EK werpt schaduw vooruit PZC Napoli verstoort droom Roma Frankrijk pakt Confederatie Cup 17 Eerherstel handballers zonder zege Japanners in financiële zorgen Volleybalsters met lastige erfenis richting titelstrijd uitslagen Emerson Leao krijgt ontslag Nieuwe misstap van Barcelona nog niet fataal maandag 11 juni 2001 Volleybalmannen net niet in staat tot een verrassing FORTALEZA - De Nederlandse volleyballers zijn in Fortaleza, een noordelijke havenstad en badplaats in Brazilië, nog altijd een beetje de olympische kam pioen van Atlanta en de overtui gende nummer vijf van Sydney. Beide keren beter dan Brazilië. Hoe is anders te verklaren dat een sporthal (capaciteit: 9000 man) 's ochtends, wegens deniet te harden hitte later op de dag, twee keer tot de nok toe vol loopt. Daar moet meer achter steken dan vaderlandsliefde, iets te zeer gekieteld met twee zeges (3-0 en 3-2), en sportgekte. De nieuwe bondscoach Bert Goedkoop had Richard Schuil, de laatste weken voorbeeldig bezig als diagonaalaanvaller, en Guido Görtzen thuis gelaten. Hij wilde voortijdig opbranden van de huidige sterren voorko men. Hij calculeerde nederla gen daarbij doelbewust in. Komende weken in Amsterdam tegen de Verenigde Staten kun nen zaken worden gedaan in de World League 2001, al betekent de tweede plaats in groep D niet automatisch plaatsing voor de eindronde in Polen. Het gast land doet in elk geval mee, ook als het derde wordt in de poule. De slechtste nummer twee valt dan af. Met vijf verliespartijen is Nederland zeker niet de beste. Aan Martijn Dieleman, die mis schien even hard slaat als Schuil, en Jochem de Gruijter, die de helft minder hard slaat dan Görtzen, is de taak hun voorbeelden voor even te doen vergeten. Een ondankbare en zaterdag ondoenlijke taak. Bei den vielen niet op en werden in de derde set vervangen door de butant Jeroen Trommel en Allan van de Loo. Dat nog jongere Oranje kende wel een opleving maar was ook niet tot een ver rassing in staat. Goedkoop gaf Dieleman en De Gruijter het voordeel van de twijfel. De eerste revancheerde zich van begin af aan in de eerste set, de laatste in de slotfase daarvan met enkele belangrijke punten. Dieleman moest de kans krijgen iets te laten zien. Zaterdag was het geen eerlijke kans", aldus Goedkoop. De aan valler uit Goes kon het niveau niet vasthouden. Dat gold voor iedereen, op Nummerdor na. Hij groeit nog steeds in zijn rol als aanvoerder. Brazilië kwam ech ter met de schrik vrij. ANP VISEU - De Nederlandse hand ballers blijven thuis tijdens de Europese titelstrijd begin vol gend jaar. De nationale ploeg van Sjors Röttger verloor in Vi- seu ook het tweede EK-kwalifi- catieduel met Portugal: 22-23. In tegenstelling tot het verloren duel een week eerder in Neder land (23-31), was er dit keer geen sprake van een afstraffing. Tot veertien seconden voor het einde prijkte 22-22 op Ret score bord. Een Nederlandse afspeel- fout leverde de Portugezen uit eindelijk toch nog de zege op. Eerherstel zonder zege, conclu deerden de Nederlandse spelers na afloop. Een week eerder was de ploeg hard aangepakt na de schrijnende nederlaag. „Na die wedstrijd waren we flink te leurgesteld. We moesten van ver komen. Als je je als ploeg zo kunt revancheren, vind ik dat heel knap", complimenteerde Röttger zijn spelers. Drie minuten voor het einde kwam Oranje op voorsprong: 22-21. Met een man meer maak ten de Portugezen vervolgens gelijk, maar veertien seconden voor het einde had Nederland nog balbezit. In de hectiek ging de bal echter verloren en kon Portugal voor de tweede keer de winst pakken. ANP YOKOHAMA - Het Japanse or ganisatiecomité (JAWOC) voor