De nonkels zijn fier op Kevin PZC Pauwels beleeft mooie comeback werlengp Moeilijk voor Elke om Kims zusje te zijn Korte tijdrit is sleutel tot succes Onverwacht succes wielerverenigingen 20 Knotsgekke wielerclan raast over Zeeuws-Vlaamse wegen Ter Schure let goed op Zeeuwen kort in beeld tijdens Wielerweekend WV Breskens PLUS MIN CONCLUSIE Bekers Aarts en Hoogerland in de prijzen maandag 11 juni 2001 door Frits Bakker BRESKENS - Drie nonkels onderweg en één in de koers. Die ene, die ooit de Tour won (in 1976) is thuis gebleven, omdat hij werkt voor televisie, maar verder zijn zowat alle Van Impes opge trommeld. Het is één lange sliert van auto's over de Zeeuws-Vlaamse wegen tijdens het wielerweekend, allemaal supporters, bekenden en vrienden van Kevin van Impe. Het twintigjarige neefje van de vroege re bergkoning Lucien van Impe is de hoop van België op wielergebied. ,,De Tour zal hij nooit winnen", denkt zijn vader Frank, die zijn coach en ploeglei der is, want Kevin heeft niet het pos tuur van een klimmer. Voor de klassie kers en kleinere koersen wordt hij gezien als de grootste belofte. Meer dan honderd koersen heeft hij in vijf jaar tijd al gewonnen. Zondag, in het OZ Wielerweekend, schreef hij ook het eindklassement van deze tweedaagse op zijn palmares, al was het met het kleinst mogelijke verschil. De machtsgreep in de finale op weg naar Breskens bracht het legertje van volgers in opperste verruking. Hoe ver wend ze ook zijn door de successen van Kevin, want in zijn tweede jaar als amateur is de 1 meter 88 lange coureur al wekenlang onverslaanbaar. Zelfs in een wedstrijd met profs, vorige week in Wielsbeke, reed hij alles uit de wielen en won hij de sprint van een mede vluchter. Tafereeltje De Zeeuws-Vlaamse wedstrijd in de topcompetitie is de volgende op zijn palmares. De overwinning, na veel ge reken door de jury, leidde tot een hec tisch tafereeltje na afloop. Twee van zijn omes maakten kort na de finish ru zie om een verkeerd geparkeerde auto, het vriendinnetje van de renner bleef wijselijk uit de buurt. Kevin keek maar eens rond en maakte een mooi gebaar naar zijn moeder. Washandje om het vuil van zijn gezicht te vegen, petje recht en klaar voor de huldiging. Waar om ze hem niet meer hadden aangeval len, wilde een verslaggever weten. „Ze dachten zeker dat ze met een stomme Belg te doen hadden..." Kevin van Impe is de man om wie alles draait in zo'n weekend van de suppor ters. Ze trekken er elke zaterdag en zondag op uit met tweehonderd man nen, vrouwen en kinderen. Kermis- koersen, meerdaagse wedstrijden, in het Vlaamse land of ver daarbuitenhet maakt niets uit voor de trouwe volgers. gaan staan, gingen mee naar de koers en nu is het uitgegroeid tot een club van tweehonderd man." Dirk de Sadeleer, de voorzitter van de fanclub: „Waar hij ook rijdt, overal volgen we Kevin op de voet." Ronnie van den Berge: „We hou den elk jaar een supportersfestijn met biefstukken en friet. Dan stroomt het hele plaatsje leeg en zitten er twaalf honderd mensen aan tafel." De jongste uit het geslacht van wieler fanaten heeft ze allemaal weer een aardig weekend bezorgd. Op de Bakkersdam, de Maagdenweg, de Pa- pegeulstraat, de Mollekotweg, op ro tondes en kasseien, overal waren de donkerblauwe truitjes van de fanclub massaal samengestroomd. Korte stops waren het („allé mannen, rap naar d'n auto"), want