Straten woest om ontnomen stem PZC PZC De Dijk klapstuk van tiende editie Rock around the Bridge De Zoutvliet bouwt 52 aanleunwoningen aan G. Gezellestraat Graauw viert kermis met vele activiteiten Hoekse historie in beeld op dorpsfeest Havenschap studeert op mogelijke invulling westelijke kanaaloever 19 burgemeester denkt na over oplossing in geval van ongunstige uitslag Zorgmethode De Stelle gecertificeerd Hulst onderzoekt plein op archeologische waarde Geen subsidie voor Havenfeesten Terneuzen sluit straten Triniteit af N61 dicht tussen Hoek en Sluiskil Overvallers pompstation gepakt Kraanwagen botst op auto Schapen scheren vrijdag 8 juni 2001 ,-inorSheila van Doorsselaer KOEWACHT - De bewoners ,ande Axelsestraat en de Lan- jeweg in Koewacht zijn woe dend op de gemeente Axel. Zij mogen zaterdag geen stem uit brengen tijdens het aanslui- lingsreferendum. Volgens de bewoners berooft Axel hen van bun stemrecht. Ze wonen welis waar in de polder, maar horen nog steeds officeel bij Koe wacht. Volgens burgemeester J.F. Mulder vallen zij buiten het 'grenskaart je' dat voor de herin deling is opgetekend, maar dat wil niet zeggen dat hij niet met de situatie in zijn maag zit. Sommige bewoners zijn er van overtuigd dat ze uitgesloten zijn omdat het Axelse gemeentebe stuur weet dat zij (27 in getal) allemaal voor Oost-Zeeuws- Vlaanderen zouden kiezen. En dat kan Axel, dat ongedeeld naarMidden-Zeeuws-Vlaande- door Barend Pelgrim IERNEUZEN - Stichting De Zoutvliet gaat een nieuw com plex met 52 appartementen bouwen langs de Guido Gezel lestraat in Terneuzen. Het gaat om aanleunwoningen voor be jaarden, die gekoppeld worden aan bejaardencentrum De Blide. De leegstaande bejaar- denwoningen tussen de Alber- dingk Thijmstraat, G. Gezelle straat en Anna Bijnstraat worden gesloopt. Om de infrastructuur rond het gebouw beter te laten aanslui- :enop de omgeving heeft Stich ting De Zoutvliet een nieuw in richtingsplan gemaakt. Hierbij isrekening gehouden met de re constructie van de Axelsestraat en de op handen zijnde stads vernieuwing in de wijk Trini teit Er is uitgegaan van een verbeterde verkeers- en par keersituatie. Om het project te kunnen uitvoeren verkoopt de gemeente Terneuzen voor ruim twee ton een deel van de huidige Yerrieststraat en de Roden bachstraat aan De Zoutvliet. Terneuzen zal vervolgens zorg dragen voor de bestrating en het groen in de omgeving van het nieuwe Zoutvlietcomplex. Daarmee is in totaal 900.000 gulden gemoeid. Ook de school voor praktijkon derwijs De Sprong heeft bouw- GRAAUW - 'Graauw in lichter laaie' is het uithangbord voor de activiteiten die vanaf vrijdag 15 toten met maandag 18 juni de kermis in het dorp omlijsten. Vrijdag begint om 19.30 uur op het sportveld een blokschieting I op de staande wip. In het ge meenschapshuis worden ver- volgensom20.00 uur de kaarten geschud voor een prijskaarting bieden en jokeren. Zaterdag gaat om 13.30 uur vanaf café Modem een volks- koersvoor de jeugd van start. De kinderen rijden verdeeld over verschillende leeftijdscatego- nênhun rondjes. Op het sportveld wordt om 14.30 uur de boog gespannen voor een schieting. Om 22.00 uur barst in het gemeenschaps centrum de lichterlaaie-dance- party los. De groep So Far So Good verzorgt een optreden. Dj Ene Hemelaar draait bekende hits van toen en nu. Zondag maken zeven regionale muziekkorpsen vanaf 14.00 uur een rondgang door het dorp. Beurtelings verzorgen zij een redactie zeeuws-vlaanderen Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB terneuzen