Ronald Apers streeft naar perfectie 25 Deelnemers en ploegen pzc Zeeuwse wielrenner wil zich altijd bewijzen in eigen provincie Raadtgever jaagt op erkenning Voetbalclub Yerseke viert jubileum Route OZ Wielerweekend Vertrouwde gezichten in Ronde Noord-Beveland vrijdag 8 juni 2001 doorSven Remijnsen ROOSENDAAL - Hij is een van de weinige Zeeuwse renners in het komende OZ Wielerweek end, hoewel lang niet iedereen daarvan op de hoogte is. Omdat hij in Roosendaal woont, wordt Raymond Raadtgever (24) nogal eens over het hoofd gezien bij de wedstrijden in Zeeland. Daar om wil hij zich zo graag bewij zen. „Of ik zoek naar erken ning? Dat speelt mee, ja." Zo af en toe wordt Raymond Raadtgever geconfronteerd met de onwetendheid bij renners en volgers. Zoals na de ZLM Tour van vorig jaar, waarin hij zeven tiende werd. Raadtgever: „Op een gegeven moment werd om geroepen wie de beste Zeeuw was in de koers. Ik wist dat ik dat was, maar de speaker noem de ineens iemand die ergens achterin het peloton was geëin digd. Toen voelde ik me wel even miskend." Het is een gebeurtenis waaruit hij motivatie heeft geput. Of het nu de Omloop van de Braak man, de ZLM Tour of het OZ Wielerweekend is, Raymond Raadtgever is gebrand op een goed resultaat zodra hij de pro vinciegrens is gepasseerd. „Maar dat moet ook weer niet worden overdreven", vindt hij. „Mijn binding met Zeeland is groot, dat klopt. Ik ben er gebo ren en mijn familie woont er. Toch kan ik niet zeggen of ik me nu Zeeuw voel, of Brabander. Ik voel me geen van beide. Ik ben in de eerste plaats een Nederlan der." Verhuizing Raadtgever werd geboren in Goes en bracht een groot deel van zijn jeugd door in Wemel- dinge. De verhuizing naar Roo sendaal had voor een deel te ma ken met de wielercarrière van Raymond en zijn twee jaar ou dere broer Dennis. „Brabant ligt toch wat centraler, wat een voordeel is als je wedstrijden rijdt die ver weg worden gehou den, zoals in Dokkum of in Zwolle. Dennis is een paar jaar geleden teruggekeerd naar Goes, maar zelf heb ik die drang nooit gehad." De jongste Raadtgever, die be- YERSEKE - Voetbalvereniging Yerseke heeft in verband met haar tachtigjarig bestaan een uitgebreid feestprogramma ge maakt. De vereniging die in 1921 onder de naam 'Ajax' het levenslicht zag en in de loop der jaren ook nog W HBS, W Zwart-Wit, Ierseke Vooruit, W Houdt Dap per Stand en Ierseksche Boys heette, laat morgen alle geledin gen van de club aan bod komen bij de festiviteiten, 's Morgens komen de jeugdleden in actie bij allerlei voetbalspelletjes, 's Middags staan soortgelijke ac tiviteiten op het programma voor de senioren. Aan het eind van de middag staat snel aan populariteit win nende koeschijtevenement op de rol. Het veld van Yerseke is in zeshonderdvakjes verdeeld. Op de eigenaar van het vak waarin de koe het eerst zijn behoefte doet, liggen 999 guldens te wachten. Vervolgens is er de barbecue, waarvoor honderdzeventig le den, oud-leden, vrijwilligers, sponsors en andere betrokke nen bij de voetbalclub hebben ingeschreven. Tot slot is er de grote feestavond, die wordt op geluisterd door de band Anyti me. Tafeltennissers naar Arnemuiden ARNEMUIDEN - Tafeltennis- vereniging Arnemuiden houdt morgen het zesde Top 12-toer nooi. Daarbij zijn de echte Zeeuwse toppers als Kalun Yu, Wim Wegman en Jan Henk Bomhof afwezig, omdat