PZC Boogaard verrast in finale Veel spektakel bij beachsoccer Verschorre troeft Cappon in sprint af Van Kerckhoven sterk in klasse Z1 Van der Klooster pakt vier zeges in één week Asselman schakelt Van Quekelberghe uit z 14 uitslagen Vijfde titel op rij voor Van Assche Steen pakt de winst in slotseconde maandag 11 juni 2001 door Wim de Vos GROEDE - Eric Cappon leek zaterdagavond op de eindzege in de Sylvain Polderloop, een trimloop over 11,5 kilometer in Groede, af te stevenen. De atleet uit Zuidzande liep acht kilome ter aan de leiding. In slotfase sloot echter Frank Verschorre aan, die in de eindsprint Cappon aftroefde. De Sylvain Polderloop kreeg door Wim de Vos ZAAMSLAG - Maak een grote zandbak van zo'n vijfentwinig bij veertig meter, zet er aan bei de korte zijden een doel neer, stuur er twee ploegen van zes volwassenen in en gooi er een bal bij. Het eerste Beachsoccer- toemooi van de voetbalvereni ging Zaamslag werd zaterdag een spektakelstuk. Na een lange aanloop plaatsten Axel en Steen zich voor de finale. Pas in de laatste seconde werd het toer nooi beslist: 3-2 in het voordeel van Steen. Het vrouwentoer nooi werd gewonnen door Ter- neuzen. Bij initiatiefnemer Co Leen- houts duurde het zaterdag lang voordat de spanning definitief weg was. „Zitten we nog steeds op schema en vallen er toch geen blessures", spookte het tot zo wat de laatste minuut van het toernooi door zijn hoofd. Leen- houts kon na afloop van het toernooi tevreden zijn. Er was totaal geen oponthoud en de blessures bleven zaterdag ook uit. „Je moet altijd toch maar afwachten wat er gebeurt. Het is de eerste maal dat iets derge lijks in Zeeuws-Vlaanderen wordt gehouden. De spelers hebben er geen ervaring mee. Alleen vrijdag bij het vrouwen toernooi hebben we een blessure gehad, maar verder totaal niet. Gelukkig niet, zou ik willen zeg gen want je moet maar afwach ten of de clubs in de toekomst dan opnieuw zo enthousiast zijn om deel te nemen", stelde een duidelijk opgeluchte Leen- houts. Veel ploegen hadden een sterke afvaardiging gestuurd. Axel. Spui, Steen en Zaamslag kwa- door Ron de Waal en Wim de Vos WISSENKERKE/OVEZANDE - Johnny van der Klooster sloot gisteren een succesvolle week af. Na overwinningen in 's-Heer Abtskerke, het districtskampi oenschap Sportklasse A in Lage Zwaluwe en de Ronde van Noord-Beveland boekte de ren ner uit Lewedorp in Ovezande zijn vierde zege in amper één week tijd. In Ovezande bewees Van der Klooster opnieuw in een uit muntende vorm te verkeren. Vanaf de eerste schermutselin gen was hij erbij en toen Johan van Dijke op avontuur ging, schatte Van der Klooster de si tuatie uitstekend in. Samen met onder anderen de Brabantse broers Matti en Christ de Baat en'Martin de Kok zette hij de achtervolging in en binnen en kele kilometers maakten ze de aansluiting. Zeven renners re den er toen aan de leiding en door het moordend hoge tempo van deze groep, was de rest van het deelnemersveld meteen ge klopt. Met ring tien kilometer te rijden spatte de kopgroep