Tel: (0115) 686000 Pax: (0115)610724 E-mail: redtern@pzc.nl C. A. M. van Gremberghe (chef) W, A. Bareman Pd. F. M. Cappetti L.E. Dominicus B-J. G. Pelgrim A. M. van Stee J- F. D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ hulst Tel: (0114) 373839 Pax: (0114) 373840 E-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R-E. A. Hoonhorst centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118)484000 Pax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl OOSTBURG - De stich ting Woonzorg West- Zeeuws-Vlaanderen houdt dinsdag 12 juni een mini-symposium over de nieuwe Passiviteiten van het Dagelijks Leven -me thodiek (PDL). Het sym posium wordt gehouden in verpleeghuis De Stelle in Oostburg, omdat de in stelling die dag als derde verpleeghuis in Neder land het PDL-certificaat krijgt. PDL is een benaderings wijze van bewoners die een aantal dagelijkse han delingen niet meer zelf standig kunnen doen. Door middel van een reeks handelingen, maatrege len en voorzieningen wor den deze mensen toch op een adequate wijze ver zorgd. De methode richt zich met name op het ver plaatsen, aankleden, was sen, verschonen en voe den. De Stelle is in 1996 begonnen met de scholing van het personeel voor de toepassing van de PDL- methodiek. Na een korte inleiding door directeur Ben Sanders van het Oost- burgse verpleeghuis zul len de symposiumgangers (meer dan honderd mede werkers van andere Zeeuwse en Vlaamse zorginstellingen) door middel van workshops kennismaken met de PDL-aanpak. Zo wordt er aandacht besteed aan het voeden van ouderen met slik-en drinkproblemen, het kleden van ouderen zonder onprettige bijver schijnselen en het til-en transferbeleid van de Oostburgse instelling. Het minisymposium be gint om 13.00 uur. ren wil gaan, niet gebruiken ,,Als we dan blijkbaar toch niet bij Koewacht horen, dan heb ik ook geen zin meer om belasting te betalen aan Axel", zegt Y. van Leeuwen, bewoonster van de Axelsestraat. „Ik vind het uiter mate bot van Axel, voorname lijk omdat ze niet eens wat van zich hebben laten horen. Wij moeten maar gissen waarom we niet mee mogen stemmen. Er klopt niks van. Ik wilde natuur lijk naar Hulst, dat ligt hier vijf kilometer vandaan. Terneuzen twintig!" De bewoners hebben nooit een brief van de gemeente ontvangen over het waarom van hun uitsluitsing. Adres R. van de Vijver uit de Lange- weg is witheet. „Nu niet stem men, dan nooit stemmen. Het is niet eerlijk. Wij zijn net zo Koe- wachts als de bewoners uit de Nieuwstraat." Straatgenoot J. de Letter vindt het niet prettig dat er nu vóór hem gekozen wordt. Voor de bewoners doet zich nu een vreemde situatie voor. Zij vallen volgens Mulder buiten het grenskaartje, maar hun adres is wel officieel Koe wacht. Als Koewacht wordt toebedeeld aan Oost-Zeeuws- Vlaanderen blijft er dus een klein stukje over dat meegaat naarMidden-Zeeuws-Vlaande- ren. Voor bollenkweker/land- bouwer H. van Damme uit de Axelsestraat is dit onverteer baar. „Ik heb een bedrijf, hoe moet het dan? Moet ik mijn adres veranderen? Waar hoor ik bij? Ik heb een brief aan Gede puteerde Staten geschreven waarin ik stel dat ik mee wil gaan naar daar waar de rest van Koewacht naartoe gaat. GS heeft het probleem onderkend." Volgens Mulder moeten bewo ners zich niet te veel zorgen ma ken. "„Het kaartje was al ge maakt voordat er sprake was van een referendum, maar ik kan me voorstellen dat de bewo ners het niet prettig vinden dat ze hun stem niet mogen laten gelden. Mocht de uitslag van het referendum zijn dat Koewacht