Bouwplan Ovezande ontvouwd PZC Muziektent kan weer eeuw mee Scholieren strijden om wisseltroffee Wachtenden krijgen voordeel bij toewijzing kavels Reimerswaal Reimerswaal dubt over uitbreiden aantal urnenmuren Noord-Beveland verlaagt OZB-tarief Installatiemonteur is ook vrouwenberoep 15 les mogelijke locaties Openbare repetitie Oprichting Lokale Partij Borsele Ongeval op A58 Bedrijf bestraft voor morsen grond Gewonden bij aanrijding Grootkoor zingt in kerk Veere Boete voor bromfietser met slok op Leger des Heils houdt eredienst door Mieke van der Jaqt OVEZANDE - Van de zes moge lijke woningbouwlocaties in Ovezande die de gemeente Bor sele heeft voorgelegd, zijn er drie die een betere kans maken dan de rest. Een plannetje ten zuiden van de Nieuwstraat, de open ruimte tussen de Dreef en dePlataanweg en het stuk tus sen de Plataanweg en de Groe- nedijk. Aan de ander locaties kleven problemen die de ge meente niet makkelijk of niet graag wil oplossen. Veel ruimte lij kt er te zijn aan de noordkant van de Oud Ovezandseweg, maar de over gang tussen de landelijke omge vingen de bebouwde kom wordt met zo'n uitbreiding weer ver derop gelegd. Bovendien is daar enige hinder te verwachten van bedrijfsmatige activiteit in het westen. Een andere locatie, aan de overkant van de Bloemen- siraat, heeft hetzelfde bezwaar een beperking in ruimte. Daar kunnen hooguit tien tot nvaalf woningen komen en SINT ANNALAND - Vandaag en morgen houdt de muziekver eniging Accelerando uit Sint Annaland een openbare repeti- tiein de Sakofahal. Iedereen die geïnteresseerd is in muziek kan tussen 19.30 en 21.00 uur een kijkje komen ne men in de muzikale keuken van de fanfare, onder leiding van Pierre van Broekhoven, en het lamboerscorps, onder leiding vanThieu Rievers. Doel van de openbare repetitie is het werven van muzikanten. Ovezande kan er tot 2011 nog 29 bouwen, naast de woningen die nog in Strobbelhoek II kunnen komen. Dan is er nog de open ruimte ten zuidoosten van de Dreef, de plaats van de volkstuintjes. Ook daar is de ruimte beperkt en het eigendom is bovendien erg ver snipperd. Ook de ontsluiting van die plek als woningbouwlo catie, geeft grote problemen. De open ruimte aan de noord westkant van de Dreef geeft wat dat betreft minder problemen, maar ook daar is niet zo heel veel ruimte, al is het in handen van één boer. Bij de provincie zal dat stuk hoge ogen gooien, want het is een loepzuivere inbrei- dingslocatie. Daar zijn ze in Middelburg gek op. Groenedijk Het stuk tussen Groenedijk en Plataanweg kan ook nog wel een beetje voor inbreidingsloca- tie doorgaan omdat het aan drie kanten is ingebouwd door ach terkanten. De ontsluiting zou moeten plaatsvinden via het hoekje in de Plataanweg en eventueel langs een gat in de lintbebouwing langs de Groe nedijk. Een deel van de grond is door ruiling in handen van de gemeente gekomen. De locatie ten zuiden van de Nieuwstraat biedt mogelijkhe den voor mooi wonen en be hoorlijke landschappelijke in passing, maar kan alleen als een uitbreiding worden gezien. Bo vendien ligt het een beetje ex centrisch. Veel inwoners van Ovezande, een Trefpunt volkwamen giste renavond kijken naar de plan nen die de gemeente smeedt om bouwgrond in het dorp te krij gen. De meningen zijn nog ver deeld, maar inspraakreacties kunnen nog tot 3 juli bij de ge meente worden ingediend. dinsdag 12 juni 2001 Twee dagen lang strijden scholieren van achttien Goese basisscholen om de hoogste eer tijdens de Schoolsport Olympiade op sport park Het Schenge. foto Willem