Plan inrichting open ruimten »Vy \v PZC PZC Vrijwilligster onderscheiden b9 Verplichte helm is warm bij skeeleren Kijken bij grootste boer van Zeeland Cinema Middelburg verhuist toch naar nieuwe schouwburg W aterschapslasten huiseigenaren hoger Team Oostburg naar finale NK schaken Investering van 1,2 miljoen gulden in tuinen, paden en verlichting GroenLinks deelnemer bij verkiezingen in Borsele Open dag serviceflat Hl Man mishandeld in 's-Heerenhoek Fietser gewond bij aanrijding Snorfietser en motorrijder gewond Hond uit hete auto bevrijd Jonge vrouw mishandeld Man aangehouden na aanranding maandag 11 juni 2001 Hoor Mieke \/an der Jagt HEINKENSZAND - Het dage lijks gemeentebestuur van Bor- sele wil de inrichting vastleggen van alle open ruimten die in het Masterplan Heinkenszand nog niet zijn ingevuld, behalve de ruimte achter De Stenge. De ge meenteraad bespreekt donder dag 14 juni een voorstel om het Stengeplein, de route langs De Stenge naar Over de Dijk, de HEINKENSZAND -Groen Links bereidt zich voor op deel name aan de gemeenteraads verkiezingen in Borsele, in maart volgend jaar. De partij heeft in de gemeente een aantal aanhangers van de denkbeelden van GroenLinks bijeen ge bracht, die bereid zijn op een kandidatenlijst te staan. Het is nog niet bekend wie bo venaan de lijst komen te staan. Dat moet binnenkort duidelijk worden. GroenLinks gaat er op basis van de vorige verkiezin gen voor de Tweede Kamer en Provinciale Staten van uit dat in de gemeente Borsele één of twee raadszetels in de wacht kunnen worden gesleept. De partij denkt bovendien dat in Borsele voldoende zaken spelen waar over GroenLinks zijn licht kan laten schijnen. GOES - De Stichting Service flats Zeeland houdt een open dag op zaterdag 16 juni. Oude ren kunnen van 11.00 tot 16.00 uur komen kijken in De Horst en inDe Schakel in Goes. De stich ting mikt niet alleen op ouderen uit Zeeland maar ook van daar buiten, want de slogan luidt: 'Maak kennis met sfeervol wo nen in Zeeland'. tuin voor de boerderij aan de Stenevate en de tuin van het ge meentehuis in samenhang in te richten. Het meest urgent is de inrich ting van het Stengeplein en de route voor langzaam verkeer langs de nieuwe hoofdingang van het ontmoetingscentrum. De Stenge is naar verwachting in oktober klaar en dan moet ook omgeving van het centrum zijn gedaan. Het Stengeplein wordt een verblijfsruimte voor allerlei doeleinden, maar na drukkelijk niet voor parkeren. Het gras in het midden wordt doorsneden met paden voor fietsen en wandelaars. Er ko men randen omheen, zodat au tomobilisten niet op het gras zullen parkeren. Vlak voor De Stenge komt een afgesloten bui tenspeelterrein voor de peuter speelzaal. De route langs De Stenge naar Over de Dijk biedt wel ruimte auto's die laden en lossen, maar is niet begaanbaar voor auto's van en naar Over de Dijk. Langs het pad en de gracht komen de zelfde bomen als langs de schooltuinen staan. Over de in richting van de ruimte achter het ontmoetingscentrum be staan nog verschillen van in zicht. Een inrichtingsplan daar voor kan pas worden verwacht als duidelijk is wat er met de coupure gaat gebeuren en wie de bebouwing daar gaat gebrui ken. Voor de boerderij, die als raad- en trouwzaal moet dienen, is een tuin ontworpen, die met een looppad verbonden is met het gemeentehuis. Verder is er geen relatie met de tuin van het ge meentehuis, die voor een groot deel blijft zoals die is, met de be staande vijver en het parkeer- terreintje. Het pad voor voet gangers voert over verhoogd beton met spotjes erin. Aan de uiteinden komen enkele treden. Kijktuin De voorhof van de boerderijtuin is toegankelijk voor gehandi capten en aan de achterkant komt een zogeheten kijktuin. Daarvan kun je genieten als je in de boerderij of in de aanbouw zit en het is de bedoeling dat jongehuwde koppels zich er kunnen laten fotograferen. Om dat de boerderij naar verwach ting in mei 2002 gebruiksklaar is, moet de tuin voor die tijd zijn ingericht. De gemeentehuistuin kan iets langer wachten. Het hele plan gaat de gemeente bijna 1,2 miljoen gulden kosten. De openbare raadsvergadering wordt gehouden in het gemeen tehuis in Heinkenszand en be gint om 20.00 uur. WÊÊt