den André had een route gemaakt met twaalf punten waar de renners te zien waren. Vriendinnetje Kevin van Impe voor de start van het OZ Wielerweekend met de vier broers van voormalig Tourwinnaar Lucien van Impe. Staand: Frank, Roger, Kevin en Marcel, zittend Raymond van Impe. foto Peter Nicolai Den André, een dakbedekker, stippelt de route uit, den Binch („zijn bijnaam, want zijn echte naam weet hij zelf niet meer") zorgt dat iedereen weet wat hij moet doen. Twintig, dertig auto's rijden in colonne van het ene punt naar het andere, de rest zoekt zelf zijn weg. Raymond van Impe, de broer van I .uci- en, is het richtpunt in de wedstrijd. Hij is de cafébaas van het supporterslo kaal, van ver herkenbaar aan een im ponerende buik, de vierde nonkel uit het gezin van de ex-Tourwinnaar. Koersgek zijn ze allemaal. Daar heeft Lucien voor gezorgd toen hij zes keer de bergtrui won in de Tour en één keer eindwinnaar werd. De Belgische clan uit Erpe-Mere stak de koppen weer bij elkaar nadat Kevin op zijn twaalfde jaar zijn eerste koersen begon te win nen. Raymond: „We zijn achter hem Klein en groot, dik en dun. De 68-jarige Leona was er alleen op zondag. „Ik had een valling, gisteren", hijgde ze na een lange sprint van de auto naar het par koers. Leona is nog vitaal genoeg om mee te reizen met de club. Ze is fier op Kevin, vertelt ze, net als de vijf illustere nonkels van de renner. Frank, de vader van Kevin, is het neefje van Leona. En Lucien dus ook. „We blijven er allemaal gewoon on der", vertelt Frank, die 's nachts „de kranten ronddraagt en overdag met zijn zoon optrekt. „Het is mooi dat Ke vin zo veel wint, maar het zegt nog zo weinig. Hij is speels, heeft zijn vrien dinnetje en traint nog niet voluit. -Ik weet wel al dat hij nooit zoals Lucien zal zijn. Klimmen is niet zijn sterkste kant, hij heeft andere kwaliteiten. Maar waar hem dat zal brengen?" „Ik weet het ook niet, we zien het wel", zegt de 19-jarige Sally uit Baambrug- ge. „Kevin en ik hebben elkaar leren kennen op de trein, onderweg naar school. Toen wist ik nog niet dat hij fietste. Ik volg hem nu overal, maar Ke vin komt ook elke avond naar mij thuis." En de nonkels? Raymond ging na de overwinning in Breskens gewoon weer naar zijn café in Erpe-Mere. Zijn vrouw heeft de zaak zondag alleen openge houden, maar na de koers komt alles er samen om na te praten. Raymond zal er vertellen over de heldendaden van Ke vin, drie van zijn broers ook. Philemon, de oudste van de zes, heeft gebeld. Hij zit een weekje in zijn buitenverblijf in Spanje. En Lucien zal nog wel even langskomen in het café. Zo fier zijn ze wel op Kevin, de nonkels... doorSven Remijnsen BRESKENS - Natuurlijk was Claude Pauwels teleurgesteld dat hij zijn leiderstrui in het OZ Wielerweekend gisteren moest afstaan aan zijn landgenoot Ke vin van Impe. Desondanks be leefde de 21-jarige renner uit Desselgem in Zeeuws-Vlaande- ren zijn mooiste dagen van het jaar. Twee jaar geleden kwam Pau wels ernstig ten val tijdens een wedstrijd in zijn woonplaats. Of, zoals hij het zelf zei in onver valst Vlaams: „Ik ben een zwaar accident tegengekomen. Ik reed in de spurt tegen een andere ren ner en viel met mi]n hoofd tegen de nadar." De nadar? „De hek ken." Een schedelbreuk was het ge volg. Pauwels lag enige tijd in coma en onderging tien opera ties. Zijn revalidatie duurde een jaar. „Het