Geen inventarisatie bloemdijken Snelle start bouw brede school PZC Goese zwembadlift naar Nieuwerkerk Urnenmuur wordt nauwelijks gebruikt Reimerswaal staat vliegende winkels toe onder voorwaarden Kraanwagen botst op auto Chef stadsbeheer Goes uitgezwaaid Wegen dicht voor onderhoud Politie betrapt 92 hardrijders Asselbergs gerust over ambulances Actueel houden van gegevens volgens gemeente Tholen te duur Voorlichting over euthanasie Vierdaagse Brommobiel belandt in sloot Zaak poging tot doodslag kind aangehouden Expositie in Schaapskooi Postzegelavond Concert Zangavond Omdat Sportpunt Zeeland twee plafondliften krijgt, is de huidige zwembadlift overbodig geworden. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - In Goes hebben ze er een over; op Schouwen-Duiveland zitten ze erom ver legen. Toen sportconsulente Elia ter Wis- scha van de Nederlandse Bond voor Aan gepast Sporten (Nebas) die twee feiten naast elkaar legde, was de conclusie snel getrokken. Gisteravond werd de zwem badlift van Sportpunt Zeeland in Goes of ficieel overhandigd aan Dol-Fijn in Nieu werkerk. Stichting Gehandicapten Bevelanden (SGB) gebruikt de zwembadlift om men sen met een ernstige lichamelijke handi cap in en uit het water van Sportpunt Zee land te tillen. Momenteel ondergaat het Goese zwembad een ingrijpende verbou wing, waarbij ook de faciliteiten voor de SGB aanzienlijk verbeteren. Zo komen er twee plafondliften, die het mogelijk ma ken de sporters vanuit de kleedkamer met rolstoel en al te transporteren en in het water te tillen. De huidige zwembadlift wordt daarmee overbodig, ook al is die nog goed bruik baar. Dol-Fijn in Nieuwerkerk streeft er naar, sinds het zwembad is overgenomen door vrijwilligers, het aantal doelgroepen uit te breiden om het bad aantrekkelijk te maken. ,,We willen groot worden in het klein zijn", zegt Jos Flikweert van Dol-Fijn. Daarom zijn we hartstikke blij mee met de lift." De bedoeling is dat d'Antilope, de Schouwse evenknie van de SGB, in sep tember op de vrijdagochtend met een we kelijks uur 'aangepast zwemmen' begint. De badmeester gaat daarvoor een speciale opleiding via de Nebas volgen. KATS - Bij een aanrijding gisterochtend op de N256 in Kats is de personenauto van een 38-jarige automobilist zwaar be schadigd geraakt. Hij werd geraakt dooreen kraanwagen, be stuurd door een 42-jarige man uit Ridderkerk. De automobi list reed vanaf een benzinestation de N256 - komende uit de richting Zierikzee - op en werd ongeveer vijfenveertig meter verderop aangereden door de kraanwagen, die in dezelfde richting reed. De kraanwagenbestuurder zag geen kans zijn snelheid op tijd aan te passen en reed bovenop de auto voor hem. Ook de kraanwagen raakte door de botsing beschadigd. GOES - W. de Koning, chef van de afdeling stadsbeheer van de gemeente Goes, heeft gisteren afscheid van zijn werkgever genomen met een receptie in de remise van de afdeling aan de Troelstralaan. Hij treedt vervroegd uit na veertig jaar in over heidsdienst te zijn geweest. De Koning (61) werkte eerst bij de gemeente Schiedam en Delft voordat hij in 1973 naar Goes kwam, waar hij chef be plantingen werd. Na een reorganisatie werd hij in 1993 be noemd tot chef stadsbeheer. Onder zijn leiding kwam, onder meer, eind jaren negentig de nieuwbouw van de afdeling tot stand. KAMPERLAND - Waterschap Zeeuwse Eilanden sluit vol gende week een fietspad en een weg op Noord-Beveland af in verband met groot onderhoud. De Vredehofweg is van 7 juni tot en met 12 juni afgesloten voor alle verkeer. De Vredehof- weg krijgt een nieuwe asf altlaag. Er staan op het traject geen omleidingsborden. Die worden wel neergezet op het stuk fietspad tussen de Geersdijksekaai en de Kruisweg. Dat fiets pad over de buitenberm van de dijk langs het Veerse