Bernd van Quekelberghe favoriet PZC Verrassende nederlaag Lakers in de play-offs Terneuzen nog steeds niet klaar Jeugd massaal naar Goese atletiekbaan Stratenloop terug in centrum Middelburg ,24 agenda mm Kampioenschap bowlen in ere hersteld Tennisser als eerste geplaatst in Reynaert-tennistoernooi uitslagen Sportpunt Zeelandloop geschrapt Belgische zege in zesde sterrit Nederlaag Nederlands cricketteam vrijdag 8 juni 2001 door Frits Bakker TERNEUZEN - Het toch al zo slopende seizoen van Terneu- zen krijgt op de valreep nog een verlenging. De kampioen van de eerste klasse en de winnaar van de beker in het district Zuid 1 speelt morgen in Ros malen een toernooi met vier andere bekerwinnaars. Op het veld van OJC wordt een halve competitie afgewerkt. De tegenstanders van de Zeeuws-Vlamingen zijn Pan- ningen (hoofdklasse Zuid II), Kranenburg uit Den Haag (eer ste klasse West III), Zwart Wit'28 uit Rotterdam (eerste klasse West IV) en RKHVV of Excelsior'31 uit het district Oost. De winnaar van het toer nooi wacht op 16 juni nog een finale om de landelijke ama teurbeker. Die wedstrijd wordt gespeeld op het veld van zater dag hoofdklasser VVOG in Harderwijk. Voor de uitsmijter van het sei zoen fungeert Rolf Mobach bij Tex-neuzen als trainer, omdat Paul Telussa morgen op vakan tie gaat. De selectie is ook niet meer op volle sterkte. Geert de Poorter en Hubert van den He mel zijn een weekendje weg en hebben weinig zin om het toer nooi te spelen. Rolf Mobach: „We hebben niet meer getraind deze week, maar ik verwacht toch wel dat we ons voor een dag kunnen opladen. Het ver trek vanuit Terneuzen is al om zeven uur. Dat doen we niet om alleen maar tegen een balletje te trappen." De assistent- coach ziet voor Mike But de rol weggelegd die Geert de Poorter normaal gesproken speelt. „Maar iedereen die meegaat komt aan spelen toe." De spe lersgroep wordt aangevuld met de A-junioren Niels Pielaat, Vincent Bendijk, Peter Op peneer en Ferdi Kabal. De wedstrijden in Rosmalen duren twee keer twintig minu ten. door Eduard Hofman HULST - Voor de tennisliefhebbers wachten er drukke weken. Het Rabo- Reynaert tennistoernooi, dat morgen op de banen van tennisclub Hulster Ambacht van start gaat, opent tradi tioneel de toernooienreeks die deze zo mer in Zeeuws-Vlaanderen worden af gewerkt. Op het evenement in Hulst, dat een sterke bezetting heeft, zijn Bemd van Quekelberghe en Cindy van Goethem als eerste geplaatst. Voor het jaarlijks terugkerende evene ment kwamen 274 inschrijvingen bin nen en dat is een duidelijke stijging ten opzichte van vorig jaar. Op de negen wedstrijddagen moeten ongeveer drie honderd partijen worden afgewerkt. Een hele klus voor wedstrij d-secretaris Marleen Blanckaert, die wordt bijge staan door Ebrine Mulder, Hans Es- huis, Allois van de Voorde en Jack Deruyck. „Het evenement wordt op zes banen afgewerkt en dat moet voldoen de zijn", merkt Blanckaert op. „En ko men we onverhoopt toch in problemen door slecht weer of partijen die lang duren, dan hebben we altijd nog twee banen achter de hand om alles vlekke loos te laten verlopen." Bij de mannen in de B-categorie is de verliezend finalist van vorig jaar, Bernd van Quekelberghe, als eerste ge plaatst. Nummer twee is Tom Huis uit Kloosterzande. Bij de Cl-spelers voe ren Stefan Boogaard en Gino