De Stoof is kwart eeuw gezellig PZC Verrassende nederlaag Lakers in de play-offs Terneuzen nog steeds niet klaar Jeugd massaal naar Goese atletiekbaan Stratenloop terug in centrum Middelburg Tennisclub uit Koudekerke viert jubileum 24 agenda Kampioenschap bowlen in ere hersteld uitslagen Karters Dishoek steviger aan kop Sportpunt Zeelandloop geschrapt Favorieten onderuit in Kwadendamme vrijdag 8 juni 2001 door Frits Bakker TERNEUZEN - Het toch al zo slopende seizoen van Terneu- zen krijgt op de valreep nog een verlenging. De kampioen van de eerste klasse en de winnaar van de beker in het district Zuid 1 speelt morgen in Ros malen een toernooi met vier andere bekerwinnaars. Op het veld van OJC wordt een halve competitie afgewerkt. De tegenstanders van de Zeeuws-Vlamingen zijn Pan- ningen (hoofdklasse Zuid II), Kranenburg uit Den Haag (eer ste klasse West Hl), Zwart Wit'28 uit Rotterdam (eerste klasse West IV) èn RKHVV of Excelsior'31 uit het district Oost. De winnaar van het toer nooi wacht op 16 juni nog een finale om de landelijke ama teurbeker. Die wedstrijd wordt gespeeld op het veld van zater dag hoofdklasser WOG in Harderwijk. Voor de uitsmijter van het sei zoen fungeert Rolf Mobach bij Terneuzen als trainer, omdat Paul Telussa morgen op vakan tie gaat. De selectie is ook niet meer op volle sterkte. Geert de Poorter en Hubert van den He mel zijn een weekendje weg en hebben weinig zin om het toer nooi te spelen. Rolf Mobach: „We hebben niet meer getraind deze week, maar ik verwacht toch wel dat we ons voor een dag kunnen opladen. Het ver trek vanuit Terneuzen is al om zeven uur. Dat doen we niet om alleen maar tegen een balletje te trappen." De assistent- coach ziet voor Mike But de rol weggelegd die Geert de Poorter normaal gesproken speelt. „Maar iedereen die meegaat komt aan spelen toe." De spe lersgroep wordt aangevuld met de A-junioren Niels Pielaat, Vincent Bendijk, Peter Op peneer en Ferdi Kabal. De wedstrijden in Rosmalen duren twee keer twintig minu ten. bw doorSjaakSinke GOES - De Goese atletiekbaan zal morgen een bonte aanblik bieden. Liefst 350 jeugdige at- leetjes, van de jongste pupillen tot en met de C-junioren, nemen deel aan de jaarlijkse ontmoe ting tussen de regio's Dordrecht, Zuid-Holland, West-Brabant en Zeeland. Om dit geheel in goede banen te leiden heeft cle organiserende vereniging AV'56 een vijftigtal juryleden gestrikt en staat er op de finish een heuse elektroni sche tijdwaarneming om de tij den op de loopnummers tot op de honderdste seconde nauw keurig te registreren. Bi] de jon gens C nemen voor Zeeland onder andere deel Bart van Kra lingen (Delta Sport), Andres Vlaming (Dynamica), Jack Lu- teyn (Wielingen), Stefan Stok- man (AV'56) en Tim Aper(RKH- AV). De Zeeuwse meisjes C worden vertegenwoordigd door Marije Jansen (AV'56), Pien Stams (Scheldesport), Anke de Fe ij ter (Wielingen), Audrey de Beule (RKHAV) en Marlon Dek (AV'56). Om vijf minuten voor elf wor den de ploegen op het sportpark Het Schenge voorgesteld en vijl minuten later begint