Mieras door Rob Paardekam GOES - Waar de Borsele scho lieren voor hun sportolympia- de nog moesten uitwijken naar de sporthal, hadden hun Goese leeftijdgenoten gisteren meer geluk. Hoewel het zonnetje zich af en toe verschuilde ach ter de wolken konden ze op sportpark Het Schenge in pri ma weer hun sportkunsten vertonen. Twee dagen lang strijden scholieren uit de groepen ze ven en acht van achttien Goese basisscholen om de hoogste eer tijdens de Schoolsport Olympiade. De helft van de scholen was gisteren aan de beurt, de andere helft komt vandaag in actie. De scholieren komen uit op vijf onderdelen: voetbal, korf bal, hockey, tennis en atletiek. Aan het einde van de dag is er een spannende scholenesta fette die ook meetelt voor het eindklassement. De sportolympiade, georgani seerd door studenten van het CIOS en de Goese Sportraad, begint vandaag om 09.00 uur en duurt tot 15.30 uur. Rond die tijd is bekend welke school het komende jaar de trotse bezitter is van de vo rig jaar ingevoerde wisseltrof- fee. door Rob Paardekam KRUININGEN - Het gemeente bestuur van Reimerswaal gaat de raad voorstellen om de uit gifte van bouwkavels voortaan via een gewogen loting te laten plaatsvinden. Mensen die al lang op de wachtlijst staan heb ben op die manier een voordeel boven mensen die nog maar kort zoekende zijn. Het college kiest voor deze vari ant omdat een meerderheid van cle commissie Wonen en Milieu daar vorige week de voorkeur voor uitsprak. Burgemeester en wethouders hadden in de nota grondbeleid twee nieuwe syste men aangegeven die wat hen betrof beide in aanmerking kwamen. Het doel was om de kaveltoewijzing in de toekomst eerlijker te laten verlopen. Nu kan het voorkomen dat iemand die net staat ingeschreven een kavel krijgt en iemand die al ja ren wacht, buiten de boot valt. Het was aan de commissie om een keuze te maken. De meer derheid verkoos een gewogen loting boven een systeem waar bij de kavels worden toegewe zen op datum van aanmelding. Bij zo'n gewogen loting krijgen mensen die al lang op de wacht- OVEZANDE - De Lokale Partij Borsele houdt maandag 18 juni de oprichtingsvergadering in verenigingsgebouw het Trefpunt in Ovezande. Tijdens de vergadering wordt ook de kandidatenlijst voor de gemeenteraadverkiezingen bekend gemaakt. De vergadering begint om 20.00 uur met een ope ningswoord door P. Verbart, nu nog gemeenteraadslid voor D66 in Borsele. N. van Kooten, oprichter van één van de eerste lokale partijen in Nederland, twintig jaar geleden, houdt een inleiding over het nut en de noodzaak van plaatselijke partij en. Na de inleiding presenteert de initiatiefgroep de bestuurs- kandidaten, die meteen in stemming worden gebracht. Voor lopige statuten en de kandidatenlijst voor de verkiezingen komen na een pauze aan de orde. De vergadering sluit met een politiek café. lijst staan een voordeeltje boven degenen die nog maar kort staan ingeschreven. Dat gebeurt door middel van extra loten. Voor elk kalender jaar dat iemand staatinge schreven krijgt hij er een lot bij. In dit geval zal dat een extra balletje zijn, want het college heeft besloten om de loting voortaan met het bingo-appa raat te verrichten. Vóór het voorstel in de gemeen teraad komt, is er nog een in spraakronde. Toch hoopt wet houder M. van Overloop (volks huisvesting) dat het nieuwe sys teem in het vierde kwartaal van dit jaar ingevoerd kan worden. 