Terneuzen heeft kruit verschoten Een korfbalbolwerk brokkelt af zijn gram in Top-12 Weinig wind bij zeilwedstrijden «m ee* verd«ewd ew alle tijd om "t vit te geve*. PZC Veertien zuidelijke clubs in hoofdklasse B 15 Bekertoernooi kan niet meer inspireren Eerste plaats voor Rob Sonke Nieuwe zege voor Schouwenaar Dubbele winst Marije Jansen Renesse kampioen bowlen Nieuw record Van Bambost -word fic beiorger.al dagbladbeiorgerS hoodem tijd over voor mottige dimgem. maandag 11 juni 2001 van orize sportredactie ROSMALEN - Terneuzen komt in het komende seizoen uit in een zuidelijke hoofdklas se met zeven Brabantse en zes Limburgse clubs. De indeling, die deze week bekend wordt gemaakt. lekte zaterdag al uit tijdens het bekertoernooi in Rosmalen. Veertien van de vijftien zuide lijke clubs komen in de hoofd klasse B terecht. Alleen Baro nie uit Breda heeft verzocht net als dit seizoen in West te spelen. Dat verzoek is door de compe titieleider gehonoreerd. Terneuzen is een van de twee nieuwelingen in een klasse die verder uit Brabantse en Lim burgse clubs bestaat. De Bra banders zijn Gemert. WSC (Waalwijk), UNA fZeels, bij Eindhoven), TOP (Oss), Udi (Uden), JVC'31 (Nieuwkuyk) en Schijndel. De Limburgse clubs zijn Panningen, Vinken slag (Maastricht), EHC (Hoensbroek), IVS (Berg aan de Maas). Meerssen en Wilhelmi- na'08 (Weert). door Frits Bakker ROSMALEN - De trainer zat al in het vliegtuig en zijn spelers hadden geen inspiratie meer. Het mooiste jaar uit de historie van de voetbalclub Terneuzen duurde net één week te lang. De kampioen en bekerwinnaar ein digde zaterdag in Rosmalen als laatste in de halve finale met vier andere bekerwinnaars uit de districten. Het toernooi kon de spelers niet meer inspireren. „Het is op, we zijn leeg", zei Dennis Rietjens, die de laatste wedstrijd uit zijn rijke carrière speelde. Terneuzen heeft zijn kruit ver schoten in de wedstrijden waar in het om de echte prijzen ging. Het toernooi met de bekerwi naars, om één plaats in de lan delijke eindstrijd, werd zater dag gespeeld in een troosteloze entourage. Voor de trainers niet eens een dug-out, voor de spe lers onbespeelbare velden en voor het publiek een lange dag van wachten en wedstrijden zonder strijdlust. De twee clubs met de meeste ambitie sloten het toernooi op de plaatsen één en twee af. Het Haagse Kranenburg, net als Terneuzen gepromoveerd naar de hoofdklasse dit jaar, werd eindwinnaar voor Panningen. Het onderlinge treffen tussen deze twee kanshebbers werd overigens met 2-0 gewonnen door Panningen. Remises Het uitgebluste Terneuzen, dat zeven spelers uit de selectie mis te, begon nog wel met twee re mises. Jacky Lambert zorgde in de eerste wedstrijd tegen Pan ningen voor 1-1 uit een voorzet van Ryan de Regt. De Limburg se treffer, uit een strafschop, kwam van Ronald van der Lin de. Danny Magito zorgde voor een voorsprong in de wedstrijd tegen RKHW, maar in de laat ste fase werd het gelijk door een treffer van Danny Bolung. Toen Terneuzen in die tweede wedstrijd ook nog twee spelers (Ryan de Regt en Randy Lauret) kwijtraakte door blessures, was het verzet gebroken. De latere winnaar Kranenburg, onder an dere met de zaalvoetbal-inter national Edwin Grünholz, scoorde drie keer tegen Eric de Koeyer, nadat Dennis Rietjens in de tweede helft een straf schop onbenut had gelaten. Ric ky van de Bergh, Edwin Grün holz en Paul van Leeuwen scoorden. Lusteloos In de laatste wedstrijd tegen Zwart Wit'28 speelden de Zeeuws-Vlamingen nog luste lozer. Het werd 3-0 voor de Rot terdamse club, die acht spelers uit de selectie miste door blessu res en schorsingen en door een rode kaart driekwart wedstrijd met tien man speelde. De doel punten van Zwart Wit kwamen