het atle- tiekspektakel dat tot ongeveer half vijf gaat duren. van onze sportredactie KOUDERKERKE - Vijfentwin tig jaar geleden, op 31 mei 1976, werd in Koudekerke tennisver eniging De Stoof opgericht. Morgen herdenkt de club dit heuglijke feit. Er wordt een zes kamp gehouden voor de jeugd, een receptie voor genodigden en een feestavond waarin onder meer alle mensen aan wie De Stoof wat aan te danken heeft, gefêteerd worden. In de 25 jaar van haar bestaan is De Stoof gegroeid naar een club van 320 leden, waarvan 55 jeugdleden. Gezelligheid komt op de eerste plaats, weet voor zitter Jan Delfsma (55). Deson danks heeft de dorpsclub ne gentien teams in de competitie. Delfsma: „De Stoof heeft ont zettend veel enthousiaste leden. We hebben momenteel negen commissies met 48 mensen. Bij andere clubs loopt het leden aantal over het algemeen lang zaam terug, maar dat geldt niet voor De Stoof. We hoeven er geen enkele moeite voor te doen om dat zo te houden. De leden komen niet alleen uit Koude kerke, maar ook uit andere dor pen en uit Middelburg en Vlis- singen." Tweede plaats Hoewel het prestatieve aspect duidelijk op de tweede plaats komt, kwam de club toch in pro blemen toen bleek dat meer dan honderd leden geïnteresseerd waren in trainingen. Trainer Fred Hendrikse kreeg het zo druk dat hij begin dit seizoen as sistentie inriep van Marije Eu- de. Zodoende kan bij De Stoof vrijd ag 11 fH Atletiek ZLM-Don stratenloop. Aanvang 20.00 uur op de Markt. Afstand: 7.5 km voor be- drijventeams en individuele lopers. Jeugdloop om 19.15 uur over 2.5 km. In schrijven: café Tympaan op de Markt te Middelburg. Hü Tennis Vierde ABN-AMRO Tiola Kids. Locatie: TV Tiola Mauritsweg, IJzendijke. Aan vang: 16.00 uur. H Voetbal Strandvoetbaltoernooi Zaamslag. Met deelname van vijf vrouwenploegen. Aanvang: 19,30 uur. Locatie: parkeerter rein naast voetbalveld vv Zaamslag. zaterdag Atletiek Regio-ontmoeting jongens en meisjes C/D en pupillen. Aanvang 11.00 op op sportpark Het Schenge te Goes. Deelna me uit de regio's West-Brabant, Zuid- Holland, Dordrecht en Zeeland. B Basketbal Zeeuwse bekerfinales. Locatie: sporthal van Duyvenvoorde, Oost-Souburg. Eer ste halve finale jongens (13.00 uur), tweede halve finale jongens (14.45 uur). Finale mannen: BV Souburg-Smokkel- hoek (17.30 uur). Finale jongens (19.15 uur). Biljarten Nederlands kampioenschap teams drie banden groot, Locatie: café de Driehoek te Lichtenvoorde. Aanvang 12.00 uur. Met deelname van De Kastanje uit Kloos- terzande, Districtsdag Schouwen Duiveland. Lo catie: HCR van der Weijde in Noordgou- we. Aanvang: 13.00 uur. ■B Bowlen Zeeuws teamkampioenschap. Accom modatie bowling Renesse, aanvang 13.00 uur, einde ongeveer 17.15 uur. Handbal Voorronde NK beachhandbal. Locatie: Banjaardstrand in Kamperland. Aan vang: 11.00 uur. HU Motorcross Mc Rilland clubwedstrijd. Klassen: 65cc, 85cc, 125cc, 250/500cc, debutanten/vete ranen. Aanvang trainingen: 10.30 uur. Aanvang wedstrijden: 12.30 uur. Locatie: Scheldecircuit Rilland-Bath. RENESSE - Het Zeeuws