Restant Mar griet wijk verdwijnt PZC Creatievelingen sluiten seizoen af Plan provinciale wegen Oostburg wordt aangepast Dertig bands naar Hulster Dweildag 16 Brandweerkorps Sluis krijgt psychische steun Buitenlandse gasten van Folklore Festival zoeken gastgezinnen Hontenisse houdt ruim 1,2 miljoen over 17 jVö vertrek laatste bewoner kan sloper nog voor vakantie aan de slag Zomerfeest in Huize Emmaus Gemeenten schrijven samen seniorenbeleid |6?LNLIJAI2-M r'Hkwcl 'zeec^D ecLEtfBAApeg^ ee is Pcuveciik fpr&te v/w sgy zou z^zóoiPe£ALD/e_Le^3AAe~ patbr/frJ eèü OeiAiocf<w&^ier.rT\iijaecTH«i6 Twimegtf Av-mm-AP-iNmMsuk6ei2[/Acm^ door Edy de Witte door Frank Gijsel OOSTBURG - De plannen voor de herinrichting van de provin ciale wegen van Cadzand naar Oostburg (N674) en van Potjes naar Nieuwvliet (N675) worden aangepast. Woensdag nog liet een groot aantal boeren en loonwerkei's hun ongenoegen over de oor spronkelijke plannen blijken tij dens een hoorz itting in het ge meentehuis van Oostburg. Ze waren van mening dat de voor gestelde plannen alleen maar meer onveiligheid zullen bren gen doordat fietsverkeer samen met bestemmings- en land- bouwverkeer over een aan te leggen parallelweg wordt ge leid. Fractievoorzitter R. Jacobs (CDA) toonde zich gisteren tij dens een vergadering van de Oostburgse commissie planolo gie verheugd over het feit dat het nu planologisch mogelijk is beide rotondes (de eerste op het kruispunt van de Provinciale- weg met de Kokersweg en de tweede bij camping de Wiele waal) toch aan te leggen met daarbij tevens een vrijliggend fietspad en een aparte parallel weg voor het landbouwverkeer. Ook de liberale fractievoorzit ter J. Provoost was blij met het voorstel voor aanpassing van de plannen. „Er is aan veel bezwa ren tegemoet gekomen. Er was een probleem met de ontsluiting van de boerderij van W. Cappon, maar daar is er een oplossing voor in de maak. We hebben hier voorgesteld om voor ontsluiting te aan de achterzijde, via de Ringdijk Zuid. Alleen bij Potjes komt het landbouwverkeer op de hoofdrijbaan. In het oor spronkelijke voorstel was dit beter geregeld. Maar de grond daarvoor is beschikbaar." Bij het meubelbedrijf Even Kij ken te Zuidzande blijft een fietspad aan de voorzijde, met dien verstande dat er maar één in- en uitgang komt. Laden en lossen zal straks aan de achter zijde mogelijk zijn. De rotonde bij het bedrijf van de firma Kunst opschuiven in de richting van de Bruggendijk is niet mo gelijk vanwege het hoogtever schil en de aanwezige bebou wing. Bij de provincie bestaat de bereidheid om de twee ellip tische rotondes aan te leggen. Het voorstel komt hoogstwaar schijnlijk in de gemeenteraad van juni aan de orde. door Frank Gijsel AARDENBURG - Het brand weerkorps van Sluis-Aarden- burg beschikt als eerste in Ne derland over een Firefighters Stress Team; een zogenaamd FIST-team. De vrijwilligers van het team hebben in de afgelopen periode in het Belgische Tor hout een opleiding gehad in het opvangen en begeleiden van collega's na een psychisch of emotioneel zware opdracht. Het team, bestaande uit Mar- nick de Craene, Rudy van Gaelen, Kristof Missiaen en Ton van Bruinessen, presenteerde gisteren een folder over hun werkzaamheden aan loco-bur gemeester J. Boogaard. Binnen kort gaat de folder ook naar alle korpsen in de regio. De FIST-leden staan alle colle ga's in Zeeuws-Vlaanderen ter zijde. Na een verzoek om hulp