alleen de mannen en vrouwen die voor Zeeuwse clubs uitkomen zijn uitgenodigd. Bij de vrouwen is ook Zeelands nummer één Kapo Yu niet van de partij. Zij heeft verplichtin gen elders. Hierdoor is Kimber- ly 't Hooft van SAR uit Kloos- terzande, die vorig jaar beslag legde op de eerste plaats, weer favoriet voor de eindzege. Haar teamgenoten Lindsey Boerdam en Stefanie Fassaart zijn haar grootse concurrenten. Bij de mannen is Marijn Veijgen van 't Zand de grootste kanshebber. De finalisten mogen naast de eer en een beker ook een waardebon mee naar huis nemen. De Top 12 begint om 10.00 uur in Matchpoint '82, Korenbloem- jaan 3 te Arnemuiden. De fina les worden omstreeks 17.00 uur gespeeld. gon met wielrennen toen hij elf was, reed in zijn beginjaren als amateur in de topcompetitie voor Willebrord Wil Vooruit. Vorig seizoen stapte hij over naar Modderkolk-Groene- woud, een van de beste ploegen uit de clubcompetitie. Zijn voornaamste wapen is zijn snel heid. „Ik kan redelijk goed fi nishen in een groepje en hoor bij de beste tien in een massasprint. Ik houd ook van waaierrijden. Zware koersen gaan me over het algemeen gemakkelijk af." Dat bleek eerder dit seizoen in de Dokkum Woudenomloop, de eerste wedstrij d van de nationa le topcompetitie die verreden werd onder barre weersomstan digheden. Slechts 25 verkleum de coureurs haalden de finish, onder wie Raadtgever, die 21e werd. In de tweede topcompetitie- koers, de ZLM Tour in Goes, strandde hij op de 29e plaats. „Ik ging voor een plek bij de eer ste tien, maar ik viel aan op het verkeerde moment en raakte opgesloten tijdens de eind sprint. Ik was een van de be schermde renners binnen de ploeg, dus ik kreeg niet waar voor ik gekomen was." Eigen kansen „Mijn rol bij Modderkolk-Groe- newoud is afwisselend en hangt af van de vorm van de dag. Soms moet ik anderen helpen, soms rijdt iedereen voor mij en mag ik voor mijn eigen kansen gaan. In de clubcompetitie moet je met vijftien man rekening houden, in de topcompetitie met dertig. Daarin wordt ook harder ge koerst, omdat er veel oud-profs meerijden, zoals John Talen. Wat hij allemaal kan, daar sta ik soms versteld van." Raadtgever weet dat hij moet opboksen tegen renners die op papier amateur of semi-prof zijn, maar zich in werkelijkheid alleen maar met wielrennen be zighouden. Zelf werkt hij 26 uur per week als bouwkundig teke naar. „Ik werk niet fulltime, om dat ik genoeg tijd wil overhou den om te kunnen trainen. Er zijn veel renners die op die ma nier leven. Ik vind trainen geen straf, zoals mijn broer Dennis, maar er zijn ook dagen dat ik het niet zie zitten. Dan probeer ik het te zien als werk, waar je ook elke dag naartoe moet, ook al heb je er geen zin in. Ik ken een paar jongens die bij RBC voet ballen. Vergeleken met hen doe ik veel meer voor mijn sport." Opofferingen Alle opofferingen dienen één doel: Raadtgever wil prof wor den. „Ik geef mezelf nog ander half jaar de tijd. Als het dan nog niet is gelukt, ga ik het rustiger aan doen. Ik heb altijd gezegd dat ik dan zou stoppen, maar dat zal me niet lukken denk ik. Het probleem is dat ik geen win naarstype ben. Mijn laatste ze ges dateren van 1999, het dis- trictskampioenschap en een etappe in de finale van de club competitie. Ik rijd altijd wel in de prijzen, maar ik win weinig. Toch vind ik mezelf sterk