kam pioenschap bowlen voor club teams is in ere hersteld. Het evenement dat door diverse problemen vijf jaar niet op de kalender stond, wordt morgen in Renesse gehouden. Het bestuur van het bowling- district Zeeland heeft dit evene ment weer opgenomen in haar programma. De laatste winnaar was Sas van Gent. Nu kan men geen favoriet noemen, omdat er op handicapbasis wordt ge speeld. Een mindere speler krijgt vooraf meer punten dan een betere speler. De teams be staan uit drie personen en spe len per ontmoeting vier games. ook meer aandacht besteed worden aan de jeugd. Voor hen is een jeugdbeleidsplan ge maakt en een jeugdraad in het leven geroepen. De Stoof houdt jaarlijks ver schillende ledendagen. Zo zijn er bijvoorbeeld bokken- en mutsentoernooien. De bokken- toernooien staan alleen open voor mannen, de kantine wordt bemensd door vrouwen. Bij mutsentoernooien is de bezet ting precies andersom. Ook zijn er uitwisselingen met andere clubs en zijn er de zoge naamde Veere-bokaaldagen. Hierbij gaat het om een fiets- of autotocht langs tennisbanen in de gemeente Veere. Op elke ac commodatie wordt een wed strijdje gespeeld, waarna een volgende club wordt aange daan. De accommodatie van De Stoof is vier jaar geleden vernieuwd en sindsdien beschikt de club over een clubhuis dat aan alle wensen voldoet. Het gebouw is aangepast voor de gehandicap te sporters zodat ook zij bij De Stoof onderdak kunnen vinden. Jaarlijks wordt een internatio naal rolstoel-tennistoernooi ge houden. Wel blijft het aantal banen een probleem. NOC/NSF schrijft voor dat een club voor elke ze ventig leden een baan nodig heeft. Een eenvoudige reken som leert dat De Stoof niet aan die norm voldoet. De gemeente wil de accommo datie privatiseren, zodat aanleg en onderhoud van banen voort aan ten laste van de club komen. Het bestuur vindt dat een zorge lijke ontwikkeling want de club wordt gerund door vrijwilli HH Paardensport Samengestelde Wedstrijd Stichting Pro motie SGW Zuid. Tevens provinciaal kampioenschap voor Zeeuwse deelne mende combinaties. Dressuur. 8.30 uur: paarden klasse Z, M, L en B. 10.36 uur: pony's klasse B. 10.50 uur: pony's klasse Z. 11.18 uur: pony's klasse M. Wegpar- cours. 12.50 uur: paarden klasse M. 14.34 uur: paarden klasse L. 15.50 uur: paarden klasse B. 16.46 uur: pony's klasse B. Cross. 12.00 uur: paarden klasse Z. 12.56 uur: pony's klasse Z. 13.20 uur: paarden klasse M. 15.04 uur: paarden klasse L. 16,20 uur: paarden klasse B. 17.16 uur: pony's klasse B. Springen. 10.30 uur: paarden klasse B. 11.20 uur: pony's klas se B. 12.00 uur: paarden klasse L. 13.55 uur: pony's klasse Z. 14.20 uur: paarden klasse M. Locatie Recreatieterrein De Piet bij Arnemuiden. Uitnodigingsconcours LR en PC Hulst. 