Een groep skeeleraars op de Mariekerkseweg bij Grijpskerke. foto Ruben Oreel door Richard Hoving WESTKAPELLE - Op goed geasfalteerde fietspaden en betonwegen is zaterdag voor de vierde keer de skeelertocht West- kapelle on Wheels verreden. Ruim zeven tig deelnemers legden 10,20,40 of 62 kilo meter af op het Walcherse platteland. Een helm is verplicht bij de toertocht. „Helaas", zegt de 16-jarige Luc. „Het is veel te warm." Luc legt samen met Martin (16) twintig kilometer af. De twee vrien den doen het rustig aan.Ik heb een beetje last van mijn knie", legt Martin uit. Ze denken een uurtje onderweg te zijn. Rond half elf staan 77 deelnemers aan de start in de Zuidstraat in Westkapelle. Ze kunnen kiezen uit vier afstanden. De langste afstand, 62 kilometer, voert de skeeleraars langs de elf dorpen op Wal cheren. Na de start gaat het richting de vuurtoren en over het fietspad naar Zoutelande. Het oversteken van de pro vinciale weg bij Boudewijnskerke is GE VAARLIJK!!! waarschuwt de routebe schrijving. In alle routes zijn twee verzorgingsposten opgenomen. Eén van de posten is bij de begraafplaats, net buiten Meliskerke. Op tafel staat een doos bananen. Naast het fruit staan plastic bekertjes met energie drank. Uit de richting van Biggekerke komt een groepje skeeleraars aan. Ursela (eind twintig) wil bij de verzor- gingspost op ongeveer tien kilometer van de start, stoppen. Haar rechtervoet slaapt. Te weinig getraind, geeft ze toe. De Vlis- singse is met haar vriendinnen Nathalie en Marina aan de twintig kilometer be gonnen. De drie overleggen. Nathalie en Marina gaan door. Ursela rijdt met een lid van de organisatie in de auto terug naar start en finish in de Zuidstraat. „We zien elkaar op het terras." 's-HEERENHOEK - Een 18-jarige man uit de gemeente Bor sele is gisteren om 3.30 uur aan de Marktstraat in 's-Heeeren- hoek door een onbekende mishandeld. De man zag een jongen een andere jongen duwen. Toen de 18-jarige de dader hierop aansprak, keerde deze zich tegen hem. Door een duw kwam de 18-jarige ten val. Terwijl hij op de grond lag kreeg hij meerde re schoppen in de buik en enkele vuistslagen in het gezicht. GOES - Bij een aanrijding op het kruispunt Laan der Verenig de Naties-Trumanstede in Goes is zaterdag een 13-jarige jon gen uit Goes gewond geraakt. Een 29-jarige automobiliste, ook uit Goes, verzuimde de fietsende jongen voorrang te ge ven. De auto en de fiets raakten beschadigd en de jongen moest met verwondingen aan het been naar het Oosterscheldezie- kenhuis. THOLEN - Een 80-jarige snorfietser en een 37-jarige motor rijder, beiden uit Tholen, zijn zaterdagmiddag gewond ge raakt bij een aanrijding op de Molenvlietsedijk in Tholen. De bejaarde snorfietser verzuimde bij het linksaf slaan de achter opkomende motorrijder te laten passeren. Beiden moesten met verwondingen naar het ziekenhuis Lievensberg in Ber gen op Zoom worden gebracht. CADZAND-BAD - Omstanders hebben zaterdag aan de Leeuwerikenlaan in Cadzand-Bad een hond uit een auto ge red die door de eigenaar in het hete voertuig was achtergela ten. De herdershond was er slecht aan toe. Hij werd uit de auto bevrijd door met een hamer de ruit in te slaan. Omstanders schoten te hulp met water, waarmee de hond werd nat gehou den en gekoeld tot een dierenarts het overnam. De arts heeft het zieke dier meegenomen. De eigenaar uit Turnhout kreeg een proces-verbaal. Hij ver klaarde tijdens het winkelen niet meer aan de hond gedacht te hebben. VLISSINGEN - Een 18-jarige Vlissingse is vrijdagavond rond negen uur in de LangeZelke m haar woonplaats mishan deld door vijf jongens. De jonge vrouw werd geschopt na een uit de hand gelopen discussie over haar make-up. Later werd ze op het Scheldeplein tegen de grond gewerkt en door dezelf de groep getrapt en geslagen. Toen een oudere voorbijganger zich met de vechtpartij bemoeide gingen de jongens er van door. De vrouw moest zich onder behandeling van een dokter stellen. HENGSTDIJK - In Hengstdijk is zaterdag een man aange houden op verdenking van aanranding. Een 18-jarige vrouw werd door een 33-jarige inwoner van de gemeente Hontenisse ter hoogte van de Reygerskreek in de bosjes getrokken. Hier op werd de man