naar Oost-Zeeuws-Vlaanderen gaat, dan moeten we met GS be spreken wat we gaan doen." plannen. Het bestuur wil aan de Evertsenlaan een volledig nieuw gebouw neerzetten voor de scholieren die nu nog aan de Leeuwenlaan en de Jacob Cats- laan zitten. Door de verhuizing naar de Evertsenlaan kan er sa mengewerkt worden met scho lengemeenschap De Schans voor voortgezet speciaal onder wijs. Directeur A. Sinke van De Sprong spreekt van een miljoe neninvestering. Het huidige on derkomen voldoet volgens hem totaal niet meer aan de eisen die het bedrijfsleven stelt aan een opleiding. De Sprong wil aan de Evertsenlaan vier praktijkloka len inrichten, voor respectieve lijk metaal- en houtbewerking, een natte ruimte voor schoon- maakpraktijk en textiele werk vormen en een grootkeuken voor horecalessen. Daarnaast is behoefte aan een ruimte voor vorkheftruckonderwijs. Sinke wijst erop dat zowel De Sprong als De Schans profijt zullen hebben van de nieuwbouw. „Zij kunnen gébruik maken van on ze voorzieningen, en wij kunnen dan terecht in hun goed geoutil leerde computerlokaal." Sinke hoopt dat er eind 2001 begon nen kan worden met de bouw. Zowel de nieuwbouwplannen voor De Sprong als voor Zout vliet komen ter sprake in de commissie VROM, op donder dag 14 juni om 19.00 in het stad huis van Terneuzen. HOEK - In de feesttent nabij de molen in Hoek begonnen de 'Oekse Feesten gisteren met een bingo. In een redelijk ge vulde zaal waagden de veelal bejaarde bezoekers een gokje met de gekleurde ballen. De zingende timmerman Piet van Puyvelde vermaakte het pu bliek tussendoor met Neder landstalige liedjes. Ook de peuters van peuter speelzaal De Rakkertjes kon den de muziek waarderen. On- der leiding van hun juffen waagden de meesten voor zichtig een dansje. Bezoekers aan de expositie over vierhonderd jaar Hoek in het buurthuis hadden pech, omdat de stroom was uitgeval len. Zij konden zodoende slechts een minimale blik wer pen op de tentoongestelde fo to's, ansichten en oude gereed schappen als een dorsvlegel, een oliepers en een castreer- set. Gisteren begon ook de kermis en traden The All Styles en De solation 's avonds op in de feesttent. PR-medewerker M. la Grand van de 'Oekse Fees ten beschouwde de aftrap gis termiddag als een generale re petitie. „Vrijdag barst het feest pas echt los met de offici ële opening, een optreden van de toneelvereniging en een ballonnenwedstrijd voor de jeugd", aldus la Grand. Een expositie toonde verening uit 1948. deg. schiedenis van vierhonderd jaar Hoek aan de hand van onder meer oude foto's als deze van de Hoekse reis- concert in het gemeenschaps centrum. Tussendoor speelt de boerenkapel van Graauw. Maandag begint om 10.00 uur in de parochiekerk de mis voor de overleden parochianen, 's Mid dags is er in café Modern vanaf 14.00 uur een afsluitende ker- misschieting. door Conny van Gremberghe SAS VAN GENT - De tiende editie van het Sasse muziekfes tival Rock around the Bridge moet het begin vormen van een nieuw leven voor het evene ment. Spoelde bij voorgaande jaargangen het festivalterrein door overvloedige regen bijna het kanaal Gent-Terneuzen in, of bleef het publiek thuis om naar voetbalwedstrijden van Oranje te krijgen, dit jaar zal al les anders zijn, weten de organi satoren Jan Vinke en Alexander ter Berge zeker. Vinke en Ter Berge hebben voor de jubileumeditie de Neder landse topgroep De Dijk weten te strikken. Daarnaast heeft de Sasse organisatie'een aantal ge talenteerde nieuwkomers voor het festival kunnen contracte ren. De