uiteen. In de slotronde konden Van der Klooster en Matti de Baat om de bloemen spurten. Slechts enke le centimeters was het verschil in het voordeel van Van der Klooster. Het bleek voldoende voor de vierde overwinning in één week tijd. Krachtsexplosie Zijn derde overwinning boekte hij een dag eerder in Wissenker- ke. Kramp verschijnselen leken aanvankelijk roet in het eten te gooien voor Van der Klooster. Hij wankelde in de Ronde van Noord-Beveland, maar hij kon er toch nog een laatste krachts explosie uitpersen. Kort voor het ingaan van de laatste bocht nestelde Van der Klooster zich aan kop van de kopgroep, waar na hij door niemand meer van de eindzege in de trimklassieker kon worden afgehouden. „Ge lukkig had ik net iets meer over dan de rest." Met Johnny van der Klooster kreeg het organisatiecomité van de enige Zeeuwse klassieker voor trimmers een winnaar van formaat. Na een minuut stilte, in acht ge nomen voor de onlangs overle den Janus Vermeule, werden bijna zeventig wielrenners weg geschoten voor een koers over 110 kilometer. Na het verlaten van de Voorstraat bewoog het zaterdagavond geen groot deel nemersveld aan de start, maar de wedstrijd op zich zelf was er één om van te genieten. Vooral door het gedurfde lopen van Er ic Cappon. De Zuidzandenaar trok niets van de reputatie van favoriet Verschorre aan. Nadat men met een groot deel van de eerste selectie in de arena. „Vooral omdat het een ludieke afsluiting is van een slopend sei zoen. Ik zou zeggen: maak vol gend jaar twee velden zodat er nog meer ploegen aan mee kun nen doen", zei Zaamslag-coach Mare de Kunder. De Kunder hield zich zaterdag niet met de coaching van zijn team bezig. gesloten peloton zich richting de eerste tussensprint in Co- lijnsplaat. Het hoge tempo dat direct werd onderhouden, was er de oorzaak van dat diverse renners al vrij snel in de proble men kwamen. Met de winnaars van de eerste twee tussensprints, Martin Schouten uit Vlaardingen en Johnny van der Klooster, voor aan in de wedstrijd was het vrij wel onmogelijk om een uitloop poging te ondernemen. Toch werd er na ruim twintig kilome ter al een belangrijke schifting doorgevoerd. Een omvangrijke valpartij had tot gevolg dat een verbrokkeld peloton voor de eerste keer de kasseienstrook bij Geersdijk opging. Verschillende renners moesten noodgedwon gen de strijd staken, zodat de vele toeschouwers bij de eerste doorkomst na veertig kilometer in Wissenkerke slechts vijfen veertig renners nog in koers za gen. Kort na het winnen van zijn der de tussensprint probeerde Mar tin Schouten het alleen, maar de poging van de strijdlustige Vlaardinger was geen lang le ven beschoren. Nadat de ren ners de kasseistrook van Geersdijk voor de tweede maal hadden aangedaan, viel het pe loton in twee stukken uiteen, en ontstond er al snel een verschil van twintig seconden. Duidelijk was dat de winnaar in de eerste groep van ruim twintig coureurs gezocht moest worden. Nadat de tweede ronde van veertig kilometer voltooid was, en Martin Schouten