het WK voetbal van 2002 ver keert in financiële zorgen. Het JAWOC, dat de organisatie deelt met Zuid-Korea, heeft de wereldbond Fifa om bijstand gevraagd. Volgens de voorzitter heeft het comité al ruim 12,5 nuljoen gulden moeten lenen om de lopende kosten te dekken. De voornaamste oorzaak van het tekort is het faillissement van marketingbureau ISM- WISL, dat de marketingrech- ten van het WK had verworven. Ook de Fifa heeft door het ten- ondergaan van ISMM/ISL een nnanciële tegenslag gehad. Fifa-voorzitter Sepp Blatter was in verband met het lopende toernooi om de Confederatie Cup zelf aanwezig in Yokoha ma, maar liet zich niet uit over hot Japanse verzoek om steun. Wel liet hij doorschemeren dat de strijd om de Confederatie Cup voortaan mogelijk om de ^er jaar gaat plaatsvinden, in Plaats van elke twee jaar. DPA w door Frank Buschmann ROTTERDAM - In het uur van de waarheid stelden de Neder landse volleybalsters deelname aan het Europees kampioen schap veilig. Ze deden dat over Oost-Europese ruggen. De overtuigende zege op Frankrijk (vrijdag) kreeg dit weekeinde een vervolg met twee overwin ningen op achtereenvolgens Oe- kraine(3-1:23-25,25-17,25-16, 25-16) en Letland (3-0: 25-23, 25-21, 25-12). De vreugde was groot, de opluchting nog groter, tegelijkertijd wierp het EK z'n schaduw vooruit. De nationale vrouwenploeg gaat eind september naar Bul garije, maar daar is ook alles mee gezegd. De echte glans ont breekt vooralsnog. De formatie van Angiolino Frigoni speelde dit weekeinde gedegen, heel soms goed en in elk geval met een behoorlijke wilskracht. Maar top, top werd het nooit. En dus temperde de Italiaan - te recht - elke vorm van euforie. „We moeten niet te blij wezen. Dit was niet het hoogste inter nationale niveau. We hebben een kleine stap gezet, genoeg voor kwalificatie. Maar dit was zeker geen grote stap." Oranje neemt straks behoorlij ke bagage mee naar Bulgarije. Plunje die bestaat uit een erfe nis waar niemand direct raad mee weet. Frigoni niet, evenmin de speelster die verantwoorde lijk is voor die erfenis: Henriette Weersing. De 'moeder onder de volleybalsters' stopte gisteren. Definitief. Na 293 interlands is het welletjes. „Ik maak me zor gen. Al vijftien jaar. Wie moet mijn positie overnemen? We hebben niemand", klonk Weer sing somber in Rotterdam. Leferink De hoofdaanvalster trekt zich het lot van de Nederlandse equi pe aan, maar heeft geen pas klaar antwoord op de vraag wie haar moet opvolgen. Met Elles Leferink had Frigoni een alter natief in handen, maar de pas ser-loper haakte vlak voor de EK-kwalificatiereeks ontevre den af. Een fitte Chaïne Stae- lens (die de afgelopen zes wed strijden miste wegens een De Nederlandse volleybalsters zetten een aanval op. knieblessure) ligt zeker voor de hand, al plaatst de geboren Bel gische daar zelf vraagtekens bij. „Ik heb geen goede aanval op rechtsvoor. En die heb je wel no dig in de diagonaal." Ook Weersing twijfelt of Stae- lens, eenmaal hersteld, wel haar opengevallen positie moet op vullen. „Zou zonde zijn. Zij kan best goed passen, waarom zou je daar geen gebruik van maken? Ik weet het ook niet. Misschien moet je wel Maureen Staal, die nu in de pass staat, een kans ge ven op mijn plek. Ja, ze is jong. Maar ik was ook pas negentien jaar toen ik bij het Nederlands team kwam en ik kon ook alleen die bal er in timmeren. Laat jon ge meiden het proberen, gooi ze voor de leeuwen." Frigoni kiest in bepaalde op zichten voor die weg. Behalve Staal (18) debuteerde onder zijn leiding Janneke van Tienen (21) als vrije verdediger in het ach terveld. Klein van stuk, maar in het bezit van een aardige stop en een