van Ferry Seton, Peter de Graaf en Imat el Azzouzi. ,,Ik kan het mijn spelers niet kwalijk nemen dat het jaar zo is geëindigd", zei Rolf Mobach, die Paul Telussa (op vakantie in Turkije) verving en gedwongen was om in alle linies te improvi seren. „We begonnen al ver zwakt aan het toernooi en na dit lange seizoen was iedereen aan het eind van zijn krachten." „Het is ook nog een aanfluiting om hier te moeten spelen", zei voorzitter Eddy Dobbeleir geër gerd. „Ze doen er bij de voetbal bond alles aan om de bekerstrijd leven in te blazen, maar dit was een onwaardig slot." Hij ver wees ex-mee naar de slechte staat van de velden, waar een sfeer van zomeravondvoetbal hing. Het toernooi gold voor Terneu zen als afscheid van een drietal spelersDennis Rietj ens stopt en gaat alleen nog zaalvoetballen, Menno den Dekker vertrekt naar Zaamslag en Danny van de Velde naar Terneuzense Boys. De selectie krijgt eindelijk mst tot 29 juli en speelt waarschijn lijk al op 4 augustus de eerste wedstrijden in de Amstel Cup. Paul Telussa moet bij de eerste trainingen nog verstek laten gaan. De Souburgse trainer is door de voetbalbond uitgeno digd om clinics in Amerika te geven. Hij keert op 2 augustus terug naar Nederland. Toernooi met bekerwinnaars. Terneuzen-Panningen 1-1. Ronald van der Linde 0-1, Jacky Lambert 1 - 1. Terneuzen-RKHVV 1-1. Danny Ma gito 1-0, Danny Bolung 1-1. Terneuzen-Kranenburg 0-3. Ricky van de Bergh 0-1, Edwin Grünholz 0-2, Paul van Leeuwen 0-3. Terneuzen-Zwart Wit'28 0-3. Ferry Seton 0-1, Peter de Graaf 0-2, Imat el Azzouzi 0-3. Eindstand: 1. Kranenburg, 2. Pan ningen, 3. RKHW, 4. Zwart Wit'28, 5. Terneuzen. Ryan de Regt (rechts) in een duel tijdens de wedstrijd tegen RKH- VV. foto Sandra Peereboom BERGEN OP ZOOM - Een kleine Zeeuwse afvaardiging atle ten heeft met succes deelgenomen aan baanwedstrijden van Spado in Bergen op Zoom. Rob Sonke van AV'56 (jongens A) was de sterkste bij het polsstokhoogspringen met een prima sprong van 3 meter en 70 centimeter. Jasper Ruinard (Wielin gen) verbeterde bij het kogelstoten jongens A zijn persoonlijk record. Hij bracht het op 12 meter en 69 centimeter en dat was goed voor de tweede plaats. Veerle Vermaire (Dynamica) liep op de 800 meter vrouwen eveneens naar de tweede plaats in 2 minuten en 29.38 secon den. Werper Jeroen Hage (Dynamica) pakte brons op het ko gelstoten met een afstand van 11 meter en 12 centimeter. SCHIJNDEL - Met zijn tweede zege in een week tijd liet Henk Jaap Schouwenaar in Schijndel zien dat zijn Nederlandse ti tel skeeleren bij de C-rijders vorige week in Staphorst geen toevalstreffer was. Aan de start van de vierde wedstrijd voor de Maple-cup stond een omvangrijk peloton van vijftig deelnemers aan de start, onder wie acht Zeeuwen. Vanaf de start lag het tempo bijzon der hoog waardoor alle uitlooppogingen tevergeefs waren. Half koers leek een poging van Schouwenaar en Micha Vendel (Weert) succes te hebben, maar op het smalle parkoers gingen de twee vluchters in een bocht onderuit. De schade viel mee en het tweetal reed terug naar het peloton. Een massasprint moest de beslissing brengen. Henk Jaap Schouwenaar was de sterkste en klopte de Belg Jean Luc Os- tijn, zijn medevluchter Micha Vendel en Kees de Goffau (Ril land). GOES - Marije Jansen heeft voor Zeeland tijdens de regio-ontmoeting in Goes overwinningen behaald bij de meisjes C op het verspringen (4 meter en 90 centimeter) en de 80 meter (10.82 seconden). Marieke Riemens liet 10.99 note ren. Zij had de pech in een andere serie te moeten starten. De meisjes C presteerden goed, ook gezien de overwinning van Marlon Dek op de discus met 25 meter en 71 centimeter en de gedeelde eerste plaats bij het hoogspringen van