zijn prij zengeld door het winnen van verschillende tussensprints fors had verhoogd, stortte de over gebleven groep zich op vijf plaatselijke ronden van zes ki lometer. De tweede groep had inmiddels een achterstand van een minuut opgelopen, en was zodoende kansloos voor de eindzege. Hazenpad Met nog twee plaatselijke ron den te gaan, koos een groep van acht renners het hazenpad. Met Johnny van der Klooster, Mar tin Schouten en Matti de Baat in het voorste gelid, werd reikhal zend uitgekeken naar de eind sprint van het achttal. Op impo nerende wijze vestigde Van der Klooster zich voor het ingaan van de laatste bocht aan kop van de groep. Met de moed der wan hoop trachtten een voluit spur tende Matti de Baat en Martin Schouten leider Van der Kloos ter nog te achterhalen, maar te vergeefs. er amper enkele honderden me ters gelopen waren trok Cappon al op avontuur en kilometers lang liep hij voor de rest uit. Die rest, onder aanvoering van Verschorre, hield Cappon echter steeds in het gezichtsveld waar door Cappon nooit ver weg kon Hij was als deelnemer actief bij de gelegenheidsploegFC Noten. In het begin was duidelijk dat de meeste ploegen moesten wen nen aan de omstandigheden. Het zware en ongelijke veld als mede de lichte bal die soms de vreemdste capriolen maakte, le verden koddige taferelen op. Naarmate het toernooi vorder de hadden de meeste ploegen lopen. Het verschil bleef zo ge ring dat Frank Verschorre na bijna acht kilometer aan kon sluiten bij Cappon. Het leidende tweetal hield zich daarna vrij rustig om in de laatste kilometer voor een enerverende finale te zorgen. Steeds met Eric Cappon zich aan de omstandigheden aangepast en was er soms te ge nieten van fraai voetbal. In twee poules van vijf werden de voorronden afgewerkt. Zaamslag en Steen uit de eerste poule, Axel en Zaamslag 2 uit de tweede poule plaatsten zich voor de halve finale. Steen maakte toen reeds de grootste indruk, al werd in de poulewed- in de hoofdrol. Hij wist zich ge klopt als het op een spuit aan zou kojnen en probeerde daar om Verschorre te verschalken. Drie, vier keer trachtte Cappon aan de haal te gaan maar telkens wist Verschorre terug te vechten en uiteindelijk gebeurde wat strijd wel met grote cijfers van Zaamslag verloren: 10-2. Daar bij dient wel aangetekend te worden dat Steen zich reeds verzekerd wist van kwalificatie. In de halve finale klopte Steen daarna de reserves van Zaamslag (met een uitblinken de Jaap Pijpelink, hij werd ook uitgeroepen tot beste speler van het toernooi) met 4-3 en was Ax- Cappon zo vreesde. De strijd moest toch beslist worden in een spurt. Frank Verschorre haalde het eenvoudig. Bij de vrouwen was er slechts één deelneemster-. Christianne Vermorken kreeg daardoor de eerste 'prijs. Op de korte afstand ging de zege bij de mannen naar Sjaak Luteijn uit Oostburg ter wijl Frederique Versluijs uit Zuidzande de snelste vrouw was. foto Peter Nicolai el met 5-3 te sterk voor het eer ste team van Zaamslag. Axel (met onder andere toekomstig trainer