vliegensvlugge reactie. Het kon er mee door, in elk geval op dit toernooi. De vraag is hoe ze zich weert tegen de top. Dat geldt net zo zeer voor de tweede optie voor de libero-positie: de 20-jarige Elke Wijnhoven. Prestatiedruk Jonge speelsters zat dus. Hun probleem is echter de tijd. Nu al moeten ze er staan, terwijl ze er nog niet klaar voor zijn. Boven dien torsen ze een gebrek aan wekelijkse prestatiedruk bij hun club met zich mee. In feite bestaat er sinds ander halve maand, de periode dat de internationals weer bij elkaar zijn, een soort van kloof in de se lectie. Aan de ene kant lopen de routiniers (Erna Brinkman, In- grid Visser, Riëtte Fledderus), aan de andere kant de 'rookies'. „We zijn nog niet ver. Het club niveau in Nederland is laag. Je ziet dat de nieuwe meiden niet gewend zijn veel op hoog niveau te spelen. Op trainingen moeten we ze meetrekken", aldus mid denspeelster Ingrid Visser. Dat baart zorgen voor de nabije toekomst. Voor augustus bij voorbeeld, wanneer Nederland de volgende opdracht voor de kiezen krijgt: een plek zien af te dwingen voor het WK 2002. Een maand later volgt dan het EK. Staelens is daar normaal ge sproken van de partij, maar van onze sportredactie NAPELS - De titelstrijd in de Serie A wordt net als vorig sei zoen op de laatste speeldag be slist. Acht minuten voor het eindsignaal waande AS Roma zich zondag voor het eerst sinds 1983 landskampioen van Italië. Totdat Napoli via Fabio Pecchia op 2-2 kwam in de wedstrijd, die door ernstige rellen werd over schaduwd. Door het kostbare puntenverlies kan Juventus ook nog kampioen worden. Het ver schil tussen beide is nu twee punten. Want Juve maakte geen fout. Bij Vicenza won de ploeg met 3-0, dankzij Del Piero en twee keer Trezeguet. Juve zag vorig sei zoen in de laatste wedstrijd de titel naar Lazio Roma gaan. Het scenario is nu hetzelfde. AS Ro ma moet volgende week in eigen stadion winnen van Parma. Ju ventus ontvangt in Turijn Ata lanta en heeft ook alleen baat bij een zege. De wedstrijd tussen Napoli, nog in de race om lijfsbehoud, en AS Roma werd overschaduwd door ernstige rellen. Eerst werd de spelersbus van Roma bekogeld met stenen en ijzeren staven, waardoor de spelers met knik kende knieën in stadion Sao Paulo arriveerden. Voor het sta dion kwam het vervolgens tot zware botsingen tussen beide supportersgroepen, waarbij twee fans werden neergestoken en naar het ziekenhuis werden overgebracht. Verder viel er een groot aantal gewonden. De wedstrijd begon 'gewoon' om drie uur, maar tijdens het spel liep het op de tribunes enorm uit de hand. In het stadi- Napoli-speler Facundo Quiroga (links) probeert een voorzet te blokken van Roma-spits Marco Delvec- chio. foto Salvatore Laporta/Reuters on waren 20.000 aanhangers van Roma. Volgens de politie hadden er doden kunnen vallen. Op de tribunes kwam het tot zulke grote ongeregeldheden, dat de politie zich genoodzaakt voelde traangas te gebruiken. In de paniek vluchtten talloze mensen naar buiten. De politie arresteerde slechts twintig hooligans. Roma-trainer Fabio Capello zei later dat de wedstri- ijd 'een hel' was een dat het een wonder is dat het duel werd uit gespeeld. Tussen al het wapengekletter door ging het voetbal door en leek Roma op weg naar de scud- etto. Batistuta (zijn 18e treffer) en Totti zetten Roma op 0-2. Maar Amoruso en Pecchia ver stoorden de droom. Napoli, de eens zo befaamde ploeg, staat voorlaatste met 33 punten, maar de nummer dertien Lecce heeft slechts een punt meer. Inter is door een 2-1 winst bij Bari nog in de strijd voor een Uefa Cupticket. Bij Bologna was er een hoofdrol voor Julio Cruz. De