neemt een lid van het team con tact op voor een eerste gesprek. Tijdens zo'n vertrouwelijk ge sprek wordt alleen gesproken over de beleving en gevoelens. Het team ziet het als zijn be langrijkste taak om emoties draaglijker te maken. Het taboe dat hulpverleners alles aan kunnen, moet doorbroken wor den. Dat is, zo meldt de folder, vooral een taak voor de directe collega's. HULST - Zorgen vooreen ade quate huisvesting in het ge meenschapscentrum Den Dul- laert staat hoog op de agenda bij de Stichting Kreatieve Vor ming Hulst. „Hoe eerder we fatsoenlijk onderdak hebben, hoe beter", zei voorzitter W. Naessens gisteravond in Den Dullaert tijdens de eindejaars- manifestatie van de stichting. „De aanbouw bij Den Dullaert waar nu in gewerkt wordt, kan eigenlijk niet meer. Laat ik het maar niet over de Arbo-eisen hebben, want dan kan de deur wel gesloten blijven." Naes sens hoopt dat de onderhande lingen met Den Dullaert en de gemeente Hulst nog dit jaar vruchten afwerpen. Op andere fronten bevindt de Kreatieve Vorming zich in rus tig vaarwater. Het aantal cur sisten ten opzichte van vorig jaar is, is ondanks het wegval len van de jeugdcursus ballet, op peil gebleven. Jammerlijke zaak Desondanks vond Naessens het wegvallen van ballet uit het pakket een jammerlijke zaak, want juist deze jonge ballerina's traden bij de sei zoensafsluiting ook jaarlijks voor het voetlicht. Er is nog al tijd geen vervangende docente voor deze cursus gevonden. De Kreatieve Vorming nam gisteravond ook afscheid van Maria le Roy als docente tex tiele werkvormen. Door te drukke werkzaamheden kan zij voor dit werk geen tijd meer vrijmaken. Le Roy kreeg een bos bloemen. Het grootste deel van wat er gedurende het seizoen aan kunstobjecten werd geproduceerd, was op deeindmanifestatietezien in een expositie. foto Peter Nicolai Ook alle andere docenten kre gen een dergelijke blijk van waardering. Het publiek kon een grote collectie werken van cursisten bewonderen op de manifestatie. De expositie om vatte onder meer foto's, olie verfschilderijen, aquarellen, acryl- en pastelwerken, objec ten in hout, bloemstukken en textiel- en keramisch werk. De deelnemers aan de kinderate liers bleven ookniet achter. Zij presenteerden een kleurrijke collectie 'kinderkunst'.Tij dens een open atelier was een aantal cursisten actief aan het werk. De expositie is nog tot en met zondag 17 juni in Den Dul laert te bezichtigen. Voor het komende seizoen is er weer een aanbod van enkele nieuwe cursussen. Belangstellenden kunnen woensdag 5 september tijdens een informatieavond in Den Dullaert inschrijven voor onder meer het schrijfatelier, de Chinese bewegingsleer tai- chi, toneel voor kinderen of textiel voor tieners. zaterdag 9 juni 2001 doorRené van Stee f SAS VAN GENT - De organisa tie van het Internationale Folklore Festival Zeeland is dringend op zoek naar gastge zinnen. Voor het onderbrengen van de tweehonderd buiten landse gasten zijn nog minstens vijftien adressen nodig. Dit jaar wordt het 27ste folklorefestival gehouden van 14 tot en met 22 juli met groepen uit Kroatië, Graaf Jansfeesten WESTDORPE - Op de jaarlijkse Graaf Jansfeesten is de traditio nele markt met handelaren, hobbyisten, verenigingen en verkopers van tweedehands spullen vandaag vanaf 9.30 uur wederom een van de grote pu bliekstrekkers. Voor de allerkleinsten is er een springkussen. De oudere jeugd ban vanaf 14.00 uur