's HEER ARENDSKERKE - Twee mensen, een 26-jarige be stuurder van een auto en een 34-jarige medepassagier, zijn gisterochtend gewond geraakt toen hun auto door onbekende oorzaak over de kop vloog op de Rijksweg A58 ter hoogte van 's Heer Arendskerke. Beide slachtoffers zijn naar het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes gebracht. MIDDELBURG - Zand- en Grinthandel van Ouwerkerk bv uit Middelburg moet duizend gulden boete betalen wegens vervuiling. Het bedrijf morste op 8 november vorig jaar in de Westhofha- ven in Borsele bij het overladen een hoeveelheid zwarte grond. Door de grijper minder vol te doen, kon dit euvel later worden vermeden. De economische politierechter legde gis teren in Middelburg ook nog vijfhonderd gulden voorwaarde lijk op. KOUDEKERKE - Een 23-jarige Vlissinger en een 24-jarige man uit de gemeente Veere zijn gisteren gewond geraakt bij een aanrijding op de Middelburgsestraat in Koudekerke. De automobilist uit Veere reed over de Middelburgsestraat van uit Middelburg maar hield niet voldoende rechts. Beide bestuurders werden met onbekende verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis. De auto's zijn totaal ver nield. VEERE - Het grootkoor Zeeland geeft donderdageen concert in de Grote Kerk in Veere. Het grootkoor is een projectkoor waarin ruim 250 mannen en vrouwen uit de hele provincie zingen. Tijdens het concert in Veere worden er bekende koor werken en opera- en musicalfragmenten uitgevoerd. Het koor wordt begeleid door pianist Rob van Dijk en The Romanian gypsy quintet uit Roemenië. Het concert begint om acht urn 's avonds. VLISSINGEN - De Koninklijke Marechaussee Vlissingen heeft gisteravond rond acht uur op de Paul Krugerstraat in Vlissingen een 36-jarige bromfietser uit Vlissingen aange houden voor rijden onder invloed. De blaasproef wees uit dat de man ongeveer twee keer te veel had gedronken. Hij kreeg een boete van honclerdzestig gul den. doorRob Paardekam KRUININGEN - De commissie openbare werken was gisteren zeer verdeeld over de vraag of er meer urnenmuren op de open bare begraafplaatsen in Rei merswaal moeten komen. Op dit moment heeft alleen Kruinin gen zo'n muur. Daar wordt zeer weiniggebruik van gemaakt. Ruim een jaar geleden ging de gemeenteraad akkoord met het plaatsen van een urnenmuur in Kruiningen. Uit een evaluatie is gebleken dat in de muur het eer ste jaar (2000) helemaal geen bijzettingen hebben plaatsge vonden. Dit jaar is er tot nu toe slechts één urn geplaatst. Het college wil graag de mening van de commissie over het uit breiden van het aantal muren boren, maar wethouder Bliek stak zijn ideeën daarover giste ren niet onder stoelen of ban ken. „Gezien de cijfers zijn er geenredenen om het aantal mu ren uit te breiden naar andere kernen in Reimerswaal. redactie midden-zeeland Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl R-Bosboom M.E.deBruijn I. Huibers A. M. van der Jagt R.J. A. Paardekam F. Soesman K-L. de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl F-mail: web@pzc.nl M. Otte (SGP) zei dat standpunt zowel uit zakelijk als principi eel oogpunt te ondersteunen. „Zoals u weet vindt onze fractie begraven de enige juiste vorm van lijkbezorging." CDA-com- missielid P. Allewijn zei dat zijn fractie daar volledig in kan meegaan. PvdA en WD toonden zich wel voorstander om op andere be graafplaatsen urnenmuren te plaatsen. Ondanks het matige gebruik, heeft iedere burger het recht om bijgezet te kunnen worden in de plaats waar hij is grootgebracht en waar de fami lie kortbij is", zei I. Vogelaar (VVD). „Een urnenmuur is een voorziening die er gewoon moet zijn. Bovendien: als iets er niet is, wordt er natuurlijk