Henk Michels in de gele deren) startte fel, nam een 2-0- voorsprong, maar zag die in de slotfase door een beter Steen omgezet in 3-2. De 'kleine fina- le'werd gewonnen door het eer ste van Zaamslag: 2-0 tegen de eigen reserves. door Lucien Roelandt HULST - Tijdens een tweedaags concours hippique in Hulst maakte Marjolein van Kerckho ven indruk. De in de klasse Zl- dressuur debuterende amazone schreef met Kingston H beide proeven op haar naam. In de eerste proef behaalde Van Kerckhoven met de atletisch be wegende Kingston H de uitste kende score van 192 punten. De twintigjarige amazone verwees daarmee de Axelse routinier Christian de Feiter, die met de Lucky Boy-dochter Almee 190 punten verzamelde, naar de tweede plaatsIn een spannende strijd om de derde plek versloeg Maatje Eibers (Juliano) met het geringst mogelijk verschil (188- 187) Ina Nij ssen met Lois Met een score van 191 punten in de tweede manche onderstreep te Marjolein van Kerckhoven de uitstekende vorm vap Kingston H. Van Kerckhovens clubgenote eiste ditmaal met Julano de tweede stek voor zich opDe 18 3 punten betekenden voor de amazone uit Ossenisse haar vijfde winstpunt, hetgeen haar een startbewijs voor de klasse Z2 opleverde. Ook voor de in de klasse Ml de buterende Petra de Feiter ver liep de verlate opening van het groene seizoen succesvol. In de eerste proef behaalde de Axelse met de zwarte merrie Noblesse een score van 163 punten. De Feiter eindigde hiermee op de tweede stek, achter Annemieke Tieleman met de imponerende Helasco (167 punten). De Heikantse Dominique Geen- sen onderstreepte het hoge ni veau van deze klasse. Met Gigo- letta behaalde zij 157 punten. Dat leverde een derde plaats op. In de tweede proef trok Petra de Feiter de opgaande lijn door. Zij reed de veel front vormende en lichtvoetig bewegende Mag- nuss-dochter met 170 punten naar het oranje lint. De Feiter mocht hiermee al meteen bij haar eerste optreden op dit ni veau drie winstpunten bij laten schrijven. Annemiek Tieleman moest dit maal genoegen nemen met de tweede stek. De amazone uit Nieuw-Namen bleef Ingeborg van Zeele van de Nieuwvlietse Zwinruiters net voor (161-160). Bij het springen op zaterdag Tennis IJzendijke. ABN-AMRO Tiola Kids open. Finale: Kenny de Rooy-Rowin Tazelaar 6-1 6-0. T/m 12 jaar. Finale: Nick Strijd- onck-Sebastiaan Willaert 6-1 6-2. T/m 14 jaar. Finale: Jurran Schut-Joep Smits 2-6 6-3 1-6. T/m 16 jaar poule: Kevin de Jonge 6 punten, Eric Sponselee 4 pun ten. Dubbel t/m 12 jaar. Finale: Arens- /Van Trier-Van de Gucht/Van de Maagt 3-6 6-1 6-2. Meisjes t/m 10 jaar. Finale: Vickey Her- mans-llse van Broekhoven 6-0 6-0. T/m 12 jaar. Finale: Sophie de Schepper-Mandy Wolfert 7-5 6-2. T/m 14 jaar. Finale: Stephanie Pauwels-Na- thalie de Schepper 6-3 6-2. T/m 16 jaar. Finale: Marjolijn de Meijer-Daisy Boog aard 2-6 4-6. Dubbel t/m 12 jaar. Finale: Verbeke/ver- beke-Oostvogels/Van Broekhoven 6-3 6-3. Gemengd dubbel poule t/m 14 jaar: Mandy Wolfert/NickStrijdonck 4 punten, Sander Haers/Karlïjn