9.30 uur: dressuur pony's klasse B, L, M en Z. 10.00 uur: springen pony's klasse B, L, M, Z en ZZ. 13.30 uur: tweede proef dressuur: pony's klasse B, L, M en Z. 13.30 uur: springen alternatief parcours pony's klasse B, L, M, Z en ZZ. Locatie Hippisch sportterrein LR en PC Hulst, aan de Waterstraat te Hulst. HS Schaken Open doorgeefschaakkampioenschap van Souburg 2001. Locatie: Schaakclub Souburg, De Deckerestraat 1, Oost-Sou burg. Aanvang: 11.00 uur. HU Skeeleren Skeelertoertocht. Vanaf café Traolje- werk. Zuidstraat 128 in Westkapelle. Af standen: 10, 20,40 en 60 km. Inschrijven vanaf 9.30 uur. Start vanaf 10.30 uur in groepen per afstand. Tafeltennis Top 12. Met de beste spelers van de Zeeuwse clubs. Locatie: Matchpoit'82, Korenbloemlaan te Arnemuiden. Aan vang 10.00 uur, finales 17.00 uur. Hlü Tennis Rabo-Reynaert toernooi. Locatie: TV Hulster Ambacht, Tabakstraat, Hulst. Aanvang 10.30 uur. Vierde ABN-AMRO Tiola Kids. Halve fi nales. Locatie: TV Tiola Mauritsweg, IJ zendijke. Aanvang: 9.30 uur. Hü Trimlopen Sylvain Polderloop. Organisatie: Bres- kens Runners. Locatie: Camping Groede, Zeeweg, Groede. 19.15 uur: jeugd (750 en 1500 meter). 19.30uur: 5700 en 11500 meter. Inschrijven: Camping Groede, Groede. H Veldkorfbal Beslissingswedstrijd. Maassluis-Swift, derde wedstrijd in driekamp met Maas sluis, Swift en Tempo om één plaats in de eerste klasse. Locatie: Wipperspark in Maassluis. Aanvang: 17.30 uur. Hü Voetbal Nacompetitie ere- en eerste divisie. Pou le A: FC Zwolle-Telstar. Poule B: Sparta- Excelsior, Cambuur Leeuwarden-GA Eagles. Toernooi met bekerwinnaars districten. Deelnemende clubs: Terneuzen, Pannin- gen, Kranenburg (Den Haag), Zwart Wit'28 (Rotterdam) en winnaar van RKH VV (Huissen)-Excelsior'31 (Rijssen). Ac commodatie OJC Rosmalen, aanvang 10.30 uur, laatste wedstrijden 15.30 uur. Ons Eiland Bokaal. Organisatie: regio commissie Schouwen-Duiveland. Loca tie: sportpark Den Hogen Blok in Zierik- zee. Deelname van Zierikzee, Bruse Boys, DFS, WIK, ZSC'62, SKNWK, Duive land, Brouwershaven, Mevo, Ouwer- kerk, Renesse en Zonnemaire. Aanvang: 11.00 uur. Finale: 16.30 uur. Strandvoetbaltoernooi. Deelname van tien ploegen. Aanvang: 10.00 uur. Finale om 16.45 uur. Locatie: parkeerterrein naast voetbalveld vv Zaamslag. HH Wielrennen OZ Wielerweekend voor elite en neo- gers. Als het gaat om zelfwerk zaamheid en het aantal leden dan kijkt het bestuur met een zoi'gelijke blik naar de toe komst. Voorzitter Delfsma: „Het is nu feest, dus ik wil daar niet te veel aandacht aan beste den. Zaterdag zal ik in mijn speech tijdens de receptie daar dan ook niet veel over uitwei amateurs. Tweedaagse wedstrijd voor topcompetitie. Eerste etappe. Start om 12.00 uur in Sluiskil, aankomst tussen 14.30 en 15.00 uur in Vogelwaarde. Af stand 117.1 kilometer. Tweede etappe. Individuele tijdrit Hengstdijk-Vogelwaarde. Start eerste renner om 18.00 uur. Afstand 9 kilome ter. Ronde van Noord-Beveland. Wedstrijd voor cyclosportieven en trimmers. Start: 14.00 uur in Voorstraat Wissenkerke. Fi nish: 17.15 uur. HH Zeilen 24 Uur van het Veerse Meer. Organisa tie: watersportvereniging Arnemuiden. Locatie: Het Veerse Meer. Aanvang: 11.00 uur. Jazz Race. Organisatie: watersportver eniging Breskens. Locatie: Westerschel- de. Er kan worden gevaren in de klassen ORC, CLU en IRC. Aanvang: 11.30 