nieuwe Zeeuws-Vlaamse band Swamp bijt zaterdag 23 juni op het terrein bij de Sasse brug de spits af. Swamp bestaat nu twee jaar. De vier leden van de band hebben een verschillen de muzikale achtergrond, het geen tot uiting komt in wat de band op het podium ten gehore brengt. Rythm bluesnummers wisselen af met rock 'n rollstam- pers. Maar ook jazzy nummers en zelfs een beetje folk, daar schrikt Swamp niet van terug. Swamp begint zijn set om 17.00 uur. Twee uur later beztten de Vlaamse gasten van Sycamore Momma het podium. De vier mansformatie rond Christophe De Dijk komt op 23 juni naar Sas van Gent. Versaevel brengt melodieuze rock. Na de Belgen mag de win naar van de Zeeuwse Belofte van dit jaar, Pillar, laten zien dat ze die aanmoedigingsprijs niet per toeval hebben gewon nen. De Zeeuwse groep brengt stevige rock a la Pearl Jam en Kane. De Zeeuws-Vlaamse formatie Under Cover is naar Sas van Gent gehaald als sfeermaker. Verwacht van deze band geen eigen composities. Nee, Under Cover houdt zich bezig met het verdienstelijk naspelen van popgrootheden als Tina Turner, Bryan Adams en Anouk. Ook de hits uit de jaren '70 durft de zes- mansformatie op gezette tijden van de bühne te blazen. Johan, de formatie rond de Hoomse zanger Jacco de Greeuw, laat om 21.20 uur ho ren waarom de band geldt als één van Neerlands grote belof ten. Johan brengt vooral num mers van de nieuwe cd Pergola. foto Peter Nicolai Het festival wordt afgesloten door De Dijk. Huub van der Lubbe en zijn mede-Dijkers be zetten het podium om 23.00 uur. Dan mag het licht uit, bloeden de harten en wordt naar de stand van de maan gekeken. Kaarten voor het Sasse Rock around the Bridge-festival zijn te krijgen bij de Rabobanken in Sas van Genten Zuiddorpe, ver schillende Sasse café's en pla tenzaken in Hulst en Terneuzen. door Sheila van Doorsselaer HULST - BAM-infra is gisteren begonnen met het uitvoeren van proefboringen op het Hulster 's- Gravenhofplein. De boringen zijn de aanloop van een archeo logisch onderzoek op en rond het plein waar het Archeolo gisch Diensten Centrum (ACD) maandag aan begint. Hulst wil, alvorens met de BAM-plannen voor de binnen stad wordt begonnen, uitsluit sel over wat er zich nog in de bo dem bevindt. Alvorens met het echte archeo logisch onderzoek kan worden begonnen, wordt nu eerst geke ken hoe diep er gegraven kan en moet worden. Daarvoor heeft BAM-infra een aantal voertui gen op het plein gestationeerd die met meetapparatuur de bo dem aftasten. Vermoedelijk zul len op het plein resten van een klooster- en een kerkmuur wor den gevonden. Ook zal gegraven worden naast het postkantoor, waar vroeger volkstuintjes la gen. Of de vondsten ook enige be langrijke historische waarde hebben, valt nog te bezien. Ze ker is dat alles wat wordt gevon den, wordt gedocumenteerd, daarna gaat er, letterlijk, zand over. Op het plein moeten win kels, met daarboven apparte menten komenOok komt er een parkeergarage onder het plein. Op het 's-Gravenhofplein kan tijdens het onderzoek nog steeds geparkeerd worden. Er wordt slechts een sleuf gegraven van ongeveer vij ftien meter lang en ongeveer vijftig meter breed. De gemeente Hulst heeft vijftig mille uitgetrokken voor het ar cheologisch onderzoek. Daar van vormt 27.000 gulden het ga ge van het ACD, de overige 23.000 gulden zijn nodig voor (her)straatwerkzaamheden voor en na het graven. TERNEUZEN - De Stichting Terneuzense Havenfeesten krijgt geen subsidie van de gemeente Terneuzen. De Stichting had bij de gemeente aangeklopt voor