Roctus de ranking aan. Bij de vrouwen viel het aantal inschrijvingen wat tegen. Cindy van Goethem en Wendy de Kesel zijn hier de te kloppen speelsters. Plaatsingslijst. Mannen B: Bernd van Que kelberghe, Tom Huis. Cl: Stefan Bogaart, Gino Roctus. C2: Patrick Vonk, Stijn van Doeselaar. Dl: Alex Pincet, Honny van Looy. D2: Marco Duseine. D40+: William Goethals. Dubbel B: Bauwens/Vervaet, Huis/De Kort. Cl: Cappendijk/Scheerders. Hiel/Versprille. C2:Lokken/Michielsen. Dl: Post/Pijpelink. D2: Boone/Duseine. D40+: Inghels/De la Ruelle. Vrouwen. Enkel C2: Cindy van Goethem, Wendy de Kesel. Dl: Marleen Blanckaert, Lesley Lensen. D2: Claudia Bun, Anne van Goethem. Dubbel Dl: Deruyck/Steyaert. D2: Fieret/Meeuse. Gemengd dubbel B: Hollestelle/Bauwens, Verhage/Asselman. C2: Van Espen/Ver- cruysse, De Kesel/De Kesel. Dl: De Theye/Mortier, Van de Starre/Moens. D2: De Bakker/Mulder, Sanderse/De Kort. Sas van Gent Op de tennisbanen van tennisclub Drive in Sas van Gent komt de jeugd binnen de lijnen voor het 5e ATO Zuid- Chemie Jeugdtoernooi. Het evenement mag zich dit jaar verheugen in een rui mere belangstelling dan vorig jaar, toen het toernooi gelijktijdig werd af gewerkt met dat in IJzendijke. Daar naast verwelkomt het twee Zeeuwse jeugdkampioenen: Leonie Agten en Kenny de Rooy. Wedstrijdleidster Silva Pattyn is tevre den met het aantal inschrijvingen. „Het is een toernooi dat buiten de schoolvakanties wordt gespeeld. Voor ons is 48 deelnemers een normale be zetting.." Bij de jongens voert Zeeuws kampioen Kenny de Rooy in de jongste leeftijds groep de ranking aan. Bij de meisjes is Leonie Agten in de leeftijdscategorie tot en met 10 en 12 jaar als eerste ge plaatst. In de leeftijdscategorie tot en met 12 jaar worden de partijen afge werkt op tijd. De 14- en 16-jarigen spe len om twee gewonnen sets. Plaatsingslijst: Jongens t/m 10 jaar: Kenny de Rooy, Ronald Gadellaa. T/m 12 jaar: Nick Strijdonck, Steijn Eggermont. T/m 14 jaar: Juran Schut. Kevin de Rooy. Meisjes t/m 10 jaar: Leonie Agten, Aniek de Milliano. T/m 12 jaar: Leonie Agten, Mandy Wolfert. T/m 14 jaar: Leon tien Dingenhouts. Mandy Wol fert. Bernd van Quekelberghe foto Charles Strijd vrijdag_ Paardensport HU Atletiek ZLM-Don stratenloop. Aanvang 20.00 uur op de Markt. Afstand: 7.5 km voor be- drijventeams en individuele lopers. Jeugdloop om 19.15 uur over 2.5 km. In schrijven: café Tympaan op de Markt te Middelburg. BH Tennis Vierde ABN-AMRO Tiola Kids. Locatie: TV Tiola Mauritsweg, IJzendijke. Aan vang: 16.00 uur. ■H Voetbal Strandvoetbaltoernooi Zaamslag. Met deelname van vijf vrouwenploegen. Aanvang: 19.30 uur. Locatie: parkeerter rein naast voetbalveld vv Zaamslag. zaterdag BB Atletiek Regio-ontmoeting jongens en meisjes C/D en pupillen. Aanvang 11.00 op op sportpark Het Schenge te Goes. Deelna me uit de regio's West-Brabant, Zuid- Holland, Dordrecht en Zeeland. MM Basketbal Zeeuwse bekerfinales. Locatie: sporthal van Duyvenvoorde, Oost-Souburg. Eer ste halve finale jongens (13.00 uur), tweede halve finale jongens (14.45 uur). Finale mannen: BV Souburg-Smokkel- hoek (17.30 uur). Finale jongens (19.15 uur). ■11 Biljarten Nederlands kampioenschap teams drie banden groot. Locatie: café de Driehoek te Lichtenvoorde. Aanvang 12.00 uur. Met deelname van De Kastanje uit Kloos terzande. Districtsdag