is kantje boord ge weest. In totaal ben ik twee jaar op de sukkel geweest. Het eerste jaar heb ik niet gefietst, daarna was het heel zwaar om terug te komen op mijn oude niveau. Pas nu durf ik te zeggen dat ik hele maal terug ben." BRESKENS - Mark ter Schure had gisteren voor de start in Breskens goed opgelet. De AXA-renner, die tijdens de laatste rit van het OZ Wieler weekend lange tijd alleen op kop reed, bracht de jury zelfs in een lastig parket. Voor aanvang van de derde etappe maakte de wedstrijdlei ding bekend dat renners uit koers werden gehaald zodra ze op vijf minuten achterstand wa ren geraakt. Toen Ter Schure halverwege de rit een voor sprong van ruim vierenhalve minuut had opgebouwd op het voortkabbelende peloton, riep hij een van de jurywagens bij zich.,Nog even en ik ben de eni ge renner in koers", zei hij la chend tegen de wedstrijdleider. Zover kwam het echter niet. Ter Schure zag zijn voorsprong snel slinken, werd bijgehaald en ver loor uiteindelijk zelf ruim vierenhalve minuut. Pauwels maakte zaterdagavond indruk in de tijdrit van Hengst dijk naar Vogelwaarde, die hij won voor Peter Schep en Kevin van Impe. „Het was de eerste keer dat ik voluit ging in e tijdrit." Die inspanning v__ goed voor zijn eerste overwin ning sinds het ongeval. Volgens zijn begeleiders is de jonge Belg, die rijdt voor Domo- Farm Frites, sterk veranderd. Pauwels: „Ik ben veel kalmer geworden." Voor de start van de slotetappe maakte hij gisteren in Breskens een ontspannen in druk. Op zijn stuur had hij een briefje geplakt met daarop de rugnummers van zijn voor naamste concurrenten. Van één renner had hij niet het nummer, maar de naam genoteerd: Van Impe. En juist aan die renner raakte hij zijn oranje trui kwijt, Omdat Pauwels de beslissende slag miste, zakte hij naar de veertiende plaats. Maar dat was slechts een kleine smet op een mooie comeback. BRESKENS - De Zeeuwse wiel renners speelden nauwelijks een rol van betekenis in het OZ Wielerweekend. De uit Goes af komstige Raymond Raadtgever werd 64e, Richard Slabbekoorn uit Kapelle eindigde drie plaat sen lager. Raadtgever reed zich zaterdag kortstondig in de kijker door al vroeg tijdens de openingsrit al leen in de aanval te gaan. ,,Ik hoopte dat ik steun zou krijgen van een paar renners, maar nie mand kon de sprong maken", al dus Raadtgever, die het in zijn eentje niet volhield. Slabbekoorn was vooral tevre den over de tijdrit, waarin hij zaterdag 28e werd met een ac ceptabele achterstand van veer tig seconden op winnaar Claude Pauwels. „Zo'n goede tijdrit heb ik nog niet vaak gereden", zei hij. In de laatste rit kon hij zijn positie in de subtop van het klassement echter niet vasthou den. Slabbekoorn raakte in de achterste groep verzeild en ver loor zo bijna zeven minuten. http://www.wvbreskens.nl Een foto van een boot met de wind vol in de zeilen is de blik vanger op de site van water sportvereniging Breskens. Verschillende trefkopjes, die overzichtelijk bovenaan de pagina zijn gerangschikt, zijn er om de bezoekers wegwijs te maken. Er is een complete zeilkalender, een overzicht van de clubactiviteiten, een fotogallerïj en algemene in formatie over de club. Voor insiders zijn de bepalin gen van de Belgische en Ne derlandse Scheldirecteuren te lezen. De bevoegdheden van een VTS (Vessel Traffic Services) worden uitvoerig beschreven, evenals het