uur. Kanaalrace. Organisatie: watersportver enigingen Yerseke en Oosterschelde. Locatie: Oosterschelde. Start: tussen Yerseke en Wemeldinge. Aanvang: 11.30 uur. H0 Zwemmen Zeeuwse Speedokampioenschappen eerste deel. Locatie: zwembad De Honte in Terneuzen. Organisatie: Z&PC De Schelde. Aanvang: 9.30 uur. zondag [1311 Autosport Kreekerit. Autopuzzelrit. Organisatie: West-Zeeuws-Vlaamse Automobiel club WZA. Inschrijven: 13.30-14.30 uur in café Oud Gemeentehuis, Dorpsstraat 12, Sint Kruis. HH Biljarten Nederlands kampioenschap teams drie banden groot. Locatie: café de Driehoek te Lichtenvoorde. Aanvang 12.00 uur. Met deelname van De Kastanje uit Kloos- terzande. ■B Handbal Voorronde NK beachhandbal. Locatie: Banjaardstrand in Kamperland. Aan vang: 10.00 uur. Finales: 16.00 uur. HH Paardensport Dressuurwedstrijd. Organisatie manege de Zwaanhoek te Koudekerke. Aanvang 9.00 uur. Uitnodigingsconcours LR en PC Hulst. 9.30 uur: dressuur paarden klasse B, L1, L2, Ml, M2, Z1 en Z2. 13.30 uur: tweede dressuurproef paarden klasse B, L1, L2, M1, M2, Z1 en Z1. Locatie: hippisch ter rein LR en PC Hulst aan de Waterstraat te Hulst. HH Tennis Vierde ABN-AMRO Tiola Kids. Finales. Locatie: TV Tiola Mauritsweg, IJzendijke. Aanvang: 9.30 uur. Rabo-Reynaert toernooi. Locatie: TV Hulster Ambacht, Tabakstraat, Hulst. Aanvang: 10.30 uur. Voetbal Nacompetitie ere- en eerste divisie. Pou le A: Volendam-Fortuna Sittard. Wielrennen OZ Wielerweekend voor elite en neo- amateurs. Tweedaagse wedstrijd voor topcompetitie. Derde etappe. Start om 12.30 uur in Breskens, aankomst tussen omstreeks 16.30 uur in Breskens. Af stand 177.4 kilometer. 22e Ronde van Ovezande. 13.00 uur: dik- kebandenraces; 14.00 uur: C-trimmers (35 km) en B-trimmers (50 km); 15.15 uur: A-trimmers (60 km); 16.45 uur: solexra ces. Start en finish: Hoofdstraat, Ovezan de. Zwemmen Zeeuwse Speedokampioenschappen tweede deel. Locatie: zwembad De Hon te in Terneuzen. Organisatie: Z&PC De Schelde. Aanvang: 9.30 uur. den. Dat is iets voor na de vie ring van het 25-jarig bestaan. Wel is één baan door de gemeen te gerenoveerd, en heeft de club zelf geld vrijgemaakt voor een grotere oef enkooi. Er moet nog het één en ander verbeterd wor den aan de verlichting en het gras rondom de banen zou ver nieuwd moeten worden. Na de jubileumviering is het eerstvolgende grote evenement het Stoofweitoernooi, in de laatste week van juli. De organi satoren hoeven weinig moeite te doen om daarvoor deelnemers te strikken. Meestal moet enkele weken voor de start al 'nee' ver kocht worden. De jubileumviering wordt mor genmiddag gestart met een zes kamp voor de jeugd. Van zes uur tot half acht is de officiële recep tie, waarna om acht uur het feest voor leden en oud-leden begint. De twaalfkoppige band G-string zorgt voor de muziek. De club heeft een vergunning om de festiviteiten tot 01.00 uur voort te zetten. doorSjaakSinke MIDDELBURG - Ruim vijftien jaar na het verdwijnen van de Trefcenterloop is er in Middel burg weer een stratenloop. Het is de ZLM-Don risicobeheer- stratenloop, een