een financiële bijdrage van 35.000 gulden als onderdeel van de organisatiekosten. Het grootste massa-evenement van Zeeuws-Vlaanderen komt volgens het gemeentebestuur echter niet in aanmerking voor financiële steun omdat er geen sprake is van een zoge naamd uniek evenement, waarmee Terneuzen zich zou kun nen onderscheiden van andere gemeenten. Verder wijzen de bestuurders op het feit dat de Havenfeesten, zoals blijkt uit de begroting, jaarlijks een groei lijken door te maken. B en W be weren dat niet de gemeente moet opdraaien voor een dergelij ke expansie, hoewel er onderschreven wordt dat het om een hoogstaand volksfeest gaat. De subsidie-aanvraag wordt be sproken in de commissie recreatie en toerisme op woensdag 13 juni, om 19.30 uur in het stadhuis van Terneuzen. TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen gaat de Verriest- straat en de Rodenbachstraat in de wijk Triniteit afsluiten voor doorgaand verkeer. De ingreep heeft te maken met de nieuwbouwplannen van de Stichting Zoutvliet voor een aan leunwoningencomplex nabij bejaardencentrum De Blide. Bij de planvorming voor de realisatie van de 52 appartementen is ook een nieuw inrichtingsplan ontworpen om de omgeving veiliger te maken en van nieuwe parkeermogelijkheden te voorzien. Het complex wordt gebouwd in het carré tussen Thijmstraat, G. Gezellestraat en Anna Bijnstraat en daarom is het gewenst dat de Verrieststraat en Rodenbachstraat ont trokken worden aan het openbaar verkeer. De maatregel komt ter sprake in de commissievergadering VROM op don derdag 14 juni, vanaf 19.00 uur in het stadhuis van Terneuzen. TERNEUZEN - Het gedeelte van rijksweg N61 tussen Hoek en de brug bij Sluiskil is volgende week de hele week afgeslo ten voor alle verkeer. Die maatregel houdt verband met asfal- teringswerkzaamheden ter hoogte van het Zevenaarviaduct, op de plaats waar de weg van de Westerscheldetunnel aan sluit op de rijksweg. De afgelopen maanden is daar een roton de aangelegd. Maandagochtend om zeven uur gaat de weg dicht tot zaterdagochtend zes uur. Het verkeer wordt omge leid via de weg Hoek-Terneuzen. VLISSINGEN - De politie heeft woensdagavond twee man nen aangehouden voor een gewapende overval op een benzi nestation aan de President Rooseveltlaan in Vlissingen. De buit, meer dan duizend gulden en een aantal aanstekers, is te ruggevonden. Een medewerkster van het benzinestation werd rond kwart voor negen onder bedreiging van een mes ge dwongen de kas te openen. De twee verdachten, een 20-jarige Vlissinger en een 29-jarige inwoner van Zierikzee, konden vrij snel daarna worden opgepakt dankzij tips van voorbij gangers. De mannen zijn opgesloten. KATS - Bij een aanrijding gisterochtend op de N256 in Kats is de personenauto van een 38-jarige automobilist zwaar be schadigd geraakt. Hij werd geraakt door een kraanwagen, bestuurd dooreen 42-jarige man uit Ridderkerk. De automo bilist reed vanaf een benzinestation de N2 5 6 op en werd onge veer 45 meter verderop aangereden door de kraanwagen, die in dezelfde richting reed. De kraanwagenbestuurder zag geen kans op tijd te remmen en reed bovenop de auto voor hem.. door Wout Bareman TERNEUZEN - Het haven schap Zeeland Seaports voert een marktstudie uit voor de ont wikkeling van de westelijke ka naaloever, het gebied tussen het sluizencomplex in Terneuzen en de kanaalbrug bij Sluiskil. Daarmee wordt een lang ge koesterde wens van met name burgemeester Barbé van Ter neuzen gehonoreerd. Barbé vindt dat het havenschap de ontwikkeling van haventerrei