Kosten parkeerkelder fors hoger PZC Middelburg heeft ruim vier miljoen extra te besteden Loodgieter ontstopt niet alleen we's Wachtenden krijgen voordeel bij toewijzing kavels Reimerswaal Wethouder Houmes wil zorgvuldig besluit over verkoop OLAZ Uiddelburg moet elf miljoen extra uittrekken voor faciliteit bij schouwburg Grootkoor zingt in kerk Veere Bedrijf bestraft voor morsen grond Goesenaar beboet voor vieze viskar Gewonden bij aanrijding Ongeval op A58 Auto ov< r de kop Brandje in badkamer Tentoonstelling leeshulpmiddelen Duits koor zingt in Oostkapelle Wandeltochten over strand en duinen dinsdag 12 juni 2001 doorRob Paardekam KRONINGEN - Het gemeente bestuur van Reiinerswaal gaat de raad voorstellen om de uit gifte van bouwkavels voortaan via een gewogen loting te laten plaatsvinden. Mensen die al lang op de wachtlijst staan heb ben op die manier een voordeel boven mensen die nog maar kort zoekende zijn. Het college kiest voor deze vari ant omdat een meerderheid van de commissie Wonen en Milieu daar vorige week de voorkeur voor uitsprak. Burgemeester en wethouders hadden in de nota grondbeleid twee nieuwe syste men aangegeven die wat hen j betrof beide in aanmerking I kwamen. Het doel was om de kaveltoewijzing in de toekomst eerlijker te laten verlopen. Nu kan het voorkomen dat iemand die net staat ingeschreven een kavel krijgt en iemand die al ja- ren wacht, buiten de boot valt. Het was aan de commissie om een keuze te maken. De meer derheid verkoos een gewogen loting boven een systeem waar bij de kavels worden toegewe zen op datum van aanmelding. Bij zo'n gewogen loting krijgen mensen die al lang op de wacht lijst staan een voordeeltje boven degenen die nog maar kort staan ingeschreven. Dat gebeurt door middel van extra loten. Voor elk kalender jaar dat iemand staat inge schreven krijgt hij er een lot bij. In dit geval zal dat een extra balletje zijn, want het college heeft besloten om de loting voortaan met het bingo-appa raat te verrichten. Vóór het voorstel in de gemeen teraad komt, is er nog een in spraakronde voor de bevolking. Toch hoopt wethouder M. van Overloop (volkshuisvesting) dat het nieuwe systeem nog in het vierde kwartaal van dit jaar in gevoerd kan worden. 's HEER ARENDSKERKE - Twee mensen, een 26-jarige be stuurder van een auto en een 34-jarige medepassagier, zijn gisterochtend gewond geraakt toen hun auto door onbekende oorzaak over de kop vloog op de Rijksweg A58 ter hoogte van 's Heer Arendskerke. Beide slachtoffers zijn naar het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes gebracht. MIDDELBURG - Zand- en Grinthandel van Ouwerkerk bv uit Middelburg moet duizend gulden boete betalen wegens vervuiling. Het bedrijf morste op 8 november vorig jaar in de Westhofhaven in Borsele bij het overladen een hoeveelheid zwarte grond. Door de grijper minder vol te doen, kon dit eu vel later worden vermeden. De economische politierechter legde gisteren in Middelburg ook nog vijfhonderd gulden voorwaardelijk op. VEERE - Het grootkoor Zeeland geeft donderdageen concert in de Grote Kerk in Veere. Het grootkoor is een projectkoor waarin ruim 250 mannen en vrouwen uit de hele provincie zingen. Tijdens het concert in Veere worden er bekende koorwerken en opera- en musicalfragmenten uitgevoerd. Het koor wordt begeleid door pianist Rob van Dijk en The Romanian gypsy quintet uit Roemenië. Het concert begint om 20.00 uur. MIDDELBURG - De economische politierechter in Middel burg heeft gisteren een 33-jarige man uit Goes een boete van 2500 gulden opgelegd. Bij een controle,vorig jaar oktober in Roosendaal, bleek de visverkoopwagen