oud-Feyenoorder be nutte tegen Lecce twee straf schoppen. ANP van onze sportredactie YOKOHAMA - Frankrijk heeft zondag de Confederatie Cup ge wonnen. Het team versloeg in Yokohama in de finale Japan met 1-0. Patrick Vieira maakte het doelpunt in de eerste helft. Frankrijk is de opvolger van Mexico, dat de beker twee jaar geleden veroverde. De finale, die begon met een mi nuut stilte vanwege het recente schooldrama in Osaka, viel te gen. Het was puur eenrichtings verkeer. Frankrijk was veel sterker, maar verzuimde vaker te scoren. Niet dat Japan de deur zomaar openzette; het land kreeg in de vier wedstrijden voor de finale geen doelpunt te gen. De eerste tegengoal, een kopbal van Vieira, kwam voort uit een fout van doelman Kawa- guchi. Een lange bal van Leboeuf ging richting Vieira en verdediger Matsuda. Kawaguchi kwam uit en weifelde, in plaats van daad krachtig in te grijpen. Vieira sprong ondertussen hoger dan Matsuda en kopte raak. De Azi aten konden aan de andere kant geen druk zetten op de Franse defensie. Frankrijk is door de overwin ning het tweede land in de histo rie dat drie internationale titels in bezit heeft, het is immers ook Europees- en wereldkampioen. Brazilië deed tussen 1994 en 1997 iets soortgelijks, door het WK, de Copa America en de Confederatie Cup te winnen. Het toernooi in Japan en Zuid- Korea was de generale repetitie voor het WKdat volgend j aar in dezelfde landen wordt georga niseerd. Over het verloop van het toernooi was Fifa-voorzit- ter Sepp Blatter wel te spreken, maar hij plaatste kanttekenin gen bij de infrastructuur. Hij waarschuwde de overheden in beide landen het onderlinge luchtverkeer te verbeteren, om dat anders grote problemen dreigen. De Zwitser verwacht dat er naar hem zal worden ge luisterd: „Ik denk dat we vol gend jaar goed voorbereid aan het WK zullen beginnen." RTR SAO PAULO - De Brazili aanse bondscoach Emer son Leao krijgt zijn ont slag na de teleurstellende prestaties op de Confede rations Cup. De 'Kanaries' misten de finale en verloren de troostfinale van Austra lië. Bij terugkeer zal Leao ontslagen worden. De oud-doelman volgde vo rig jaar de ontslagen Wan- derley Luxemburgo op. Brazilië draait sindsdien moeizaam. AFP Voetbal foto Robin Utrecht/GPD voor de soms nog wat fletse ploeg zou het goed zijn als Lefe rink haar principes overboord gooit en terugkeert. Oranje kan wel wat power gebruiken, bo vendien verschaft het Frigoni meer mogelijkheden. Naast meer aanvalskracht heeft het Nederlands team iemand nodig die de boel oppept. Een type-Weersing. „Ik weet niet wat 'mevrouw' Brinkman doet... Maar er moet iemand op staan, duidelijk. Ik was vroeger ook een 'stille Willy', later ben ik redelijk overheersend gewor den. Zo'n speelster heeft elke groep nodig. Daar moeten ze aan werken." Wijze woorden van een groot volleybalster die gisteren afscheid nam van de Nederlandse ploeg met een be scheiden succes. GPD BARCELONA - Een nieuwe uit glijder van Barcelona bij laag vlieger Real Valladolid (2-2) hoeft de club nog steeds geen deelname aan de Champions League te kosten. Een zege in de slotwedstrijd van de competitie op Valencia, volgende week, volstaat voor een vierde eind klassering en deelname aan de voorronde van het lucratieve toernooi. Barcelona, dat na 37 duels al 51 verliespunten heeft, dankt de kans op deelname aan de Cham pions League voor een groot deel aan twee Nederlandse aan vallers. De ingevallen Mare Overmars tekende tien minuten voor tijd voor de gelijkmaker van Barcelona tegen Real Valla dolid. Makaay was verantwoor delijk voor de thuisnederlaag van Valencia tegen Deportivo La Coruha. De Nederlander te kende