ge noeg voor een Trade Team 3Het wachten is alleen op de echt goede uitslagen." Bijvoorbeeld in het OZ Wieler weekend, waaraan Raadtgever al tweemaal eerder deelnam, in 1996 en 1997. „Het is een mooie wedstrijd, vooral dankzij de kasseistroken. Het parkoers is te vergelij ken met dat van de Ju- niorendriedaagse in Axel, die ik ook twee keer heb gereden. Ik rijd graag etappekoersen, om dat ik er sterker van word. Het is alleen jammer dat ik niet zo'n erg goede tijdrijder ben. Daar om kom ik vaak niet in aanmer king voor een plaats in de top van het klassement." Maar er is hoop. Raadtgever: „Ik ben dit jaar sterker gewor den in het alleen rijden. Daar moet ik van kunnen profiteren in de tijdrit, die ook nog eens vrij kort is: negen kilometer. Ik weet niet waar ik sta. Waarom niet? Omdat ik dit seizoen nog geen enkele tijdrit heb gereden." van onze sportredactie SLUISKIL - Het deelnemers veld voor het OZ Wielerweek end bestaat uit achttien ploegen met 135 renners. Daarbij zijn acht renners uit de toptien van de topcompetitie. Björn Corne- lissen voert die aan voor Danny Stam, Kees Jeurissen, Peep Mikli en John Talen. De buitenlandse inbreng in het Wielerweekend komt uit België, Denemarken en Rusland. De Russische nationale ploeg onder 23 jaar werd twee dagen geleden aan het deelnemersveld toege voegd, nadat de Belgische ploeg van Beveren 2000 zich had afge meld. De Zeeuwen in de koers zijn Richard Slabbekoom (Van Vliet-Weba), Raymond Raadt gever (Modderkolk Groene- woud) en Rein-Jan Elenbaas (Wilton de Volharding). Het volledige deelnemersveld: Van Vliet-Weba: 1. Richard Slabbekoom, 2. Hein Zwinkels, 3. Eric de Crom, 4. Wilco Zuij- derwijk, 5. Pascal Hermes, 6. André van de Reep, 7. Gerben van de Reep, 8. Peter van de Reep. Apac Eemland: 9. Edwin Zee- valking, 10. Edwin Wielink, 11. Pascal Arts, 12. Jeffrey Leest, 13. Mark Wegen, 14. Elbert van de Berg, 15. Corné Castein, 16. Andreas Hoeijen. AXA-VVZ: 17. Björn Cornelis- sen, 18. Edwin Dunning, 19. Marcel Luppes, 20. Peter Schep, 21. Joost Legtenberg, 22. Sandro Bijnen, 23. Daniel van Elven, 24. Renger Ypenburg. Bert Story-Piels: 25. Arno Bou ten, 26. Wally Buurstede, 27. Tom Cordes, 28. Peep Mikli, 29. Mark ter Schure, 30. Jelle Mul, 31. Tom Hoedemakers, 32. An- gelo van Melis. Nationale selectie Rusland: 33. Alex Blinov, 34. Boris Chpile- vxky, 35. Sergey Firsanov, 36. Serguei Kirillov, 37. Konstantin Kliouev, 38. Sergue Priadil- chtchikov, 39. Alexei Schtche- bline. Born ho lm (Denemarken): 41. Jimmi Madsen, 42. Henrik Sim per, 43. Thomas Eriksen, 44. Morten Rejnhold, 45. Thomas Petersen, 46. Lars Frederiksen, 47. Jimmy Hansen. Cycling 2000: 57. Kees Hop mans, 58. Nic Brown, 59. Luke Roberts, 60. Luc van Hoek, 61. Marvin van der Pluim, 62. Sean Sullivan, 63. Steve Williams, 64. Wouter Mol. Domo-Farm Frites (België): 65. door Björn Goorden WISSENKERKE - Peter Mol, titelverdediger Wilfred Geijs, Johnny van de Klooster, Pièrre van Est, Mattie de Baat. Voor zitter Dirk Hage van het organi satiecomité van de Ronde van Noord-Beveland verwacht za terdag tijdens de vijfde editie van de wielerkoers voor cyclo- sportieven en trimmers weer de zelfde gezichten vooraan te zien. „Er hebben zich nu zo'n 35 ren ners ingeschreven, allemaal Brabanders en een enkele Belg. De Zeeuwen hebben nog niet van zich laten horen, die zie je