geen ge bruik van gemaakt." Het werd gisteren niet duidelijk naar welke kant het dubbeltje uiteindelijk zal vallen. Of er in de raad een meerderheid is voor het uitbreiden van het aantal urnenmuren, lijkt te gaan af hangen van de BBR-fractie. Commissielid M. Weststrate liet weten nog behoefte te hebben aan overleg met zijn fractiege noten. Behalve de urnenmuur in Krui ningen, worden ook de strooi- velden op de begraafplaatsen in Yerseke, Rilland, Kruiningen en Hans weert matig gebruikt. Vo rig jaar werd er zelfs niet één keer as op verstrooid. Dit jaar gebeurde dat al wel drie keer. GOES - Het Leger des Heils in Goes neemt zondag 17 juni af scheid van Kapitein H. Barink en diens echtgenote, die vijf jaar bij het Leger des Heils in Goes en Zierikzee hebben gewerkt. Het echtpaar gaat het Leger die nen in Amsterdam-westHet af scheid wordt gevierd met een eredienst die om 18.30 uur be gint in de zaal van het Leger des Heils in Goes. Van 20.00 tot 21.00 uur is er een informele bij eenkomst tijdens welke belang stellenden afscheid kunnen ne men van het gezin Barink. Zaterdag 23 juni is er in hetzelf de gebouw vanaf 14.00 uur een welkomsreceptie voor de kapi teins Hoogerdijk, die cle scepter van de familie Barink overne men. De welkomstdienst wordt een dag later gehouden om 10.00 uur. door Rob Paardekam KATTENDIJKE - De muziektent in Kat- tendijke ziet er sinds gisteren weer pico bel- lo uit. Leerlingen van het ROC-Zeeland in Vlissingen hebben de afgelopen maanden keihard gewerkt aan een hek voor de kiosk. Gisteren kwamen ze het hoogstpersoonlijk monteren en opleveren. De muziektent van Kattendijke werd in 1913 gebouwd en was na bijna een eeuw dringend aan renovatie toe. Verschillende dorpsbewoners en de gemeente Goes sloe gen de handen ineen om het monument aan te pakken, maar er was niet genoeg geld om alle wensen in vervulling te laten gaan. Daarom benaderde de dorpsvereniging het ROC in Vlissingen. Leerlingen van de afde ling werktuigbouwkunde hebben zich het afgelopen half jaar beziggehouden met het maken van een sierhek voor de muziek tent. Het is een mooi exemplaar geworden met passende muzieknoten aan de boven kant. De leerlingen hebben tijdens het project al les zelf moeten doen. Van het ontwerpen tot de commerciële kant en van het maken van het hekwerk tot het plaatsen ervan. Dat laatste gebeurde gisteren, zodat aan het re novatieproces van de muziektent een einde kwam en de kiosk er ook de komende hon derd jaar weer tegenaan kan. door Rob Paardekam WISSENKERKE - Burgemees ter en wethouders van de ge meente Noord-Beveland willen de tarieven voor de onroerende- zaakbelasting voor 2001 verla gen. De waarde van veel panden is flink gestegen en zo wil het college voorkomen dat de ozb voor veel inwoners de pan uit rijst. Eigenaren betalen straks 7,28 gulden per vijfduizend gulden. Dat tarief was vorig jaar nog 8,38 gulden. Voor gebruikers van woningen daalt het tarief van 6,71 naar 5,83 gulden. In de ze tarieven is wel een stijging van 15 procent ten opzichte van 2000 verwerkt. De gemeente streeft voor dit jaar naar een to taalopbrengst van 3.838.000 gulden. De uitvoering van de waardebe paling van cle panden is verre van vlekkeloos verlopen. Vol gens de eerste bestuursrappor- tage 2001 komt dat cloor te late aanlevering door het taxatiebu reau, problemen met de uitwis seling van taxatiegegevens tus sen het bureau en de gemeente en onvolledigheid van de taxa tiegegevens. Daardoor was het niet mogelijk de WOZ (wet Waardering Onroerende Zaken) -beschikkingen