Lindy Mans met 1 meter en 45 centimeter. De Zeeuwse meisjes won nen voorts nog de 4 x 80 meter estafette in 41.55 seconden. Bart van Kraling pakte bij de jongens C als enige Zeeuw een overwinning en wel op de kogel met een 13 meter en 70 centi meter, ruim een meter meer dan Erwin Wagenaar van Bra bant. Pirn Abbink en Paul Kingma misten bij de jongens D op vijf centimeter de winst bij het hoogspringen. Nu bleven ze steken op een gedeelde vierde plaats met 1 meter en 40 centi meter. Robert Paul de Roo was namens Zeeland de sterkste van twin tig pupillen A2 op de meerkamp. Zijn resultaten van 8.81 se conden op de 6 0 meter, 1.35 hoog en 87 7 meter op de kogel le verde een totaalscore op van 1846 punten. Brian Biodin noteerde een totaal van 1707 punten goed voor de derde plaats. Esther Platteeuw pakte brons op de meerkamp meisje pupillen B met 1336 punten. De Zeeuwse afvaardiging moest zich in de eindstand tevreden stellen met de derde plaats achter Brabant, en Dordrecht. RENESSE - BV Renesse heeft zaterdag de Zeeuwse titel voor clubteams veroverd. De formatie versloeg de ploegen van Sas van Gent en Goes. Michel Elbertse van de BV Goes gooide het beste gemiddelde (187) van de dag. Bij de vrouwen sprong Marion de Leux met 166.5 gemiddeld er bovenuit. De hoogste games bij de vrouwen en mannen werden gegooid door Jaap de Meij (Renesse) en Marion de Leux (Sas van Gent). TERNEUZEN - Tijdens de Zeeuwse speedokampioen- schappen zwemmen in Terneu zen werd één Zeeuws record verbeterd. De opvallendste prestaties kwamen op naam van Mariska Hamelink, Shanyra van Bambost, Kevin de Jong en l'air Klazen. De meeste aandacht ging uit naar de verrichtingen van de oudste categorie. Die werd bij de jongens beheerst door Kevin de Jong van de Schelde. Hij sleepte met overmacht de vijf ti tels in de wacht. Bij de meisjes heerste Mariska Hamelink van Koewacht die vier titels won. De vijfde titel, de 100 meter vrije slag, ging verrassend naar Niki- taKruis van de Stormvogel. Bij de minioren 5 was Shanyra van Bambost een klasse apart. Ook zij won het maximum van vijf titels. Op de 200 meter wis selslag zwom zij de nieuwe Zeeuwse recordtijd voor elfjari gen, 2.49,04. Yair Klazen van de Stormvogel evenaarde bij de jongens het aantal titels van Shanyra. De Schelde veroverde de meeste titels met vijftien gouden, der tien zilveren en dertien bronzen medailles. De Stormvogel pakte zes gouden, twee zilveren en drie bronzen plakken. Koe wacht won vijf keer goud, twee keer zilver en viermaal brons. sportredactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484454 Fax: (0118) 470102 E-mail: sport@pzc.nl J. M. Dagevos (chef) F. D. Bakker (coördinator zuid) K. L. de Vries (coördinator midden) 8- H. N. Boogert (coördinator noord) B. C. P. M. Goorden E- M. S. Pentury S. E. Remijnsen centrale redactie OoStSnilhlirncoïAioq JQ -uoiouuuuri Postbus 18 4380 AA VLISSIIMGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Swift degradeert naar tweede klasse na 13-10-nederlaag in Maassluis VcrdlirillCll IlLKlIt door Rudy Boogert MAASSLUIS - Swift in de tweede klasse. Het klinkt als vloeken in de kerk, maar het is de keiharde realiteit. Zeelands succesvolste korfbalclub ooit lijkt op het veld in de anonimi teit te verdwijnen. De ploeg die zeven jaar geleden nog in de hoofdklasse speelde, is na zater dag niet meer dan een tweede klasser. Maassluis voltrok zaterdag op eigen veld het vonnis over de Middelburgse club door een 13- 10-overwinning in het laatste nacompetitieduel. De versla genheid was groot. De een zon derde zich af in een hoekje van het veld (Sjoerd Sanderse), de ander verborg het gebogen hoofd veilig achter twee handen (Pascal Castenmiller), weer een ander