in de zeventigste minuut voor de enige treffer van de wed- strijd: 0-1. Valencia verdedigt volgende week in Barcelona een voor sprong van drie punten. Als bei de clubs gelijk eindigen, telt het onderlinge resultaat. Dat is dan in het voordeel van Barcelona, dat de uitwedstrijd bij Valencia won door een doelpunt van Frank de Boer. De Nederlandse verdediger speelde bij Real Valladolid wel licht zijn laatste wedstrijd voor Barcelona. Frank de Boer ver neemt donderdag van de Uefa of hij wordt geschorst wegens de sporen van nandrolon die in zijn urine zijn aangetroffen. De Spaanse bond kan de eventuele schorsing overnemen. Punt Barcelona begon de wedstrijd bij Valladolid zonder vleugel spelers. Overmars en Zenden begonnen op de bank. Ondanks de verdedigende strijdwijze, kwam Barcelona al na drie mi nuten op voorsprong door een treffer van Guardiola. Kaviedes (59e minuut) na een fout van De Boer en Turiel (61e minuut) schoten de thuisploeg op voor sprong, waarna de ingevallen Overmars (hij kwam er in voor Kluivert) alsnog een punt voor Barcelona redde. Valencia had de nederlaag tegen Deportivo La Coruna aan zich zelf te danken. De ploeg had het betere van het spel, maar sprong slordig met de kansen om. Voor al Carew en Gonzelez misten veel mogelijkheden. Valencia kan door de nederlaag recht streekse kwalificatie voor de Champions League vergeten. ANP Nacompetitie. Groep A: Volendam - For- tuna Sittard 1-0 (0-0). 81 Ouhsaine 1-0. Scheidsrechter: Van Egmond. Geie kaart: Ravensbergen (Volendam), Ham ming (Fortuna Sittard). Aantaf toeschou wers: 3000. FCZwolle-Telstar 1-1 (1-1). 39. Smeekes 0-1, 40. Bosschaart 1-1. Scheidsrechter: Jol. Gele kaart: Slot (FC Zwolle), Van Oo strum (Telstar). Aantal toeschouwers: 5350. Volendam 3 2 0 1 6 3-2 Telstar 3 1114 4-4 Fortuna S 3 1114 2-2 FC Zwolle 3 0 2 1 2 1-2 Programma, woensdag 13 juni: Fortuna S-Volendam, Telstar - FCZwolle Groep B: Sparta - Excelsior 3-1 (1-0). 33. Langerak 1-0, 52. Elkhattabi 2-0, 61. So malia 2-1,88. Boukhari 3-1. Scheidsrech ter: Luinge. Gele kaart: Simr (Excelsior). Aantal toeschouwers: 10.500. Cambuur Leeuwarden - Go Ahead Eag les 4-2 (0-2). 32. De Weerdt 0-1, 34. De Weerdt 0-2, 61. Goudmijn 1-2, 69 Bruin 2-2 (strafschop), 81. Goudmijn 3-2, 90. Bruin 4-2. Scheidsrechter: Van Dijk. Rode kaart: 69. Holster (Go Ahead Eagles). Ge le kaart. Van Schoonhoven, Veltman (Cambuur Leeuwarden), Kooijman, Lage Venterink, Van der Horst (Go Ahead Eag les). Aantal toeschouwers: 8000. Sparta 4 3 0 1 9 11- 7 Cambuur 4 3 0 1 9 10- 7 Excelsior 4 1 0 3 3 7-10 GA Eagles 4 1 0 3 3 5-9 Programma, woensdag 13 juni: Sparta - Cambuur, Excelsior - GA Eagles. Italië, competitie. Bologna-Lecce 2-2, La- zio-Fiorentina 3-0, Perugia-Reggina 1-1, Vicenza-Juventus 0-3, Parma-Verona 1- 2, AC Milan-Brescia 1-1, Napoli-Roma 2- 2, Bari-lnter 1-2, Atalanta-Udinese 0-1. Stand: Roma 33-72, Juventus 33-70, La zio 33-69, Parma 33-56, AC Milan 33-49, Inter 33-48, Atalanta 33-44, Fiorentina 33- 43, Bologna 33-43, Perugia 33-42, Bres cia 33-41, Udinese 33-38, Lecce 33-34, Reggina 33-34, Verona 33-34, Vicenza 33-33, Napoli 33-33. Bari 33-20. Spanje: Oviedo-R. Madrid 1-1, Valen- cia-Deportivo 0-1, Bilbao-Sociedad 1-3, Osasuna-Zaragoza 1-0, Alaves-Mallorca 2-4, Espanyol-Las Pal- mas3-2, Celta-Villareal 1-0, Valladolid -Barcelona 2-2, Vallecano-Numancia 2-1. Stand: R. Madrid 37-77, Deportivo 37-70, Mallorca 37-68, Valencia 37-63, Barcelona 37-60, Celta 37-58, Villareal 37-54, Malaga 36-53, Espanyol 37-50, Alaves 37-49, Vallecano 37-43, Bilbao 37-43, Sociedad 37-43, Las Palmas 37-43, Valladolid 37-42, Zaragoza 37-41, Oviedo 37-41, Osasuna 37-39, Santander 