Schouwen Duiveland. Lo catie: HCR van der Weijde in Noordgou- we. Aanvang: 13.00 uur. BB Bowlen Zeeuws teamkampioenschap. Accom modatie bowling Renesse, aanvang 13.00 uur, einde ongeveer 17.15 uur. ■R! Handbal Voorronde NK beachhandbal. Locatie: Banjaardstrand in Kamperland. Aan vang: 11.00 uur. Motorcross Mc Rilland clubwedstrijd. Klassen: 65cc, 85cc, 125cc, 250/500cc, debutanten/vete ranen. Aanvang trainingen: 10.30 uur. Aanvang wedstrijden: 12.30 uur. Locatie: Scheldecircuit Rilland-Bath. RENESSE - Het Zeeuws kam pioenschap bowlen voor club teams is in ere hersteld. Het evenement dat door diverse problemen vijf jaar niet op de kalender stond, wordt morgen in Renesse gehouden. Het bestuur van het bowling district Zeeland heeft dit evene ment weer opgenomen in haar programma. De laatste winnaar was Sas van Gent. Nu kah men geen favoriet noemen, omdat er b£> handicapbasis wordt ge speeld. Een mindere speler krijgt vooraf meer punten dan een betere speler. De teams be staan uit drie personen en spe len per ontmoeting vier games. Samengestelde Wedstrijd Stichting Pro motie SGW Zuid. Tevens provinciaal kampioenschap voor Zeeuwse deelne mende combinaties. Dressuur. 8.30 uur: paarden klasse Z, M, L en B. 10.36 uur: pony's klasse B. 10.50 uur: pony's klasse Z. 11,18 uur: pony's klasse M. Wegpar- cours. 12.50 uur: paarden klasse M. 14.34 uur: paarden klasse L. 15.50 uur: paarden klasse B. 16.46 uur: pony's klasse B. Cross. 12.00 uur: paarden klasse Z. 12.56 uur: pony's klasse Z. 13.20 uur: paarden klasse M. 15.04 uur: paarden klasse L. 16.20 uur: paarden klasse B. 17.16 uur: pony's klasse B Springen. 10.30 uur: paarden klasse B. 11.20 uur: pony's klas se B. 12.00 uur: paarden klasse L. 13.55 uur: pony's klasse Z. 14.20 uur: paarden klasse M. Locatie Recreatieterrein De Piet bij Arnemuiden. Uitnodigingsconcours LR en PC Hulst. 9.30 uur: dressuur pony's klasse B, L, M enZ. 10.00 uur: springen pony's klasse B, L, M, Z en ZZ. 13.30 uur: tweede proef dressuur: pony's klasse B, L, M en Z. 13.30 uur: springen alternatief parcours pony's klasse B, L, M, Z en ZZ. Locatie Hippisch sportterrein LR en PC Hulst, aan de Waterstraat te Hulst. ■11 Schaken Open doorgeefschaakkampioenschap van Souburg 2001. Locatie: Schaakclub Souburg, De Deckerestraat 1, Oost-Sou burg. Aanvang: 11.00 uur. ■H Skeeleren Skeelertoertocht. Vanaf café Traolje- werk. Zuidstraat 128 in Westkapelle. Af standen: 10, 20,40 en 60 km. Inschrijven vanaf 9.30 uur. Start vanaf 10.30 uur in groepen per afstand. ■1! Tafeltennis Top 12. Met de beste spelers van de Zeeuwse clubs. Locatie: Matchpoit'82, Korenbloemlaan te Arnemuiden. Aan vang 10.00 uur, finales 17.00 uur. ■H^: Tennis Rabo-Reynaert toernooi. Locatie: TV Hulster Ambacht, Tabakstraat, Hulst. Aanvang 10.30 uur. Vierde ABN-AMRO Tiola Kids. Halve fi nales. Locatie: TV Tiola Mauritsweg, IJ zendijke. Aanvang: 9.30 uur. 9Ü Trimiopen Sylvain Polderloop. Organisatie: Bres- kens Runners. Locatie: Camping Groede, Zeeweg, Groede. 19.15 uur: jeugd (750 en 1500 meter). 