praatte de teleurstelling van zich af door de mobiele tele foon (Margreet Rotte). Trainer Blaas de Ridder was eveneens aangeslagen. Uiterlijk onbewogen, maar binnenin borrelden de zelfverwijten. „Ik heb gefaald", sprak hij ridder lijk. „Ik heb het niet goed ge daan. Ik kan niet precies aange ven waar het fout is gegaan, maar dat we met deze ploeg de graderen... Met dit spelersma teriaal horen we gewoon in de eerste klasse thuis. Dat dat niet gelukt is. is mijn verantwoorde lijkheid." De Ridder was hard voor zich zelf, maar speelster Margreet Rotte sprak zalvende woorden. „Dat is Blaas, hè. Hij heeft het vaker gezegd, maar de schuld ligt echt niet bij hem, hoor. We hebben een groep die al een aan tal jaren bij elkaar speelt en we hebben al zo veel trainers ver sleten (daar bedoel ik overigens niks negatiefs mee), dat we zelf de verantwoordelijkheid moe ten nemen. Voor Blaas vind ik het het ergst dat we zijn gede gradeerd. Hij doet zo veel voor ons en hij is zo fanatiek, maar wij hebben zijn verwachtingen niet kunnen waarmaken." Emoties Spelers en begeleiding staken de hand na de derde degradatie in drie jaar (twee keer op het veld, een keer in de zaal) in eigen boezem. De emoties van het mo ment vertroebelden echter het totaalbeeld enigszins. Op het veld presteerde Swift dit sei zoen duidelijk onder zijn kun nen, maar in de zaal steeg de Alfred en Connie Bezemer wonnen met hun boot Joyce de 24 Uur van het Veerse Meer. foto Ruben Oreel ploeg boven zichzelf uit door zich te handhaven in de over gangsklasse. In beide competities verzamel de Swift elf punten. Normaal gesproken is dat ruim voldoen de voor lijfsbehoud. In de veer tig veld- en zaalcompetities van dit seizoen in de hoogste vier klassen waren bijna veertig ploegen die met minder dan elf punten niet degradeerden. Er waren zelfs ploegen bij die zich met zes punten handhaafden. Maar voor Swift was elf punten op het veld niet voldoende. „Het is een zwarte dag voor Swift", vond Blaas de Ridder. „We zijn het seizoen begonnen als kandi daat voor de bovenste plaatsen, maar we degraderen na een na- competitie. Dat is heel wrang." Het was gissen naar ooi-zaken. De Ridder: „Ten dele heeft te maken met de zaalcompetitie. Daarin hebben we op de toppen van onze tenen gelopen, maar we hebben het uiteindelijk wél gehaald. Dat gaf een ontlading! Maar toen moesten we ons weer opladen voor de veldeompetitie. En dat was zwaar." Balverlies Té zwaar bleek achteraf. In een nacompetitie met Tempo en Maasluis moest Swift zich uit eindelijk veilig spelen, maar na de 9-5-winst van vorige week op Tempo bleek Maassluis zater dag een brug te ver: 13-10. On danks veel slordig balverlies was Swift in de eerste helft nog gelijkwaardig aan Maassluis, dat maar liefst tien van zijn elf punten op eigen veld behaalde. De 6-5-achterstand bij rust was nog niet zorgwekkend, maar het spel in de tweede helft was dat wel. Na de gelijkmaker (6-6) van Wim Allaart demarreerde Maassluis naar 12-8 en Swift was geslagen. Een wanhoopsof fensief onder aanvoering van good-old Leo Langebeeke wak kerde het vlammetje nog even van onze sportredactie VLISSINGEN - De Delta-Combi zeilwed strijden hebben dit seizoen te maken met een gebrek aan wind. Ook tijdens de vierde wedstrijd op de Grevelingen was dat weer het geval. De boten moesten veel moeite doen om over de finish te komen. Er werden daarom maar twee wedstrijden gevaren. De finish bij de optimist A was heel spannend. In de tweede raqe kwam Joost Hendriksen een halve meter eerder over de finish dan Balthasar Heesters. Sophie Ger ritsen voer tweemaal naar een eerste plaats in de optimist B. De deelnemers in de opti mist C moesten lang drijven voordat ze over de finish waren. De