36-36, Numancia 37-36. Yokohama. Confederatie Cup. Finale: Frankrijk - Japan 1-0 (1-0).. Om derde plaats: Australië Brazilië 1-0 (0-0) Nacompetitie Hoofdklasse. Baronie- HSC'21 1-1. Baronie 4 3 1 0 10 12-5 JVC Cuijk 4 2 0 2 6 8-9 HSC'21 4 0 13 1 5-11 Toto 23 1 FCZwolle-Telstar X 2 FCVolendam-Fortuna X 3 Cambuur-Go Ahead X 4 Sparta-Excelsior X 5 Atalanta-Udinese X 6 Bari-lnternazionale X 7 Lazio Roma-Fiorentina X 8 Napoli-AS Roma X 9 Alaves-Real Mallorca X 10 Celta de Vigo-Villareal X 11 Real Oviedo-Real Madrid X 12 Real Valledolid-Barcelona X 13 Valencia-Dep la Coruna X Winnende rijtje: 3-1-1-1-2-2-1-3-2-1-3-3-2. (ondervoorbehoud) Lotto 23 Winnende getallen: 2-14-15-22-34-38. Reservegetal: 31. Kleur: blauw Eurolo terij: 99 6076. Lucky Day Winnende getallen van zaterdag 9 juni: 1-3-6-8-10-13-14-16-20-21-23-36-37-41 50-53-58-60-61-73. Duitse lotto Winnende getallen: 2-6-15-31-48-49. Re servegetal: 42. Supergetal: 3. Spel'77:53 68 055. Super 6:81 97 57. Belgische lotto Winnende getallen: 7 11-13-18-29-30. Reservegetal: 3. Joker: 41 91 452. (alle rijtjes onder voorbehoud) Veldkorfbal Driekamp met Maassluis, Swift en Tem po om één plaats in de eerste klasse: Swift-Tempo 9-5, Tempo-Maassluis 14- 16, Maassluis-Swift 13-10. Eindstand: Maassluis 2-4 (doelsaldo 29-24), Swift 2- 2 (19-18), Tempo 2-0 (19-25). Maassluis blijft eersteklasser. Tempo en Swift de graderen naar de tweede klasse. Volleybal World League. Groep A: Frankrijk - Span je 3-1, Frankrijk - Spanje 3-1, Argentinië - Italië 0-3. Groep B: Griekenland - Polen 0 3, Venezuela - Rusland 0-3, Griekenland - Polen 1-3. Groep C: Portugal - Cuba 1-3, Joegoslavië - Japan 3-2, Portugal - Cuba 0-3, Joegoslavië - Japan 3-0. Groep D: Brazilië - Nederland 3-0, Verenigde Sta ten - Duitsland 3-2, Brazilië - Nederland 3- 2. Rotterdam. EK-kwalificatietoernooi, vrouwen: Nederland Oekraïne 3-1, Frankrijk - Letland 3-0. Frankrijk - Oekra ïne 3-2, Nederland - Letland 3-0. Eind stand: 1. Frankrijk 6-10 (15-7), 2. Neder land 6-8 (14-8), 3. Oekraïne 6-6(13-11), 4. Letland 6-0 (2-18). Frankrijk, Nederland en Oekraïne (een van de twee beste num mers drie van de drie groepen) naar EK. Wielrennen Milaan. Ronde van Italië. Eenentwintig ste etappe, Arona - Milaan: 1. Cipollini (Ita) 125 km in 3.05.01, 2. Hondo (Dui). 3 Zanotti (Ita), 4 Gerosa (Ita), 5. Quaranta (Ita), 6. Stefano Casagrande (Ita), 7. Hauptman (Slv), 8 Zanini (Ita), 9. Trenti (Ita), 10. Bossoni (Ita) Twintigste etap pe, Busto Arsizio - Arona: 1. Simoni (Ita) 181 km in 5.03.38,2. Savoldelli (Ita) 2.25, 3. Fïgueras (Ita) 2.43, 4. De Paoli (Ita), 5 Tosatto (Ita) 3.03,6. Velo (Ita), 7. Gontsjar (Oek), 8. Doema (Oek), 9. Osa (Spa), 10. Noe (ita). Eindklassement: 1. Simoni 89.02.58, 2. Olano 7.31, 3. Osa 8.37, 4 Gontsjar (Oek) 9.25, 5. Azevedo (Por) 9.44, 6. Noé (Ita) 10.50, 7. Gotti 10.54, 8. Contreras (Col) 11.44, 9. Caucchioli (Ita) 13.34,10. Figueras (Spa) 14.08, 11. Velo (Ita) 14.34, 12. Luttenberger (Oos) 15.36, 13, Buenahora (Col) 16.22, 14. Savoldelli (Ita) 18 42, 15 Castelblanco (Col) 23.02, 99. Blijlevens 2.10.46. 136. en laatste Coppolillo (Ita) 3.01 17 Morzine. Dauphiné Libéré. Proloog: 1. Rous (Fra) 4 km in 5.28, 2 McGee (Aus) 0.01,3. Millar (GBr) 0.04,4. Barbosa (Por) 0.06.5. Brochard (Fra) 0.07. Chambery. Classique des Alpes. 1Mayo (Spa) 175 km in 4.57.21, 2. Armstrong (VSt) 1.12, 3. Tonkov (Rus), 4. Cardenas (Col) 2.27,5. Salmon (Fra) 2.43. Junioren: 1. De Maar (Ned) 118 km in 3.22.15, 2. Scheuneman (Ned) 0.06, 3. Perget (Fra) 2.13. Bochum. Ronde van Bochum. 