nieuws over gepeilde dieptes van de Westerschelde. De vele links zijn keurig in drieën verdeeld: algemenesi- tes (zoals Yachting World, Nederlandse Kustwacht en Maandblad Zeilen), interna tionale organisaties (KNWV, Splash Site en RORC) en weerpagina's (KNMI, Water land en Meteo Consult). Wie lid wil worden van water sportvereniging Breskens hoeft alleen het kant en klare formulier in te vullen. Op de startpagina is een wit venster gereserveerd voor mededelingen. De rood ge kleurde letters worden blauw zodra ze geselecteerd wor den. Hoewel een bepaalde verwachting wordt gewekt, levert doorklikken helemaal niks op. Een klikopnogte varenzeilra ces geeft louter gegevens van de organisatie waarbij deel nemers zich kunnen inschrij ven. Extra informatie, zoals tijd, plaats en klassen, is ech ter onvindbaar. Voor insiders en andere zeil- liefhebbers biedt de degelijke en zeer informatieve home page van watersportvereni ging Breskens genoeg infor matie. Voor wie weinig met de watersport heeft, zal het waarschijnlijk bij een eenma lig bezoekje blijven. door Eldridge Pentury Met meer dan gewone belangstel ling volgde tennistrainer Serge Carpentier de afgelopen dagen de ver richtingen van Kim Clijsters op Roland Garros. Trainingen werden onderbro ken, en een enkele keer zelfs afgelast. De 36-jarige Carpentier is bondstrai- ner bij de Belgische tennisbond (VTV) en werkt op het centrum waar Clijsters de afgelopen vier jaar trainde. Carpen tier heeft twee jaar getraind met Elke Clijsters, het 16-jarige zusje van Kim. „Twee jaar geleden begon ik hier te werken. Ik had een jongensgroep onder mijn hoede, en de beste ITF-meisjes. Kim was net het WTA-circuit binnen gestapt. Overigens ben ik wel een'paar keer met haar meegereisd naar toer nooien in het buitenland." Bonjour Zo 'bon' begon de 'jour' zaterdag niet voor de wielerploeg Bonjour. Na het ontbijt wilden de renners van het team zich in Busto Arsizio naar de start van de twintigste etappe in de Ronde van Italië begeven, maar de fietsen wa ren verdwenen. Een dief bleek alle tien de rijwielen van de ploeg 's nachts te hebben ontvreemd. Omdat de renners toch naar de start moesten, besloot de ploegleiding maar fietsen te lenen van de materiaalspon sor van de Giro. De gestolen racefietsen stonden geparkeerd in een bus van de ploeg. Het slot van het voertuig bleek geforceerd. Behalve de fietsen werden ook nog wat onderdelen meegenomen. De rijwielen van Bonjour zijn deze ron de nogal in trek. Tien dagen eerder wa ren namelijk ook al vijf fietsen van de ploeg gestolen. AFP Huwelijk Een huwelijk is het grootste gevaar voor de golfcarrière van Tiger Woods, de nummer één van de wereld. Dat is de stellige overtuiging van Earl Woods, de vader van de houder van het grandslam in golf. Hij liet zijn mening afdrukken in TV Guide Magazine, een Amerikaans blad met grote oplage. Tiger Woods, 25 jaar, maakte rond de jaarwisseling de verkering met zijn vriendin Joanne uit en gaat sindsdien als vrijgezel door het leven.Tiger moet in de sport nog veel bereiken", ver klaarde zijn vader, „Een huwelijk voor zijn dertigste is taboe. Een vrouw zal hem te veel van het topgolf afleiden. Een huwelijk kan Tiger ervan weer houden zich als een van de grootsten naar onsterfelijkheid te spelen. Hij be vindt zich nu op een niveau dat door be krompenheid vernietigd zou kunnen worden." SID „Door het uitzonderlijke talent dat Kim had, en het feit dat ze geen tennis sers naast zich had die dezelfde toer nooien speelden als zij, trainde Kim hier nauwelijks in groepsverband. Ze zat in een 'één-op-één-situatie' en had dus een vaste trainer. Haar zusje Elke wil ook graag naar zo'n situatie. Met een vaste trainer. Omdat die mogelijk heden er bij de bond niet zijn, is ze ver trokken." Justine Hénin en Kim Clijsters speel den de halve finale op Roland Garros. Heel België stond op zijn kop. Carpentier: „Het Belgische tennismo- del staat daardoor ineens in de schijn werpers. We doen ook goed werk, maar ik moet meteen toegeven dat het talent belangrijker is. Woon je in een West- Europees land en heb je het talent van Kim, dan breek je sowieso door." Er wordt gezegd dat Elke Clijsters nóg beter is dan Kim. Carpentier: „Elke kan meer met een bal dan Kim, ze heeft meer gevoel aan het net, ze heeft meer mogelijkheden op de baan. Als je Elke als vijftienjarige zou vergelijken met Kim op die leeftijd, zou je kunnen zeggen dat Elke qua tennis inderdaad beter is. Maar Kim heeft de gave om op sommige momenten de bal gewoon zo hard mogelijk naar de ande re kant te slaan. Als het moet kan ze rechttoe-rechtaan-tennis spelen. Elke denkt teveel na, en twijfelt daardoor nog te vaak. Een ander probleem voor Elke is dat ze het zusje is van Kim." Dat vraagt om uitleg. Carpentier: „Overal waar Elke komt, wordt ze gezien als het 'zusje-van'. Overal waar ze komt spelen is bij wijze van spreken een gedenksteen neergezet voor haar zus omdat die er iets moois heeft laten zien. Elke moet daar steeds tegen opboksen, ze moet het steeds waarmaken. Dat is heel erg moeilijk." „Vorig jaar ben ik met Elke naar een Grand Slam-toernooi voor jeugd in Mi laan geweest. Op weg ernaartoe vertel de ik haar dat Kim daar nog nooit had gespeeld. Dat vond Elke heel leuk. En uiteindelijk leverde ze daar een super prestatie. Als nummer vierhonderd van de wereldranglijst won ze van tegen standers uit de toptien." Elke Clijsters is nu vertrokken bij de bond. Had je geen zin om privétrainer van haar te ivorden? Carpentier: „Het is nooit concreet aan de orde geweest, maar Elke's ouders weten ook dat ik dat niet zo zie zitten. Wat ik al zei: voor Elke is het moeilijk dat ze Kims zusje is. Ze heeft dezelfde racketsponsor, dezelfde kledingspon- sor, ze zal in toekomst gemakkelijker wildcards krijgen dan anderen. Elke wordt altijd maar beschermd, en dat is niet goed. Het kan op een gegeven mo ment tegen je werken." „Waarom ik het ook al niet zie zitten, is omdat privétrainer zijn een onzeker bestaan is. Toen ik nog in Zeeland woonde, was ik vrijgezel. Toen was het geen probleem. Nu heb ik een vrouw, een kindje, en de tweede is op komst. Daarom houd ik me liever aan mijn vas te aanstelling bij de tennisbond." door Sven Remijnsen BRESKENS - Hij sprak vol vuur over 'een ongelooflijke ontknoping' en 'een ongekende winnaar'. Ronald Apers, de voorzitter van het OZ Wieler weekend, kwam gisteren super latieven tekort om de veertiende editie van zijn wedstrijd de he mel in te prijzen. De topcompetitiekoers werd ge wonnen door de Belg Kevin van Impe, die een voorsprong had van slechts 53 honderdsten van een seconde op Marcel Luppes. Apers: „Van Impe is hét talent van België en staat nu maar mooi op onze erelijst. De laatste jaren is het Wielerweekend