pas op de dag zelf. Ik vertrouw erop dat ze erbij zullen zijn, de Ronde van Noord-Beveland is dit jaar de enige Zeeuwse klas sieker die er voor deze renners is. Die laten ze niet zomaar schieten." Maar: „Ik denk dat als je geen goede benen hebt, je ook niet aan de start in Wissenkerke zal verschijnen, 't Is toch een zeer zware koers. Daar moet je wel wat inhoud voor hebben." Voor zitter Dirk Hage verwacht dat er zo'n tachtig tot honderd ren ners aan zijn wielerkoers zullen deelnemen. „Ik heb het idee dat het ver schrikkelijk leeft. Het is ook een heerlijke ronde om te organise ren, de sponsors staan telkens gewoon te trappelen om weer te Dimitri Muravyev, 66. Andrei Kashechkin, 67. Jef Peeters, 68. Claude Pauwels, 69. Mark Vlijm, 70. Geert Steurs, 71. Gert Steegmans, 72. Sebastien Ros- seler. Kennemerland: 73. Sander Lor- mans, 74. Tino Haakman, 75. Francis de Jager, 76. Greg Tay lor, 77. Gerard Windhouwer, 78. Ronald Schur, 79. Paul Snee- boer, 80. Willem de Jong. Löwik-Tegeltoko: 81. Marco Bos, 82. Frank van Duimen, 83. Jacco Helmink, 84. Cor van Leeuwen, 85. Matthijs Loohuis, 86. Joost Posthuma, 87. Henne van Zanten, 88. Amo Wallaard. MGI Fietsen: 89. WilfriedBasti- aanse, 90. Bart Bosmans, 91. Alain van Katwijk, 92. Carlo van Lienden, 93. Martijn Lust, 94. Jan Schilder, 95. Julien Smink, 96. John Talen. Modderkolk-Groenewoud: 97. Arjan Ribbers, 98. Raymond Raadtgever, 99. Vincent van Rijn, 100. Jarco van der Stelt, 101. Marc van Grinsven, 102. Bas van der Donk, 103. Michel Stobbelaar, 104. Alex Klomp. Rabobank: 105. Bart Aernouts, 106. Hans Dekkers, 107. Kenny van Hummel, 108. Vincent van der Kooij, 109. Koen de Kort, 110. Mart Louwers, 111. Roy Sentjens, 112. Rory Sutherland. Van Eyclc (België): 121. Barry van der Hasu, 122. Barry Die- pendonck, 123. Chris Willems, 124. Bart Velghe, 125. Kevin van Impe, 126. Andy de Decker, 127. Sergio Foveari, 128. Nico van Gijseghem. Wilton-Volharding: 129. Bart Baars, 130. Bart Wolthuis, 131. David Factoor, 132. Heerco Gorter, 133. Rein Jan Elenbaas, 134. Coen de Jong, 135. Arno Hartog, 136. Roy te Wechsel. Emmen-Sanders: 137. Marcel Berensen, 138. Raymond Hart man, 139. Martin Henskes, 140. Edward Huisman, 141. John Kerstholt, 142. Ben Timmer mans, 143. Björn Vonk, 144. Christian van Wijhe. Zetelhallen (België): 145. Arunas Bendaravicius, 146. Mindaugas Concaras, 147. Di- dier Deceuninck, 148. Danny Daelman, 149. Arthur Faren- hout, 150. Michael Lamb, 151. Bjom Rondelez, 152. James Ivens. Energiewacht EWVG: 153. Ard Aling, 154. Folkert de Haan, 155. Adriaan Helmantel, 156. Hans Kopmels, 157. Frank Lui- kens, 158. Rudy Vriend, 159. Frank Wagemaker, 160. Michel Aldeschulte. beginnen. En tachtig tot negen tig procent van de geldschieters komt van Noord-Beveland zelf." Hage kent dan ook weinig pro blemen met de organisatie. „Of het weer moet straks op de dag zelf tegenzitten. Maar daar ge loof ik niet in. Als het zo is als vandaag - een klein beetje wind en een zalig zonnetje - dan is het dik in orde, want wat wil je nog meer? En mocht het weer nog omslaan, dan is er ook geen man overboord. Dat maakt de wed strijd alleen maar mooier, selec tiever ook. De renners zullen het misschien niet leuk vinden, maar wij wel." Startschot In de Voorstraat in Wissenkerke zal door loco-burgemeester Meulenberg-Op 't Hof van de gemeente