eerste plaats ging naar Fedor Couvert. Bij de splashes was Erwin van Keulen de sterkste. Ook tijdens de 24-uursrace op het Veerse Meer was er weinig wind. Constant moesten de deelnemers geconcentreerd blijven om aan, maar dat doofde definitief bij het laatste fluitsignaal. „Het gebrek aan scorend ver mogen heeft ons de das omge daan", vond speelster Margreet Rotte, die zelf tweemaal doel trof. „We (lees: Rob Sanderse) hebben twee strafworpen ge mist. Uit het benutten van de kansen hadden we vertrouwen kunnen halen, maar nu gingen we twijfelen. En als we eenmaal een paar punten achter staan, dan draait ons spel 180 graden om en lukt er niets meer." De tweede klasse was voor de spelers Swift jarenlang de ver van-mijn-bedshow, maar vol gend seizoen zullen ze er aan moeten geloven. En dat zal vol gens Margreet Rotte niet mee vallen. „De druk zal groot zijn. Iedereen verwacht dat we wel even uit het dal omhoog komen. We zullen er keihard tegenaan gaan. Dat zijn we aan Blaas ver plicht." Maassluis - Swifl 13-10 (6-5). Sco res Swift: Rob Sanderse 4, Margreet Rotte en Sjoerd Sanderse beiden 2, Ivo de Hond en Wim Allaart beiden 1. door Alex Krappen ARNEMUIDEN - Pech achter volgde tafeltennisser Dennis Verdurmen (SAR'72) lange tijd. In de poules van belangrijke Zeeuwse toernooien werd hij steeds op miraculeuze wijze uit geschakeld. Zaterdag kwam hij de poule van de Top-12 in Arne- muiden echter wel door en won hij vervolgens meteen het toer nooi. Verdurmen verloor in de poule weliswaar van zijn nieuwe teamgenoot Lennard Roden burg. maar in de overige wed strijden was hij niet in gevaar. Even was er onduidelijkheid over wie er met hem naar de kruisfinale zou gaan. Door winst in de laatste ronde op Ro denburg kwam thuisspeler Jan- Rien Meerman op gelijke hoogte met Verdurmen en Rodenburg. Nauwkeurige bestudering van het reglement leerde dat Meer man één game tekortkwam voor kwalificatie. In de andere poule gingen Mare Hackenberg en Marijn Veygen door. In de eerste kruisfinale had een onbesuisd spelende Rodenburg weinig in te brengen tegen Hac kenberg. De andere wedstrijd was spannender. Favoriet Vey gen won de eerste game, maar in de tweede game kwam Verdur men sterk terug. In de beslissen de game had Veygen voortdu rend een kleine voorsprong, maar tegen het einde vocht Ver durmen knap terug: 22-20. In de finale bleek dat Hacken berg nog niet vaak genoeg tegen sterke tegenstanders gespeeld had. Hij probeerde van alles, maar kon te weinig variëren en Verdurmen maakte weinig fou ten: 19-21 en 18-21. Bij de vrouwen domineerde Kimberly 't Hooft, die nog de meeste tegenstand kreeg van haar clubgenootjes Audrey en Lacey Koole. 't Hooft was blij met haar overwinning. „Ik vind dit altijd wel een geinig toer nooi. Het is wel jammer dat er zo veel afzeggingen waren." Verdurmen had dezelfde me ning. „Natuurlijk ben ik blij dat ik win. Maar ik voel me nu niet de sterkste speler van Zeeland. Als bijvoorbeeld Kalun Yu en Jan-Henk Bomhof meedoen, heb ik geen kans." (Advertentie) gebruik te maken van de meeste geringe windvoordeeltjes. Alfred en Connie Beze mer wonnen met slechts 1,3 zeemijlen voor sprong op Anita Idskes en Dirk van de Waaij, In de B-klasse was Adrie van de Vel de de sterkste voor Guus Schwenke. Bij de Kanaalrace op de Oosterschelde won in de klasse met spinaker De Jonge voor Krijger. In de klasse zonder spinaker zege vierde Niemann voor Van Sanden. Met een krantenwijk kun je in ongeveer een uurtje per dag flink wat bijverdienen. Dus hou je genoeg tijd en geld over voor nuttige dingen. Zoals lekker shoppen. Meer weten? Ga naar www.worddagbladbezorger.nl. Of meld je meteen aan op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 15