wedstrijd over 7,5 kilometer die vanavond op de Markt van start gaat. Het initiatief voor deze straten loop is genomen door Dynami- ca-atleet Adri Koole. Dank zij zijn contacten in het bedrijfsle ven is hij er in geslaagd om de nodige sponsorgelden bij elkaar te krijgen. In de wedstrijd ko men bedrijven aan de start die elk vier atleten afvaardigen. De snelste drie tellen mee voor het eindklassement. Inmiddels staan er twintig teams op de startlijst. Omdat er ook indivi- diele atleten kunnen inschrij ven, staan er ongeveer 120 na men op. John Vermeule had bijzonder graag zijn rentree gemaakt bij deze wedstrijd. Een blessure aan rug en buikspieren houden de voormalig marathontopper echter aan de kant. „Na twintig minuten draven ben ik al gebro ken." Triatleet Floris Jan Koole loopt mee in een van de twee teams van Koolesport. Daarin zitten zijn broer Niels, de Mexicaan Maurizio Gonzales, voormalig Badminton Golf Warwicks. Engels Open, 3 miljoen gul den: Stand na 1e ronde: 1. Oldcorn (Sch), Scott (Aus) 67 slagen (-5), 2. Bernardini (Ita) 68, 4. Howell (Eng), Rocca (Ita) 69, 144. Lafeber (Ned) 80 (+8). Aalborg. Deens Open, Challenge Tour, 250.000 gulden: Stand na Ie ronde: 1. Delagrange (Fra) 65 slagen (-6), 2. Baraka (Dui), Gustafsson (Zwe) 67, 23. Derksen (Ned) 73 (+2), 44. Bensdorp (Ned) 74,144. Lovey(Ned)81. Karten Bedrijvencompetitie Middelburg. Stand na achttien races: 1. Pannekoekhuisje Dishoek 140 punten; 2. Hoondert Racing 's-Herenhoek 121; 3. Technomarine 64; 4. Tielemankeukens 56; 5. A Poulers 30; 6. Silver Arrows 14; 7. The New Beetles 8; Antoco 1 4; 9. Hertel Services 0. Schietingen Diana Yerseke. Wip 1: eerste hoofdvogel E. Maat, Zorgvlied; tweede hoofdvogel loting; eerste zijvogel M. de Jonge, twee de zijvogel L. de Hond, beiden Soranus II; derde zijvogel Sj. Raas, Victoria; vierde zijvogel E. Maat, Zorgvlied; eerste kal O. Steenaert, tweede kal H. Schipper, bei den Victoria; derde en vierde kal loting. Wip 2: eerste hoofdvogel P. de Putter, Concordia; tweede hoofdvogel M. de Jonge, Soranus II; eerste zijvogel J. de Jonge, ADLM; tweede zijvogel M. C. Ver donk, Concordia; derde zijvogel E. Maat, Zorgvlied; vierde zijvogel loting; eerste kal Riet Govers, Victoria; tweede kal A. Rijk, ADLM; derde en vierde kal loting. Wip 1: eerste hoofdvogel A. Goossens, Graauw; tweede hoofdvogel L. Rent meester, Willem Teil; eerste zijvogel M. Mirjam, Rijke Vorsel (B); tweede zijvogel J. Vermeule, Edele Handboog; derde zij vogel E. Verhoeven, Rijke Vorsel (B); vierde zijvogel loting; eerste kal J. Ver meule, Edele Handboog; tweede kal P. Rijk, Victoria; derde kal P. W. Oosthoek, Vrije Schutters; vierde kal P. Repkes, Vic toria. Wip 2: eerste hoofdvogel J. Ha- rinck, Diana; tweede hoofdvogel P. Rep kes, Victoria; eerste zijvogel M. Verdonk, Concordia; tweede zijvogel A. de Baar, Graauw; derde zijvogel W. Verhoeven, Rijke Vorsel (B); vierde zijvogel L, Rent meester, Willem Teil; eerste kal M. de Jonge, Soranus II; tweede kal A. de Baar, Graauw; derde kal J. Vermeule, Edele