19.30 uur: 5700 en 11500 meter. Inschrijven: Camping Groede, Groede. BS Veldkorfbal Beslissingswedstrijd. Maassluis-Swift, derde wedstrijd in driekamp met Maas sluis, Swift en Tempo om één plaats in de eerste klasse. Locatie: Wipperspark in Maassluis. Aanvang: 17.30 uur. BH Voetbal Nacompetitie ere- en eerste divisie. Pou le A: FC Zwolle-Telstar. Poule B: Sparta- Excelsior, Cambuur Leeuwarden-GA Eagles. Toernooi met bekerwinnaars districten. Deelnemende clubs: Terneuzen, Pannin- gen, Kranenburg (Den Haag), Zwart Wit'28 (Rotterdam) en winnaar van RKH VV (Huissen)-Excelsior'31 (Rijssen). Ac commodatie OJC Rosmalen, aanvang 10.30 uur, laatste wedstrijden 15.30 uur. Ons Eiland Bokaal. Organisatie: regio commissie Schouwen-Duiveland. Loca tie: sportpark Den Hogen Blok in Zierik- zee. Deelname van Zierikzee, Bruse Boys, DFS, WIK, ZSC'62, SKNWK, Duive land, Brouwershaven, Mevo, Ouwer- kerk, Renesse en Zonnemaire. Aanvang: 11.00 uur. Finale: 16.30 uur. Strandvoetbaltoernooi. Deelname van tien ploegen. Aanvang: 10.00 uur. Finale om 16.45 uur. Locatie: parkeerterrein naast voetbalveld vv Zaamslag. Wielrennen OZ Wielerweekend voor elite en neo- amateurs. Tweedaagse wedstrijd voor topcompetitie. Eerste etappe. Start om 12.00 uur in Sluiskil, aankomst tussen 14.30 en 15.00 uur in Vogelwaarde. Af stand 117.1 kilometer. Tweede etappe. Individuele tijdrit Hengstdijk-Vogelwaarde. Start eerste renner om 18.00 uur. Afstand 9 kilome ter. Ronde van Noord-Beveland. Wedstrijd voor cyclosportieven en trimmers. Start: 14.00 uur in Voorstraat Wissenkerke. Fi nish: 17.15 uur. Zeilen 24 Uur van het Veerse Meer. Organisa tie: watersportvereniging Arnemuiden. Locatie: Het Veerse Meer. Aanvang: 11.00 uur. Jazz Race. Organisatie: watersportver eniging Breskens. Locatie: Westerschel- de. Er kan worden gevaren in de klassen ORC, CLU en IRC. Aanvang: 11.30 uur. Kanaalrace. Organisatie: watersportver enigingen Yerseke en Oosterschelde. Locatie: Oosterschelde. Start: tussen Yerseke en Wemeldinge. Aanvang: 11.30 uur. Zwemmen Zeeuwse Speedokampioenschappen eerste deel. Locatie: zwembad De Honte in Terneuzen. Organisatie: Z&PC De Schelde. Aanvang: 9.30 uur zondag ■fH Autosport Kreekerit. Autopuzzelrit. Organisatie: West-Zeeuws-Vlaamse Automobiel club WZA. Inschrijven: 13.30-14.30 uur in café Oud Gemeentehuis, Dorpsstraat 12, Sint Kruis. BS Biljarten Nederlands kampioenschap teams drie banden groot. Locatie: café de Driehoek te Lichtenvoorde. Aanvang 12.00 uur. Met deel name van De Kastanje uit Kloos terzande. BH Handbal Voorronde NK beachhandbal. Locatie: Banjaardstrand in Kamperland. Aan vang: 10.00 uur. Finales: 16.00 uur. Hü Paardensport Dressuurwedstrijd. Organisatie manege de Zwaanhoek te Koudekerke. Aanvang 9.00 uur. Uitnodigingsconcours LR en PC Hulst. 9.30 uur: dressuur paarden klasse B, L1, L2, M1, M2, Z1 en Z2. 13.30 uur: tweede dressuurproef paarden klasse B, L1, L2, M1, M2, Z1 en Z1. Locatie: hippisch ter rein LR en PC Hulst aan de Waterstraat te Hulst. B8 Tennis Vierde ABN-AMRO Tiola Kids. Finales. Locatie: TVTiola Mauritsweg, IJzendijke. Aanvang: 9.30 uur. Rabo-Reynaert toernooi. Locatie: TV Hulster Ambacht, Tabakstraat, Hulst. Aanvang: 10.30 uur. Voetbal ■iü Wielrennen OZ Wielerweekend voor elite en neo- amateurs. Tweedaagse wedstrijd voor topcompetitie. Derde etappe. Start om 12.30 uur in Breskens, aankomst tussen omstreeks 16.30 uur in Breskens. Af stand 177.4 kilometer. 22e Ronde van Ovezande. 