al tijd al een secondenspel ge weest, maar nu draaide het zelfs om honderdsten. Spannender kunnen we het echt niet meer maken.Apers wist wel waarom het Wielerweekend altijd een boeiende finale kent. „De tijdrit is maar negen kilometer. Als je de tijdrit langer maakt, worden de onderlinge verschillen te groot en is er op de slotdag wei nig meer te beleven. Daarom houden we de tijdrit bewust kort." Ook de afwezigheid van een groot aantal profploegen, waar onder BankGiroLoterij-Bata- vus, deed de wedstrijd volgens Apers goed. „Ik ben blij dat de profs niet alles aan flarden heb ben gereden." Volgend jaar viert het OZ Wie lerweekend het derde lustrum. „Wat precies weet ik nog niet, maar reken er maar op dat we iets extra's gaan doen", aldus Apers. „We zullen de vijftiende editie niet ongemerkt laten voorbijgaan." MILAAN - Bekers zijn er in alle soorten en maten. Hoe groter de beker, hoe belangrijker het evenement, zo lijkt de gedachte achter de keuze van de trofeeën te zijn. De organisaties van de Ronde van Italië (wielrennen) en de Stanley Cup (ijshockey) wedijverden het afgelopen weekeinde om de prijs voor de grootste trofee. Gilberto Simoni (foto links) bracht de beker na zijn eindzege in de Giro nog bescheiden in beeld. Peter Forsberg (foto rechts) van Stanley Cup-winnaar Colorado Avalanche daarentegen deed zijn uiterste best om het gevaarte zo goed mogelijk te laten zien aan liet publiek. foto's Stefano Rellandini/Reutersen Brian Kelsen/AP doorSven Remijnsen GROOT AMMERS - De combi- ploeg van de wielerverenigin gen Zeeuws-Vlaanderen en De Zuidwesthoek was zaterdag on verwacht succesvol in de Om loop van de Alblasserwaard, de vijfde wedstrijd van de club competitie voor amateurs. Peter van Agtmaal was de sterkste in de sprint. Van Agtmaal, die woont in Huij- bergen en rijdt voor De Zuid westhoek, versloeg na 165 kilo meter zijn vier medevluchters Jurgen van Pelt, Mathieu Heij- boer, Edward Farenhout en Ro land Rozenveld. De kopgroep was op tien kilometer voor de fi nish ontstaan. In het peloton, dat een halve minuut achter stand had, eindigde Rob Koole uit Goes, in dienst van Wille- brord Wil Vooruit, als achtste. Middelkamper Arnold Duin houwer (Kapelle) werd 22e. In het tussenklassement van de clubcompetitie nemen Zeeuws- Vlaanderen en De Zuidwest hoek nu de veertiende positie in met een puntentotaal van zes tig. Modderkolk-Groenewoud leidt met 276 punten, Theo Mid delkamp is twintigste met tien punten. De eerste twaalf of der tien teams plaatsen zich voor hetfinalèweekeinde. Volgens de Zeeuws-Vlaamse ploegleider Ab Verplanke kan zijn ploeg de finale 'in theorie' nog halen. De volgende, voorlaatste wedstrijd van de competitie voor club teams wordt over twee weken in Tilburg gehouden: de Hart van Brabant Trofee. LOBITH - Mark Aarts is vijfde geworden in de Om loop van het Gelders Ei land voor junioren. De wielrenner uit Kruinin- gen eindigde drie plaatsen hoger dan Johnny Hoo gerland (Yerseke). In de 133 kilometer lange koers over geaccidenteerd terrein ontstond een kop groep van drie, waarvan Aloys van Duuren uitein delijk de sprint won. Mark Aarts ging samen met één medevluchter op zoek naar de koplopers, maar hij haalde ze niet meer bij en verloor de sprint om de vierde plaats. Hoogerland spurtte in het peloton naar de achtste plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 20