van de Goesenaar vuil te zijn. De verdachte had het eerder ook al niet zo nauw genomen met de hygiënevoorschriften. Officier van justitie A. Flikweert loofde het streven van de ondernemer om een eigen bedrijf te beginnen, zodat hij geen beroep hoefde te doen op de Sociale Dienst. „Maar dit mag niet ten koste gaan van de volksge zondheid", merkte hij op. Flikweert eiste drieduizend gulden boete en vorderde ook nog eens 1250 gulden omdat de verdachte tijdens zijn proeftijd opnieuw in de fout was gegaan. De politierechter hield het op 2500 gulden boete en verlengde de proeftijd van de voorwaar delijke boete met een jaar. KOUDEKERKE - Een 23-jarige Vlissinger en een 24-jarige man uit de gemeente Veere zijn gisteren gewond geraakt bij een aanrijding op de Middelburgsestraat in Koudekerke. De automobilist uit Veere reed over de Middelburgsestraat van uit Middelburg maar hield niet voldoende rechts. Beide be stuurders werden met onbekende verwondingen overge bracht naar het ziekenhuis. De auto's zijn bij de aanrijding totaal vernield. VLISSINGEN - Bij een ongeval op de President Rooseveltlaan in Vlissingen is gistermiddag een 30-jarige Vlissinger gewond ge raakt. Zijn auto sloeg over de kop na een botsing met een 52-jarige bestuurder uit Middelburg. De man kwam uit de richting van de Nieuwe Vlissingseweg. De Middelburger wilde vanaf de Gildeweg de President Rooseveltlaan op rijden. Daarbij verleende hij de Vlis singer op de kruising geen voorrang. Het slachtoffer is met onbe kend letsel overbracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. Zijn auto is compleet vernield. foto Ruben Oreel SLUIS - Een oververhitte centrifuge in een badkamer heeft er gisteren in een woning in de Vissersstaat in Sluis rond het middaguur voor gezorgd dat er flink veel roet- en rookschade is ontstaan. De bewoonster pi-obeerde de brand nog te blus sen. Ze liep hierbij brandwonden aan het hoofd op. De brandweer schat de schade aan de woning op vijftigdui zend gulden. rinorRichard Hoving MIDDELBURG - De parkeer kelder onder de nieuwe schouw burg in Middelburg valt elf mil joen gulden duurder uit. Om vierhonderd plaatsen te kunnen realiseren moet een tweede on dergrondse verdieping worden aangelegd. De schouwburg met parkeerkelder op de plaats van de Generaal Berghuijskazerne aan de Zuidsingel moet in de loop van 2005 klaar zijn. De kostenstijging is een zware tegenvaller, zei wethouder R. Visser (AOV/Unie55+, cultuur) gistermiddag op een persconfe rentie. „Maar elk nadeel heeft zijn voordeel. Ik moet er niet aan denken als dit gaandeweg de bouw duidelijk was geworden." Injanuari van dit jaar stemde de gemeenteraad in met de aanleg van een parkeerkelder van tien miljoen gulden. Nader onder zoek heeft uitgewezen dat de aanleg van vierhonderd plaat sen 21,8 miljoen gulden kost. Met de aanleg van een tweede ondergrondse verdieping was geen rekening gehouden. De damwanden van de huidige kel der onder de Berghuijskazerne kunnen, anders dan werd ge dacht, niet worden hergebruikt. De extra uitgave voor de par keerkelder is verdedigbaar, vindt het college van B en W. Het college denkt dat de vraag naar parkeerplaatsen aan de noord kant van de stad de komende ja ren toeneemt. De nieuwe schouwburg kost on veranderd 45 miljoen gulden. Wethouder Visser zei gisteren dat het college de bouw van het theater en parkeerkelder als twee aparte investeringen aan de gemeenteraad voorlegt. Het uit elkaar trekken van de twee projecten haalt de angel uit het politieke debat in de raad. Het CDA verzette zich begin dit jaar op voorhand tegen een kosten stijging voor het