Verbeke 2 punten. Hulst. Rabo-Reynaerttoernooi mannen B: Onno van Quekelberghe-Dominique Asselman6-1,1-6,2-6, Cl: Dey-Scheer- ders 7-5 2-6 6-3, Martens-De Braai 6-1 4-6 2-6, Van Gassen-Van Loo 6-1 6-7 2-6, Buysse-Van de Berg 3-6 2-6. C2: Mulder-Obrie 0-6 4-6, Martinet-Van der Heyden wo Martinet, Van de Berg-Vlassenrood 6-2 4-6 6-2, Claas- sens-Van de Broecke 6-1 6-3. D1: Herre- wegh-Boender3-66-32-6, Van Dorsse- laer-De Jonge 2-6 4-6, Koene-Aerts 6-7 6-4 6-4. D2: De Grave-De Smet 6-3 2-6 2-6, Blanckaert-Van Dorsselaer6-7 4-6, Campfens-Rouw 2-6 2-6. Dubbel C1: Crombeen/Wouters-Heire- man/Van Poucke 6-0 6-0. C2: Van de Kerkhoven/Navarro-Donze/Van Dron- gelen 7-5 6-2, Stam/Thoen-Van den Berg/Obrie 3-6 6-4 2-6, Claassens/Smet-Beuzenberg/Broeders 6-3 6-3. Dl: Shegers/Thys-Campfens- /Deroeck 6-0 6-1. D2: Dalmijn/Proost- -De Witte/De Witte 6-1 6-2, Hof- man/Saman-Baart/Calluy 6-4 6-3. Vrouwen enkel D2: Fermont-Willems 6-7 7-5 6-4, De Bakker-Vink 7-6 6-3. Dubbel D1: De Nuyts/Wauters-BorghoutsDeTheye 4-6 1-6, Van Eerdenburg/De Witte-Assel- man/Leenknecht6-06-4. D2: De Regt/De Nijs-Broeders/Kramer 0-6 1-6. Ge mengd dubbel Cl: Boes/D 'Hooghe-Ver- haegen/Van Gassen 4-6 2-6. C2: Kips- /Van Regenmortel-Lievers/Mortier 6-1 6-2, De Jonge/Huygens-Kint/Van Doe selaar 0-6 5-7. D2: Broeders/Jonge- neelen-Bohijn/Bohijn 4-6 6-1 6-2. Trimlopen Groede. Sylvain Polderloop, 11,5 kilo meter. Mannen: 1. Frank Verschorre (Breskens) 44.58, 2. Eric Cappon (Zuid zande) 46.02, 3. Eric van Nevel (B) 48.42, 4. Steven van de Veire (Rotterdam) 49.56, 5. Eric Suttels (B) 50.24. Vrouwen: 1. Christianne Vermorken (Nieuwvliet) 54.14. 5,5 kilometer, mannen: 1. Sjaak Luteijn (Oostburg) 18.12, 2. Johan van Leeuwe (Breskens) 19.59,3. Sven Quipor (B) 21.37, 4. Jan van Hoeve (Oostburg) 21.50, 5. Francois Babijn (Oostburg) 22.47. Vrouwen: 1. Frederique Versluijs (Zuidzande) 19.43, 2. Anja Bakker (Bres kens) 25.07, 3. Sonja Faro (Breskens) 26.15. Jeugd, 1500 meter, jongens: 1. Ti mode Bruijn Axel) 5.56. Meisjes: I.Deb- by Suttels (B) 6.35.750 meter, jongens: 1 Lode Vermorken (Nieuwvliet) 3.49. Meis jes: 1. Svenja Kreutzer(D) 3.55. Paardensport Hulst. Concours hippique LR en PC Hulst. Springen. Paarden klasse ZZ klassiek: 1. Ilyo de Loos/Nadier (Hulst) 0/72.72. Klas siek klasse Z (n.b.): 1Ilyo de Loos/Qunet- te 4/47.88, 2. Luc Cornelissens/Panter (Hulst) 7/54.60, 3. (z.b.) Luc Cornelissen- s/Prins Forever 8/69,04. Progressief klas se Z: 1. Luc Cornelissens/Prins Forever 36/62.37. Klasse M klassiek (n.b.): 1. In- grid Jakobsen/Leila Luca (Weelr.) 0/50.86, 2. Ilyo de Loos/Valk's Kasandra Opg., 3. (z.b.) Luc Cornelissens/Quinten 4/69.48. Progressief klasse M (n.b.): 1. grossierde Ilyo de Loos in prij zen. Met Nadir schreef de ruiter uit Hulst het klassiek parcours ZZ op zijn naam. In de klasse Z haalde hij in de barrage met Qu- nette een balk naar de grond. Een fout waar Luc Comelissens niet van profiteerde. De ruiter uit Nieuw-Namen kreeg met Panter een weigering en een springfout aan zijn broek. Hugo-nazaat