vóór maart te verzenden. Het college probeert de kosten die zijn gemaakt dooi de te late oplevering op het taxatiebureau te verhalen. De gemeente streeft er nu naar om de meeste beschikkingen eind deze maand de deur uit te door Ramses Gabriëlse VLISSINGEN - „Mensen on derschatten het vak van instal latiemonteur wel", zegt Joost van Veldhuizen uit Waarde. „Ze denken dat een loodgieter al leen komt om de wc te ontstop pen, of zo." Joost is assistent monteur en leert voor eerste monteur. Vorige week werd hij Nederlands kampioen Installa tietechniek in Den Bosch. Van het ROC-Zeeland ging ook Ve- ronique Houtepen uit Middel burg mee naar Den Bosch. Ze is het enige meisje op de opleiding. „Je moet hier als meisje wel je mondje bij je hebben." Joost zit in het leerlingstelsel. Hij werkt vier dagen in de week bij een installatiebedrijf en gaat een dag in de week naar school. „Dat bevalt me wel. Als je stage loopt, krijg je niks betaald. Nu doe ik betaald werk en haal ik op het ROC mijn papieren om eerste monteur te worden", zegt Joost. Hij is eigenlijk heel toe vallig in het vak gerold. Joost begon op de Groene School in Goes, maar dat bleek al snel niks voor hem te zijn. „Ik stopte met die opleiding en ging op zoek naar een vakantiebaantje. Ik kon aan de slag bij mijn zwager in het bedrijf. Binnen een week had ik een contract. Maar ja, uiteindelijk heb je toch papie ren nodig om te werken", aldus Joost. Bij Veronique ging het allemaal wat minder soepel, Ze is het eni ge meisje op de hele opleiding. „Op een examen in Woerden heb ik ooit een meisje gezien die het zelfde examen moest maken, maar verder ben ik in dit vak nooit een meisje tegengeko men." Vooral op haar eerste twee stages in de bouw had Ve ronique veel last van vooroorde len. „Mijn stagebegeleider zei tegen me dat dit geen vak was voor meisjes. Volgens hem kun nen meisjes niks. Ik mocht daar ook bijna niets doen en als ik dan een keer iets fout deed, dan lag het eraan dat ik een meisje ben", vertelt Veronique. Na twee vervelende stages in de bouw, overwoog ze te stoppen met cle studie. Een docent belde haar op om te vragen of ze het nog een keer wilde proberen. Dat wilde ze wel en dat bleek een goede beslissing. „Het is een veel kleiner bedrij f dat niet in de bouw werkt, maar bij particu lieren. Mijn collega's zijn ook vriendelijker. Als er nu iets fout gaat is het van 'kom op, volgen de keer beter' in plaats van een of andere rotopmerking." Mooiste installatie Op de Nederlandse kampioen schappen in Den Bosch was het de opdracht om een kachel, een wastafel en een radiator te in stalleren. Joost maakte de mooiste installatie en won een medaille en een bedrag van vijf honderd gulden. „Ik ben veel gefeliciteerd hier op school en op mijn werk. Zo'n prijs staat natuurlijk heel mooi op je cv. Het is wel een teken dat je het een ander kan." doen. Het gaat dan om ruim 95 procent van de objecten. De res terende panden kunnen in juli worden beschikt. Op basis van de cijfers die al bekend zijn geeft de gemeente aan dat de waarde van de panden met 45,22 pro cent is gestegen ten opzichte van de vorige taxatieronde. Bovengenoemde zaken worden behandeld in de commissie be stuurlijke zaken en financiën clonnderdag om 19.30 uur in de commissiekamer van het ge meentehuis in Wissenkerke. Joost van Veldhuizen (rechts) en Veronique Houtepen foto Ruben Oreel Leerlingen van het ROC-Zeeland in Vlissingen plaatsen het zelfgemaakte hek om de muziektent in Kattendijlu foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 23