Handboog; vierde kal loting. Wip 3: eer ste hoofdvogel P. Repkes, Victoria; twee- MIDDELBURG - De karters van Pannekoekhuisje Dishoek hebben de achttiende race van de Zeeuwse bedrijvencompeti tie gewonnen. Het team breidde daarmee de voorsprong in het algemeen klassement verder uit. Een knappe prestatie werd gele verd door Hoondert Racing uit 's-Heerenhoek. Dit team liep in de beginfase door materiaal- pech een achterstand van drie ronden op. Deze werd tijdens de race echter helemaal ingelopen. Hoondert finishte uiteindelijk als tweede. Derde werd A-pou- lers, vierde Tieleman Keukens en vijfde Technomarine. De snelste ronde werd gereden door Ramon Kuipers van Vacir- ca Racing: 37.16 seconden. midden-afstandtopper Bas Schletterer, de Brit Steve Brooks en Karin Bastian. Basti- an ziet in tegenstelling tot Ver meule wel kans haar rentree ie Middelburg te maken. Ook zij werd lange tijd gehinderd door een blessure. De stratenloop start om 20.00i uur op de Markt. Na de start gaat het door de Lange Delft, Koorkerkstraat, Abdij, Balans.; Sint Pieterstraat, Damplein, Spuistraat, Spanjaardstraat, Koepoortstraat, Zuidsingel, Penninghoeksingel, Kromme Weele, Vlasmarkt en weer terug op de Markt, waar na drie ron den de finish is. Om 19.15 uuris er een jeugdloop, waarbij eer aantal ronden op de Marlet gelo pen wordt. Het secretariaat is in cafe Tympaan op de Markt. GOES - De Sportpunt Zeeland loop die voor vrijdag 29 juni in Goes op de atletiekkalender stond, is geschrapt. Omdat op die datum de omvangrijke ver bouwing van het Sportpunt wordt afgerond, kon het organi serende AV' 5 6 geen gebruik ma ken van de accommodatie. de hoofdvogel M. Mirjam, Rijke VorseiiS eerste zijvogel J. Platschorre, Zorg vlied; tweede zijvogel F. Rentmeester, derde zijvogel J. Boonman, beiden WH lem Teil; vierde zijvogel H. Toxopeus, Zorgvlied; eerste kal P. Oosthoek, Vn;e Schutters; tweede kal P. Repkes, Victoria.1 derde kal R. Klippel, Doei naar Hoger, vierde kal W. Willie, Rijke Vorsel (B) Tussenstand supercup staande wip Poule 1: Edele Handboog 8-12; Willen" Teil 2 8-12; Victoria 1 6-10; ADLM 105 Spes Nostra 6-6; Zeelandia 1 8-2; Zorg vlied 2 4-1. Poule 2: Willem Teil 189; Zorgvlied 1 4-8, Vrije Schutters 4-6; Doel naar Hoger 4-6; Sint Andries 6-4; Victorie t 2 4-3; Zeelandia 2 6-0. Sportprijsvragen Lucky day van donderdag 7 juni:5-9-11 12-16-18-25-26-28-32-36-44-47-56- 61 - 64 - 66 - 69 - 76 - 80. (o. voorbehoudl Tennis Parijs. Roland Garros, 25 miljoen gulden Vrouwen, halve finale: Clijsters (Bel/12i Henin (Bel/14) 2-67-5 6-3, Capriati (VSl'i - Hingis (Zwi/1) 6-4 6-3. Mannen dubbel halve finale: Bhupathi/Paesdni) Hill/Tc rango (AusA/St) 6-3 3-6 6-4. Gemengd dubbel, halve finale: Pascual/Carbone (Spa)-Husarova/Pala (Slv/Tsj) 6-7 6-36-11 Voetbal Confederatie Beker, halve finales. Japan-Australië 1-0 (1-0). 43. Nakata 1 f- Rode kaart: 43. Suzuki (Jap), 87. Moor-j (Aus). Frankrijk-Brazilië 2-1 (1-1). 