In de klasse L bleek voor Jan Noordhoek de overmacht aan ruiters van thuisclub geen enkel probleem. De ruiter uit Kortge- ne stuurde de Hugo-nazaat Nieuwvliet in de barrage naar zijn tweede foutloze ronde. Een prestatie waarop de Hulstena ren Jeroen Burm met Champag ne du Nord en Ilyo de Loos met Palotti VDL het antwoord schuldig moesten blijven. Beide combinaties haalden twee .bal ken naar het gras. DEN BURG - Anthony van Assche is voor de vijf de maal op rij Nederlands kampioen turnen gewor den, ditmaal in de catego rie 5A. De twaalfjarige Sasse- naar, die onder leiding van Rob Sfout traint in Rotterdam, haalde in Den Burg (Texel) een punten totaal van 5 8.47 5Dat was bijna drie punten meer dan de nummer twee. Eerder werd hij al kampi oen in de klasse 7 (1997), klasse 6A (1998 en 1999) en 5A (2001). Dit seizoen had Van Assche al over winningen geboekt in de Heerenveencup, bij plaat singswedstrijden in Zuid- wolde, de twaalfde Re- contre Internationale in Dinant en bij de Open Jongensdag in Rotter dam. Van Assche, die in de na tionale selectie Jong Ta lent zit, richt zich op het EK voor de jeugd. Luc Cornelissens/Quinten 27/50.23, 2, Carolein van de Plass/Delta Mossel; Oa se (Z-Bev.) 21/43.86 3. (z.b.) Jan Noord- hoek/Mona Lisa (Zwinr.) 29.5/71.09. Klasse L klassiek (n.b.): -1, Jan Noord- hoek/Nieuwvliet 0/50.83, 2. Jeroen Burm/Champagne du Nord (Hulst) 8/50.65, 3. Ilyo de Loos/Palotti VOL 8/59.33. Klasse L progressief (n.b.): 1. Thomas Castelijn/Lucy (Haringr.) 27/59.53, 2. Kelly 'd Herdt/Springsteen (Hulst) 24/44.08,3. (z,b.) Mare Broodman Luuk (Haringr.) 18.5/72.01. KlasseBklas- siek (n.b.): 1. Patrick de Kind/Jaydinede Six Censes (Hulst) 0/45. Klasse B pro gressief (n.b.): 1. Patric de Kind/Jaydine de Six Censes 27/57.82. Pony's. Klassiek klasse ZZ: 1. Stefan Meijers/Avanti van de Graaf Janshof (Eenhoornr.) 0/73.65. Progressief klasse ZZ (n.b.): 1. Carolein van de Plasse/Delta Mossel Evident (Z-Bev.) 36/56.75. Klas siek klasse M cat. DE: 1. Rilana Ruissen- /Magic Symfbnie (Paardebloem) 0/68.38, Cat. C: 1. Yvonne Jakobsen/Patricia (Weelr.) 0/74.79. Progressief klasse M cat. CDE (n.b.): 1. Yvonne Jakobsen/Patricia 36/54.51. Klassiek klasse L cat. DE: 1. Ayinda Sponselee- /Marcella (Hulst) 0/62.80. Cat. C: 1Mary Perdaen/Fury (Eenhoornr.) 0/69.21 Pro gressief klasse L cat. C: 1Mary Perdaen- /Fury 35.75/63.57. Klassiek klasse Beat. DE (n.b.): 1. Margot van Beest/Brian (Kleppertjes) 0/49. Cat. C: 1Milou Antho- nisse/Blindway Nikie (Haringr.) 4/47, Progressief klasse B cat. DE: 1. Margot van Beest/Brian 36/55.61. Dressuur. Paarden. Klasse Z1: 1. Marjo lein van Kerckhoven/Kingston H (Hulst) 192. Klasse M2: 1. Chantal de Rooy/Nairobi (Z-Bev.) 167. Klasse Ml: 1. Annemieke Tieleman/Helasco (Hulst) 167. Klasse L2:1. Renata Mahu/Markant (Honter.) 169. Klasse L1: 1, Mandy Bogaers/Just Kidding (Zwinr.) 175. Klas se B: 1. Rachel Bergs/Tramona (Hulst) 182. Pony's. Klasse Z2:1Stefanie de Frel/Kel- vin HH (Kleppertjes) 197. Klasse Z11. Fe mke Klaassen/Prince VB (Kleppertjes) 185. Klasse M2:1Agnetha Bertou/Elcaro (Haringr.) 