13.00 uur: dik- kebandenraces; 14.00 uur: C-trimmers (35 km) en B-trimmers (50 km); 15.15 uur: A-trimmers (60 km); 16.45 uur: solexra ces. Start en finish: Hoofdstraat, Ovezan de. ■fH Zwemmen Zeeuwse Speedokampioenschappen tweede deel. Locatie: zwembad De Hon te in Terneuzen. Organisatie: Z&PC De Schelde. Aanvang: 9.30 uur. Alan Iverson van de Philadelphia 76'ers baant zich een weg door de verdediging van de LA La- kers. foto Reuters van onze sportredactie LOS ANGELES - De Philadelphia 76-ers heb ben de NBA Finals geopend met een daverende verrassing. Het versloeg de titelverdediger LA Lakers in Los Angeles met 107-101 (50-56 94- 94) in de verlenging. Allen Iverson greep de hoofdrol in Staples Center. Hij werd topscorer met 48 punten, waarvan 7 in de verlenging. De openingswedstrijd in de finale was bizar. De Lakers namen dertien punten voorsprong in het eerste kwart, keken tegen vijftien punten achterstand aan in het derde en leken met drie minuten op de klok alsnog op weg naar de zege, 99-94. Iverson greep zelf in. Hij scoorde zeven punten binnen zestig seconden en besliste de wedstrijd. De spelverdeler van de Sixers was ongrijpbaar in de eerste helft waarin hij dertig punten scoorde. Na de rust nam Tyronn Lue de verde diging over van Kobe Bryant. Lue, een relatief onbekende derdejaarsprof, hield de guard 22 minuten onder controle, Op 99-94 leidde hij de ommekeer in door balverlies waaruit Iverson met een driepunter de inhaalrace opende. Voor de LA Lakers was Shaquille O'Neal in goede doen met 44 punten en twintig rebounds. Zijn Congolese tegenstander Mutombo ant woordde voor de Sixers met dertien punten en zestien rebounds. The Shaq vond weinig steun binnen zijn ploeg. Alleen Rick Fox speelde op niveau (19 punten). Bryant miste zijn schot, 15 punten (7 op 22). De thuisploeg miste scherpte. Het had tien dagen vrij na de overwinning met 4-0 in de best-of-seven op de San Antonio Spurs. Het verlies betekende de eerste neder laag voor de Lakers in 67 dagen, sinds 1 april, Het had negentien duels op rij gewonnen waar van elf in de play-offs. RTR/ANP doorSjaak Sinke GOES - De Goese atletiekbaan zal morgen een bonte aanblik bieden. Liefst 350 jeugdige at- leetjes, van de jongste pupillen tot en met de C-junioren, nemen deel aan de jaarlijkse ontmoe ting tussen de regio's Dordrecht, Zuid-Holland, West-Brabant en Zeeland. Om dit geheel in goede banen te leiden heeft de organiserende vereniging AV'56 een vijftigtal juryleden gestrikt en staat er op de finish een heuse elektroni sche tijdwaarneming om de tij den op de loopnummers tot op de honderdste seconde nauw keurig te registreren. Bij de jon gens C nemen voor Zeeland onder andere deel Bart van Kra lingen (Delta Sport), Andres Vlaming (Dynamica), Jack Lu- teyn (Wielingen), Stefan Stok man (AV'56) en Tim Aper (RKH- AV). De Zeeuwse meisjes C worden vertegenwoordigd door Marije Jansen (AV'56), Pien Stams (Scheldesport), Anke de Feijter (Wielingen), Audrey de Beule (RKHAV) en Marlon Dek (AV'56). Om vijf minuten voor elf wor den de ploegen op het sportpark Het Schenge voorgesteld en vijf minuten later begint het atle- tielcspektakel dat tot ongeveer half vijf gaat'duren. doorSjaak Sinke MIDDELBURG - Ruim vijftien jaar na het verdwijnen van de Trefcenterloop is er in Middel burg weer een stratenloop. Het is de ZLM-Don 1 risicobeheer- stratenloop, een wedstrijd over 7,5 kilometer die vanavond op de Markt van start gaat. Het