7. Pup, 1-0,30. Ramon 1-1,54. Desailly 2-1. Wielrennen Breda. Omnium op de weg. Tijdrit, pon tenkoers en een rit in lijn. Categoriezei 1. Rik Lugtenburg (Theo Middelkamp; Categorie zeven: 7. Arco van de Berc- (Theo Middelkamp). Zeilen Zomeravondcompetitie WV Arne (Oost watering). Kajuitjachten: 1. Luchtvoge Arie den Dikken; 2. Lazy Sunday, Henkd: Vos; 3. Logstorror, J. M. Jansen. Oper boten: 1. Laser, Ruud Risseeuw;2 Finn C. Snijders. KWADENDAMME - Tijdens dt eerste ronde van het driebanden koppeltoernooi in Kwadcii' damme hebben de favorieten het zwaar te verduren gekregen Zowel de winnaars van vorig; jaar Sjaak de Jager en Erik Aarts uit Krabbendijke alsfina- listen Jan Beije en Jo Verburguil; Wissenkerke gingen onderuit- Beide koppels zullen via de ver liezersronde moeten proberen alsnog een plaats te veroveren in de tweede ronde. Bram dej Waard (Wemeldinge)en Gerrit Blom ('s Gravenpolder) gaven met een moyenne van 0.937 hunj visitekaartje af. Vijftien kop pels plaatsten zich rechtstreeks- Maandag wordt de verliezers-1 ronde gespeeld, waarvan de winnaars en de beste verliezer1 nog even mogen blijven. Woens-, dag 13 en maandag 18 juf" wordt dan vervolgd met de, tweede ronde. Aanvang telkens 19.30 uur. Voorzitter Jan Delfsma en secretaris Iet Moerbeek op de accommodatie van De Stoof. foto Ruben Oreel Alan Iverson van de Philadelphia 76'ers baant zich een weg door de verdediging van de LA La- kers. foto Reuters van onze sportredactie LOS ANGELES - De Philadelphia 76-ers heb ben de NBA Finals geopend met een daverende verrassing. Het versloeg de titelverdediger LA Lakers in Los Angeles met 107-101 (50-56 94- 94) in de verlenging. Allen Iverson greep de hoofdrol in Staples Center. Hij werd topscorer met 48 punten, waarvan 7 in de verlenging. De openingswedstrijd in de finale was bizar. De Lakers namen dertien punten voorsprong in het eerste kwartkeken tegen vij ftien punten achterstand aan in het derde en leken met drie minuten op de klok alsnog op weg naar de zege, 99-94. Iverson greep zelf in. Hij scoorde zeven punten binnen zestig seconden en besliste de wedstrijd. De spelverdeler van de Sixers was ongrijpbaar in de eerste helft waarin hij dertig punten scoorde. Na de rust nam Tyronn Lue de verde diging over van Kobe Bryant. Lue, een relatief onbekende derdejaarsprof, hield de guard 22 minuten onder controle. Op 99-94 leidde hij de ommekeer in door balverlies waaruit Iverson met een driepunter de inhaalrace opende. Voor de LA Lakers was Shaquille O'Neal in goede doen met 44 punten en twintig rebounds. Zijn Congolese tegenstander Mutombo ant woordde voor de Sixers met dertien punten en zestien rebounds. The Shaq vond weinig steun binnen zijn ploeg. Alleen Rick Fox speelde op niveau (19 punten). Bryant miste zijn schot, 15 punten (7 op 22). De thuisploeg miste scherpte. Het had tien dagen vrij na de overwinning met 4-0 in de best-of-seven op de San Antonio Spurs. Het verlies betekende de eerste neder laag voor de Lakers in 67 dagen, sinds 1 april. Het had negentien duels op rij gewonnen waar van elf in de play-offs. RTR/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 24