vermoedelijk gestoord door een voorbijko mende auto. Op dat moment kon het slachtoffer zich losruk ken en wegrennen. De bestuurder van de auto heeft de dader aan de praat gehou den, totdat deze door burgers kon worden aangehouden. De man is in verzekering gesteld. De politie heeft de zaak in on derzoek. WILHELMINADORP - Meer dan 1500 mensen hebben zaterdag een bezoek gebracht aan de grootste boer van Zeeland: de Ko ninklijke Maatschap de Wilhelminapolder. Rondom het bedrijf aan de Meestoofweg in Wilhelminadorp konden de bezoekers zien hoe vroeger het land mechanisch werd bewerkt en hoe dat nu gebeurt. Oude trekkers en moderne, gespecialiseerde machi- nes wedijverden om de aandacht van het publiek. In en om de loodsen waren stands ingericht met productinformatie van de Wilhelminapolder zelf, maar ook van leveranciers en van afne mers. Met een fietsroutekaartje konden de belangstellenden be kijken hoe veel van wat ze op hun bord en in hun glas krijgen, groeit en bloeit op het land. foto Willem Mieras door Richard Hoving MIDDELBURG - Het filmhuis in Middelburg gaat binnen een paar jaar dicht. De stichting Ci nema Middelburg, die sinds 1992 films draait in het Schut tershoftheater, verhuist mee naar de nieuwe stadsschouw burg aan de Zuidsingel. Eerder dit jaar wilde de voorzitter van de stichting, W. de Pagter, nog niets weten van een ander on derkomen. In de nieuwe schouwburg, waarvoor in het voorjaar van 2003 de eerste paal wordt gesla- I gen, komen twee zalen voor Ci- !nema Middelburg. De grote zaal biedt plaats aan honderd bezoe kers. De kleine zaal is voor zes tig filmliefhebbers. Degemeen- I teraad ging begin dit jaar nog uit van één filmzaal in het thea tergebouw. Detweede zaal is een tegemoet koming aan de stichting Cinema Middelburg. Voorzitter De Pag ter van de stichting haalde eind maart van dit jaar fel uit naar de REDACTIE midden-zeeland Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: r R. Bosboom M. E. de Bruijn I. Huibers A. M. van der Jagt R-J. A. Paardekam F- Soesman K- L. de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl gemeente. Cinema Middelburg was volgens hem niet gebaat bij de opzet van de nieuwe stads schouwburg. De Pagter stelde voor het Schuttershoftheater te restaureren en uit te breiden met een tweede zaal. In de definitieve schouwburg plannen die vandaag worden gepresenteerd, blijkt dat Cine ma Middelburg bereid is te ver huizen. De Pagter en cultuur wethouder R. Visser (AOV/Unie 55+) wilden afgelopen weekein de geen commentaar geven op veranderde opstelling van Cine ma Middelburg en het aange paste schouwburgplan. Tijdens de presentatie wordt ook bekend of de bouw van de nieuwe schouwburg op de plaats van de Generaal Berg- huijskazerne aan de Zuidsingel duurder uitvalt. De afgelopen weken werd duidelijk dat de kosten voor de aanleg van een parkeerkelder voor vierhon derd auto's tegenvallen. In janu ari van dit jaar werd uitgegaan van een investering voor het theater en de kelder van 56 mil joen. Drie maanden later werd dit bijgesteld op 60 miljoen. 't Gasthuis Om de kosten in de hand te hou den werd korte tijd uitgegaan van de mogelijkheid van een kleinere parkeerkelder met 250 plaatsen. Het dichtbij gelegen parkeerterrein van het 't Gast huis zou dan tijdens voorstel ling voor theaterbezoekers wor den opengesteld. Wethouder Visser zei zaterdag dat het colle ge inzet op een kelder voor vier honderd auto's. Wat dit voor de totale investering betekent, wil de hij niet zeggen. De mogelijk heid bestaat dat het college voorstelt op andere onderdelen van de schouwburg te bezuini gingen. Een andere optie is dat enkele gemeentelijke gebouwen, waar onder de Concert- en Gehoor zaal in de Singelstraat, worden verkocht. Een stijging van de to tale kosten ligt lastig in de ge meenteraad. Collegepartij CDA heeft zich hier ondubbelzinnig tegen uitgesproken. In de bijgestelde theaterplan nen, die vanavond om half acht in de stadsschouwburg aan het Molenwater worden gepresen teerd, is ook een restaurant op genomen. Eén van de twee foy ers die in het oorspronkelijke plan stonden, wordt ingewis seld voor een multifunctionele ruimte. door Ben Jansen GOES - Huiseigenaren gaan over