Meer, krijgt ook een nieuwe asf altlaag. Het pad is van 8 tot en met 12 juni afgesloten. MIDDELBURG - Bij een snelheidscontrole op de Nieuwland- seweg in Middelburg zijn gisteren 88 mensen betrapt op te snel rijden. De radar stond tussen 9.10 en 14.20 uur opgesteld Op de Nieuwlandseweg geldt een maximumsnelheid van 80 kilometer per uur. Eén bestuurder reed 111 kilometer per uur. Op de Sloeweg-noord in Ritthem werd gecontroleerd tussen 7.10 en 12 uur. Vier mensen reden te snel. Op de Sloeweg- noord mag 100 kilometer per uur worden gereden. Eén auto mobilist reed 119 kilometer per uur. ZIERIKZEE - Burgemeester J. Asselbergs is gerustgesteld over de inzetbaarheid van ambulances op Schouwen-Duive land. Ook wanneer de wegen op het eiland tijdens toeristische hoogtijdagen verstopt zijn door overvloedig verkeer, blijkt het in de praktijk toch goed mogelijk op tijd bij ongelukken te komen. Asselbergs herinnerde gisteravond in de commissie algemene en interne zaken aan de ernstige ongelukken die op Hemel vaartsdag op de Grevelingendam en tijdens het Pinkster- weekeinde bij Scharendijke gebeurden. Respectievelijk vier en zes ambulances waren daar volgens de burgemeester bin nen de wettelijk gestelde vijftien minuten aanrijtijd ter plek ke. De onrust die door reorganisatie van de ambulancedienst is ontstaan over de inzetbaarheid, wordt met die ervaring min der nijpend, smoorde Asselbergs in de commissie kritiek op de ontstane situatie. vrijdag 8 juni 2001 HoorEsme Soesman SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen ziet af van een inventarisatie van bloemdijken, omdat ze nauwelijks over actu ele gegevens beschikt. Via over leg met beheerders van waarde volle gebieden wil de gemeente zich wel inzetten voor een bete- re bescherming van natuur- I schoon. Bloemdijken kunnen bovendien opgenomen worden in het bestemmingsplan buiten gebied. Uit een oriënterend literatuur onderzoek blijkt dat er maar weinig actueels bekend is over de natuurwaarde van Thoolse dijken. Tholen en Sint Philips- land hebben in totaal zo'ntwee- honderd kilometer dijk liggen, waarvan 126 kilometer binnen dijk. Over bepaalde gedeelten zijn relatief jonge gegevens be kend. Zo heeft Staatsbosbeheer in 1997 de flora op ruim twintig kilometer dijk in kaart ge bracht. Echter, veel van het ge dane onderzoek is inmiddels verouderd. Behalve dat de be planting op dijken in de loop der jaren veranderd kan zijn, zijn GOES - Het bondenberaad Groot Goes, het gezamenlijk overleg van ouderenbonden in de gemeente Goés, houdt maan dag 11 juni een voorlichtings bijeenkomst in het Gasthuis aan de Kievitlaan in Goes. Dr. M. Cohen Stuart zal dan een voor dracht houden over euthanasie De bijeenkomst begint om 14.00 uur. Na de inleiding is er gele- genheid tot het stellen van vra- I gen. I GOES - De Zeeuwse Wandel sport Bond houdt van 11 tot en met 15 juni weer de jaarlijkse avondvierdaagse. De organisa toren hebben enkele routes van vijf en tien kilometer in en rond Goes uitgestippeld. De start vindt telkens plaats tussen 18.30 en 19.00 uur bij het Sport punt Zeeland. ook criteria tussentijds ge wij- zigd. Met het in kaart brengen van de waardevolle dijken is veel geld gemoeid. Inventarisatie plus het opstellen van een verorde ning om de bloemdijken een of ficiële status te geven, kost de germeente bijna 170.000 gul den. Daar komt bij dat een dergelij ke inventarisatie elke vier jaar zou moeten worden herhaald, om dat anders opnieuw sprake is van verouderde feiten. Bescherming en versterking van waardevolle gebieden kan ook op een andere manier, meent het gemeentebestuur. Over natuur gebieden als Pluimpot, Ramme- gors, Bruintjeskreek en enkele bloemdijken kan met beheer ders (zoals Staatsbosbeheer) worden gesproken. Overige dij ken die als