeri Maas 't Batje. Tweede klasse: 1. Izak Heijboer Arne- muiden, 2. Matthijs Koole Middelburg- -Zuid, 3. Roderick den Ouden Reynaert, 4. Tashin Barakat Slagvast, 5. Daniëlle Bergsma STV, 6. Barrie Pietersz Rey naert. Derde klasse: 1. Arjan Korstanje Arnemuiden, 2. Marinus Lichtendahl Ka pelle, 3. Jan Cornelisse Yerseke, 4. Arjan Koole Yerseke, 5. Jan van leperen Kapel le, 6. Mathijs Mol Yerseke. Vierde klasse: 1. Lindert Moerdijk Arnemuiden, 2. Stephan Pieters Reynaert, 3. Mieke Nieu- wenhuijse Arnemuiden, 4. Rick van Iwaarden Yerseke, 5. Carlo Emeleer Rey naert, 6. Afrim Geuze 't Zand Vijfde klas se: 1. Yi Zhang Reynaert, 2. Jos Louisse Oudelande, 3. TsjungYuen Zhang Rey naert, 4. Mark Vleeshouwer 't Zand, 5. Yardin den Engelsman 't Zand, 6. Jason Net Westerzicht. Zesde klasse: 1. Linda Heijnsdijk Oudelande, 2. Marloes Marteijn 't Zand, 3. Chantal Morcus Rey naert, 4. Ramses van der Kop Middel burg-Zuid, 5, Daniël Maris 't Zand, 6. Sander Joosse Middelburg-Zuid. 1e klas P/W: 1. Max Vleugel Arnemuiden, 2. Thijs Vleugel Arnemuiden, 3. Dennis van Belzen Arnemuiden, 4. Robert de Ruyter Westerzicht, 5. Manuel Schroevers Arne muiden, 6. Kristian Davidse 't Zand, 7. Rikki Davidse 't Zand. HU Atletiek Avondbaancircuit. Aanvang: 18,45 uur Derde wedstrijd voor het Zeeuwse Avondbaancircuit. Programma: Man nen/jongens A/vrouwen/meisjes A 100m 200m, 1500m, 5000m, kogel, speer, ver. Jongens B/C: 100m, 200m, 1500m, kogel, speer, ver. Jongens D: 80m, 100m, kogel, speer, hoog. Meisjes B: 100m, 200m, 1500m, kogel, speer, hoog. Meisjes C: 80m, 150m, 1000m,ko gel, speer, hoog. Meisjes D: 60m, 1000m, kogel, speer, hoog. Locatie: Zuidersport park te Terneuzen. HU Biljarten Driebanden toernooi Baarends-Baar- ends. 2e ronde. Locatie: Café Baarendsin Goes. Aanvang:19.30 uur. Tennis Londen. Mannen, 2 miljoen gulden. Eer ste ronde belangrijkste uitslagen: Wes- sels (Ned)- Lee (GBr) 6-2 6-3, Sluiter (Ned )- Llodra (Fra) 6-4 6-3, Siemerink (Ned)- Sanguinetti (lta/15) 6-3 7-6, Knippschild (Dui)- Davidenko (Rus) 6-46-2, Rusedski (GBr/12)- Parmar (GBr) 7-6 1-6 6-2, Gus- tafsson (Zwe/14)-Childs (GBr) 7-6 6-2. Halle Mannen, 2,5 miljoen gulden. Eer ste ronde: Björkman (Zwe)- Schalken (Ned/11)6-1 6-4, Kafelnikov (Rus/1)- Ke- tola (Fin) 6-3 4-6 6-2, Haas (Dui/8)- Mirnii ASSEN - Motorracer Adriaan Matthijsse van het Zeeuwse Vortex Racing Team heeft tij dens een internationale Ducati Clubrace een derde plaats be haald. De coureur uit Meliskerke kwa lificeerde zich bij de tijdtrai- ning op het circuit van Assen als zesde. In de race werkte Mat thijsse zich op tot een tweede plaats. In de laatste ronde werd hij echter nog voorbij gestoken door de Duitser Julius Ilmber- ger. Marco Jansen uit Loenen won de wedstx-ijd in de Ducati Desmo Quattro-klasse. Peter van Vossen maakte vrij dag samen met collega-nieuweling Dennis Schidp (rechts) kennis met De Graafschap en De Vijverberg. foto Hans Groene/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 26