152. Klasse M1 cat. DE: 1. Ilse de Feyter/Jistana (Kleppertjes) 164. Klas se Ml cat. C: 1. Milou Anthonisse/Blind- way Niki (Haringr.) 161. Klasse L2cat. DE: 1. Marjolein Maat/Champ (Kleppertjes) 175. Klasse L2 cat. B: 1. Lisette den Dek- ker/Lisa-Marie (Honter.) 157. Klasse L1 cat. DE: 1, Kelsey den Exter/Nikita (Klep pertjes) 157, KlasseBcatDE: 1.ex aequo Maricella Bouchout/Rhiannon Padding- ton (Kleppertjes) en Sophie van Beest- /Naomi (Kleppertjes) 164. Klasse B cat. ABC: 1. ex aequo Alexandra Bertou/Dia- mant S (Haringr.) en Marie Paule Herma- n/llyo B (Kleppertjes) 157. Tweede proef. Paarden klasse Z1: 1 Marjolein van Kerckhoven/Kingston H 191. Klasse M2:1. Mia Cambier/Mitache 156. Klasse Ml: 1. Petra de Feiter/Nobles- se 170. Klasse L2:1. Suzan Malcorps/Us- huala 164, Klasse L1: 1. Mandy Bogaer- s/O. Jay 178. Klasse B: 1. Johnny Tijssen/Love Game (Zwinr.) 171. Pony's. Klasse Z2:1Stefanie de Frel/Kel- vin HH 164. Klasse Z1: 1. Femke Klaas sen/Prince VB 172. Klasse M2 cat, CD: 1 Eline Pauwels/Altos Andante (Hulst) 152 Klasse M1 cat. DE: 1. Ilse de Feyter/Jista- i na 176. Klasse M1 cat. C: 1. Milou Anto- j nisse/Blindway Niki 152. Klasse L2 cat DE: 1Margot van Beest/Brian 165. Klas- i se L2 cat. B: 1. Lisette den Dekker/Lisa- j Marie 151 Klasse L1 cat. DE: 1. Kelsey den Exter/Nikita 160. Klasse B cat. DE: 1. Maricella Bouchout/Rhiannon Padding- ton 179. Klasse B cat. ABC: 1Marie Paule Herman/llyo B 154. Voetbal Zaamslag. Beachsoccertoernooi. Halve finales: Zaamslag-Steen 3-4, Zaamslag 2-Axel 3-5. 3e/4e plaats: Zaamslag- -Zaamslag 2 2-0. Finale: Axel-Steen 2-3. Eindstand: 1. Steen, 2. Axel, 3. Zaamslag, 4. Zaamslag 2,5. Terneuzense Boys, 6. Spui, 7. FC Noten, 8. De Griete, 9. Terneuzense Boys 2, 10. Spui 2. Vrou wen: 1. Terneuzen, 2. Steen, 3. Zaamslag, 4. Hulsterloo, 5. Sluiskil. doorEduard Hofman IJZENDIJKE - Daisy Boog aard heeft in IJzendijke op het ABN-AMRO Tiola Kids voor een verrassing gezorgd. De tennisster won in twee sets van de als eerste geplaatste Marjo lijn de Meijer. Kevin de Jonge sleepte bij de jongens de eerste prijs in de wacht. De als tweede geplaatste Dai sy Boogaard (tot en met 16 jaar) hield Marjolijn de Meijer in een vlakke finale van de titel af. Boogaard startte overdon derend en won op haar sloffen de eerste set met 6-2. In het vervolg van de partij gaf De Meijer meer tegengas, maar moest uiteindelijk met 6-4 het hoofd buigen. In de leeftijdscategorie tot en met 10, 12 en 14 jaar maakten de geplaatste spelers hun plaatsing waar. Bij de veer tienjarigen stonden twee club speelsters tegenover elkaar: Stephanie Pauwels en Natha lie de Schepper van Vogel vlucht uit Vogelwaarde. Pauwels was in goeden doen en zegevierde met 6-3, 6-2. Ongenaakbaar Sophie de Schepper kwam in d e eerste set tegen Mandy Wol fert wel even in de problemen, maar stelde daarna orde op za ken: 7-6, 6-2. De titel bij de al lerjongsten was voor Vickey Hermans die Ilse van Broekho ven met twee keer 