meedoen aan een skeelertocht over ver schillende afstanden. Start plaats is de Kapittelstraat. Om 14.30 uur volgt een optreden van Anita -ook bekend als de Belgische Corry Konings- in grill-eetcafé 't Polderken. Aansluitend zal rond 17.00 uur de veiling plaatsvinden van het Graafjans Kunstwerk dat ge naakt en beschikbaar is gesteld door Rob van Bedal'. De dag wordt afgesloten met livemu ziek: vanaf 22.00 ti'eedt de band Last Generation op in café De Gravin. Rusland, Costa Rica, Basken land en Zuid-Korea. „Het bestand van gastgezinnen vergrijst en de jeugd laat het af weten. Van de ongeveer vijfen tachtig adressen hebben er tot nu toe vijftig positief gerea geerd. Wel kunnen we gasten onderbrengen in de kleedloka len van voetbalclub Corn Boys en in buurtcentrum De Roselaer. Hiervoor moeten we per per soon een bedrag betalen en dat drukt zwaar op de begroting. Met minimaal vijftien gastge zinnen erbij zouden we uit de brand zijn", zegt coördinatrice Ria Vermeersch van het Inter nationale Folklore Festival Zeeland. Unieke kans Bij plaatsing van gasten wordt rekening gehouden met de leef tijd van eigen kinderen. Het gastgezin verschaft maaltijden en onderdak en zorgt voor ver voer van en naar de opstap plaatsen: de Vlaanderenhal of De Speye. ,Het is heel aardig om bijvoorbeeld mensen uit Costa Rica in huis te krijgen als je zelf een beetje Spaans spreekt. Het is ook een unieke kans om ken nis te maken met andere cultu ren", aldus Vermeersch. Het gastgezin ontvangt geen vergoeding, maar wel gratis toegang tot alle optredens van het folklorefestival, de dans- workshops en een jubileum feest. Wie meer informatie wil kan contact opnemen met Rita Vermeersch, telefoon: 0115- 450675. door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - De ge meente Hontenisse sluit de jaar rekening over 2000 af met een positief saldo van ruim 1,2 mil joen gulden. Hontenisse boert goed, het sal do over 1999 bedroeg bijna ne gen ton voordelig. De boeken over vorig jaar konden in de plus worden gesloten vanwege onder meer de ruime opbrengst van afgesloten bouwplannen in Kloosterzande en Hengstdijk. Grote happen werden uit de be groting genomen door onder meer een verlies van ruim an derhalve ton op exploitatie plannen in Terhole en Lams- waarde, het storten van een bedrag van bijna 127 mille voor het egaliseren van de tarieven afvalstoffenheffing en extra uitgaven in juridische bijstand. Hontenisse heeft vorig jaar voor een bedrag van bijna 21 miljoen geïnvesteerd, 2.624 gulden per inwoner. De algemene reserve staat in Hontenisse op ruim 1,7 miljoen en kan vrij worden aan gewend voor eenmalige uitga ven. Bij de begroting van 2000 is een aantal risico's onderkend waar geen bedrag aan kon wor den gekoppeld, zoals schade claims, het wegvallen van de veerverbinding, gevolgen van de uitvoering van milieuwetten en de aansluiting van woningen in het buitengebied op de riole ring. De gemeente Hontenisse telt in totaal .7.969 zielen, dat zijn er 61 meer dan in 1999. Het college van burgemeester en wethouders wil het overschot over 2000 toevoegen aan de al gemene reserve. IJZENDIJKE - Het verzor gingshuis Huize Emmaus in Ij- zendijke houdt woensdag 20 ju ni het jaarlijkse zomerfeest. Dit jaar staan de activiteiten in het teken van het thema 'wild west'. Kris-kras door het ver zorgingshuis zijn attributen uitgestald die een relatie heb ben met het wilde westen. Voorts