vijf jaar meer aan het wa terschap betalen. Dat komt door een nieuw belastingsstel sel, waarbij een nadrukkelijker onderscheid wordt gemaakt tussen de zuivering van afval water en het beheer van het wa- terlopenstelsel. Dagelijks-be- stuurslid B. van de Hoef van het waterschap Zeeuwse Eilanden verwacht dat huiseigenaren als gevolg van de veranderingen maximaal 5 procent duurder uit zullen zijn. Een gevolg van het nieuwe sys teem is dat eigenaren en beheer ders van onbebouwde grond minder heffing betalen en eige naren van huizen en bedrijven meer. Het uitgangspunt dat de vervuiler betaalt, komt meer op de voorgrond te staan. Bij de wijzigingen in de water schapsbelastingen, gaan ook de verkiezingen op de helling. De waterschappen willen de ver kiezingen voor de besturen een voudiger en overzichtelijker maken. Zo moet het mogelijk worden om maatschappelijke groeperingen, zoals politieke partijen, te kiezen in plaats van personen. Dat betekent dat de politiek kan vanaf 2006 zijn in trede doen in de waterschaps wereld. Het bestuur van de Unie van Waterschappen heeft een en ander voorgesteld met als doel deze organisaties meer bij de tijd te brengen. De plannen zijn voorgelegd aan het kabinet en het Interprovinciaal Overleg (IPO). Herkenbaar Door het personenstelsel te ver vangen door een lijstenstelsel kunnen groeperingen zich beter herkenbaar maken voor kie zers, vindt de unie. Daarbij moet een scheiding komen tus sen groeperingen met algemene belangen, zoals burgers, en die met specifieke belangen. Deze laatste groeperingen, zoals de landbouw, de natuurbescher ming en het bedrijfsleven, krij gen, als het aan de unie ligt, een vaste plaats in de waterschaps besturen. De kiezers kunnen uitmaken wie op de overige ze tels komen te zitten. Over de modernisering van de waterschapsbesturen en een be lastingstelsel dat beter valt te doorgronden, wordt al geruime tijd in de waterschapswereld van gedachten gewisseld. Het is de bedoeling dat de veranderin gen bij de waterschapsverkie zingen van 2006 worden inge voerd. OOSTBURG - De schakers van het Zwincollege in Oostburg hebben zaterdag in Apeldoorn de finale bereikt van het Neder lands Kampioenschap schaken voor de eerste twee klassen van middelbare scholen. Het team, bestaande uit Ab van Hoeve, Jan Damen, Aris den Hollander en Niels de Krijger, behaalde in de eerste ronde een gelijkspel tegen het team van het Stanislas College uit Delft. Ook de tweede wedstrijd tegen Het Baken uit Almere leverde die score op. De derde wedstrijd tegen het Emmaus College uit Rotterdam moest de beslissing brengen en werd na een span nende strijd nipt gewonnen. De finale wordt aanstaande zater dag gespeeld in Apeldoorn. Burgemeester D. van der Zaag van Goes overhandigde G. Verhoeff- Felius gisterochtend de koninklijke onderscheiding. foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt 's-Hr. HENDRIKSKINDEREN - Tijdens een kerkdienst is G. Verhoeff-Felius gisterochtend verrast met het lidmaatschap in de orde van Oranje Nassau. De Goese burgemeester D. van der Zaag speldde de onvermoeibare vrijwilligster de versierselen op die bij de koninklijke onder scheiding horen. Al dertig jaar laat mevrouw Ver- hoeff het in de kerk en de samen leving van 's-Heer Hendrikskin deren gesmeerd lopen. Ze bekleedde functies als ouder ling, scriba, leidster van de cate- chetenopleiding en diaken in de hervormde kerk en later in de Samen op Wegkerk. Ze was se cretaris van de classis Goes en van het breed moderamen, was afgevaardigd in de Hervormde Synode en lid van de commissie theologisch en wetenschappe lijk onderwijs. Ook leidde ze een Bijbelkring in Kamperland. Daarnaast verzorgt mevrouw Verhoeff de catechisaties in s- Heer Hendrikskinderen en heeft ze de leiding van het kringwerk. Als lid van de litur giecommissie geeft ze mede vorm aan de kerkdiensten. De onderscheidene is bovendien al tijd bereid anderen te vervan gen als dat nodig is. Volgens Van der Zaag heeft haar integere, kundige houding gedurende meer dan dertig jaar terecht ge leid tot een onderscheiding, die bedoeld is voor mensen die zich bijzonder inzetten voor de sa menleving.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 23