1Bortola- mi (Ita) 145 km in 4.01.23,2. Radaelli (Ita), 3 Kroon (Ned), 4. Clain (Fra), 5. Gianetti (Zwi). Szczecin (Pol). Wereldbeker baan. Man nen, 1 km: 1. Mulder (Ned) 1 05,646, 2. Nimke(Dui) 1.05,670,3. Vinokoerov (Oek 1.05,693. Groesbeek, NK Mountainbike. Mannen: 1. Brentjens (Schaijk) 2.08.40, 2. Van Dooren (Ravenstein) 0.02,3. Peters (Heel 2.37, 4. De Vries (Hilversum) 3.42, 5. Weevers (Hengelo) 3.51, 6. Van Mil (Overloon) 9.57, 7. Van Heugten (Asten) 10.01,8. Dijkhuis (Eelde) 11.26,9. Smeets (Elsloo) 11.28, 10. De Roo (Tiel) 11.52. Vrouwen: 1. Dorland (Eerbeek) 1.31.25, 2. Vink (Heeswijk- Dinther) 0.52, 3. Van den Brand (Zeeland) 2.57, 4. Van Loon (Veenendaal) 4.54,5. Brunen (Nunspeet) 5.49. OZ Wielerweekend. Wedstrijd voor na tionale topcompetitie. Eerste etappe Sluiskil-Vogelwaarde over 117 km: 1. Alain van Katwijk (MGI) in 2.41.13, 2. Hans Dekkers (Rabobank), 3. Michel Stobbelaar (Modderkolk Groenewoud), 4. Danny Daelman (Zetelhallen), 5. Ange- lo van Melis (Bert Story-Piels), 6. Björn Cornelissen (Axa VVZ), 7. Martijn Lust (MGI), 8. Mathijs Loohuis(LowikTegelto- ko), 9. Niels Hamers (Modderkolk), 10. Robbert van der Stelt (MGI), 26. Ray mond Raadtgever (Modderkolk), 87. Ri chard Slabbekoorn (Van Vliet-Weba) Tweede etappe Hengstdijk-Vogelwaar de, individuele tijdrit over 9 km: 1. Clau de Pauwels (Domo Farm-Frites) 10.48.62,2. Peter Schep (Axa) 4.21,3. Ke vin van Impe (Van Eyk) 5.56, 4. Tom Cordes (Bert Story-Piels) 6.98, 5. Andrey Kashechkin (Domo) 10.64,6. Sander Lor- mans (BRC Kennemerland) 11.98, 7. Hans Dekkers (Rabobank) 14.29, 8. Vin cent van der Kooij (Rabobank) 14.99, 9. Marcel Luppes 16.09, 10. Dmitriy Mura- vyev (Domo) 16.76, 28. Richard Slabbe koorn 39.94, 112. Raymond Raadtgever 1 44.41 Derde etappe Breskens-Bres- kens over 177 km: 1. Marcel Luppes in 4.26.17, 2. Dmitriy Muravyev. 3. Björn Cornelissen, 4. Arno Wallaard (Löwik), 5. Pascal Hermes (Van Vliet), 6. Kevin van Impe, 7. Martijn Lust, 8. Robbert van der Stelt (MGI), 9. Peep Mikli (Bert Story), 10. Andrey Kashechkin, 52. Raymond Raadt gever 4.31, 77. Richard Slabbekoorn 6.59. Eindklassement: 1. Kevin van Impe 7.18.24.2. Marcel Luppes, 3. Tom Cordes 0.01, 4. Andrey Kashechkin 0.05, 5. Dmi triy Muravyev 0.05, 6. Angelo van Melis 0.27.7. Arno Wallaard, 8. Peep Mikli 0.36, 9. Pascal Hermes 0.45, 10. Martijn Lust 0 48, 64 Raymond Raadtgever 6.10. 67 Richard Slabbekoorn 7.33. Puntenklas sement: 1Hans Dekkers 43,2. Kevin van Impe 41,3 Dmitriy Muravyev 38.4. Mar cel Luppes 37, 5 Björn Cornelissen 36 Sprintklassement: 1 Hans Dekkers 10,2. Jan Hordijk 9, 3. Peep Mikli 3. Ploegen- klassement: 1. Bert Story-Piels 21.56.08, 2. Domo-Farm Frites 0.34,3. MG11.04,4 AXA-VVX 1.09,5. Löwik-Tegeltoko 2.58. Zeilen Herkingen. Delta Combi. Optimist A: 1. Balthasar Heesters, 2. Joost Hendriksen, 3. Chantal de Pree. Optimist B: 1Sophie Gerritsen, 2. Geert Liezinga, 3. Yvonne Wattez. Optimist C: 1. Fedor Couvert, 2. Pascal v.d.Mast, 3. Sjoerd Osterholt. Splash B: 1. Erwin v. Keulen, 2. Danker Rijk, 3. Jan Osterholt. 24-uursrace Veerse Meer. Klasse A: 1. Joyce (Bezemer) 63,91, 2. Tanit (Ids- kes/v.d. Waaij) 62,62, 3. Boot-je (Baron- ner/Bruggeling) 57,59, 4. Stressless (Struijcken) 51,73, 5. Pomme d'Amour (A.Geelhoed) 38,82, 6. Flow-2 (Radema kers), 7. Private Dancer* (B. Luitwieler) 36,81Klasse B: 1Androesjka (A. v/d Vel de) 50,87, 2. Wolkentrapper (Schwenke), 3. V/d Peijl Techniek (J. de Koeijer) 50,00, 4. Anoniem (J.Hermans), 5. Swinger (Nagtegaal) 47,71, 6. Zeekoets (Koel) 47,36, 7.Evinco (Gastelaars) 42,59, 8. Herby (Herbers) 41,70, 9. Marezaat* (Meijer) 27,37. Kruiningen. Kanaalrace: 1Easy Living R. de Jonge, 2. Paradox L. Krijger, 3. Magni- fique D. van der Endt, 4. Chasseur J. de Jager 88,5, 5. Whoug J. Meganck, 6. Freija D. Pluijm, 7. Achiroe M. Claessens 88,5, 8. Imagine H. Verploegh, 9. Gr.Ex- pect. A. Verwijs. Zonder spinaker: 1Xan- thos J. Niemann, 2. Lanai H. vanZanden, 3. Shady Lady C. Visser, 4. Fenland A. Stokmans, 5. C' est La Vie P. de Kok. Zwemmen Rome. Mare Nostrum. Mannen, 100 vrij: 1. Popov (Rus) 49,49. 