Noord-Beveland om 140 0 uur het startschot gegeven worden voor de vijfde Ronde van Noord-Beveland, die overi gens meetelt voor het landelijk superprestige klassement. De renners worden rond 17.15 uur weer bij de finish verwacht. De cyclosportieven en trimmers krijgen een koers van 111,5 kilo meter voor de kiezen. Een ronde die via Wissenkerke, Colijns- plaat, Kats, Kortgene, Kamper land weer terug naar Wissen kerke loopt, wordt tweemaal gereden. Daarna volgen nog zes plaatselijke ronden van 6,3 ki lometer elk. Raymond Raadtgever: „Ik ben in de eerste plaats een Nederlander." foto CorViveen Beste amateurs topcompetitie in OZ-Wielerweekend door Frits Bakker SLUISKIL - Drie dagen voor de koers, een telefoontje van de politie. Bij het oprijden van een kasseistrook in de buurt van IJzendijkie ligt een put van bijna twintig centimeter diep. Dat kan nog link worden als er zondag 135 ren ners overheen worden gejaagd. Freddie Scheele komt in actie, belt met het wa terschap en dringt erop aan om snel te handelen. Het OZ-Wielerweekend, dal aan de veertiende uitgave toe is, wil zijn onberispelijke staat van dienst niet verspelen door een obstakel in het par koers. Ronald Apers, tandarts in Aardenburg, geeft leiding aan een team dat een repu tatie heeft hoog te houden op wielerge- bied. Het Zeeuws-Vlaams wielerweek end is de enige tweedaagse voor elite en neo-arrtateurs in de topcompetitie. Maanden van voorbereiding gaan vooraf aan de twee wedstrijddagen. Morgen en zondag is het aan de renners zelf. Drie zware krachtproeven (twee etappes, één tijdrit) moeten de winnaar aanwijzen van de wedstrijd die morgen in Sluiskil start en zondag in Breskens eindigt. De beste amateurs uit de topcompetitie moeten de koers het karakter geven van een slijtageslag. Ronald Apers: „Ik ga uit van omstandigheden die ideaal zijn: beetje zon, behoorlijke wind en een se lectief parkoers." En met John Talen, Wilco Zuijderwijk, Björn Cornelisse, Danny Stam en Peep Mikli staan er ren ners aan het vertrek die weten wat het is om een koers hard te maken. De organisatie is klaar voor de twee daagse. Het parkoers, de ploegen, de begeleiding en alles wat zich verder heeft aangediend is tot in alle details geregeld. Ronald Apers: „Zoals elk jaar moeten we in de dagen voor de wed strijd nog veel improviseren. Kleine dingetjes bijstellen: een ploeg die weg valt, zoeken naar aanvulling. Ik heb ge lukkig een team van mensen om me heen dat zich met veel bezieling inzet voor een vlekkeloze organisatie." Russen Het meest aan mutaties onderhevig in die laatste dagen is het rennersveld .Ro nald Apers: „Je denkt dat alles rond is en dan komt er een bericht van een Bel gische ploeg die niet kan komen. Wat doe je dan: via een manager horen we dat de Russische nationale selectie on der 23 jaar in Metz is voor een trai ningskamp. We bellen, onderhandelen en drie dagen voor de start is alles rond." De samenstelling van de teams wijzigt ook tot op de dag van de wedstrijd. Zo is Jens Mouris, de winnaar van de vorige uitgave, deze week door de bond plotse ling aangewezen om een baan wedstrijd in Polen te rijden. De kopman van de Van Vliet-ploeg is vervangen door de Zeeuwse renner Richard Slabbekoom, die al weken blijk geeft van een voor treffelijke vorm. Maar iedere organisatie weet het: de dagen vooraf zijn hectisch. Ronald