theater. In de nieuwe opzet kan het CDA zon der al teveel gezichtsverlies meegaan met het collegevoor stel. Injanuari van dit jaar moest ook nog een oplossing gevonden worden voor het exploitatiete kort van het nieuwe theater van 1,1 miljoen gulden. Het tekort is onder meer gedekt met behulp van een provinciale subsidie en het afstoten van de Kloveniers doelen en de Concert- en ge hoorzaal. De Kloveniersdoelen wordt verkocht. Dit gebouw komt leeg te staan door het ver trek van de stichting Nieuwe Muziek naar de Grote Kerk in Veere. De Concert- en gehoor zaal in de Singelstraat wil het college gedeeltelijk van de hand doen. De gehoorzaal moet in elk geval behouden worden. De omwonenden van de nieuwe schouwburg zijn gisteravond op de hoogte gesteld van de nader uitgewerkte plannen. Zij zijn met name bezorgd over de toe name van het verkeer door de bouw van het theater met een grote zaal van 850 stoelen, een kleine zaal en twee filmzalen. De bewonersvereniging Van A tot Z gaf te kennen dat voor een goede afwikkeling van het ver keer de in- en uitgang van de parkeerkelder aan de Zuidsin gel moet komen. In het eerdere plan werd uitgegaan van een in- en uitgang aan de Korte Noord straat en de Koningstraat. De raadscommissie cultuur ver gadert donderdagavond om half acht over de schouwburgplan nen. doorRichard Hoving MIDDELBURG - „Het gaat goed met Middelburg en dat mag ook wel eens in de krant." Met gepaste trots presenteerde wethouder P. Bruinooge (CDA, financiën) gisteren hel jaarver slag 2000, de jaarrekeningen de voorjaarsnota. Door een aantal meevallers heeft de wethouder dit jaar nog ruim vier miljoen gulden extra te besteden. Over 2000 heeft de gemeente 1,4 miljoen gulden overgehouden. Een extra uitkering van het ge meentefonds levert twee mil joengulden op. De winstuitke ringenvan Delta Nutsbedrijven bedragen 1,9 miljoen gulden. Het batig saldo van de jaarreke ning wil het college aan de alge mene reserves toevoegen. De in komsten uit het gemeentefonds en het dividend van Delta wor den nog dit jaar uitgegeven. De extra inkomsten worden redactie midden-zeeland Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl A. A. van der Sluis (chef) N. F. C. Berkelder R- H. Hoving E- L. Ramakers M. J. van den Broek K- L.de Vries (sport) centrale redactie I Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet I www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl over een aantal posten verdeeld. Voor de asfaltering van de Lan- gevielebuitenbrug trekt het col lege 530.000 gulden uit. Het wegdek van de brug tussen het Groenewoud en de Langeviele- weg is in slechte staat. De klin kerbestrating wordt kort na de zomer vervangen door asfalt. Voor de aanleg van een tweede kunstgrasveld op het sportpark in Arnemuiden is 300.000 gul den opzij gezet. Het veld is be doeld voor de trainingen en wedstrijden van de korfbalclub TOR Na de aanleg van het tweede kunstgrasveld krijgt de voet balvereniging de beschikking over de trainingsdrjehoek van de korfbalvereniging. Het bud get voor het restaureren van ou de gebouwen wordt met 450.000 gulden verhoogd. Voor het op knappen van speeltuinen en - veldjes is 400.000 gulden extra beschikbaar. Ruim zes ton laat het college op de bank staan. Voor het geld is wel een bestemming gevonden. Het college wil 300.000 gulden aanwenden voor de eventuele bouw van een nieuwe sporthal in Arnemuiden. Het i-esterende bedrag is bestemd voor het mid delbaar onderwijs. Kloppend hart In het jaarverslag 2000 zet het college de ontwikkeling in de stad op een rij. „Ambitieuze plannen die de gemeente klaar moeten stomen voor de toe