bijzonder zijn aan te merken zouden met een speciale bestemming kunnen worden opgenomen in het nieuwe be stemmingsplan buitengebied. Bloemdijken De gemeenteraad had eerder aangegeven bloemdijken als mogelijk wapen te zien om var- kensboeren te weren. Een bloemdijkverordening zou als extra middel gebruikt kunnen worden bij het toetsen van aan vragen voor vestiging. Die noodzaak is er niet meer, al dus het gemeentebestuur. Via het bestemmingsplan - met deelherzieningen van het be stemmingsplan buitengebied - is de invasie van intensieve vee houderijbedrijven namelijk al aan banden gelegd. Een speciale verordening zou een extra mid del in de strijd kunnen zijn, maar er kleven ook nadelen aan voor al gevestigde agrarische bedrijven. Een verordening voor verzu- ringsgevoelige gebieden maakt geen onderscheid in grondge bonden en niet-grondgebonden bedrijven. Dat betekent dat een agrariër in de buurt van een bloemendijk mogelijk in zijn ontwikkeling wordt beperkt. De notitie bloemdijken komt ter sprake in de vergadering van de commissie gemeentelijke ont wikkeling van maandag 11 juni, in het gemeentehuis in Sint- Maartensdijk om 19.30 uur, -r -v Conclusies Nog voor de bouwvakantie begint slaan heimachines de eerste palen voor de brede school en de wijk Ouverture. foto Willem Mieras door Rob Paardekam KRONINGEN - De urnenmuur op de algemene begraafplaats in Kruiningen wordt nauwelijks gebruikt. Dat blijkt uit een eva luatie van de gemeente Rei merswaal. De belangstelling voor de strooivelden op de be graafplaatsen in Kruiningen, Yerseke, Rilland en Hansweert is evenmin groot. Ruim anderhalf jaar geleden stemde de gemeenteraad van Reimerswaal in met de aanleg van een urnenmuur in Kruinin gen en verschillende strooivel den. Er werd afgesproken dat het gebruik van met name de muur na een jaar geëvalueerd zou worden. Dat is nu gebeurd. Het gebruik blijkt tegen te val len. In de urnenmuur hebben vorig jaar geen bijzettingen plaatsgevonden. Dit jaar is er tot nu toe één urn geplaatst. Ook de strooivelden werden vorig jaar met gebruikt. Dit jaar werd er drie keer as verstrooid op de daartoe ingerichte velden. Volgens de gemeente zijn er geen cijfers bekend over het to- redactie midden-zeeland Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl R- Bosboom M. E. de Bruijn I. Huibers A. M.van der Jagt R-J. A. Paardekam E-Soesman K. L. de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl tale aantal crematies van inwo ners uit Reimerswaal. Navraag bij enkele begrafenisonderne mers wees uit dat er nauwelijks sprake is van een toename, om dat cremeren in een gemeente als Reimerswaal minder inte ressant is dan in bijvoorbeeld de Randstad. Daar zijn koopgra ven veel duurder en ze worden bovendien al na tien jaar ge ruimd. Wel is duidelijk dat het aantal crematies in Reimerswaal aanzienlijk hoger ligt dan het aantal bijzettingen in de urnen muur. Volgens begrafenisonder nemer J. van Burg uit Yerseke heeft dat onder meer te maken met het feit dat veel mensen er voor kiezen om de as bij het cre matorium te verstrooien. Ook is er vaak sprake van thuisplaat- sing van de urn. Volgens het gemeentebestuur is het moeilijk om aan de getallen conclusies te verbinden. Ener zijds zou kunnen worden vast gesteld dat er nauwelijks vraag naar urnennissen is, anderzijds zou het plaatsen van meer ur nenmuren, op andere begraaf plaatsen, tot een grotere vraag kunnen leiden. De WD pleitte er anderhalf j aar geleden al voor om in alle dorpen een muur te plaatsen, maar dat voorstel werd toen alleen gesteund door de PvdA. Het gemeentebestuur wil van de leden van de commis sie openbare werken weten hoe zij nu over een eventuele uit breiding van het aantal urnen muren denken. De commissie vergadert maandag 11 juni van af 19.30 uur