nen op de westelijke kanaaloe ver al veel eerder ter hand had moeten nemen. De ontwikkeling van het weste lijke oevergebied hangt nauw samen met de ingebruikname van de Westerscheldetunnel. De Gentse professor G. Allaert en onderzoekers van het Neder lands Economisch Instituut (NEI) wezen vorig jaar in hun studie 'Dynamisch centrum in de Delta' (of: de gevolgen van de komst van de Westerschelde tunnel voor de Kanaalzone) al op de potenties van de westelij ke kanaaloever, die alleen nog maar toenemen door de aanleg van een nieuwe, grotere zeesluis in de directe omgeving. Allaert en de zijnen gaan zelfs zover dat ze vinden dat de ontwikkeling van haventerreinen tussen Ter neuzen en Sluiskil een hogere prioriteit hebben dan de verdere invulling van de vierhonderd hectare in het gebied Axelse Vlakte/Autrichepolder. Studie B en W van Terneuzen melden de gemeenteraad nu dat Zee land Seaport inmiddels het startsein voor de studie heeft gegeven. Het marktonderzoek wordt begeleid door een werk groep waarin de drie fusiege meenten in de Kanaalzone zijn vertegenwoordigd. Daarnaast is de afdeling Ruimtelijke Orde ning van Terneuzen begonnen met een onderzoek naar de ver dere indeling en functie van be drijventerreinen in de drie ge meenten. De studies van professor Allaert van de Gentse Universiteit en de onderzoekers van het NEI naar de toekomstige ontwikkeling én potenties van de Kanaalzone (vervat in de rapporten 'Dyna misch centrum...' en 'Nieuw Perspectief voor Axel en Sas van Gent') zijn door de B en W's in elkaar geschoven. Zaken als het voorgestelde Centrum voor de Ondernemende Kanaalzone (clustervorming tussen multi nationals en het lokaal-regio nale midden- en kleinbedrijf), verwezenlijking van de zoge naamde 'groen-blauwe slinger' (groen en water als belangrijke versterking van het woon- en leefklimaat), verbetering van de infrastructuur (tunnel Sluiskil, rondweg Sas van Gent, beter spoorontsluiting Axelse Vlak- te-Zelzate), de regionale markt- visie Wonen en een Kleine Kernen Platform (voor optima le invulling van de kernen) wor den meegenomen in de verdere uitwerking van de bestuurlijke en ambtelijke visie op de herin deling. Andere projecten Maar er zijn - naast de markt studie voor de westelijke ka naaloever - inmiddels ook al verschillende andere projecten in gang gezet. Het ROC Wester- schelde en de Katholieke Hogeschool Sint Lieven in Vlaanderen proberen samen het voorgestelde Regionaal Innova tief Technologisch Opleidings Centrum gestalte te geven. En ook aan het opzetten van een netwerk tussen de multinatio nals en het lokaal-regionaal midden- en kleinbedrijf krijgt binnenkort gestalte. Het win kel- en recreatieplatform krijgt voorzichtig gestalte via Coördi natie en Management Terneu zen, met mogelijkheden om het platform straks verder uit te breiden met Axel en Sas van Gent. Het voortgangsrapport komt donderdag 14 juni aan de orde in de raadscommissie economi sche aangelegenheden van Ter neuzen. Ook de raadscommis sies in Axel en Sas van Gent krijgen de 'tussenstand' nog de ze maand voorgeschoteld. TERNEUZEN - Morgen wordt op de kinderboerderij aan de Otheense Kreek in Terneuzen het jaarlijkse schaapschecr- dersfeest gehouden. De schapen worden tussen 13.00 en 17.00 uur van hun vacht ontdaan. Op het terrein van de boerderij staan verschil lende kraampjes. De Wereld winkel prijst er z'n waren aan en. de Dagboog verkoopt zelfge maakte artikelen. Er zijn-ook versnaperingen te krijgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 47