400 vrij: 1. Thorpe 3.44,71. 100 rug: 1. Krayzelburg (VSt) 55,52. 200 school: 1. Piper (Aus) 2.12,42 200 vlinder: 1. Silantjev (Oek) 1.56,00. 200 wissel: 1Rosolino (Ita) 2.03,42 Vrouwen, 50 vrij: 1. Rignall (NZe) 25,86. 200 vrij: 1. Poll (CRi) 1.59,02. 800 vrij: 1 Oefimtsjeva (Rus) 8.37.46. 200 rug: 1 Stoney (Aus) 2.13,31.100 school: 1. Poe- we (ZAf) 1.08,81100 vlinder: 1. Vinogra- dova (Rus) 1.00,33. 400 wissel: 1. Klochkova (Oek) 4.41,10. Terneuzen. Speedokampioenschappen. Jongens. Minioren 3 en 4. 100 wissel: 1 Bas van Houwelingen (SCH)1.31,47, 2 Edwin de Jong (SCH0.1.35,85, 3. Marion van Gremberghe (ZCK) 1.36,63.100 vrij: 1Van Houwelingen 1.21,93,2. Peter Cor nells (ZVS) 1.28,19,3. De Jong 1.28,58.50 vlinder: 1Hajo Kok (BEV) 43,54,2. Corne lls 44 66, 3. Marlon van Gremberghe 48,28 100 rug: 1. Cornells 1.31,89, 2. Christian van Bommel (ZEEL) 1.3.5,69,3. Van Gremberghe 1.37,65. 100 school. 1. Van Gremberghe 1.43,26,2. Van Houwe lingen 1.43,38, 3. Kok 1.47,04. Minioren 5. 200 wissel: 1. Yair Klazen (STV) 2.51,75, 2. Daniël Kunne (SCH) 3.07,60, 3. Jorg Portegies (LUC) 3.11,95. 100 school: 1. Klazen 1.32,81, 2. Porte gies 1.34,05,3. Kunne 1.37,24.100 rug: 1. Klazen 1.22,21, 2. Kunne 1.25,36, 3. Por tegies 1.26,61.50 vlinder-1. Klazen 36,31, 2. Robbert van de Linden (SCH) 36,313. Kunne 40,58.100 vrij: 1. Klazen 1.08,76,2. Van de Linden 1.14,50, 3. Portegies 1.16,76. Minioren 6.100 school: 1. Kevin de Jong (SCH) 1.24,65, 2. Niek Kampman (SCH) 1.29,21, 3. Hans van Broekhoven (SCH) 1.32,78. 100 rug: 1 De Jong 1.16,26, 2. Kampman 1.20,32, 3. Zjene Geensen (SCH) 1.25,45. 100 vrij: 1. De Jong 1.08,70, 2. Kampman 1.10,18, 3. Florian Boekhorst (ZVS) 1.13,79. 100 vlinder: 1. De Jong 1.19,80, 2. Dennis Boonman (BEV) 1.25,93, 3. Kampman 1.27,60. 200 wissel: 1. De Jong 2.47,12, 2. Kampman 2.52.05.3. Van Broekhoven 3.03,35. Meisjes. Minioren 3 en 4. 100 wissel: 1. Ashley de Jong (SCH) 1.30,44,2. Jacque line Boonman (BEV) 1.32,24,3. Tekla van Gils (ZEEL) 1 33,45. 100 vrij: 1. De Jong 1.21,47, 2. Boonman 1.23,49, 3. Milou Geensen (SCH) 1.23,86. 50 vlinder 1. Boonman 39,00, 2. Van Gils 40,76, 3. De Jong42,43.100 rug: 1. Boonman 1.30,10, 2 Geensen 1.31,55, 3. Van Gils 1.34,27. 100 school: 1. Geensen 1.43,84, 2. De Jong 1.43,92,3. Kiki Blok (BEV) 1.44,41. Minioren 5. 200 wissel: 1. Shanyra van Bambost (SCH) 2.49,04, 2. Melissa Stroo (STV) 3.01,68, 3. Naomi Smits (BRU) 301,85. 100 school: 1. Van Bambost 1.28,75, 2. Krista Vaes (OND) 1.33,45, 3. Amy Lafort (SCH) 1.34,61.100 rug: 1. Van Bambost 1.20,32,2. Smits 1.23,30,3. Me lissa Stroo 1.26.51 50 vlinder: 1. Van Bambost 36,46, 2. Smits 37,72, 3 Moni que Lindenberg (BEV) 39,70 100 vrij: 1 Van Bambost 1.08,56, 2. Naomi Smits 1.13,80,3. Josje van Houwelingen (SCH) 1.17,37. Minioren 6.100 school: 1. Mariska Hame link (ZCK) 1.27,79, 2. Sacha van Vorsten- bosch (SCH) 1.29,57, 3. Anouk Meesen (ZCK) 1.29,91. 100 rug: 1. Hamelink 1.20,54, 2. Nikita Kruis (STV) 1.21,69, 3 Marlon Knuist (STV) 1.24,32. 100 vrij: 1. Kruis 1.09,80, 2. Hamelink 1.10,40, 3. Claudia Terpstra (OND) 1.13,54 100 vlin der: 1 Hamelink 1.19,37, 2. Liesbeth Boënne (ZCK) 1.26,06, 3 Manon Knuist 1.26,29. 200 wissel: 1. Hamelink 2 49,16, 2. Lieselotte Koek (BRU) 3.00,72,3. Sacha van Vorstenbosch 3.02,84.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 17