initiatief voor deze straten loop is genomen door Dynami- ca-atleet Adri Koole. Dank zij zijn contacten in het bedrijfsle ven is hij er in geslaagd om de nodige sponsorgelden bij elkaar te krijgen. In de wedstrijd ko men bedrijven aan de start die elk vier atleten afvaardigen. De snelste drie tellen mee voor het eindklassement. Inmiddels staan er twintig teams op de startlij st. Omdat er ook indivi- diele atleten kunnen inschrij ven, staan er ongeveer 120 na men op. John Vermeule had bijzonder graag zijn rentree gemaakt bij deze wedstrijd. Een blessure aan rug en buikspieren houden de voormalig marathontopper echter aan de kant. „Na twintig minuten draven ben ik al gebro ken." Triatleet Floris Jan Koole loopt mee in een van de twee teams van Koolesport. Daarin zitten zijn broer Niels, de Mexicaan Maurizio Gonzales, voormalig Badminton Basketbal Los Angeles. NBA Finals. Eerste wed strijd (best-of-seven): LA Lakers - Phila delphia 76-ers 101-107 na verlenging (50-56 94-94). Topscorers Lakers: O'Neal 44 (20 rebounds), Fox 19, Bryant 15. Phi- ladelhia: Iverson 48, Mutombo 13 (16 re bounds), Snow 13. Cricket Nederland - ECB (Engels amateurelftal) 0-2. Nederland 228 all out, ECB 229/8. ECB wint met 1 wicket. Golf Warwicks. Engels Open, 3 miljoen gul den: Stand na 1e ronde: 1. Oldcorn (Sch), Scott (Aus) 67 slagen (-5), 2. Bernardini (Ita) 68, 4. Howell (Eng), Rocca (Ita) 69, 144. Lafeber (Ned) 80 (+8). Aalborg. Deens Open, Challenge Tour, 250.000 gulden: Stand na 1e ronde: 1. Delagrange (Fra) 65 slagen (-6), 2. Baraka (Dui), Gustafsson (Zwe) 67, 23. Derksen (Ned) 73 (+2), 44. Bensdorp (Ned) 74,144. Lovey (Ned) 81. Schieten München. Wereldbeker. KKG liggend, 50 meter: 1. Rolffs (Ned) 701,1 punten (597 +104,1), 2. Knögler (Oos) 700,7 (507 103,7), 3. Emmons (VSt) 700,2 (597 +103,2), uitgeschakeld in voorronde: Van de Velde 588, Boschman 585. Sportprijsvragen Lucky day van donderdag 7 juni: 5-9 -11 - 12-16-18-25-26-28-32-36-44-47-55- 61 -64-66-69-76-80. (onder voorbehoud) Tennis Parijs. Roland Garros, 25 miljoen gulden. Vrouwen, halve finale: Clijsters (Bel/12) - Henin (Bel/14) 2-67-56-3, Capriati (VSt/4) - Hingis (Zwi/1) 6-4 6-3. Mannen dubbel, halve finale: Bhupathi/Paes (Ini) - Hill/Ta- rango (Aus/VSt) 6-3 3-6 6-4. Gemengd dubbel, halve finale: Pascual/Carbonell (Spa) - Husarova/Pala (Slv/Tsj) 6-7 6-3 6- Voetbal Confederatie Beker, halve finales. Japan-Australië 1-0 (1-0). 43. Nakata 1-0. Scheidsrechter: Archundia (Mex). Rode kaart: 43. Suzuki (Jap), 87. Moore (Aus). Frankrijk - Brazilië 2-1 (1-1). 7. Pires 1-0, 30. Ramon 1-1,54. Desailly 2-1. Scheids rechter: Ghandour (Egy). Wielrennen Breda. Omnium op de weg. Tijdrit, pun- tenkoers en een rit in lijn. Categorie zes: 1. Rik Lugtenburg (Theo Middelkamp). Categorie zeven: 7. Arco van de Berge (Theo Middelkamp). midden-afstandtopper Schletterer, de Brit Steve Brooks en Karin Bastian. Basti- an ziet in tegenstelling tot Ver meule wel kans haar rentree in Middelburg te maken. Ook zij werd lange tijd gehinderd door een blessure. De stratenloop start om 20.00 uur op de Markt. Na de start gaat het door de Lange Delft, Koorkerkstraat, Abdij, Balans, Sint Pieterstraat, Damplein, Spuistraat, Spanjaardstraat, Koepoortstraat, Zuidsingel, Penninghoeksingel, Kromme Weele, Vlasmarkt en weer terug op de Markt, waar