komst, plannen die ervoor moe ten zorgen dat Middelburg zich het kloppend hart van Zeeland kan blijven noemen", schrijft waarnemend bui'gemeester D. Burgers in het voorwoord. In het jaarverslag wordt met geen woord gerept over de bestuurlijke chaos van het afge lopen jaar. De wethouderswis seling en het vertrek van burge meester Spar van der Hoek komen niet voor in het fraai uit gegeven boekwerk. Volgens wethouder Bruinooge ligt dat voor de hand. „In het jaarver slag doet het college verslag van het beleid van het afgelopen jaar. Bestuurlijke perikelen ho ren thuis in het sociaal jaarver slag dat later dit jaar ver schijnt." Het jaarverslag, de jaarreke ning en de voorjaarsnota wor den later deze maand behan deld in de gemeenteraad. door Ramses Gabriëlse VLISSINGEN - „Mensen on derschatten het vak van in- slallatiemonteur wel", zegt Joost van Veldhuizen uit Waarde. „Ze denken dat een loodgieter alleen komt om de wc te ontstoppen, of zo." Joost is assistent-monteur en leert voor eerste monteur. Vorige week werd hij Nederlands kampioen Installatietechniek in Den Bosch. Van het ROC- Zeeland ging ook Veronique Houtepen uit Middelburg mee naar Den Bosch. Ze is het enige meisje op de opleiding. „Je moet hier als meisje wel je mondje bij je hebben." Joost zit in het leerlingstelsel. Hij werkt vier dagen in de week bij een installatiebedrijf en gaat een dag in de week naar school. „Dat bevalt me wel. Als je stage loopt, krijg je niks betaald. Nu doe ik be taald werk en haal ik op het ROC mijn papieren om eerste monteur te worden", zegt Joost. Hij is eigenlijk heel toe vallig in het vak gerold. Joost begon op de Groene School in Goes, maar dat bleek al snel niks voor hem te zijn. „Ik stop te met die opleiding en ging op zoek naar een vakantiebaan tje. Ik kon aan de slag bij mijn zwager in het bedrijf. Binnen een week had ik een contract. Maar ja, uiteindelijk heb je toch papieren nodig om te werken", aldus Joost. Bij Veronique ging het alle maal wat minder soepel. Ze is het enige meisje op de hele op leiding. „Op een examen in Woerden heb ik ooit een meisje gezien die hetzelfde examen moest maken, maar verder ben ik in dit vak nooit een meisje tegengekomen." Vooral op haar eerste twee stages in de bouw had Veronique veel last van vooroordelen. „Mijn sta gebegeleider zei tegen me dat dit geen vak was voor meisjes. Volgens hem kunnen meisjes niks. Ik mocht daar ook bijna niets doen en als ik dan een keer iets fout deed, dan lag het eraan dat ik een meisje ben", vertelt Veronique. Na twee vervelende stages in de bouw, overwoog ze te stop pen met de studie. Een docent belde haar op om te vragen of ze het nog een keer wilde pro beren. Dat wilde ze wel en dat bleek een goede beslissing. „Het is een veel kleiner bedrijf dat niet in de bouw werkt, maar bij particulieren. Mijn collega's zijn ook vriendelij - Veronique Houtepen en Joost van Veldhuizen, die Nederlands kampioen Installatietechniek ge worden is. foto Ruben Oreel ker. Als er nu iets fout gaat is het van 'kom op, volgende keer beter' in plaats van een of an dere rotopmerking." Mooiste installatie Op de Nederlandse kampioen schappen in Den Bosch was het de opdracht om een kachel, een wastafel en een radiator te installeren. Joost maakte de mooiste installatie en won een medaille en een bedrag van vijfhonderd gulden. „Ik ben veel gefeliciteerd hier op school en op mijn werk. Zo'n prijs staat natuurlijk heel mooi op je cv. Het is wel een te ken dat je het een ander kan." Joost weet niet zeker wat er nu verder gaat gebeuren. „In Den Bosch hadden ze het nog over een WK in Korea, maar daar heb ik nog