wordt er een line-dance- demonstratie gegeven en treedt er een country zanger op. De bewoners kunnen een ritje maken met een huifkar, kinde ren op een pony. Het zomerfeest begint om 13.30 uur. (Advertentie) Een vliedberg heeft weinig met hoog water te maken. Wel met hoge heren, die er een toren op bouwden, of die hem als statussymbool koesterden. Deze verstelbare tuintafel is evenzeer een statussymbool. Heel mooi en heel praktisch. Kleine kleutertjes hoeven niet op het hek te gaan zitten, maar kunnen bij de volwassenen aan deze tafel. Een tafel die met hen mee groeit! Noordweg 125, Serooskerke, 0118-593030 rinorConny van Gremberghe SCHOONDIJKE - De Margriet rijk in Schoondijke is nog voor de zomervakantie van de aard bodem verdwenen. Medewer kers van het Slopersbedrijf Ver meulen uit Breskens zijn deze week begonnen met de sloop van de 24 nog resterende wonin gen in het buurtje. De gemeenteraad van Oostburg krijgt donderdag 21 juni een voorstel van het college voorge schoteld waarin gevraagd wordt om de sloopkosten voor rekening te nemen. Met de ver wijdering van de huizen is een OOSTBURG - De gemeenten Oostburg en Sluis-Aardenburg zijnbegonnen met de ontwikke ling van een gezamenlijk inte graal seniorenbeleid. Het beleid heeft als doel een ka der met uitgangspunten te formuleren waarbinnen het se niorenbeleid kan worden uitge voerd. Het integrale karakter betekent dat de diverse terrei nen waarop de gemeente in vloed heeft in samenhang wor den bekeken. Met een enquête onder inwo ners van 55 jaar en ouder is in middels geprobeerd een beeld te krijgen van hun (zorg-)behoef- le. Daarnaast worden de senio renvoorzieningen in de gemeen ten geïnventariseerd Aan de hand van de resultaten van het onderzoek en de inven tarisatie worden uitgangspun ten voor het nieuwe seniorenbe leid geformuleerd. In drie bijeenkomsten krijgen senioren en zorgaanbieders de kans om aan de hand van stellingen hier- pver met elkaar in discussie te gaan. Deze bijeenkomsten zijn gepland in week 25. Hiervoor zullen per keer in achtereenvol gens Sluis, Oostburg en Bres kens steekproefsgewijs onge veer vijftig senioren worden uitgenodigd. bedrag gemoeid van 191.000 gulden. In overleg met de eigenaar van de woningen, de Regionale Zeeuws-Vlaamse Woning bouwvereniging, werd besloten alvast met de sloop van de hui zen te beginnen. Omdat alle hui zen -op één na- al maanden leeg stonden zorgden vandalen op gezette tijden voor overlast. Ook kinderen speelden graag in het buurtje, maar erg veilig was dat niet. Reden voor de vereni ging om de gemeente toestem ming te vragen om met spoed de woningen te mogen slopen. Met de laatste bewoner van de wijk, de 59-jarige invalide M. de Paepe, bereikte de corporatie eind vorige maand overeen stemming over zijn verhuizing naar een ouderenwoning in de Rembrandtstraat. Omdat deze woning moest worden aange past, duurde het even voor De Paepe er zijn intrek in kon ne men. Dit is nu gebeurd. Na de sloop van de Margriet- wijk wordt de vrijgekomen grond, zo'n vierduizend vier kante meter, overgedragen aan de gemeente Oostburg. De ge meente wil op de plaats luxe wo ningen bouwen voor het perso neel van het hi-tech-centrum in het dorp. De woningbouwver eniging zelf is in onderhande ling met de gemeente over de aankoop van een ander kavel in Schoondijke, tussen het gezins vervangend tehuis De Okker noot en het voormalige Russchevliet. Daar wil de