in het gemeentehuis in Kruiningen. HEINKENSZAND - Twee hoogbejaarde mensen zijn gis termiddag in Heinkenszand met hun brommobiel in de sloot be land. Een automobiliste (88) uit Hein kenszand reed om half vijf met een 90-jarige passagier over het Clara's Pad. Zij naderden een verhoging in het wegdek met een 'slalom'. Op de verhoging reed de brommobiel de gelei- dmgsborden omver, raakte in de berm, sloeg over de kop en belandde in de sloot. Een getui ge heeft beide mensen uit de sloot gehaald. Ze liepen beiden kneuzingen op maar hoefden niet naar een ziekenhuis. door Rolf Bosboom GOES - De toekomstige brede school in Goes-Zuid lijkt op tijd klaar te zijn. Binnenkort, nog voor de vakantie van de bouw sector, begint het heien. De be doeling is dat het gebouw aan het begin van het schooljaar 2002/2003 in gebruik wordt ge nomen. De 'multifunctionele accommo datie', zoals het complex wordt genoemd, gaat onderdak bieden aan de basisscholen De Zuid westhoek en de Prinses Beatrix- school, een gemeentelijk gymnastieklokaal, een peuter speelzaal, kinderopvang, bui tenschoolse opvang en het cen trale kantoor van Stichting Kinderopvang De Bevelanden. Er komen 22 klaslokalen. De brede school wordt onder deel van de nieuwe wijk Ouver ture, die momenteel bouwrijp wordt gemaakt. De locatie van de school is nu goed zichtbaar, evenals de voorlopig proviso risch aangelegde toegangsweg van de wijk, de Elvis Presley- laan. De aanbesteding van de bouw van de school is vrijwel rond. De aannemer wordt de Walcherse Bouw Unie (WBU). ,,De zaak is nog niet helemaal uitonderhandeld", zegt wet houder M. 't Hart. „Niettemin hebben we als college besloten om er toch nu als een speer te genaan te gaan, met het oog op de problemen met de huidige huisvesting van de scholen. De heipalen zijn daarom al be steld." De gemeente en de andere part ners in de multifunctionele ac commodatie hebben inmiddels het Groen College in de arm ge nomen om het gebied rond de MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de strafzaak tegen een 24-jarige vrouw uit Vlissingen voor nader onderzoek aangehouden. De verdachte wordt ervan beschul digd vorig jaar november ge probeerd te hebben haar vijfja rige zoontje te doden. De vrouw zou het jongetje met kracht tegen de rand van een school op een fraaie en verant woorde wijze in te vullen. Dat is mogelijk doordat de school het zogeheten 'projectonderwijs in maatschappelijke context' heeft ontwikkeld. Leerlingen uit de derde en vierde klassen van het MBO hebben zich ver enigd in de Stichting ATN- groep (Aqua Ten-a Nova), die als een commercieel bedrijf wordt gerund. Zo doen zij in de praktijk erva ring op. De studenten zijn ver antwoordelijk voor alle facetten van het bedrijf, van het verwer ven van een opdracht tot het verzorgen van de publiciteit, van de financiën tot de tijds- bad en de rand van een metalen bed te hebben gegooid. Het kind liep tevens zwaar lichamelijk letsel op; een botbreuk in de schedel. Een psychiater, die de planning. Op die manier werkt het Groen College al samen met onder meer Emergis en water schap Zeeuwse Eilanden. De bx-ede school in Ouverture is een van de nieuwe projecten. „Een geweldige opdracht", al dus Esther Slegh, een van de leden van de ATN-groep. Mo menteel verkeert het project in de fase dat een offerte moet wor den gemaakt. Als de opdracht gevers daai-mee akkoord gaan, kan een ontwerp worden ge maakt. Dat moet over een klein jaar gereed zijn. „We leveren een kant-en-klaar plan af. waarmee een hovenier zo aan de slag kan." vrouw heeft onderzocht, advi seerde een tweede gedragsdes kundige aan te wijzen. De officier nam het advies mee en stelde gisteren de rechtbank voor om ook een psycholoog naar de vrouw te laten kijken. De rechtbank honoreerde het verzoek