niks over gehoord. Ik hoop natuurlijk dat ik er heen mag, maar ik denk niet dat er iets van terecht komt." Zowel individuele- als groeps- wandelaars kunnen hieraan meedoen. De tochten worden gehouden op 7 en 21 juli en 4 en 18 augustus. Deelnemers kun nen kiezen uit routes van 5,10, 15, 20 of 30 kilometer. Voor de twee langste tochten vertrekken de deelnemers tussen 9.00 en 11.00 uur. Voor de overige af standen kan vertrokken worden tussen 9.00 en 13.00 uur. Het startpunt is de Kanovijver aan de Burgemeester van Woelde- renlaan in Vlissingen. door Miriam van den Broek zich moet uitspreken, baseren DOMBURG - Wethouder j. Houmes van Veere heeft de le den van de raadscommissie openbare werken nadrukkelijk gevraagd een zorgvuldige be slissing te nemen als te zijner tijd de toekomst van de OLAZ wordt voorgelegd. Houmes deed dat toen hij giste ren de raadscommissie op de hoogte bracht van de stand van zaken van het Openbaar Li chaam Afvalstoffenverwijde- ring Zeeland. Anderhalf jaar geleden trokken de Zeeuwse ge meenten 700.000 gulden uit om te onderzoeken hoe OLAZ kan uitgroeien tot een Zeeuws reini- gingsbedrijf. Dit plan, dat be schreven staat in een forse nota, werd een paar weken geleden doorbroken. Toen werd bekend dat Delta Nutsbedrijven voor 54 miljoen gulden de uitvoerende taken van OLAZ wilde overne men. „We moeten ons in onze afwe ging niet laten leiden door geld, maar door de vraag wat dit be tekent voor OLAZ en voor de af valtarieven in de toekomst", zei Houmes. „Het plan van de Delta beslaat twee A4'tjes en laat veel belangrijke vragen open. Vra gen die gaan over de tarieven op de lange termijn, het personeel van OLAZ, de zeggenschap en hoe het moet met de gemeen schappelijke regelingen die overblijven. Laten we, als Veere op goede onderliggende stuk ken." Eind deze maand wordt de toekomst van het afvalorgaan besproken in het algemeen be stuur van de OLAZ. Als dit be stuur zich kan vinden in de overname door Delta, komt het voorstel naar de gemeentera den. „Zo het er nu naar uitziet, staat de meerderheid van het al gemeen bestuur er positief te genover. Dat heeft tot gevolg dat er haast geen weg meer terug is", aldus Houmes. Hij zei dat de kans zeer groot is dat gemeenten vrijwel automa tisch met het algemeen bestuur meegaan. Waak daarvoor, gaf hij als boodschap mee. En mocht de overname er echt aan komen, dan is de inschakeling van een onafhankelijk advies bureau misschien een optie, zei de wethouder. „Want wie zegt dat OLAZ inderdaad 54 miljoen gulden waard is?" 's-GRAVENPOLDER - De openbare bibliotheek in 's-Gra- venpolder houdt van 19 juni tot en met 6 juli een tentoonstelling over leeshulpmiddelen, tijdens de openinguren van de biblio theek. Een uitgebreide collectie lees hulpmiddelen, van luister- en brailleboeken tot boekenstan- daards, is te bekijken en te pro beren. VISIO, de regionale orga nisatie voor revalidatie van blinden en sclechtzienden, biedt doorlopend informatie over onderzoek, revalidatie, ad vies en hulpmiddelen. OOSTKAPELLE - Het Löricker Singkreis uit Düsseldorf geeft donderdag een concert in hotel Green White in Oostkapelle. Het Löricker Singkreis is een kamerkoor van veertien zan gers. Het repertoire van het koor bevat kerkelijke en wereldse liederen. In Green White voert het koor klassieke liederen van Schubert, Brahms en Mendels sohn uit. Verder worden er pop songs en volksliederen gezon gen. Het concert begint om 20.00 uur. VLISSINGEN - De wandel sportvereniging De Vrolijke Tippelaars houdt de komende maanden een aantal Duin- en Strandtochten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 15