na drie ron den de finish is. Om 19.15 uuris er een jeugdloop, waarbij een aantal ronden op de Markt gelo pen wordt. Het secretariaat is in cafe Tympaan op de Markt. GOES - De Sportpunt Zeeland loop die voor vrijdag 29 juni in Goes op de atletiekkalender stond, is geschrapt. Omdat op die datum de omvangrijke ver bouwing van het Sportpunt wordt afgerond, kon het organi serende AV'56 geen gebruikma ken van de accommodatie. Zwemmen Sevilla. WK. Mannen, achtste finales: Gopichand (lnd/5-8) - Permadi (Taw) 15- 10 15-13, Hong (Chn/4) - Hoek (Mal/9-16) 15-14 15-10, Hariyanto (HKo) - Mainaky (lno/5-8) 7-15 15-7 15-5, Gade (Den/2) - Tsuen Seng (Mal) 15-37-1515-9, Hendra- wan (lno/9-16) - Tam (HKo) 15-3 15-12, Xia (Chn/9-16) - Boesen (Den/5-8) 7-15 15-10 15-10, Hidayat (lno/3-4) - Wong (Mal) 15-10 11-15 15-7, Lee (Kor/5-8) - Jonassen (Den/9-16) 15-6 15-11. Vrou wen, achtste finales: Audina (Ned/5-8) - Mori (Jap/9-16) 11-6 11-4, Zhang (Chn/5- 8) - Meulendijks (Ned/9-16) 11-2 11-9, Yonekura (Jap/9-16) -Zhen (Sin) 11-311- 8, Sörensen (Den/9-16) - Mann (GBr/5-8) 11-411-3, Zhou (Chn/2) - Ling (HKo) 11-4 11-1, Dai (Chn/9-16) - Martin (Den/1) 11-6 11-6, Z. Gong (Chn/5-8) - Wang (HKo/9-16 11-4 11-1, R. Gong (Chn/3-4) - Rasmus sen (Den) 11-1 11-1. Mixed dubbel, kwartfinale: Eriksen/Schjoldager (Den/2 - Bruil/Jonathans (Ned) 15-3 15-6. Canet Plage. Mare Nostrum Tour, Vrou wen 50 m vrij: 1De Bruijn (Ned) 24,85,2. Moravcova (Slw) 25,96, 3. Rignall (Dui) 26,13. 100 m vlinder: 1. De Bruijn (Ned) 58,78, 2. Moravcova 58,80, 3. Bespalova (Rus) 1.00,82. 200 m vrij: 1. Poll (CRil 1,59,35, 2. Jacobsen (Den) 2.00,46,3. Graham (Aus) 2.02,75. Mannen50mvrij; 1Popov Rus) 22,18,2. lies (Alg)22,96,3. Neethling (ZAf) 23,12. 100 m school: 1. Lisogor (Oek) 1.02,52, 2. Komornikov (Rus) 1.02,70,3. Knabe (Can) 1.02,92 200 m wissel: 1. Johns (Can) 2.03,21,2. Mc Gregor (Aus) 2.03,57, 3. Van der Zanl (Aus) 2.03,69. 200 m rug: 1Kozulj (Krol 1.59,26,2. Hass (Aus) 2.01,71,3. Strahija (Kro) 2.03,81. MOERKERKE - De zesde wed strijd in het kader van de Zeeuws-Vlaamse sterritten- competitie leverde een Belgi sche zege op. De toerclub Maldegem behaal de 70,30 punten tijdens deze sterrit waarvoor afgestempeld moest worden in het Belgische Moerkerke waar WTC Rita Trappers de organisatie in han den had. In totaal waren er 195 deelnemers. De Wielertoerist eindigde met 68.16 punten op de tweede plaats terwijl de leider van het algemeen klassement, tc Graauw, derde werd met 66,66 punt. Door dit resultaat heeft de for matie uit Graauw de voor sprong op het als tweede ge- klasseer-de Delta verder uitge bouwd. Graauw heeft nu 488,86 punten. Dat zijn er 45,11 meer clan Delta dat 443,75 punter heeft verzameld. Op de derde plaats staat met ruime achter stand Hydro Agri Sluiskil met 362,97 punten. AMSTELVEEN - Het Ne derlandse cricketteam heeft de tweede oefenin terland tegen ECB, het Engels amateurelftal, verloren. ECB maakte één wicket meer dan de Ne derlanders. Heel even leek het erop dat Oranje - dat het eerste duel had gewonnen - ook de tweede ontmoeting succesvol zou afsluiten. Maar op de laatste bal van de wedstrijd viel het laat ste Nederlandse wicket en kwam het elftal een run te kort. Vandaag wordt de laatste oefeninterland af gewerkt. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 52