Apers wordt met zijn team voortdurend bestookt met uiteenlopende vragen. Wie springt daar nog even in, zijn er nog hotels, auto's met een open dak. Wie haalt de Ierse wedstrijdleider op van het vliegveld in Antwerpen? Schoolbord Jean Nelissen, de wielergoeroe, komt voor de NOS. Wat moeten we regelen, hoe wil hij de koers volgen? Jury één moet een andere chauffeur, want Ar nold Suy ligt in het ziekenhuis. De man op de motor, die op een schoolbord de voorsprong van de kopgroep opschrijft, heeft afgebeld. Zijn vrouw heeft een ongelukje gehad en hij moet op de kin deren passen. De Bakkersdam bij Oostburg moet nog snel worden geasfalteerd. Komt dat al lemaal wel nog goed voor zaterdag? Voor Kevin van Impe, het grote Belgi sche talent, komen 150 supporters naai de wedstrijd. Kunnen die nog ergens te slapen worden gelegd? Vragen, vragen, vragen. Het Wielerweekend draait op volle toe ren en probeert alles nog even soepel te regelen. Ronald Apers: „We zijn organi satorisch op alles voorbereid, alleen met de financiën blijft het een heidens karwei om zo'n grote wedstrijd rond te krijgen. We zitten met negen man in de organisatie en soms voelen we ons net negen bedelaars, die de straat op moe ten om te schooien." Start Het OZ-wielerweekend start morgen met een etappe van Sluiskil (start 12 uur) naar Vogelwaarde over een af stand van 117 kilometer. Morgenavond (eerste start om 18.00 uur) is de indivi duele tijdrit over negen kilometer van Hengstdijk naar Vogelwaarde. Zondag wordt de laatste etappe gereden over 177 kilometer met start (12.30 uur) en aankomst in Breskens. Organisatoren Edwin van Immerseel (links) en Freddie Scheele buigen zich over het routeschema van het Wielerweekend. foto Charles Strijd Zaterdag, eerste etappe: Sluiskil (start, 12.00 uur), Terneuzen, Margrette, Plattedijk (kassei en, 12.29 uur), Axel, DeRatte,Bonte Koe (kasseien, 12.46 uur), Koe wacht, Heidedijk (kasseien, 12.55 uur), Absdale, Sint Jansteen, Clinge, Muggenhoek, Z'oetenberm (kasseien, 13.38 uur), Carolus- straat (kasseien, 13.44 uur), Emmadorp, Zandberg, Graauw, Kloos- terzande. Zeedorp, Ossenisse, Kloosterzande, Hengstdijk, Vogel waarde (finish, 14.44 uur). Zaterdag, tweede etappe (tijdrit): Hengstdijksekerkstraat (Hengstdijk, start eerste renner 18.00 uur), Plattedijk, Zuiddijk, Kampensedijk, Bossestraat (Vogelwaarde, fi nish eerste renner 18.12 uur). Zondag, derde etappe: Breskens (start, 12.30 uur), Schoondijke, Oostburg, Philipsweg (tussensprint, 12.53 uur), Bakkersdam, Sint Kruis, Oude Kerk straat (kasseien, 13.11 uur), Vuilpan, Eede, Aardenbux-g, Maagden- weg, Zuidzande, Cadzand, Zeedijk (tussensprint, 13.48 uur), Groe- de, Bx-eskens (doorkomst, 14.10 uur), Hoofdplaat, Paviljoenweg (kasseien, 14.28 uur), Rijksweg N61, Hoek, Sas van Gent, Binnen- polderweg (kasseien, 15.13 uur), Philippine (bevoon-ading, 15.19 uur), Boekhouteweg (kasseien, 15.24 uui-), Gi'oeneweg (kasseien, 15.30 uur),Mollekot, Wilhelmusstraat (kasseien, 15.37 uur),Watex-- vliet, Castelynstr (kasseien, 15.45 uur), Waterland Oudeman, Kas seiweg (kasseien, 15.51 uur), Timmermansweg (kasseien, 15.58 uur Bolderweg (kasseien, 16.05 uur), Oostzeedijk, Biei-vliet, Nooi-d- dijk (kasseien, 16.13 uur), Schorei-weg (kasseien, 16.18 uur), IJzen- dijke, Breskens (finish, 16.38 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 25