6-0 ver sloeg. Bij de jongens in de hoogste leeftijdscategorie was Kevin de Jonge ook in z'n laatste poulewedstrijd ongenaak baar. Na de voorgaande twee duels afgetekend op z'n naam te hebben geschreven moest ook de nummer twee Eric Sponselee eraan geloven: 6-2, De finalisten in de categorie tot en met zestien jaar, Daisy Boogaard (links) en Marj 6-1. De titel bij de veertienja rigen kwam verrassend op naam van de Hulster Am bacht-speler Joep Smits. In de finale had hij drie sets nodig om Animo-speler Jurran Schut van het lijf te houden. Bij de jongens tot en met 12 jaar stonden twee spelers te gen over elkaar die daar niet werden verwacht. Een van zelfvertrouwen blakende Nick Strijdonck won afgetekend van Sebastiaan Willaert: 6-2, 6-1. In de jongste leeftijdscatego rie kon Zeeuws kampioen Kenny de Rooy goed met de druk omgaan. De Animo-spe- ler gaf in zijn finalepartij te gen Rowin Tazelaar slechts één game uit handen: 6-1,6-0. Het jongensdubbel Arens/Tri- er eiste in drie sets de titel op. Van de Gucht en Van de Maagt wonnen wel de eerste set, maar het vervolg was voor Arens- /Van Trier. Het meisjesdubbel werd ge wonnen door de nichtjes Ver beke die met twee keer 6-3 te sterk waren voor Oostvogels- Wan Broeckhoven. doorEduard Hofman HULST - Dominique Asselman schakelde gisteren op het Rabo-Reynaert tennistoer nooi Onno van Quekelberghe uit. Dat ge beurde in drie sets. Quekelberghe begon voortvarend door As selman met 6-1 de oren te wassen. Asselman herstelde zich hierna echter en sloot de tweede set winnend af met dezelfde cijfers. In de beslissende set ging Asselman door op de ingeslagen weg en won de set en de partij In het mannen enkel Cl kwam Sjacko de Braai met wisselend succes in actie. In z'n eerste partij tegen Rudy Martens liet De Braai een goede indruk achter. Na verlies in de eerste set, sleepte De Braai de tweede set naar zich toe. De beslissende derde was een formaliteit: 1- 6, 6-4 6-2. In de tweede ronde stuitte De Braai op routinier Stefan Bogaart, die een gewaarschuwd man was. Bogaart drukte vanaf het begin De Braai in de verdediging, maakte zelf weinig fouten en zegevierde met twee keer 6-2. Lennart van Loo had drie sets nodig om de jeugdige Renee van Gassen aan de kant te schuiven. Van Gassen won overtuigend de eerste set, maar gooide na nipt verlies in de tweede set de handdoek in de ring: 1-6, 7-6, 6-1. Na twee sets was de partij tussen Kir- sten Dey en Laurens Scheerders in even wicht. In de beslissende set bleek Dey over iets meer inhoud te beschikken. Routinier Koen van de Berg kwam moeiteloos een ron de verder. Stephan Buysse was het slachtof fer van de dadendrang voor de speler van het Sasse Drive. Reggie van de Berg (C2) versperde in drie set Dennis Vlassenrood de doorgang naar de volgende ronde. Björn Obrie en Erwin Claassens wonnen moeiteloos hun partij te gen respectievelijk Bas Mulder en Gino van de Broecke. Een moment uit de finale tussen Steen en Axel. Vsfscft?-^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 44