en verwees de strafzaak terug naar de rechter-commis- saris. door Rob Paardekam KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal blijft openbare verkopingen gedogen. Er zal voortaan wel strenger op wor den toegezien dat deze vorm van handel de bevolking wel iets ex tra's heeft te bieden en geen schade berokkent aan de plaat selijke middenstand. De com missie wonen en milieu ging hier gisteravond mee akkoord. In de nota Middenstandsbeleid van anderhalf jaar geleden werd vastgesteld dat openbare verkopingen in Reimerswaal door zogeheten vliegende win kels soms worden toegestaan. De voornaamste reden hiervoor is dat ze de plaatselijke bevol king hierdoor iets extra's bie den. Een gerechtelijke uit spraak van vorig jaar maakte het voor de gemeente noodzake lijk om die meerwaarde zwart op wit vast te leggen en op te ne men in het middenstandsbeleid. Dat is nu gebeurd. Volgens de gemeente is er sprake van meer waarde als de openbare verko ping een deel van de inwoners van de gemeente bedient en de plaatselijke middenstand er geen onevenredige schade van ondervindt. De producten die worden aangeboden mogen in ieder geval niet voorkomen in de kern waar de verkoping plaats vindt. Daar maakte inspreker M. de Schipper namens de onderne mers in Reimerswaal gisteren bezwaar tegen. Hij zei zich al leen in de plannen te kunnen vinden als openbare verkopin gen slechts worden toegestaan als de producten die worden aangeboden in heel de gemeente Reimerswaal niet verkrijgbaar zijn. Voor dat standpunt kreeg hij al leen P. Koeman (CDA) mee. De andere fracties konden zich vin den in de criteria die het college heeft opgesteld, al benadrukte iedereen dat de plaatselijke winkeliers beschermd dienen te worden. ,,Het moet niet zo zijn dat er een beleid is van: kom maar met je vliegende winkels. Ze mogen alleen komen als ze geen concurrentie vormen voor de plaatselijke middenstand", aldus J. Kramer (BBR). „De consument is meer gebaat bij winkeliers die er het hele jaar zijn dan bij iemand die eens per jaar langskomt en dan de kren ten uit de pap vist", voegde Koe man daar aan toe. Bij niet-commerciële aangele genheden is aan het gedoogbe leid voldaan als er (zelfgemaak te) artikelen worden verkocht ten bate van een goed doel of de eigen vereniging. Ook in dit ge val mag de middenstand er geen schade van ondervinden. De gemeente zal toekomstige aan vragen zorgvuldig toetsen om te bekijken of ze aan de criteria voldoen. HEINKENSZAND - In het in formatiecentrum van de Schaapskooi in Heinkenszand zijn tot en met 2 september werken van de Middelburgse schilderes Frederika de Vries te bewonderen. Het gaat om aqua rellen en acryl verf schilderij en over het Zeeuwse landschap. Het informatiecentrum is dins dag tot en met zondag geopend van 11.00 tot 16.00 uur. KLOETINGE - Filatelistenver eniging De Bevelanden houdt donderdag 14 juni vanaf 19.30 uur een postzegelavond in dorpshuis Amicitia in Kloetin- ge. Rond half negen is er een clubveiling. De jeugdige verza melaars zijn vanaf 19.00 uur welkom in de kleine zaal van het dorpshuis. KAPELLE - De culturele com missie Kapelle houdt vrijdag 22 juni een zomeravondconcert in de hal van het gemeentehuis in Kapelle. Klaririettiste Andrea Slabbekoom, Pianiste Cathy Cotoun en zangeres Gunita Jas- inska brengen een afwisselend programma van klassieke mu ziek. Het concert begint om 20.00 uur, maar een uur eerder is de hal van het gemeentehuis open. BORSSELE - Regionaal jonge renkoor Laudate Dominum uit Kapelle zingt op zaterdag 16 ju ni in de gereformeerde kerk in Borssele. De kerk heeft een nieuw, van oorsprong Engels orgel en het koor sluit hierop aan door werken van Engelse componisten te vertolken. De avond begint op 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 31