cor poratie zeven koopwoningen bouwen, drie wij staande en vier twee-onder-één-kappers in de prijsklasse tussen 350.000 en 500.000 gulden. De gemeenteraad spreekt zich donderdag 21 juni uit over het sloop voorstel. Daarnaast wordt de raad gewaagd om een krediet van 1,4 miljoen gulden opzij te zetten voor andere herstructu reringsprojecten in de sociale woningbouwsector in diverse gemeentekernen. Het geld zal in hoofdzaak gebruikt worden voor bijdragen in de verhuis-en herinrichtingskosten van huur ders van de woningbouwvereni gingen. De raadsvergadei'ing wordt gehouden in het Oost burgse gemeentehuis en begint om 19.30 uur. Dweilband De Baréélen zorgt samen met dertig andere ensembles voor een vrolijke noot in de binnenstad van Hulst op de Dweildag. foto Peter Nicolai door Gino van den Broecke HULST - De Hulsterse dweilband De Ba réélen houdt morgen met medewerking van Hulst Reynaertstad, AHC De Vossen en Brouwerij De Halve Maan de achtste Hul ster Dweildag. In de Hulster binnenstad zullen van heinde en verre dertig dweil bands acte de presence geven. De bands zul len een hele dag hun vrolijke muziek in de stad ten gehore brengen. Ook dit jaar is voor Brouwerij De Halve Maan op het Stationsplein gekozen als centrale locatie, waar de bands zullen ver zamelen en waar diverse activiteiten plaatsvinden. Zo zal iedere band er een po diumoptreden geven en is er een loterijOok aan de inwendige mens is gedacht, met on der meer nieuwe haringen, hamburgers en bier. Voor kinderen is erspringkussen. „Acht jaar geleden zijn we in Bemmel ge weest, een dorpje a la Heikant, boven Nij megen waar honderd bands aanwezig wa ren. Wij dachten toen, dat kunnen we in Hulst toch ook proberen? Het eerste jaar de den er alleen bands uit de gemeente Hulst en Silverfloat uit Breda. Nu zijn we inmiddels al aan de achtste editie toe en komen er der tig bands uit onder meer Goes, Dordrecht, Nieuwegein, de provincie Brabant en uiter aard Hulst. We hebben door de jaren heen veel van de vorige keren geleerd, waardoor we ook niet meer zelf spelen maar alleen de organisatie doen", zegt secretaris A. Mens van De Baréélen. De Dweildag wordt om 11.00 ingeluid met een gratis concert van Harmonie E.M.M. uit Koewacht. Vanaf 13.00 barsten de eerste dweilklanken los van dweilband Ut Mag Hm Naom En. De gehele middag zullen de dertig bands Hulst opluisteren. Om de sfeer te verhogen zal de binnenstad autovrij zijn, zodat iedereen ongestoord van dit festijn kan genieten. „Alle bands zullen in vier ca fés hun opwachting maken en daar hun kunsten vertonen. Er wordt bij ons niet om prijzen gespeeld, maar puur voor de lol. Ie dereen is bij ons gelijk en dat is de kracht van onze dweildag. Bij ons worden de bands ook niet betaald, er wordt alleen onder de deelnemende bands een vat Alexisbier ver loot", aldus Mens. Omstreeks 18.00 zullen de deelnemende bands zich op de markt ver zamelen en zich gezamenlijk naar het feest terrein bij De Halve Maan begeven. „In heel Nederland worden jaarlijks onge veer twintig dweildagen georganiseerd en Hulst is daar in de eerste week na Pinkste ren, onze vaste datum, inmiddels een 'be grip' gewordenNu is het alleen te hopen dat ook de weergoden ons zondag gunstig ge zind zijn. maar dat weet je in Nederland te genwoordig nooit", besluit Mens. COR DE JONGE Interieurstyling J Walcheren Kees den Herder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 79